Jt}» Nieuw Frans kabinet minder „Europees van gehalte Voorts. Tati Derde piloot van „Willem Bontekoe" gecremeerd Dit jaar omstreeks 17000 Nederlanders naar Canada Gevangen kat beet tien dagen lang op ri houtje Regering van Mendès-France thans voor helft gewijzigd MANILA Om de ziel van Z. O.'Azië Voor verduistering 50 mille: eis 3 jaar Koninklijk paar weer thuis-Prins 21 Sept. naar Z-Afrika Werkloosheid groter in O. Groningen Duitsers hielden 17 wagons geladen met bloembollen tegen Graham Greenenoemt anti-communisten- wet „hysterisch" Proefvaarten met Moerdijkpont bij Velsen Dr Ir Tuinman: „Nu betere voorbereiding" Bestan dscommissie veroordeelt Israel Ingemetseld boven cellen van politiebureau Jongeman, die op zijn schoonvader schoot krijgt 18 maanden Jeugd bracht f 55.000 voor vluchtelingen hij elkaar Zstei-cJag 4 September 1954 3 (Van onze Paryse redactie) PARIJS. Premier Pierre Mendès-France is er gisteren nog in geslaagd, een geheel gewijzigd kabinet bijeen te krijgen en de namen hiervan bekend te maken. Zes ministers namen gedurende de laatste maanden hun ontslag In verband met de EDG-kwestie: vijf nieuwe kwamen voor hen in de plaats en een Chaban—Delmas, minister .van Openbare Werken werd giste ren met enige moeite nog overreed zün plaats in het kabinet weer In te nemen. De heer Mendès-France heeft met trots op zim objectiviteit aangekon digd, dat er in plaats van de drie afgetreden pro-E.D.G.-ministers nu toch maar weer drie andere „Euro peanen" m het kabinet zitten. Het zijn nu echter drie staatssecretaris sen: de rechts onafhankelijke Roland de Moustier, die onder Mendès-Fran ce op Buitenlandse Zaken komt te werken, Gilbert Jules (vice-voorzit ter van de radicaal-socialistische partij), die het secretariaat van Fi nanciën en Economische Zaken krijgt en Joseph Conombo, een Noordafnkaanse medicus, die belast wordt met het ambt van staatssecre taris voor Binnenlandse Zaken en dus moet samenwerken met minister Miterand. Voorlopig krijgt men niet de in druk, dat de „Europeanen" bepaald strategische posten toegewezen heb ben gekregen. Verder is dan een vijftal staats secretarissen een rang opgeklommen naar het ministerschap. Guerin de Beaumont verdwijnt van het Quai d'Orsay naar Justitie, Emanuel Tempte gaat van dc Oud-Strijders naai* Defensie, Ulver van het Budget naar Handel en Industrie, Monteil van Marine naar Openbare Gezond heid cn Mas con, die direct mede werker was van de premier, wordt minister van Oud-Strijders en Oor logsslachtoffers. Een minister ver andert van post, de heer Ajoulat gaat In het zoeklicht Ap een veel later tijdstip en onder omstandigheden, ge heel velschillend van die. welke de Amerikaanse minister van Bui tenlandse Zaken, Duiles, tot zijn initiatief bewogen, komt Maandag in Manila, de hoofdstad van de Philippijnen, de conferentie bijeen van landen, die zullen deelnemen aan de ZOAVO. de Zuid-Oost-Azi- atische Verdragsorganisatie. Dulles kwam indertijd met zijn voorstel, omdat hij er een mogelijkheid m zag. Indo-China op het allerlaatste ogenblik nog voor het Westen te redden. Die opzet mislukte, omdat Engeland met bereid was, in Indo- China een wereldoorlog te riskeren en bovendien in de Geneefse confe rentie. -die toen m volle voorbe reiding was. een kans rook. het indochinose probleem op vreed zame wijze te regelen. De regeling in Indo-China is er inmiddels gekomen, maar zij was van dien aard. dat de noodzaak voor de vrije wereld om dat deel van Azië, dat nog niet in commu nistische handen is gevallen, van een doelmatig defensiestelsel te voorzien, onverminderd is blijven voortbestaan Engeland heeft daar uit de er,™««kv-entie getrokken door zijnerzijds een de legatie naar Ma nila te sturen. Hoezeer nu ech ter ook Zuid-Oost Azië een krachtige defensie tegen eventuele nieuwe communistische agressie behoeft, dat dc conferen tie van Manila daarvan in mili tair opzicht de grondslag zal leg gen. schijnt weinig aannemelijk. In de eerste plaats ontbreken op de conferentie enige landen, welker medewerking alleen al om hun geografische ligging, niet kan wor den gemist: India, Birma cn Indo nesië, die hun neutraliteit tussen de beide grote blokken, waarin de wereld is verdeeld, willen hand- haven. En in de tweede plaats zal rle ZOAVO. waarvan Amerika. Engeland. Frankrijk. Australië. Kietnv-Zeeland. de Philippijnen en Thailand lid zullen zijn, het auto matische karakter van hulpverle ning, dat de NAVO kenmerkt, mis sen. Communistische agressie in Zuïd-Oost-Azië zal niet onmiddel lijk worden gevolgd door een mi litair optreden der verbondenen in hot door hen gegarandeerde gebied: er zal in dat geval overleg worden gepleegd over de te nemen maat regelen. Zal dit echter de communisten van nieuwe avonturen kunnen af houden? Zal met name Engeland, dat geen soldaten naar Noord-Viet- nam wenste te sturen, wel bereid zijn deel te nemen aan een oorlog ter wille van Zuid-Vietnam, Laos of Cambodja? De vraag is klem mend, ivant reeds op dit ogenblik, nog slechts enkele weken, nadat de overeenkomst van Genève in wer king is getreden, maakt het com munisme zich breed in Zuid-Viet- nam, het gebied dat onder Frans toezicht is gebleven. Het is daar. zoals tevoren in Noord-Vietnam: de macht van de Fransen en de van hen afhankelijke nationalisti sche regering houdt op even bui ten de hoofdstad. Saigon. Tegen alle beloften in hebben de commu nisten hun guerillabenden niet ont wapend. integendeel, er zijn be wijzen voor, dat zij deze hebben versterkt met in het noorden van Vietnam vrijgekomen strijdkrach ten. De communisten schijnen zich dus niet te veel zorgen te maken over een krachtdadig optreden in de toekomst van het Westen en zoals de zaken er voor staan, is hun optimisme niet ongerechtvaar digd. De kwestie is ook wel deze. dat men met wapens alleen het communisme niet tegenhoudt, zeker niet in Azië. waar de omstandig heden tot het ontketenen van een spontane burgeroorlog", waarbij dus formeel van agressie niet kan worden gesproken, zoveel gunsti ger rijn dan elders. Belangrijker daarom dan het mi litaire aspect van de ZOAVO zal het economische deel zijn. dat er in voorziet in geheel Zuid-Oost- Azië, met inbegrip van het neutra- Hstische deel. de welvaart te ver hogen. Waar welvaart heerst heeft het communisme geen kans. Vooral oo het welslagen van dat onder- rine] van de conferentie van Ma- Ba zal men daarom moeten hopen. van Openbare Gezondheid naar Ar beid. Bij die alles moet men natuurlijk in overweging nemen, dat een acht tal ministers nog steeds in functie is. Onder hen zijn prominente Mendès- Franee-volgelingen als Miterand, V erdachte-bankbediende B. uit Goes blijft ontkennen VUSSINGEN. Tegen de 34-ja rige bankbediende M. P. B. uit Goes heeft de officier van justitie bij de Middelburgse rechtbank Vrijdag we gens verduistering van f 50.000.— een gevangenisstraf van drie jaar met aftrek geëist. Op Zaterdag 3 April j.l. bood ver dachte een aangetekende zending van zijn bank aan op het postkan toor te Goes, De Maandagmorgen daarop ontving men in Goes de me dedeling. dat in Amsterdam slechts een zending waardeloos papier cn karton was aangekomen. Op grond van verklaringen van getuigen-deskundigen en volgens oen zich logisch sluitende redenering i achtte de officier verduistering be wezen, waarbij B, als de dader be schouwd moet worden. Verdachte zelf ontkende hardnekkig. Zijn verdediger, rar M. A. Ter- woert uit Middelburg, concludeerde tot vrijspraak Niet alleen B. kwam volgens zijn redenering als verdachte in aanmerkm; bankpersoneel neel. Het geld cn de originele envelop pe zijn nog steeds niet terecht. Wei is bewezen, dat er geen verwisse ling is geschied tussen Goes en Am sterdam. Uitspraak 17 September. Foure en Fouchet. De volledige nieu we ministerraad zal waarschijnlijk nog niet bijeenkomen tot over on geveer veertien dager, president Co- ty van zijn vacantie aan de Norman- dische kust in de hoofdstad terug keert. SOESTERBERG. Omstreeks half zeven is het koninklijk paar met de oudste prinsessen per rese- rmgs-Dakota, bestuurd door pnns Bern hard, op Soesterberg aange komen. Om tien minuten voor half drie was het gezelschap Van het vlieg veld Nice vertrokken, In een kort interview vertelde de prins aan de Franse verslaggevers, dat het spijtig was geweest, dat de prinsessen Mar griet en Marijke niet mee hadden kunnen gaan aan boord van de „Agamemnon". „Koning Paul had de leeftijdsgrens echter op vijftien jaar gesteld" voegde hij er aan toe. De koningin merkte op. dat ieder een op het jacht van de prachtige cruise erg had genoten. Prins Bernhard deelde nog mee, dat hij op 21 September naar Zuid- Af rika zal gaan om daar tot 18 Oc tober een jachtpartij mee te maken. (Van onze correspondent). VEEN DAM. In de gemeenten Onstweddc cn Vlagtwedde. beide lig gend in het ontwikkelingsgebied Oost-Groningen, is de toestand van de werkloosheid ook in Augustus zeer slecht gebleven. Aan het einde van deze maand stonden er nog 1065 arbeiders ingeschreven bij het ar- beudsbureau te Stadskanaal. Het vo rig jaar bedroeg dit aantal 178. Deze ongunstige situatie is vooral veroorzaakt door het slechte weer. waardoor de oogstwerkzaamheden dit seizoen bijzonder laat zijn. In de eerste dagen van September zijn in middels honderden arbeiders inge schakeld bij deze werkzaamheden, maar de landbouw is bij lange na doch liet gehele J niet bij machte het groeiend aantal i hel P.T.T.-perso-inwoners vaste werkgelegenheid te verschaffen. Het bevolkingsprobleem in deze gemeenten draagt een urgent karakter. Reeds jaren kampt men in Oost-Groningcn met een groot over schot aan arbeidskrachten (structu- rele werkloosheid). Industrie is hier een gebiedende eis. Te Well (bij Venlo) ts een fJai- 1 eybrug geopend, die de zwaarste van West-Europa is. Hi) weegt S0 ton en heeft een lengte van 450 meter. De brug is Koninginne- brug" genoemd, naar de beide koninginnen van Nederland en Engeland. Troepen van het Britse Rijnleger en Nederlandse milttai- ren hebben het gevaarte gebouwd. De commandant van het Britse Rfynleger en generaal Hasselman woonde de plechtige opening bij. Schrijver Willem Putman overleden BRUSSEL. Vrijdagmorgen is te Brugge overleden de 54-jarige be kende Vlaamse toneelschrijver en romancier Willem Putman. De Vlaamse letterkunde verliest in Put man een vruchtbaar en veelgelezen volksverteller, die vooral na de jong ste oorlog, onder het pseudoniem Jean du Pare successen oogstte met zijn volksromans Putman was lange tijd als toneelcriticus verbonden aan de „Nieuwe Rotterdamse Courant", Hu was een zoon van de toneel schrijver Palmer Putman. (Advertentie l.M.) TA N e Zó boeiend is nu PA VOR.I JM DRIEHUIS WESTERVELD. Vrijdagmiddag is onder grote belangstel ling m het crematorium te Driehuis-VVesterveld het stoffelijk overschot verast van de derde bestuurder van de „Willem Bontekoe". Rudy Meijers me nog geen veertien dagen geleden op 36-jarige leeftijd dc dood vond in de Noordzee vlak voor de Nederlandse kust tezamen met de andere beman ningsleden en passagiers. (Van onze correspondent) LISSE. In de eerste zendingen bloembollen naar Duitsland meenden Vrydag aan de grens de controleurs van de Duitse Piantenizektenkundige Dienst mijt te vinden. Er werd een zending van 17 wagens tegengehou den. Onmiddellijk zijn bestuursleden van de Bond van Bloemboilenhan- delaren en vertegenwoordigers van de Plantenziektenkundige Dienst te Wageningen naar de grensstations vertrokken om deze zaak te onder zoekeu. Zij hebben de klacht van de Duit se controleurs niet kunnen waar ma ken. Na zeer 'Uitvoerige besprekin gen heeft men de zendingen voor een groot gedeelte vrij" kunnen krijgen voor import. Dit is al de tweede keer in twee jaar dat de Duitsers aantastingen in Nederlandse bloembollen menen te vinden. QUEBEC De Britse schrijver Graham Greene heeft Vrijdag de V.S. „bedankt" voor de verleende hulp bij het verspreiden van zijn mening over het „hysterische as pect" van de Amerikaanse immi gratiepolitiek. Greene, aan wie Maandag de toe gang tot Puerto Rico geweigerd is, ornaat hij geen Amerikaans visum had, is per vliegtuig uit Havanna in Montreal aangekomen op doorreis naar Londen, In een vraaggesprek op het vlieg veld zei hij, dat de Amerikaanse autoriteiten hem „volkomen in de kaart gespeeld hadden door mij nog een kans te geven ruchtbaarheid te geven aan het feit. dat ik het met de McCarran-Walter-ivet niet eens ben." Hij zei. dat de wet, die de toela ting tot de V.S. van vroegere com munisten verbiedt, „een hysterisch aspect heeft" en de Brits-Amerikaan se betrekkingen benadeeld had „daar hij wantrouwen onder de bondgeno ten veroorzaakt. De baar, die bedekt was met kran sen van de directie der KLM, het corps vliegers, de federatie vliegend personeel, alsmede van de KLM In ternational Pilot Association en en kele bloemstukken, werd door KLM- personeel naar de aula van het cre matorium gedragen. Als slippendragers fungeerden commodore A. Viruly, vlieger Rem- merswaal, boordwerktuigkundige H. van den Ham en de telegrafist Bos man Jansen, tenvijl de baar werd ge volgd door de vliegers Van Eysen en Houtzagers, steward Van Buren en stewardess Van Jaarsveld. Achter de ouders en de jeugdige weduwe van de omgekomen vlieger, volgden namens de directie van de KLM de heer V, H. L. Dubourcq, ge zagvoerder De Ruyter van Steve- ninck alsmede vlieger Klrstens na mens de International Pilot Asso ciation. Commodore Viruly schetste in zijn toespraak Rudie Meijers, als een enthousiast werker, die zich immer veel extra inspanning ge troostte om zijn doel te bereiken. Hierna daalde de kist onder de to nen van het avondlied „Ik wil U o God mijn dank betalen". Dominee J. L. Mager, Ned. Herv. predikant te Roermond, sprak woorden van. troost tot de nabestaanden. (Van onze correspondent) HAARLEM De rijkswaterstaat heeft het plan een Moerdijkpont proef te iateii varen in de verbin ding over het Noord2eekanaai te Velzen. Een van de Moerdijkponten zou hiervoor over zee naar Velzen moe ten komen. Het ligt in de bedoeling van zon pont. die groter is dan de gebruikelijke rijksponten te Velzen, de nautische bruikbaarheid op het Noordzeekanaal te bepalen. Rijkswaterstaat heeft echter nog niet definitief besloten of dit plan uitgevoerd zal worden. DEN HAAG. Naar schatting zal dit ja3r het aantal Nederlandse immi granten naar Canada ongeveer 17.000 bedragen. Voor het volgend jaar zijn met de Canadese autoriteiten nog geen afspraken gemaakt. Men wil eerst afwachten hoe de seizoenwerkloosheid uitpakt. Aldus dr ir A. S. Tuinman, Jandbouwatiaché en tevens emigratie-attaché aan de Nederlandse ambas sade te Ottawa, en, sedert 1946 toen hij naar Canada vertrok meer en meer een expert op het gebied van de Ned. emigratie naar Canada. De heer Tuinman, die thans enkele weken in ons land vertoeft, wees er in een interview op. dat het duidelijk merkbaar ia. dat de voorbereidingen van de immigrant nu beter zijn dan die uit de beginjaren na de oorlog. De emigratie-attaché constateerde opnieuw met genoegen, dat de Ne derlandse immigranten in Canada zulk een goede naam hebben. „Zij zijn er haast allemaal goed op hun plaats," meent de heer Tuinman. Voorts besprak hij de kwestie van de naturalisatie. Nu er vele Neder landse emigranten reeds zeven jaar in Canada wonen, komt voor velen de vraag van de naturalisatie naar voren. Na vijf jaar toch kunnen zij Cana dees staatsburger worden. Over het aantal aanvragen hiervoor zijn op dit ogenblik nog geen cijfers beschik baar. Wel kan worden gezegd, dat men van Canadese zijde hoopt, dat de in druk, dat de Nederlanders zich in Canada heel goed op hun plaats vin- JERUZALEM. De Jordaans Israëlische bestandscommissie heeft Vrijdag Israel veroordeeld wegens „een uiterst flagrante schending van de algemene bestandsoveroenkom- sten" door een inval op Jordaans gebied bij Lalroen in de nacht van 1 op 3 September. Het besluit werd genomen door de Jordaanse afgevaardigden van de commissie en de voorzitter der V.N, Israel boycot reeds enige tijd de commissie. Twee leden van het Arabische legioen werden tijdens de verschil lende aanvallen op het gebied ge dood, terwijl het aantal gewonden vijf bedraagt, aldus de commissie. In de resolutie dringt de commis sie er bij de nieuwe stafchef der V.N., gen. E. L. M. Burns op aan, van de Israëlische autoriteiten de onmiddellijke teruggave te eisen van het drietal, dat tijdens de Is raëlische razzia op Jordaans gebied ontvoerd werd. iiij|i.l[iii!iiiDimiir;!iiKiii»]niniijiai'.i3,ii?iiiiin(Eiiti]'iu^ii;]iiiiD;!!'E,.: i h vra Te Westerveld is Vrijdagmiddag het stoffelijk overschot van de derde bestuurder van de veronge lukte „Willem Bontekoe!', de heer R. M. T. Meijers, gecremeerd. Toen de kist naar de aula werd gedra gen fungeerden als slippendragers o.a. commodore A. Viruly (voor aan rechts) en boordwerktuig kundige H. v. d. Ham (daarachter). AMSTERDAM, De politie van het bureau Spaarndammer- straat heeft een gevangene tien dagen langzonder eten of drin ken te gevenopgesloten gehou den, tot het schepsel kreet van ellende. Pas Donderdag naar thans blijkt liet men hem weer vrij. Het zou allemaal erg griezelig zijn en voor sommigen opnieuw aanlei ding geven tegen de H. Hermandar, van leer te trekken, ware het niet. dat de gevangene een poes was en de agenten zelf niet wisten waar het arme dier gevangen zat. Nadat tien dagen lang de pasver- bouwde cellen in gebruik waren, begon er ergens in het geoouw boven de cellen een kat te miau wen. De agenten zochten zich suf om het dier te vinden maar zagen de poes nergens, tóf iemand op het idee kwam, dat de stakker wel licht tussen de plafonds van de Celleit. en de vloer van de eerste verdieping zat. Hij had g'clijk! Door een, tijdens de vernieuwing dichtgemetselde, oude luchtkoker, was de poes inderdaad daar beland waar men hem na veel hak- en breekwerk aantrof. Hij kon na tuurlijk nergens meer heen toen de ingang hermetisch was afgesloten, hield zich tien dagen lang stil. maar begon toch te jammeren van angst en honger toen de laatste muizen weggevangen waren. In triomf en met veel goede zor gen hebben de agenten de poes aan het asyl overgedragen in de hoop, dat de gezondheidstoestand van het dier weer zal verbeteren. den, een bevestiging zal vinden in het aanvaarden van het Canadese staatsburgerschap DORDRECHT De rechtbank heeft Vrijdag de Strijenaar Jacob de G., die in 's-Gravendeel meteen geweer, enkele schoten had gelost op de vader van zijn meisje d>e bezwaar had tegen zijn omgang met zijn dochter veroordeeld, ter zake van poging tot doodslag, tot anderhalf 3a? r gevangenisstraf. Het Eeweer van De G. zal worden vernietigd. DEN HAAG. De Hoge Commis saris voor het Vluchtebngenwezen, mr G. J. van Heuven Goedhart, zal op Zaterdag II September om 11 uur in het gebouw van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap te Amsterdam een cheque van 55 000,voor de vluchtelingenhulp in ontvangt ne men. Het geld is door de activiteit van vele leden van Nederlandse jeugdorganisaties bijeengebracht. In de afgelopen winter hebben vele handen ar beidclubs allerlei voorwer pen gemaakt, die op de zgn. voor jaarmarkten in vele plaatsen zijn verkocht. fff ET Italiaanse kustplaatsje waar ik op aanraden van vrienden mijn vacantie doorbracht, bleek zó onbekend, dat zelfs het stationsper- soneel in Milaan expressief de schou ders ophaalde. De kans dat we er op het strand zouden worden verrast door het „Oehoe" ven Jan en Annie uit Weesp werd daardoor geringer, maar anderzijds trilden we toch wl een trein die er heen ging. Dat lukte na lang zoeken, maar hy reed er voorbij. ..Daar ligt het", zeiden we tegen elkaar. Tien huizen in een baai. Je moest wel gauw kijken, an ders had je het alweer achter de rug. Op het volgend station was het een kwestie van uitstappen en terugrij den en na nog een paar keer mik ken, stonden we er stil. ,,'t Is u?èl klein e» simpel," zet mijn vrouw, Je kon zó zien hoe dat kwam. De trein bereikte hter 'le kust en het alleen nog een klein strandje over. Het dorpje lag aan de andere fcant van de spoordijk die de zee volledig aan het oog onttrok. Touristisch be zien, was het daardoor melaats ge worden voor de dure jongens, de ve dettes, de gigolo's en de American bars. „Daar is het hotel al", wees ik. Het was vijf stappen van de spoor dijk. Op de eerste étage in bed, lag je practisch op de rails Door de open ramen zag je de treinen, vlak naast dc wastafel, komen en gaan. Soms stond er een stil. Dan keek je een poosje in zo'n verlichte coupé, zag iemand hangerig zitten en dacht: „Die man weet nief dat ik hem. zie, in bed", 't Had te ei iets gezelligs. Het leek net of je een kleine jongen u-as, uit logeren bij oom, de stations chef van kruispunt Harst. „Je vtent zó aan die treinen", zei mijn vrouw. Natuurlijk was het zo. Op de kee per beschouwdbleek het een fami- Ueplaatsje te zijnvoor mensen met veel kinderen en weinig geld. In het pension woonden louter Italianen, onderbroken slechts door één Engels echtpaar mee een zoontje dat, als je de open deur ven zijn kamer pas seerde, rechtop in zijn bedje zat en dan met een glimlach, die het héle Empire beknopt samenvatte, teg\.n je zei: „Will you please go downstairs and ask my mother to come up and then will you please go away". Downstairs chocg de eetzaal alle wezenstrekken van de film ,,De va cantie. van monsieur HvlotJe hoef de maar om je heen te kijken om te zien wat Tati nog vergaf: de volup tueuze dame met de enge, zwarte blaf hond, die altijd meemoest in de eetzaal, de baardige heer in shorts, die geen voorwerp wenste ie be schouwen, als het niet mocht door zijn veldkijker, die hem, ook tijdens de maaltijden, als een kanon op de borst hing en de bitterstille man die het pension bewoonde in gezelschap van een wat klein uitgevallen va dertje. dat kans zag onder alle denk bare omstandigheden, staand, liggend of zittend in slaap te Ballen. Men sag hem ten minste altijd met dit een voudige genoegen bezig. De honden van het dorp beroken hem als een ding, als hij duttend op de stoep zat of achter het huis lag uitgestrekt naast de kippenren, on gestoord, door de bereddering, die een haan en zeven hennen telkens weer van teder eitje maakten. Ze hadden zeker eert boek over reclame gelezen. Op het strand komen de pension gasten opnieuw bijeen, maar nu her leid. lot hun grondformules. Aan de lunch waren we nog behangen met bedoelingen en idealen, maar hier, in de zon, is het uit met veinzen en met hopen en vindt de grote her-yk der gewtchten plaats, wordt de zoon van de slaapvader een kippig bril lend beeld van Rodm en pakken de modieuze meisjes rnet de raadsel achtige zonnebrillen tut als gave ktn- deren, die met eerlijke lijfjes zoet tn het bad gaan. De joyeuze advocaat uit Livorno komt neer op een door twee dunne steeltjes gearagen suikerpeer, het voluptueuze ideaal blijkt een dwaal licht, de ouderdom legt rulle benen, buiten mededinging, m de schaduw. Aan het diner treffen we eikaar weer versierd achter de spaghetti maar rcij toeten nu. Het geejt een diepe zielsrust. KRONKEL KOPENHAGEN De Deense dui ker Sigurd Damgaard heeft Vrijdag meegedeeld dat hy het wrak gevon den heeft van een Brits oorlogsschip dat by na 150 jaar geleden in de Deense wateren ten onder ging. Als je op 'n tentoonstelling uier kt, die Het Ideale Huis" heet, dan wil je op zün tyd ook wel eens ideaal uitrusten van dat werk. De Italiaan se schilder op dit plaatje, die de ten toonstelling in Milaan hielp inrich ten, koos voor zijn middagdutje een uitbundige fauteuil van de Zweedse professor Akerblom, een man die ernstig ge tudeerd heeft over het probleem van het lekker zitten. De schilder vindt, dat het viel goed zit. Maar een veel ingewikkelder pro bleem lijkt ons met zo'n stoel de kwestie van het soepel opstcan. We hebben U laatst verteld over een man in Londen, die ais maar zo hoestte en naar de dokter ging, die ontdekte, dat hij na een longoperatic twaalf jaar lang de handschoen van een chirurg in zyu longen had mee gedragen Nu, die handschoen heboen ze operatief verwijderd en dat w„s voor die man een hele opluchting. Nog een ziekenhuis ver haal. De Italiaanse chirurg Eduardo del li Ver- ncri heeft een kraamvrouw, die tij dens een operatie teveel bloed ver loor, poreri door haar cn transfusie van zyn eigen bloed to« te dienen. Er was zo snel geen andere donor b« de hand. De vrouiv heeft haar kind uit dankbaarheid Eduardo genoemd. Sommige geleerden hebben af en ioe van dia opwekkende mededelin gen. Nu weer de Britse professor Steer, die aankondigt, dat Zuid-Enge- land bezig is langzaam in zee te ver dwijnen. Leuk voor die mensen daar! Maar de prof had een troost: het land zakt maar 15 tot 30 centimeter per eeuw en aan de andere kant komt Schotland steeds hoger. Een 33-jarige Wener kreeg de brandweer er toe, een ladder uit te schuiven naar de vierde verdieping van een flatgebouw. Daarna vertelde hij de verbaasde brandweerlieden, dat hij dit gedaan had omdat de deur van zijn geliefde op slot was. De politie had geen oog voor zijn brandende problemen cn arresteerde de Wener, In de sloppen van Napels speel den spijbelende kinderen roulette. De organisator van dit „kinder-Monlo Carlo". da 30-jarige Giovanni Cioffi, nam inzetten aan tot een bedrag van een lire. Hij is thans gearresteerd, be- scliuldigd van het weglokken van kinderen van school. In de Italiaanse plaats Acqui wordt binnenkort ,J3e Ideale Vrouw" gekozen. De titel k des te begeer lijker sinds een ryke Amerikaanse industrieee. George IvaJdi, aan een advocaat in Rome heeft geschreven, dat hij zbn hele leven tevergeefs heeft gezocht naar de ideale vrouw en dat by daarom zijn hele vermogen wtl nalaten aan de winnares van de wed strijd. Het Franse ministerie van Land bouw »>i Vi*«erH h«»cfr ;n NI cc vier „onderwatersport-ambtenaren" "aange steld. die er op moeten letten of da mensen die met dc speer op vissen jagen, wel een visvergunning hebben. Na vier dagen verdwenen te zyn geweest kwam de 32-jarlge Anthony Santangelo uit Boston weer thuis. Hrj was naar de bioscoop geweest, ver telde hij zijn ongeruste ouders. In die vier dagen had hij zeven keer de filih „Een Meisje voor Joe" ge zien, drie keer „Vooruit er Mee", vier keer „De Tuin des Kwaads", drie keer „Gsjaagd door da Wind" ea le ven keer „Duel in de Zon"»

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2