Burg. Peek ontsluit winkelgalerij in Nieuwland Op Wibautplein werden 14 winkels geopend Brandweer demonstreerde op Nieuwe Haven TBC wijkt in Schiedam steeds meer terug Jeugdig Luchtmacht-elftal klopt Ned. Politieteam met 3-1 c KOERIERSTERS J DANSLESSEN Dansschool B. Schilperoord JONGENS MEiSJES ijzerwerkers electr. lassers Duizenden waren getuige van groots ivaterballet AGENDA Deur dicht Mr. M. Romaine onderscheiden Nieuwe naam DANSSCHOOL SITTON Heden inschrijving nieuwe danslessen Capsul$fabriek „HOLLAND HUISKNECHT-HULPPORTIER Jubilea bij'de Reinigingsdienst Fietsendieven weer actief Burgerlijke Stand Vacantiefeest-è agenda „Dombo" vermaakte de jeugd Raadsvergadering op 10 September Lange Kerkstraat Vrijdag afgesloten Van der Wel vond het welletjes CJMV-Vi etballers naar Westland Ezelachtig Wielerwedstrijden Gebrandschilderde ramen aangeboden Bij zijn afscheid: SCHIEDAM Donderdag 26 Augustus 1954 Echte zomerse zonnestralen en vrolijke klanken, geprodu ceerd door het Sehiedamse Politie-Muziekkorps waren kleur en klankrijke facetten, die vanmorgen de feestelijke opening van het winkelcentrum in Nieuwland de nodige luister bijzetten. Zeer groot was de belangstelling, toen burgemeester J. W. Peek in een gloedvolle rede de winkelgalerij aan het Dr Wi bautplein symbolisch ontsloot. „Met de opening van deze winkels wordt een geheel nieuwe stadswijk ontsloten, waarop Schiedam voldaan, fier en trots mag zqn". Orkest Sehiedamse kleinkunst-amateurs SCHIEDAM. Het Nederlands Luchtmachtelftal kwam gis teravond in de tweede helft van de wedstrijd tegen het elftal der Ned. politie plotseling tot verrassend goed spel. Lukte er in de eerste helft niets, in de tweede klopte iedere combinatie en het was dan ook geen wonder, dat de 10 achterstand werd omgezet in een 3—1 zege. En als Canjels er nog niet enkele keren naast en over had gekanjerd, dan had de politie een belangrijk grotere nederlaag geleden. ,-B.PJI" verdwijnt VLAARDINGEN. De ver trouwde initialen „B.P.M." ais afkorting van Bataafse Petro leum Maatschappij zuilen bin nenkort verdwijnen. Het gi gantische bedrijf Mn de Linker Maasoever krijgt een nieuwe naam en zal met ingang van 1 October 1954, ingaande 's mor geus te 9.00 uur precies, heten: SHELL INSTALLATIES EN FABRIEKEN „PERNIS". Dr Daniskas benoemd tot rijksinspecteur muziek onderwijs Walvisstr. 4, hk Vismarkt, Schiedam, teL 66265 LEERT HET EENHEIDSPROGRAMMA T« koop noagob. Personeel qevr. Diversen Weaaelopen Schiedams eerste burger releveer de. dat in het polderland, waarop voor twee jaar nog de koeien graas den. nu een stadswijk uit de grond is gestampt, die 1178 huizen en 25 winkels omvat „Maar in de toe komst zullen hier 8000 woningen worden gebouwd. Er komen kerken en scholen en er wordt twintig hec taren grond gereserveerd voor sin gels, vijvers en andere recreatiege- bieden. Daarmee zal Nieuwland een tuinstad worden. Met de opening van de winkelgalerij", zo vervolgde mr Peek, „gaat het hart van Nieuw land open. Een stadswijk zonder winkels is een dode wijk". Na de wens te hebben uitgespro ken, dat de winkeliers onder het motto „Goede waar voor weinig geld" voortreffelijke zaken zullen doen en na allen, die bij de bouw betrokken zijn geweest, te hebben bedankt, verklaarde de burgemees ter het winkelcentrum voor geopend. Voordat mr Peek deze handeling kon verrichten, werd hij ingeleid door de voorzitter van de vereniging „Winkelcentrum „Nieuwland", dhr F Sterenberg, die zijn bijzondere dank betuigde aan de bouwmaatschappij Muijs en De Winter en de architect E. F. Groosman voor de manier, waarop ze niet alleen de winkels, maar de gehele stadswijk hadden uitgevoerd. Nadat dis P- de Winter een dankwoord had gesproken na mens de directie, maakte het offi ciële gezelschap, onder wie zich be halve de burgemeester de wethou ders mr M. van Kinderen, H. Sabel en mr P. v. Bochove, alsmede hoof den van Dienst en bestuursleden van de Sehiedamse Gemeenschap bevon den, een rondwandeling langs de nieuwe winkelgalerij. Vijftien ruime winkels vormen de galerij op het Dr Wibautplein. Jammer, dat het filiaal yan Jamin om technische redenen niet op de openingsdag gereed kon zijn, want nu bleef het feest beperkt tot 14 winkels. Ruime, kloeke winkelpanden zijn het geworden, die nu deze geïnstal leerd zijn Nieuwland een waardig cachet geven. Ook in deze winkel galerij zijn er winkels, die de nieuwste snufjes op verkoopgebied hebben toegepast. In de eerste plaats noemen we dan het filiaal van de Coöperatie DES, waar het sneibedienings-systeem wordt toe gepast. Het bespaart volgens insi ders een wachttijd voor de clientèle van minstens 50%. Ook dit nieuwe filiaal is zeer hygiënisch ingericht. De toonbanken hebben meer weg van etalages, waardoor deze zaak aan aantrekkelijkheid wint. Horlogerie Boot munt uit door zijn fijnheid van artikelen en van zijn degelijkheid van inrichting. In smaakvol blank Slavonisch eiken is de winkelbetimmering gehouden, hetgeen een bijzonder prettige sfeer schept. Behalve uurwerken, goud en zilver is Horlogerie Boot tevens een optiek. De nieuwste slijpmachi nes voor brillenglazen en gediplo meerde deskundigheid van de heer Boot staan borg voor een goede be diening. Stijlvol is de Nieuwland-apotheek (apotheker Mejuffrouw W. Kole) die voorts onmisbaar is in de nieu we stadswijk. De aardappelen-, groenten- en fruithandel Theo Vredebregt vestigt op het Wibautplein zijn zesde fi liaal. Alle soorten machines staan ter beschikking om alle soorten groenten panklaar te snijden: een service, die ongetwijfeld door de huisvrouwen bijzonder wordt ge waardeerd. Deze winkel heeft een blank eiken betimmering en is zo danig ingericht, dat alle artikelen goed zichtbaar staan uitgestald. Slagerij W. v. d. Meer heeft een zelfde winkel-inventaris als die van de heer IJ. v. d. Meer aan de Hoofdstraat. Alles in witte tegels uitgevoerd. Ook tegen de moderne toonbank, die bovendien ruime vi trines bevat. De winkel is zeer fris en hygiënisch geïnstalleerd op ad viezen van dr P. v. d. Endt, direc teur van het Openbaar Slachthuis. Magazijn TEBA biedt een keur van huishoudelijke artikelen. 'De winkel-betimmering is hier in Lim- ba-hout uitgevoerd. Er is in de win kel een sterke selectie toegepast bij de uitstalling van luxe en huishou delijke artikelen. Rijwielhandel G. Leyte en wasse rij Edelweiss hebben alle mogelijke moeite gedaan hun bedrijven voor de openingsdag gereed te krijgen. Zulks omdat de vestigingsvergun ning door het gemeentebestuur „ter elfder ure" werd verstrekt. Het levensmiddelenbedrijf annex fijne vleeswaren van de heer K. M. L. Nieuwenhuis werd van de Hoogstraat overgeplaatst naar dit nieuwe winkelcentrum. De heer Nieuwenhuis heeft kosten noch moeite gespaard zijn nieuwe winkel een voornaam aanzien te geven. Door toepassing van de nieuwste snufjes van winkel-inventaris is hij daar ruimschoots in geslaagd. Alle mogelijke artikelen in de levens middelen-branche liggen er te kust en te keur overzichtelijk geëtaleerd. Textiek-handel B. Schouten zal ongetwijfeld in het middelpunt van de belangstelling van de Nieuw- land-dames staan. Er is een ruime verscheidenheid op manufacturen. Prisma-drugstore doet heel erg veel aan de bekende Papaver-win kels denken. Het bedrijf valt ook onder de Papaver-directie. Vandaar dat de gezellige sfeer en de moder ne overzichtelijke winkel-indeling niet zo vreemd is. Prisma-drugstore is stijlvol en hypermodern inge richt. De alom bekende winkels van de grootbedrijven RMX, v. d. Meer en Schoep en de Gruyter (zelfbedie ning) completeren deze nieuwste Sehiedamse winkel-promenade. Het waren weer duizenden belangstellenden voor de demonstra tl ea van de Brandweer, die zich vroeg in de avond van een goede plaats aan de Nieuwe Haven en Westvest hadden voorzien en gednidig wachtten op het grote gebenren. Het werd iets later dan het aangegeven tijdstip van 9 nnr omdat... juist tevoren de brandweer was gealarmeerd voor een brand aan de Havendjjkwaarvan de blussing begrijpelijk voorrang verkreeg, doch toen ten slotte de stem van de microfonist het begin kon aankondigen ging reeds direct een dankbaar applaus uit de menigte op, welk applaus zich na elk onderdeel van het demonstratie-programma spontaan herhaalde. Tilden» de brandweer-demonstra tie, die gisteravond op de Nieuwe Haven werd gehouden, trad voor het eerst het jeugdcorp* can de Sehiedamse brandweer in het openbaar op. De jongelui hadden weinig moeite een brandend hou ten huisje te blussen. Dit zal voor commandant ir S. Moesker en het gehele corps wel tot grote tevredenheid hebben ge steld. omdat het uiteindelijk uiterst moeilijk wordt om op de traditio neel geworden jaarlijkse demon straties steeds een afwisselend pro gramma te brengen. En hierin is ook gisteren commandant Moester c.s. volledig geslaagd. Het weer heeft ook bijzonder goed meegewerkt en was het jam mer dat het groot aantal kijkenden dat zich een rustig plaatsje had gewaand achter de afzetting bij de B.K.-Laan reeds bij het tweede programmanummer op de vlucht werd gedreven toen gedemonstreerd werd met een tweetal stralen van de motorspuiten, waarvan twee vanaf de beide Magirusladders, Dergelijke demonstraties „spre ken" tegenover het publiek van de macht en kracht van enkele motorbrandspuiten. Millioenen liters water werden in korte tijd uit de haven opgepompt, om even later na door het Dompagregaat op ho ge spanning in de slangen te zijn samengeperst, via de straalpijpen als hoge fontijnen op te spuiten en tenslotte als klaterende waterval len in de haven terug te vallen. Bij het felle licht van de schijn werpers altoos een fantastisch ge zicht! Vanaf een speciale opbouw de monstreerden de brandweerlieden het langs de gevel beklimmen van een huis met haakladders. het springen in springzeilen, het verla ten van een pand door middel van rtr** (Advertentie l. M.) Heden 8 uur Plantage: Rotterdams Philharmonisch Vrijdagavond: Hoezeer de T.B.C. in de afgelopen jaren is terug gedrongen, blijkt uit bet verslag van „da Vereniging tot bestrijding der Tuberculose" te Schie dam. Het meest opvallende in dit verslag is, dat bet kan vermelden, dat de Ufhallen, waarin sovelea eens gezondheid zochten en dikwijls vonden, niet geopend behoeven te worden. Er zijn geen patiënten voor; Het karakter van de werkzaam heden der vereniging gaat dan ook «teed» meer een karakter van aan vullends hulpverlening dragen. Kle ding, huurtoeslag, extra voeding en reiskosten naar sanatoria, sodat fa milieleden de patiënten kunne* be zoeken, daar besteedt d* vesenJsins nu hear meeete #sha Al >s dus de aard veranderd 1 werk gaat jioor. Onder voorzitterschap van Dr A. Koogendjjk zai Hei In Senoemde gin worden voortgezet, uist deze zorg belet, dat de tuber culose zoals vroeger wel gebeurde, opnieuw de kop opsteekt, wanner, hij aehiint te rijn verdwenen. een lijn via de musketonhaak aan de gordel, en het redden van ge wonden via een redlijn. Een en ander gaf een sterk ver trouwen in de hulp van de brand weer in uiterst penibele omstan digheden. Als "crztcu op deze avond hadden gisteren gedebuteerd dSehiedam se jeugdbrandweer. Onder leiding van de 12-jarige Jcs Peetter hebben de jongens getoond waartoe zij na enkele weken intensieve oefening op brandblusgebied in staat waren- Het slotnummer bestond uit een meer spectaculair nummer. Een tweetal kunstmatige door de brandweer gevoede watervallen plensden grote hoeveelheden water in de haven. Watervallen door ei gen lichtagragaten, in diverse kleu ren beschenen; hiertussen schoten een drietal schuimstralen in de na tionale kleuren omhoog. Het geheel werd geflankeerd door paddenstoe len van water. Burgemeester Peek en leden van het dagelijks bestuur van de Sehie damse Gemeenschap woonden deze uiterst geslaagde brandweerdemon stratie bij Niet sléchts voor demonstraties was de brandweer gisteren actief. Tweemaal rukte ze uit. De eerste maal was het loos alarm. Een bur ger zag de vlammen van de nieuwe droogoven bij gieterij Weyers aan de Havendijk voor een begin van brand aan. De tweede keer was het werke lijk raak. In café Dorsman aan de Vlaardingerdijk was brand uitge broken. Een lekkende kachelpijp was de oorzaak. De brandweer, die o.Lv. de heer De Jager was uitgerukt, bluste het vuur met een slang op de waterleiding. Er was wat schade aan het plafond. Gistere- herdachten de Heren P W. van Dijk, G. Dingenouts en J. Kool de dag waarop zij resp. voor veertig, vijf en twintig en nogmaals twintig jaar in dienst traden van de Sehiedamse Gemeentereinigings dienst In de ochtenduren zijn de ju bilarissen. die vergezeld waren van hun echtgenoten, in de feestelijk ver sierde cantine. waar zich het kan toorpersoneel en de oudste collega's hadden verzameld, toegesproken door de directeur, de heer Kraan, die mede namens het gemeentebe stuur een geschenk onder couvert overhandigde. Nadat nog enkele col lega's het woord hadden gevoerd en de dames een bloemenhulde was ge bracht heeft de heer Van Dijk na mens de jubilarissen woorden van dank gesproken. De dag brachten zij verder in huiselijke kring door. De 15-jarige H. F. uit de Veen- landstraat 12 liet in de nacht van Woensdag op Donderdag haar flets buiten staan. Donderdagmorgen was hij verdwenen. De eveneens 15-jarige leerling verkoopster C. B. was voorzichtiger. Zij zette haar rijwiel in de gang van pand 4 aan het Broersveld. Toch verdween ook deze flets. Geboren: Ellen d. v. D. Verllnden en E. M. Zonneveld. Greta d. v. J. Wennemers en J. van der Graaf. Helena M. d. v. J. L. Schol te en H. M. de Veld. Overleden: A. A. d. Graaf 87 1. M. van den Bosch, 71 j. wed. van P. Korsten. P. Kruithof, 80 j. Dé IsStóonïüïuSs Schsns Ambacht", welke in het Stedelijk Museum wordt gehouden, is tijde lijk ml. tot 1 September geslo ten. Het Museum zeU blijft voor het pwbtiek VANDAAG: 9 uur: Passage: Dombo 11 uur: Dr Wibautplein (Nieuwland) Openstelling Win kelcentrum. 912 en 25 uur: Kiosk Plan tage: Puzzlelocht. 2 en 4 uur: Passage: Het Sca- plno-ballet. 8 uur: Passage: 'n Midzomer- nachtdroom. 8 uur; Sportfondsenbad „Ba thing Beauties", 7.30 en 9.43 uur: Arcade: Jazz festival. 8 uur: Plantage: Het Rotter dams Philharmonisch Orkest. VRIJDAG 105 uur; Broersveld: Stand werkerswedstrijd. 2 uur: Nieuwe Maasstraat: Sch'ool-brandweerwedstrijden. 7.30 uur: Maasboulevard: Bal letgroep mei. Durang. 8 uur: Plantage: Non-Stop Show van Amateurs. DOORLOPEND 1 Van ca. 8 uur af: Gordel van Licht. 2—5 en 7—12 uur: Fluoralia in de Beurs. 2 en 4 uur: Gelegenheid tot beklimmen Grote Kerk. 25 en 712 uur: „Kinder tekeningen uit 44 landen". Lange Haven 103. 25 en 712 uur: „Van Baby Ion tot Napoleon", Lange Ha ven 73. Wat men weten moet: Apothekers-nachtdienst: Evers, Lan ge Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. on GD, Tüiniaan 80. Tel. 89290. Leestalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9-30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdag) van 7 tot 8^0 uur Zondags gesloten. RJL. Leeszaal en Bibliotheek, Dam. geopend tedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur: iedere avond (bebaivt Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Monopole: 2, 7 en 9 uur: „De vluchteling van de Alamo". OP last van het gemeente-be stuur is de tentoonstelling ,,Het schone Ambacht", die in het Stede lijk Museum werd gehouden geslo ten. Als reden hiervoor werd op gegeven, dat de tentoonstelling niet in het kader van de Vacantieweek is georganiseerd. Tot zover de officiële mededeling. Gesloten zijn de tentoonsteltings- deuren in het Museum. De expositie viel niet in het kader van de fees ten, die onze stad de laatste Augus- tus-weken in de ban houden. Er zou niet voldoende overleg tussen bepaalde instanties zijn geweest. En daarom zegt het college van B. en W.: Dicht die deur. We wensen geenszins te treden in de kwestie, die gerezen is en die tot dit besluit van het dagelijkse stadsbestuur heeft geleid. Het is best mogelijk, dat er niet voldoende samenwerking is geweest tussen de organisatoren van de tentoonstelling in het museum en van 8e vacantiefeesten. Dit neemt toch niet weg. dat wij dit abrupte besluit van het college ten zeerste betreuren. Waren hier waarschuwende woor den binnenskamers niet beter op bun plaats geweest wanneer het college van het weinig democra tische standpunt uitgaat, dat parti culier initiatief tijdens vacantie feesten ongewenst is. Een ieder, die deze tentoonstelling heeft bewonderd, kan slechts hulde hebben voor de manier, waarop de conservator met de beperkte mid delen. die hem ten dienste staan, deze expositie tot zo'n hoog niveau heeft weten op te voeren. Juist omdat deze kunstnuyer- heid-tentoonstelling waarlijk uniek is. alom in den lande bekendheid kreeg en zich in een grote belang stelling mocht verheugen, is het een daad, die van weinig gemeenschaps zin (en dit in de ruimste beteke nis van het woord) getuigt om plot seling als een donderslag bij heldere hemel de expositiepoor ten te sluiten. Er wordt allerwege naar gestreefd Schiedam ruime bekendheid te ge ven in ons land. Om de manier, zoals die nu is toegepast, kan men slechts glim lachen. En ook gisteren is de Sehiedam se jeugd in grote getale naar het Passage-theater gekomen, waar op de afwisselende agenda een film voorstelling prijkte. Genoten heb ben de jongens en meisjes van de prachtige gekleurde tekenfilm „Dombo". die door Walt Disney 1» gemaakt. De film behandelt de 8y* gchiedenis van een vliegend oli fantje. Dombo geheten, dat ver schrikkelijk grote oren heeft en daarom allerwege wordt bespot. Maar later blijkt Dombo tot grote prestaties in staat te zijn. waar door hij de gevierde figuur wordt. Voordat ..Dombo'' werd gedraaid kreeg de Sehiedamse jeugd de ge legenheid een kijkje te nemen in de tekenfilmfabriek van Walt Dis ney. Aan de leden van de gemeente raad van Schiedam is medegedeeld, dat het in de bedoeling ligt de eerstvolgende vergadering van de Raad te houden op Vrijdag, 10 Sep tember a.a. te 18.30 uur (half acht) ten Stadhulze. wedstrijd, die a.a. Vrijdag van 18 tót 5 zal worden gehouden, zal da Lange Kerkttraat tusaen Broersveld en Kreupelstraat gedurende dia tijd voor doorgaand verkeer ztjn afge- slatent Matig bezet was het veld van Her- mes-DVS, toen burgemeester mr J. W. Peek de aftrap verrichtte. Voor de ogen van de toeschouwers, onder wie zich de politie-commissarissen van Schiedam en Vlaardingen, de he ren K. Rijpma en Van der Ham be vonden, begon een jong luchtmacht team onmiddellijk verkennende ac ties in het gebied van de politie- doelman Kok (ADO) uit te voeren. Tot meer dan wat „Raket"-schoten leidde dit niet. Het -lftal van de politie pakte anders uit. Deze ploeg werkte met directer methoden. Scherp schoot de politie. Vooral linksbuiten Bekx (Willem II) knalde er geducht op los en voor de luchtmacht was het dan ook prettig, dat de jonge Feyt (Woerden) snel kon reageren. Hij stopte enkele kogels van de Tilbur- genaar, maar had toch. toen deze naar de stoere Goudenaar Frederiks afgaf, niet voldoende klasse om het klimmende schot van deze uit zijn doel te houden. Dat was hem trou wens niet kwalijk te nemen, want ook deze Frederiks huldigt de me ning, dat schoten moeilijk zichtbaar moeten zijn. Dat was 10 voor de politie en al mochten van der Wel (Ajax) en Hol (Feyenoord) nog wel eens gevaarlijk zijn, tot feiten brach- Zaterdag 28 Aug. a.s. speelt een Schiedams C.J.M.V. voetbalelftal in Naaldwijk tegen een elftal samen gesteld uit C.J.M.V. afdelingen uit het Westland. Het belooft een belangrijke en spannende wedstrijd te worden Het vertrek naar Naald wijk vanaf de „Westerkerk" Alei- dastraat is vastgesteld op 3.30 uur per W.SM-bus. Twee opgeschoten Schiedammers, een 23-jarige tekenaar en een 21- jarige metaaldraaier braken gisteren op de kermis bij circus Bosco het hok van de ezel open. De ezel ging erop uit en veroorzaakte nogal wat consternatie. Het beest werd aan de Damlaan door burgers gevangen en daarna weer in zijn hok opgesloten. De twee knapen werden ook opge sloten: in het hoofdbureau van po litie. Ter kennis van belanghebbenden wordt gebracht, dat, in verband met de op Zaterdag, 28 Augustus 1954. van 14.30 tot 19 uur. te houden wielerwedstrijden op het parcours TuinlaanLange Nieuwstraat, deze straten op genoemde uren voor het doorgaand verkeer gesloten zullen zijn. VLAARDINGÉN, Donderdag Vanmiddag om half vier vond in het stadhuis de symbolische over dracht plaats van de aan Vlaardin gen door de Cincinnati-Nederland N.V. geschonken gebrandschilderde ramen. Mr Millard Romaine bood als laatste officiële handeling voor Cincinnati vóór zijn vertrek naar Ohio de ramen aan, die namens het gemeentebestuur door Burgemeester mr J. Heusdens werden aanvaard. Op de vier ramen wordt practisch iedere tak van de overheidsdienst symbolisch tot uitdrukking gebracht: openbare werken, stadsuitbreiding, volkshuisvesting en nutsbedrijven op de linkerramen en onderwijs, kun sten, wetenschap en sociale zorg op de rechterramen. Al deze terreinen van overheidsbemoeiing worden te zamen tenslotte als het ware sa mengevat in de centrale figuur aan de onderkant, voorstellende de ste demaagd Vlaardingen, die met uit nodigend gebaar de industrie en de handel op de vestigingsmogelijkhe den in Vlaardingen wijst VLAARDINGEN, Donderdag Bij zijn afscheid als president-direc teur van Cincinnati-Nederland N.V. is vanmiddag mr Millard Romaine op grootse wijze gehuldigd. Het hoogtepunt was wel, toen Professor G. Brouwers. Secretaris-Generaal van Economische Zaken, mededeling deed, dat bet H.M. de Koningin had behaagd hem te benoemen tot Of ficier in de Orde van Oranje-Nas- sau. Daarmede wil Nederland U, al dus prof. Brouwers, eren voor Uw belangrijke diensten op economisch terrein de Staat bewezen. Namens het gemeentebestuur van Vlaardingen nam mr J. Heusdens, burgemeester, afscheid van de schei dende president-directeur, die terug keert naar de Verenigde Staten om in Cincinnati-Ohio een andere be langrijke taak op zich te nemen. Ook het personeel en het bedrijf ais geheel boden waardevolle, blij vende herinneringen aan. Mr Romaine U twee jaar en ne gen maanden in Nederland geweest. Zijn taak was: het uit de grond stampen en op gang brengen van een nieuw bedrijf. Dat is gebeurd: op 15 Juni 1954 werd de nieuwe fa briek alhier officieel geopend. Tal van vooAercidendc werk zaamheden, die voortvloeien uit de naamswijziging, zijn reeds gedaan en/of op papier gereed. Het Koninklijk Besluit tot de be noeming van dr John Daniskas tot rijksinspecteur von het muziekonder wijs is thans in de staatscourant ge publiceerd. De benoeming gaat in per 1 Sep tember a.s. Dr Daniskas, die de directie van het Rotterdams Toon kunst Conservatorium en muziek scholen zal neerleggen is tevens be last (als adviseur) met het toezicht op de van rijkswege gesubsidieerde symphonie-orkesten. I ten dc luchtmacht-mannen het niet, althans niet' voor de rust. Maar daarna Zou het anders wor den. Onmiddellijk nadat de politie had afgetrapt nam de jonge lucht macht een allure aan, die iedereen verbaasde. Waren de heren eerst nog wel eens wat traag geweest, nu ging het in een verheugend tempo op Kok af en de oudere politiemannen moes ten hard benen maken om erger te voorkomen. Dat gelukte geruime tijd Huybregts (BW) en Mol Ct Gooi) hielden met de kundige assistentie van Kok nog lang het doel maagde. lijk, maar het moreel van de politie, die het tempo niet koh volgen, zak te toch. Het middenveld kwam vast in handen van Dutrieux (HBS) en Van der Wel, en deze luchtvaarders lanceerden passes, waar de snelle voorhoede gretig achteraan trok. En toen, in één kwartier viel de beslissing. Van der Wel vond 't ken nelijk welletjes. Hij raasde achter een uittrap van Feyt aan en gaf da hard werkende, machtig transpire- rende, Canjels een kans, die deze niet mocht missen. Hij deed het ook niet. Van der Wel ging door, hij vooral wilde de zege. Ogenschijnlijk wat stijf, maar toch zeer snel en met een goed „oog voor de bal" werd hij de grote man in de voorhoede van de luchtmacht. Hol gaf hem een kans, fel reageerde de Ajaxied en klopte Kok. Onmiddellijk daarop stelde hij de zege veilig. Van twintig meter af stand was zijn schot Kok te machtig. Nog vond de luchtmacht het niet voldoende. Snelle combinaties, van Canjels en Van der Wel, waren niet slechts een lust voor het voetballers oog. maar leverden ook wel degelijk schietkansen op en het was voor de voortreffelijk spelende Canjels jam mer. dat hij pech, onmogelijk veel pech, had. En zo werd deze wedstrijd bij een 3—1 stand voor de lucht macht afgesloten. Op het Hermes-DVS-terreln speel de het voetbalelftal van de Ned. Luchtmacht zittendtegen het Ned. Politie-elfial. De luchtmacht mannen wonnen met 3I. Vanaf heden inschrijving LANGE HAVEN 121 TEL. 66262 Leert het eenheidsprogramma! Er zUn ook lessen boven de 20 jaar. heeft wegens uitbreiding plaats voor (tot 18 jaar) Aantrekkelijke lonen juist voor meisjes van 15 tot 20 jaar. Aanmelden dagelijks, kantoor Schie 88. Schie'am. Het GEMEENTE ZIEKENHUIS te Schiedam vraagt een Loon 19 jaar: f 27.72. 20 32.26. 21 36.92. Sollicitaties te richten aan de Geneesheer-Directeur. WERF TIMMER DELFT Rotterdamse wei 404—406 vraagt en Telefoon (K 1730) 24019 Tarief tot en met 18 woorden t 0.65 Elke rijf woorden meer 10.20 Kloostertafel. Nu een prach tige tafel tijdelijk t 22.95 Salontafel blm 80 cm. f 34.50 Alleen Wilson, Gr. Visserij straat 97-101, midden in de straat. Heeft n een wekker nodlgf H. A. Dietericb heeft alle bekende merken Junghans, Kienzle, Smiths. enz„ reeds vanaf 5.75. Horlogemaker. Goudsmid. Pr Kam. Onnes- laan 98 Gevraagd flink zelfstandig meisje voor dag of dag en nacht. Hoog loon. Mevr. Hal. vax, Fr. v. Haversmitlaan 40. Een net meisje voor halve of hele dagen. Aanmelden liefst 's avonds. Mevr. Noord, zij. v. Deventerstraat 36. Tel. 65242. Onzichtbaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand- en motgaten, winkel. baken en scheuren. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 8, tel 67709 (fi- 'innt Roeloff) Bruin Vlinderhondje. 8 weken oud, meegenomen v&n Van Swindenslngel. Te rug te brengen, v. Swinden- singel 50 a.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1