Nederlander eet gemiddeld minder dan vóór de oorlog Sigarettenverbruik echter bijna verdubbeld de bétere band 9 weer II HEEL MONTREAL HIELP DE FAMILIE SCHRIJVERSHOF Ontroerende hulp voor een emigratiegezin mrnmrnm Proces-Dominici uitgesteld Zoon Gustave trekt zijn beschuldiging opnieuw in "V erzet tegen tankbaan op voor plan Vliehors u Kankerbestrijding maakt goede vorderingen 1 s Frans kabinet keurt EDG- plan goed. Verlang verlang Drie expedities doen aanval op Himalaja Russische spion krijgt asyl in Amerika Meningen over longkanker verdeeld §j(jg||§De Nederlandse kwaliteitshand GEFABRICEERD TE Zaterdag 14 Augustus 1954 3 Indonesiërs vielen Italiaanse consul en Ned. dame aan Nederlander (23) bij Lourdes verdronken Eén burgemeester en twee gemeentehuizen Brandend znnr op Uw maag dooft prompt mat eon of twM Bennies. Geestelijke vermoord in Italië Bemanningslid van Pools schip springt over boord Zó boeiend i» nu PANORAMA Vlielanders vrezen dat vreemdelingen weg zullen blijven D. J. von Ballusek heden avond voor microfoon Geen KLM-dienst van Karatsji naar Kaboel? Meisje in de bossen bij Baarn aangerand Overvaller bloedig gewond Gelijkstelling civiel en militair rijbewijs Vervol g van pag. 1 DEN HAAG. Hoewel de Nederlander gemiddeld in 1953 van verschei dene voedlngs- en genotmiddelen méér heeft gebruikt dan in 1952 eten wij per hoofd van de bevolking nog steeds minder dan in de vooroorlogse ja ren. Wat de voedingsmiddelen betreft at de Nederlander alleen margarine, suiker en fruit in aanzienlijke hoeveelheden méér dan vijftien jaar gele den; van de genotmiddelen gebruikt hij sigaretten en gedistilleerd meer dan in de jaren vóór 1940, vermeldt het Centraal Bureau voor de Statistiek. BOMBAY. Drie bergbeklim mers-expedities een Zwitserse, een Franse en een Oostenrijkse zijn Vrijdag aan boord van de „Asia" te Bombay aangekomen met plannen om drie verschillende top pen van het Himalaja-gebergte te gaan „bedwingen". De Zwitsers, zeven in getal, wil len de 23.440 voet hoge Gauri San- kar, 65 km ten Westen van de Mount Everest, voor hun rekenihg nemen. Het Oostenrijkse gezelschap van slechts drie man, onder aanvoering van dr Herbert Tichy, gaat het op de 26.750 voet hoge Cho Oyo, ook ten Westen van de Mount Everest proberen. Zij nemen zeven Sjerpa-gidsen mee. De Franse expeditie van negen leden heeft het voorzien op de 27.790 voet hoge Makaloe. Zij zou beschikken over een nieuw type licht zuurstofapparaat en neemt zes ton uitrusting mee. DJAKARTA. De waarnemende Italiaanse consul in Djakarta, de heer Faldella, en een Nederlandse dame in zijn gezelschap, zijn per auto, op weg naar de Puntiakpas, gemolesteerd door een tiental om standers. onder wie enkele militai ren, nadat de Italiaan een kind had aangereden. De heer Faldella. die na het onge luk onmiddellijk stopte, werd door de omstanders aangevallen en liep verwondingen in het gezicht op. De dame werd eveneens letsel toege bracht. Beiden werden ontzet door een passerende officier van het Indone sische leger. Zij zijn in een zieken huis in Djakarta opgenomen. Het aangereden kind had slechts lichte verwondingen. LOURDES. De 23-jarige Adri van Hoof uit 's-Hertogenbosch, die met enkele vrienden een vacantie- tocht door Frankrijk maakte, is Don derdag in het meer van Lourdes. verdronken, toen hij direct na het eten was gaan zwemmen. Hoewel een vriend hem direct uit het water haalde slaagde men er niet in. de levensgeesten weer op te wek ken. De ouders en zuster van de jonge man maakten eveneens een reis door Frankrijk. Het gezin zou elkaar in Lourdes ontmoeten, vanwaar men gezamenlijk naar 's-Hertogenbosch zou terugkeren. LITH. De gemeentebesturen van Lith en Alem hebben van Gedepu teerde Staten goedkeuring ontvangen om beide een nieuw gemeentehuis te oouwen. Een merkwaardige bijkomstigheid is dat deze twee Maaskintse gemeenten dezelfde burgemeester hebben: de heer J. M. Smits, die dus in dc naas te toekomst afwisselend in twee ge meentehuizen zal resideren. t 4 rti-, ri„t/lle I Sinds de jaren 1937/1938 is het boterverbruik gehalveerd: tóén 5.5 kg per persoon, in 1953 slechts 2.8 kg per persoon. Het margarinever- bruik echter is sterk toegenomen: van rond 7 kg tot 18,3 kg. Dierlijke vetten: het verbruik van rund- en kalfsvet is afgenomen van 1.9 kg in 1937 tot 1.2 kg, dat van reuzel nam toe van 0.5 kg tot 0.9 kg. Ook spijsolie geeft een achteruit gang te zien sedert 1937 namelijk van 1.1 kg tot 1.0. Het melkverbruik, waarvan geen juiste cijfers uit de jaren vóór 1940 bekend zijn, is in vergelijking tot 1948 ook achteruitgegaan. Tóén nog 231 kg per persoon, thans 216 kg per persoon. Ook bij gebruik van kaas is een dalende tendenz waarneembaar. Dat van eieren is aanzienlijk ge daald: van 143 in 1937 tot 100 in 1953. Ook vlees eet de Nederlander minder: het verbruik in de jaren 1937 en 1953 was resp. totaal 36.9 en 34.7. Het verbruik van vis laat een kleine stijging zien. namelijk van 9.9 kg in 1937 tot 10.2 kg in 1953. Grutterswaren, rijst en peulvruch ten werden in 1953 ook al minder verbruikt dan in 1937. Opmerkelijk vooral is de achteruitgang in het verbruik van rijst, nl. van 6.1 kg in 1937 tot 1.7 kg in 1953. Het suikerverbruik steeg van 25.6 kg in 1937 tot 35.6 kg in 1953, dat van fruit van 38 kg in 1937 tot 54 kg in 1953. Daarentegen daalde het ver bruik van groenten van 67 kg tot 65 kg. Groter is de daling in het ver bruik van aardappelen: van 130 kg tot 105 kg. Ook het verbruik van koffie en thee daalde, dat van cacao bleef con stant. Overige dranken: het verbruik van gedistilleerd is gestegen van 1.45 Uter tot 2.15. Tenslotte de rookartikelen. In 1937 rookte men in ons land gemiddeld 174 sigaren per persoon, in 1953 was dit 86. Het sigarettenverbruik is evenwel sterk toegenomen en wel van 506 stuks in 1937 tot 966 in 1953. WASHINGTON Amerika, heeft politiek asyl verleend aan Joeri Rastorow, een hoge Russische spion in Japan, die 24 Januari van dit jaar naar het Westen deserteerde. Rastorow was een Russische mees terspion in Japan en een persoon lijke beschermeling van Beria, de chef van de geheime politie die op 23 December van het vorige jaar ter dood gebracht werd. Maar tijdens zijn persconferentie van Vrijdag zei Rastorow, dat hij maar een gewone spion was en niet de leider van het spionnagenet in Japan. Rusland werd Vrijdag in een Ame rikaanse nota, die aan de Russische "ambassade gezonden werd, formeel meegedeeld, dat hun lang vermiste man van de inlichtingendienst in Amerikaanse handen is en een tij delijk verblijfsvisum voor Amerika verstrekt is. De Russen weigerden de nota in ontvangst te nemen. MILAAN. Ruim zeventig per sonen zijn Vrijdag gearresteerd, toen de Italiaanse politie zocht naar jon gelieden, die Donderdagavond een rooms-katholieke geestelijke te Ver- mezo bij Milaan hadden neergescho ten, omdat hij geweigerd had een te jong meisje heimelijk te trouwen. De 61-jarige geestelijke, don Silves- tro Beneggi, is Vrijdag aan zijn ver wondingen bezweken. (Advertentie l.M.) MICHELIN 6P".5 's-HERTOGBNBOSCH KOPENHAGEN. Een beman ningslid van het bekende Poolse schip „Batory" is in het water gesprongen, toen het schip Vrijdagmiddag de ha ven van Kopenhagen verliet. De man, die slechts een hemd en een broek droeg, is door de bemanning van sleepboten opgepikt. Toen hij in het water iag riep hij: .Ik wil vrijheid". Reeds eerder heb ben bemanningsleden van het schip in Denemarken asyl gevraagd. In Juni van het vorige jaar verzochten de ka pitein, Jan Cwiklinsky en de scheeps arts asyl in Engeland. Alleen in En geland zijn sinds de eerste vaart <"1947) twaalf bemanningsleden van het schip gedeserteerd. IAdvertentie I. Af.) Geen uonder. dat iedereen Rennies kent enroemt. Niet zonder reden nebben acht van de tien mensen Rennies steevast bij de hand. Voor eigen gebruik of om bij te springen als 't lot van zuurbranden anderen treft. Water of wat ook komt er niet "aöf aan te pas Gewoon, als was 't een I hu'skosten te dekken. Iemand gaf snoepje, laten smelten op de tong I bovendien de kleine patient een rol En Rennies zijn nog smakelijk ook. stoel cadeau. Op zijn verjaardag en MONTREAL. De kleine nieuwbakken-Canadees André Schrijvershof, nu vier jaar, wiens beide beentjes na een ongeluk moesten worden afgezet, doch wiens ouders deze operatie en de bijkomende kosten van verpleging en van de prothesen niet kunnen betalen, door veel tegenslagen op hun immigrantenpad in Canada, wordt thans uit alle macht geholpen. Heel Montreal is voor hem bezig en het geld is nu al dubbel en dwars binnen. Het gezin Schrijvershof, dat van Overflakkee naar Montreal emigreer de, werd na de verschrikking van de watersnood ook buiten het oude land niet door het noodlot losgela ten. Vader Schrijvershof kwam niet in zijn vak dat van lasser terecht en kon niet verdienen wat nodig was. Bij alle zorg van dien kreeg André het vreselijke ongeluk, dat thans de gemoederen in de stad druk bezig houdt. Het jonge ex-Hollandertjc zat in de vensterbank thuis toen een auto de gevel ramde. André werd op genomen met verbrijzelde benen. In een ziekenhuis werden zij geampu teerd. Radeloos door al die ellende wist het kleine gezin André heeft één zusje niet meer wat te doen. Doch op dat ogenblik bemoeide een com missie van bewoners van Park Ex tension, waar de familie Schrijvers hof woont, zich er mee. Een collecte bracht ruimschoots het geld op. dat nodig was om de zieken- 1 III! I iiiiniHiiiiHJ: i) op die van het zusje kwamen firma's uit de stad met taarten en geschen ken aandragen. Of dat nog niet voldoende was be moeide de „Heart Club of Montreal" zich ermee. Deze club is een der zgn. variety clubs die in dit land optre den voor liefdadige doelen, meestal voor behoeftige en gebrekkige kin deren. De club uit Montreal gaf een uitvoering, waarvan de baten be stemd zijn voor vader en moeder Schrijvershof en hun kinderen. Alle artisten traden natuurlijk be langeloos op en aardig is. dat onder de mensen op de planken ook twee Nederlanders waren: de zangeres Ina Verwoerd en de componist-pianist Hans Ninaber, die beide tegenwoor dig in Canada wonen. De Club wilde 1200 dollar inzame len. Het lijkt er op, dat het er 10.000 worden! Jammer, dat André zelf niet op de uitvoering aanwezig kon zijn, want dat staat zijn gezondheid nog niet toe. Maar wel was er de heer H. Leopold, van de Nederlandse am bassade te Ottawa, die ontroerd uiting gaf aan de gevoelens van gro te dankbaarheid van de ouders voor alles wat de Canadezen voor hen hadden gedaan. Na lange tijd lachten vader en moeder Schrijvershof weer eens. Nu met meer moed kijkend naar de toe komst, die er enkele maanden her nog zo zwart uitzag! (Van onze Parijse redactie) PARIJS. Eind Juli had in Alx-en-Provence het proces moeten begin nen tegen de 76-jarige Gaston Dominici, verdacht van de moord in Augus tus 1952 op de Britse voedseldeskundige Sir Jack Drummond, zijn echt genote Lady Ann en hun dochtertje Elizabeth. De behandeling van deze zaak is echter weer uitgesteld. De belangrijkste getuige, Gaston's zoon Gustave, heeft zijn getuigenverklaring tegen zijn vader weer ingetrokken en het bewijs tegen de oude boer uit Lurs, die nu al sinds 15 November van het vorig jaar in voorarrest zit, is daarmee onvoldoende. (Van onze correspondent) LEEUWARDEN. De Vlielan ders zijn niet helemaal gerust op de plannen, die in voorbereiding zijn om op de VHehorst een tank- baan aan te leggen, waarop tanks schietoefeningen kunnen houden. Van de zijde van Defensie wordt gezocht naar een plaats voor die schietoefeningen, waarachter een veiligheidszone van rond vijftien kilometer ligt. Dat is op de Vlie- horst het geval, althans, wanneer in de richting van de Noordzee wordt geschoten. De Vlielanders, zijn echter be vreesd, dat uitvoering van derge lijke plannen, die overigens reeds lang in de maak zijn, het vreem delingenverkeer zullen schaden Reeds is er op de Vliehorst een schietbaan voor straaljagers, waar door deze kale zandplaat aan de westkant van het eiland voor vreemdelingen dikwijls niet toe gankelijk is. Wat de tankbaan be treft, hierover is het overleg tussen HILVERSUM. De voorzitter van de Nederlandse delegatie bij dc Ver enigde Naties, de heer D. J. von Ballusek zal hedenavond voor de KRO-microfoon spreken over dc candidaat-stelhng van mr E. N. van Kleffens voor de functie van voorzit ter van de komende algemene verga dering van de Verenigde Naties. De uitzending begint om 21.50 uur (tien voor 10). Defensie, de provinciale planologi sche dienst en de Rijkswaterstaat gaande. Voor de uitbreiding van het aantal schietbanen voor straal jagers wordt thans het puntje van dc eenzame bosplaat aan de Oost punt van Terschelling, dus aan het Amelandergat genoemd. De vrees, dat zowel door de aanleg van tankbaan op de Vliehorst. als door uitvoering van een eventueel plan ten aanzien van de Bosplaat het vreemdelingenverkeer wordt ge schaad is niet igegrond. De rust op de Waddeneilanden wordt al herhaaldelijk gestoord door explo sies van schietoefeningen met straaljagers. Ook nu reeds gieren straaljagers meerdere malen per dag over de hoofden van de bad gasten. KARATSJI. Van officiële zijde werd er Vrjjdag op gezinspeeld, dat de Pakistaanse regering mogelijk de K.LJH. geen toestemming verleent ora de lijn tussen Karatsji en Kaboel (Af ghanistan) te exploiteren. De K.L.M. had eerder om deze rou te gevraagd, nadat bekend was dat de twee landen zo spoedig mogelijk een luchtverbinding wensten in te stellen. Dezelfde zegslieden hebben ver klaard, dat de regering een dergelijke toestemming zou verlenen aan de Pa kistaanse luchtvaartmaatschappij Orient Airways om een geregelde dienst te beginnen tussen Kaboel en Karatsji. Meegedeeld werd echter, dat de re gering van Afghanistan de KL.M. permissie gegeven heeft vanaf Kaboel te opereren. Tot nog toe heeft de K.L.M. nog geen officieel antwoord van de Pakistaanse regering ontvan gen. Niemand kan een man dwingen, tegen zijn eigen vader te getuigen en de Franse Justitie staat op het ogenblik dus bijna machteloos. De Marseillaanse commissaris van po litie, Sebeille, die het onderzoek heeft geleid, probeert hardnekkig meer bewijs tegen de verdachte te vinden, maar lijkt op het ogenblik weinig succes te hebben. Gaston Dominici zelf heeft verscheidene malen bekend en zijn bekentenis weer ingetrokken: zijn familie en de overige dorpelingen van Lurs houden de lippen stijf op elkaar. Men zal zich de feiten herinne ren: In de nacht van 4 op 5 Au gustus 1952 kampeerde de familie Drummond in het stille plaatsje Lurs in Zuid-Frankrijk. Zij had de tenten opgeslagen naast het terrein van de Dominici's. Heel vroeg in de ochtend van de vijfde Augustus heeft een passerend automobilist de stoffelijke overschotten van het Britse echtpaar gezien. De politie vond later op de dag, enkele hon derden meters verder bij een ri viertje. het tienjarig dochtertje, dat waarschijnlijk met slagen van een geweerkolf om het leven was ge bracht. Van het begin af aan zijn de Dominici's verdacht. Eerst de zoon Gustave, later op getuigenis van zijn beide zoons de oude Gaston. Er was echter weinig be wijs. Het wapen is nooit gevonden. Er leek ook geen motief voor het doden van deze vreedzaam kam perende familie. Of was een soort onbegrijpelijke dorpskleinheid. een onberedeneerde haat tegen vreem delingen de drijfveer voor dit mis drijf? Anderen stelden, dat vader Dominici Lady Ann had bespion- neerd. terwijl zij zich ontkleedde, dat haar echtgenoot dit had be merkt en ruzie had gemaakt met de oude man. Een jaar lang na de moord heeft Gaston Dominici, die altijd een ter roristisch gezag over zijn familie had uitgeoefend, hen allen tot zwij gen kunnen bewegen. Zijn zoons werden veischeidene malen gear resteerd en het kwam vast te staan, dat Gustav het kleine meisje nog levend had aangetroffen, maar haar niet had geholpen. Hij werd daar voor tot twee maanden gevangenis straf veroordeeld. In November van het vorig jaar kwamen toen de be zwarende verklaringen van de bei de zoons tegen hun vader en de oude man werd gearresteerd: een poging tot zelfmoord mislukte. Nu is de zaak dus weer op een dood spoor. Sommigen in Frankrijk vermoeden, dat de Dominici's in hun onverzettelijke houding door de communistische partij worden gesteund', de moord werd gepleegd in de tijd van de grote „U.S.-go- home"-actie en de oude man kan de Engelse familie gemakkelijk voor Amerikanen hebben aangezien.^ Het is mogelijk. In elk geval moet* men blijven hopen, dat nu toch binnen afzienbare tijd een eind zal worden gemaakt aan de afschuwe lijke „affaire Drummond". SEOEL. President Syngtnan Rhee is Vrijdag uit de V.S. in Korea teruggekeerd. Enkele uren later vond te zijnen huize een speciale kabinetszitting plaats. Z7R stapt een man in de trein met Cr een klein kind en valt zonder verwijl in slaap. Het kindeen meis je van een jaar of vijf, 'gaat ons een voor één zitten opnemen, met de ob jectieve, koude ogen waarmee men een museum bezichtigt. Het laatst komt ze toe aan een goed gewassen oude heer, die, in het genot van een wit kneveltje, tegenover haar zit en niet zonder zelftevredenheid door een gouden bril de wereld in kijkt. „Hoe oud ben jij?" vraagt het kind hem opeens. Haar ronde, zwarte ogen zijn bijna streng op hem gericht. De oude heer geeft zijn gezicht de uitdrukking van biedere welwil lendheid die in dit soort situaties onvermijdelijk is en antwoordt vriendelijk: Jk ben al een en zeventig jaar." „O," zegt het meisje. Én na kort nadenken vervolgt ze, op de toon van een inlichtingenbu reau: „Dan ga je nog met dood. Je gaat pas dood als je tachtig bent. Het als opa." „O," zegt nu de heer op zijn beurt. „En dan mag je in een bloemen- bak," belooft het kind. Ze zwijgt. De stilte in de coupe is een beetje bevangen. Kinderen kennen soms iets zo raar zeggen," meent een juffrouw in de hoek, overbruggend. De grijsaard knikt gewond. Hij is uit zijn humeur, maar weet kenne lijk niet, hoe hij tegen dit onder de gordel opererende kleutertje kan ageren, zonder zich belachelijk te maken. De oude heer zoekt het ten slotte in de omweg der indirecte actie. Zuur zegt hij: „Ik ben geen jij. Ik ben V. Hoor? Ze knikt geïmponeerd. Pas als ze de trein uitgaat met haar pa, draagt de vermaning vrucht, want ze kijkt hem bang aan en zegt eerbiedigt ,X>ag U." KRONKEL (Van onze correspondent) BAARN. Een zestienjarige pad vindster, leerlinge uit de vijfde klas van een Amsterdams gymnasium, die in de gemeente Baarn kampeert, is, terwijl zij bezig was in een der Baarnsc bossen hout te sprokkelen, door een 25 a 30 jarig individu on verhoeds overvallen met een poging tot aanranding. Er ontstond een hevige vechtpartij, waarbij het meisje de onverwachte aanvaller ten koste van wat builen en schrammen wist te weerstaan en deze bloedig verwondde. De Baarnse politie acht het in het belang van de opsporing van de da der. wiens signalement bekend is, raadzaam voorlopig geen nadere bij zonderheden te verstrekken. DEN HAAG. Binnenkort is de uitgrfte te verwachten van een le gerorder, die dc gelijkstelling van de eisen vooi militair- en burger rijbewijs regelt. - De opleiding voor het militaire rijvaardigheidsbewijs verloopt thans zodanig dat hij, die over dit bewijs beschikt, geen andere opleiding be hoeft om in het bezit te worden ge steld van het burgerrijbewijs. Deze regeling is getroffen na overleg tus sen het ministerie van Oorlog en het ministerie van Verkeer en Wa terstaat. De eerste groep dienstplichtigen, die van de nieuwe regeling zal kun- nen profiteren, is de lichting 1953-1.' SAO PAULO. Te Sao Paulo In Brazilië is dezer dagen 't zesde inter nationale kanker-onderzoek-congres gehouden, waaraan door een duizend tal deskundigen uit 54 landen is deel genomen. Op dit congres werd, meer dan op genezing en het Achterhalen van de oorzaak van kanker, de na druk gelegd op de voorkoming van de ziekte. Men constateerde overigens, dat in de vier laatste jaren, na het te Parijs gehouden laatste congres, aan zienlijke voortgang is gemaakt bjj het opsporen van oorzaken en herkomst van kanker. Zo is men tot de ontdekking geko men, dat bepaalde stoffen, die ge bruikt worden voor het kleuren van voedingsmiddelen, bij dieren kanker verwekten. Verder schijnen bepaalde tekorten in het dieet, methoden van voedselbereiding en andere bijkomen de omstandigheden zekere vormen van kanker te kunnen veroorzaken. In brede kring wordt aangenomen. Prinses Wilhelmina is voor een vierweekse vacantie per vliegtuig naar Noorwegen vertrokken. Deze radiografisch overgebrachte foto werd gemaakt toen de prinses het vliegtuig in Noorwegen verliet. dat ook de lucht, die ingeademd wordt en speciaal in grote steden waar de atmosfeer door uitlaatgassen van mo toren wordt verontreinigd, kanker- kiemen kan bevatten. Vermindering van blootstelling aan kanker-veroorzakende elementen ia een der taken van een nieuw opge richte commissie in de internationale unie voor kankerbestrijding. Wat de behandeling van kanker be treft, wordt heden ten dage in het bij. zonder aandacht besteed aan de mo gelijkheid van toepassing van chemi caliën van de stikstof-mosterd groep, die in de tweede wereldoorlog door de Duitsers voor de bereiding van (nimmer gebruikt) gifgas zijn aange wend. Over het verband tussen roken en het optreden van longkanker ble ken de meningen verdeeld. Terwijl b.v. de Amerikaan dr Ernest Wynder verklaarde, dat het bestaan van dit verband wel degelijk was bewezen, deelde de Russische delegatie mede, dat Russische geleerden geen verband hadden kunnen vaststellen. Als mo gelijke verklaring werd geopperd, dat de in de Sowjet-Unie voor siga retten gebruikte Georgische tabak geen kanker-verwekkende elementen bevat. tie van de Grote Vier te houden. Dit op zichzelf zou nog niet de aandacht trekken, wanneer niet daaraan de conclusie verbonden werd, dat de tweede lezing van de ratificatie, na de conferentie van vier. in een nieuw licht zou komen te staan, hetgeen zou betekenen, dat op deze wijze toch nog langs een omweg de EDG gekoppeld zou worden aan een con ferentie van vier. Wanneer de voorstanders van de EDG; op het ogenblik in grote mate bereid zim met Mendès-France mee te gaan, m het bijzonder, omdat zij de moed bewonderen, die hij ge toond heeft door dit gevaarlijke punt op de agenda van de Assem blee te zetten. Het is aan de andere kant duidelijk, dat velen van hen, en op zeer goede gronden, weigeren, de EDG ook langs een achterdeur te koppelen aan een conferentie van vier. Dit zou immers betekenen, dat opnieuw Rusland met halve of schijnconcessies de hele zaak dit keer dan de tweede lezing op de 'ange baan zou kunnen schuiven, Op dit punt zullen velen van hen zeer duidelijke uitspraken van Men dès-France vragen. En zij hebben er recht op, want de concessies die in het compromis-Mendès-France ver disconteerd liggen, zijn tenslotte voornamelijk van' de voorstanders gekomen. Wellicht zal men ook in Brussel hierover inlichtingen kun nen vragen.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2