1 Belangrijke stap in 't belang van gepensionneerden Agent met hond trad niet onredelijk op Duitse herbewapening mogelijk uitgesteld Stalinon eist steeds meer slachtoffers Spoorrails bij Baambrugge staan voortdurend onder stroom Wetsontwerp aanvaard met algemene stemmen GELEZEN- Kommetje oorts. ONDANKS BEZWAREN EN GEBREKEN Meisje at bankbiljet van f 100.- op In Oostenrijk en Duitsland ergste gevaar voorbij MINISTER DONKER: Bij onderzoek 15 getuigen gehoord en gewogen Churchill in Lagerhuis: Het komt iedere harde werker toe: Roomboter op het brood Frans wondermiddelwerd door medici gewantrouwd Slachtoffers radio activiteit 10 20 jaar in bed Paarden weigeren hardnekkig de baan over te steken Donderdag 15 Juli 1954 3 DEN HAAG. „Met dit ontwerp, vrucht van gemeen overleg: met de zeer deskundige staatscommissie-V. Poelje alsook met de commissie voor georganiseerd overleg, is een belang rijke stap ten behoeve der oud-gepen- sionneerden gedaan," Zo kon minister Bcel met zekeTe, ongetwijfeld gegronde, voldoening vaststellen, kort voordat de Kamer zich zonder hoofdelijke stemming met het wetsontwerp inzake de aan passingstoeslag voor oud-gepensïon- neerden verenigde. Goed beschouwd had het debat niet veel om het lijf. Dit kon het ook niet hebben, doordat het vraagstuk te vo ren van alle kanten goed was beke ken (met de minister staken vrijwel alle sprekers de commissie-v.Poelje terecht een pluim TWEEDE KAMER op de hoed voor haar aandeel in een deugdelijke en snelle voorberei ding van het voor stel) en verder doordat de Rege ring, enigszins tot verontwaardiging van de heer Ritmeester (WD), reeds tijdens de schriftelijke gedachtenwis- seling, de Kamer 't tot hiertoe en niet verder" had toegevoegd. Natuurlijk bleef er nog allerlei te wensen over. Vooral als gevolg van het feit, dat er niet een volledige aanpassing van de vroegere pensioenen bij de geste gen kosten van levensonderhoud plaats vindt, hetgeen ojti. onbillijk ware geweest tegenover al diegenen, die zelf voor hun oudedagsvoorzie ning geheel zorg hebben gedragen. Voorts vallen er allerlei oneffenheden waar te nemen, nu de Regering bo ven het stelsel van individuele aan passing dat van collectieve aanpas sing volgens globale normen heeft verkozen. Zeker, de heer v. d. Zanden (KVP) kon gemakkelijk enige voor beelden aanhalen, die er op wezen, dat de gekozen „grove regeling" soms meer grof is dan dat zij de aan passing tot haar recht laat komen. Maar over de gehele lijn genomen was toch, gelijk de heer Blom (Arb.) opmerkte, de sociale kant van het vraagstuk ongetwijfeld voldoende in beschouwing genomen. Fout uit verleden Deze afgevaardigde sloeg de spij ker op de kop met zijn stelling, dat de oorzaak van allerlei thans nog geldende bezwaren in het verleden ligt, toen men uitging van het te allen tijde onveranderlijke pensioen. Met die fout van de eerste orde zal men straks bij een definitieve her ziening onzer pensioenregeling ra dicaal dienen te breken, zo bracht hij nog verder in het midden om daarna terug te keren tot het heden tot het ter tafel liggende wetsont werp. en,, aanvaardbare betere op? lossing, waardoor het voorstel ook sprekers rechtsgevoel meer zou heb ben bevredigd, had echter niemand aan de hand gedaan. Toepassing van het individuele stelsel en van het rekening houden met verschillende groepen van functies zou een be denkelijk lang uitstel hebben ver oorzaakt. Daarom viel in de gegeven omstandigheden het aanhangige ont. LAREN (N.H.) Een tweejarig meisje te Laren heeft een bankbiljet van honderd gulden opgegeten. Reeds eerder had het kind belangstelling getoond voor papieren voedsel met het verorberen van een schutblad van een boekje ziekencoupons. Van het bankbiljet kon de moeder slechts een fijngekauwd propje red den, dat de kleine nog in de mond had. Getracht zal worden tegen over legging van dit restant je een nieuw bankbiljet van de Ne'derlandsche Bank te ontvangen. werp, schoon niet feilloos, verant woord te achten en verdiende bet sympathie. Gaarne verleende de fractie van de F.v.d.A. dan ook haar steun aan het voorstel, dat voor zeer vele duizenden een alleszins gewenste verbetering brengt. Het meest kritisch waren nog de heer Reuter (Comm.) en mr. Boer- nink (C.H.) geweest die o.m. meen den, dat de volgens de Regering zich voordoende technische bezwa ren om aan het wetsontwerp terug werkende kracht tot 1 Januari 1953 te geven, makkelijk te ondervangen geweest waren door over 1954 tot een dubbele uitkering over te gaan. De C.H. woordvoerder, kennelijk al enigszins in vaeantiestemming ver kerend, bepleitte tenminste over het eerste kwartaal van dit jaar de toeslag, bij wijze van een extra-tje voor de vacantie, te verdubbelen. Doch minister Beel zette nogmaals uiteen, dat het nu welletjes was. Sinds 1948 is er heel wat voor ver- (Advertentie IJM.J OP REIS *n flacon CARBOVIT (Mijnhard t)tegen spijsverterings stoornissen. Prijs per flacon f 1.05 betering der pensioenen gedaan. Met inbegrip van deze vijfde rege ling gaat er nu 105 millioen jaar lijks voor de in de jongste zes jaar aangebrachte pensioenverhogingen op de begroting drukken. Geen totale oplossing Natuurlijk zette ook hjj uiteen, dat men om de belanghebbenden op korte termijn te kunnen helpen, met deze grove regeling genoegen moest nemen. Na totstandkoming van deze grove regeling, die overigens naar alle sprekers hadden betoogd, niet het einde betekent van oplossing van het vraagstuk der oud-gepen- sionneerden, zal er volgens minister Beel geen aanleiding meer bestaan om nog te spreken van „achterge bleven groepen." WENEN, Uit de meeste over stroomde gebieden In Oostenrijk en West-Duitsland is Woensdag ge meld, dat het „ergste voorbij is". Het peil van de Donau zakt, ook bij Wenen. Doch meer naar he-t Oosten neemt het gevaar toe en nu lopen dorpen en steden in Tsjecho-Slowakije, Hongarije én Jocgo-Slavië gevaar overstroomd te worden. Het totaal aantal doden in Oos tenrijk is "Woensdag gestegen tot 14. In Oost-Duitsland bedraagt het aantal doden 13 en in West-Duits land negen. Het Hongaarse blad „Szabad Nep" meldde Woensdag, dat men alle krachten inspant om de oogst binnen te krijgen voor het hoge water Hongarije bereikt. Ook in Oost-Duitsland wil men trachten in de met overstromingen bedreigde gebieden snel :de oogst binnen te halen. (Advertentie M.) Grafschennis gepleegd op R.K. kerkhof in Oss OSS. Op het RK kerkhof van het Rectoraal St. Joseph der Pa ters Carmelieten te Oss is graf schennis gepleegd. Er zijn ver scheidene zerken vernield en ket tingen en paaltjes van de graven gerukt. Ook zijn kruisbeelden stuk treding had begaan, heeft minister geslagen. De_ gemeente-politie stelt Donker geantwoord, dat de gang I van zaken, na het verhoor van vijf- DEN HAAG. Op vragen van het Tweede Kamerlid Lemaire, be treffende het optreden van een agent van politie te Amsterdam te gen een dame, die een verkeersover- een onderzoek in. (Advertentie I.M.J mannen die „gezien" zijn, prefereren BRYLCREEM Wat een verschil: haar dat mooi en soepel zit ot dia nare „geplakte" haren. Laat Üu> haar wel verzorgd zijn. - gebruik Brylcreem, de volmaakte halrdresslng- Met Brylcreem nooit overdadige vettigheid de oliën ztJn geëmulgeerd. De heilzame bestanddelen verkwikken de hoofdhuid, bestrijden rooavorming. maken droog haar weer vitaal. voor mooi, gezond haar County Laboratories Ltd., Btanmore, England - Joeg. Mot W.7., Amsterdam Wij zijn het nog niet vergeten hoe ons destijds, als jongeren en in de jaren na de eerste wereldoorlog, het boek van Prof. Dr G. J. Heering aangreep en beïn vloedde. Dit boek, „De Zondeval van het Christendom" heeft toen velen onzer tot overtuigde anti-militaristen gemaakt, an deren tot mensen, die voor goed een in nerlijke weerstand behielden tegen alles wat met oorlog en oorlogsvoorbereiding te maken had. „Velen onzer" dat wa ren niet en zijn niet geworden revolu- tionnaire „geen man en geen cent"-lle- dpn, die het overigens met de gedachten der menselijkheid in het algemeen niet al te nauw namen, doch zij, die op grond van wat zij mèt Prof. Heering in Chris tendom en leer van Christus hadden ont dekt, van déze zonde afstand wilden ne men. Sedert is dit boek de wereld in- en doorgegaan; vertaald in Duits, Frans, En gels, Deens, ook verschenen in Amerika. En in ons land verscheen. 20 jaar na de 3e druk, thans de vierde (bij Erven J. Bjjleveld - Utrecht). Begrijpelijk: weer hebben wij een woord nodig, dat ons helpt ert dient in onze christelijke bezin ning op de vragen voor oorlog en vrede. En hetgeen Prof. Heering gaf behield zijn actualiteit ten volle, nu het inzicht, en dit inzicht, moeilijk gewijzigd kan zijn en slechts verscherpte. Prijs 8,90. Dr J. C. A, Fetter, de emeritus-Remon- strantse predikant van Den Haag, is voor velen een zeer bekende. Hij heeft een grote kring luisteraars naar zijn (VPRCM- morgenwijdingen en hij heeft vele lezers van zijn schrifturen. Terecht! Zijn boek over „Paulus, de gelovige" (Uitg. v. Loghum Slatenis N.V. Arnhem - geb. i 8,50) is allerminst een overbodige toe voeging aan de bestaande, reeds zo uit gebreide Paulus-Iectuur. Het is daarom op zichzelf reeds knap, dat dr F. de mo gelijkheid heeft gezien om op aanspre kende wijze een speciale kant van deze heiden-apostel naar voren te brengen, nl. diens religieuze persoonlijkheid. Deze vindt haar kader in ,de Heer. die h(j pre dikt en haar wegen in de problematiek van het leven door het geloof in die Heer. Zo leidt de schr- ons in in allerlei vragen, die aan de orde blijven: Paulus en de liefde, de uitverkiezing, de escha tologie, de rouw en tenslotte de apos tel modern mens van zijn tijd en wij, moderne mensen van ónze tijd. Boeiende lectuur, die dwingt tot vrou wenstudie, Deze geeft dr F., voor zover zij hem gediend heeft, aan: een merk waardige lijst op zichzelf, die getuigt van de veelzijdigheid van de schr. en van diens ruimte van blik, ook in de theologi sche wereld. (Van onze correspondent) LONDEN. Sir "Winston Churchill heeft gisteren in het Lagerhuis het Engels-Amerikaanse plan om de conventies van Bonn los te maken van het EDG-verdrag voor het geval dit laatste niet door Frankrijk geratifi ceerd zou worden, bekend gemaakt. „Zo mogelijk dient dit te gebeuren bij overeenstemming tussen de vier mogendheden, die deze conventies sloten (dus Amerika, Engeland, Frankrijk en West-Duitsland)" zei de premier, maar hy duidde met geen enkel woord aan hoe de Franse regering over dit plan denkt. tien getuigen, als volgt kan worden gereconstrueerd. De bétrokken agent van politie hondengeleider was op Zater dagavond 12 Juni 1654 op zijn rij wiel op weg van zijn bureau naar huis, vergezeld vah zijn diensthond. Hij was in burger gekleed. Toen hij bij het kruispunt Roelof Hartstraat Roelof Hartplein moest wachten voor het verkeerslicht, passeerde hem een dame die door het rode verkeerslicht reed enpas circa 9 meter verder stopte. De agent bega! zich daarop naar de dame. en attenteerde haar op de door haar begane overtreding- Zö reageerde hierop met de agent, die zicb nog niet bekendgemaakt had, toe te voegen, dat dat hij zich met zijn eigen zaken moest bemoeien, waarna zij doorreed. Het verkeerslicht was inmiddels op groen gesprongen. De agent volgde haar en bracht haar voorbij het kruispunt tot stSstand. Op haar verzoek legitimeerde hjj zich, doch de dame gaf té kennen, dat zij geen waarde hechtte aan het vertoonde legitimatiebewijs, en wei gerde toen' haar proces-verbaal was aangezegd, haar personalia op te ge- ven. Muntbiljet Zij trachtte de agent een muntbiljet van 2.50 te overhandigen om aldus het opmaken van een proces-verbaal te voorkomen. De agent weigerde dit muntbiljet in ontvangst te nemen maar gelastte baar mee te gaan naar het politiebureau Leidseplein. Aan vankelijk gaf de dame hieraan ge volg. doch toen zij het politieposthuis aan de Van Baerlestraat passeerden weigerde zij verder mee te gaan. In middels had zij haar paspoort te voorschijn gehaald.-'Zij hield dit' op enige afstand en wilde het niet aan de agent ter hand feilen om hem de gelegenheid te geven haar personalia' daaruit over te nemen. Wel stelde zit de agent voor zich met haar te be geven naar haar woning in de Ga- briëi Metsustraat, hetgeen de agent niet accepteerde; Vluchtpoging Vervolgens trachtte de dame toch naar haar woning te gaan. De agent heeft dit belet door haar vast te grijpen, waarna de dame door baar pogingen om zich los te rukken en door gegil de aandacht van voor bijgangers trok. In deze situatie ga;" de agent aan zijn hond die tot dus verre niet in actie was geweest, het bevel „transport", hetgeen inhield, dat het dier waakzaam moest zijn. Roomboter op zijn brood? Natuurlijk! Het is voor zijn vrouw de natuurlijkste zaak ter wereld, dat hij roomboter op het brood meekrijgt naar zijn werk. Het komt hem eenvoudig toe, zegt ze. In kosten scheelt het maar weinig meer dan 'n cent per boterham. Zou een werker om dit kleine verschil de roomboter op zijn brood moeten missen? Blijf de rijksbotermerken sparen (op elk pakje room.' boter staat er een). Er komen nieuwe, grote Room- boier-prijsvragen Hond in actie En het Huls was niet in de stem ming om daar verder op aan te drin gen, want door een vraag van Attlee werd de belangstelling verschoven naar de Duitse kant van de zaak. Attlee sprong namelijk op en zei, dat deze verklaring een grote aanwas van souvereiniteit aan de Duitsers zou geven zonder de integratie van Duitse strijdkrachten in een Euro pees leger. Zo was er dus een gevaar dat Duitsland eigener beweging zou herbewapenen. Het Huis diende opnieuw bijeen geroepen te worden voordat hiertoe definitief besloten werd. Churchill zei, dat hij niet wilde trachten te voorspellen, wat voor regelingen er nodig zouden zijn om van de Duit sers toestemming te verkrijgen om hun herstelde souvereine rechten te gebruiken binnen een veiligheids- linie, die vergeleken kon worden met wat in het EDG-verdrag uitge werkt was. „Maar het is duidelijk," vervolgde de premier, „dat bespre king van deze kwesties uitstel van Duitse herbewapening met zich mee zou brengen." Het Labourlid Warbey wilde toen nog weten of de Engelse en Ameri kaanse regeringen een tijdlimiet voor het ratificeren van het EDG-verdrag hadden gesteld. Het antivoord hier op was ontkennend, maar men kon, de zaak niet meer oneindig door in de lucht laten hangen, jzei Churchill. Deze hoogst belangrijke zaken wer den plotseling vermeld aan het eind van een rede, die voor de eerste helft bepaald niet tot de beste behoort, die Sir Winston de laatste tijd uitgespro ken heeft. In dat eerste gedeelte moest Churchill onvoorbereid iets terug zetten op de rede. waarmee de leider van de oppositie het debat had geopend. Hij bestempelde toen Attlee's rus tige en gematigde analyse van be paalde tendenzen in de Amerikaanse publieke opinie als „een lang gejank van critiek tegen de Verenigde Sta ten", wat het stellig niet was. (Advertentie LM.) Ontsmet ww htrfti met de helder vloeibare D.D.D. De Jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en de huid geneest VLOEISTOF Bij een poging van de damè om zich los te rukken, sprong de hond onver hoeds, vóór de agent langs, tegen de dame op en beet haar in de arm. In middels was door tussenkomst van een omstander een radio-auto van de poli tie gewaarschuwd, terwijl tevens een arts, familielid van de dame, was aangekomen. De arts bood aan. de beetwond thuis te behandelen. Toen de agent hierop niet reageerde, drong hij niet verder aan, doch wende zich tot een der agenten van de radio wagen. Deze meende, dat de dame, wier beetwond op hem geen ern stige indruk maakte, eerst naar net politiebureau diende te worden over gebracht, hetgeen ook is geschied. Zjj is daarna onmiddellijk in de ge legenheid gesteld de wond in een ziekenhuis te doen behandelen. Na vervolgens verhoord te zijn. Is zij om 1 uur 's nachts naar huis ge- Conclnsies Gelet op het vorenstaande, acht de minister, na nauw contact te heben gehad met de burgemeester van Amsterdam, géén termen aan wezig om de agent disciplinair te straften. Wel ligt het in zijn voornemen te bevorderen, dat de politieambtena ren geïnstrueerd worden, zich, ter voorkoming van incidenten, in het algemeen te onthouden van optre den bij geringe overtredingen, in dien zij in burger gekleed zijn en vergezeld zijn van een politiehond. (Van onze correspondent} PARIJS. Het aantal personen dat bezweken is aan het gebruik van het „wondermiddel" Stalinon is nu gestegen tot 75 en men neemt aan dat het nog zal toenemen. Zekerheid hierover kan niet bestaan, aangezien het enigB tjjd geduurd heeft voor men verband ging leggen tussen de sterf gevallen en het Stalinon-mïddel dat door de mensen te voren gebruikt was. De eerste sterfgevallen; waarmee men in aanraking kwam, vielen voor in de ziekenhuizen, waarheen de echte patiënten gestuurd waren. Vandaar uit verspreidde het onderzoek zich verder. Het product Stalinon is betrekkelijk jong: het dateert van ongeveer 1953. Het wordt vrij in de apotheken ver kocht. Maar alleen daar. In Frankrijk mogen geneesmiddelen, ook verpakte geneesmiddelen, alleen verkocht worden door mensen die een diploma van apotheker hebben. Er wordt op geneesmiddelen in Frankrijk een dubbele controle uit geoefend, waarvan de voornaamste die van de pharmaceutïsche facul teit is. Deze'faculteit controleert op de aanmaak, de zuiverheid en de dosering van de in de formule ge noemde stoffen. Er is ook nog een controle van de medische faculteit, die in elk geval in theorie elk nieuw middel moet proberen. In de eerste plaats op. dieren, en als dan blijkt dat 't daarvoor ongevaarlijk is, op patiënten die zich daarvoor be schikbaar stellen in ziekenhuizen. Als gevolg daarvan heeft men wat sommige medici noemen eigenlijk alleen maar een controle op de aan maak. doch feitelijk geen controle op de therapeutische werking. Dit schijnt zich in dit geval te hebben gewroken. Het middel, blijkt nu achteraf, is door sommige doktoren geschuwd, omdat zc wantrouwend geworden waren ten opzichte van zekere elementen in dc formule. Deze elementen leken hun verwant aan lood verbindingen, waarvan de vergiftigende werking bekend is. Er komt in het middel geen lood voor. Maar men achtte het niet uit gesloten dat heel geringe onzuiver heden met lood een excessieve wer king zouden kunnen hebben, dank zij de verwantschap wat de chemi sche formule betreft. Het is natuur lijk ook mogelijk, dat andere on zuiverheden bij de fabricage zijn gemaakt, maar tot nu toe is daar van nog niets gebleken. Het onder zoek wordt op het ogenblik gevoerd door een van de 'bekwaamste cri minele chemici van de Farijse rechtbank. Het is de zelfde man die o.a, het vernietigende rapport heeft uitgebracht over de chemische on derzoekingen, die destijds tot de veroordeling van Marie Besnard hebben geleid. Ir» elk geval wordt opnieuw de zaak van de verpakte geneesmiddelen in. Frankrijk in discussie gebracht. Men gebruikt ze in dit land in grote mate, en volgens sommigen wordt in deze neiging een te gemakzuchtige ma nier van reageren op de ziekte ge- N Breda at ik bij een collega die, toen de soep in de borden stond, een damesachtige vrouw en een zo goed'als nieuw zoontje uit het don kere achterhuis tevoorschijn toverde. De vrouw zat met een starre glim lach te hopen dat haar echtgenoot het messenleggetje niet zou. optülen, onder de uitroep: „V/at is dat nou voor een ding?" en de kleine jon gen muisde aan de periferie van zijn voedsel en keek mij zo nu en dan aan, of ik een interessant voor werp was, waarvan hij het bestaan nooit had bevroed. Daar het gesprek met de gastheer liep over toekomstdromen der jeugd, vroeg ik, o-m. het üs een beetje te breken, in een zwijgpauze aan net ventje: „En, wat tuitjij later wor den?" Hij schrok er een beetje van, her stelde zich snel en zei toen op een let-maar-niet-op-mij-toon: „O, tk word mevrouw, net cis mammie. En hij voegde er een aanhankelijke blik in de richting van zijn moe der aan toe „Ach, malle jongen," zei ze, in een timbre tussen vreugd en schaamte. En tot mij: „Eèt u toch nog wat!" „Nee, dank u zeer mevrouw," ant woordde ik. „Het was heerlijk, maar ik heb echt genoeg." Ze gaf echter geen kamp, zodat het een van die_ uitmergelende ge sprekjes werd, die je moest kunnen nummeren, want dan zou je gewoon Vijftienkunnen zeggen en tóch beleefd zijn. „Och kom," riep ze. ,(Zo'n stevige* gezonde man! Er kan nog best wat bij. Toe! Het staat er voor." „Werkelijk niet. mevrouw," zeurde ik op mijn beurt. ,Jk heb echt cl héét veel gegeten „Kom, kom..." zong ze. Het jongetje, dat ons geteem aan dachtig had gevolgd, werd opeens actief en riep: „Ja mammie, het is écht waar, hij heeft een héle boel gegeten." En mij critisch aankijkend, voegde hij er rum toe: „Ook veel sla..." „Ach malle jongen," zei de moe der weer. „En twee keer vlees," riep hjj nop haastig. Op dat ogenblik kwam het dienst meisje binnen en zette, voor ieder van ons, een kommetje neerdat een uiterst vloeibaar dessert bleek te be vatten. Toen ik het aan de lippen bracht, zei de jongen op de vertrou welijke, geamuseerde toon van iemand die een aardige anecdote op haalt: ,Jn dat blauwe kommetje van «üfl meneer, heb ik toen gebraakt hè mam?" Daar ik proestend lachte in het dessert, blubberde het voor een goed deel over mijn borst. De gastheer sprang op en wipte weg om een doekje te halen. Nijdig zei de moe der tegen het kind„Dómme jongen. Kijk nou wat je doet." „Dat doe ik toch niet," antwoord de hij Zogïsch. „Dat doet hij. Ik neb er alleen in gebraakt. „Stil.'" riep de moeder. „Ach, je weet toch nog wel..." zei hij warm. ,Jk was toen ineens zo ziek. En toen pakte jij het komme- De vader kwam mij reinigen met de doek. Toen we weer aan het eten waren, zei het jongetje gezellig: Jij Jcon zo gauw niks anders ein den, hè mam?" En tot mij: fllaar het is er nitg«hossen, hoor." KRONKEL TOKIO. Sommige van de 28 Ja panse vissers, die in Maart blootge steld geweest zijn aan radio-actieve stof als gevolg van de waterstofbom ontploffing in het gebied van de Stil le Oceaan, zullen waarschijnlijk 10 tot 20 jaar aan het bed gekluisterd zijn, aldus is van medische zijde verklaard. Zelfs daarna zullen zij nog onder medisch# behandeling moeten staan. (Van onze correspondent) BAAMBRUGGE. De spoorrails van de lijn AmsterdamUtrecht staan tussen Abcoude en Breukelen, ter hoogte van het dorp Baambrug- ge, onder stroom. Niet met een le vensgevaarlijke voltage, het schom melt zo tussen 4 en 24 volt. Maar dit is dan toch wel zoveel, dat de boeren van Baambrugge er veel hinder van ondervinden, want hun paarden weigeren nagenoeg alle maal pertinent de (onbewaakte) overgangen van die spoorïyn over te steken. Ze hebben eens die stroom in hun hoeven en benen gevoeld. Rubber- matten, die een boer teneinde raad iedere keer op de spoorrails legt, maken de dieren niets toeschietelij ker in het oversteken. Boer Bode graven heeft tenslotte zijn paarden verkocht en een tractor van 7000.- aangescbaft „Maar ja, dat is ook zo wat," den ken zijn collega's, „moet nu iedere boer zo'n kostbare aanschaf voor elkaar zien te krijgen, omdat de spoorwegen de rails onder stroom laten staan?" Die stroom is afkomstig van het automatisch beveiligingssysteem en dateert ook sinds de invoering van de automatische seinbeveiligïng. Enige tijd geleden kwam een vin dingrijke adviseur van de Baam- brugger boeren, die twee of drie maal per dag met paard en wagen de spoorlijn moeten passeren, hen te hulp. Hij aardde met een draadje de spoorrails; prompt geen stroom meer op die rails maar ook werk ten toen die automatische seininstal laties niet meer. Alle seinen in de omgeving van Baambrugge bleven op onveilig staan, treinen stopten. Een ingrijpend onderzoek (met po litiehonden) bracht tenslotte de ove rigens vernuftig aangebrachte op lossing aan het licht. Boer Voorneveld heeft zich een uitgave van zestig gulden voor het aanschaffen van rubbermatten ge troost, desondanks moet bij ieder paard, dat de overgang passeert, met die rubbermatten drie man as sisteren, en dat in deze drukke hooitijd. Mevrouw Voorneveld vertelt, dat ze iedere keer als de wagen een kwartier te laat is, doodsangsten uitstaat. „Ja. dan denk ik dat zo'n paard midden op de rails koppig is blijven staan en De Spoorwegen hebben toege zegd dat er voorzieningen getroffen zouden worden. Deze hebben tot dusver slechts bestaan in het langer maken van de opritten van de spoorwegovergangen maar dat heeft geen enkel nut, zeggen de boeren somber.. Tot in de kleinste details voor- dee eerste étappe van 25 jaar brommen. zover het het uiterlijk aangaat is De bewaker Hans Bock heeft hem in deze Vicker Vimy bommenwerper fceri grote jutezak uit de gevangenis gelijk aan zijn soortgenoten uit de gesmokkeld. Bc,id? mannen vroegen oer-dagen van de vliegerijDeze dagen asyl m West-Berlijn, machine het grootste model ooit 23 filmacteurs cn scenarioschrijvers gebouwd wordt vervaardigd ui in Hollywood vroegen een enorme Iver (Buckinghamshire) in opdracht schadevergoeding van de filmmaat- van een Britse filmmaatschappij, die schappijen, die hen hadden ontslagen. het zal gebruiken bij opnamen voor omdat d« dames en heren niet wilden een film over Alcock en Brown, de u2V betrekkingen onder- piloten. die in 1919 een geslaagde de^chtbank^eri^f «lucht met eett Vimy over de At- argumentatie, dat de eisers te weinig lantiscne Oceaan maakten. Dit too- feiten hadden aangevoerd om hun del, hoger dan een Londense dub- standpunt sterk genoeg te maken. beZdefcsbus, heeft 'n spanwijdte van. by na 22 meter. De twee achtcylin- Tyaens een,. vliegfeest op het Zuid der automotoren maken het too- k?an Jii getijkam met dm reus over heiveld Oeorse mfm SSutt Six te rijden. De bewering uart de con- overrazende Tiger Moth een serie fles- structeurs, dat dit ?«odel best sou sen op een keukentafeltje aan scher- feunnen vliegen als er maar de ech- YCP Tnet ®en 0-45 revolver. Het publiek te motoren van 375 pk elk in zou- Toen machine voor de den zitten, is dus helemaal niet on- -.ftHr® lanSs kwam zoog de oaoolmwriig Wie eou met een SrdSfSLJSbJ"ïlcJï dergelijk t antiek geval echter nog baar werd. die een hamer in de hand omhoog durven? In deze opbouwende kolommen stond 'gisteren, dat de Russen een wal vis van 127 meter hadden gevangen? Hoewel de Russen niet voor eeti kleintje vervaard zijn was het toch ros ar een walvis van 127 v o e t van ruim 40 meter. Vollenhove fs uitgelaten begonnen aan de viering van het 600-jarig be- pt-i-n «ran dc stad. Zoals te doen ge hield. Hij had de flessen prachtig getimed op de losse flodders van George twee keer kapot geslagen. Het publiek joelde honend. Het bezoek van Churchill aan Wa shington heeft de Britse schatkist 10.023 pond {ruim 100.000 guldent lich ter gemaakt, aldus deelt het ministerie van Financiën mee. In dit bedrag wa ren inbegrepen de kosten van het ge- charterde vliegtuig en de reis. en ver. blijf kosten voor rfcger.cn. die Churchill bruikelijk hebben herauten te paard verS®zelden, Toen dit bi het Farle- (Dinsdag) met trompetgeschal de vro- me, V(ord verteld riep een conser- lijke herdenkingsweek ingeluid. vailef lid; „En het was een koopjet", g&JT SU? OTJVftKlta *e- St; "nfaJXo™ siseh krijgsraadvonnis bezig was aan meent" WanSl^vïen. g®"

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2