Sportbijlage De Schiedammer Teleurstellende Bondsvergadering verschaft geen opheldering Lager voetbal komt plotseling tot andere gedachten Eerste klassers houden vast aan hun eisen Van Swol-Rinkel zorgden voor anti-climax Bestuursvoorstel (gewijzigd) over 14 dagen pas behandeld Partijen staan scherp tegenover elkaar Cardinale punten Kink in de kabel Verrassing Motie verworpen Lotsy spreekt Zweden won met 10-1 Theo Saat geblesseerd TEGEN DUITSLAND Athleten strijden voor wat zij waard zijn Goede prestaties van Joop Fikkert en Puck v. Duyne EERSTE KLASSERS: Per 1 September gaan we „schokken' J IC Nederland-IC Engeland Het eens zo gevreesde duo bracht er weinig van terecht: 6-2, 6-0 Dames kansloos START Maandag 18 Augustus 1934 - Kort na twee uur opende de voorzitter van de KNVB, ir H. F.- Kopster Zaterdagmiddag de buitengewone bondsvergadering in Kras napolsky, die zeer druk bezocht was. Enkele honderden, belangstellenden op het balcon- gaven blijk van hun interesse voor de ditmaal zo bijzonder gewichtige besprekingen. Ir Hop- ster verzocht de afgevaardigden voorlopig alleen te willen spreken over het principe van het geven van vergoedingen aan spelers. (VERVOLG VAN VOORPAGINA) De wijze waarop en aan welke groepen even tueel betalingen zouden worden gedaan, wens te hij in tweede instantie besproken te zien. Hij verklaarde dat ook het bondsbestuur ai lang had ingezien, dat de prestaties van de Nederlandse voetballers internationaal bene den de maat waren. Men Had vele malen mo gelijkheden overwogen, die tot een verbete ring zouden kunnen leiden. Men daeht sinds een jaar speciaal aan' een hoofdklasse. - Intussen had de drang om betaald te worden onder de spelers steeds groter vormen aangenomen, zo ver volgde ir Hopster. Reeds had men 83 spelers van de ledenlijst moeten afvoeren. Bij steeds meer clubs groeide de angst dat men zijn beste krachten aan de beroepsclubs zou gaan verliezen. Na overleg met en kele kopstukken in de KNVB was het bestuur tot zijn voorstel om zelf te gaan betalen, gekomen. Men had dit gedaan, in de vaste overtuiging, dat het belang van de bond daarmee in de toekomst zou 2ijn gediend. Anders had men af stand moeten doen van de interna tionale contacten, aangezien het niet verantwoord was, Nederlandse elf tallen nog langer telaten spelen tegen volledig of gedeeltelijk be taalde pioeeen. „Zonder top zouden wij een bond van de tweede rang geworden zijn." aldus ir. Hopster, „onze inkomsten zouden minder worden, ons jeugd voetbal en lager voetbal worden be dreigd. De eenheid zou worden ver broken. de beroepsclubs zouden een voortdurende en steeds grotere drei ging voor onze verenigingen zijn gaan vormen en wij zouden niet meer zijn: het enig leiding ge vend lichaam op voetbalgebied in Nederland „Het gaat dus vanmiddag om twee punten: 1} Willen wij de eenheid bewaren en het enig leiding gevend lichaam blijven; 2) Zijn wij bereid, de middelen te verschaffen om het topspel te herstellen." Ir Hopster erkende, dat de keuze voor vele afgevaardigden moeilijk zou zijn. Hij vroeg ook hen, die zich ge: oepen voelden, een betoog voor handhavii van het amateurisme te houden, niet slechts motieven te willen zoeken in het vak van idea lisme en historie, doch tegelijk de wegen aan te geven naar betere prestaties en de te nemen maatrege len tegen de bcroepsvoetbalbond. Vervolgens kwam de motie in be handeling. die .vertegenwoordigers van het lager voetbal <2de, 3de en 4de klassTS) en die van de eerste klassers tijdens hun gezamenlijk vooroverleg hadden ongesteld. Deze motie luidde als volgt: „De Bondsvergadering, in bui tengewone vergadering bijeen op Zaterdag 14 Augustus 1954. in hotel „Krasnapolsky" te Amster dam, van ooroeel, dat m de KNVB moet worden gekomen tot gelde lijke vergoeding aan .spelers; dat het geven van deze vergoe dingen dient beperkt te blijven tot de verenigingen der eerste klassen, wier eerste elftal in een afzonderlijk daartoe in te stellen competitie is ingedeeld; nodigt het bestuur uit de daar toe vereiste wijzigingen in Sta tuten en Huishoudelijk o„le- tïient aan de "Bondsvergadering van 25 September a.s. voor te leggen De «icer J, A. W. Bergvelt (Am- stpr'im), vertegenwr-ordigpr van b^t lager voetbal, die de motie mede had voorgesteld, gaf nu te kennen, dat het lager voetbal bij nader In zien enkele regels uit de motie wil de weglaten. Hij wilde dat de derde alinea slechts zou luiden: „dat het geven van deze vergoe dingen dient beperkt te blijven." Deze wijziging zou dus een be perking van het oorspronkelijk ge stelde ten gevolge kunnen hebben; maar (misschien) ook een verrui ming. Bovendien zouden ook de amateurbepalingen moeten worden veranderd en er zou een reglement voer semi-beroepsvoetbal moeten komen. De heer A, H. Martens, de nieu we voorzitter van VEK verklaarde hierop kort en bondig, dat de eerste klassers niet met de motie accoord konden gaan, mede door de plotse linge verandering. Hij verzocht om een half uur schorsing van de ver- g?'" ig Ir Hopster stond dit toe. Na de onderbreking verklaarde de heer Martens: „De eerste klassers maken zich los van deze motie. Wij staan unaniem 3chter het oorspron kelijke voorstel van het KNVE- bestnnr." De heer Bergvelt: „Dit ïs een armetierige houding, die ik van eer ste klassers niet had verwacht. De wijziging is voor U niet van groot belang." De liaer P. Od< kerken (Zuid) hield een vuric betoog voor het bewaren van de eenheid. Hij zei. dat het lager voetbal zij het contre eoeur wilde instemmen met betaling Maar dan moesten de eerste klassers ooi. niet vallen over een wat hij noemde „formalistische kleinigheid." Ir Hi os, oud-voorzitter en ere-lid van de KNVB, toonde tegen veler verwachting in begrip voor de „veranderde zeden" Hij bracht zes punten naar voren, welke hij in de DE „OUDE GARDE" in de KNVB beluistert >de openingsrede van bondsvoorzitter, ir Hopster. VM.n.r. op de foto: de heren „Bok" de Kor- Ver, Boeljon, De Haan, ir Kips, df Spoelder en Lotsy. motïe-Bergvelt wilde zien opgeno men. 'Zij kwamen hier op neer: 1. Betaalde spelers zijn géén ama teurs; 2. Het FIFA-reglement behartigt de belangen van het amateur-voet bal en regelt het beroepsvoet bal, zodanig, dat dit de amateurs ten goede komt of althans niet schaadt; 3. Een „gemengde" competitie is niet in het belang van het ama teur-voetbal; 4. De bezittingen van de KNVB, het vermogen en de outillage kunnen uitsluitend ten goede komen van het amateurvoetbal (b.v. het ter reinfonds) 5. Het beroepsvoetbal wordt afzon derlijk door of naar voorschrift en onder controle van de KNVB georganiseerd; 6. Leidende functies in de KNVB kunnen alleen door amateurs worden vervuld. Ir Kips zou verder het volgende in de motie willen zien opgenomen: „De algemene vergadering ver zoekt het bestuur, de nodig ge worden wijzigingen in statuten en huishoudelijk reglement aan haar voor te leggen; in afwach ting daarvan machtigt zij het bestuur, met inachtneming van deze beginzelen, overgangsmaat regelen te nemen." De heer A. L. M. 'SchrÖder ver klaarde zich hier tegen en de heer P. H. v. d. Hoek wenste niet voor de eerste storm of stoot van het pro fessionalisme opzij te gaan. De heer D. Nijs echter meende dat de strijd voor het amateurisme is verloren. „Geef iedereen een jaar de vrijheid om te zijn wat hij wil: amateur of semi-prof." zo stelde hu voor. Ir Hopster bereidde daarna de stemming over de motie-Bergvelt, met inbegrip van de amendementen- Kips voür. Er werd nadrukkelijk op gewezen, dat aanneming van deze motie zou betekenen, dat de clubs vóór 25 September niets mochten doen, wat in strijd was met de regle menten; dus niet betalen voor die tijd. Verwerpen van de motie zou vol gens ir Hopster inhouden, dat ook het oorsDronkelijke bestuursvoorstel tot betaling wel zou worden ver worpen. En als dat gebeurde, zou het bestuur aftreden! Nadat de heer Bergvelt op zijn beurt nog een schorsing van de ver gadering van een half uur had ge vraagd en gekregen werd de stem ming gehouden. fEr was geen twee derde meerderheid nodig). Van de 103 uitgebrachte stemmen werden er 60 tegen de motie uitgebracht. 38 vóór en 5 blanco. De motie was dus verworpen. Ir Hopster deed nog een uiterste poging, de eenheid te bewaren. Hij wilde het eigen voorstel van het be stuur in behandeling brengen, met enige wijzigingen in ."e tekst. Die kwamen hieroo neer: er zou den voortaan drie klassen van spe lers zijn:- amateurs, semi-beroeps en beroeps; vergoedingen zouden alleen wor den gegeven aan voetballers, niet spelende dn de 2de, 3de of 4de klasse of In de afdelingen; (alleen eerste klassers zouden dus mogen betalen). Dit voorstel had wèl tweederde meerderheid nodig. De voorzitter gaf ter overdenking een derde schorsing, van een uur. Om'kwart over zes kwam men wederom bijeen, nu in een veel kleinere zaal, waardoor het publiek niet meer kon worden toegelaten en tientallen afgevaardigden met een staanplaats genoegen moesten nemen. De heer Bergvelt achtte de wijzi gingen in het bestuursvoorstel te gecompliceerd. Zijn groep had het in een uur niet voldoende kunnen overwegen. Hij vroeg om schorsing van de vergadering tot.... 28 Augus tus. De heer Martens: Ik vraag onmid dellijke stemming over het oorspron kelijke bestuursvoorstel. (Geroep: „Foei!"....) Na de heer Baltus Meijer, die het bondsbestuur de schuld gaf van vele moeilijkheden, betrad de*heer K. J. J. Lotsy, oud-voorzitter, thans ere-lid van de bond, het spreekge stoelte. Ook hij bepleitte een schor sing tot 28 Augustus. Hij meende wel. dat er een voor alle groepen aanvaardbaar compromis mogelijk was. „Gebruikt de komende veer tien dagen om tot die oplossing te komen." adviseerde de heer Lotsy, De heer Meeus (NAC): „Dit tijds- verlies is onaanvaardbaar". De,heer Koolhaas jAjax): „Maan dag staat de NB-VB' voor de deur; dan is de scheuring er al!'1 De motie over de schorsing tot 28 Augustus werd vervolgens aangeno men met 67 tegen 34 stemmen. On middellijk verklaarde de heer Mar tens, dat de eerste klassers in ieder geval per 1 September zouden gaan betalen en dat men de vergadering direct zou verlaten om in het Ajax- stadion verdere besprekingen te voeren, In zijn slotwoord zei ir Hopster: „Als er iemand'schuld heeft aan de verwarring van het ogenblik, ben IK het. WIJ hier achter de bestuurs tafel hebben de knuppel in het hoenderhok gegooid. Maar wij zullen toch tot een oplossing moeten komen. Ik adviseer U met nadruk: Ga géén onderlinge strijd voeren!" Adwrtrmte I M.) HELSINKI In het Olympisch stadion te Helsinki won 't Zweedse elftal met 101 van Finland. Bij rust haddden de gasten reeds een 6—1 voorsprong. Zwemprijzen voor Geertje Wielema en Korteweg HENGELO, Te Hengelo is Zater dag een I km-zwem wedstrijd gehou den. Bij de dames zegevierde Geertje Wielema (HZC, Hilversum) in 15 min. 24.6 sec. Haar zusje Emmy werd na een duel met haar clubgenote Annie Meinsma tweede in 16 min. 13,8 sec. De tijd van Annie Meinsma, die de derde plaats bezette, bedroeg 16 min. 14,4 sec. Bij de heren werd Korteweg van AZC, Apeldoorn, eerste in 15 min. 13,2 sec. Op de tweede -- plaats eindigde Heuvelman (HZC, Hengelo) 15 min. 33.6 sec. en derde werd Van de Water (HZC, Hilversum) in 15 min. 3S.4 sec. HAMM. Voor de athleet Theo Saat is het in Hamra geen beste Zon dag geworden. Na de 100 meter van de landenwedstrijd tussen Duitsland en Nederland, waarin hij vierde werd, zagen wij hem, trekkend met zijn lin kerbeen en met een van pijn verwron gen gezicht, naar de plek teruggaan, waar zijn trainingspak lag. Hij had xveer last gekregen van een oude voet blessure, hetgeen aan de vooravond van de Europese kampioenschappen te Bern natuurlijk zeer ongelegen komt. Voor de estafette 4x100 meter moest hij zich terugtrekken. Toch hoopt Saat in Bern nog fit aan de start te kunnen verschijnen. ("Van een speciale verslaggever) HAMM. De Nederlandse heren athleten hebben zich Zondag persoon lijk weer eens kunnen overtuigen van de in de laatste jaren steeds toe nemende kracht van hun Duitse sportmakkers. Want ook al moest Duits land op drie fronten voor een landenwedstrijd aantreden op zichzelf reeds een ongelooflijke prestatie dat betekende voor de in Hamm tegen Nederland strijdende, en voor het grootste deel nit Jongeren bestaande ploeg toch geen bezwaar om in duidelijke cijfers de zege voor zich op te eisen: 175 tegen 132 punten. Hongaars elftal versloeg Denen met 40 KOPENHAGEN Te Kopenha- gen. werd een voetbalwedstrijd ge speeld tussen het Deens nationale elftal en een vertegenwoordigende ploeg van Hongarije. De Hongaren wonnen met 4—0. Ruststand 2—0. In de Hongaarse ploeg waren zeven internationals opgesteld. Zwemsucces voor Mary Kok NAMEN. De zwemwedstrijd dwars door Namen over 3 km, waar aan door 350 zwemmers werd deelge nomen, is in de klasse vrije slag mili tairen, gewonnen door de Olympische kampioen Jean Boiteux, Frankrijk. In 21 m. 56,9 sec. In de klasse vrije stijl voor dames was Mary Kok uit Hil versum eerste in 28.50.9. Het verschil was in ieder geval klei ner dan vorig jaar in Treebeek (toen 70, nu 43 punten verschil). Onze land genoten hebben opnieuw, en dat stem de tot voldoening, gestreden voor wat zij waard zijn. Het feit. dat in Duits land het athletiekpeil hoger ligt dan in Nederland, is nu eenmaal niet te loochenen. Het regende hier Zondag hard en dat had het al 12 uur lang gedaan! Joop Fikkert zal achteraf aan deze wedstrijden waarschijnlijk nog met het meeste plezier terugdenken. Bij het discuswerpen kwam hij namelijk onder deze slechte omstandigheden tot een voortreffelijke 44.66 meter. Hij nam ook het speerwerpen voor zijn rekening met een prima prestatie: 63,95 meter. Hij leverde hiermede de belangrijkste bijdrage tot de vier overwinningen, die de Nederlanders in de individuele nummers behaal den. Voor de andere twee zorgden Aart van Hardeveld en Nederhand. De Haagse krachtsprinter baande zich door de regen en over de van water doordrenkte baan op de 100 meter in 11 seconden rond een weg naar de zege. Het was een „close finish", want de in baan 6 vertrokken Rulan- der gooide er op de laatste meters zoveel uit, dat hu eveneens in 11 se conden als tweede over de streep ging. Nederhand, nog steeds een beetje ontstemd over het feit, dat men hem de vorige week te Tilburg btf de na tionale kampioenschappen niet had laten starten (hij had te laat inge schreven) „spoot" bij de start van zijn tegenstanders weg. In zijn overmoed om te laten zien dat hij sterker was dan degene, die zeven dagen geleden met de Nederlandse titel was gaan strijken Broeken raakte hij bij het aanraken van de zesde horde even uit balans, doch hij herstelde zich on middellijk en slaagde volkomen in zijn (Van ome sportredacteur) AMSTERDAM. „Wü willen geen scheuring In de B..N.V.B., maar w|j bunnen niet anders handelen. Wij voelen het pistool van de be- roepsvoetbalboud op de borst cn daarom zullen wü vasthouden aan onze eisen. En die zijn: betaling van onze spelers per 1 September 1954 en een competitie-indeling van drie afdelingen, respectievelijk van zeven tien, zeventien en achttien clubs." Met die woorden leidde de heer A. H. Martens, voorzitter van de V.E.K., de spoed bij eenkomst in, die de bondsafgevaardjgden der eerste klassers Zaterdagavond in het Ajax-stadion belegden, onmiddellijk nadat de buitengewone Bondsvergadering in „Krasnapolsky" voor hen zo teleurstellend was verlopen. Ook de pers was hierbij uitgenodigd. Na uitvoerige discussie werd besloten, het eerste voorstel van de heer Martens in stemming te brengen. Dit ging dus over het betalen per 1 September, op basis van het oorspronkelijke bestuursvoorstel van de K,N V.B. (5 gulden per training en 20 gulden per wedstrijd). En dit voorstel werd in deze V.EJK.-vergadering met overgrote meerderheid van stemmen <45 voor en 6 tegen) aangenomen. Meer verschil van mening was er omtrent de competie-indeling 17—17—18. welke als een noodmaatregel moest worden gezien en waar bij de eerste vijf of zes clubs zouden promoveren naar een hoofdklasse. Maar ook dit voorste! kwam er toch door. n.L met 26 stemmen voor. 19 tegen en 1 blanco De leiders van de VJ2.K zullen de consequenties van hun besluiten nader bezien en daartoe ook contact opnemen met het Bondsbestuur NOORDWIJK, Zondagavond. De tweedaagse tennisontmoeting tussen de Internationale club van Nederland en die van Engeland op de banen van het Casino is uitgedraaid op een kleine overwinning van de Britten, waarbjj de laatste partij dc doorslag moest geven. Toen het eens zo befaam de dubbel Van SwolRinkel aan het eind van de tweede dag op het cen- trecourt verscheen om zijn enige psrtü in deze landenontmoeting ten beste te geven tegen het op een na sterkste dobbel van de Engelsen, Oakley en Lewis hadden de gasten een voorsprong van 98, zodat Van Swol en Rinkel nog een „draw" voor Nederland in de wacht zouden kunnen slepen. Het was beslist geen toeval dat deze partij voor het laatst bewaard ivas. De organisatoren bedoelden er mee een pakkend slot te geven aan deze twee daagse, maar dat is dan wel geheel anders uitgekomen. Het Nederlandse duo dat enige jaren geleden nog tot de sterkste dubbels van Europa werd gerekend werd met de veelzeggende cijfers van 6Z, 60 door Oakley en Lewis naar de kleedkamer gestuurd. Nederland had met 10—8 verloren en de imposante beker verhuisde naar de overkant van het Kanaal. De toeschouwers er waren er slechts enige honderden, op deze zo waar zomerse dag heeft met stij gende teleurstelling en in diepe stilte het spel van Van Swol en Rinkel gadegeslagen, dat geen schaduw meer was van voorheen. De zenuwen speel den onze landgenoten kennelijk par ten, zodat elke spirit en zelfvertrou wen ontbrak. Het eens zo flitsende volleren van Ivo Rinkel was nergens meer en bij Van Swol zijn met zijn machtige service na zijn schouder blessure blijkbaar ook de andere ca paciteiten verdwenen. Dit teleurstellende slot betekende een anti-climax van dit tweedaagse gebeuren, waarin onze ploeg zich im mers aardig had geweerd. Natuurlijk slaagden zij er niet in de Britse Daviscup-speler Paish veel moeilijkheden in de weg te leggen, daarvoor speelt deze te solide en in te hoog tempo. Van Meegeren bracht het Zaterdag tegen hem nog tot een long set, dat was alles. Hij verloor met 7—5. 61, en Dehnert moest ca pituleren met 64 6—1. Zowel Van Meegeren als Dehnert speelden niet slecht, maar Paish die er uit ziet als een ietwat stijve kantoorklerk is zo vlug als water, zodat hij de on mogelijkste ballen haalt. Hij beschikt voorts over een bliksemsnelle ser vice. volleert gaaf en doeltreffend, en weet zijn tegenstander door goed ge plaatste lobs terug te drijven. Voorts waren zijn bakhandpassings beslist onhoudbaar. Tennisschaak Holst speelde twee partijen tennis schaak-, maar hij won, al was het dan in drie sets en zeker niet door sco rende slagen. Vooral Zondag tegen Butler speelde hij bijzonder angst vallig. Bijna nooit een harde klap uitdelend en een heilige angst de monstrerend voor de lijnen. Tegen Butler verspeelde hij de eerste set ua een voorsprong van 52 met 7—5. In de tweede set kreeg de Amsterdam mer bij 5—2 setpoint en bij 5—3 zelfs twee, maar het werd onder hevige spanning 5—4. Toen maakte Holst echter 6—4 en won de partij met 63 na eindeloos gemanoeuvreer. Coombe. ongetwijfeld de zwakste van ae Britten versloeg hjj met 6-4, 4—6, Dé kampioen van Nederland, Ka- ranufr deze week moet hij zijn titel verdedigen speelde een merkwaar dig wisselende partij, met in de laat ste twee sets uitstekend spet, tegen Lewis, die de eerste set gemakkelijk kon nemen met 6—1, omdat Karamoy opzet: in 15 seconden precies zege vierde bij, Broeken met 0.1 sec. ver schil achter zich latend. Estafette-ploeg Over de samenstelling van de 4 maal 100 meterploeg, die ons land te Bern. zal vertegenwoordigen, is reeds veel gezegd. De opponenten tegen de op stelling van Moerman in dat team, hadden deze middag althans het gelijk aan hun zijde. Want de eerste wissel tussen Aret (die Saat verving) en Moerman die bijna „stil" stond leek nergens naar en ook tussen de Rotterdammer en Ruïander, die als derde vertrok, klopte het niet erg. Dat de Nederlandse ploeg niettemin toch in 42,4 sec. als eerste het fiaish- lint verbrak, was voornamelijk aan het werk van Van Hardeveld te dan ken. De achterstand van büna een me ter werkte de V. ea L.-er, van wie de Nederlandse athletiekwereld nog veel plezier kan beleven, geheel weg en voluit sprintend, wierp hij zich als eer ste over de lijn. De uitslagen waren: HEREN; 100 meter: 1. Van Hardeveld <N.) Il sec., 2. Ruïander (N.) 11 sec., 3. Morltx (D.) 11 sec., 4. Saat (N.) H.1 sec., 5. Oberste 11.1 sec. 200 meter: 1. Oberste (D.) 21R sec., 2. Van Hardeveld (N.) 22 sec,, 3. Saat (N.) 22.4 sec. Duitsland 10 punten, Nederland 12 punten. 400 meter: 1. Geister (D.) 43.8 sec., 4. SmUdiger CN.) 51.1 sec, a00 meter: 1. Stracke (D.) 1.53.2. 2. De Kroon (N.) 1,53.5, 4. Rem (N.) 1.54,8, 1500 meter: 1 Lueg (D.) 4.00.8, 4. Ro vers (N.) 4.02.4, 6, Soesbergen (N.) 4.05.4. 5000 meter: 1. Schade (D.) 14.292, 3. Viset (N.) 14.58.0. 5. Van der Veerdonk (N.) 15.34.2. 4x100 meter: 1. Nederland 42.4 sec., 2. Duitsland 42.8 sec. 4x400 meter: l. Duitsland 3.19.0, 2. Ne derland 322.0. 110 meter horden: 1. Nederland (N.) 15.0 sec.. 2. Broeken (N.) 15.1 sec. Speerwerpen: 1. Fikkert (N.) 63.95 m.. 2. Pukropski (D,) 61,18 m., 4. Lutkevèld (Nd 65.94 m. Discuswerpen: 1. Fikkert (N.) 44,65 m„ 2. Rosendahl (D.) 43,42 m. DAMES: 100 meter: 1. Puck van Duyne Brouwer (N.) 12 0 sec.. 2. Egert (D.) 12 4 sec., 3. Els Witkamp (N.) 12.8 sec. 200 meter: 1. Puck van Duyne Brouwer (N.) 25 sec.. 2. Arenz (Dd 252 s.ec., 4. Dicky van Dijk (N.) 25,9 sec. 80 meter horden: 1. Sander (D.) 1.4 sec 3. Corrie Kalman (N.) 12.1 sec., 4. Hilda Veth (N.) 12.3 sec. 800 meter: l. Beichler (Dd 2.18.0. 3. Gre de Jongh (Nd 220.1, 4. Wil Grezel (Nd 227.5. Totaal uitslag: Duitsland 68 punten, Ne derland 35 punten. Dat de Nederlandse dames tegen de Duitse ploeg kansloos zouden zijn, met die wetenschap was iedereen reeds van te voren verzoend. Nu Fan ny Blanker-Koen en. Ans Fanhorst Niesink niet van de partij waten, werd het voor onze landgenoten zelfs een verpletterende nederlaag. Met 68 tegen 35 punten trokken hun tegen standers aan het langste eind, maar nog duidelijker taal spraken de ge detailleerde cjjfers die leren dat ia zeven van de negen individuele num mers Duitsland op het maximum aan tal te behalen, punten dus de eer ste en de tweede plaats beslag leg den. Een lichtpunt was er en wel het lo pen van Puck van Duyne-Brouwer. Zij was de enige, die met overwin ningen op de 100 en de 200 meter voor de dag kwam. Doch vooral de wijze, waarop zij dit deed was verheugend. Op de 100 meter kwam 2i) tot een tijd. van 12 seconden rond. De sterke Duit loopsters Egert en Erny-Klem, moesten haar reeds de eerste meters laten gaan. Tussen de Celebes ath lete en Egert lag dan ook 0.4 sec. ver schil en Emy-Klein moest zelfs met de vierde plaats genoegen nemen. Els Witkamp, die 12.6 sec. liet af drukken, bleek namelijk nog 0.1 sec. sneller te zijn. Op de 200 meter ging Puck van Duyne-Brouwer winnend van de start naar de finish in 25 sec. met Arenz in 25.2 sec. als tweede en Boehmer de Duitse kampioene in 25.3 sec. als derde. De 80 meter horden ging, bij afwezigheid van Fanny- Blankers, onbedreigd naar Maria San- der. Dat men in Bern van haar nog wel wat te wachten heeft liet haar tijd zien: 11,4 sec, op deze zware baan. Els Witkamp. Hilde Veth. Dickey van Dijk cn Puck van Duyne sloten da loopnummers van het dames-pro gramma toch nog op zeer verdienste lijke wijze af. door ondanks een min der goede derde en vierde wissel 48 sec. rond op de horloges te brengen. Niettemin bleven zij daarmede 0,2 sec. op de Duitse dames ten achter. Ook Roemeense roeiers zijn aangekomen AMSTERDAM. Zaterdagavond om kwart over tien is de volledige Roemeense roeiploeg voor de Euro pese kampioenschappen onder leiding van de heer Barani, voorzitter van de Roemeense roeibond, op Schiphol aan gekomen. Het gezelschap bestond uit 35 personen onder wie 14 dames. De Roemenen, die allen een blauw jasje met een grijze broek of rok droegen, maakten een vermoeide indruk na de lange reis uit Boekarest. Maar voor lopig hadden zij tijd om uit te rusten, want hun boten zouden pas Maandag komen. was. Dat werd echter helemaal an ders in de tweede toen Karamoy de geest te pakken kreeg en z«n tegen stander volkomen van de wys bracht met zijn variable spel, doorweven met allerlei listigheden: 6—3, 6—3. De grootste zege behaalde Wiegers. die met fors en snel spel de zware j -»Coombe niet veel kans gaf om te sco rn de verste verte nog niet op dreef rem 6—2, 6L

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2