Rotterdamse blinden „zagen oliebedrijf van de BPM C CHU vindt Zondag-zwemmen in nieuwe openluchtbad goed KOERIERSTERS 3 Gemengd zwemmen geen principiële kwestie voor katholieken AGENDA j SVV begint in de „kuip tegen Feyenoord Adjudant Noordijk nam afscheid van politie Hermes-DVS start Zondag tegen Excelsior Dansschool B. Schilperoord DANSLESSEN Geroutineerde STENO-TYPISTE DAGMEISJE Kantoorbediende (vrl.) Flinke broodbezorger P.v.d.A.-fractievoorzitter v. Lith concludeert: Reparaties nodig aan HEMA-flat Brigadier Korpel werd adjudant Eind-wedstrijd afvalserie SFC Gusto-concert in Plantage Met tasten en ruiken werd een onvergetelijke dag bereid Kijk uit bij het openen van een portier In de wringer Kokkie en de kip Burgerlijke Stand HBSS-Quïck Boys R.E.G.E.-collectie wordt aangekocht SCHIEDAM Heden inschrijving nieuwe danslessen DANSSCHOOL SiTTON aank. en bekwame chem. STRIJKSTERS Administratieve kracht Kantoorbediende Donderdag 2 September 1954 Wij. willen werkwij willen brood. Dit is een voorwaarde om ~e leven. Want ieder jaar komen er tienduizenden jongeren op de arbeidsmarkt, die door middel van arbeid in hun bestaan moeten voorzien, hun toekomst willen opbouwen. En bovendien willen wij de welvaart bestendigen en verbeteren, dan is opvoe ring van de productie wenselijk. Wij hebben dus, ook in verband met de groei van de bevolking, industrieën en bedrijven nodig. En laten wij vaststellen: het westen van het land is veelal daarvoor het meest geëigend. Vooral de omgeving van de Maas is daarvoor uitermate geschikt: een brede rivier, dicht bij zee en een goed geoutilleerd net van spoorwegen. Bekend is: Schiedam ligt in dit ge bied en levert dan ook haar aandeel in de industrialisatie. Omstreeks drie jaar geleden is door de gemeente ruim 21 ha van het bekende Sterre- bos 7 begrensd door de Maas aan Wilton-Feijenoord verkocht. Ver kocht: want wij stonden voor de keu ze: verkopen of geen overeenkomst (erfpacht was uitgesloten). Ruim 1% jaar terug is weer een gedeelte van het Volkspark in erf pacht opgeofferd voor de firma N.V. De Jong. scheepswerf, machine- en constructiebedrijf van Vlaardïn- gen. Neg maar circa 10. ha direct be schikbare industriegrond kan wor den uitgegeven. Werd, vooral door de transactie met Wilton-Fijenoord. de arbeidsmoge- liikheid voor duizenden groter, de opbrengst 3% millioen werd be stemd voor het aanleggen van een Maasboulevard, het stichten van een ander recreatieoord en het projecte- ren van sportterreinen, in de omge ving van het geannexeerde Kethel, De mooi aangelegde Maasboulevard met beplanting en speelweiden, is reeds in gebruik genomen en geeft aan de bevolking, voor het gemis van de Maas in het Sterrebos, de bur gerij is aan deze rivier gehecht een buitengewoon mooi uitzicht over de Maas naar de bedrijvigheid in de grotere Rotterdamse havens en in de richting van de zee op de uit- en binnenvarende 2eeschepe„ Er is dus activiteit in onre omge ving. Bedrijven worden groti r en in dustrieën worden gevestigd, '"e con stateren is dan ook, dat er een tekort aan arbeidskrachten bestaat, Daax^m worden arbeiders uit de probleemge bieden. waar geen of weinig werk is, gehaald naar die streken waar wel arbeid is,* en men treft daarvoor re- - gelingen. Niet alleen voor ongehuw- den, maar ook voor gezinnen, die zich voornamelijk vestigen op de linker Maasoever te Rotterdam. Lofwaardig deze verplaatsing, gelet op hét zoeven -gememoreerde, - Maar overdenking verdient toch ■wel: kan dit op langere baan bezien, wel zo doorgaan?J Komt 'er op den duur geen ruimtegebrek? "Want wo nen er in ons land ruim 300 mensen per km2, en daardoor is het het dichtstbevolkte land van der wereld in de provincie Zuid-Holland zijn dit er 912, En men kan zich wel in denken, zonder cijfers te geven, dat de omgeving van de Maas zeker niet beneden dit aantal blijft. In tegen- •deel. Deze levert- ongetwijfeld nog een groter aantal, inwoners dan 912 per km2. We vestigen hierop dc aandacht, omdat te voorzien is, dat in de ko mende tijd deze bevolkingsdichtheid tot een probleem zal uitgroeien. We stippen dit aan. zonder er in dit be stek op in te gaan. We spraken zostraks over de geslo- teno vereenkomst met Wilton-Fejjen- oord en hoe de opbrengst is en zal worden besteed. Anders zou de raad dit besluit niet hebben genomen. Want naast werk en brood is er ook nog iets anders nodig, Nodig is, dat er gelegenheid is voor ontspanning, recreatie en zwemgelegenheden, zo als ons gemeenteprogram dit formu leert. Doch moeilijker wordt dit, wanneer door vestiging van indu strieën, het bouwen van woningen, scholen, kerken etc. de oppervlakte voortdurend kleiner wordt. Men be denke: voor de annexatie van Kethel was Schiedam de dichtst bevolkte stad van Nederland. Toch. rijn wij daarin geslaagd. Ruim 4 ha grond is gereserveerd voor een nieuw recreatieoord met een mo derne zweminrichting. Van de openbare weg wordt het terrein gescheiden door een rond gaande singel van 7 meter, die slechts op één punt, nl. bij de ingang van het bad, wordt overbrugd. Voor de bezoekers aan de badin richting en het recreatieoord, is er parkeerruimte voor auto's en fietsen. Op het terrein zijn geprojecteerd: In „De Gemeente" een maand blad van de Partij van de Ar- beid heeft 't Sduedamse raads lid, de heer A. J. van Lith, fractievoorzitter ran de PvdA in de raad, een beschrijving gege ven over c.e nioeitykheden en J mogelijkheden in onze stad. j Gaarne maken toe onze lezers j deelgenoot van de visie van de voorzitter van de grootste poli- tieke groepering in onze raad. een .administratiegebouw, een kleed gebouw voor dames en heren afzon derlijk, terrassen, een drietal bassins, nl. voor kleuters Cmet dichtbij een zandbak), voor ongeoefenden en voor geoefenden. De gazons rondom de bassins wor den alleen als ligweiden gebruikt; voor sport en spel is ruimte gere serveerd. Rondom de bassins zijn perrons ontworpen. Deze perrons zijn door een beplanting van de ligweiden ge scheiden en uitsluitend door de waadgoten te bereiken, om verontrei niging van het zwemwater te voor komen. We volstaan met deze opsomming. Het zij genoeg te zeggen, dat de tech nici van de gemeente de stichting van deze zweminrichting van dit recrea tieoord, nauwgezet hebben overwo gen en voorbereid. Het wordt o.i. een unieke gelegenheid. Vermelden we nog dat, zo nodig, 5000 bezoekers van dit bad en het re creatiegebied tegelijkertijd gebruik kunnen maken, de kosten 650.000 bedragen en dat er op wordt gere kend, dat het jaarlijks 100.000 van de gemeentefinanciën zal vergen. De stichting was en de exploitatie ïs alléén mogelijk, doordat de KVP- fractie van gemengd zwemmen „geen principiële kwestie" heeft gemaakt en de vier vertegenwoordigers van de CHU het getuigt van werkelijk heidszin zich tegen gebruik van het had en verpozing in het recrea tieoord op Zondag, niet zullen ver zetten. We verheugen er ons in (en zeker de wethouder van Sportzaken, mr P. van Bochove), dat ondanks de moei lijkheden waaraan wij in onze ge? meente het hoofd hebben te bieden er ook nog de mogelijkheid is voor de burgerij inzonderheid voor de werkers van kantoor, fabriek- er werkplaats, hun vrouwen en kjnde.i ren een dergelijke recreatie te verwerkelijken. A. J. VAN LITH Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Gouka en Co., Groenelaan 127. Bellen bü ongeval: G.G. en GJ3. Tuinlaan 80. Tel. 69280. Tentoonstelling. Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: „Het Schone Ambacht'" Leeszalen: Gcm. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 uur: City Lights. Monopole: 2, 7 en 9 uur: San- garee". Bij eenkomsten; Passage: 8 u.: Pers. Ver. Guets, Bij de Hema-flat aan de Koemarkt had men de laatste tijd veel te kla gen over het springen van ruiten in de voorgevel. Gebleken is nu dat dit euvel een. gevolg is van het sterke oxyderen van de metalen sponnin gen waardoor een te sterke druk wordt uitgeoefend op het glas. Met het plaatsen van nieuwe ruiten is reeds begonnen: het totaal aantal zal honderd bedragen. Tevens is gebleken dat het glazen front van de liftschacht, eveneens voorzien van metalen sponningen, dringende reparaties behoeft. 55 Zondag Is het dan weer zover dat de voetbal gaat rollen. Het eerste elftal van SW kan er gelijk goed tegen aan met het bezoek bU een oude be kende, het grote Feyenoord. Dit duel met de Rotterdammers kan een Inte ressant begih worden van deze belangrijke en historische competitie 1954 —1955. - ,i- In 'de kuip van Feyenoord zijn de SW-ers zeker geen vreemdelingen en kunnen dan ook verzekerd zijn van een warme ontvangst door de overkanters. De rood-witten be schikken momenteel over een goede en jeugdige ploeg, die ongetwijfeld zullen trachten deze eerste wedstrijd in eigen huis tot een succes te ma ken. De rood-groenen zijn daarentegen goed voorbereid en de laatste oefen wedstrijden tegen de Belgische te genstanders waren van een. dermate goed gehalte, dat het kennelijk bij de SW-ers in de bedoeling ligt ook dit jaar een hartig woordje mee te spreken. Aanvoerder Van Schijndel zal Zondag echter van meet af zijn man nen dienen te inspireren tot grootse daden om in deze semi-plaatselijke ontmoeting de volle winst te kunnen boeken» hetgeen zeker niet onmoge lijk behoeft te zijn. Het devies van de rood-groenen moge juist in dit seizoen zijn, dat de eerste klap meer waard is dan de bekende daalder. SW komt binnen de lijnen in de bekende opstelling, met aanvoerder Jan van Schijndel op de linksbinnen plaats. De leiding van deze wed strijd berust in de handen van de heer K. L. v. d. Meer. De reserve-elftallen wachten nog een week met de competitie en staan nog in het teken van de oefenwed strijden. SW 2 speelt Zaterdag avond op Boshoek de finalewed strijd van de SFC-serie tegen. EDS, aanvang 6 uur nam. SVV 4 gaat Zondagmorgen op bezoek bij Excel sior 3 in Rotterdam voor een oefen wedstrijd. „II bent een voorbeeld geweest van plichtsbetrachting, «en politieman, by wie de dienst boven alles ging," zei de commissaris van politie, de heer K. Rijpma, gistermiddag tegen de ad- juöant van politie, de heer M, .Noor- dijk, die na een dlenstperiode van ruim 34 jaar met wegens het berei ken van de penstengerechtigde leef tijd afscheid van hel Schiedamse po- litie-korps nam. Er heerste al direct een gezellige stemming in de cantine van het hoofdbureau van politie, toen het amusements-orkest van de stedelijke gezagsdragers. „De Optimisten" hun vrolijke klanken produceerden. En deze sfeer werd nog prettiger, toen polltie-commissaris Rijpma de schei dende adjudant, die met zijn echtge note in de palmen was gezet, in een onbevangen toespraak zijn dank be tuigde voor al datgene, wat de heer Npordijk voor de Schiedamse politie heeft gedaan en heeft betekend. Uit voerig releveerde de korpschef de loopbaan van de adjudant, 'die op 14 Februari 1920 het winkelbedrijf vaar wel had gezegd en in politie-dienst trad. Na tal van bevorderingen volg de op 1 Januari 1346 de benoeming tot adjudant, de hoogste voor de heer Noordijk bereikbare rang. „Adjudant. U kunt op een uitste kende carrière terugzien. Dat is in de eerste plaats te danken aan uw be minnelijkheid en ten tweede aan de studies, die u zich getroost hebt, om datgene te bereiken wat u wenste", ze: de heer Rijpma, die adjudant Noordijk namens het gemeentebe stuur een geschenk onder couvert en namens het gehele korps een fraaie kb* r 'e- wandklok aanbood. Nadat do inspecteur, de heer D. Kniepstra. als directe chef van adju- 4 dant Noordijk waarderende woorden eveneens in een bloemenhulde be- had gesproken, vertolkte de inspec-'trokken. Nadat adjudant Noordijk namens het politiekorps een kïok was aan geboden brengt commissaris Rijp ma .mevrouw Noordijk een. bloe menhulde. teur, de heer H. Willems van Beve- ren als voorzitter van de Schiedamse Politie Sportvereniging de gevoelens van alle sporttninnende politieman nen, die een van de oprichters en de stuwende kracht van de SPSV slechts node zagen vertrekken. Tot op het laatste ogenblik heeft adjudant Noor dijk zijn krachten gegeven voor de SPSV. want in de laatste gehouden driekamp „schieten" tussen Schiedam Vlaardingen en Maassluis voerde de heer Noordijk „zijn" Schiedamse team naar de zege. Voor al het werk werd adjudant Noordijk de oorkonde overhandigd, waarop was vermeld, dat hij op de laatste algemene verga dering tot ere-lid van SPSV was be noemd. Voorts werden vriendelijke woor den gesproken en geschenken over handigd door de agent, de heer M, Slavenburg, als plaatselijk voorzit ter van de ANPB, de brigadier, de heer J. v. Duyl namens de oudere collega's, de -adjudant de heer J. Kor- pel, als persoonlijk vriend, mejuf frouw p. v. d. Gaag als representan- to van het huishoudelijk personeel en de brigadier, de heer van Veen, namens de reserve-politie. Adjudant Noordijk heeft in treffen de bewoordingen allen dank gezegd voor de hulde, die hem betuigd was. „Het was allemaal niet nodig ge weest, want ik heb niets anders ge daan dan wat ik doen moest. En ik heb getracht m'n werk zo goed mo rel ijk te doen", zei de scheidende ad judant. Mevrouw Noordijk werd Met ingang van 1 September heeft de burgemeester de heer J. Korpel. brigadier van politie bevorderd tot adjudant. Adjudant Korpel heeft al vele jaren Kethel als standplaats. In afwijking van de bekendmaking op de affiches, zal de eindwedstrijd in de SFC afvalserie, niet Vrijdag avond doch Zaterdagavond op do Boshoek gespeeld worden. Deze wedstrijd begint om 6 uur. Zoals we reeds eerder meldden, zullen in deze wedstrijd EDS en de SVV-combinatïe de strijd aanbinden voor de le en 2e prijs. Na afloop van deze wedstrijd zal de prijsuitreiking plaatsvinden in Hotel de Spil aan de Vlaardinger- dijk. Het programma, uit te voeren door Gusto's Muziekvereniging op Zater dag 4 September 1954 des avonds 8 uur in de Plantage (concertpodium) luidt als volgt: 1. Triumphmarcb uit „Aïda", G. Verdi (arr. A. Rossow); 2. Ouver ture Czar tüid Zimmerman, A. Lort- zing (arr. S. P. v. Leeuwen); 3. Ver smaadde Liefde, Paul Lincke (arr. S. P. v. Leeuwen); 4_ Heinzelmanchens Wachtparade, K. Noaek (arr. A. Bils) 5. Kermesse (suite). Gust. De Roeck: 1. Cortège-Parade, 2. La Bonne Aven- ture, 3. Les Gondoles, 4. Le Manege. 6 Semper Videlis, J. P. Sousa. VLAARDINGEN. Een flink gezelschap blinden, ongeveer 70, vergezeld van begeleiders, hebben Woensdag de SHELL- installaties te Fernis „bezichtigd". En, inderdaad, zij hebben het bedrijf gezien, zij hebben zich volkomen, ingewerkt, zo zelfs, dat aan het slot van de lunch, de heer J. Rigetti kon ge-; tuigen, als we ooit iets hebben geleerd, is het vandaag geweest. Het was voor de gasten van de BPM een onvergetelijke dag! De samenwerkende drie Rotter damse blinden-organisaties de neutrale, riixistelijke en RE, had den met de afdeling Public Relations van de SHELL de reis voorbereid. Het was de eerste maal, dat de BPM een dergelijke excursie had georga niseerd, waar men aanvankelijk wel een beetje tegenop heeft gezien. Achteraf mag worden vastgesteld, dat het is gelukt de invalide bezoekers het bedrijf te doen beleven, hetgeen o.a. werd bereikt door uitvoerige explicaties van deskundige begelei ders in de vier op de terreinen rond rijdende autobussen. Daarenboven heeft men een destillatie-eenheid in miniatuur geheel kunnen betasten, terwijl terzelfder tijd de blinden werd verklaard hoe de werking van iedere plant op zichzelf is. Wanneer de autobussen werden verlaten, verenigde men zich tot een flinke slang en aldus liep men door machinekamers, etc. Zoals Han Hol- lander vooroorlogse voetbalwedstrij den in de huiskamers kon doen leven en boeien, aldus interesseerden al tastende en ruikende gasten zich voor ailes. Gistermiddag opende een passa- giere van een op de jRotterdamse- dijk stilstaande auto het portier, zonder te kijken of daar wel gele genheid toe was. Dit was niet het geval en het 13-jarige meisje A. T., yvonertde in de Lange Kerkstraat, reed met haar fiets tegen het open zwaaiende portier aan, kwam te val len en bekwam lichte schaafwonden. Gedurende een half uur met een vinger vastgezeten Gisteren heeft mevrouw W.-H. uit de Lange Nieuwstraat een heel be nauwd halfuurtje doorgemaakt, tot dat de politie haar uit haar nood kwam bevrijden. Mevrouw W. is na melijk met een vinger tussen de rol len van een wringer van een was machine gekomen, uit welke positie zij haar vinger zelf niet wist los te maken. De politie die te hulp was ge roepen bracht een deskundige mee, die met behulp van een ijzeren staaf de vinger kon bevrijden. Het slacht offer vertelde later dat zij_ geduren de een half uur op pijnlijke wijze met de vinger verbonden was ge weest aan haar machine. Met een geplet vingerkootje werd zij naar het gemeenteziekenhuis overgebracht Zij kon na behandeld te zijn, weer naar huis terugkeren. Door de politie werd gisteren aan de Parallelweg een vijfjarig johge- tje aangetroffen, dat bezig was met een vreemd werkje, namelijk het slachten van een kip. Dat doen vijf jarige jongens meestal niet, en de politie ging op onderzoek uit. De jongen kon alleen vertellen dat hij .Kokkie' heette* en aan de Parallel weg woonde. Later bleek dat hij bij de heer W. van D„ eveneens aan de Parallelweg, een kip had gevraagd om mee te spelen. Deze had hij ook gekregen, maar het was een dood exemplaar, zodat de jongen niet veel "kwaad kon aanrichten. Geboren: Stoffelina J., d. v. I. J, van Dis en A. G. Meijer. Jacob, z. v. J. van Dijk en. E. C. Steketee. Irmina M., d, v. L. M, Krabbendam en M, M. Prein, Willem, z. v. W. v. d. Ma- rel en J. Ouwens, Overleden: A, 't Gilde, 76 j., wedu we van P. B05schaart, A. Molendijk, 57 j. Zaterdag 4 September gaat de competitie voor de Zaterdagvoetbal lers weer draaien en zal gedurende enkele maanden King Soccer beslag leggen op de Zaterdagmiddag van mens en. veld. Ook voorHBSS wordt het een drukke dag, want alle elf tallen komen in het veld. Voor het eerste en het tweede elftal wordt dit de strijd tegen Quick Boys uit Katwijk. Geen onbekende vereni ging in den lande, vanwege het reeds enkele malen behaalde lands kampioenschap. Het eerste elftal van HBSS trekt naar Katwijk. Supporters dienen zich tijdig op te geven bij de be kende adressen. De wedstrijd zal niet licht z«n, maar we verwachten na het teleurstellende seizoen van het vorige jaar een come back van HBSS. Voetbal is een kansspel en we geloven dan ook niet voetstoots aan een overwinning van Quick Boys. HBSS beschikt momenteel over een voldoend aantal goede spelers, waarmede het mogelijk moet zijn een gunstig resultaat in de komende competitie te behalen. Vol spanning wachten wij de uitslag af. Stormachtig' zyu de laatste maanden geweest In de Nederlandse voetbat- wereld. Allereerst was daar de oprichting van de Beroeps voetbalbond, die trachtte de beste spelers b«»de clubs weg te lokken en waar zij maar ten dele in zijn geslaagd. Enkele clubs, w.o, ook Hermes-DVS, hebben toch hun tol moeten betalen. O.m. was dit de aanleiding, dat het KNVB-bestuur, geheel onverwachts, overstag ging en mededeelde, dat zij op de e.v. Alg. Vergadering met een voorstel zou komen tot vergaande verruiming van de amateursbepalingen. Groot was de verwondering en het gevolg waren legio vergaderingen van de belangengroepen ia de KNVB en dit alles resulteerde in een bewogen Bondsvergadering, die na 14 dagen schorsing tot het besluit kwam, dat de eerste klassers hun spelers vergoedingen kunnen gaan geven. Daar dit be sluit slechts 1 week voor de aanvang van de competitie werd genomen, hadden de clubbesturen slechts enkele dagen om e.e.a. te organiseren. Vrachtautobestuurder 1 bleef onbekend Een onbekende vrachtautobesiuur- der veroorzaakte Woensdagmiddag op de Westlandseweg te Vlaardingen nabij de molen een aanrijding. De aanhangwagen van de vrachtauto raakte namelijk bij het passeren een wielrijdster, die kwam te vallen en verwond werd. Het was de 19-jarige F. W. uit Schiedam. Met een gebro ken linkerpols en schaafwonden moest zij naar het Gemeentelijk Zie kenhuis te Schiedam worden ver voerd. De competitie, die nu voor de deur staat, zal dus een heel ander gezicht hebben, te meer, daar het zo goed als zeker is, dat het volgende jaar een hoofdklasse zal worden gevormd uit die clubs, die dit seizoen op een der 3 of 4 eerste plaatsen zal eindigen. Daar eveneens de training zal wor den vergoed, waardoor zeer zeker intensiever zal worden getraind en de meeste clubs by overwinningen hogere premies zullen uitkeren, w.o. Hermes-DVS, dan bij nederlagen en gelijke spelen, ligt spelverbetering voor de hand. Voeg hierbij het feit, dat het eindigen op de 2e, 3e of 4e plaats net zo belangrijk is als de eer ste plaats, dan zal men begrijpen, dat de c9mpetitie een zeer spannend ver loop zal hebben en aan de spelers hoge eisen zal stellen. Zoals wij boven reeds aanhaalden zijn onze stadgenoten niet zonder kleerscheuren uit de stormen geko men, De gebrs. Heyster gingen naar de beroepsbontl over. Even later gin gen v. d, Tuyn en Osterholt, doch deze twee kwamen, op hun besluit terug en bleven hun. club, waar zij reeds spelen sinds hun eerste stap pen op een voetbalveld, trouw. Het ging er dus wat minder donker uit zien voor het oude Hermes-DVS. En toen kwamen de geruchten, dat Wim van Lent weer terug zou komen uit Frankrijk. Ditmaal bleken de ge ruchten op waarheid te berusten» want "Wim van Lent heeft de laatste oefenwedstrijd meegespeeld en zal Zondag ook van de partij zijn, want de KNVB heeft overschrijving ver leend. Zoals bekend vertrok v. Lent 5 jaar geleden van Hermes-DVS als professional naar Frankrijk, waar hij voor verschillende eerste klassers is uitgekomen. Naar men ons mede deelde, zag zijn club Troyes hem node gaan, daar hij de goalgetter ■was en zeer populair bij het publiek. Doch evenals De Harder, v. d. Hart, Timmerman, Steenbergen c.s. kwam ook hij terug, omdat hij toch liever in zijn vaderland speelt, en direct na zyn thuiskomst zocht hij zijn Hermes weer op. Ongetwijfeld is dit een geduchte versterking voor de blauw-witten. Velen, zullen zich Van Lent herinneren als een prima voetballer, die naast zijn uitstekende techniek de kunst verstond uit de meest ingewikkelde situaties het net te vinden. In de laatste oefenwed strijd speelde hij zich snel in en scoorde het eerste doelpunt. Zondag gaat de competitie dus be ginnen en het is meteen feest, want Hermes ontvangt aan de Damlaan het Rotterdamse Excelsior. Een se mi-plaatselijke ontmoeting, dus aan trekkelijk, tegen een ploeg, die de laatste jaren nogal naar voren is gekomen. De Rotterdammers be schikken over een pittige ploeg, snel, technisch zeer behoorlijk, hetgeen betekent, dat Hermes tot de tanden gewapend in de arena zal moeten komen, willen zij succes boeken. Echt een wedstrijd, waarvan niets te zeggen valt. De Hermes-ploeg wordt Donderdagavond definitief samenge steld. Spelers als Van Diest, Oster holt, Eïelief, v. d. Tuyn, v. Lent, Gudde. om er maar een paar te noe men, zullen zeer zeker van de partij zijn. Daar er natuurlijk ook in Rotter dam grote belangstelling voor deze wedstrijd bestaat, moeten wij direct al het publiek adviseren, zich tijdig van plaatsbewijzen te voorzien, het geen kan geschieden bij de voorver koop bij de bekende adressen. Aanvang van de wedstrijd 2 uur,*' In de middaguren werden in de lunchroom op aldaar opgestelde ta fels diverse onderdelen en bedrijfs- monsters getoond: daarbij was b.v. een tafel met boormiddelen, een reukinstallatie, een tafel met mate riaal van de veiligheidsdienst, etc. De bezoekers waren de gasten van de BPM op een voortreffelijke koude lunch. In de ochtenduren was hun ook koffie geoffreerd. Aan het slot van de lunch heeft namens het over koepelend lichaam van de drie sa menwerkende blindcnorganisaties de heer J. Rigetti er op gewezen, dat het onjuist is te denken, dat de bxin- den zich voor vele aangelegenheden niet zou interesseren. De blinde heeft belangstelling voor alles aspecten van en in het dagelijks leven. Hij prees ir. B. L. W. van Soest en zijn staf voor de bijzonder leerzame dag, die de gasten was bereid. De heer ir. Van Soest heeft in zijn. dankwoord verklaard, dat men aan vankelijk wei een beetje tegen het bezoek had opgezien, omdat het zo moeilijk is zich te verplaatsen in de gedaehtengang en situatie van een blinde. Het deed hem natuurlijk pret tig aan, te kunnen vernemen, dat da gaston het bezoek als voor honderd procent geslaagd beschouwen. Ir. Van Soest kondigde nog aan» dat de (bekende) beschrijving van de installaties Pernis ook in Braille schrift zal worden uitgevoerd. Maritiem Museum B. en W. hebben de gemeente raad voorgesteld voor een bedrag van f34,300 aan te kopen de in 1927 *an het Maritiem Museum „Prins Hendrik" m bruikleen gegeven col lectie globes, zeekaarten en atlas sen, de z.g. „R.E.G.E.-colectie". Deze verzameling, dre voor de kennis van de geschiedenis van de zeevaart van. grote waarde is, werd destijds in bruikleen afgestaan door de eigena ren met de bedoeling een basis te leggen voor een nieuw onderdeel van het museum. De eigenaren beb- oen thans de gemeente in de gele genheid gesteld de verzameling aan te kopen. De huidige waarde van de collectie maakt een veelvoud van de koopsom uit. Walvisstr. 4, Mc Vismarkt, Schiedam, teL 66265 LEERT HET EENHEIDSPROGRAMMA Vanaf heden inschrijving LANGE HAVEN 121 SrOOMVERVERIJ VERHOEFF, Fabriek: Singel 142150 VRAAGT: Hoog loon. Prettige werkkring. Gevraagd op handels- en fabriekskantoor te Schiedam: bekendheid met de mod. talen strekt tot aanbev. Brieven met opg. van schoolopleiding, leeftijd, godsdienst, enz. ond. lett. S 195, bur. v. d. blad. GEVRAAGD: voor spoedige indiensttreding. Aanmelden 's avonds na 7 uur. Mevrouw BLOKHEYMANS B.K. Laan 173a. Gevraagd op handels- en fabriekskantoor te Schiedam (MNL. of VRL.) leeftijd ong. 21 jaar en (MNL.) ter opleiding in het expeditievak, leeftijd ong. 17 jaar. Brieven met opgave van schoolopleiding, leeftijd. Gods dienst enz. onder letter S 196 bureau van dit blad. Op kantoor bij de CoÖF. „D.E.S." is plaats voor een leeftijd pl.m. 20 jaar. Kantoorervaring gewenst. Sollicitaties schriftelijk: Kethelstraat 10 - Schiedam, Tevens gevraagd: Aanmelden dagelijks Kethelstraat 10 - Schiedam. Tarief tot en met 18 woorden 0,65 Elke vijl woorden meer f 0.21) Te koop gqpgeb. Ter overname aangeb. we gens vertrek naar elders voor mensen welke ingeschreven staan bij het bureau voor huisvesting te Schiedam is beschikbaar vrij bovenhuis, bev. 2 kam., ^rote keuken. 2 slaapk., zolder, douchecel, toilet en aparte kleedgele genheid voor leg- en hang- kleding. Hierbij komen be schikbaar 2 ameublementen, alle vloerbedekking, vitrage, 35 mtr trap- en gangloper, electr. heetwaterboiler 80 li ter, Te bevr. na 7 uur, tel. Heeft a een wekker nodig? H. A Dieterich heeft alle bekende merken, Junghans, Kienzle, Smiths, enz., reeds vanaf 5.75. Horlogemaker, Goudsmid, Fr. Katn. Onnes- laan 98. Engelse Huiskamer, best. uit gr. dressoir, tafel, 2 royale clubs en 4 stoelen, nu 360.-. Wilson, Gr". Visserijstr. 97— 101, midden in de straat. Te huur aangeb. Aangeboden kosthuis, vrije kamer, omgeving Wilton. Br. ond. no. S 194, bur, v. d. blad. Personeel qevr. Gevraagd meisje voor de ge hele Zaterdag. Werkzaamhe den nader te bespreken. W. van der Meer, Dr Wibaut- plein 43. Gewaagd zelfstandige werk sters voor enkele dagen per week. Mevr. v. d. Spek, Louise de Colignystraat 37, Gevraagd een werkster voor Donderdag. F. F. v. d. Han- nen, Vlaardingerdijk 221, Schiedam, Diversen Onzichtbaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand- en motgaten, winkel haken en scheuren. Billijke prijzen. Spoedige afleveria*. Hoogstraat 8, tel. 67709 (fi liaal RoelofO.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1