Marathon-drama te Vancouver Puck van Duyne en Visser winnen twee Ned. titels Herman Wiliemse (kaZZ°P) grijpt ook sprint t itel Lager voetbal in gesloten formatie tegen betaling Uitgeputte Peters stopt te vroeg Athletiek- uitslagen Verrassingen-,cocktail' bij zwemkampioenschappen ATHLETIEKKAMPIOENSCHAPPEN Slijkhuis 9 de) weer gehinderd door pijnlijke achillespezen Mevr. Blankers weer snelste op horden Ir. Hopster uit de West terug Zwemploeg voor Turijn Prestaties dames vallen tegen Waterpolo-wedstrijd zonder publiek Het beste uit de Virginia-oogst! Nu 44 eerste klussers voor premiestelsel Alleen West I komt met een- ander voorstel Bewogen vergadering van West II Positiever Andere stemmingen Voorvergadering ftlanndug O Augustus 1054 START Sportbijlage De Schiedammer T1LBTJRG. Puck van Duyne—Brouwer en Henk Visser hebben hei san de rand van Tilburg gelegen gemeente-sportpark Zondagmiddag In de beste stemming achter zich gelaten. Bij de Nederlandse athletiek-kamploen. schappen behaalden beiden twee titels. Puck van Duyne was op de sprint oppermachtig. Visser toonde zich de beste ver- en hoogspringer. Bijzon dere resultaten leverden de titelwedstrijden 1954 overigens niet op. Waren voor velen de overwinningen van Corrie van den Bosch op kogelstoten en Speerstra op de 400 meter horden misschien verrassingen, voor hen die de uitslagen van dit seizoen nauwkeurig gevolgd hebben kwam dit echter minder on venvacht. de 20-jarige Corrie van den Bosch, de jeugdkampioene van het vorig jaar, zich van de gevestigde repu tatie van Ans PanhorstNiessink en Jo van Schouwen—Cramer niets aan en won met 1.48 meter. T eruggehmld Theo Saat haalde op de 100 meter de titel terug, die hij vorig jaar, toen hij wegens ziekte verstek moest ia- ten gaan, aan Hayo Rulander had moeten overgeven. In 10.8 sec, eiste hij de eer voor zich op. Aart van Hardeveld en Rulander in resp. 10.9 en 11 sec. naar de tweede en derde plaats verwijzend. Maar van de V. en L.„Musketier", bij wie zich inmid dels een nieuw talent, Boogerd, heeft gevoegd, ging op de 200 meter toch voor de tweede maal in successie de krachtloper Aart van Hardeveld met de zege strijken. Als een „orkaan" kwam hij de bocht uit en tegen dit geweld bleek niemand bestand, ook Saat niet. Dat het hard ging, onder strepen de tijden: 21.8 sec. voor Van Hardeveld, 21.9 sec. voor Saat. Smil- diger, die dit seizoen niet de vereis te aandacht aan zijn training heeft kunnen besteden, moest, in baan 5 vertrokken, in de laatste bocht op de 400 meter het hoofd voor de jeug dige Wijnbergen buigen, die met zijn. lange „grijppas" in 50 sec. naar de overwinning snelde en daarmee de Hagenaar zijn titel ontnam. Harry de Kroon liet hier zijn ge zicht niet zien, omdat hij aan de fi nal e van de 800 meter uiteraard zijn handen reeds vol had. Als voornaam ste tegenstrevers vond hij Rem en Woïsink op zijn weg, van wie laatst genoemde zich met een felle demar rage 250 meter voor de eindstreep aan kop bad gebracht. Toen de Kroon even struikelde dacht iedereen al dat het met hem gebeurd was. doch on middellijk hervond hij zijn cadans. Puck van Duyne hield zich op de 100 meter op 0.3 sec. afstand van haar naaste concurrenten. Els Wit kamp en Dicky van Dijk (12.3 tegen 12.6 sec.) en op de 2Q0 meter was het verschil nog groter: 25 sec. rond om 25.7 en 25.8 sec. voor resp. Els Wit kamp en Dicky van Dijk. De dames-nummers liepen op over tuigende overwinningen voor de be treffende deelnemers uit. Fanny Blankers—Koen kwam op de 80 me ter horden zonder tegenstand van betekenis (numero twee, Sehna Hey- stek, noteerde 12 sec.), met de wind tegen en op een baan, die door de voortdurende en vaak zware regen val van de ochtends en de eerste middaguren bepaald niet licht v,*as, tot 11.4 sec. een met het oog op Bern hoopgevende prestatie. En van de drie dames, die op de 800 meter ver trokken, was Gré de Jongh in 2 min. 22.3 sec. ook verre in de meerder heid. Mieke Schenk, een van de an dere candidaten voor de Europese kampioenschappen, nam het ver springen met 5.525 meter voor haar rekening en bij het kogelstoten trok TILBURG. De uitslagen van de te Tijburg gehouden Nederlandse athletjek- kampioenschappen luiden: DAMES ÏOO meter: 1 en kampioene van Neder land: Puck van Duyne-Brouwer (Cele bes), 12.3; 2. Eis Witkamp (GAC), 12.6. 200 meter: 1. cn kampioene van Neder land: Puck van Duyne-Brouwer (Cele bes). 25 sec.; 2. Els Witkamp (GAC). 25.7. 8G0 meter: 1. en kampioene van Neder land: Gre de Jongh (Sagitta), 232.3: 2. WU Grezel (Sagitta), 2.27.-. 80 meter horden: X. en kampioene van Nederland Fanny Blankers-Koen (KNAU), 11.4: 2. Selma Heystek (Hollandia), 12.-. Hoog springen: 1. en kampioene van Neder land Dlni Hilbrandie (Sagitta)1.52 me ter; 2. EUy Hobers (DOL), 1.47 meter. Verspringen: 1. en kampioene van Neder land Mieke Schenk (Olympia W.)r 5.525 meter; 2, Elly Hobers (DOL), 5.34 meter. Kogelstoten: I. en kampioene van Ne derland Corrie van den Bosch (Taxan- dria), 11,48 meter; 2. Jo van Schouwen- Cramer (Celebes), 11.25 meter. Discus werpen: 1. en kampioene van Nederland Ans Panhorst-Niessmk (APGS), 42.29 m: 2. Cor Huygcns (Hollandia), 36.25 meter. Speerwerpen: 1. en kampioene van Ne derland: Come Wendels (ADA), 38.79 m; 2. J. Duyn (DEM), 38.12 meter. HEREN 100 meter: 1. en kampioen van Neder land Saat (V on L), 10.8 sec.; 2. Van Har develd (V en L), 10.9 sec. 200 meter: 1. cn kampioen van Nederland Van Harde veld (Vent), 21.8 sec.; 2. Saat (V en L), 21.9 sec. 400 meter: 1. en kampioen van Nederland Wijnbergen (Pro Patna), 50 sec.: 2. Smildiger (V en L), 50.4 sec. 800 meter: 1. en kampioen van Nederland De Kroon (Trekvogels) 1.54.6 sec.: 2. Rem (Lycurgus), 1.55.3 sec. 1500 meter: i. en kampioen van Nederland Rovers (Thor). 4.03.8 sec.; 2. Jonkers (V cn L). 4.04.- sec. 5000 meter: l. en kampioen van Neder land Van den Veerdonk (Kimbria) 15.10.4 sec.; 2. Viset (Cialfo). 15.17.4 sec. 10.000 meter: 1. en kampioen van Nederland Van der Voort (Trekvogels), 32.17.4 sec.: 2. Verra (Haarlem). 32.18.8 sec. 110 meter horden: 1. en kampioen van Nederland Broeken (K en K), 15.5 sec.; 2. Schuiling (DOS). 15.7 sec. 400 meter horden: 1. en kampioen van Nederland Speerstra (DOS), 55 sec.; 2. Buys (AAC), 55.4 sec. Hoogspringen: 3. en kampioen van Ne derland Visser (AAC), 1.82 meter: 2. Dijksterhuis (RAP). 1.82 meter. Versprin gen: 1. en kampioen van Nederland Vis ser (AAC), 7.06 meter; 2. Mooy (VOLT), 6.88 meter. Kogelstoten: 1. en kampioen van Nederland Bob Demmïnk (Hellas). 33.86 meter; 2. Kluit (Haarlem), 13.54 me ter. Discuswerpen: l. cn kampioen van Nederland Derichs (Swift), 43.4 meter; 2. Flkkert <ENO), 42.84 meter. Speerwer pen: 1. en kampioen van Nederland Lut- keveld (APGS), 83.53 meter; 2. Flkkert (ENQ). 63.07 meter. Hinkstapsprong; 1. en. kampioen van Nederland A. de Jong (Thor). 13.74 meter; 2. Van Egmond (DEM), 13.34 meter. Polsstokhoogsprin gen: l. en kampioen van Nederland Swart (Haarlem), 3.50 meter; 2. Wijnhoven (PSV), 3.10 meter. FINISH VAN SPRINTERS op de 100 meterV.l.n.rSaat, Harde- veld, Rulander, Temp en Boogerd. schoot in de laatste bocht Wolsink voorbij en werd in 1 min. 54,6 sec. uitstekende eerste, IR PATJLEN PRESENT Grote Interesse ging van de enkele honderden toeschouwers, oav. de uit Korea teruggekeerde KNAD-voorz. Ir A. PauJen zich bevond, ongetwij feld uit naar het optraden van Wim Slijkhuis op de 1500 meter. Door een 4,14.6 (5e plaats) in de series had hij de finale bereikt, maar ondanks dat hier in een verre van hoog tempo gelopen werd <400 meter in 65 sec. 800 meter in 2.15) kon hij het bij lang na niet bolwerken. Een negende plaats, waarvoor de nog al tijd hinderlijke achillespezen even- 1 wel een excuus zün. was zijn deel. Ver voor hem ging de tacticus Ro vers in 4 min. 3.8 sec. als eerste over de kalklïjn. Van den Veerdonk nam op de 5000 meter geen halve maat regelen, nestelde zich direct aan de kop en arriveerdeals eerste, door geen van zijn concurrenten bedreigd. AMSTERDAM. Enkele dagen eerder dan verwacht werd is Ir. H. F. Jlopster, voorzitter van de KNVB, in Nederland teruggekeerd van. de tournee naar de West. Met hem zjjn meegekomen TC-voorzltter G. Kruy- ver en de Eindhovense speler Tebak. Het ligt in de bedoeling van het bestuur van de KNVB in de komen de week, voorafgaande aan de bui tengewone bondsvergadering van 14 Augustus te Amsterdam, met ver schillende voetbalofficials uit den lande, die de diverse standpunten stromingen vertegenwoordigen, wel ke er heersen ten aanzien van de koerswijziging in d>- bond, contact te zoeken. ENSCHEDE. De volgende zwemsters eu zwemmers rijn thans aangewezen voor de Europese kampioenschappen, welke In de eerste week van September in Tu rijn worden gehouden en voor de daarop volgende landen wedstrijd tegen Zuid- Slavië: HEREN 100 meter vrije slag: Wülemse (Rob ben) en De Vreng (AZ '70). 1500 mdter vrije slag: Wiliemse (Rqbben) en Jaap de Jong (LZO>. 200 meter schoolslag: Bekkering (Sleutelstad) en Van Zijl (Sleutelstad)200 meter vlinderslag: Buy- ze (HZ en PC) ol Van Rooy (Aegir) en Muller (Dolfijn). 100 meter rugslag: Kor- teweg (AZC Apeldoorn) en P. swijgbul- sen ('t IJ). Schoonspringen: Van Moll (Salto) en Gnodde dcanis). 4x 200 meter; Jaap de Jong (LZO), Wiliemse (Robben) en De Vreng (AZ '70). Een vierde wordt geselecteerd. DAMES 100 meter vrije slag: Geertje Wielema (HZC) en Loes Zandvliet (Leïdse Golf brekers). 100 meter rugslag: Geertje Wie lema (HZC) en Joke de Korte (ODZ). 200 meter schoolslag: Rika Bruins (GZPC) en Nel van Opstal (Surae). loQ meter vlinderslag: Nel Garritsen <RDZ) en Cor- ry Plak (DZV). 400 meter vrije slag: Tlne van Brenk (Robben) en Hetty Balkenen de (ZAR). 4x 100 meter vrije slag esta fette: Geertje Wielema (HZC), Locs Zandvliet (Leidse Golfbrekers), Joke de Korte (ODZ) en Hetty Balkenende (ZAR), reserve: Cocky Gastelaars (RZC). Schoonspringen: Els van der Horn (IJ) en Anny Tenklnk (Slmaica). De samenstelling van de polopïoeg werd niet bekend gemaakt. Negen spelers zullen de reis meemaken. Zeker van hun plaats zijn Van Gelder (HZ en PC), Bijlsma (Haarlem), Korevaar (HZ en PC), Muller (Dolfijn), Smol (HZ en PC), Van Feggelen (Meeuwen) en Luchs (Rob ben). Wereldrecord speerwerpen door Russin verbeterd MOSKOU. De Russische athlete Nadezhda Koniayeva heeft bij het speerwerpen 55.48 meter gehaald, een 1 nieuw wereldrecord en tevens nieuw Europees record. Het oude nog niet officieel er kende record stonds sinds 23 Mei jj. op haar naam. met 55.11 meter. ENSCHEDE. In het zwembad „Dleckman" hebben Zondag enkele paren voeten, die de laatste jaren gewend waren zich na een finale bij de Nederlandse zwemkampioenschappen In de richting van de bovenste trede van het platform der ere te bewegen, deze korte, aantrekkelijke weg niet afgelegd. Piet ten Thtfe, vorig jaar nog kampioen op de 409 meter vrüe slag, kwam er helemaal niet, Jitse van de Veen kon met een derde plaats op die 100 meter rugslag schuin naar boven kijken naar de tien jaar jongere Gerrlt Kortcweg, die aan de andere zijde werd geflankeerd door Peter Swügboisen. Deze en nog andere resultaten die beslissend waren voor de reis naar Turijn naar de Europese kampioenschappen, gaven de gevechten om de titels dit keer een nog belangrijker karakter. en 2.59.6) toch niet konden ophef fen. Pure snelheid Enschede bracht het afgelopen weekend een zwem-,.cocktail" van verrassingen en ontgoochelingen, die evenwel een bittere nasmaak liet, omdat de kwaliteit van de in grediënten helaas te vaak te wen sen overliet. Daarmede hebben wij dan zeker niet de tijd van 59.6 van Herman Wiliemse op het oog, waarmede deze Robben-zwemmer zijn tweede kampioenschap binnenhaalde. En ook niet de verrassende overwin ning van de jonge Leeuwardenaar Jaap de Jong op de 400 meter vrije slag vóór De Vreng. Maar weer wèl de ontstellende armoede op de damessprint en de 200 meter school slag, die Geertje "Wielema en Rika Bruins met redelijke tijden (1.7.2 (Advertentie LM.} Russische baanrenners naar Duitsland SOLINGEN, Het organisatie comité van de wereldkampioen schappen wielrennen heeft uit Mos kou bericht ontvangen, dat twee Russische renners: Vadim Bakha- lov en Rostislav Vargachkïne, zul len deelnemen aan de wereldkam pioenschappen sprint voor ama teurs. In de stromende regen, die een zwembad voor toeschouwers^ tot een verbanningsoord maakt, zün in Enschede deze middag vele zaken bepaald anders verlopen dan zb zich op grona van de resultaten in de series hadden afgetekend. Dat gold niet voor het openings nummer, de 100 meter vrije slag, waarvoor de toekomstige onderwij zer Herman Wiliemse zijn trai ningspak had kunnen uittrekken in het sterkend besef, dat bij in de series de enige was geweest, die met 59.7 onder "de minuut was ge komen. Recordhouder Wim de Vreng werd uiteraard zijn grote tegenspeler, die zich met nauwe lijks waarneembaar verschil als eerste naar het keerpunt trok. Maar Wiliemse wilde, evenals een jaar geleden, laten zien, dat hii over wapens beschikt, die hem niet al leen tot een erkend langehaan- zwemmer maakten. Ook op het punt van de pure snelheid bestreed hij ook nu weer De Vreng op im ponerende wijze. Op de terugweg haalde hij die paar decimeters snel terug. In even vloeiende stijl als zijn rivaal Met nog tien meter te zwemmen zette hij de aanval ha, die voor de Amsterdammer een. te grote opgave bleek. Hij schoof langs hem heen en finishte in 59.6 met 0.2 seconde verschil. Voor het eerst telde strijd om de nationale titels twee zwemmers, die in de finale onder de minuut bleven. Jo ris Tjebbes, ondanks weinig trai ning, had nog altijd voldoende klasse om aansluiting bij dit twee tal te houden. Met 60,3 ging hij naar de derde plaats. Boxem en Hoogveld kwamen op 1.1.1 uit en. Geurtsen op 1.1.3. Damessprint Het somber perspectief bij de da- messprint, ontstaan door de wel zeer povere serietijden, waarvan die van Geertje Wielema met 1,8.2 de beste was geweest en waarbij, na Hetty Balkenende met 1.9.4 geen zwemster in staat was geble ken onder' de 1.10.— te komen, wij zigde zich Zondagmiddag enigs zins. Geruststellend, vooral met het oog op Turijn, werd het nog zeker niet, maar Geertje Wielema, die in tegenstelling tot bijvoorbeeld Maty Kok en Jopie van Alphen, zo ver standig was geweest om zich in Enschede niet aan te veel num mers te „vertillen" en die zich voor de tmale 400 meter vrije slag had teruggetrokken, versterkte op de sprint weer haar zelfvertrouwen. Geen van de vijf concurrenten reikte op dit nummer na net keer punt tot haar schouder. In de laat ste tien meter liep zij met veel overnacht van het drietal Balke nendeZandvlietDe Korte weg, om met 1.7,2 te laten weten, dat er op haar in elk geval op de sprint weer gerekend kan worden. Zeker nu Ria Vonk opnieuw blijk gaf met tijden boven de 1.11.dat zij volkomen haar vorm kwijt is. Ver achter de H'dversumse trokken deze drre naar een vrijwel gelijke fi nish, die Hetty Balkenende met 1.9.9 de winst gaf voor Loes Zand vliet m 1.10.— en Joke de Korte m 1-10.1. Ouderwets duel Later bewees Geertje Wielema nogmaals, dat zij naar Turijn ver langt. De 100 meter rugslag bracht als altijd Joke de Korte aan haar zijde. Het verhaal van deze race is het verhaal, dat al zo dikwijls is verteld. Twee zwemsters van supe rieure klasse, van wie de Rotter damse wellicht over een nóg soe peler stijl beschikt. Maar van wie Geertje Wielema het nog altijd ui de laatste meters wint door de iets grotere felheid. Ook nu weer, want het werd 1,15,5 en 1.16.met Dicky van Ekris, door alle jaren fanatiek gebleven, als derde in L1B.4. Wat al een jaar geleden dreigde, is vanmiddag gebeurd- De tien jaar jongere Gerrrt Korteweg, die zich m menig duel met Jitse van der Veen had gehard, heeft de Leeu wardenaar hiervoor op sportieve wijze zijn dank betuigd. Met een sterke overwinning in 1.9.8. Van der Veen had het dubbel moeilijk, omdat er nog een jonge zwemmer was, brandend van eerzucht om hem tot capitulatie te dwingen. Ook hem, Peter Swijghuisen, is dit gelukt, want in het geweld van de laatste meters, toen Geirit Korte weg zich met enkele venijnige arm bewegingen wegrukte, .ging ook de jonge Amsterdammer in 1.105 Van der Veen (1.11.—) voorbij. ALKMAAR. In verband met de ongeregeldheden tijdens en na afloop van de waterpolowedstójd Zwemlust—Brandenburg voor de degradatie competitie eerste klasse heren, die op 4 Augustus te Utrecht is gespeeld, heeft de sportcomxnis- sie van de K.N.Z.B. besloten, dat de wedstrijd Brandenburg-rD.A.W., eveneens voor deze degradatiecom petitie, die op Dinsdag 10 Augus tus te Bilthoven gespeeld wordt, zonder publiek plaats moet hebben. „Brcmdenburg" deelt naar aanlei ding van deze beslissing mede, dat het alleen zal spelen indien er wèl publiek kan worden toegelaten. LONDEN. Te Londen is een hockeywedstrijd gespeeld tussen de damesteams van Engeland en Zuid- Airika. De uitslag werd 3—2 voor de Engelse dames, die bij rust reeds een 20 voorsprong hadden- (Van een onzer verslaggevers) Het voorspel tot de buitengewone Bonds vergadering van de KNVB op 14 Augustus is eëindigd. De totaal klank na de vergaderin gen van de tweede, derde en vierde klassers uit vrijwel alle districten is niet bemoedigend voor het Bondsbestuur. Het voorstel van het KNVB-bestuur om met ingang van het ko mende seizoen vergoedingen toe te staan werd met grote meerderheid verworpen en het lager voetbal zal in gesloten formatie op de bondsvergadering tegen stemmen. Ook de cersie klassers, aanvankelijk nog verdeeld, sloten öe ryen In een Zaterdag gehouden vergadering van de VEK. Van de 52 clubs spraken 44 zich thans uit vo.or de betreffende voorstellen. GVAV, Leeuwarden Zwolschc Boys, Go Ahead en AGOW schaarden zich by de voorstanders. Tot voorzitter van de VEK werd de heer A. H. Marlens van ADO gekozen. Verschilden de meningen van de eerste klassers en het lager voetbal over de voorstellen, uit alle vergaderingen sprak echter het verlangen om de eenheid in de KNVB te bewaren. „uitzuigen" achtte hij een waandenk beeld, omdat naar zijn mening de lagere clubs slechts een keer in de tien jaar een speler kunnen opbren gen die in aanmerking komt om weggekocht te worden. Het bestuurslid Been kwam, mede door de twijfel die sommige sprekers toonden, tot een motie waarin ge sproken wordt van ccn aparte com petitie voor die clubs die hun spelers zouden willen betalen. Zijn motie vond geen genade in de ogen van de voorzitter, de heer Baltus Meijer, en ook niet in die van de vergadering, slechts 16 clubs gingen met hem mee. Deze langdurigevergadering kwam niet verder dan tot die ene negatieve uitspraak (stemverhouding Zeer bewogen was de bijeenkomst van het district West II van het lagere voetbal. De vele sprekers die het woord voerden getuigden van hun grote bezorgdheid voor de ont wikkeling van het leven in de KNVB wanneer men zou besluiten om tot voetbal tegen betaling over te gaan. Eigenlijk toonde alleen de heer D. Nijs (De Musschen) die bezorgdheid niet. Het denkbeeld dat de grote verenigingen de kleinere door het' betalen van premies en soepeler overschrijvingsbepalingen zouden 96—5) én de opmerking van het be stuurslid de heer Been, dat hij zijn motie toch op de Bondsvergadering zou indienen. Wat positiever was de vergadering van West I Ook zij keurde de voor stellen tot vergoeding niet goed en sprak bovendien haar grote veront waardiging uit over het beleid van het Bondsbestuur. Maar zij besefte dat er in de bestaande dreiging van een eventuele scheuring in de KN VB nog een groter gevaar schuilt en aanvaardde een, voorstel waarin ge sproken wordt van een vergoeding voor een beperkte groep. Wat men verstaat onder een be perkte groep blijkt uit een ander voorstel. (Dit willen we in zijn ge heel opnemen, omdat het naar onze mening weleens de basis van een compromis zou kunnen zijn. Sportredactie). Dit voorstel luidt dan: „Indien een belangrijke stroming het noodzakelijk of gewenst acht thans reeds tot het betalen van vergoedingen over te gaan, dan stelt de meerderheid van het be stuur zich op het standpunt, mede ten einde er naar te streven de eenheid in de KNVB te behouden, dat zij hiermede accoord zou kun nen gaan op de volgende voor waarden: a. het betalen van vergoedingen wordt beperkt tot spelers die in de hoofdklasse uitkomen; b. hieruit volgt, dat het dan noodzakelijk is reeds voor het sei zoen 1954-'55 een hoofdklasse in te stellen; c. een speler, die betaling ont vangt wordt beschouwt als semi- beroepsspeler en niet als ama teur met licentie; d. principieel dienen amateur- verenigingen niet in dezelfde competities uit te komen als de clubs, die vergoedingen betalen, tenzij een voor de hoofdklasse in aanmerking komende amateurclub daartoe de wens te kennen geeft, in welk geval de amateursbepalin gen op deze vereniging toepasse lijk blijven"' De stemverhoudingen in de verga deringen in de districten Zuid I en II en noord waren resp. 35—2, 52—3 en 3 blanco en 683. Zuid H gaf zijn vertegenwoordigers tevens de op dracht mee, dat wanneer men wij zigingen in het huidige voorstel zou willen brengen schorsing van verga dering zou worden gevraagd, opdat een ruggespraak met de leden van het district gehouden zal kunnen worden. De Bondsvergadering van de KN VB wordt voorafgegaan door een algemene vergadering van de fede ratie van 2e. 3e en 4e klassers, welke eveneens in Krasnapolsky te Am sterdam zal worden gehouden. Op deze vergadering welke te 12 uur aanvangt, zullen de mededelingen van alle districten worden getoetst en zal getracht worden het lagere voetbal een lijn te laten trekken. Josy Barthel verslagen DUDELINGEN. Josy Barthel, de Olympisch kampioen, heeft bij de Luxemburgse athletiekkampioen- schappen op de 1500 meter een flinke nederlaag geleden. Roger Muller won in 4 min. 5.7 sec. Barthel werd tweede in 4 min. 7.1 sec. VANCOUVER. De Brit Jlm Pe ters, die als eerste van de zestien Marathon-lopers die deelnamen aan de Britse Empire-Spelen, het stadion van Vancouver binnenkwam en met inspanning van zijn laatste krachten telkens vallend en weer opstaand nog ongeveer 150 meter aflegde, waarvoor hy vyf minuten nodig had, is het slachtoffer geworden van een misverstand. H|j meende ten onrech te dat hij de eindstreep reeds over schreden had, zo dacht ook de Britse masseur Mick Mayes die de baan op liep om de uitgeputte Peters by te staan. In' werkelijkheid was de finish ver plaatst en had Peters nog een kleine tweehonderd meter moeten afleggen. Hjj werd gediskwalificeerd omdat hij niet de gehele afstand had gelopen en de Schot Joseph Mc Ghee, die 15 minuten na hem was aangekomen, werd tot winnaar uitgeroepen. Peters DRAMATISCH EINDE van een Marathon-loop voor de Engels man Jim Peters. Hij kwam met grote voorsprong t eerst het sta dion binnen, maar viel volko men uitgeput enkele malen op de grond. Tenslotte verliet hy de baan nog v&ór de jinisk, zodat hij gedishwalijiceerd werd is een van de bekendste Britse athle- ten en hij geldt voor zeer ervaren op de lange afstanden. De manager van de Britse ploeg Truelove verklaarde later dat hij er van overtuigd was dat het parcours niet de gewone lengte had van 26 mijl 385 yards (42,195 kilometer) maar bijna een mijl langer was. Al vroeger was er twijfel gerezen wat betreft de lengte, maar de Canadese officials hadden het parcours nage meten en verklaard dat de afstand wel degelijk 26 mijl 385 yards be droeg. Jim Peters werd in een staat van algehele uitputting naar een zieken huis gebracht. Van een been waren de spieren zo verkrampt, dat het bij na een uur duurde voordat hij, na onophoudelijke massages het been kon strekken, 's Avonds trad een aanmerkelijke verbetering in zijn toestand in, en men hoopte dat hij het ziekenhuis zeer spoedig zou kun nen verlaten. De tijd van de winnaar van de Marathon, de Schot Mc Ghee, was 2 uur 39 min. 36 sec. Tweede werd de Zuid-Afrikaan Mekler in 2 uur 40 min. 57 sec. en derde diens land genoot Barnard in 2 uur 51 min. 41 sec.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2