4 beroemde MB MOiSI Goed nieuws voor adspirant- emigranten naar de V.S. Magnetiseurs tot strenge straffen veroordeeld Vette honden moeten Hauseren57 voor hun H-lijn75 Voorts Nog deze maand betere regeling van kracht? Portugezen gaan in India onderhandelen over Goa Nieuwe militaire auto's krijgen verticale ruit Sleepboot „Oostzee" op weg naar Grieks schip bij Land's End Wilde havenstaking in Huil geneesmiddelen in 1 tablet doen wonderen! Hotel-duiven in Mijdrecht hebben jongen Vrouw verborg haar gevluchte zusje Nehroe poogt socialisten van nieuwe „vreedzame invasie" af te brengen Doodstraf geëist tegen Falemi Herbert Hoover opvolger van Bedell Smith Dr. Eckener begraven Voor- Christelijke medicijnvrou w kreeg één maand hechtenis Engelse artsen vinden nieuw dieet Terroristen lieten in Tunis trein ontsporen F rans-T unesisch overleg begonnen Woensdag 18 Augustus 1954 3 DEN HAAG. Een dreigende mislukking van het speciale Amerikaanse ïmmïgraticprogramma van 1953 voor Nederlanders schijnt nog in de loop van deze maand door nieuwe wetgeving van de V.S. te zullen worden af gewend. Vorige week heeft de senaat reeds goedkeuring gehecht aan een wijziging van de wet van 1953. waardoor het mogelijk wordt in plaats van 15000 Nederlandse slachtoffers van de oorlog en van de overstroming, die op een speciaal visum naar de Verenigde Staten zouden kunnen emigreren, eventueel evenveel visa uit te reiken aan Nederlanders die verwanten hehben in de V.S- Volgens het oorspronkelijk pro gramma, zouden voor 31 December 1956 ten eerste 15000 visa kunnen worden uitgereikt aan Nederlanders die slachtoffer van de oorlog waren, die in concentratiekampen hebben gezeten en die de gevolgen daar van nog niet te boven waren c- komen, alsmede aan slachtoffers van de overstromingsramp van vorig jaar, en ten tweede aan 2000 Ne derlanders met familieleden in de V.S. Deze immigratie zou kunnen geschieden boven de normale immi gratie van Nederlanders, waarvoor jaarlijks ruim 3100 visa worden af gegeven. Bij de uitvoering van het pro gramma in Nederland, sinds Mei 3-1-, bleek echter aan de Ameri kaanse staf die daarvoor in Den Haag was opgericht, dat de 15000 visa die aan oorlogs- en rampslacht offers konden wórden afgegeven, nimmer zouden worden uitgeput, omdat er in Nederland bij lange na niet voldoende mensen zijn. die on der deze categorie vallen en b. en- dien nog willen emigreren naar de V.S. Voorwaarde bij dat alles was namelijk bovendien nog. dat deze oorlogsslachtoffers zich niet meer in voldoende mate hadden kunnen herstellen. Reeds na de eerste publicatie in Nederland bleek, dat er vrijwel nie mand op reageerde, omdat de mees te Nederlanders van oordeel waren, dat zij niet voldeden aan de voor waarden in de wet gesteld. Met name de oorlogsslachtoffers hebben zich in zodanige mate hersteld, dat zij niet kunnen aantonen, dat zij onder de bepalingen van de wet vallen. Daarom doen zij niet eens aanvragen. Bovendien blijkt dat de slachtoffers van de overstromings ramp maar zeer matige belangstel ling voor emigratie naar de V.S. hebben, zoals trouwens reeds ee.- der was gebleken, toen Canada .n extra emigratie-mogelijkheid voor deze rampslachtoffers opende. Het gehele extra-emigratïe-pro- gramma voor Nederlanders dreigde dus in hoofdzaak te mislukken, om dat in de grote categorie van 15000 ROTTERDAM. De sleepboot Oostzee van L. Smit en Co's Inter nationale Sleepdienst, die onderweg was van Rotterdam naar Sydney, heeft Dinsdag zijn koers gewijzigd en is nu onderweg naar het Griekse m.s. Ania, dat zonder schroef rond drijft op 320 mijl West ten Zuiden van Land's End, HULL. In Hull is een wilde staking uitgebroken, waaraan 4000 havenarbeiders deelnemen. Het werk in deze grote Engelse haven ligt géheel stil. Het geschil betreft de uitrusting, die voor het lossen van graansche pen wordt gebruikt en die door de stakers verouderd wordt gevonden. Russisdhe oefenschoener loopt Plymouth binnen PLYMOUTH. De Russische oefenschoener Alfa, die enige dagen niets van zich heeft laten horen en waarnaar door de Russische regering reeds navraag was gedaan, is Dins dag te Plymouth binnengelopen om voorraden op te doen. De kapitein heeft aan verslagge vers meegedeeld, dat hij door slecht weer uit de koers is geraakt en dat de radio was uitgevallen. (Advertentie LM.) TECEN PUNEN EN GRIEP - 20 TABLETTEN 85 rt MIJDRECHT De eigenaar van hotel Het Rechthuis die onlangs be loofde asyl te verlenen aan een dui- venpaar, dat bezit had genomen van een van zijn logeerkamers heeft woord gehouden. Op het bed in een van de kamers hebben duif en doffer de eieren uit gebroed on zij zijn thans de trotse ouders van twee duivenkinderen, die voorspoedig opgroeien. De eertijds zo keurig aan kant ge maakte logeerkamer en het hagel witte bed zien er nu weJ een beet je anders uit Dagelijks komen mensen uit de omtrek een kijkje nemen Ook per post ontvangt de hoteleigenaar vele blijken van sympathie zelfs uit het buitenland. Het duivenpaar met de jongen heeft intussen een record op zijn naam staan Vrijwel zeker kan wor den aangenomen dat er geen ander vogelpaar in Nederland is, waarvan zoveel foto's zijn gemaakt. te weinig belangstellenden aanwe zig waren. Op grond daarvan is voorgesteld, en door de Amerikaan se administratie overgenomen, de scheiding tussen de twee catego rieën die van 15000 slachtoffers en 2000 verwanten op te hef .n. De 17000 voor Nederlanders be schikbare visa zullen nu kunnen worden uitgereikt in het extreme geval aan 170000 Nederlanders met verwanten in de V.S. Amerikaanse autoriteiten in Den Haag verwachten, dat als het Huis van Afgevaardigden de wetsw'jzi- ging goedkeurt, en de wet wordt bekrachtigd, wat naar men aan- Dïnsdagmïddap heeft koningin Juliana een bezoek gebracht aan de tentoonstelling „Uit het land van de bij bel" in het Haagse Gemeentemuseum. Zij werd rondgeleid door dr. Penuel P. Kahane, hoofdconservator van het museum te Jeruzalem. De koningin bezichtigt hier kruiken die door vissers uit zee zijn op gehaald by Caesarea. neemt nog voor het einde van de maand zal geschieden, vrijwel on middellijk grote publiciteit aan de nieuwe emigratie-mogelijkheden zal worden gegeven in Nederland. Men verwacht ook, dat vele adspirant- emigranien. die op de wachtlijsten voor de normale emigratie staan, en die verwanten in de V.S. heb ben, van deze snelle emigratie-mo gelijkheid zullen willen gebruik maken, In de eerste' plaats omdat de wachttyd voor normale emigratie bijna 2% jaar bedraagt, en voorts omdat - deze speciale visa gratis worden verstrekt, terwijl de gewo ne emigratie-visa bijna 100 gulden per stuk kosten. Eis in appèl: een maand AMSTERDAM. De 30-jarige mevrouw N. S.—van G, uit Amster dam. die door de politierechter was veroordeeld tot twee maanden ge vangenisstraf wegens het onttrek ken van een minderjarig meisje aan hefc wettig over haar gesteld gezag, is daarvoor Dinsdag in hoger beroep door het gerechtshof een straf opge legd van één maand. Zes en een halve maand "lang had zij haar 18-jarig zusje, dat onder toezicht was gesteld van de kinder rechter en uit het Rijksopvoedings gesticht voor meisjes was gevlucht, in haar woning verborgen gehouden Wanneer de politie een onderzT>»i> in het huis instelde, verborg zy het meisje in een bergplaats achter een kast, NEW DELHI Portugal heeft India, in een nota ervan verwittigd, dat het drie gedelegeerden heeft aangewezen om met de Indische autoriteiten te onderhandelen over de instelling van een internationale commissie van waarnemers In de Portugese gebieden in India. In de nota wordt gezegd, dat dit besluit is genomen omdat Portugal in de Indische nota van 14 Augustus een aanvaarding van het Portugese voorstel inzake het zenden van waarnemers ziet, met uitzondering van de voorgestelde wijze van het uitkiezen der waarnemers en andere practische bijzonderheden. De Portu gese regering heeft er geen bezwaar tegen, dat het overleg te New Delhi zal plaats vinden. zich in een Dinsdag gepubliceerde brief aan de Praja-socialistische lei der Desai uitgesproken tegen diens poging om met duizend Indiërs de Portugese bezitting Damao binnen te marcheren. Desai werd Zondag jl. door de Indische politie tegengehouden, toen hij over de grens wilde gaan. Nehroe schreef hem: „Hoewel ik uw verlangen, om bij de bevrijding van deze buitenlandse enclave op ons grondgebied te helpen, waardeer, achten wij het toch niet wenselijk, dat Indische burgers op deze wijze Portugees grondgebied betreden. Dat zal onze zaak niet bevorderen." Dr. Paolo Cunha. de Portugese mi nister van Buitenlandse Zaken, heeft de verwachting uitgesproken, dat met India een zekere mate van overeen stemming zal worden bereikt. Hij legde er evenwel de nadruk op, dat alles wat de Portugese souvereiniteit en de Portugese binnenlandse situa tie en juridische positie zou raken „heilig" was en „absoluut buiten el ke discussie of onderzoek" zou staan. Dr. Cunha ontkende, dat India ze ven jaar lang gepoogd bad met Por tugal te onderhandelen. India had eenvoudig de overdracht van de Por tugese gebieden voorgesteld. Dit was zi. iets anders dan een voorstel tot het voeren van besprekingen. De Indische premier. Nehroe, heeft Verraad op vijf punten TEHERAN. De openbare aan klager van het Perzische leger heeft de voormalige minister van Buiten landse Zaken Hoessein Fateml Dins dag op vijf punten van verraad aan geklaagd. Hij efste de doodstraf. Fatemi zal voor een krygsgerecht verschijnen, daar in Teheran en an dere belangrijke streken nog de staat van beleg heerst. Hij wordt oa. beschuldigd van: het geven van instructies aan Per zische diplomatieke vertegenwoordi gers om de Sjah te negeren, toen deze in Augustus van het vorige jaar tijdens de botsing tussen premier Mossadek en de koningsgezinder: naar Rome vloog; het houden van redevoeringen, die beledigend waren voor de koninklijke familie en sa menwerking met communistische elem. -ten om de monarchie omver te werpen en 'n republikeins regiem onder Mossadek te vestigen. WASHINGTON President Elsen hower heeft Dinsdag Herbert Hoover Jr. benoemd tot onderminister van Buitenlandse Zaken, als opvolger van Walter Bedel] Smith. Hoover, een zoon van de oud-pre sident, zal zijn nieuwe post aanvaar den, zodra de Senaat zijn benoeming heeft bekrachtigd. President Eisen hower heeft de Senaat verzocht dit nog te deen voor het reces, dat mo gelijk tegen het einde van deze week begint. De nieuwe onderminister, die 50 jaar is. trad het afgelopen jaar op als speciale adviseur van minister Dulles. Hij vertegenwoordigde de V.S. bij de onderhandelingen, welke kort geleden leidden tot de oplossing van het Perzische oliegesch l. Naar verluidt is Bedel) Smith af getreden om'gezondheidsredenen en niet om politieke meningsverschillen. FRIEDRICHSHAFEN. Het stof felijk overschot van dr. Hugo Ecke ner. de Duitse deskundige op het gebied van luchtschepen, die Za terdag op 86-jarige leeftijd over leed. is Dinsdag te Friedrichshafen ter aarde besteld, naast de graven van de zes personen, cke in 1937 bij de ontploffing van het luchtschip Hindenburg" te I.skehuvst (New Jersey het leven hebben verloren. (Advertentie l.M.) HORSE GUARDS nog een naam» maar morgen reeds een kwaliteitsbegrip! Eindelijk de echte Engelse sigaret. mad specially Netherlands ROTTERDAM. Vyf magneti seurs. van wie enkelen reeds eerder ware» veroordeeld wegens het onbe voegd uitoefenen van de geneeskunst, zijn gisteren door de kantonrechter te Rotterdam, mr. A. J. M. Oonïncx, veroordeeld tot strenge, gedeeltelijk voorwaardelijke straffen. Een van de veroordeelden, de vijftigjarige Rot terdamse Pletertje van. P. zal één maand in de gevangenis moeten door brengen. In haar geval meende de kantonrechter te doen te hebben met zuivere kwakzalverij. Ook de ambtenaar van het Open baar Ministerie, mr. H. H. Lob- ~*tn, noemde de praktijken van deze vrouw „hoogstbedenkelijk". Hij acht te het zelfs niet onwaarschijnlijk, dat door haar toedoen de dood van een harer patiënten zeer was vervroegd. De echtgenoot van de overledene verklaarde, dat 2ijn vrouw onder be handeling van verdachte Van P. was geweest zonder dat hij dat wist. Volgens de verklaring, die zijn vrouw voor haar sterven tegen de politie aflegde, had verdachte haar aangeraden geen bloedtransfusie te laten toepassen, omdat dit de behan deling door haar ongunstig zou be ïnvloeden. Op aandrang van haar echtgenoot is de vrouw echter toch in een ziekenhuis opgenomen, maar achttien bloedtransfusies konden haar geen baat meer brengen. Een andere getuige a charge ver klaarde, dat de vrouw hem niet van zijn hoofdpijnen had kunnen verlos sen. De ambtenaar OJVI. noemde haar 'n „voor-Christelijke medicijnvrouw, die met wat hokus-pokus cle mensen beweerde te kunnen genezen". Hij eiste twee maanden gevangenisstraf tegen de reeds tweemaal eerder ver oordeelde vrouw. Minder ernstig De andere gevallen waren van minder ernstige aard. maar toch waren én ambtenaar én kantonrech ter van mening, dat het onbevoegd uitoefenen van de geneeskunst streng moet worden gestraft, zolang de wet het genezen door magnetiseurs en dergelijke niet toestaat. Zo werd de zestigjarige Rotterdammer C. H, van R„ ambtenaar op het Raadhuis, con form de eis veroordeeld tot betaling van vijfmaal twee honderd gulden boete of vijf maal één maand hech tenis. waarvan vijfmaal honderdviif- enzeventïg gulden voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren. De zevenenvijftig-jarige B. v. d. W., eveneens uit Rotterdam, tegen wie de ambtenaar tweemaal één maand hechtenis en een boete van duizend gulden eiste, hoorde zich veroorde len tot tweemaal één maand voor waardelijk met twee jaar proeftijd en een boete van vijfhonderd gulden. Hij was al eens eerder veroordeeld en beweerde reeds twintig jaar als magnetiseur te genezen. De acht en dertlg-jange P. W. uit Dordrecht vertelde de kantonrech ter, dat hij aileen die patiënten in behandeling nam, die eerst door hem naar een dokter waren gestuurd. Een door hem meegebrachte getuige be weerde twaalf jaar onder doktersbe handeling te zyn geweest voor ge- v;richtsrheumatiekZijn ziekte was echter eerst genezen, toen hij door W. was behandeld. De ambtenaar eiste tegen hem zes boetes van twee honderd gulden of zesmaal één maand hechtenis, waarvan zesmoaï honderd vijfenzeventig gulden voor waardelijk met een proeftijd van twee jaar. Conform deze eis werd de man veroordeeld. Zijn raadsman, mr. A. van Door- ninck uit Deventer, bepleitte een mildere straf .voor zijn client, die naar zyn mening de plicht had zijn gaven te gebruiken om de lijdende mensheid te helpen. Hij wees er bo vendien op, dat in de meeste plaat sen de magnetiseurs niet meer ge rechtelijk worden vervolgd, en, voor zover dit wel het geval is, tot slechts geringe geldboetes worden veroor deeld, omdat de rechter nu eenmaal niet anders kan doen. De laatste verdachte was de zeven tigjarige los-werkman J. C. K. uit Rotterdam. Hem noemde de ambte naar een hardnekkig recidivist, die hij wilde veroordeeld zien tot vier maal een boete van twee-honderd-en vijftig gulden en viermaal één maand voorwaardelijk met een proeftijd van twee jaren. DEN HAAG. Achteroverhel- lende voorruiten van auto's rijn door hun lichtweerkaatsing meer dan eens oorzaak geweestdat tij dens de oorlog militaire transpor ten van de lucht uit werden ont dekt en vernietigd. De stand der voorruiten in militaire voertuigen is daarom in de oorlog en ook daarna in verscheidene landen een onderwerp van studie en proefne ming geweest. De voor- en nadelen van de ver ticale, de voor- en achteroveriig- gende stand zijn herhaaldelijk tegen elkaar afgewogen. De Canadezen, die ons land bevrijdden, beschikten bij hun komst in Nederland over veel auto's met vooroverliggende voorruit. Sedert enige tijd gaat de voorkeur algemeen uit naar de ver ticale stand, voornamelijk wegens de primaire eisen, welke aan de constructie der voertuigen moeten worden gesteld. De productie en. verstrekking van voertuigen waren echter al begon- fAduerfeTuie CM.) IK heb nu een was van 2 per- gen zijn over de snelle en fantasti- ,IO_ o sche resultaten die zij bereiken met sonen van 2 weken gedaan castella Parels, het wasmiddel van met Uw „Castelïa Parels en ik de nieuwe tijd. Castella Parels strooit kwam tot de ontdekking, dat ik men in het water en direct ont- j staat verrukkelijk schuim. Geen nu in een aag irujn hele was papje vooraf te maken'. Alle vuil kon afwerken, dank zij het ver- trekt enorm snel uit het goed: in pa- „„„i, mek vluchten de vuilste vlekken, lichtende werk van maar l x maai spoelen is genoeg. Door de spoelen. Geen geloop naar de veel kortere behandeling gaat het warmwater- goed veel langer mee: hier is nu ein delijk eens een 100% veilig was middel. En U staat ver steld van de blank heid, de helderheid en de zachtheid van alle goed, dat U behandelt met Castella Parels. kraan, geen overmatige ver moeienis meer met telkens nieuwe teilen water. Het goed ziet er helder uit en is zeer soe pel, ook na binnenshuis drogen. Volg de beste raad. die U ooit werd Zo schrijft ons één van de vele tien- gegeven: haal nog vandaag Castella duizenden huisvrouwen, die opgeta- Parels (47 ct. per pak) in huisl LONDEN, Britse dierenartsen, die jarenlang hebben gadegeslagen hoe de mens profiteerde van proeven op honden, hebben de rollen omge keerd door met een vermagerings- dteet voor ztcartrlijvige honden voor de dag te komen, dat eerst op men sen is geprobeerd. „Mensen hebben zoveel nut gehad van proeven waar aan honden werden onderworpen, dat het tijd iverd voor de verande ring de zaak eens om te draaien", zei een Londense dierenarts. In een land, dat bekend staat om zijn talrijke honden ei. zijn honden- kefde, js de ztvaarlij vigheid van de geliefde viervoeter blijkbaar een ernstig probleem getvorden. Maar thans kan elke hond, van een vette dashond tot een met spek overladen Labrador Retriever binnen twee we- bleekmiddelen, die op ruime schaal ken zo slank worden als een man- worden gebruikt om het wittebrood hoe langer hoe smeriger ging uit- f)IMIil!!iiinWK'M ut .iil,'WW dank zij het resultaat van een uit gebreid aantal proeven, die dokter Kingsiey Biowne heeft genomen met patiënten van het Middlesex ziekenhuis. De aminozuren zouden het zet meel in het dieet neutraliseren en er -oor zorgen, dat de hond geen na deel ondervindt. Om te bewerkstel- liggen dat hij vet verliest, wordt deze toast gebruikt om een deel van het normale eten van het dier te vervangen. Volgens de „Daily Ex press" gaat men zó voorzichtig te werk met de behandeling van hondse zwaarlijvigheid, dat de bestanddelen vsn het dieet slechts op recept van veeartsen verkrijgbaar zijn. De hondeneigenaars moeten zich stipt aan de voorschriften van de dokters houden, hoewel er ook dan nog misverstanden mogelijk zijn, zo als blykt uit het verhaal van een Engelsman, die kort geleden het ad vies van een dierenarts vroeg voor zijn terrier, die een vale vacht kreeg. De arts onderzocht het dier en schreef een dieet voor van geklutste De basis van het dieet is een soort eieren en melk. Na een week kwam de eigenaar terug en klaagde dat hij zijn dier elke dag zorgvuldig met het mengsel van geklutst ei en melk had ingewreven, maar „dat het beest er van toast versterkt met aminozuren en kalk. De toast wordt gemaakt van volkorenmeel, vrij van de nequin die de H-lijn demonstreert, te verbeteren. nen voor deze keuze was gedaan. Zodoende is nu een deel van het militaire wagenpark in Nederland (ongeveer tien procent) uitgerust met de voorruit in achteroverlig- gende stand. Nieuwe modellen krij gen echter de voorruit in verticale stand. Daar lichtschittering niet onder alle omstandigheden kan worden opgeheven, is de voorruit ook die in ach tero verliggen de stand zodanig aangebracht, dat deze in horizontale stand kan worden ge plaatst en worden afgedekt met bij behorende hoes. Zo het gebruik- daarvan in vredestijd geen voor schrift behoeft te zyn, in oorlogs tijd zal dit wél het geval zijn. Bo vendien worden de Nederlandse le gervoertuigen voorzien van andere hulpmiddelen tegen lichtschittering, zoals hoezen voor koplampen en rubbermatten op vlakken, die an ders zouden spiegelen. TUNIS. Een. ernstige terroris tische aanslag heeft Dinsdagmid dag plaats gevonden m Le Sabel, tussen het dorp Deljem en Rouadi. Tengevolge van sabotage aan de lijn is een reizigerstrein ontspoord. De materiële schade is groot, maar wonder boven wonder werd geen enkele reiziger gewond. Er wordt een onderzoek inge steld. PARIJS. De Tunesische mi nister-president, Tahar Ben Ammar, en zijn minister van staat, Moha- xned Masrnoedi, zijn Dinsdag be sprekingen begonnen met premier Mendès-France, de minister voor Tunesie en Marokko, Fouchet, en de Franse resident-generaal m Tunesië, generaal Boyer de la Tour. Het doel van het overleg, dat twee dagen zal duren, is het vaststellen van de procedure voor de opstel ling van een reeks conventies, die de Franse belangen in Tunesië moe. ten waarborgen. Volgens parijs© functionarissen werden de bespre kingen in een „zeer hartelijke sfeer" gevoerd. "Wanneer de kwestie der conven ties is geregeld, zal de weg voor zelfbestuur in Tunesië zyn geëf fend. Boelganin: „Wij hebben meer dan genoeg gevochten MOSKOU. De Sowj et-minister van Defensie, maarschalk. Boelga nin, heeft Dinsdag bij een tuinfeest op de Indonesische ambassade ter gelegenheid van de herdenking van de Indonesische onafhankelijkheid verklaard: „lk geloof niet, dat de Sovjet unie wil vechten, maar als minister van Defensie verklaar ik» dat wij dit zeggen, niet omdat wij zwak zijn, maar uit menselijke overwe gingen Wij willen geen bloedver gieten Wij hebben meer dan genoeg gevochten." Boelganin zei dit bij een toast op de Indonesische onafhankelijk heid. De Amerikaanse zaakgelas tigde Walter "Walmsley stond slechts enkele passen van hem. Vijftig duizend afgebrande Zttci- Mulheiro. die laatst op een nacht ge- er houtjes heeft de Engelse'polijster rucht m zijn badkamer hoorde, trof Dennis Rushmer uit OEd HiU in daar een inbreker aan, die zich rustig SlaftcrdMre aebrum vwr zjjj <3 model van de clipper „Cutty Sarp clkaar gelegde buit achter; vier jas- En nu ts iiet tret niet zo, dat Enge- sen, een kistje juwelen cn een c land door de noeste ulyt van Den nis Rushmer ryn positie als beheer ser van de wereldzeeen terugkrijgt, wereld" als in de lijd, toen de echte Cutty eens Sarp het water kliefdemaar Den nis zelf heeft vijf maanden lang t - - elke vrije minuut gewijd aan zijn £fn'1® autodiefstallen, 3i berovingen en 88 !fo>« diefstallen cn misdryven Ge in New York gaat het in de onder- aak minder keurig toe Luister r deze gemiddelde daglyst van de activiteiten van deze duistere lieden: een moord. 30 aanrandingen, 140 inbra- schip en in die periode de schone droom beleefd van De Man Die Iets MaaktEn dat is toch ook mooi. sdryven Ge middeld per dag 317 misdaden. Dat ts véél zelfs voor New York. 0 In het Italiaanse dorp Cesana Tori- t "cse '5 vorige week een nieuwe en Een landgenoot van de luciferssche- tegelijkertijd zeer oude manier toege- penbouwer. Peter Blomfictd uit Leigh- past om stieren te temmen Een by een on-Sea. houdt ex een andere hobby opslager ontsnapte stier rende een uur na In plaats van een waakhond houdt lang door öe dorpsstraten om tenslotte hij twee pythons cn een boa constrictor, op het schoolplein dekking te zoeken. Zb eten veertien muizen per week en Niemand durfde bij het woedende beest slapen ut een glazen kooi naast het tele- in de buurt te komen. De oplossing was visietoestel. Echt een gezellig stel. heeJ eenvoudig Een koe werd het plein Nu weer een knutselaar. De Fran«e li ur logemaner Cressot. die In Belglè woont, heeft een astronomische klok voltooid waaraan hij vijf jaar heeft ge werkt. De klok wijst de tud op elke plaats ter wereld aan, de zons- i de stier liet zich als e In de oerwouden van Hyderabad is een man. die op het punt stond zijn zuster te vermoorden, door een konings- cobra doodgebeten. Het meisje had ge- erduisteringen, de getijden, de weigerd haar broer een hoeveelheid zon- en maanstanden en nog verschel- goud - haar aandeel in het famihebe- dene gegevens die voor astronomen van rit - af te staan. De man hief een bi« belang zijn. om haar neer te slaan, maar raakte daarmee een boom. In de boom hing in de onderwereld kom je soms keu- een cobra, die door de schok wakker nge mensen tegen. Een inwoner van werd en de man doodbeet,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2