SVV, in topvorm, overbluft agressief Luik (2-2) Fascinerende kunst-zwemshow in Sportfondsenbad Tamboers, pijpers en volksdansers vulden de Plantage Ljouwerter Skotsploech oogstte veel succes Belgische voorsprong werd genivelleerd KOERIERSTERS Schiekant* tekeningen Het vrolijke rad" werd een vrolijke keuken Jazzfestival in Arcade BATHING BEAUTIES" VEROVERDEN SCHIEDAM Vacantiefeest agenda Fortuna 2 te sterk voor Schiedam I Draaiorgelaria HBSS-PPSC 4-0 „Wie fietst er mee" groot succes DRZ klopt VFC 2 Afval Serie S.F.C. EDS verplettert HWD Ook Schiedam had zijn trial Kooiman reed het parcours zonder strafpunten Geen gas naar Kethel ACENDA SCMIE TyisiAmhiuA SCHIEDAMS GROOTSTE KANTOORBOEKHANDEL Maandag '23: Augustus 1954 5J Pijpers, tamboers en dansers hebben Zaterdagavond in de Plantage voor een programma gezorgd waar de liefhebber van kon smullen. Het was een volledig „Hollands" programma, waarin de „Ljouwerter Skotsploech", het Leeuwardense ge zelschap dansers en danseressen een aparte plaats innam. Jam- mer was het, dat de Plantage maar matig was bezet. streerden zij, dat zij ook, op ander gebied wel degelijk iets wisten te presteren. Met deze dansgroep heelt de Schiedamse Gemeenschap een zeer geslaagde greep gedaan. Na de pauze waren het ook de Pr lezen weer, die het meeste applaus oogstten. Nu moet gezegd worden, dat de Vlaardingse „Pijpers" er al de nodige stemming in hadden ge bracht; hun werk en vooral de Tap toe; waarmee de avond werd beslo ten, stond ook op hoog peil. VANDAAG: 0, 11 en 2 en 4 uur: Fassage- theater; De Fluit van Fluut Tsjang Fluut, Toneel voor jeugd. 9—12 en 2—5 uur: Kiosk Plan tage; Puzzletocht voor de jeugd. 6 uur Broers veld; Handicap - race voor Transportfietsen. 8 uur: Passage-Theater;'n Mid- zomernacht droom. 8 uur,» Plantage; Operette- Show. DINSDAG 9, 11, 2 en. 4 uur: Passage-thea ter: Variété voor de jeugd. 912 en 25: Kiosk Plantage: Puzzletocht voor de jeugd. 7.30 en 9.45 uur: Arcade; Jazz festival. 8 uur: Passage-theater: Een Midzomernachtdroom. 8 uur: Plantage: Ballet-recital. DOORLOPEND Van ca. 8 uur af: Gordel van Licht. 2—5 en 7—12 uur: Fluoralia in de Beurs. 25 en 7—12 uur: „Kinder- tekeningen uit 44 landen", Lange Haven 103. 2—5 en 712 uur: „Van Baby- Ion tot Napoleon", Lange Ha- ven 73, 8 uur n.m. tot 1 uur v.m.: „De Vrolijke Distilleerderij" in Musis Sacrum. j Na een voortreffelijke opening door de Schiedamse „Harmonie", die on der leiding van de heer J. Veenman, goed op dreef was, kwam het grootste Tamboers- en Pijperscorps van Ne derland, het Dordtse „Jubal", Liefst 130 man zorgden voor een voortref felijke afwerking der nummers, waarbij „Emma", het moeilijke stuk voor de fluiten, zeer zuiver werd gebracht. Daarna was de beurt aan de Frie- volksdansers. Hun sierRjke bewe gingen, de goed ingestudeerde figu ren en de verrassende effecten van de dansen zelf boeiden het publiek van begin tot einde. Niet slechts dans brachten de Friezinnen en Friezen echter; m hun volkszang demon- We mogen gerust zeggen, dat de 30 zwemstertjes van de Amsterdamse zwemvereniging „De Meeuwen", die Zaterdag avond in het Sportfondsenbad als „Bathing Beauties" een kunst-zwemdemonstratie hebben gegeven, Schiedam met één slag hebben veroverd. Niemand van de zeshonderd aanwezigen, die de overdekte zweminrichting tot de laatste plaats bevolk ten zal zich met de kennismaking van de nieuwste tak in de zwemsport bekocht hebben gevoeld. Het daverende applaus, dat tot een ware ovatie na de finale aanzwol, was het beste bewijs, dat de Schiedamse zwem-enthousiasten bijzonder in hun nopjes warén, dat de Schiedamse Gemeenschap zo'n uniek programma-nummer op de vacantiefeest-agenda heeft ge plaatst .Het was tevens voor de deelneemsters een waardevolle beloning voor hun gracieuse en uiterst succesvolle waterballet. Er zijn in Nederland twee zwem verenigingen, die met het, uit Ame rika geïmporteerde, kunst-zwemmen aan de spits staan. Dat zijn de bei de Amsterdamse zwemverenigingen. Z-A.R. en De Meeuwen. Dat bo vendien de prestaties van deze clubs internationale vermaardheid heb ben, moge blijken uit het feit, dat deputaties van beide verenigingen zijn uitgenodigd om tijdens de Euro pese zwemkampioenschappen, die ia Turijn worden gehouden, het kunst- zwemmen te demonstreren. Van hetgeen straks in het zonnige Italië aan „het neusje van de zwem. wereld'' wordt Voorgeschoteld, heeft Schiedam reeds een voorproefje ge had en krijgt het dit nog eens as. Donderdagavond, wanneer de „Ba thing Beauties'" een geheel nieuw programma vit hun bijzonder rijke arsenaal zullen uitvoeren. Deze unieke zwem show wordt op tweeërlei wijze verduidelijkt. In. de eerste plaats door de uitleg, -die via de microfoon wordt gegeven en ten tweede, omdat onder water felle lampen zijn aangebracht, waardoor het gehele bad „doorzichtig" wordt en alle bewegingen van de uitvoe renden zeer goed zijn te volgen. Ongetwijfeld moet er een bijzon der lange en intensieve training zijn voorafgegaan, voordat de leidster van deze zwem groep, de bekende zwemster Iet Koster—Van Fegge- len, haar meisjes tot dat peil had opgevoerd, waardoor zij nu iedere toeschouwer verblufd doen staan, (beter gezegde zitten). Behalve de charme, waardoor deze „Beauties" inderdaad „beauties" zijn, tonen de zwemstertjes zo veel lenigheid, sou plesse, gratie en bovenal een sterk h/f EN mag er over denken zo men lwl wilt, maar een draaiorgel blijft toch het bij uitstek echte Hollandse pierement, dat vooral by festiviteiten niet alleen klank, maar bovendien zo veel kleur en sfeer bijzet. En van dit standpunt uitgaanda kon de Schie damse Gemeenschap niet beter doen, dan een concours voor deze folklo ristische muziek-instrumenten uit- schrijnen. Zulks fleschiedde en zo werd onze goede stad Zaterdagmid dag volledig in de ban gehouden door een negental draaiorgels, waar van de eigenaren zich de blaren in de handen hebben gedraaid om de kampioenswimpel te mogen voeren. Zelfs uit Den Haag tras een deputa tie van twee orgels aanwezig. De bedienaren waren er vlot de Haag- weg mee af komen sjouwen. Uit Delft was het met een paard bespan nen pierement „De Gooote De Vree- ze" gekomen, het orgel, dat in Ame rika op de Holland-fair onze draai orgel-reputatie heeft hoog gehouden. Prins Bernhard persoonlijk heeft er toen een nummertje uitgedraaid. Geen wonder dus, dat onze stede lijke representanten niet achter wensten te bleven cn zo beleefden we het. dat onze burgemeester ook de hand aan het vïieptuiel sloeg en op bijzonder vlotte wijze „Rode ftp- pen en rode wijn" uit de pQpenkast het duizend-koppige publiek op de Grote Markt aanbood. SG-s voorzitter, de heer M. Holl, hield het by „De Speeltuin" en de heer A. de Groot meer in ,£)e klokken van ArnemuidenDat het tempo niet altijd van hèt" was, mogen toe de amateur-orgelisten niet kwalijk nemen; dtt burgemeester Peek van het drietal het best de gang erin hield, pleit voor de, vaste hand waarmee hij zijn zaakje be stuurt. En zo draaide ieder .zijn nummer". Van de langgerekte ouverture „Tra- viata" tot het „Lied van de orgel- mar", de tune van Willem Parel. Er was ook een deelnemer, die leu tig „Kom d'er in, zet je hoed af' draaide. Maar voor de variatie hield hijzelf zijn hoed opOf dat nakwam omdat Jty zo in extase van zyn ei gen spel was, omdat hij pas griep had gehad, óf omdat hij nlet meer hoorde iaat hy speelde, dat heeft hij tm*M USn SCHIEKANTER geconcentreerde techniek in het wa ter, dat dit waterballet met recht een zeer fascinerend zwem-scbouw- spel mag worden genoemd. Zonder ook maar een. van de deelneemster- tjes te kort te willen doen, mogen de namen, van Wil Bram a en Loek de Goede niet onvermeld blijven. Deze beide meisjes vormden een zee;- homogeen duo tijdens de uit voeringen op muziek van „Poema' Een van de aardigste nummers uit de kunst-zwemshaio, die in het Sportfondsenbad door de „Bathing Beautieswerd uitgevoerd, was het fleurige openingsnummer .pa ris", waarin de beauties compleet met parasol te water gingen en „Charmaine". Solistisch trad Wil Bra ma op de voorgrond met het be kende „Liebestraum". Lies Hicke bewoog zich solistisch zeer rhyth- misch door het water met haar in terpretatie van de „Blue Tango1. De meisjes, die o.a. in het openings, nummer „Paris" bijzonder leuke costuumpjes droegen, besloten hun optreden met een groots uitgevoer de finale (compleet roet fonteinen) op Offenbachs onsterfelijke ouver ture „Orpheus". Voordat de bezoekers (onder wïe de burgemeester en jnevrouw Peek) met dit kleurige en fleurige schouw spel worden geconfronteerd werd er Zaterdagavond een waterpolowedn strijd gespeeld tussen de heren teams van SZC en RZC. Schiedam won meU52. Donderdagavond ko men de SZC-dames in het water te gen ODZ. Er zijn nogal wat vechtpartijen geweest Zaterdagavond op de ker mis te Schiedam. Van de drie noe men wy er een. De 22-jarige D, H. W. urt Rotterdam wilde zichzelf eens geestelijk gaan verfrissen in de lachstudio „Het vrolijke rad". De exploitant was van mening dat deze verfrissing slechts aan. nuchtere mensen kon worden toegestaan en daar de heer W. verre van nuchter was weigerde hij hem de toegang. De heer W. besloot er toen maar een vrolijke keuken van te maken en begon enthousiast te vechten, zo dat zelfs een algemene knokpartij ontstond. De zoon. van de baas van „Het vrolijke rad" liep een blauw oog op en dit vertoornde zijn vader dusdanig dat hij met een slag met een fles op het hoofd van de Rot terdammer de gemoederen tot rust bracht. Eendrachtig werkte men nu samen en bracht W. naar het ge bouw van de GGD aan de Tumlaan waar hij nogmaals blijk gaf van grote bokscapaciteiten. Hij begon nu met een broeder van de GGD te vechten en sloeg zijn vulpen, aan Hoe de voetbal in de aanstaande competitie ook zal gaan rollen, S.V.V. behoeft niet bang te zijn. De club uit de Gorzen speelde Zaterdagavond tegen het sterke Luik zó'n voortreffe lijke partij, dat de Luikenaren een 20 voorsprong, die zij op gelukkige wijze hadden weten op te bouwen, in het laatste kwartier moesten prijsgeven. In dat kwartier verkleinde eerst scherpschutter Van Pelt de achterstand, waarna Malta voor de gelijkmaker zorgde. Goede techniek en sluitende combina ties, dat waren de wapenen, waarmee S.V.V. het overigens prachtig spelende Luik een gelijk spel afdwong. Enigszins geflatteerd was die voorsprong van Luik. Eerst was na een kopbal van mid voor Bosseloirs, doelman Kouwen over de bal heen- gedoken en daarna was een snelle reactie van de Belgische linksbuiten Jadot de achterhoede van S.V.V. noodlottig geworden. De Schiedam se verdediging „rook" namelijk bui tenspel, maar 'via een Schiedams been kwam de bal bij Jadot en. voordat men zich had gerealiseerd, dat hierdoor de buitenspel-positie was opgeheven, schoof Jadot het leer ten tweede male langs Kouwen. Zo was de situatie na een kwar tier spelen en daarna kreeg men van beide elftallen spel te zien, 2oals men dat tegenwoordig helaas maar al te zelden ziet. Goed voorheede- werk met diepte-passes zo venijnig, dat er niets aan te doen scheen, maar, in antwoord daarop fraaie verdedigende acties van Schiedamse, zowel als van Luikse zijde. De Schiedamse verdediging vooral blonk uit. De jonge Wink wordt steeds resoluter in zijn ingrijpen en bij voorkwam In de eerste plaats. De vriendschappelijke ontmoeting tussen HBSS en PPSC is ons wel wat tegengevallen. Weliswaar zit ten we nog in de vacantie, maar dat neemt toch niet weg, dat we van deze plaatselijke ontmoeting meer hadden verwacht. HBSS is vrijwel gedurende de gehele wed strijd de meerdere van PPSC ge west, doch hierbij dient in acht te worden genomen, dat de blauw- witten zwaar gehandicapt moesten verschijnen. Zelfs waren er spelers bij, die daarvoor met de a-junioren hadden gespeeld tegen de a-junio- ren HBSS (uitslag: 2-1 voor PPSC). Hierdoor kwam het, dat HBSS het heft in handen kon houden en de fnvaller-doelman v. d. Gaag kreeg genoeg te doen. Toch moest hij in beide helften 2 maal vissen, waardoor HBSS met 40 won. Er werd heel kalm gespeeld en het ging er zeer gemoedelijk aan toe. Scheidsrechter Zwanenburg had 't dan ook zeker niet moeilijk. In de verdediging van HBSS ontdekten we een speler, die in vroeger jaren ook lid was geweest van HBSS, n,l. Steenbergen. Deze speler bewees wel. het voetballen nog niet ver leerd te zijn. De doelpunten werden geschoord door Scheffers, Meuldijk van 't Wout en linkshalf Bas. dat het prachtige voetbal van de Luikse rechtsbuiten Pieterse en de midvoor Bosseloirs doelpunten kon opleveren. Op de Belgische speelhelft waren vooral de aanvallers Kiineman en Van Pelt gevaarlijk: Jan van Schijn- del als rechtsbuiten was wéi een nuttig verbindingsspeler, maar zijn spel is niet direct en agressief ge noeg om hem tot een groot doel puntenmaker op te voeren. Dat zijn passes niets opleverden dat is iets wat we nog niet goed begrijpen. Zowel vóór als nó de rust gingen er talrijke kansen verloren, niet Byna tweehonderd fietsers cn bromfietsers schreven Zaterdag in voor de tourtocht, die in het kader der vacantte-feesten door de Schie. damse Gemeenschap was georgani seerd Door het fraaie Zuitihollattd. se landschap trok een lint touris- ten, die genoten van prachtige plek jes en van voortreffelijk „fietsweer". Vlak voor de start toonde de bur gemeester, Mr J. W. Peek, zijn be langstelling. Kort daarop volgde het startsignaal en daar ging het, de wiide polderg in. Snelheid kwam er niet op aan. Het was slechts zaak een zekere stiptheid te betrachten, zodat de tocht voor iedereen een ge noegen werd. Over Maassluis reed men naar Den Haag en vervolgens naar Sche- veningen De bromfietsers maakten daania nog een ommetje over Kat wijk, maar de fietsers gingen van Schevenmgen af over Delft weer richting Schiedam. Zij, die v/aren dan 15 jaar behoefden veertig kilometer te fietsen; de bromfietsers en oudere fietsers leg den zeventig kilometer af. De route van de ..broekies" was dan ook over Maasdijk, Maassluis en Viaardingen, Oud of jong, allen keerden ze 'g avondg in de beste stemming te rug. Een prachtige dag wag het al gemene oordeel en de herinnering, die de deelnemers kregen zal hen steeds met tevredenheid doen terug denken aan deze dag „toen het zo windstil wa$ en we zo weinfd pech hadden en; weet Je nog wel Jan, dat molentje?". Het wa® vöor deel. nemers en organisatoren een ge slaagde tocht, - door slecht spel, maar voornamelijk door het felle ingrijpen der achter hoede van de Belgen en door on verstoorbare pech. Tot het in dat laatste kwartier dan eindelijk gelukte. De „Kuun" gaf weer eens één van zjjn slimme tikjes. Juist voor de voeten van de toesnellende Van Pelt kwam de bal. Keihard en laag ging het leer langs keeper Nicolay, die na zijn felle fantastische reddingen nu fatalis tisch het hoofd schudde. Twee mi nuten later kon hij dat weer doen. Nogmaals had Ktineman een slim voorzetje bedacht. Ditmaal ging het naar Malta en deze richtte een waar snelvuur op de Luikse keeper af. Het eerste schot trof de keeper zelf, het tweede het dolvlak. De strijd was gestreden. Wél legde nog eens de „Coppensachtige" Pieters de ge hele Schiedamse verdediging in de luren, maar zijn medespelers wis ten met zijn voorzet geen raad. En daar ook Küneman niet in, maar over de goal kopte Malta had op maat voorgezet bleef het 22. In een door DRZ vlot gespeelde werd van VFC 2 dat een paar invallers telde, met 5-3 gewon nen. Tweemaal scoorde de DRZ- middenvoor, doch evenzovele ke ren maakte Ruys weer gelijk. Voor rust vond DRZ nog eenmaal het net en ging derhalve ae pauze met een 3-2 voorsprong in. Na de hervatting profiteerden oe Schiedammers van enige verdedigingsfouten van de slap spelende VFC-achterhoede en tot 5-2 uit. alvorens VFC no* eenmaal kan doelpunten. Eindstand 3-5. De verdere uitslagen waren: VFC 3-DRZ 2. 3-5; VFC 4-DRZ 3, 5-4 en VFC H-DRZ 4. 5-4. stukken. Dit betekende bet slot. De wildeman werd in het hoofdbureau van pohtre opgesloten waar hfj zijn roes mocht uitslapen. Om de le of 2e prijs in de SFC- afval-seric, hebben EDS en HWD Vrijdag j.l. op de Boshoek de stryd aangebonden. HWD kwam in deze wedstrijd in het geheel niet aan bod en ging de mist reeds met een ach terstand van 3—1 in. Reeds vier mi nuten na de hervatting was de stand 41, welke met de regelmaat van een klok werd opgevoerd tot 9—1. Het verslagen HWD zal Vrydag 27 Augustus aan de Boshoek moeten aantreden tegen RFC voor de derde prijs in dit tournooi. EDS zal door de behaalde monsterzege moeten uit- komen tegen de SVV-combinatie voor de le of 2e prys. Aan de Floreslaan had Fortuna 2 het eerste elftal van de voetbalver eniging Schiedam op bezoek. Het is een vrij vlakke wedstrijd geworden, met slechts enkele span nende momenten. Aanvankelijk wogen beide partijen, vrij aardig tegen elkaar op, maar al spoedig brachten een betere techniek en speioverzicht Fortuna een lichte meerderheid. Vrij onverwacht kwam toen het eerste doelpunt. Uit een vrije schop kwam de bal bij de listig vrij ge lopen v. Zevenbergen, die doelman v. d. Poel met een hard schot kans loos sloeg (1— Na rust een sterk aanvallend For tuna, dat resulteerde in 2 doelpunten, één van de voet van Hofman, na goed aangeven van De Winter, het tweede uit een voorzet van Groene- veld, die door v. d. Borden beheerst werd ingeschoten (3—0). Fortuna geloofde het wel, en hier door kwam Schiedam iets meer in de aanval, maar verder dan een doel punt van Stolk kwamen, zij met (3—1). Fortuna sloeg onmiddellijk terug; weer een voorzet van Groeneveld, een zweefsprong van v. d. Borden en met een prachtige kopbal joeg hij de bal achter v. d. Poel, zodoende de stand op 41 brengende, waarmede het einde kwam. In het kader van de Schiedamse Vacantïeweek, organiseerde de Motor club „Schiedam" Zaterdagmiddag een trial, een soort ter rein wedstrijd aan de Maaskant. Dat was een soort trial, die aan de rijders zeer behoorlijke, eisen stelde. Aanvankelijk hinderde het publiek de deelnemers, doch toen later voor een goede afzetting was gezorgd en sommige punten van he« circuit waren vrij gemaakt, konden de rijders op het opgespoten land hun strijd voeren. Van de mogelijkheden die het terrein bood, was goed gebruik gemaakt. Het zwaar met onkruid begroeide stuk grond gaf de deelnemers handen vol werk. Dg directeur van de technische bedrijven maakt bekend, dat he denavond 9 uur de gastoevoer naar Kethel zal worden onderbroken. Alle gasverbmikers In Kethel wor den erop gewezen dat uiterlijk van avond uur de hoofdkraan bij de gasmeter moet worden gesloten. De onderbreking duurt tot morgen ochtend vijf uur. Op de voor verkeer nog niet opengestelde Bemh, Knappertlaan. Was Zondagmiddag de 14-jarige C, B. van Duyn uit ae Haverschmidt- laan aan bet spelen. Hij reed over een zandhoop en, kwam zo ongeluk kig te vallen, dat hij een fractuur aan de linkerschouder ouliep. Hy werd in het Gemeenteziekenhuis opgenomen. Er waren tien „noti stops" in het parcours, waarvan er een al de „wa terkuil" spoedig een attractie werd. Rijders, die al eerder eens uitkwa men in trials, profiteerden hier van hun ervaring. Maar niet alleen de „non stops" brachten de moeilijkhe den, doch ook de acceleratie rem proef en een langzaam-aan-race wa ren aardige onderdelen en eisten de nodige rijvaardigheid. De uitslag van deze wedstrijd werd: 1. W. Koolman, Arnhem, 0 strafpun ten; 2, H. Vink Jr., Maasland. 1 straf- punt; 3. W. van Krevelen, Rotterdam 2 strafpunten; 4, K, Kassels, Rotter dam, 3 strafpunten; 5. T. H. Dorst. Stnjen, 11 strafpunten; 6. P. - den Haan, Strijen, 13 strafpunten; 7. F. v. d. Berg, Rotterdam, 22 strafpun ten; 8. G. van Kleef, Gouda, 25 straf punten; G. "W. J. Bregt, Rotterdam, 27 strafpunten; 10. A. Struik, Schie dam, 31* strafpunten. De prijzen werden dezelfde avond in de pauze van de muziekuitvoering in de Plantage door de voorzitter van de M.C. Schiedam, de heer C. Wassenaar, uitgereikt. (Advertentie LM.) Heden 8 uur. Plantage; Operette-progr. „Klaank «n Zaank idt -Maastricht Dinsdagavond: „Ballet-Recital" o.l.v. Sonja Gaskeil Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst; Evers, Lan ge Haven 81- Bellen bü ongeval: G.G. en GJD-, rum laan 80 Tel 69290, Tentoonstelling: Stedelijk Museum: 2—5 uur en 7—10 uur „Het Schone Am bacht". Leeszalen: Gem Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Heven, geopend iedere werkdag i Behalve Maan dag) van 930 tot 430 uur en iedere avond «behalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 830 uur Zondags gesloten. K.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behaivt Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten Bioscopen: Monopole: 2, 7 en 9 uur: Ont voerd uit de Harem. Passage; 2 en 8 uur: „De slaap wandelaar". Geboren: Theodora J. M. d.v, J.C. Gilden en T. A. Kruithof; Gerritje M., d.v. M. van Mastrigt en L. H, C. Kreemer. V Ter gelegenheid van de Schiedamse vacantlefeesten staan o.m, twee Jazzfestivals op het programma. Het vacantiecoimté heeft de organisatie hiervan in handen gegeven van de Rotterdamse im- pressario Henk Stark, welbekend als leider van de Maasstedelijke Ha- bibiclub. De data zijn bepaald op_ 24 en 26 Augustus. De eerste avond zullen in gebouw Arcade aan de Lange Ha ven voor het voet licht treden het Quintet van de Dordtse pianist Henk Barto met o.m. tenorsaxofo nist Hen Sleute laar; in Dixieland- stijl de Weary War Horses; Henk van Buul, de Hollandse Errol Garner e.v.a De tweede avond is niet minder aan trekkelijk. 'n Greep uit het rijke pro gramma: Jack Reddlers Rhythm- club uit Den Haaj met zang van charmante Friedl perdijk; Bronsfoort en zijn Jazzgroupe. Ten slotte vermelden de avonden nog en kele grote jamsessions. Dit zijn Henk Smael (clarinet) en Henk Sleutelaar (tenor-saxo- phoon), twee leden van Barto's Small Combo. schittert gelijk de planeet in een vuurwerk van licht. Zo ziet U op uw wandeling LANGE HAVEN 17—79 Voor het nieuwe schooljaar PASSERDOZEN, VUL PENHOUDERS, TEKENPLANKEN en -HAKEN. Alle schoolartikelen. Koop goed gereedschap dat is het halve werk. Fotografie Voor vlot en vakkundig ontwikkelen en afdrukken van Uw rolfilm naar Dro- gisterij en FotohandeJ Wil- I ebrand, Rotterdamsedyk 405 a, tel 67848. Te koop aemgefa. 'Heubelkoupjesü Nu 4 fau teuils met riet, nieuwste stoffering voor f 159.— Wil son, Grote Visserijstraat 79- 101. midden In de straat Het beste te bereiken met üjn 8, halte Wattierstraat Koop b|J de vakman. Keu kentafels v.a. f 12.50 Keu kenstoelen, beuken gelakt 12.75, keukenkrukies beu ken gelakt f 4.50 Strijk- oianken v.a. 9.75 Frans v Thienen. Broersveld 123 Het bekendste en goedkoop ste adres voor trapleren waskuipen, emmers, waske tels, wasteilen. wringers, wringerbckken, wasborden wasplanken, enz. Frans van Thienen, Broersveld 123. Te koop pr. old fin. boeken kast vaste prijs 60.—, haard kachel klein defect 20.old fin. 5 arms kroon 25,Vel- tenaar, Bilderdijkstraat 49, Schiedam, Personeel qevr. J Gevraagd werkster voor Donderdags. E. F. v. d. Hammen, Vlaardingerdijk 221 a.z. Diversen Dames: Permanent Wave v.a. 6.— tot f 12.50 Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50 Modelknippen 1.— Jac v. Kalker, Maison „Mo dern". Hoogstraat 53. teL 69750. zyo ow schoenen te klein? Wü vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinsial- tatie Schoenrep bedrijf „Ex celsior" Dam 36. tel 66874. Kondc glasplaten, scnuif- rulten glas in lood geslepen suite-deuren toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui- en enz levert U Loopik's Glasindustrie Boterstraat 39, Telefoon 68945 Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- terdamsedijk 265, tel 68021 Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1