B5ÜÊ H KREÜGER RUIMT OP! Museumbezit Schiedam heeft thans waardevolle kern Hermes-DVS zal voorstel KNVB-bestuur steunen OP Roofoverval Nieuwe Haven volledig opgehelderd Binnenkomst deelnemers aan de KW mars Vrijdag 16 Juli 195-1 Blauw-witten wensen premie-stelsel Voorzitter De Jong stelt t.z.t mandaat ter beschikking Ernstig ongeval op Stadhouderslaan HCUElVJIObES BROERSVEST bat zec;t alles XIE ONZE ETALAGES AGENDA Oversehieseweg afgesloten EDS klopt met 3-1 Martinit Winkels mogen open blijven Zeelieden vochten op de BK-laan Bronzen masker Ilildo Krop hoeksteen van verzameling Bij hooien van wagen gevallen Singelkwartier naar Duitsland W-programma voor morgen 10% KORTING üanse Herenmodes Man overleed na ernstig ongeval Rijwielhandelaars in botsing DUIZEND KINDEREN NAAR VAN BRIENEN-OORD Jeugddag 1954 dank zij drie idealisten; bedrijven en organisaties verlenen hulp HM. Caliuna van Ede jeugdmeeling wordt uitgezonden J Kleine diefstallen in Overschie 2 Op de gisteravond In Hotel Beyersbergen gehouden algemene vergade ring van Hermes-DVS hebben dc leden zich na zeer breedvoerige en op hoog niveau staande discussies besloten aeeoord te gaan met het voorstel dat het KNVB-bestuur de Bondsvergadering heeft voorgelegd. Hiermee heeft Hermes-DVS in principe besloten de amateur-status de rug toe te keren en over te gaan tot het geven van vergoedingen aan spelers. Deze uitspraak geldt echter alleen als de KNVB tot invoering van het premie stelsel overgaat. Deze uitspraak, die met een meer-Lubcek en D. B. Bat-is werden her- derhetd van twee/derde van het to-1 kozen. Ook de aftredende leden van taal aantal Uitgebrachte stemmen is de onderscheidene commissies wer- genomen, was voor de voorzittci, de den bij acclamatie herkozen. De heer A. de Jong, aanleiding mede te prankbeker. die eik jaar aan diegene delen, dat hij over enige tijd zijn wordt uitgereikt, aan dat lid van mandaat ter beschikking zal stellen. Hermes-DVS, dat zich in dat jaar voordat de Hertnes-leden werd ge- bijzonder verdienstelijk voor de ver- vraagd een principiële uitspraak te eniging heeft gemaakt, is voor een jaar het eigendom geworden van de heer H. Wigmans Op de Stadhouderslaan heeft van morgen een ongeval plaatsgehad, waarbij een 16-jarig meisje een ^chedelbasisfractuur heeft opgelo- pen. fAdoertentte t. M.l doen, werden een aantal agenda punten afgewerkt, die tot resultaat hadden, dat de aftredende bestuurs leden, de heren P. F. M. Geul, BURGERLIJKE stand Gehuwd: J. J. Hersbach, 34 j, en B. S. Binnendijk, 38 j.; R. Meinen, 22 j. en E. Verhaar, 19 j,; ]NF. Crama, 44 j. en P. E. van Logehem, 42 j.: 0. Groenendijk, 25 3. en J. P. van Hemert, 20 j.; A. van Ba arde wijk, 27 j. enL. M. van Ingen, 22 j.: C. F, V. Lagendijk, 35 j. en R. J. Veïema, 24 jJ. v. d. Berg, 24 j, en C, A, Kok, 26 3; J. Westerveld, 25 j. en D. den Boer, 22 j.; Th. Rovers 27 j. en F. van Dommelen, 24 j.: K. van 't Hoeft. 21 j. en R. Walthie, 19 3.; R. van Kempen, 2$ 3. en J. W. Baade. 24 j.: W. E. Pronk, 26 j. en M. W. E. Timmers, 23 j.; T. L. Hoop, 30 j. en E. M. Oostendorp, 22 j; C. J. v. d. Heide, 21 j. en C. v. d. Most, 24 3. Ondertrouwd: B. A. P. Bosman, 26 3- en C. E. in 't Hout, 19 j.; G. P. J. Braak, 25 j- en A. M. A. Wever, 24 j.; M. Broeren, 23 j. en M. de Ronde, 31 jj K. P. Companje 27 j. en J. C. E. Web er, 25 j.; Th. van Gelderen, 19 j. en E. C. in 't Hout, 17 j-; J. J. Geluk, 26 j. en J. P. van Tricht, 19 j.; W. Groene weg, 31 j- en J. v. d. Schoo. 29 3: C. M. Gruwel. 24 j. en H. C. van Heijnin- gen, 18 j.; A. Kool, 24 j. en A. Heij- boer, 24 j.; H. B. Meijer, 3» j. en B. J. B. Bart. 28 j.; W. Nicuwland, 25 j. en M. J. E. v. d. Lubben, 23 j.; J. M. van Oevelen, 27 j. en B. Bur ger, 21 3.: A. C. Post. 27 j. en L. M. P. Groenendaai, 21 j.; J. van Schie, 30 j. en A. L. W. Meinster. 21 j.; T. Vervloei, 21 j. en I. M. van Bcu- sichem. 19 j.; R. Warmerdam, 29 j, en J. Verbiest, 23 j. Overleden: 13 Juli H. F. Fiolei, 71 jaar. Geboren: 15 Juli Astrid d. van E. B. van Ringelijsteijn en A. L. Dirksen. Wat men weten moet: Apothekers nachtdienst: Evers, L, Haven 82. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D TuinJaan 80 TeJ 69290. Tentoonstelling: Stedelijk Museum: Dagelijks van 25 uur: „De wereld van Vin cent van Gogh" in foto's van Emmy And nesse. Leeszalen: Gem Openbare Leeszaal en Bibl. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maandag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags ge stoten. R.K Leeszaal en Bibl.: Dam. ge opend iedere dag (behalve Maan dag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur; Calamity Jans Monopole: 2, 7 cn 9 uur: „De gevan gene van Man dor a". In verband met het verrichten van verbeteringswerkzaamheden zal het verkeer over de spoorwegover weg in de Oversehieseweg in de nacht van Zondag 13 op Maandag Drie Vlaardingse meisjes, die op j 19 Juli en in de nacht van Zonda; weg waren naar de Mater Dei- •school in Schiedam, fietsten naast elkaar op de Stadhouderslaan. Juist toen. een zwaar beladen vracht auto met oplegger passeerde kwa men de meisjes te vallen. De 16- jarige C, o. uit Vlaardingen liep nierbij een schedelbasisfractuur op en moest in de dr Noletstichting worden opgenomen. Haar eveneens 16-jarige nichtje H. O- uit Vlaar dingen kreeg schaafwonden. Nadat deze in de" Dr Noletstichting wa ren verbonden kon zij naar huis worden gebracht. Het derde meis je was zo geschrokken dat zjj hard is weggereden, zodat de politie van haar nog geen. verklaring heeft kunnen krijgen. De politie kan nu nog niet met zekerheid vaststellen of een aan rijding met de vrachtauto de oor zaak van het ongeval is geweest aan wel dat de sturen van de fiet sen van de meisjes in elkaar heb ben gehaakt. (Advertentie I.M-) Want kocht U ooit beter Pla teel dan waar deze serviezen van zijn gemaakt? Een 100 °/o Nederlands pro duct, van een bekende Maas trichtse porseleinfabriek, mo dern van lijn en in een mat- grijze tint, zijn deze serviezen een sieraad voor iedere tafel. En deze combinatie van drie serviezen (waarvan de nor male prijs buiten de opruiming 67.50 is), gaat U nu kopen voor een prijs, die nooit mo gelijk Is geweest en die cok nooit herhaald kan worden. Een 24-delig eetservies Een 15-delig theeservies Een 10-deiig ontbijtservies Drie serviezen, een com plete 49-delige uitzet, koopt U nu voor nog geen veertig gulden. 1* Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoopkan deze combinaties, bestaande uit DRIE SERVIEZEN (theeser- vies met 12 kopjes), voor VIHKELCENTROM BINNENWEG, Tel. 28lflG T| Martinit wint de toss en gaat met de zon in de rug de eerste aanval len op zetten, maai hier zien we een E.D.S,-verdediging die zich niet zo makkelijk gewonnen zal geven. En met lange passen worden gere geld de buitenspelers in het spel be trokken, maar steeds staat er kee per Troost die met veel feine zijn doel staat te verdedigen, tot de spil van Martinit na 15 min. goed door zet en zijn pas door Wolthuis in een doelpunt wordt omgezet 10. E.D.S, kwam nu fel op zetten en Martinit wérd in de verdediging ge drongen. Wat ook geprobeerd werd de achterhoede wist van geen wij ken en met de stand 1—0 brak de rust aan. Na rust kon Martinit het spel van de eerste helft niet meer vinden veelal doordat de buitenspelers te weinig in het spel werd betrokken. Dit was voor E.D.S.-achtcrnoede het sein ora zelf tot doelpunten te ko men en omdat de achterhoede van Martinit onzeker begon te spelen, profiteerden hiervan de aanval van E.D.S. dankbaar door 3 doelpunten te scoren. Burgemeester en Wethouders van Schiedam maken bekend, dat zij voor de periode van Maandag 19 Juli tot en met Woensdag 21 Juli 1954 een algemene ontheffing heb ben verleend van het verbod, voort vloeiende uit artikel 4 der Winkel sluitingswet 1951, om een winkel gedurende een halve dag per week voor het publiek geopend te heb ben. 25 op Maandag 26 Juli a.5. telkens van 's avonds 22.00 uur to* 's mor gens 7.00 uur voor alle verkeer zijn afgesloten. Aan voetgangers en wielrijders zal gelegenheid worden gegeven tot het passeren van de overweg. Tegen sluitingstijd van de café's raakten gisteravond op de BK-laan ter hoogte van de Vlaardingerdijk een aantal zeelieden met elkaar slaags. Een van de mannen werd, om dat bierglazen als wapens werden gebruikt, bloedend gewond aan wan gen en borst. In de politiepost aan de Fr. Haverschmidtlaan is deze zee man verbonden. 'T^OEN wij ons onlangs in de bovenzaal van bet Stedelijk X Museum bevonden wij verzeilden er na een rondgang voor de derde of vierde keer op de tentoonstelling van foto's van wijlen Emmy Andriesse viel het ons opeens op hoezeer het aantal plastieken en andere tot de kunstnijverheid be horende voorwerpen in de loop van enkele jaren was gegroeid en thans een kleine, maar waardevolle kern vormt van het museumbezit op dit gebied. Nu is het verzamelen en aan kopen van kunstvoorwerpen een moeizame en vaak kostbare bezigheid, waarin veel tijd gaat zitten. Het duurt soms jaren voor men de hand kan leggen op een begeerd werkstuk, waar van de waarde allerminst wordt bepaald door de omvang of het gewicht, en er is veel geduld voor nodig om niet te zeg gen volharding, wil men een eenmaal voor ogen staand doel bereiken. tuigd, dat zijn geldmiddelen orstoe- reikendi zouden zijn om tegen ande re kapitaalkrachtiger kunsthandels- ren op te bieden. Toch wachtte hij met spanning op het moment, waar op het bronzen masker geveild zou worden. Hij had geen flauwe notie van wie het was. Alleen zijn in tuïtie zei hem. dat het niet van een beginneling kon zijn; daarvoor had het teveel karakter en getuigde het van een te geoefende hand. Het moment kwam, maar tot zijn diepe verwondering bleek er nauwelijks interesse voor te bestaan. Zonder slag of stoot raakte hij voor de som van twintig gulden in het bezit van het bronzen masker. Eenmaal in Schiedam werd het kunstvoorwerp aan een nauwkeurig onderzoek on derworpen. Drie letters duidden een spoor aan: HLK. Hildo Krop, de Amsterdamse beeldhouwer? Een persoonlijk gesprek met Krop bracht de bevestiging. Het Schie damse museum was een fraai kunst voorwerp rijker. men. Het is daarom ook mede aan gevers te danken, dat de conser vator van het museum iets meer kan maken dan een opbergplaats van voorwerpen, die kunstzinnig soms weinig betekenen, ook al zijn ze historisch niet van belang ont bloot. Maar c n werkelijk levend museum dankt zijn betekenis in de eerste plaats aan aankopen en ver worvenheden, die niveau en artis ticiteit bezitten. In dat opzicht heeft Schiedam nog steeds een ach terstand in te halen. Met wat goede wil en een open oog voor de mo gelijkheden kan daar nog veel aan gebeuren. Het begin is er in elk geval. De 62-jarige veehoudersknecht H. L. van de Kerklaan in Kethel is gis teren tijdens het hooien op een wei land aan de Groenweg vaiT een wa gen gevallen. De man was bezig het hooi hoog op een met paarden be spannen wagen te laden. Toen hij op de lading van de wagen stond, ging het gespan aan het rijden, met als gevolg dot I,. er af tuimelde. Met zeer er tv verwondingen aan het hoofd is .nan per ambulance van de G.G. ei' G,D. naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd, waar hij in zeer ernstige toestand is opgenomen. Het personeel van de betonfabriek Bovenberg van de Overschiese weg heeft gisteren een reisje naar Limburg ge maakt. Vijftig arbeiders waren met hun vrouwen van de partij. HILDO KROP Bronzen masker Behalve dit geduld moet de con servator beschikken over een gede gen kennis en een goede smaak, zonder welke hij de instelling, die aan zijn hoede is toevertrouwd, niet zal kunnen dienen. Hij moet op de hoogte zijn van kunststromingen en modeverschijnselen, van de presta ties van bekende en nog niet be kende kunstenaars, en van de gang van zaken in de kunsthandel. Van dc vlottende middelen en soms van een heel klein beetje veine hangt het dan tenslotte af, of hij er in zal slagen zijn verzameling op peil te brengen. Over die veine doet van de heer D, Schwagermann, de conservator van ons Stedelijk Museum, het vol gende verhaal de ronde. Toen hij enkele jaren geleden, op speur tocht zijnde, een Amsterdamse kunstveiling bezocht, ontdekte hij daar een bronzen masker, dat hem, hoe langer hij er naar keek, steeds meer begon te interesseren. Geen '"■ns, luidde eindelijk zijn conclu sie, zozeer raakte hij er van over- Zondag 18 Juli gaat de Reisvereni- ging „Singelkwartier" met een bus van de E.V.A.G. twee dagen naar het Rijngebied in Duitsland- De bus vertrekt van het Lorentzplein om 7 uur v.m. Het Veilig Verkeer-programma voor Zaterdag luidt: 14.00-16.00 uur: Propaganda-auto maakt rondrit door de stad. Spreuk van de dag: Wielrijders: Geeft duidelijk Uw richting aan Alvorens links of rechts te gaan. Voorbeeldig speurwerk van de hoofdagenten M. J. Fransen en A. A. J. Loo- mans van de Schiedamse recherche heeft ertoe geleid, dat ondanks de zeer summiere gegevens de roofoverval, die Zaterdagavond 3 Juli bjj de familie G. aan de Nieuwe Haven werd gepleegd, binnen zeer korte tijd volledig is opge helderd. De daders zijn gearresteerd en in het hoofdbureau van politie opge sloten. Zy zullen worden, voorgeleid voor de Officier van Justitie te R'dam, stand van de familie en ook van de plaats waar de heer G. doorgaans zijn geldkistje bewaart. De B„ die was ondergedoken, omdat hij door de Utrechtse politie werd gezocht, kon worden gearresteerd. De man legde toen een volledige bekentenis af. Hij vertelde dat hij in geldnood verkeer de. In een koffietentje in Rotterdam had hy de 25-jarige macbine-bank- werk-r J. H. V. uit Rotterdam ont moet, van wie hij geld leende. Met V, besprak hy tevens de mogelijk heid van een roofoverval op de fa milie G. in Schiedam. V. stemde hier in toe en besloot met zijn vriendje, de 23-jarige los-werkman W. P., eveneens uit Rotterdam, het plan uit te voeren. En zulks geschiedde dan op Zaterdagavond 3 Juli. V. heeft met een speelgoedpistooltje mevr. G. en haar visite in bedwang gehou den, terwijl P. de bovenétage ging onderzoeken. Maar P. was zo ner veus dat hij het geldkistje over het hoofd heeft gezien. Onverrichterzake hebben beide mannen toen de vlucht genomen. Ook zij zijn nu gearres teerd en in afwachting van het transport naar het Huis van Bewa ring in Rotterdam zyn ze in het Schiedamse hoofdbureau van politie opgesloten. Nadat de met het onderzoek be laste rechercheurs tot tweemaal toe van een verkeerd spoor waren terug gekeerd. leidde het onderzoek ten slotte in de richting Vlaardingen, waar de 43-jarige koopman J. de B. woont. Deze De B. heeft enige jaren geleden bij de familie G. gewerkt en was uit hoofde van zijn functie op de hoogte van de financiële toe- Advertentie l.M.) Gedurende 10 DAGEN op alle niet opruimingsartikelen Restanten tegen zeer lage prijzen! HOOGSTRAAT 93 TELEFOON 67679 Naar aanleiding van het ingezon den stuk betreffende aanbieding bloemen deelnemers le K.W.-mars de volgende richtiy'nen. De organisatoren stellen het ten zeerste op prijs dat zulks gebeurt en betuigen langs deze weg hun harte- Iyke dank aan de initiatiefnemers. De deelnemers komen langs de na volgende route Schiedam binnen: Troelstralaan, Rembrandlaan, Ru benslaan. Slerrebos, Volkspark, Wil lem de Zwijgerlaan, Nieuwe Haven, Oranjestraat. L. Nieuwstraat. De 18 km tocht gaat vanaf Sterre- bos over de Maasboulevard, Hoofd en Hoofdstraat naar de Plantage. 12 km wandelaars arriveren te ca. 18 uur aan de Troelstralaan, de 18 km wandelaars te 18.30 uur en de "7 km wandelaars te 19.30 uur. De défilé vindt te 15.10 uur plaats op de grote Grote Markt, Het aan tal vooringeschreven wandelaars be draagt 2200. De route naar de defilé- plaats is als volgt: Plantage, L. Nieuwstraat, Oranjestraat, Koe markt, Broersvest. Lange Kerk straat, Grote Markt, Met het oog op de grote drukte op en om de startplaats verzoeken wij het publiek met klem. de Plantage. Tuinlaan en Plein Eendracht vrij te willen laten voor het opstellen en afmarcheren der wandelaars. Het feestprogramma is ook vrij toegankelijk voor 'iet publiek met dien verstande dat een gedeelte van de Plantage voor de wandelaars ge reserveerd is en dus voor het pu bliek afgesloten zal worden. Wij vertrouwen op de medewer king van de Schiedamse burgerij, om dit gereserveerde gedeelte voor de wandelaars vrij te willen laten. Het avondprogramma is ais volgt samengesteld: optreden Jojocos, Citertrio. PerpJexica (goochelaar). The Chromatic Rhythmes (mondor gel virtuosen), Cokky Harleman (ac cordeon), Amusements Orkest, Tam boer en Pijperkorps Harmonie. Aanvang ca. 13.30 uur. Burgemeester 1 nr J. TT 7" ric, heejt gistermorgen in het F .c-thea- ter de jeugdverkeersdi,.•oma's uit gereikt. Voor dit verkcersexamen georganiseerd door de Vereniging voor Veilig Verkeer slaagden 700 jongelui. ttOTTEKDA M De 42-jarige straatmaker J. Schoond er woerd uit de Coolsestraat is gisteren in de loop van de dag in het Zuiderziekenhuis overleden. Hij was rs morgens op de Von- delingenweg aangereden. Daarbij werd hij ernstig gewond. Bouw van brug bij Capelle vordert gestaag Met de voorbereidingen voor de bouw van de vaste oeververbinding over de Hollandse IJsel bij Capelle is men thans zo ver gevorderd dat een drijvende heistelling kon begin nen met het slaan van palen ter afzetting van de vaargeul voor de scheepvaart. |4 ET bronzen masker van Krop 11 werd een hoeksteen van de ver zameling. die de heer Schwager mann zich voorstelde te vormen. Het bleef niet by die ene Krop. Een losjes gemodelleerde zittende man in brons en. enig aardewerk konden er aan worden toegevoegd, evenals een liggend naakt in terra cotta. Een waardige tegenhanger werd het bronzen reliëf van vrouw met kind van John Radecker. dat in de hal tegen de" wand hangt. Tussen deze twee reuzén in de Nederlandse beeldhouwkunst kre gen enkele jongeren een plaats. Hier moet wel Th. v. d. Nahmer worden genoemd, wiens subtiel be handelde kopje van een jonge vrouw, waarvan de peinzende uit drukking treft, en een kleiner plas. tiekje een ingetogen voornaamheid dragen. In een zeer fijne, gevoelige portretbuste van Cephas Stautha- mer is een ingehouden kracht waar neembaar, sterker aan de dag tre dend is „man met steigerend paard" milder en bezonkener in het staan de vrouwenfiguurtje. Het kleine werk geeft trouwens de hoofdtoon aan; wij vinden er enkele uit im pressionistische tradities geboren beeldjes van L. Zijl en Ary Bitter. De verzameling aardewerk is nog zeer bescheiden van opzet, maar wijlen Chris Lanooij is er vertegen woordigd met jongeren als Josje Smit, Hanny Radijs. Just van De venter en P. Groeneveldt. Een nieuwe aanwinst is een deel van het wandkleed, dat naar een ont werp van mevr. R. Oerle—Gorp door de „Gouden Spin" te Leiden werd uitgevoerd. ZONDER schenkingen was veel van wat hier is opgesomd, niet in het museum terecht geko- -■ i- ■.S, Eis zes maanden Beklaagde direct in vrijheid gesteld Even nadat de officier van justitie bij de Rotterdamse rechtbank een gevangenisstraf van zes maanden zonder aftrek tegen hem had ge- eist, sprak, de rechtbank gistermid dag de zes en twintigjarige Rotter dammer G. H. vrij van de hem ten laste gelegde oplichting. Door middel van onware verhalen zou hij op 4 Juni de tuinder C. S. hebben bewogen tot afgifte van ze ventien kippen. Hoewel H., die sinds 1950 reeds negen maal werd veroor deeld, zijn schuld bleef ontkennen, achtte de officier het misdrijf bewe zen. Met een eveneens ten laste ge legde diefstal van autobanden was dit niet het geval, hoewel de offi cier zei ernstige verdenking tegen de verdachte te koesteren. In de Kromme te Oudkerk zijn gistermiddag twee rijwielhandelaars in botsing gekomen. P. van D. (per auto) en A. S. (op een bromfiets) wilden beiden een geparkeerde wa gen passeren. Van D. merkte de bromfietser te laat op. Hij was ge noodzaakt sterk te remmen, waar door hij slipte. Tengevolge van dit slippen werd S. toch aangereden. Zijn bromfiets werd in elkaar gere den en hij zelf werd licht gewond. Op initiatief van een drietal idealistische Rotter dammers zal op 25 Juli op het eiland "Van Brienen-oord de „Jeugddag 1954" worden gehouden. Een groot aantal kinderen zal 's morgens naar het eiland gaan, om daar een hele dag door te brengen. De initiatiefnemers worden bfó de uitvoering van hun denkbeeld geholpen door een aantal grote bedryven en door de Ko ninklijke Marine. Dc uiteindelijke bedoeling is de kinderen gemeenschaps zin by te brengen en liefde voor al wat leeft en groeit. De wens van het driemanschap is dat een of andere instantie zich over dit initiatief zal ont fermen, zodat het een jaarlijkse traditie wordt. De dag is vooral bedoeld voor kinderen die een clubhuis of een speeltuin moeten ontberen. Alle kin deren die op 25 Juli naar het eiland gaan, komen uit buurtverenigingen, uit diverse stadsdelen. Zij gaan on der leiding, die op het eiland zal worden bijgestaan door Dudere le den van jeugdbewegingen. De ou ders zullen mogen meegaan, zij het slechts als toeschouwers. Met trams (de kosten hiervan worden gedra gen door grote bedrijven) gaan de kinderen op weg, zij wandelen dan naar de rivier. Een Marineschip zet de groepen dan over. Tijdens dc wandeling naar de rivier wordt de stoet begeleid door de „jeugd- brigadiertjes" van de verkeerspoli tie. Op het eiland zal om half elf een speciale vlag worden ingewijd, naar men hoopt door wethouder A, J. van der Vlerk. Vervolgens zullen er allerlei spelen worden gedaan. Na de middagmaaltijd (de kinderen afvallen. Een andere vereniging kan de opengevallen plaats inne men. Aanmelding kan geschieden aan het adres Pantserstraat 7a te Rotterdam -Zuid. Het IKOR zal Zondagmiddag van 5 tot 6 uur een opname uitzenden die werd gemaakt van de laatst ge houden jeugdmeeting van de Char- loisse Jeugdvereniging. Enige duizenden mensen hebben deze meeting bezocht. Ze vulden zowel de oude kerk als het plein aan de Charloisse Kerksingel. Zeven Charloisse koren werkten aan de meeting mee. Het woord werd er gevoerd door de predikant Okke Jager. De uit zending geschiedt via Hilversum II. brengen zelf brood mee) is er mas sazang. samen met het kinderkoor „De Kleine Stem Charlois". Het is de bedoeling de kinderen hierbij goede volksliedjes te laten zingen: hulp van musici is nog welkom. Êr komt een praatje over Dierenbe scherming, een politiehond zal de monstraties geven, en zo zijn er nog meer onderdelen van het pro gramma De deelnemende buurtver enigingen betalen voor elk kind dat zij laten deelnemen een kwartje. Regent het 's morgens, dan wordt deze Jeugddag geheel afgelast; wordt men overdag overvallen door slecht weer dan is er eventueel on derdak beschikbaar in de stad. Or ganisaties en bedrijven die steun verionen zijn o.a. het Rode Kruis, de PTT, de Reddingsbrigade, en de Volksdansgroep van Jo Criste. Het juiste aantal deelnemertjes is nog niet bekend; men spreekt over on geveer duizend. De drie organisatoren delen nog mee, dat een der deelnemende buurtverenigingen heeft moeten af zeggen, daar de kampweek van de ze organisatie is vervroegd. Dit be tekent dat driehonderd kinderen Tentsamenkomst met zang en muziek aan W. Ruys- laan Een dertiental predikanten van verschillende protestantse kerken, evangelisten en vertegenwoordigers van het Leger des Heils zullen het woord voeren tijdens de tentsamen komst, die van Zaterdag tot vol gende week Vrijdag iedere avond om 8 uur op het terrein by de Willem Kuyslaan worden gehouden. Zangkoren en muziekkorpsen ver lenen hun medewerking aan deze samenkomst. Dit is Hare Majesteit Caliuna, de Edese heidekoningin, dezer dugen door middel van een heuse verkiezing aan' het bewind ge bracht. Caliuna gaat in de Heide- week (van 14 tot 21 Augustus) de scepter zwaaien over het Ve- luwedorp. Het is dan 900 jaar ge leden, dat Ede ontstond. Lydia DekkerGrobben is de ware naam van Caliuna en ze werd gekozen uit 49 schonen. Tijdens haar bemind krijgt ze assistentie ran twee even charmante hof dames. Een fiets, staande voor een pand aan de Prins Mauritssingel is ge stolen. Van een betonwerker op een werk van Van Vliet en Van Duist is een wegenbei a^tingka art ontvreemd. Tijdens een kerkdienst in de R.K. kerk aan de Baanweg is van een daarvoor staande fiets een kinderzitje met rood leer af gehaald. Gietijzeren platen zijn ge stolen op het werk van de vlieg- veldaanleg. Tegen twëe personen is proces-verbaal opgemaakt. P

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1