Gillette C 3 Daverende (Tap)toegift na concert door Luchtmaclitkapel Laatste wedstrijd bracht Hermes nederlaag tegen Sparta WÊÈÊBfÊM KOERIERSTERS kantoorbediende (vrb Prachtig besluit van Plantage-Parade Laat kinderen op school melk drinken Kankerbestrijding heeft aller steun nodig Micro-korfbal: Is me dat lopen! Hofstad s jeugdorkest in Passagetheater Moet Ueeni AGENDA Vacantiefeest besluit met vuurwerk en taptoe U voelt sieh uls 9u miilionnair Had veel erger kunnen zijn Fietsendieven Burgerlijke Stand Kind liep de rijweg op Lading niet goed vastgebonden Kosteloos inenten Bromfietser viel Esperanto wint veld Esperanto-agendo Vandalisme in Kethel Vacantiefeest- agenda Drie nieuwe kerken voor Ger. Gem. D.W. en W. naar Bieyerlieide In Monopole: „Sangaree" Ambtsjubileum bij Rijksloodswezen SCHIEDAM DAN EEN KOERIERSTER Dinsdag 31 Augustus 1954 Met een daverende taptoe besloot gisteravond de Lucht- machtkapel de „Plantage-parade". Na een uitstekend program ma stalde de kapel zich in zijn grootste bezetting op en bracht de plechtige, altijd weer imponerende taptoe op een wijze, die het talrijke publiek op slag veroverde. Bijna even daverend als de taptoe zelf was het applaus, dat de luchtvaartmannen moch ten incasseren. „Ik vergeef hun onmiddellijk die krijsende straaljagers" zei iemand naast ons en zo dachten er meer over. Tail" van Thurban, met zijn ver rassende trombone-effecten oogstte minstens evenveel succes. En dan de Taptoe toe; ja. dat was iets an ders, iets bijionders. Dat is niet te ertelien; als U werkelijk wil weten wat een Taptoe van deze kapel is, dan moet U gaan kijken en horen. Te beschrijven nee, dat is dit mach tige schouw- en hoorspel niet! Tja, en zo is dus het einde ge komen van de „Plantage-parade". Een beetje weemoedig gezicht, die mannen, "die vandaag de tribune al weer aan het weghalen zijn. Acht avonden van feest had men er ge dacht. Eén ging niet door, maar de andere zeven, die waren een groot succes. Trouwens, de voorstelling, die naar Arcade ging, had, wat dat betreft, ook niet te klagen. Maar één ding is zeker. De „Plantage- parade" van de Schiedamse Ge meenschap heeft er voor gezorgd, dat duizenden Schiedammers geno ten hebben van ontspanning van de beste soort En dat is een pluim waard; en dat is ook waard, dat we zuchten en zeggen: „Hè, jammer, dat het voorbij is. maar volgend jaar...." En daar houden we het dan maar op. (Advertentie l. M.) al# U zich scheert met Gillette. Dat ligt in ieders bereik! Het Gillette precisie-acheerapparaat 32* met 2 Blauwe Gillette mesjes kost slechte f 1.10. Met Gillette scheert IJ sticb perfect en snel. Gillette mesjes zijn de scherpste en hardste ter wereld. Daarom Kaan ze ook lander mee. 're 'goeie morgen"" begintmet - GiU"tir 1 Dispenser met 10 mesjeo f 1.50. Zonder extr« kosten kont U Dn Blsowe Gillette mesjes krijgen in de ideale Dïspenser-rerpakking. Eén drak met dc daim en ren nieuw mesje ligt In Dw apparaat) bLÖË 75 cent per 5 De tjjd nadert, dat de kinderen weer naar school gaan en nieuwe leer lingen de eerste klassen gaan bevolken. De oudere kinderen hebben vorige jaren al kunnen profiteren van de gunstige resultaten van het drinken \-an melk op school. Wat een internationale bekend heid de grote voedingswaarde van melk heeft, blijkt uit het eindrap- Van 1 September tot en met 11 September a.s, wordt de jaarlijkse grote collecte van de afdeling Schiedam van de Nederlandse Vereniging tot Steun aan het „Koningin Wilbetmina Fonds" voor de kankerbestrijding gehouden. Talloze uitspraken van ter zake Maarvoor die bestrijding is Hoe veelzijdig de Luchtmachtka- pel is bewezen de heren weer eens gisteravond. Onder leiding van di rigent H. F. W. van Diepenbeek brachten zij de drieduizend Schie dammers de Plantage was bijna uitverkocht een programma van de meest uiteenlopende nummers. Op het Caprice Italien van Tsjai- koxvsky volgde onmiddellijk de Hhapsodie in Blue, één der hoogte punten van de avond, Gershwin's muziek betoverde de Plantage sn vooral het jongere publiek was ver. rukt. "Voortreffelijk was de uitvoe ring. voortreffelijk, ook het piano spel van Jacques Schutte, die de solo voor zijn rekening nam. Na de pauze kwamen meerdere bekende nummers. American Petrol, the Sun valley Mountains, From Africa to Harlem, het zijn slechts drie schotels van het uitgelezen di ner, dat de Luchtmacht Schiedam bereidde. Tot welk een verrassende effecten het spelen in de open lucht kan. leiden werd gedemonstreerd toen in „From Africa to Harlem*' Zondag vond op de Schiedamse- dyk in Vlaardingen ter hoogte van de watertoren een ongeval plaats, dat gelukkig goed is afgelopen. Langs de oprit van Plein 190 reed de 23-jarige Ph. uit Schiedam met een motorrijwiel de dijk op. Op de duo zat de 22-jarige mej. B. uit Vlaardingen. Op de dijk gekomen werd hij ingehaald door een auto, bestuurd door de 27-jarige H. uit Rotterdam. Deze haalde met de auto te vroeg naar rechts uit en haakte met de achterbumper achter het voorwiel van de motorfiets. Hier door werd dit met de bestuurder en de duorijdster over ongeveer 25 meter medegesleurd. Het letsel bleek, wonder boven wonder, mee te vallen. De motorrijder bekwam slechts enige schaaf wondjes; de jongedame enige sehaafwersdjes pn een pijnlijke elleboog. Zowel de auto als het motorrijwiel werden beschadigd. Voordat de Luchtmachtkapel concerteerde in de plantage maakte de drumband van dit orkest een wandeling door de stad. het oerwou-rhythme plotseling steun kreeg van een vertrekkende mailboot. Onverstoorbaar dirigeerde Diepenbeek verder; het scheen alsof ook de boot zijn fluiten naar het stokje regelde. Uiteraard bleken de Luchtvaart mensen sterk te zijn in marsen, De Parachutistenmars lag hun vanzelf, sprekend prima, maar „the Tiger's deskundigen vestigen er bij herha ling de aandacht op, dat de strijd te gen de kanker onvoorstelbaar zwaar, doch zeker niet hopeloos is, maar zij noemen daarbij één voorwaarde n.l. i Ilen bereid zijn daaraan deel te nemen. Wist U. dat er elke 15 seconden op aarde een mens sterft en wist U dat in ons land dat het laagste algemene sterftecijfer bezit, 18 van de 100 sterfgevallen te wijten zijn aan kan ker. Wist u dat als kanker vroegtijdig wordt herkend de ziekte soms vaak vlugger en beter is te genezen dan tuberculose. JVIen moet beslist een lange adem hebben om met micro-korfbal te kun nen meespelen. Tjonge, wat een snelheid zit er in dat spel. Nauwelijks heeft men de bal afgegeven of hij komt al weer terug; net was de tegen stander, die je in de gaten moet houden nog achter je en nu staat hij weer voor je. Geen sport voor meisjes en jongens, voor dames en heren, die al gauw lopen te puffen, maar wel een sport, die de allerfraaiste combinaties te zien geeft en die het publiek ademloos kan doen toekijken. En als men het beheerst, wat een vreugde, ro'n fraaie combinatie, wat een genot zo'n zwevend schot de korf in te zien gaan als tenminste je eigen partij heeft geschoten en wat een voldoening, wanneer men met een snelle reactie de tegenstan der te vlug af is- Micro-korfbal is niet gemakkelijk, maar wél de moei te van het leren waard. Trouwens, dat geldt natuurlijk evenzeer voor gewoon korfbal. 3 het Frans Halsplein hebben we 30 minuten micro-korfbal zien spe len. Een beetje duizelend verlieten we daarna dat kleine zandvlakte!je. „De spelers zijn er nog niet aan ge wend", zei de commentator. Hadden we ze wel eens willen zien. wanneer dat wel het geval is. We vonden het nu al een demonstratie van vaardige bal behandeling, van snelheid en combinatie-vermogen. Wat een tem po houden die achttallen er m. Geen wonder, dat je maar drie speeltijden van elk tien minuten hebt. Dat zou anders niemand volhouden. Het is een veelal moeilijk te rea liseren ideaal, dat jeugdcor.certen door jonge mensen worden gegeven. Men gaat zeer terecht van het stand punt uit. dat wat men ae jeugd biedt nooit goed genoeg kan zijn, omdat in de tijd van vorming en groei alles gewonnen maar ook be dorven kan worden. Vandaar dat men liefst ervaren musici of dito orkesten voor de middelbare school jeugd laat optreden. Lukt het ech ter, zoals hij Hofstad's jeugdorkest, een groep begaafde jongelui bijeen te brengen, voor wie muziek meer betekent dan een min of rrcer ver plicht opvoedmgsonderdeel, dan wordt het, anders. Het bleek giste ren in Passagetheater duidelijk dat zulk een orkest wel degelijk in staat is, een volwaardig programma op alleszins acceptabele wijze, en soms zelfs meer aan dat, te brengen. Hofstad's jeugdorkest telde in de ruim 32 ja m van zijn bestaan vele muzikaal begaafde jongeren onder zijn leden, die of tot bekwame mu sici of tot zeer vergevorderde dilet tanten zyn opgegroeid. Ook nu is het orkest zo samengesteld en het is voor de dirigente, mevrouw Tilly Talboom—Smits dus zeer wel mo gelijk tamelijk veeleisende werken op het programma te plaatsen. Een serenade van Mozart b.v. met soio- strykkwartet of de prelude tot Le déluge van Saint Saens (met viool - solo) zijn composities, waarvoor men goede krachten nodig heeft. Het welslagen van deze beide wer ken was wel voor een heel groot deel te danken aan het uitzonder lijk mooie spel van Loes Scheep maker, die dank zij haar begaafd heid de beschikking heeft gekregen over een prachtige, kostbare viool. De 15-jarige Annie Ruymgaardt oogstte tereent veel succes met haaT voordracht van Vivaldi's vioolcon cert m a en Corne Kagi* was een goede piano-soliste m een niet bij zonder sterk werk van O Olsen: petite suite, ju oaens capriccio en Bonteens oud-Nederlandse dansen kreeg hot jeugdige publiek volop gelegenheid, samenspel en afzonder lijke kwaliteiten van de spelers te bewonderen en de weinige ongelijk heden of wankele intonaties zullen hen daarbij nauwelijks hebben ge hinderd. Zo is het eerste concert na de tour nee door Engeland een groot succes geworden, dat spelers en luisteraars veel voldoening heeft geschonken. ELLY SALOMé. Het waren het Zuiden en Spangen, die de demonstratie gaven. Spangen won, met 4I, maar eigenlijk was dat niet het belangrijkst Nee, het ging hier meer om het feit, dat er iets nieuws te zien was, iets wat net begonnen is. maar wat een toekomst heeft ,die kjmkt als een klok. Ga vanavond maar eens kijken. Op het Edisonplein spelen Spangen en het Zuiden om kwart over zeven weer zo'n demonstratie-wedstrijd. De fiets van de 30-jarige A. C. S. uil Vlaardingen werd gisteren aan de Singel gestolen. Ook de brom fiets van de 24-jarige O, J. ging op onrechtmatige wijze over in andere handen. Dit gebeurde gistermiddag aan de Troelstralaan. Geboren Augustus 1954: Elisabeth I.. M.. d.v. p. J. van Baaij en J. C. M. Meyster; Hermien J- A.. d.v. G. J. Beerens en D. Pothof; Johanna J., d.v, H. van der Gaag en P. Nagt- zaam; Johanna, d.v. C. Riedijk en G. W. Schoppers; Edith, d.v. A Muis en D. A. Ligthart Schenk; Wende- Una A., dv, J. Hoogendoorn er. C. M. Klemekoort Overleden Augustus 1954: H. J. Krootjes 29 j. vr. v. G. van Os: G. J. de Graaff, 49 j. vr. v. A J. Bij- kuiter. geld, veel geld, nodig. Daarvoor o.m. deze jaarlijkse col lecte, die wij warm in uw belangstel ling aanbevelen. Een aantal dames en heren hebben zich naar wij vernemen reeds opge geven voor de lij sten-collecte en de straatcollecte, maar het is ons be kend dal de organisatoren van deze collecte graag de medewerking heb ben van nog meer collectanten en collectrices. speciaal voor de straat- collecte op 11 September. Mocht de ze mededeling de lezeressen en le zers daartoe nog aanleiding geven, laten zij zich dan spoedig opgeven bij mevrouw J. C. van Wocrkom. Graaf Florisstraat 77. alhier. Het gironummer van de penning meester der afdeling Schiedam, de heer drs J. Buntier, Stadhouderslaan 77, alhier, is 397402. De acht-jarige E. van U. uit de Kamperfoelielaan te Kethel stak gisteren onverwachts de lepeniaan over. Zij liep onder de fiets van een passerende wielrijder en brak haar hnkerpnderbeen. Door de G.G.D. werd zij naar het Gemeentezieken huis gebracht Na behandeling'" is zij naar nuis vervoerd. Vijftien pakken gipsplaat vielen gisteren in de Hoofdstraat van een vrachtauto. De pakken bleken met goed te zijn vastgebonden. De on voorzichtigheid had geen persoon lijke ongelukken te,', gevolg. Op Vrijdag 3 September 1954 des namiddag van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen diphthene of tegen dmhtbe- rie en kinkhoest gecombineerd voor mot-schoolgaanao kinderen van 1 jaar en ouder in het gebouw van de G,G. en G.D. Tuinlaan 80. Op de Rotterdamsedijk reed gis teravond de 26-jange bromfietser A, B uit Rotterdam tegen de trottoir band van de vluchtheuvel bij het benzinestation dat daar staat Hij kwam zó ongelukkig terecht dat hy een heupfractuur en een hersen schudding opliep. Hij werd door de GG.D. naar het Bergwegziekenhuis gebracht, waar hij is opgenomen. De laatste wedstrijd van dit ciieketselzoen is voor de Damlaanbewoners op een alleszins verdiende nederlaag tegen het Rotterdamse Sparta uitge draaid. Hoewel Hermes het behoorlijke totaal van 189 runs voor het ver lies van 9 wickets scoorde, bleek het Sparta-elftal in staat deze score voor bet verlies van slechts 6 wickets te passeren. Vooral in het veld maakte het Hermes elftal een slappe indruk, verschillende run-out kansen werden gemist, de bowiery was lang niet zo zuiver als ander# en het leek wel, of de fielders lood in him schoenen hadden. Hermes mocht eerst gaan batten, daar de Spart a-aanvoerder na een gewonnen toss fielden koos. Dit maal opende Stolk met J van Noortwijk. Laatstgenoemde had vooral in het begin het geluk wel enigszins op zijn hand. Maar beide batsmen hielden stand op het bow len van L. de Bruyn en A. Rui ter man en hoewel de score erg lang. zaam de hoogte inging, slaagde de Spartaanse aanval er voot lopig niet in een scheiding te bewerkstelligen. Dit gebeurde eerst op een totaal van 7a runs, toen J. van Noortwijk voor 28 runs door Rui terman werd ge- bowled. In gezelschap van A. v. d. Ende bereikte captain Stolk nog voor de lunch zijn 50 runs en bij een stand van 84 voor 1 kwam de onderbreking. Na de hervatting was het aller eerst A. v. d. Ende, die voor 11 runs 1 b.w gins op Ruiterman. Tettelaar probeerde even zich te behcerren. maar koos toch weer de verkeerde bal uit om te slaan en werd voor slechts 2 nms gevan gen. Op een totaal van 124 runs ging tenslotte Stolk voor een goede 56 runs l.b.w. op De Bruyn. Bai ley leek in zijn batten wat ver moeid en bereikte dan ook niet zijn vlotheid van scoren als we van hem gewend zyn. Op 142 gaf hij een eenvoudige vangkans aan De Bruyn op rmd-on en was uit voor 19 runs. Hiile was wederom te weinig ge ïnteresseerd en viel dan ook spoe dig als slachtoffer van Borrani, c. and b. Het aardigste batten van de Hermès-innings kwam op het eind tussen Jan Stahlie en H. van Meurs Zij lieten zien, hoe men door goed runnen snel runs kan scoren. Na de lange periode van vrij saai cricket leefde het publiek nu enigszins op. Zeer veel korte runs werden dooi de batsmen genomen, terwijl beiden ook enige mooie boundaries scoor den. Toen het totaal tot 189 runs opgeiopen was en Hermes hiervoor ruim 3lï uur speeltijd gebruikt had, was Stolk wel verplicht de Rer- mes-mnmgs te sluiten. Stahlie bleef met een keurige 22 not out, terwijl Van Meurs 15 not out scoorde. Voor Sparta werden de wickets genomen door Ruiterman 241, Bor rani 3—4B, en L. de Bruyn 2—39, Toen de Hermes-aanval nog-voor de thee de wickets van H. A. v. d. Linde, Meeken en Ruiterman wist te veroveren en de theestand 27 voor 3 was, leken de Schiedam mers een overwinning tegemoet te port van de Gemengde Commissie van de Volkenbond over hel ver band lussen voeding en volksge zondheid. Hierin komt het volgen de citaat voor. „Melk is de eerste der beschermende voedingsmidde len. Meer dan enig ander voedsel bevat ze stoffen, onmisnaar voor leven en groei. Haar samenstelling en voedingswaarde zijn uniek.' De Directeur van het Voorlichtingsbu reau van de Voedingsraad. Dr. C den Har tog zegt: „Voor het behoud van de volkskracht is het nodig, dat de jeugd zo krachtig mogelijk op groeit en hiertoe ksn de schooi- melk voeding een belangrijk deel bijdragen." Ook hier in Schiedam mogen we op het belangrijke feit wijzen, dat het zeer gunstige resultaat van het Tuberova-onderzoek mede zijn oor zaak vindt in het vele melkdrinken op scholen in de afgelopen jaren. Het is werkelijk een genoegen, de kinderen des morgens in de pauze zon heerlijk flesje melk met behulp van een rietje te zien gebruiken. Kinderen die op de kleuterscholen begonnen zijn, blijven regelmatig drinken tot ze de lagere schooi ver laten hebben. Ook enkele U.L.O. scholen geven hun leerlingen gele genheid tot melkdrinken. Aangezien cie 1ste September op Woensdag valt, wordt in die week geen geld opgehaald, maar op Maan dag 6 September kunnen ne kinde ren hun kwartje meebrenen om op Maandag 13 September hun eerste flesje te ontvangen. De Franse minister van Onder wijs heeft de Unie van Franse Es perantisten erkend als opvoedkundi ge organisatie Als gevolg hiervan zullen Esp_,antocursussen met 10 of meer deelne. lers een subsidie ontvangen en de leiders van de cursus worden gesalarieerd. De Internationale Federatie van Esperantisten bij de Spoorwegen heeft in. de Italiaanse stad Verona haar jaarlijks congres gehouden. Aanwezig waren 583 personen uit 14 landen Vertegenwoordigers van verscheidene spoorwegmaatschappij en spraken begroetingswoorden. Ir Frischauf van de Oostenrijkse Spoorwegen, verklaarde, dat zyn di rectie het Esperanto zag al3 een deugdelijk en waardevol middei in het internationaal reizigersverkeer en dat deze directie alles zou doen om het Esperanto bij de spoorwe gen te bevorderen. Merkredon. Ia lan de sept, Ni komencas nian vintran laboron plenkurage, Varbu novajn kursanojn. gaan. Doch dit pakte geheel anders uit. Na de thee wisten J. Wilson en A, v. d. Linde op uitstékende wijze stand te houden. Was het batten van Wilson enigszins stug, dat van v. d. Linde was een lust voor het oog. waarbij vooral zyn keurige slagen naar leg opvielen. Speelden beide batsmen aanvankelijk zeer voorzichtig, met het stijgen van de score kwam Sparta op de tijd voor en na verloop van tijd veranderden Wilson en v. d. Linde dan ook van tactiek. De runs kwamen nu snel van hun bat en wat Stolk ook pro beerde, een scheiding kwam er voor lopig niet. Eerst op een totaal van 153 runs, alzo een verbetering voor de Rotterdammers van maar liefst 130 runs. ging Anc v. d. Linde voor een waarlijk uitstekende 68 runs run-out. De overwinning lag nu ech. ter voor de Kasteelbewoners voor het grijpen. Op 167 werd Wilson voor een uiterst nuttige 68 door Van Noortwijk achter het wicket gevangen. Borrani was, evenals Rui terman, geen lang leven beschoren. Na het scoren van 8 runs werd hy achter het wicket gevangen. Maar Grondhout en Knupfer brachten tenslotte, ondanks de verdedigende tactiek van de Hermes-bowlers. Spar ca m veilige haven. Op een totaal van 134 runs voer het verlies van 6 wickets was de Rotterdamse overwinning een feit Voor Hermes nam Schéffer 2 wic kets voor 67 runs, Bailey 2 voor 25 en Van Meurs 1 voor 59. Van Noortwijk deed achter de palen drie vangen. „4 f "'vf (Tie redactie behoudt iteft het tucht voor ingezonden stukken voor der» ruhrlek te bekorten Anonieme stwfebeti mui In de omllemandl Ver buiten het drukke stadsge woel ligt daar het vredige Tuindorp Kethel. althans zo oordeelt de wan delaar, die op een mooie zomerdag de stad ontvlucht, daar passeert, om in de vrije natuur verademing te zoeken. Maar als liy zo in de richting Kethel de Schiedamseweg opwan delt en daar links het rustige com plex ziet liggen, zal niets hem doen vermoeden, dat daar een klem bol werk van vandalisme ligt. Wij zouden hem. ter ontnuchte ring, even willen brengen bij de een goed halfjaar geleden geopen de R.K. school aan de lepeniaan en alle illusies van een vredig Tuin dorp zullen hem ontnomen zyn. Want dan zal hij zien, dat de af rastering om de school geheel is gesloopt, dat de tegels van de speel plaats zyn opgebroken en als pro jectielen zijn gebruikt om de gla zen tegels in de grond, die het dag licht m de kelder doorlaten, te ver gruizelen, dat het hierdoor ontstane gat als vuilnisbak wordt gebruikt, zodat hopen vuil zich in de kelder opstapelen. Dan zal hij zien, dat de dakgoot van de fietsenbergplaats is afge rukt, dat de afvoer van het hemel water is vermeld; dat nieuwe parn nen op liet dak de vernielde exem plaren moesten vervangen om nog groter schaae door lekkages te voor. komen Een tncste opsomming. En door wie wordt dit alles veroorzaakt Volgens mededeling van de politie in hoofdzaak door de kleinere kin deren. Het wordt nu toch zachtjesaan wel tijd, dat van alle kanten al daar medewerking wordt verleend, hieraan een einde te maken, wil Tuindorp Kethel tenminste niet als ec.i bolwerk van vandalisme ge> kwahficeerd worden. De politie houdt zoveel mogelijk toezicht, maar zonde r de medewer king van de ouders zal het met lukken. Zou het niet mogelyk zijn een kleine commissie uit de omwonen den te vormen, die als medehelpers van de politic hun schouders er onder willen zetten om van Tuin dorp Kethel weer een vredig Tuin dorp te maken? N.N, Wat men moet weten: Apoihekei^-nachtdien.'it: Gouka en en G.D., Co.. Groenelaan 127. Bellen bij ongeval: C.G. Tuinlaan 30. Tel. 69290. Leeszalen: Gcm. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9 30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geeoend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur' City Liphts. Mono pole: 2, 7 en 9 uur: San- garee". VANDAAG 7.15 uur: Edisonplein, Micro- j korfbal. 9 uur: Vlaardingerdijk, Vuur werk. DOORLOPEND Van ca. 8 uur af: Gordel van - Licht. 2*5 en 712 uur: Fluoralia in de Beurs. 1 2 en 4 uur: Gelegenheid tot beklimmen Grote Kerk. J 25 en 712 uur: „Kinder- j tekeningen uit 44 landen". Lange I Haven 103. j 25 en 712 uur: ,.*fari Baby- j Ion tot Napoleon", Lange Ha- J ven 73. 3 De laatste dag van het Vacantiefeest 1954 is aangebroken. ïn de Plantage wordt de tribune reeds afgebroken en gaan de vlaggen uit de mast, fn Nieuwiand kwam men echter vandaag eerst tot volle activiteit. De mannen, die ons grote slotvuurwerk verzorgen, hebben de lonten aangebracht. Van- aavond om negen uur kunnen tienduizenden hier weer genieten van dit grandioze evenement, waarmee nu voor de derde keer het zomerse feest van Schiedam wordt besloten. Maar het is voor vanavond niet al les. Om kwart over zeven is er nog een demonstratie van Micro-Korfbal op het Edisonplein en om half negen treedt de balletgroep van mej. Du- rang in het park tussen de Vlaardin gerdijk en de dr Schaepmansingel binnen de lichtkring van de schijn werpers. Zoals de „Gordel van Licht" een aparte opening krijgt, zo is er van avond ook een bijzondere sluiting van dit onderdeel van het Vacantie feest 1954. "Van half tien tot half twaalf speelt Cor Don op het drij vend carillon in de Korte Haven. Er is dan, na het vuurwerk, ook nog 'n laatste gelegenheid om de Wonder- tuin „Fluoralia", de tentoonstelling van kindertekeningen uit 44 landen en <le historische diorama's ...Van Babyion tot Napoleon" te bezichti gen. Het is „Oefening Baart Kunst', wslk corps met Crescendo en Harpe Er zullen in 1966 drie nieuwe ker ken zijn voor de Schiedamse Gere formeerde Kerk; de Zuider-, de Oos- tcr- en de Nieuwlandkork, Daar de bestaande Julianakerk een wijk be vat van ongeveer 2400 zielen zullen zy ieder district van 1200 gelovigen moeten omvatten. De kerken moeten centraal liggen, terwijl het de bedoeling is een wer kelijk „wijkcentrum" van iedere kerk te maken, catechisatie, jeugd verenigingen en vergaderingen zul len allen in het ene gebouw moeten plaats vinden. De exploitatie zal daardoor zo gunstig mogelijk zyn. Verwacht wordt, dat in 1980, 1663 en 1966 een kerk gereed komt. De S.V.V.-sup porter 3-vereniging „Door Weer en Wind" maakt be kend dat zij Zondag 5 September met autobussen naar Bleyerheide gaat. Men kan zich daarvoor opge ven Vrijdagavond 8 uur m ca Ie de Sluis, Lekstraat 2. Davids ook voor muziek aan de "Vlaardïngerdyk zorgt, dat van half twaalf tot twaalf uur. voor het Beurs gebouw een taptoe tot besluit geeft. Daarna is het tijd van scheiden en worden ook lichtjes hier gedoofd. Kort na de Amerikaanse revolu tie was het in Georgia maar een gecompliceerde beweging. Slaven, die geen slaven meer waren, mees ters. die geen meesters meer wa ren; het gaf aanleiding tot de,meest verwarde situaties. Dat de door een .oude generaal begunstigde slavenzoon Carlos Mo rales, ooit al is hij dan dokter, het niet gemakkelijk heeft in de be krompen Zuiderlyke samenleving is te begrijpen. Er wordt getracht hem onmogelijk te maken, er wordt ge tracht hem te verleiden, kortom, allerlei gevaren bedreigen hem. Maar Carios is geen bangerd en te midden van opofferende vrien den. valse kerels, gemene en on stabiele vrouwen weet hy toch een. carrière op te bouwen en tevens een beeldschone rijke dochter het hart to ontstelen. Deze dochter is de zeer aantrekkelijke Arlene Dahl, de dokter wordt gespeeld door de stoere Fernando Lamas. Op 1 September zal de heer J. H. Jans, administratief ambtenaar a le klasse chef de bureau bij het Rijksloodwezen te Rotterdam zijn veertigjarig ambtsjubileum vieren ongetwijfeld zullen, velen uit de scheepvaartwereld waar de heer Jans ecn bekende persoonlijkheid is, van de gelegenheid gebruik ma ken hem op 1 September van 10.3Ö- 12.00 uur m bet gebouw van het loodswezen, Pieter de Hoochweg 125 b, geluk te wensen. DANKBETUIGING Hiermede betuigen wij onze oprechte dank. voor de be toonde belangstelling bij het overlijden van onzeb geliefde Vader, Beh., Groot- en Over grootvader enz. ANTONIUS WILHELMUS HUBERTUS v. d. HEIDEN Weduwnaar van Johanna Kok. Uit aller naam: Dr. v. d. HEIDEN, Schiedam, Aug. 1954, Tarief tot en met Ij woorden f 0 65 Elke vyf wwnut-n meer t U2U J Te koop aangeb. j lïerenpolsborloge 9 75. Pro fiteer van deze uiterst voor delige aanbieding! H. A Die- terich, horlogemaker, goud smid. opticien. Prof. Kam Onneslaan 93. Kloostertafels voor reclame prijzen: 70 X 40 22.50, 75 X 45 26.50, 80 x 55 33.50, 100 X 50 39.50, 100 x 55 52.—, Wilson, Gr. Visserijstr. 97— 101, midden in de straat. Haardplaten. Wij leveren een nteuwe plaat voor f 16.uw oude plaat ais nieuw terug, 4.50. ook in kleuren Spuit- mrichting, Woermeyer. Sm eet 102, Schiedam, teL 65789- 69906. ZOEKT f" Voor direct wordt op distalïateurskantoor gevraagd Leeftijd 17 a 18 jaar, goed kunnende rekenen en typen. Brieven onder no. S 190 bur. v. d. blad.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1