O Tribune van 1000 zitplaatsen in de Plantage C D Russische schrijvers tot orde geroepen Royal s.c. Liègeois" bezoekt SVV Openluchttheater is in dagen opgebouwd AGENDA Blinde directeur A'damse werkinrichting straks op studiereis door Engeland Slopen van „Spanker" kost ongeveer 2 ton Veel succes voor actie Tekenen is wereldtaal Vervroegde aflossing van Wereldbanklening geeft grote mutaties JONGSTE BEDIENDE (mni.) Van de ..profs" naar Schiedam SW-athletiek HBSS speelt tegen Hollandiaan Winkels open Timmerman viel van het dak Smaadschrifttegen het Sowjet- leven wordt niet meer geduld - Tien weken nodig om stukken naar het strand te brengen Burgerlijke Stand Keizerlijk paleis in Japan afgebrand Advies bomwolgorde van grote werken AI 20.000 Nèd. prenten vonden hun -weg Wysjïnski in Parijs Tribune ingestort bij stierengevecht Griekenland brengt Cyprus in VN Kwamen walrussen om bij Russische atoomontploffing? Duitsland nog steeds grootste debiteur van E.B.U. SCHIEDAM hoNmndfa jongste bediende AANK. BEDIENDE (VRL.) Woensdag 18 Augustus 1954 Duizend zitplaatsen komen voor het SG-concertpodium In de Plantage Een tribune van vyf-en-veerfig meter breed, twaalf meter diep en bftna twee meter hoog zal in de tijd van 2 dagen uit de grond worden gestampt, alles wat zich gedurende het vacantie-feest 1954 op het podium af- alles wat zich gedurende het vacantie-feest 1954 op het op het podium af speelt, goed gevolgd Kan worden. Gisteren is men met de opbouw begonnen. De tribune wordt gebouwd door de firma Smallenbroek uit Enschede. Reeds jarenlang reist deze firma met tribunes het land af. Heeft men er gens een tribune nodig, Smallen- broek verzorgt hem en of er nu 30.000 of 500 zitplaatsen nodig zijn, het komt voor elkaar. Deze tribunes bestaan geheel uit losse elementen, die op eenvoudige wijze aan elkaar worden vastge maakt Met schoren verbindt men de metalen voetstukken tot een ste vig geheeL Op dit geheel komen dan de zit- en voetplanken. De heer Huser. die reeds zeven jaar lang met zijn tribunes Neder land doorkruist, was Zondag nog jn Alkmaar. Dezelfde tribune, die nu in de Plantage staat, bood toen dui zend toeschouwers bij de profwed strijd AlkmaarVenlo een zitplaats. In een dag was de. zaak afgebro ken en Maandagavond waren reeds de stalen steunen in Schiedam. Dins dag lagen alle materialen bij el kaar altijd nog twintig ton rin de Plantage. De heer Huser en zün as sistent de heer Feye waren toen ai een flink stuk op weg met het ske let. Maar zo bijzondervindt de heer Huser dit niet eens. Kortgeleden nog construeerde hij met 'zes medewer kers een tribune voor 6300 plaatsen in vier dagen. Toeschouwers'bij voet balwedstrijden van -de Ènschedese Boys, van E.B.O.H.. bij motorraces in Tubbergen en Assen, bezoekers van .Circus Elleboog", allen zaten zy op tribunes die door de heer Huser wa ren opgebouwd. Snel en zeker werkt hij verder. Stuk voor stuk wordt vastgemaakt. Een eenvoudige, oersterke construc tie verrijst; een constructie, die ge durende het vacantiefeest 1954 hon derden een zitplaats zal bieden by het luisteren naar het Rotterdams Philharmomsch Orkest, bij het kij ken naar bet ballet van Sonia Gas- kell of bij één van de vele andere voorstellingen in de Plantage Parade. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst; Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G-G. en G.D., Tuinlaan 80, TeL 69290. Leeszalen; Gem Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (bebalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten, R-K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend Iedere dag (behaJve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdag) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen; Monopole: 2, 7 en 9 uur „Cobra eiland", Passage: 2 en S uur;Pas op..* Val niet. In het Rotterdamse athletiek-team welke a.s. Vrijdagavond op de Ne- nyto-sintelbaan zal uitkomen tegen een athletiekplocg van HULL (Enge land) is de SVY-er M. van Kampen gekozen voor de 1500 m en reserve op de BOö m, terwijl Aad Koning in deze stedenontmoeting op de 5000 m zal starten. Voor de nederlaagserie van Mar- ünit zullen HBSS en Hollandiaan 3-S. Donderdag een beslissingswed strijd spelen op het Volkspark. De wedstrijd begint om 6.45 uur. Burgemeester en, wethouders van Schiedam brengen ter openbare kennis, dat zij voor de werkdagen van de van 19 t/m 31 Augustus 1954 te houden Vacantieweek een alge meen geldende ontheffing hebben verleend van de bepalingen betref fende de winkelsluiting in dier voege, dat de winkels op die dagen tot des avonds 9 uur geopend mogen zijn, met bepaling, dat door het per soneel geen overwerk mag worden verricht. De 29-jarige timmerman H. van R, uit de Eendrachtsstraat stond gistermiddag op een ladder, die in de dakgoot tegen de schoorsteen van pand 18 in het voormalige hof je van Belois was geplaatst. De ladder viel om. waardoor de tim merman in de 5% meter lager ge legen tuin terecht kwam. Per am bulance van de GG en GD is R, naar het Gemeenteziekenhuis ver voerd. Daar bleek dat hij enkele ribben had gekneusd. AMSTERDAM De eerste, als blinde, officieel benoemde directeur van een werkinrichting voor blinden, mr. J. de Boer, die nu ruim een jaar de leiding heeft van de christelijke blindenwerkplaats ,J)e Plantage" te Am sterdam, uitgaande van de Ver. tot Werkverschaffing aan Hulpbehoevende Blinden, zal op 9 September met zyn echtgenote naar Engeland vertrek ken, waar htf gedurende drie weken de aldaar ver gevorderde arbeid voor de blinden, alsmede de revalidatie dezer mensen zal bestuderen. MOSKOU. Het praesidïum van- de Vereniging van Sowjet-schryvers heeft de hoofdredacteur van het ver enigingsblad „Novy Mlr", M. A, Twardowski. van zijn functie onthe ven op grond van de publicatie van artikelen met „idealistische en ni hilistische opvattingen over de lit teratuur". In z|jn plaats werd Con stants Semjonnow benoemd. Het praesreiium gaf tevens opdracht aan het secretariaat om binnen veer tien dagen een voorstel te doen voor een radicale verbetering in de leiding van persorganen, aldus een bericht van de „Literatoernaja Gazetta' Moskou. Evenals vorig jaar, toen de Oostenrijkse' ciub „SIMMERING'4 In Schie dam als tegenpartij fungeerde, heeft ook nu het bestuur van SVV uitge keken naar een tegenstander van formaat voor een alleszins goede oefen wedstrijd vóór het nieuwe en ongetwijfeld zware seizoen hetwelk men te gemoet gaat. Met de keus van de Belgische Ere-Divisie club „LlèGEOIS" uit Luik heeft men zeer zeker een g% 5de greep gedaan en het voetbahninnend pu bliek verzekert van een prima partij voetbal cn waaruit de SYY-ers tevens een goede lering kunnen trekken. Op een zolderschuit ?cerd pister- middaq het klokkenspel geladen, dat een onderdeel normt van het drijvende carillon, wat tijdens de vacantiefeest en in de Korte Haven komt te liggen. voorschip, dat nu mm of meer zweeft, gelegenheid te geven zich op hei Noorderhoofd vast te zetten. Hel enige grote stuk. dat vanmor gen al was geborgen was de schoor steen. Vandaag was men verder nog bezig met het weghalen van wat bunkerkolen, waarvan ongeveer 70 ton aan boord van de Spanker wa ren. Het personeel dat het doorbran den uitvoert, blijft de eerstvolgende dagen tijdens boog water aan boord en wordt bij laag tij, wanneer ge werkt kan worden, afgelost. LaagUj valt nu nog tweemaal by daglicht, maar over enkele dagen zal het tweede laag water bij donker vallen en men acht het niet verantwoord het sloperspersoneel bij nacht te la ten werken. De j.l. Dinsdag van toe passing verklaarde Wrakkenwet be paalt dat al het gesloopte materiaal voorlopig nog ter beschikking moet blijven van de eigenaar, ook al heeft deze het schip geabandonneerd. Voor tot slopen werd besloten, heeft Rijks Waterstaat, aan wie het schip is vervallen, ook nog andere mogelijkheden tot verwijdering van het schip overwogen: o.a. wegslepen.; of laten springen. Dit bleek echter of onmogelijk of te riskant. ROTTERDAM. Een kleine twee ton zal het slopen van de op 1 Augustus bij Hoek van Holland ge strande „Spanker" kosten. De N.V. W. A. van den Tak's Bergingsbe drijf hoopt de 800 ton van bet wrak in ongeveer tien weken naar het strand te brengen. Gedeeltelijk zul len de losgebrande stukken staal met drijvende bokken worden afge voerd. Gedeeltelijk moet dit werk met vrachtauto's over de pier ge beuren. Of met bokken gewerkt zal kun nen worden hangt geheel af van de weersomstandigheden in de komen de periode. Als het meezit kan op deze wijze 200 van de 800 ton wor den geborgen. De resterende 600 ton moeten dan in 200 a 300 vrachtauto ladingen worden afgevoerd, een langdurig karwei. Om voor het stormseizoen klaar te zyn. wordt zo snel mogelijk gewerkt. Dat be tekent dat ook de machines, die bij meer tijd misschien nog wel gebor gen zouden kunnen worden, kapot gesneden moeten-worden. Om te beginnen zal het bovenstuk van het achterschip worden ge sloopt. Daarna wordt de „Spanker* Jnidsoheeps doorgebrand om het Liègeois is in de competitie van de Belgische Ere-Divisie van het afgelopen seizoen geëindigd op een eervolle vierde plaats en is de winnaar van de Belgische Voetbal beker 1954. Deze club beschikt dan ook over een keur van spelers met reputatie. Als internationale spelers hebben zij in de gelederen de be kende doelman v, d. Boogert en de linksbinnen Thys, terwijl men daar bij nog beschikt over diverse jeug dige voetballers welke reeds ver schillende malen werden opgesteld in. vertegenwoordigende Belgische elftallen Een zeer sterk elftal zal dus a.s. Zaterdag 21 Augustus bin nen de lijnen komen tegen de rood groenen. SVV zal vanzelfsprekend met zijn sterkste elftal aantreden en haar beste voetbalspelmoeten spelen om een goed resultaat te^ kunnen boe ken tegen deze Belgische semi-be- roepsvoetballers. Voor de Schie dammers is deze wedstrijd tegelij kertijd een goed experiment, nu men in Nederland ook aan het be gin staat van een omschakeling naar het vergoedingenstelsel in onze voetballerij en SW zich a.s. Za terdag kan meten met een sterke Belgische club welke reeds tien tallen jaren het, z.g. semi-beroeps- spel beoefenen. De Royal Standard Club „Liè- geois" is overigens voor SVv geen onbekende, daar men drie jaar ge leden reeds een voetbalcontact heeft gehad met deze vereniging. De toen gespeelde wedstrijd eindigde thuis in een 02 nederlaag en uit werd met 21 verloren. Zaterdag is het dus tevens een goede gelegenheid voor de rood-groenen om revanche te nemen voor deze nederlagen van drie jaren terug. Deze ontmoeting vangt aan om 6 uur n.m. Geboren: Willem W.. z. v. W. W. Esbach on C, Winterswijk: Sylvia A., d. v. A. D. Mosch en C. Sterren berg. Tsjoe en Attlee bij diner Indonesische ambassade te Peking HONGKONG. De ambassa deur van Indonesië in. Peking, Ar nold Mononutu. heeft Dinsdag een diner gegeven ter gelegenheid vatt de viering van de negende verjaar dag van de Indonesische onafhan kelijkheidsproclamatie. Aan dit di ner zaten o.a, aan de minister-pre sident var» de Chinese volksrepu bliek, Tjoe En Lai, en de delegatie van de Britse Labour-partij, die thans een bezoek brengt aan China. In een toespraak prees Tsjoe En Lai Indonesië voor zyn verzet tegen het oprichten van een militair blok in Azië, Naar radio Peking meldt, hield, de voorzitter van de Britse Labour-delegatle» Clement Attlee, geen, rede. Twardowsky ontving de Stalinprijs voor een dichtwerk dat tijdens de oorlog in afleveringen werd gepubli ceerd, hij is 44 jaar oud. De „Litera toernaja Gazetta" heeft voorts maat regelen gepubliceerd ter uitoefening van een scherpere controle op de litteraire publicaties. Het,blad laat scherpe critiek horen op recente „verkeerde en schadelijke tenden ties". Deze maatregelen zijn uitgevaar digd door het praesidïum van de Vereniging van Sowjet-schrij vers, dat bijeen gekomen was, om „de fouten van „Novy Mir" te bespre- ken", De nieuwe hoofdredacteur „Sem jonnow, wordt beschouwd als de leider van de huidige strijd tegen „neigingen om zich af te wenden van de morele en politieke behoeften, die dc Sowj et-litteratuur heeft". Met name de criticus RomerantseW wordt aangevallen als iemand, die „de lit teratuur van haar hoge vormende positie voor de gevoelens en het karakter van de bouwers van net communisme verlaagd heeft tot een •vorm van bekentenissen en spontane indrukken", „Novy Nfir" volgde een politiek van verzet tegen partijbesluiten op het gebied der litteratuur. In dit ver band worden de partijdecreten uriae tijd van 1946 tot 1948 met betrekking tot de litteratuur en andere vormen van kunstuitingen genoemd. Deze decreten, zo tekent Reuter hierbij aan,- waarvan Zjdanow, lid van net toenmalige Fohl-bureau, de voor naamste opsteller was, zijn de zoge naamde Z j danow-d eer eten. Zy geven de te volgen gedragslijn aan in de campagne voor „partij-ortodoxie op het gebied van de kunst. „Litera toernaja Gazetta" voegt er aan toe, dat „smaadschrift" tegen het Sow jet leven door schrijvers en critici met geduld zal worden. Primeurtje in Witmarsum Friese installatie van burgemeester WITMARSUM, Dinsdagmiddag is op het gemeentehuis, de hoofd plaats van de gemeente Wonsera- deei, de heer A. Oosterhoff, die 14 -aai gemeente-secretaris is geweest, geïnstalleerd als burgemeester. Wellicht voor het eerst in de ge schiedenis werd de gehele instal latie plechtigheid gehouden in de Friese taal. KYOTO. Een deel van het oude houten paleis waar de Japanse Keizers gekroond worden is Maan dag afgebrand. Binnen 40 minuten hadden de vlammen de gebouwen over een oppervlakte van 550 vier kante meter verteerd. Het paleis dat uit een verzameling houten ge bouwen bestaat, is al verscheidene malen, sinds het in 794 gebouwd werd door brand verwoest, dc laatste keer in 1855. Het vuur is waar schijnlijk ontstaan door overvlie gende vonken van een vuurwerk dat in de nabijheid werd afgesto ken. DEN HAAG. Minister Witte heeft een reguleringscommissie be noemd, die tot taak heeft advies uit te brengen over de gewenste volgorde in de uitvoering van bouwwerken met een bouwsom boven, 100.000, welke de lagere publiekrechtelijke lichamen beogen tot stand te brengen. Deze commissie is ingesteld' in verband met de spanning op de arbeidsmarkt en heeft tot doel de bouw van grote gebouwen als zie kenhuizen, gemeentehuizen, voor lagere publiekrechtelijke lichamen te temporiseren, teneinde de wo ningbouw niet in gevaar te bren gen. R'damse vrouw gedood bij botsing met locomotief ROTTERDAM. De 69-jarige mej. J. C. Kans, gexvoond hebbende in Rotterdam, is Dinsdagmiddag bij het oversteken van het Maastunnelplein tegen een locomotief van de Rotter damse Tramweg Maatschappij gelo pen. Zij kwam onder de wielen te-' recht en moest 'ernstig gewond naar een ziekenhuis worden vervoerd, waar bij aankomst bleek, dat zij was overleden. Vooral dit laatste acht mr. de Boer uitermate belangrijk in verband met een in Nederland te vestigen revali datiecentrum voor hen, die geheel of gedeeltelijk het licht in de ogen mis sen. „In Engeland is men op het gebied van de arbeidsmogelijkheden cn van de omschakeling tot vrijwel volwaar dige arbeidskrachten van de blinden veel verder gevorderd dan in ons land. hoofdzakelijk doordat de Brit ten zich na de beide wereldoorlogen geplaatst zagen voor de zorg van een groot aantal oorlogsslachtoffers, die vooral in de loopgravenoorlog van 19141918 het gezichtsvermogen had den verloren," zo vertelde mr. de Boer. „In Engeland heeft men reeds vele arbeidsmogelijkheden voor de blinden op het gebied van houtbe werking en van het machinaal be werken van plastic. Talrijke blinden verdienen hiermee in de werkplaatsen een goede boter ham als vrijwel volwaardige arbeids krachten, hetgeen om materiële en psychologische redenen van onschat bare waarde is voor het gehandicap te individu." De directeur, die reeds vele nieu we ideeën in zyn werkplaats heeft verwezenlijkt, hoopt in Engeland de grote blindeninstituten te Londen, Birmingham en Bristol te bezoeken. Namvkeurig hoopt hij kennis te ne men van de xverkxvijzen in het uit gestrekte revalidatiecentrum „Light houses" nabij de Engelse hoofdstad waar blinden, die op latere leeftijd hun gezichtsvermogen hebben verlo ren, worden herschoold voor een hun passende werkkring, In ons land zijn. ook plannen voor een instituut voor het revali deren van blinden tot volwaardige arbeidskrachten in de Nederlandse industrie. Compromis-a Loom wet in V.S. aanvaard WASHINGTON. Het Ameri- kaanse Huis van Afgevaardigden heeft na lange debatten de compro- mis-wet op de atoomenergie goed gekeurd en naar het Witte Huis ge zonden. De Senaat had het wetsont werp reeds goedgekeurd. De wet machtigt de uitwisseling van bepaalde atoomgeheimen met Engeland en andere geallieerden. Bovendien zal de particuliere in dustrie bij de toepassing van atoomenergie ingeschakeld worden. PARIJS. De plaatsvervangende minister van Buitenlandse Zaken der Sowjet-Unie, Andrej WysjinsKi, js Dinsdag met een Russisch militair vliegtuig uit Moskou in Parijs aan gekomen, op terugweg naar de V.S., waar hij de Sowjet-delegatie bij de Y.N, zal leiden Een woordvoerder van de Sowjet- ambassade zeide, dat Wysjinski waar schijnlijk twee dagen in Parijs zal blijven, alvorens per boot zyn reis voort te zetten. Hij kon niét beves tigen, of de minister tijdens zijn ver. blijf Franse regeringsfunctionaris sen zal spreken. BILBAO, In Valmaseda, een dorp in de nabijheid van Bilbao is Dinsdag een transportabele arena voor stierengevechten ingestort. Hierbij kwamen twee vrouwen en con kind om, het leven. Ongeveer 300 personen werden gewond, van wie 30 ernstig» De promotor van het stierengevecht, wiens vrouw tot de omgekomenen behoort, is tezamen met de bouwer van de arena gearres teerd. Er waren ongeveer 8000 toe schouwers. UTRECHT. Van de in ona land gehouden tentoonstellingen van kin dertekeningen zyn in de laatste twee jaar meer dan 20.000 Nederlandse kindertekeningen naar het buiten land gedistribueerd dcor het Neder landse afdelingsbestuur van „Art for World Friendship", „Tekenen is een wereldtaal". De reactie op de naar Denemar ken, Noorwegen en Zweden gezon den tekeningen is enthousiast ge weest, waardoor er een levendige uitwisseling ontstond en er o.a. in Twenthe in vele scholen Deense. Noorse en Zweedse tekeningen han gen en omgekeerd in deze landen weer Nederlandse tekeningen. Door de goede zorgen van de Ne derlandse afdeling der A.W.F. gin gen voorts grote aantallen tekenin gen naar Zwitserland, Duitsland, Ja pan, Marokko en naar, een. neger- AMSTERDAM. De vervroegde aflossing op de WereldbanKIenlng, waarmede een bedrag is gemoeid van circa 525 millioen dollars of ongexreer 200 mfiliocn gulden, blijkt thans in de boeken van de Neder- landsche Bank verwerkt te zijn. Op de verkorte balans per lo Aug. heeft het saldo van het Rijk een da ling ondergaan met 152.7 millioen tot 438 millioen. Uit andere hoofde (belastingbetaling, vooral omzetbe lasting) heeft het Rijk dus middelen ontvangen. Een tegenhanger van deze daling vindt men aan de debetzijde, xvaar vorderingen en geldwaardige papie ren in buitenlands geld met f 215 millioen zijn verminderd tot 1.463 millioen» Via enige mutaties op an dere posten, dia onze netto deviezen reserve bepalen, blijkt de deviezen voorraad in de afgelopen week ver minderd te zijn met 198 millioen tot f 1.429 millioen. Goud en deviezen tezamen heben een gelijke daling ondergaan en be lopen thans 4,443.5 millioen. Op de geldmarkt is de situatie nog steeds enigszins stroef. Daggeld, dat sinds, jaar en dag onveranderd een halfprocent noteerde, is dientenge volge met ingang van Maandag 16 Augustus verhoogd tot procent. Ook moest door verscheidene in stellingen een beroep worden ge daan op de Centrale Bank. Voor schotten in rekening-courant zijn dan ook met het niet onaanzienlijke bedrag van ruim 27 millioen toe genomen tot 725 millioen. i NEW YORK. De Griekse dele gatie bij de V.N. heeft bekend ge maakt, dat zij Vrijdag a.s. secreta ris-generaal Hammarskjoeld offi cieel zal vragen de kwestie-Cyprus op de agenda van komende zitting van de algemene vergadering der V.N. te plaatsen. Men verwacht, dat Griekenland zal vragen onder leiding der volke-. reuorganisatie een volksstemming op het eiland te houden over de vraag, of Cyprus bij Griekenland^ moet worden gevoegd dan wel een Nederlandse kerkewerk in Australië 'S-GKAVENHAGE. Tb Perth (Australië) zijn vier Nederlanders bevestigd als ouderling van de Pres byteriaanse kerk aldaar, al. de he ren H. van Beem, H, Bergsma, H. A. de Blank en V/. B.?Bruin. Hiermede is een nieuwe phase in getreden in het Nederlands kerke werk in Australië, een en ander als gevolg van het besluit van de synode van West-Australië om de reeds eni ge jaren bestaande Nederlandse ver eniging in de „Presbyterian Church" de status van gemeente te geven, met een eigen kerkelijke plaats en ver antwoordelijkheid in het geheel van de kerk. WASHINGTON. Volgens een rapport van de Amerikaanse ge zondheidsdienst zijn op het eiland -Saint Lawrence, een Amerikaanse bezitting in de Beringzee. op een afstand van ongeveer 60 kilometer van de Siberische kust gelegen, de kadavers van 200 walrussen gevon den. die kennelijk ten gevolge van een zware ontploffing om het leven zyn gekomen en wel in het najaar van 1951. In dit verband wordt er op ge wezen, dat Amerikaanse waarne mers 3 October 1951 een atoom ontploffing in de Sowjet-Unie heb ben geregistreerd. Over d*> plaats van de ontploffing werden echter geen bijzonderheden bekend ge maakt. Eskimo's hebben verklaard, dat zij tegen het eind van September 1951 het geluid van een reeks zware ontploffingen hebben gehoord, waarschijnlijk komende uit de rich- ting van Siberië. Er bestaat een mogelijkheid, dat de walruskada vers op een ijsberg aangespoeld zijn. PARIJS. Duitsland had in Juli jl. weer het grootste belalingsover- schot in de Europese Betalingsunie. Het overschot bedroeg 32.9 millioen dollar. Engeland had een betalings- overschot van 26.4 millioen dollar, terwyl Zwitserland met 20.2 mil lioen dollar het op twee na groot ste betalingsoverschot had. West-Duitsland is nog steeds de grootste debiteur van de E.B.U. Het cumulatieve betalingsoverschot van dit land bedroeg op 31 Juli 9029 millioen dollar. Na West- Duitsland is Nederland met een cumulatief betalingsoverschot van 323.8 millioen dollar de grootste crediteur. De grootste schuld aan de Unie heeft Engeland, dat een. cumulatief betalingstekort heeft van 700.5 mil- Jioen .dollar. Een andere grote debi teur ia Frankrijk met een cumulatief betalingstekort van 503.3 millioen dollar. staat aan de Goudkust van Afrika. Verder gingen er kleine zendin gen naar Italië. Frankrijk, Indonesië, India, Canada, Brazilië, Australië en tot slot staan er 800 tekeningen klaar voor 'verzending naar Mexico. "Wanneer deze laatste zending bin nenkort weg is zal er geen enkele Nederlandse kindertekening meer in het Nederlandse afdelingsbureau te Vinden zyn. Er zullen dan ruim 20.009 hun weg over de wereld heb ben gevonden! Het secretariaat van de Nederland se afdeling van „Art for World- friendship" (Jac. van Ruysdaelstraat 24 bis. Utrecht) verzoekt de Neder landse kinderen die internationale contacten ontvingen, en ook de des betreffende ouders cn scholen, een kort bericht te willen sturen met de vermelding hoe en in welk land een X'riendje is gevonden. HOLLANDSCHE FABRIEK YAM MELK PRODUCTEN EN VOEDINGSMIDDELEN M.T* TE VLAARDINGEN vriagc ter vtrdeie opietdmg een M.U.L.O,-opleiding vereist. Sollicitaties schriftelijk aan de afd. Persoöeelasele®» Oosthivenkade 42, Viaardingen. Bij de N.V. Distilleerdery WENNEKER is plaats voor een Sollicitaties schriftelijk of mondeling: Afd. Personeels zaken, Schie 102, Schiedam. Op handelskantoor wordt ge vraagd lift. vanaf 16 jr. Br. nr. S 183 bur. v. d. blad. Direct van de fabriek, nu een gothische slaapkamer, be staande uit 3-deurs garde- robekast. toogledikant» 2 nachtkastjes tafel en 2 stoe ien vow 1 355— Ahison, Grote VisserijsUaat 79101, midden in de straat, iet bes te te bereiken met lijn 8, xntie Wattierstraat Fotografie - éèfe Ontwikkelen en afdrukken van rolfilms binnen een dag. Uroètslerlj en Fotohandel Will ebrand Rotterdamsedijk 405a, tel 67848. Te koop daugeb. Te koop, motorrijwiel Eysink 125 c.c. 150.Emmastv, 7. Voor pasfoto'» naai K» van Vuuren. Hoogstraat 1ÜB. tel. fiB72b In spoedgeval desge wenst tn 1 uur klaar Gegalvaniseerde emmers en teilen, wasketels tegen de .aagste prijzen. Weckketels 8.40. Natuurlijk bij Bok horst, Hoogstraat 34 en Groenelaan 36. Diversen Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 205, tel. 68021 Schiedam. Hardboard - Hardboard. Zo juist ontvangen grote partij nardboard in alle maten, te gen de laagste prijzen. Grote seuze zachtboard, triplex, multiplex, eiken en beuken hout, ronde stokken enz Frans van Thienen, Broers- veld 123, TeL 69799. ADVERTEER REGELMATIG

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1