Haarlemmer Wim Rusman ook nu weer winnaar D Tiende Ronde van Schiedam Vele duizenden beleefden geslaagde wedstrijden nm SG-variété-avond trok duizenden toeschouwers en was groot succes winkeljuffrouw KOERIERSTERS AGENDA Sjouke de beste nieuweling Sch erm utselingen Geen beslissing Go Ahead klopt Hermes met 5-2 Klap van de (zweef) m olen Vechtpartijen Bromfiets-race gaat niet door Sterrenregen in Plantage Propaganda-avond „Jonge Strijd" Wielrenner brak sleutelbeen Steeds meer Schiedammers De Blauwe Doffer De Postduif *1, T&fK"h*uIï. "isfSfÜfa Vacantiefeest- agenda SW verloor in Luik Forluna II te sterk voor WF-eomb. VFC eïTDemos duelleerden „Martinit" feestte in „Arcade" SCHIEDAM ABONNEERT 11 OP DIT BLAD Maandag 30 Augustus 1954 (Van een onzer verslaggevers) SCHIEDAM, Zaterdag. Nog geen half wiel was het verschil op de eindstreep tussen de snelle Haarlemmer Wim Rusman, die in de al langer wordende schaduwen van de onder gaande zon voor de tweede keer de Ronde van Schiedam veroverde, en de welhaast even snelle Hagenaar Jan van Sas. Zeker welhaast even snel. In tegenstelling met Rusman, die zich slechts tot uiterste waakzaamheid be paalde in de laatste fase van de strijd, was de Hagenaar in een vertwijfelde poging zijn kans op de zege te behouden twee ronden voor het einde een kopgroep je van vijf renners nage sprongen. Een kopgroepje met „inhoud1", en dan zo dicht tegen het einde, zou zeker de winnaar in z'n rangen herbergen. Daarom juichte het in de snelle eindsprinter Van Sas, toen hij bij het ingaan van de laatste ronde in z'n opzet was geslaagd en de vijf aan de kop zijn ongewenst gezelschap moesten accep teren. Het juichte in hem, omdat hij bij nadere beschouwing van zijn vijf concurrenten voor de zege, geen enkele van hen behoefde te vre zen. Doch hoe onwaarschijnlijk het ook ieder een toescheen, toch bevond de gevaarlijkste concurrent van Van Sas zich niet bij het groepje weglopers. Die bevond 2ich in het grote peloton, dat zich met een allerlaatste samenbundeling van krachten in de laatste ronde als een wervelwind op het groepje dap peren stortte. De rush van Van Sas, die hem enkele ronden, tevoren een winnende positie had verschaft; de krachtenslopende laatste kilometers om die positie tegen het aanstor mende peloton te verdedigen; voor dit alios had hij te zeer z'n reserves moeten aanspre ken en kon hij juist niet voldoende opbrengen om weerstand te bieden aan de felle aanval van Rusman, die deze onverwachte kans op de zege niet ongebruikt voorbij liet gaan. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen hij ongeval: G.G. en G.D„ Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJi. Leeszaal cn Bibliotheek, Dam. geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: City Lights. Monopoïe: 2, 7 en 9 uur: Houdini. Het was voor de tiende keer, dat Rennersclnb Schiedam de Eonde orga niseerde en ook nu kunnen de mannen van deze sympathieke sportvereni ging, die fn nauwe samenwerking met de heer Van Dijk deze organisatie verzorgden, tevreden zijn over het succes, dat zij hiermee behaalden. Vele duizenden naar schatting ongeveer 12.000 omzoomden het parcours Lange NieuwstraatTuinlaan en beleefden enthousiasten de stryd tussen de meest vooraanstaande Hollandse amateurs, voorafgegaan door een in teressante wedstrijd voor nieuwelingen. Be bereidwillige Schiedamse politie heeft zich, als vanouds weer voortreffelijk van haar taak gekweten, wat natuurlijk ook voor een deel vergemakkelijkt werd door de correcte hou ding van de toeschouwers. Slechts heel weinig behoefde een beroep te worden gedaan op de EHBO, die als voornaamste taak had dc verzorging van het gebroken sleutelbeen van de Rotterdammer Karei Kroon, die bij een valpartij was betrokken, veroorzaakt door een lekke bahd van een der renners. Doch dit waren slechts lichte schaduwvlekjes op een volkomen geslaagd nummer van het programma van de „Va c anti e- veek". Het ruim 1100 meter lange par cours waarop de Ronde van Schie dam wordt verreden, behoort tot de ailersnellste. Steeds is het hier moeilijk het peloton aan ..scherven'* te rijden. De nieuwelingen, die voor hun 60 km het eerst aap de start kwamen deden hiertoe alle moeite, maar pas heel op het laatst gelukte dit. Na een ongeveer 20 km probeerden Jacobs en Willemse een vlucht naar de zege. Zij kregen ge zelschap van Sjouke, v. leeuwen en v. d. Waal, die echter de rest van het peloton in hun kielzog meesleepten. De Rotterdammer Verhoeven verdween door een lek ke band van het toneel, waarop v. ïersel en wat later Schouten de hoofdrollen m handen probeerden te krijgen. Zij, zowel als Vogt. die wat driest alleen voor de groep uit stormde, moesten in de achtervolgende groep de meerdere erkennen. Pas kort voor het einde deed Sjouke een poging, die meer kans van sla gen had. Even weifelde de groep de jacht in te zetten, maar toen had de wegloper reeds een flinke bres geslagen. Alleen een sterk rij dende Griep wist nog te ontsnap pen en zich bij de wegloper te voe gen. In de eindsprint bleek Sjouke evenwel de meeste reserve te heb ben. V. d. Graaf legde beslag op de derde plaats door de sprint van het peloton te winnen. In de strijd bij de amateurs be paalde zich het begin door lichte schermutselingen, die echter weinig slachtoffers vergde. Bayer, Bier huizen, Geluk, Piasmeijer en o.a. Verhoef, tastten de krachten van het peloton eens af. maar moesten spoedig ervaren, dat de hoge snel- Nop pas had Jan Sjouke het André de Korvet voorspeld „nog dit ju i" win ik een wed strijd," Zijn v lorspelling kxcam uit; hier Sj'ake, de tuinnaar van de nieuwelinaemoedslrijd door voorzitter vd. Lint in de bloe men gezet Goedkeurend ziet de heer Van Dijk toe. heid voorshands binnen ieders be reik lag. Een aantal ronden ging het drietal v. d. Stel, v. Vliet en Lagerweg aan de kop, ook zij leg den spoedig de handen in de schoot en na Vink, gingen ook v. Steen- selen. v. Verseveld en Bierhuizen nogeens hun geluk beproeven, doch ook al zonder enig resultaat. Na veertig km kreeg een van de favorieten, de Rotterdammer Schalk Verhoef een lekke band, en ver oorzaakt^ daardoor een kleine val partij, die Kroon een gebroken sleutelbeen kostte. Verhoef kreeg een andere fiets, die echter voor zijn lange benen veel te laag was en toen hij eenmaal zijn eigen fiets terug had, was zijn achterstand aanmerkelijk groter gewerden. Dit was ook al een gevolg van de jacht, die Hofland inzette, toen hij een gevaarlijk concurrent als Ver hoef in moeilijkheden wist. Van Wetten stak hem bierbij een hand je toe en spoedig lag het veld ver brokkeld over het parcours. Toen echter de vernietiging van Ver- hoef's kansen een feit was. zakte het tempo aan de kop en. alles kwam weer by elkaar. Een nieuwe jacht ontstond, toen Schoen, v. Sas, v, Verseveld en v. d. Stel zich vooruitwierpen en de rest van het peloton de weglopers tot andere gedachten vilde bren gen. Ook deze zaak werd geregeld. Gevaarlijker werd het toen de groep helemaal uiteen viel en de jeugdige Heiden een groep van on geveer achttien renners met o.m. Geluk, Piasmeijer, Bravenboer, v. Verseveld. v. Steenselen, v. Brug gen. Knegt en Bos completeerde en Hofland. Vink en Peters zich in een wilde jacht bij deze groep voegden. De kwaliteit en kwantiteit aan de kop bleek echter te groot, want nu zoveel kopstukken, vooraan za ten zakte het tempo en ook de zwakkere broeders potelden bij. Het werd nu kort tegen het ein de een ware wervelwind van vinni ge jachten. De laatste kwam van een vyftaï; Geluk, Blokzeil, Vas- sena, v. Wetten en Schippers, waar twee ronden voor het einde v. Sas bij sprong. Doch. ook nu had het grote peloton het laatste woord, en smolt in de laatste ronde een groep van. ongeveer 35 renners samen, die in een felle eindsprint op het fi- nishdoek afstoof. De uitslagen waren; Amateurs, 90 km in 2.21.10: 1. Vl. Rus man (Haarlem); 2. J. v. Sas (Den Haag); 3. j. Hofland (Beverwijk 4. J". Heiden (IJsselmonde); S. T- Bick- zeil (Rotterdam); 6. W. v. Brunschot (Den Haag); 7. M. Snijders (Halfweg): 8. M. Vmk (Rotterdam); 9. C. Pias meijer (Voorhout); 10. T. Peters (Haar. lem): 11. R. Stout (Amsterdam); 12. M. Bravenboer (Rotterdam). Nieuwelingen. 60 km in 1.37.14: t. J. Sjouke (Rotterdam): 2. J. Griep (Rot terdam); 3. H. v. d. Graaf (Rotter dam); 4. J. Schouten (Rotterdam); 5, N. v. d, Veer (Rotterdam); 6. G. Ja cobs (Rotterdam); 7- M. de Zeeuw Cs-Gravendeel); 8. A. v. Ierse! (Rot terdam): 9, J. v. Leeuwen (Rotter dam); 10. W. Voogt (Vlaardingea). Van Verseveld won de leidersprus. In Deventer speelde Hermes, met Osterholt en Van Lent in de gelede ren, een oefenwedstrijd tegen Go Ahead. Hermes verloor met 52, De Schiedamse doelpunten werden ge maakt door Van der Tuyn en Van Lent. De 44-jarige fabrieksarbeider J. van E. uit de Zeestraat liep Za terdagavond op de kermis, in ge dachten verzonken, het terrein van de zweefmolen, op. Hij kreeg een van de ronddraaiende bankjes te gen het hoofd. Met een bloedende wond en een lichte hersenschudding werd hij door de GGD naar huis gebracht. Zaterdagavond werd in een café op de Grote Markt geducht ge vochten. De 50-jarige eantinebedien- de A. van B. kreeg een schop te gen dc maag. De man die reeds verschillende malen aan de maag is geopereerd, werd door de GGD naar het gemeente-ziekenhuis ge bracht waar hij ter observatie is opgenomen. Zondagavond kreeg het echtpaar v. L. op het Rozenburgerplesn onenigheid. De man. A. v, d. L-, kreeg van zijn ega een slag met een koffiepot op het hoofd, Hij liet zich echter niet onbetuigd, want toen de politie ingreep lag zijn vrouw bewusteloos op straat. Zij is door de GGD naar het Gemeen teziekenhuis gebracht. (Advertentie I. M-> Heden Plantage Vlaaralngerdijk Dinsdagavond De door de motorclub Schiedam in het kader van de vacantiefeesten georganiseerde bromfiets-race, die Dinsdagavond zou nlaats vinden op net parcours van het industriege bied Nieuw Mathenesse, kan met doorgaan. Hoewel van de zijde van de verkeerspolitie alsvandeKNMV de vereiste toestemming was ont vangen, heeft het ministerie van Verkeer en Waterstaat toch ge meend, dit evenement te moeten verbieden. Eerst hedenmorgen werd van dit verbod bericht gezonden aan de Motorclub Schiedam, die hierdoor wel zeer gedupeerd wordt. Immers alle voorbereidingen waren reeds getroffen. Bekende rijders uit heel het land hadden hun medewer king toegezegd en vele instanties waren voor de wedstrijd ingescha keld. Het verbod geschiedde op ad vies van. het College van Gedepu teerde Staten, dat hiermee afweek van de in andere provincies gevolg de regel, waar dergelijke bromfiets- wedstrijden wel werden toegestaan. De start van de amateurs. Een grote groep komt in beweging; het had ook de finish kunnen zijn. Ondanks felle strijd slaagde niemand enn te ont snappenOp de voorgrond Vink. Van Steenselen en Knijnenburg trekkenzich op gang. Dat was een feest. Drieduizend Schiedammers voor het S.G.- concertpodium. Daarboven een sterrenhemel, die twinkelde alsof hij wilde inhalen, wat hij te kort was gekomen. En op het podium een stel artisten, dat van plan was om op deze eerste zomeravond van het jaar dit enthousiaste en goedgeluimde pu bliek nu eens het allerbeste van hun kunnen te laten zien. Waarin ze volledig slaagden. Alex de Haas, die voor het eerst in de „Schiedamse ruimte" werkte, had beslist 'geen laA van ruimte vrees. Hij praatte de duizenden ku bieke m ïters tot een gezellige, pret tige zaal en lijmde de nummers aan een in een lofwaardige stijl.. Eon snelle, verzorgde conférence, die de stemming tussen de nummers niet liet zakken, maar die hem opjoeg. En dat was in die grote Plantage zaal een fraaie prestatie. En verder had de Schiedamse Ge- meenschan gezorgd voor een keur van de ulerbeste artisten. Die Nic ky Noble, wat een dwaas! Maar wat een virtuoos tevens; een. techniek aan de xylofoon om van om te val len en een prachtige imitatie van Spike Jones op een zelf ontworpen instrument, dat het uiterste vergde van Nicky's armen, benen, mond en hoofd. Eén van de hoogtepunten van ae avond, deze Nicky, maar schakel „the 2 Cavelli's" niet uit Accordeon- nisten, die een hele plantage aan het zingen kunnen brengen en die dat deden óók. Over techniek gespro ken. Heeft U de drie Saytons wel eens zien fietsen? Zo nee. dan moet Op Woensdagavond 1 Sept. a s houdt de N.V.V.-Jeugdorganisatie „Jonge Stnjd" een propaganda- avond in de grote zaal van het Volksgebouw. Het nieuwe bestuur heeft een groot aantal N.V.V.-jonge- ren uitgenodigd deze avond te be zoeken. De centrale jeugdleider Joost Mo- lekamp zal het licht later schijnen over het grote DIstrict-w k-end dal te Gouda zal worden g nouden op 11 en 12 September a.s. De jeugd zal bij pleegouders worden onderge bracht! Het bestuur van „Jonge Stryd" is er bovendien in geslaagd om voor Woensdagavond een uitstekende film te bemachtigen n.l. „Een man in een wit pak", terwijl een teken film en de documentaire "lm „Grenzen die ons scheiden" de N.V.V.-jeugd een nuttigden pretti ge avond waarborgen. De toégafig voor leden van het N.V.V. in de leef tijd van 14—22 jaar is gratis op ver toon van de uitnodiging, óf het het Bondsboekje. De avond vangt aan om 8 uur. Ij toch beslist eens vragen aan één van de toeschouwers,van Zaterdag avond hoe dat in zijn werk gaat. Maar vraag dan gelijk eend hoe het komt, dat Gino Manelli, met series ringen draaiend aan een arm en beide benen, op één hand kan staan. Wellicht, dat U het treft met de Toe schouwer. misschien lette hij beter op dan wij, want wij weten het echt met Wij weten trouwens ook niet hoe het komt, dat de grote acrobaie Mary Matonel iedere keer weer uit de knoop komt. Wij dachten dat er grenzen waren aan de lenigheid van De wielrenner C. Kroon van de Dordtsestraatweg is Zaterdag bij de Ronde van Scsuedam bij een val partij zo ongelukkig terechtgekomen dat hij zijn sleutelbeen brak. Door de GGD is hij naar het Zuiderzie kenhuis gebracht. Na behandeling kon hij naar huis terugkeren. De bevolking van Schiedam Is in de maan*' Juni met 73 inwoners ver meerder* Vooral is dit te danken aan het tel*, dat maar liefst 117 kin deren werden geboren. Het aantal slerftegevallen, dat daar tegenover staat Is 39. De maand Juni kenmerkte zich overigens door een grote trek naar elders. Liefst 238 Schiedammers ko zen een andere woonplaats, maar dit werd bijna opgeheven door het feit, dat 233 personen zich in Schiedam vestigden. Het aantal inwoners van Schiedam is nu tot 75.744 gegroeid, Er werd Weer braaf getrouwd in onze gemeente. Liefst 132 personen stapten in het scnip des huwelijks. Van deze jonggetrouwden bleef een. groot aantol bij de ouders inwonen. Liefst 58 stuks bleven „bij moeder" Vflui man of vrouw, 32 stuks bleven .getrouwd gescheiden". Slechts 7 pa ren kregen een eigen woning. Geen ideale icstand. maar er wordt hard gewertc* om dit beter te maken. Nieuvviand is er een. voorbeeld van. de mens. Mary overschrijdt die grenzen met luchthartig gemak. Is het wonder, dat zó'n avond met niemand minder dan Gerard van Krevelen voor de muziek, ook nog een succes werd? Nee, natuurlijk. Maar dat het zo'n geweldig groot succes zou worden, dat heeft de SG waarschijnlijk zelf niet kunnen be vroeden. Op Zondag 29 Aug. hield De Blau we Doffer een wedvlucht vanuit Breda, een afstand van 42 km. Ge lost tussen 9 uur en 9.30 uur. De eerste duif arriveerde om 9.44.27. De laatste duif om 9.54.14. De uitslag wasr 1. 2 A. Boes, 3, 11 A Broeders, 4 v. Deurzen, 5. 7, 9, 22 Kerkhof, 6. 20 Butlers en Zn., 8, 18 J. Hazenkroot, 10, 13 J, Broeders, 12 v. d. Hoeven, 14 Th. Duivenbode, 15 de Hartog, 16 Vorstenbos. 17 v. Gogh en Co. 19 v. Leeuwen en Co., 21 T. Claes, 23, 25 v. Oort, 24 A- Limborgh. De SCV de Postduif organiseerde een wedvlucht voor oude en jonge duiven vanuit Breda. Een goede uit slag maakte de jonge liefhebber J. Brand met 4 vogels met 4 prijzen. De gehele uitslag is als volgt: 1. 20 K. Brouwer, 2, 12, 18, 43 J. Brand, 3 A. Wagtendonk, 4 J. Koog- je, 5, 7„ 46, 54. 97, 9S J. Doejaaren. fi G. Kiela, 8. 40 J. Westerholt. 9, 56. 62 K. Muilwijk, 10, 57 J. v. d. Waard, H J. van Asten, 13. 29. 55 C. v. d Grijp. 14. 17, 30. 31. 36, 41, 59, 72, 100 J. v, d. Windt, 15, 39 D. v. Weelie. 16, 101 C. van Wijk. 19, 20, 33. 37, 67 C. Verlinde. 21, 35, 53, 60, 87 Joh. Chris ten. 22, 85 Th, Janse, 23. 69 C. du Chartenier. 24, 66 C. de Tuinder, 25, 78. 88, 103 H, Crama. 27. 73. 93 A. Heer en. 28. 82 A. de Dunnen, 32, 49, 70 Dipl. J. v. d. Beek, 34, 47, 75, 80 C. de Graaf. 38 F. Eijkenbroek, 42, 86 A. Mooy, 44, 94 E. v. Srrurren, 45 A, v, d. Tuyn, 48, 58, 63. 102 A. de Man, 50, 96 G. Trie!, 51. 65 J. Simons, 52 K. Levering. 61, 68 P. Dalhuizen, 64 N. in 't Hol, 71, 76 L. Verheugen. 74. 77, 90 W. Poort en Zn.. 79. 95 J. Lips, 81 P. Gauweleeuw, 83 P. Kersemeijer 84. 99 J, Freij, 89 Gebr. van, Harme- lcn en Co„ 91 L. v. d. Meij, 92 H, Blondé. Ter gelegenheid van haar 9-jarig bestaan organiseert de klaverjas- vereniging ..Singelboys" een Natio naal Concours waarop 2 x 2000 pun ten nieuw spel zal worden gespeeld. en 28 September. 1, 3. 5, 8, 10 en 12 October. Prijsuitreiking 17 October in haar clublokaal Café Sport, Singel 148, Schiedam, VANDAAG 10 uur: Passage: Kofstaó's jeugdorkest. 7 uur Marconiweg Balletgroep van mej. Durang. 7.15 uur: Frans Halsplein: Micro-korfbalwedstrijd. 8 uur Plantage: De Luchtmacht kapel. 7 uur; Nieuw Mathenessestraat Bromfietsrace. 7,15 uur: Edisonplein, Micro korfbal. 9 uur: Vlaardingerdijk, Vuur werk, DOORLOPEND Van ca. 8 uur af: Gordel van Licht. 2—5 en 7—12 uur: Fluoralia in de Beurs. 2 en 4 uur: Gelegenheid tot beklimmen Grote Kerk. 25 en 712 uur: .Kinder tekeningen uit 44 landen". Lange Haven 103. 25 en 7—12 uur: „*fan Baby. ton tot Napoleon", Lange Ha ven 73. Gisteren hebben de S.V.V.'ers in de retumwedstrtfd in Luik tegen de Royal Standard Club een eervolle 43 nederlaag moeten incasseren, echter kunnen de rood-groene we derom terugzien op een zeer goede oefenwedstrijd waarin met een hoog tempo en goed combinatiespel werd gespeeld. Door een grote wegomlegging op de heenreis arriveerde de Schiedam mers eerst enige minuten na vieren bij het Stadion, waarin de Liegeois- spelers reeds zich los stonden te trappen. Tien minuten over vieren stonden de S.V.V.'ers m het veld voor de aftrap, welke vlotte kleed partij door de ruim 7000 man pu bliek werd beloond met een, harte lijk applaus. Direct na de aftrap opende de Luikenaren een bliksemoffensief en werd de S.V.V. doelmond bekogeld met vurige schoten waardoor S.V.V, volkomen werd overrompeld. Na enige minuten belanden één van deze kogels achter doelman Kouwen en was de stand 10 voor Luik. Aanvoerder van SchJjndel diri geerde op vakkundige wijze ayn mensen in de aanval en na enige tijd begon de S.V.V. warm te draaien. Jan van Schijndel ontving een goed aangegeven bal, passeerde opzijn enige tegenstanders en schoof onhoudbaar de bal in het net, 11. Enige minuten daarna een goede voorzet van Van Pelt en. Henk Köne- man stond klaar om de stand op 11 te brengen. De rood-groene combineerde weer dat het een lieve lust was en waren wat kansen be treft zeker in de meerderheid. De Belgen kwamen echter terug en voor de rust werd de stand nog op 2-2 gebracht. Direct na de rust scoorde de Bel gen wederom en was het 32. De S.V.V. verdediging diende nu alle zeilen bij te zetten en doelman Kou wen verrichtte hierbij diverse goede safes bij de felle schoten van de gast heren. Een kwartier voor het einde loste van Pelt weer één van zijn be kende knetters die terug sprong van de paal, echter van Geel stond klaar en 'deponeerde de bal linea recta achter de keeper. Even later trad Corveleijn op als de reddende man op de doellijn, het geen echter uitstel betekende wat bij de volgende aanval van de Luikse voorwaartsen werd de stand op 43 gebracht door een fraai schot van. de middenvoor van Liegeois. De laatste minuten streden de SW-ers nog fel voor de gelijkmaker welke verhou dingswijs zeker was verdiend ge weest echter bij het eindsignaal was de stand nog ongewijzigd. SW neeft in ieder geval weer een zeer goede oefenwedstrijd gespeeld en deze generale repetitie kan de rood groene ongetwijfeld het nodige ver trouwen geven in de eerste competi tiewedstrijd voor a.s. Zondag in de kuip van Feijenoord. Lilian, d. v. L. Kok en E. Kooren gevel; Benjamin, z. v. J. Veth en N. Boer; Cornells H., z. v. C. H. van der Veen en. C. A. van der Hilt; Carla. d. v. F. den Buitelaar cn ML Wesïlaad; Johanna en Sophia, dochters van J. van der Hoek en J. Hoogendam. Overleden: J. C. de Leede, weduwe van L. Hofsteede 62 j.; F. Euseler 83 jaar vr. van A. den Houting; A. W. H. van der Heiden 76 jaar. In het z.g, tweede elftal, dat For tuna gisteren in het veld bracht tegen een combinatie van de Schie damse vereniging W.F., samenge steld uit 6 spelers van het eerste en vijf van het tweede elftal, zagen wij diverse spelers uit lagere elf tallen. Het spelpeil is dan ook tegenge vallen, Er was van goed voetbal geen sprake, hetgeen begrijpelijk was, omdat de spelers geen van allen op elkander waren ingespeeld. De Vlaardingers speelden voor de rust met de straffe wind in de rug, waardoor het W.F.-elftal nog al in verdrukking kwam. Het was kort na het begin reeds 1-0 door Van den Brink, welke stand nog voor de rust tot 2-0 werd opge voerd. Aanvankelijk was W-F. na de thee in de meerderheid, hetgeen dooreen tegenpunt werd uitgedrukt. Deze meerderheid was slechts van korte duur, omdat de. spelers blijkbaar vermoeid raakte*Hoewel Fortuna steeds aanvallend was werd er bar slecht gespeeld. Een derde doel punt. wederom van Van den Brink, gaf nog even een opflikkering, waarna het spel als een kaarsje uitging. Op het VFC-terrein hadden wed strijden plaats tussen elftallen van VFC en het Schiedamse Demos. In een viertal wedstrijden scoor den de Vlaardingers 18 doelpunten, waar tegenover Demos er slechts 9 noteerde. De grootste overwinning werd behaald door VFC 5 op Demos 4. met een 7-1 score. Ook VFC 4 hield Demos 3 er onder met 5-2. Het derde elftal van de Vlaardingers was het enige, dat verlies boekte; het verloor van Demos 2 met 3-4. Ten slotte won ook het 2e elftal van VFC van Demos 1 met 3-2. Deze wedstrijd was het aankijken alleszins waard. Het was over alle liziies fors, doch eerlijk spel met wisselende kansen. De thuisclub buitte de kansen wel het best uit. zodat met de rust een 2-0 voor sprong was verkregen, door doel punten van Ruijs en Bakker. Na de thee kwam Demos flink opzetten, Het werd al spoedig 2-1 In het snelle op en neer golvende spel werd er gevochten om doel punten. Beide partijen wisten zich aan elkaar gewaagd, zodat elke kans moest uitgebuit worden. De Vlaardingers hadden wederom het eerst hierin succes, waardoor de stand op 3-1 werd gebracht. Demos gaf zich nog niet gewonnen en kort voor het einde had het succes en werd achterstand met een gaaf doelpunt verkleind. Dit was kort \*oor het einde, zodat in deze stand geen verandering meer kwam, Het was jammer, dat de grote zaal van Gebouw Arcade Zaterdagavond niet geheel gevuld was, want hetgeen geboden werd, was werkelijk de moeite waard. De bezoekers, die naar de Lange Haven gekomen wa ren om er het 26-jarig bestaan van de Schiedamse Voethalvereniging „Martinit" te vieren, hebben zich uitstekend geamuseerd. Met vaart en verve werd een cabaretprogram ma voor het voetlicht gebracht door tal van bekende artisten. Voor een lach en een lied zorgden Yvonne Monette en Marius Mac PhaiL „Crasy en Crazy", alias „The handy Fools" lieten de zaal schateren. Muzikale medewerking was er door de twee Zingende Zusjes, de Meila's en het accordeonduo „de twee Gerto's". Aan het begin van de avond werd de heer J. de Jong gehuldigd door Martinit's voorzitter, de heer D. v. Dijk voor 26 jaar trouwe dienst aan de vereniging. De voetbalvereniging „Hollandlaan" die voor deze avond geïnviteerd was, kon omdat één van de bestuurs leden door een ongeval tn het zie kenhuis beland was. niet vertegen woordigd zijn. Een. gezellig bal tot diep in de nacht bekroonde het feest. GEVRAAGD NETTE voor sigarenwinkel boven 20 jaar, v.g,g.v„ goed loon en prettige werkkring. Brieven ond no. S 189 bureau van dit blad Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 10.21) I Te koop aongeb. Liberty Fauteuils. Door onze reel, campagne nu Liberty Fauteuils compl. met kussens 39.—, 49.—, 59,— enz. Wilson. Gr, Vtsserijstr, 97' 101, midden in de straat. Koop bü de vakman. Keu kentafels V.R. f iz.50. Keu kenstoelen, beuken gelakt 12.75, keukenkrukjes beu ken gelakt 4.50. Strijk planken v.a. 9.75, Frans v. Thienen, Broersveld 123. Het bekendste en goedkoop ste adres voor trapleren, waskuipen, emmers, .waske tels, wasteilen, wringers, wringerbokken, wasborden, wasplanken, enz, Frans van Thienen, Broersveld 123, Fotografie H. Voor vlot en vakkundig ontwikkelen en afdrukken vao Uw rolülm naar Dro gisterij en Fotohandel Wil- lebrand. Rotterdamsedijk 405 a, tel 07848 Diversen Dames! Permanent Wave v.a. 6.— tot 12.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50. Modelknippen 1.—. Jac. v. Kalker, Maison „Mo dem". Hoogstraat 53, teL 59750. Zijn uw se boenen te hletnr WIJ vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinatal- letie. Schoenrep.bedrijf „Ex celsior" Dam 30. tel 66874. Sonde glasplaten, scDuif- ruiten, glas tn lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz. levert U Loopik'i ainsIndiiK^H» 80, Telefoon 68945. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdam sedijk 265, tel. 68021 Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1