PROEFBOUWSEL ZAL KOSTEN VAN ZIEKENHUIS DRUKKEN Op Lange Haven groeit reeds ..Gordel van Licht C D Schooljeugd ademt gezondheid op landgoed „GroenendaeF HOtRltKSltRS Moet Ueens hór en! Stemming in Vierhouten is uitstekend BROODBEZORGER enige nette meisjes Belangrijk SG-initiatief WKÊKËSiSs MSlfMll Woensdag al cadeaux voor prinses Irene Landelijke primeur op Dijkzichl Af Henk Stam directeur Zeeuwse Muziek school Fietsen gestolen Schipper kroop uit Schie Subsidie voor de VU AGENDA Vijfduizend lampjes zorgen voor kleurrijk festijn Burgerlijke Stand Ruimten worden nagebootst H. W. Tilanus wordt op 5 October 70 jaar Rechtbank deed uitspraak Nieuwe molen wordt zuivere copie van de oude „Noord" Ongevallen Twee mannen stalen bestelauto De KRANT 2 Donderdag 5 Augustus 1954 Sj®B5 lik DEN HAAG. Het traditionele verjaarsgeschenk van de zee-, land en luchtstrijdkrachten voor Prinses Irene bestaande uit een aanvulling van de tafelzilver-cassette is Woensdagmiddag op paleis Soestdijk aangeboden door een deputatie van de Koninklijke Marine Namens de Koninklijke Marine werd tevens een taart aangeboden, waarop een model van Hr, Ms. Ka- rel Doorman was aangebracht. Door een deputatie van het garderegiment Fuseliers is Prinses Irene een lede- t ren schrijfmap overhandigd mede na- mens de vereniging van oud-strUders van de voormalige koninklijke bri- gade Prinses Irene en van de Ver. I van officieren der garde Prinses Irene. ROTTERDAM In totaal zullen deze zomer GOO Schiedamse kinderen tussen acht en de tien jaar hun Jongetjes vol kunnen zui gen met frisse gezonde zeelucht. Ver van het stadsgewoel in de rustige sfeer van het stijlvolle Wassenaar worden onder auspiciën van de Schiedamse Gemeenschap drie zo merkampen ingericht, die (ieder voor een week) bestemd zijn voor Prot. Christelijke-, Katholieke scholieren en leerlingen van Openbare scholen. En zo gaan er dus elke dag 200 kinderen (een week lang) 's morgens vroeg naar het landgoed „Groenendaa.1". 's Avonds komen zij terug. Dat het daar goed toeven is, hebben vwe gistermiddag kunnen constateren. De jongelui vermaken zich opper best. waartoe het prachtige zomerweer van de laatste dagen ook alle aanleiding geelt. Maar ook tegen slecht •weer is het kamp bestand, want op het landgoed staan tien grote legertenten, die als schuiltenten dienst doen. wanneer het hemelwater in grote hoeveelheden als spel breker zou optreden. En dan nog is het spel niet verbro ken want in die tenten kunnen de jeugdleiders rustig voortgaan met hun spelletjes. Uit de aantallen 200 kin deren en tien tenten zal men begrepen hebben, dat per tent 20 kinderen worden ondergebracht, Elke tent heeft een eigen jeugdleider (ster), die de onder zijn of haar hoede gestelde pupillen ook van en naar huis begeleidt. Alleen de hoofdleider (deze week is het de heer Kik) kampeert met zijn gezin in een aparte tent op het land goed en houdt tevens een oogje in het zeil in de avond uren, wanneer het terrein stil en verlaten ligt. Dc Schiedamse Gemeenschap heeft in samenwerking met de „Haja", de Haagse Jeugd-actie, deze zomerkampen kunnen beleggen, waarvoor de kinderen een vergoeding van 5.per week moeten betalen. Meerdere kinderen uit één gezin krijgen zelfs nog reductie. Deze opzet die experimenteel is bedoeld, mag uitermate geslaagd heten. Vandaar, dat degenen, die met de dagelijkse leiding van de SG zijn belast, nu reeds plannen smeden om volgend i jaar deze kampen uit te breiden. En MSO wordt Provinciaal Limburgs Orkest (Van onze correspondent) HEERLEN. De commissaris der Koningin in Limburg, mr. dr, F. Houven, heeft in de Prov. Staten meegedeeld, dat het plan om het Maastrichts Stedelijk Orkest tot een Provinciaal Limburgs Orkest te transformeren in een vèrgevorderd stadium verkeert. De lasten voor de gemeente Maasticht waren te zwaar geworden. Verscheidene ge meenten, o.a. Heerlen. Kerkrade. Roermond en Venlo, hebben zich bereid verklaard om het Provin ciaal Limburgs Orkest mede te fi nancieren. (Van onze correspondent) VLISSINGEN. Het voorlopig bestuur van de onlangs opgerichte Zeeuwse Muziekschool heeft tot di recteur benoemd de heer Henk Stam uit Bilthoven. Voor deze functie be stond grote belangstelling: ongeveer vijftig musici hadden gesolliciteerd. De heer Stam is leraar aan de Ste- delijke Muziekschool in Deventer en muziekrecensent bij het Nieuw Utrechts Dagblad. Hij is in 1922 te Utrecht geboren en studeerde aan het conservatorium aldaar. Hij treedt de laatste jaren op de voorgrond als componist en is verbonden aan de stichting ..Gaudaamus" te Bilthoven. Hem werden compositie-opdrachten verleend door regering en radio. Bo vendien verschenen enkele boeken van zijn hand. }i;ialh5'Jl,É 'liiflill'li. zulks te meer. omdat er dit jaar reeds duizend kinderen teleur moes ten worden gesteld. De jongelui, met wie wij 'n praatje j hebben gemaakt, waren zeer enthou- I siast over het verblijf daar op „Groe- nendaal". Geen wonder, want alles wordt in het werk gesteld om het de jongens en meisjes zo aangenaam mogelük te maken Behalve brood d hootdjBWw uok Bog wd eens een voor de lunch, dat zy moeten meene- 5 men, krijgen zij iedere middag een J"L flesje melk. Zij maken uitstapjes Kortom de stadsjeugd is er een naar Madurodam cn de Wassanaarse weekje helemaal uit Byzonder pret- +ot i dierentuin. Voorts wordt er in tige ontspanning, waarmee de Schie- groepsverband ..gepootjebaad" in zee. damse Gemeenschap een flink stuk Na een dag van onbezorgd plezier maken gaan de jongelui in groeps verband naar de touringcars, die hen weer naar huis brengen (foto boven). Ip., een, lange rij komen de jongens -enmeisjes van het strand, waar zij heerlijk hebben gespeeld engezondheid heb ben opgedaan Dat het niet verstandig is zijn fiets te laten staan zonder haar op slot te doen, bleek gisteren weer eens De ijzerwerker A. P. C. K. uit Rot terdam zette gistermiddag half een zyn rijwiel onafgesloten, tegen het hek van de werf Gusto aan de Maas dijk. Toen hij kwart voor vijf terug kwam was hij van wielrijder H. uit .eiZwè^nArvertotarEndangecft sociaal werd verricht. Stadhouderslaan in Schiedam pas tien jaar is, was hij toch zo voor- zichtig geweest zijn fiets af te slui- j ten, toen hij in de openbare zwem- I inrichting aan de Westfrankelandse- dijk ging zwemmen. De zwijntjes jager die hier aan het werk ging, vond dit echter geen bezwaar en ook deze fiets verdween. Duitse technische beurs van 18-26 November in Rotterdams „Ahoy" ROTTERDAM. Rotterdam krijgt de primeur van de eerste na-oor log se Duitse tentoonstelling in ons land: de Duitse Technische Import- beurs, die van 18 tot 26 November in de Ahoy'-hal zal worden, gehou den. Het laat zich aanzien, dat de 4800 vierkante meter tentoonstellingruim te ontoereikend zal zijn. Op het ogenblik zijn reeds 1400 vierkante meter verhuurd aan rond twintig exposanten. Niet minder dan 150 aanvragen -oeten» nog worden „bei- keken". De Nederlandse Kamer van Koop handel voor Duitsland toont weinig bereidheid tot medewerking. Men schrijft dit toe aan het feit dat er wellicht via het bestuur van deze Kamer bindingen 'in met de Utrechtse Jaarbeurs, ofschoon men ons verzekerde dat de stichting A- ve met Utrecht geen moeilijkheaen had. Toen twee agenten van de ver keerspolitie door het avondlijk' Schiedam reden, kwam plotseling voor hun ogen een man uit de Schie kruipen. Verbaasd informeerden zij hoe deze vork aan de steel 2at, of liever, hoe deze man in de Schie kwam. Het bleek dat de zwèmmcr, de 54-jarige pulnschipper P. v d. PT. uit Rotterdam, met zijn broeks pijp tussen de ketting van zijn fiets was gekomen, zijn evenwicht had verloren en ongeveer ter hoogte van de Overschiesestraat het water in was gegaan. Met een auto heeft de politie de man naar huis gebracht. Te beginnen met het verenigings jaar 1953-1954 zal de Volksuniver siteit te Rotterdam, indien dc raad aceoord gaat met een desbetreffend voorstel van B. en W.. een sub sidie wordt verleend, gelijk aan 25 pet van de te ontvangen contribu ties en cursusgelden, met dien ver stande, dat niet meer wordt uitge keerd dan het tekort in werkelijk heid bedraagt. Het nadelig saldo, in dat verenigingsjaar wordt op f 30.000 geschat. B. en W". stelllen voor daarom alsnog f 25000 uit te trekken. Chr. Geref. Kerken Beroepen: te Zierikzee (2e pred.pl-) C. Noord graaf te 's-Gravendeel, Geret. Kerken ond. art. 31 K.O. Beropen: te Tiel-aZltbommel K. D, van Dyk, cand. te Groningen. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: Apotheek Backer, St. Liduinastraat 58, Bellen by ongeval: G,G. en G.D-, Tuinlaan 80. Tel 60290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9-80 tot 4-30 uur en iedere avond (bebaive Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend tedere dag (behalve Maandag) vad 2 tot 4 uur, iedere avond (bekalvt Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 utrr Zondags gesloten. Bioscopen: Mooopole: 2, 7, 9 uur: „The Plunderers", Passage: 2 en 8 uur: .."Wie van de heren?" Op de Lange Haven zijn de eerste voortekenen van het vaeantie-feest 1954 reeds verschenen. Die voortekenen, een groot aantal sierlijke staanders, zyn het resultaat van de koortsachtige werkzaamheden van dc heren C. Alernan en J. Th. Heynsbroek, die met hun twee medewerkers er voor moeten zorgen, dat 19 Augustus de „Gordel van Licht" klaar zal zijn. Geen gemakkelijke opdracht, maar de heren hebben wel meer voor hete vuren gestaan. Trouwens, de medewerking van de gemeente helpt vele proble men uit de weg. De technische adviseur van het G.E.B., de heer W. C. Ba?f en de hoofdopzichter de heer IV. Schot, staan met raad en daad ter zyde. Deze samenwerking zal Schiedam een waardige versiering geven. Bijna vijfduizend lampen worden aangebracht, liefst 8 km kabel zullen nodig zyn om al deze lampen aan te brengen. Op de Lange Haven het centrum van de verlichting, gaan natrium-armaturen de Koopmansbeurs, de Ka tholieke kerk en de boom by de Appelmarktbrug in een zee van licht zetten. Inderdaad, veel werk is nodig om deze feesttooi aan te brengen. Futten worden gegraven, palen worden ge steld, weer andere palen daartegen bevestigd. En zo gemakkelijk gaat dat niet; we heb ben één put zien graven, of liever gezegd boren, en we vonden het 'n indrukwekkend karwei. De con structie van de pa len is fraai, maai' er zit. héél wat werk „in". De heer Aleman was dan ook een van de eerste Schiedam, mers. die vervuld was van de fcest- week; luj begon 't werk reeds op l Juni Hij Is Maandag begonnen met het buitenwerk en er wacht hem nog heel wat. Hij ver telde van de „Wondertuin" in de Koopmans beurs. Naar ont werp van archi tect J- O. Wieg- één tegenover de kantoorboekenfa- briek van 't Hoff en Jongepier. En dan zal Cor Don in de Korte Ha ven het drijvend carillon bespelen. Aan dat alles zit natuurlijk weer het nodige werk vast. Er moet nog flink wat gedaan worden voordat wethouder mr M. M. van Kinderen Donderdag 19 Augustus de opening kan verrichten vanaf het bordes van. het Beursgebouw. Maar dat de „Gordel van Licht" iets groots zal worden, dat is nu reeds te zien. Geboren: Hendricus W., z, v. H. W. de Kaper en M. M. Peek; Maria, d. v. J. Tegelaar en W. J. Dingier; Georgette, d. v. J. F. Dictus en W. M. van Oers; Magdalena F„ d. v. P. Verkade en A. M. F. Quartel; Maria I,. d„ v. S. Huiskens en L. M, Mion; Wilhelmina J., d. v. A. J. Bekkers en J. C. Wittenberg. Overleden; Leonardus J. M. Lans bergen, 71 j.; Jacoba Verdel, 60 j. Tableau de la troupe van Wim Sonnevelds cabaret DEN HAAG. De tableau de la troupe van Wim Sonnevelds caba ret zal het komende seizoen be staan uit Wim Sonneveld. Joop Doderer. Karsin Larsen, Frans Va sen, Conny Stuart, Kity Klupell. Mieke Last en Jan Staal. Aan de vleugel: Jclle de Vries; guitaar: Jan Blok. De ontwerpers en bouwers van het grote ziekenhuis Dyk- zigt vertonen een landelyke primeur: by het bouwbureau beneden aan de Wcstzeed\jk is een stalen en betonnen bouwsel verrezen, dat zal dienen om nu eens precies uit te vinden hoe het ziekenhuis cr straks van binnen en ook van buiten het best kan uitzien. Hierdoor zul len de kosten kunnen worden gedrukt. Enkele jaren lang zal het semi- permanente bouwsel door medische en bouwtechnische deskundigen ge zamenlijk worden gebruikt. In het bouwsel, dat slechts bestaat uit een stalen skelet een betonnen plat form (het zou kunnen worden be schreven als een nogal wonderlijk soort hooischelf), zal men allerlei toestanden kunnen nabootsen zoals die later in het ziekenhuis werke lijk zullen bestaan. Door te ma noeuvreren met verplaatsbare wan den gaat men allerlei ruimten ma ken die in de toekomst werkelijk in Dijkzigt zullen worden gevonden. Men kan onder meer de juiste af metingen. voor deze ruimten gaan uitvinden, behoudens de plafond, hoogte want die staat voor het hele ziekenhuis reeds vast. In het proef- gebouwtje kunnen bijvoorbeeld zie kenzalen. dienstkeukens, gangen, badkamers en dergelijke worden nagemaakt beter gezegd: vóór- gemaakt! Het gaat er echter niet alleen om de juiste afmetingen te vinden en dc beste plaatsing van de ramen. Ook zal men de ge schiktste schikking van het bij elke ruimte horende meubilair beproe- ven. Zo zal men ook gaan uitvin den welke vloerbedekking de beste is. welk soort geluids-isolerend ma teriaal het meest voldoet, en welke verfkleuren gewenst zijn. Alleen in Zweden Zover bekend, heeft men in het verleden alleen wel eens In Zwe den bij een bouwerij een dergelijk proefbouwael gebruikt. Het kost natuurlijk geld, maar daar staat zeer veel goeds tegenover: nu pro beert men ai tevoren elk onder deeltje van de bouw, met de uit komsten van het onderzoek wordt rekening gehouden by de Inkopen van het materiaal, en men zal n: het gereedkomen van het zieken huis véél en. véél minder aan het gebouw hoeven te dokteren dan normaal het geval is. De heer B. M. den Hollander, hoofd architect van Gemeentewerken, fdie zelf alle finesses van het nieu we ziekenhuis ontwerpt; hij vol tooit daarmee het werk dat wijlen ir. A. Viergever begon) zegt van het proefbouwsel, dat toepassing van dit Zweedse denkbeeld hier mogelijk is omdat de bouw van het ziekenhuis zich uitstrekt over een aantal jaren. „Vooral bij het zie kenhuis is materialenkeus belang rijk." vertelt hii. Door het gebruik (Db redactie behoudt zien het reebt voor tugMoïiden rmktren voor dm rubriek te bekorten. Anonieme stnfcken «au ut de pmlIemanaT Ook brandweerlieden betreuren verlies van. molen ..De Noord?' Er gaan nu blijkbaar stemmen op, die de Rotterdamse brandweer ver wijten dat zy fouten heeft gemaakt bij de brand in de molen ,.De Noord", Het verlies van de molen gaat iedereen aan het hart. Laat men echter niet onredelijk zijn door het verloren gaan te wijten aan de brandweer, die heus naar beste we ten en kunnen heeft gewerkt ander zeer moeilijke omstandigheden. Naar mijn overtuiging is alles ge daan, wat maar gedaan kon worden. Grootspraak na enkele dagen van „Had het zo gedaan en waarom zus", is beneden alle peil, is zelfs beledigend, evenals aanmatigende minutenzifterij, waarmee bewezen zou zijn dat de brandweer onnodig tijd heeft verspeelddie stuurlui die van de wal af schreeuwen, zo als u schreef, hebben het gemakke lijk, maar de brandweer had het bitter moeilijk in de nacht van de brand. En weet u - ook brandweer lieden beroepsblussers en vrijwil ligers beiden) zijn Rotterdammers, dus harde werkers. Die verloren molen betekende evenveel voor hen als voor alle andere bewoners van onze stad. Oud-Oostplein-bewoner DEN HAAG. Op Dinsdag 5 Oc tober hoopt de heer H. W. Tilanus zijn 70ste verjaardag te vieren. Ia de kring van de C. H. Unie is een comité gevormd ten einde een fonds te vor men, dat zal kunnen bijdragen aan de vervulling van een wens van de heer Tilanus: het totstandbrengen van een Uniehuis. AV' man za' daar een versiering war- Broersvest, de Koemarkt, de Rotter- Jen aangebracht met behulp van damsedijk tot de Singel.. allemaal lichtweerkaatsende verfsoorten. Hij verlicht,, het is dus wel iéts. ging verder: de molens de Walvis Iets, maar nog niet alles. Twee en de Drie Korenbloemen, de Bran- watervallen komen in de Lange Ha- derssteeg, de Oude Vismarkt, de ven, één tegenover Musis Sacrum, Men meldt ons uit Vierhouten: ..Wij bewoners van „Mau Mau" ..Het Vossenhol". „De Rode Adelaar", „Het Drakenhol". „De Leeuwenkuil „De Apenkooi" en „Klein maar Dap per" groeten u vanuit Vierhouten' en hebben het uistekend naar ons zin". Prachtig Zomerweer, eten dat heerlijk smaakt. Het programma is afwisselend, vooral de Vierhoutcr zandverstuiving is voor deze jongens en meisjes om nooit te vergeten. Nadat Zaterdag alle bagage was afgeladen werd er gegeten, daarna de tenten opgezet en ingedeeld, bed jes gespreid, rond de mast, de vlag werd gehesen en het kamp was ge opend. De dagen worden goed besteed met wandel en zwerftochten, spel letjes en vlaggenroof. Een bezoek aan het Fesies bad werd zeer op prijs gesteld. Op Donderdagavond wordt het kampvuur ontstoken, tijdens het vuur wordt een programma afge werkt verzorgd door de leiding en kampbewoners. Vrijdagavond gaat het kamp op be zoek bij een Trekvogelvlucht in het openluchttheater achter het Rode valkennest. Het vraagt wel wat aan dacht een kamp van bijna 70 deel nemers. De keukendienst heeft een belangrijke en omvangrijke taak. Elke broodmaaltijd vraagt ongeveer 609 boterhammen, een aantal belegd en ook wat met „tevredenheid". En kele kitten met aardappelen als re gel 40 kg per keer en daarbij het aantal kg groenten is het bewijs dat ze gezonde kampeerders zijn. Zater dagmiddag tussen twee uur en half 3 zijn de deelnemers weer in Schiedam voor het clubhuis. van het bouwsel zal men in het ziekenhuis Dijkdigt vindingen er nieuwigheden van zo laat moge lijke datum kunnen toepassen. Uit andere bron horen wij nog dat het gebruik van het bouwsel een gezegend idee is, daar het niet bijster makkelijk overleggen is met medische deskundigen bij zieken - buisbouw: die heren willen wel eens wat veeleisend zijn. Nu kun- nen zij van tevoren zien hoe alles kan worden. De Rotterdamse rechtbank ver oordeelde vanmorgen de 32-jarige magazijnmeester M. van K. wegens diefstal van electrische artikelen ten nadele van zijn werkgever tot een gevangenisstraf van tien maan den met aftrek, waarvan vier voor waardelijk met een proeftijd van drie jaar. De heler A. K. werd ver oordeeld tot een gevangenisstraf van drie maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van 150 of een maand, De 33-jarige vertegenwoordiger J. F. M. J. K. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van zes maan den met aftrek. Tegen hem was tien maanden geëist wegens verduiste ring van 80,000 Belgische francs. Conform de eis van de Officier veroordeelde de rechtbank de 18- jarige Finse zeeman Teuvo T. J„ wegens mishandeling van een 25-ja- rïge vrouw, die hij op 21 Juni in een bar had ontmoet, tot acht we ken gevangenisstraf. De reeds elf maal eerder ver oordeelde 29-jarige opperman A. van D. uit Rotterdam kreeg vanmor gen een gevangenisstraf van acht maanden. De officier had twee jaar tegenhem geëist wegens diefstal van twee broodjes tin ter waarde van 560.gepleegd op 30 Mei. De 34-jarige vertegenwoordiger J. A, H. de M. werd veroordeeld tot een gevangenisstraf van tien maan den met aftrek, omdat hij door de afgifte van een valse cheque een winkelier had opgelicht. Tegen hem was twaalf maanden geëist. Acht maanden met aftrek kreeg de 24-jarige schilder E. H. E. uit Amsterdam. Op 18 April maakte hij zich schuldig aan diefstal van siga retten en een fiets uit het Centraal Station in Rotterdam, een dag later pleegde hij een inbraak in Zaandam waarheen hij zich op zijn gestolen fiets had begeven. Dc stadswacht te Overschie heeft gevraagdte bevorderen dat er een speel tuin in Schlewijk komt. Als dit temi-permanente bouto sei gereed is, zal wren allerlei toestanden die later in het zie kenhuis zullen bestaan, kunnen nabootsen. Ook onder de ver hoogde betonnen vloer kan men onderzoekingen gaan verrichten. Sloop zal spoedig toorden aanbesteed Het geheel of gedeeltelijk slopen van de ruïne van de molen „De Noord" zal binnenkort worden aan besteed. Men geeft de voorkeur aan het slopen „met de hand" dus niet door middel van explosies, omdat de molen, gebouwd is van handvorm Usselsteen, een soort die moeilijk kan worden verkregen. Afgewacht zal moeten worden tot welke hoogte de molen gesloopt dient te worden. Het is niet nood zakelijk „De Noord" vanwege zijn scheve stand geheel te slopen: men kan de molen namelijk vrij ge makkelijk recht zetten. Eventuele herbouw zal plaatsvinden aan de hand van de volledige bouwbeschr.j- vingen die de gemeente van dc oude molen in haar bezit heelt. De nieuwe molen wordt dus een. zuive re copie van de oude. Aan boord van het Russisch® s,s. „Marshal Govorov" tin de Rijn haven) is gisteren de 59-jarige ha venarbeider I. Knap uit de Gaffel straat, door een vallende rol hout getroffen. In het Havenziekenhuis is hij met een hersenschudding ter verpleging opgenomen. 4 Vannacht is de 26-jarige ha venarbeider D. Kros van de Ka ten- drechtse Lagedijk, die in het gang boord van het sleepschip Maria" in de Eerste Petroleumhaven stond met zijn linkerbeen bekneld ge raakt tussen dit schip en een sleep schip dat er naast lag. Hij moest in het Havenziekenhuis worden opge nomen. Op de Bergweg is gistermid dag de 75-jarige P. J. Bosch uit de v. d. »Sluysstraat gestruikeld over enkele planken. Zij kreeg letsel aan de heupen en werd in het Berg wegziekenhuis ter verpleging op genomen. De bestelauto van de geluidstech nicus J. A. H. G. (van de Gordel- weg) is gistermiddag onbeheerd op de Molenwaterweg aangetroffen. De politie speurt naar de twee man nen die hem er neergezet hebben. De wijkraad voor Overschie heeft zijn dank aan het gemeentebestuur be tuigd voor de nieuwe bustarieven. dl® in deze wijk lager zijn dan de oude. SCHIEDAM COÖPERATIE D.E.S. SCHIEDAM Gevraagd flinke kracht voor Aanmelden dagelijks Ketbelstraat 10. ER KUNNEN geplaatst worden. STOOM- EH CHEM. WASSERIJ „EDELWEISS" 1VESTMOLENSTRAAT 16—18 SCHIEDAM Tarief tot en met 16 woorden f 06f> Elke vijf woorden meer t U.20 Personeel oevr. Corset Industrie Widïlja. vraagt een werkster. Aan melden van 8—3 uur, Lange Haven 129, Gevr. dienstmeisje Ift, dr 18 —20 jaar. van 8—4 uur. Aan melden na 8 uur 's avonds. Stadhouderslaan 95. Te koop aangeb. Te koop een Opel 4 cylinder. In goede staat. Van Velzeti, Mariastraat 28. Diversen Onzichtbaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand- en motgaten, winkel haken cn scheuren. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 8, tel. 67709 (fi- 'iaal Roeloff). Onze collectie oud-hollands koperwerk is alweer uitge breid en nogmaals verlaagd. Al v.a. 75 ct. per stuk ver krijgbaar. Bokhorst. Hoog straat 34 en Groenelaan 36. kunt U niet missen geen dag! Kloostertafel. Nu een prach tige tafei tijdelijk f 22.05 Salontafel blm 80 cm. 34.50 Alleen Wilson, Gr. Visserij straat 97-101, midden in de straat.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1