i m Sportbijlage De Seh ierlamtner De Feijen oord-de lei isie wankelde onder geraffineerde SYY-aanval Na felle kamp werd PSV bedwongen (1-0) Doelpunt van Wi rn v. Lent bezorgt Hermes-DVS eerste winst Handballers wensen spelpeilverbetering Wedstrijd zal langer worden Excelsiors aanvalslinie zonder stootkracht Uitstapje naar Dordt is voor Sparta succesvol Schiedammers lieten 5-2 zege afdrukken Bobet sterkste te Parijs Dame is ook prof Geen verbetering Volle toeren G oi id en Geertje J H •S'< CRICKET Nederland-België gestaakt Goede start van Xerxes Strijd tussen defensies in Schiedam Treedt Koolhaas af? fifsaa Verbouwing Ahoy'-hal staat zaalhandbal in de weg Toch grote prijs van Amsterdam Ach, ach, daar gaat m 'n premie Matige tijden op ZRO- kampioenschap Korfballers vergaderden Meisjes-athleten in landenwedstrijd RFC-HOV 2-0 DFC werd met 1-2 het slachtoffer START Maandag 6 September 1954 PARIJS Louison Bobet heeft het Criterium der Azen. gehouden in Hippodrome van Longchamps over 100 kilometer, gewonnen in 1 uur 55 min. 47 sec. De gemiddelde snel heid van de Fransman bedroeg 51.871 kilometer per uur. Tweede werd zijn landgenoot Anquetil in 1 uur 55 min. 50 sec., derde Koblet (Zwits.) in 1 uur 5 min. 53 sec- vierde Forlini in 1 uur 56 min. 15 sec. en vijfde Anastasi (beiden Frankr.) in 1 uur 57 min. 5i sec. Onder de renners, die op 1 ronde eindigden, bevonden zich Kübler (Zwits.) en de Italiaan Bartali. De Fransen Senfftieben, Godeau en Kobic. alsmede de Italiaan Cor- rieri staakten de strijd. Schaer (Zwits.) en Hassenforder (Fr.) wer den uit de wedstrijd genomen. Voor de eindsprint begon, hadden beiden twee ronden achterstand. Naar verluidt zou de Xerxes-speler Dame een contract hebben aangegaan met de beroepsvoetbaleïub Rotter dam. Zoals bekend speelt Rotterdam Zondag zijn eerste competitiewed strijd in Hilversum tegen Amster dam. nog was er hoop in de harten van Feijenoord (vooral omdat het ver- dedigingsblok van SW te snel in paniek geraakte). Ben valse hoop, want alhoewel de defensie nog niet onderuit ging, eiste het onderbreken van de zuivere combinatie van SW veel energie. Dat zou blijken in de tweede helft, die met een 21 voor sprong voor de SVV-ers inging. Van Kerkum keerde een hard schot van (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Bij het afdalen van het Fetjen- cord-beton prezen we ons gelukkig niet te behoren tot het elf tal van Feijenoord of tot de elftalcommissie van de club. De verhoging van de entree-prijzen heeft het gemoed van de toe schouwer schijnbaar nog critischer gemaakt. Het was niet mals wat men allemaal had te vertellen. Tja en, hoewel we de termi nologie die daarbij gebruikt werd niet graag voor de onze zou den maken, kunnen we ons voorstellen dat deze ouverture voor de aanhangers van Feijenoord met bepaald aantrekkelijk was. Het geheel van SW was te glanzend, te geraffineerd en te doeltreffend geweest. Na een aanvankelijke voorsprong van 21 bij de rust, liepen de Schiedammers zelfs weg tot 51. En kele seconden voor het einde werd de Stadionbewoners een tweede treffer toegestaan. Het slot van het vorige seizoen had de indruk gegeven, dat Feijen oord dit jaar een elftal zou kunnen presenteren, dat de mogelijkheid in zich zou dragen iets van de vergane glorie van. weleer te doen laten te rugkeren. Er mankeerde nog wel wat aan, maar in ieder geval bleek de defensie een van de sterkste van Nederland. De voorhoede was min of meer het zorgenkindje. De aan vallers combineerden wel aardig, maar doelpunten maken, ho maar. Veel verbetering is er inmiddels in die aanvalslijn niet gekomen. De twee doelpunten die werden ge maakt, mogen we met een gerust hart op rekening van doelman Kou wen schrijven. Overigens behoeft hij zich daarover niet te schamen, want zijn andere werk was voortreffelijk, soms zelfs meesterlijk. Maar wat xnoet nu die elftalcommissie gaan denken van een zo sterk gewaande defensie, die door de SVV-ers maar eventjes vijf keer opzij werd ge schoven? Misschien mag als verontschuldi ging gelden, dat de voorhoede van SVV niet de eerste de beste is. Sjon ge, die Kaneman, Van Geel en Van Pelt weten raad met de bal. Het was werkelijk een lust om naar die kna pen te kijken. Aanvankelijk kwam die betere techniek alleen tot uitdrukking in glanzende combinaties. De J—-0 voor sprong die SW na acht minuten nam mogen we als gevolg daarvan noemen. Het schot van Maltha, dat in de diepste hoek sloeg, was houd baar, Ook de gelijkmaker van De Bruyn. Die viel na 33 minuten en Maltha met de hand. De elfmeter- trap werd door van Pelt onberispe lijk genomen. Na de rust draaide die SW-raa- chine plotseling op volle toeren en schakelde op zo'n hoge versnelling over, dat het voor Hans v. d- Hoek c.s. onmogelijk was zich staande te houden. De ene dekkingsfout na de andere werd gemaakt. Er dreigde zelfs een doelpuntenregen. Köne man begon. Een hoekschop genomen door Van Pelt kon hij zonder te worden gehinderd inkoppen. Dat deed hij magnifiek. Indrukwekken der was da solo die hij kort daarna maakte. Practisch de gehele Feijen- oord-verdediging holde buiten adem achter de Schiedamse middenvoor aan. Henk v. d. Bijl verstijfde door de snelheid van deze Schiedammer en viel veel te laat naar het schot dat volgde. Van Geel, geïnspireerd door zijn aanvalsleider begon zijn solo op de andere vleugel. Weer een hijgende F eijenoord-defensie. Het schot werd afgeslagen en kwam voor de voeten van Maltha 51. Over het laatste doelpunt van Feijenoord, een. cadeautje van doelman Kouwen, heeft niemand zich meer kunnen verheugen. Hons v. d. Hoek had tegen SVV een bijzonder zware taakSteeds weer doken andere spelers voor hem op. Hier ziet U hem in duel met Ven Pelt. GEERTJE-meid, m'n beste wensen met je zwemslagvaardigheid, wat je in Turijn presteerde heejl ons allen vreugd bereid. Op de honderd meter rug slag kreeg je eindelijk je trek en het Goud der Overwinning, Geertje-lie/, dat was niet gek. Jofce, die je achtervolgde kwam helaas op 't tweede plan doch ze tikte van. het achttal schitterend als tweede an. Joke, ook en graag van harte namens heel ons sportpubliek eindelijk weer eens een zege, gut, het woord klinkt haast antiek. Immers, anre sportsuccesscn zijn de laatste tijd niet best, maar die beide lieve meisjes zorgden voor een puik attest. Geertje Wielema die dééd het, Jook de Korte kampte mee, die zei: Geertje is de eerste, seldrementdan ben ik twee! Goud en Zilver voor de dames, 'k ben het eens met Tante Mien die zei: Zie je wel, de vrouwen zijn het die wat laten zien. Ik geef toe, wéér is bewezen (en ik pink tersluiks een traan), in slagvaardigheid zijn vrouwen dikwerf door geen man te slaan! PHIDA WOLFF Jr. Nadruk verboden). "'■O' o jC V't <-'2; -h*. De Handehtropky-rit De wedstrijd om de Handelstrophy de vroegere Zuid-Holland Grens- rit voor motorrijders zal niet op Zaterdag 20 November gereden %vor- den, maar een week later. Ook zaL de wedstrijd niet meer In de provincie Zuid-Holland worden gehouden, maar Tilburg als startplaats krijgen. Het eindpunt van de rit ligt in Bel gië, vermoedelijk in de omgeving van Luxemburg. Bovendien wordt de wedstrijd zwaarder, want reeds Vrij dagsavonds wordt gestart, zodat voor het eerst ook een nachttraject gere den zal moeten worden. Het ligt in de bedoeling van de Motorclub „Zuid Holland", die de wedstrijd organi seert, om er een zware betrouwbaar- heidsrit van te maken. De cricketwedstrijd Nederland België, die te Tilburg is gespeeld, werd wegens regen gestaakt. Het Nederlandse elftal scoorde 231 voor 6 gesloten, waarvan Stolk 27, ïngel- se 127 n.o.; Fescbar 20, Konert 21, Oosterholt 16 en Schnitger 5 n.o. Bij de Belgen kwamen slechts twee spelers aan bat voordat de wed strijd moest worden gestaakt. Cald- wallader scoorde 4 not out en Doidge 10 not out. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Tweemaal drie kwartier heeft PSV vergeefs getracht een opening te vinden in de Xerxes-defensie. Het eerste kwartier vlot en vloeiend. Daarna toen een zwakke doelman Steiger weer eens een font maakte, die prompt door Bommel was afgestraft, allengs geestdriftiger, doch ook allengs minder mooi. Xerxes wist van geen wijken. Het bleef terugvechten zonder zich in de verdediging te laten drukken. Het behield de winst, in zo klein mogelijke cijfers uitgedrukt, maar de volle winst aan punten enaan harde valuta. Een goede start van de zebra's. Leo Horn is een bekend man, en het best. Een fel offensief drukte Geruchten gaan, als zou Marius Koolhaas aftreden als voorzitter van Ajax. Dit, omdat de speders van deze Amsterdamse eerste klasser de dub bele vergoeding wensen te ontvan gen dan die, welke door het Ajax- bestuur is vastgesteld. Zondag heb- (Van onze sportredacteur) SCHIEDAM, Zondag. „Zullen we met ons pet rondgaan voor een extra premie, dan krygen we misschien nog iéts te zien", zei een toeschouwer tijdens de rust van de ontmoeting tussen Hermes-DVS en Excelsior. Dit was tekenend voor het spelheeld. Weinig hoopvol, om het woord „droevig' maar niet te noemen. Ook na de pauze; al kreeg die bewuste bezoeker toch „iets" te zien. Het was een horizontale zweefsprong gevolgd door een ferme kopstoot van Wins van Lent, die met het doelpunt, dat daaruit volg de, de Schiedammers het volle pond bezorgde. Overigens had die man, die met Excelsior leden aan hetzelfde euvel, ril. een vleugellamme voorhoede. Bij was 10 waardoor voor de Hermes- spelers een vergoeding van 25 klin kende guldens tastbaarder vormen begon aan te nemen. En deze vette kluif lieten de Schiedammers zich niet meer ontnemen. Van Lent trok zich, evenals daarvoor, terug als een soort aanvallende spil, hetgeen voor Excelsior betekende, dat de weg naar enig succes, ondanks moedige pogin gen van Braams, v. d. Stoep en West- phal, hierbij krachtig gesteund door Dörr, definitief werd afgesloten. hij alleen kan zich dan ook waar schijnlijk slechts veroorloven een wedstrijd 25 minuten later te laten beginnen, omdat hij naast 2'n v'oet- 'balliefhebberij ook nog een verwoed paardensportbeoefena ar is. Het wach ten werd echter bekort door de Har monie-kapel van de HoUand-Ameri- kalijn (wellicht ook al een gevolg van het semi-professionalisme, dat de wedstrijd met muziek werd opge luisterd). Door de bijna 6000 toe schouwers werd het in ieder geval gewaardeerd. Doch uiteindelijk was men geko men voor een partij competitie-voet bal, die voor velen interessante pers pectieven inhield, omdat er nu ein delijk ook op de Nederlandse voet balvelden om de zilverlingen zou worden gespeeld. Wat de nieuwe omstandigheden aangaat was PSV nog niet in de juiste sfeer en speelde nog zoals „vroeger" zonder rugnummers. Wél hadden de Eindhovenaren het eerst de juiste maat gevonden en passen uit de diepte stelden de vleugel spelers Dillen en Vergouwen in staat de blauw-witte verdedigers hun goede vorm te laten tonen. Zij deden dat met veel voortvarendheid en doorgaans was de weg naar het doel goed afgegrendeld. Zo niet, dan was daar altijd nog doelman Vermeer. 0.m. werkte hij een schot van de gevaarlijk opgestelde Dillen tot hoekschop en toonde zich ook 'later een doelman, die weet wat juist op stellen is. Na vijftien minuten won Xerxes de wedstrijd. Moulyn. die weer zeer handige dingen deed, schoof de bal naar de links afgezwenkte Camme- raat, wiens voorzet een wel wat te gemakkelijke prooi voor Steiger werd. Doch deze had een zeer slechte dag herhaaldelijk liet hij de bal glippen en trapte de bal zo onhandig weg, dat via een eigen speler de bal bij Bommel kwam, die met een zoevend schot Steiger pas seerde. De bal stuitte van een der ijzeren stangen terug het veld in, waardoor PSV-ers meenden dat het geen doelpunt was. Terecht was scheidsrechter Horn zeer positief en wees naar de middenstip, (10). De kans op de gelijkmaker kreeg Dillen uit een voorzet van Vergou wen, maar de bal schoof van zijn hoofd achter. In de tweede helft had v. d. Lee zich moeten laten vervangen door Valk, en zo mogelijk was de blauw witte verdediging er nog door ver sterkt. De gevaarlijke Eindhovense rechtsbuiten Dillen ondervond dit z'n pet rond wilde gaan, volkomen gelijk. Het was beslist niet best, wat Hennes en Excelsior lieten zien. Weliswaar gingen beide ploegen ge bukt onder de aderlating, die zij ten behoeve van de beroepsvoetbalbond hebben moeten ondergaan; dit neemt toch niet weg, dat zich op het (Van onze handbal medewerker) Op een tussentijdse vergadering hebben de handballers Zaterdagmiddag afscheid genomen van hun voorzitter H, C. Nellen, die zijn functie wegens vertrek naar elders heeft moeten neerleggen. Het bondsbestuur heeft zijn baanbrekende arbeid beloond" met dc toekenning van de speld van ver dienste, die hem op de volgende bondsvergadering zal worden uitgereikt. De clubs hebben de heer Nellen en zijn vrouw een fraai geschenk aan geboden. De verkiezingen hadden een vlot verloop. In de vacatures in het af delingsbestuur, ontstaan door het bedanken van enkele leden, werd voorzien. Het bestaat nu uit: M, F. Niezing. voorzitter; R. v. Heijden, ondervoorzitter; H. Schouten, secre- taris-pennigmeester; mej. T. Spoor, competitieleidster; R. Nijdam, tech nische zaken; J. Fondse, jeugdzaken, mej. E. P. Take. J. D. Kneteman en C. Dijksman (Delft), leden. Da afgelopen vier jaar heeft het accent gelegen op het jeugdwerk, maar in de volgende vier jaar zal het zwaartepunt liggen op de verho ging van het spelpeil. Dan hoopt men de achterstand ingehaald te hebben, die Rotterdam nu heeft op de andere grote steden. De ATC zal de beste handballers van 18 tot 21 jaar bijeenbrengen en aan deze kern zullen de clubs zich omhoog kunnen trekken Op de tech nische dag op 3 October zullen vaar- digheidsproeven voor de jeugd ge houden worden Er staan twee cur sussen op stapel, één voor jeugdlei der en één voor bondsoefenmeester. De vergadering besloot een fonds te stichten, waaruit de clubs tijdens de competitie gedeeltelijk het reisgeld voor hun jeugdleden zullen terug krijgen. Doordat de Ahoy'-hal ver bouwd wordt is het nu nog met te bezien, of dit seizoen een competitie zaalhandbal gehouden kan worden. de Schiedammers ontbraken de Hey- sters en aï werd door de terugkeer van Wim van Lent het verlies enigs zins gecompenseerd, het bracht toch niet die vaart in de blauw-witte aan valslinie, zoals we dat in voorgaande seizoenen gewend waren. Excelsiors voorhoede was troosteloos door het gemis van Bak en Schouten. En toen kort voor de rust van Kilsdonk door een onwillige dijbeen-spier gedwon gen werd naar de kleedkamer te strompelen, zat er voor de Rotter dammers weinig muziek meer in. Onder deze omstandigheden werd het dus een strijd tussen de beide defensies. Zeer behoorlijk heeft men zich aan beide zijden van zyn taak gekweten. De Rotterdammers waren ook hier het meest gehandicapt, om dat spil Vermeer, ten gevolge van een deze week opgelopen blessure, verstek moest laten gaan. De stoere Lagerwaard bleek evenwel een goe de vervanger. Hij en de agressieve linkshalf Dórr maakten het de Schie damse aanvallers, van wie rechts binnen Van Lent ails technische prof-registers opentrok, danig lastig. Niettemin moesten zij tegen deze tot voor kort échte prof het loodje leggen. Dat was een goede twintig minuten na de thee, toen een slordige uittrap van doelman De Hertog bij Leo Janse terecht kwam, Zijn pass naar Lex Janse resulteer de in een hoge voorzet, waaruit de toestormende Van Lent na een fraaie zweefduik de bal onhoudbaar langs de verbaasde De Hertog kopte. Dat AMSTERDAM Gezien het grote succes van de revanches van de we reldkampioenschappen wielrennen heeft de directie van het Olympisch Stadion besloten, de wedstrijden om de Grote Prijs van Amsterdam, die op 12 Augustus niet door konden gaan en waarvan aanvankelyk ge zegd was. dat ze dit jaar waar schijnlijk niet meer gehouden zou den worden, op Donderdag, 16 Sep tember te laten verrijden. Xerxes een ogenblik tegen de muur. Niet voor lang echter, want Xerxes voelde er niets voor in de verdedi ging te worden gedrukt en weer moest een zenuwachtige Steiger her haalde malen als reddende figuur optreden. Hij deed dit, doch niet altijd zonder het nodige geluk. Vijf minuten voor tijd werd middenvoor Rijshouwer door Kentie vervangen, doch ook deze zag geen kans ver andering in de stand te brengen. De jaarlijkse Nieuwelingen-kampioen schappen van de Zwembond voor Bot terdam en Omstreken, Zaterdagmiddag in het fraaie bad van SHELL aan de Vijfslujzen te VJaardinger» gehouden, trokken wel veel belangstelling. De prestaties waren echter niet bijzonder. Ziehier de uitslagen: JOO m schoolslag dames: 1 J. Recourt {Merwede) 1-34.-, 2 A. Biljouw (R) 1.36 3, C. v. d. Sterr* (ODZ) 137.1. 100 m schoolslag heren: 1 R. BJjloo (WF> 122.1, 2 J. Hoornweg CRWV) 1.23.2, 3 H. Biesbrouck (Merw.) 1.25.8. 100 m rugslag dames: 1 C. Gastelaars (SZC) 1,28.1, 2 J. Verhoefi (HET) 1.28.6, 3 M, Pierren (Merw.) 1.29.6. 100 m rugslag heren: 1 L. Keizer (R) 1.15.6. Z C. Bezemer (R) 132.3, 3 W. Weenmk (R) 1.22.6. 100 m vlinderslag dames: 1 P. va„ Ooyen (ODZ) 1.34.3, 2 H. Biljouw (R) 1.36.1, 3 R Villeers (RZPC) 1.37.2. 100 m vlinderslag heren: 1 A. Prins (RZC) IJl.-, 2 R. Bijloo (WF> 1.21.6, 3 J. Woutersen (R) 1.22.2, 100 m vr(je slag dames: 1 J, Verhoef (RET) 1.19.4, 2 L. v. d. Rhee (VZC) 1.20.2, 3 E. Jansen (LAC) 122.7, 100 m vrije slag heren: 1 K. v. d. We tering (RZPC) 1.05.9, 2 W. de Vos (SHELL) 1.08.- 3 J. V/outerse (R> 1.08.4 Estafette 4x50 m wisselslag dames: 1 ODZ 2.40.5, 2 VZC 2.48.2, 3 Merwede 2.56.6. Idem heren: 1 „R" 1 2.18.8, 2 Merwe de 2.23.6, 3 2 2.29.2. 5x50 m vriv Merwede 2.40 Schoonspnngen dames: 1 Diana van Putten (Tearus) 26.99 pnt. 2 Elsje Kleipas 32 SS. Idem heren: 1 A, Lamers (Icarus) 41.07, 2 H. Linders (,J") 38.45 pnt. Het seniorenkampioenschap 1500 m vTije slag heren werd gewonnen door K. v. d. Wetering (RZPC) 22,31.2, 2 K. Brons (R2C) 22.42,8 en 3 L. Smaüng (RZV) 2331.3. De vereniging KDZ ontbrak. Zij had op 23 Augustus reeds medegedeeld niet aanwezig te kunnen zijn wegens het slechte weer. Uit welke substantie de benen van spil Lebbink Xerxes) ook mogen bestaan, zij zijn in ieder geval zeer buigzaam. Zij vorm den mede een onoverkomelijke hindernis voor de PSV*aanvallers. KOPENHAGEN By wedstrijden op de Ordrup-baan te Kopenhagen heeft de Brit Reg Harris het sprint nummer voor profs gewonnen. In het eindklassement werd de wereld kampioen eerste voor Arie van (N.) en En- Zaterdagmiddag vergaderden de korfballers in Krasnapolsky te Am sterdam, ter afdoening van de zaken van 1953'54 en om de plannen voor 1954'54 te beramen. Er was vrij veel belangstelling van de zijde der clubs toen voorzit ter W, Chr, Schaap de hamer liet vallen en aanving zijn openingsrede uit te spreken. Hij was niet onte vreden over het gepasseerde jaar; het ledental steeg met ruim 1200, inter nationaal werd het contact uitge breid en het jeugdwerk blijkt steeds meer resultaat af te werpen. De Bond is veel dank verschuldigd aan talloze bestuurders en commissiele den. waarna hij aan mevr. R. van Drie!, drs. G. H. Frederik en S. E. Osman het ereteken uitreikte. De Erebekeï overhandigde hij de Kam- peercommissie, die déze zomer 750 jongens en meisjes naar buiten bracht. Spr. leverde critiek op de houding van de C.K.B., die voortgaat verenigingen van de KH.KLB. „af te troggelen". Nauwer contact en sa menwerking zou voor beide organi saties nuttiger zijn. Na de situatie in de Voetbalbond aangestipt te heb ben toonde spr. zich bereid mede te werken aan demonstraties op de Olympische Dag van het N.O.C. Daarna werden de jaarverslagen goedgekeurd en de begroting tot een bedrag van 21700 goedgekeurd. In het Hoofdbestuur werden benoemd de heren W. C. Schaap, voorzitter; J. v. Driel, secretaris; ir. H. A- Duns, J. Hammink. M. J. v. Glabbeek, J. W. Rogge en KI. Roggen. Besloten werd periodieke medi sche keuring in te voeren t.w.: a. bij toetreding; o. bij het bereiken van de 15-jarige leeftijd en c. telkens na 5 jaar. Hét Haagse voorstel tot wij ziging der stemming op de Districts vergadering werd teruggenomen. Te ruim zes uur kon voorzitter Schaap de vergadering sluiten. EINDHOVEN. De op het P.S.V.. terrein gehouden landenwedstrijd athletiek tussen de meisjes-ploegen van Nederland en West-Duïtsland is in een 9074 punten overwinning voor onze landgenoten geëindigd. Twee Nederlandse jeugdrecords sneuvelden. Nel Zwiers (HBS Flevo) wist bij het hoogspringen 1,60 meter te bereiken, waarmee zij 1 centimeter boven het record bleef, dat zij op 15 Augustus te Zaandam op haar naam had gebracht Met een. worp van 33.54 meter bij het discus werpen verbeterde Corrie Huygeu (Hollandia) ruimschoots het natio nale record, waarvan Elly Schagen (GAC) sinds 11 Juli van dit jaar (Hengelo) met 36.92 meter houdster was. RFC heeft er in de eerste thuis wedstrijd tegen stadgenote HOV geen gras over laten groeien. Met 20 werden de Crooswijkers terug gewezen. Voor de pauze deed HOV van zich spreken door schoten van Beun en Allard. De RFC-doelman had er ech ter zijn zinnen op gezet rijn doel brandschoon te houden. De groen- witten werden na de i (Van onze correspondent) DORDRECHT, Zondag, Rien Terlouw en zijn mannen hebben de competitie uitstekend ingezet. Een uitstapje naar Dordrecht levert altijd moeilijkheden op voor de Rotterdam mers, doch de eerste ontmoeting te gen de nieuwe Dordtse eerste klasser DFC werd toch met een overwinning 2—1 bekroond. Die overwinning werd bevochten in het laatste half uur van de eerste helft. Met doel punten van Van Ede en Zuidgeest namen de Rotterdammers een voor sprong van 2—0, die DFC eerst kort voor het einde kon verkleinen. Wel streden de Dordtenaren in de laatste tien minuten nog verwoed voor de gelijkmaker, maar Dufourné stond alle stormlopen In de weg. tn het eerste kwartier liep DFC hard van stapel en menige goede aanval werd door de Dordtenaren gelanceerd doch als het op schieten aankwam, ging het niet zo best Na die eerste stormlopen veroverde Sparta echter het middenveld en goed gestuwd door Sonneveid en Verbeek trok de Rotterdamse aanval op het Dordtse doel af. Knap com binerend werden de aanvallen opge bouwd en bij één van deze snelle aanvallen pikte Van Ede een pass van Boot op, sprintte snel door en met een listig schot werd doelman Van den Berg geslagen. Bijna werd het in de volgende minuut 20 maar de Dordtse doelman kon een harde inzet van Boot nog via de paal weg werken, Door het toepassen van de buitenspel wist DFC deze aanvallen regelmatig een halt toe te roepen, doch enkele minuten voor de rust werd het toch 0—2. De DFC-defensie werd zo in het nauw gebracht dat er een serie van mistrappen volgde, waaruit de bal plotseling bij Zuid- geest kwam, die beheerst inschoot (0—2). Terlouw bleek ook na de rust het grote struikelblok voor de Dordte naren. Menige Dordtse aanval vond een ontydig einde en verder dan en kele hoekschoppen brachten de Dordtenaren het niet. Maar ook aan de andere zijde had men nu beter kijk op het Rotterdamse aanvalsspel en ook hier dreigde weinig gevaar. Tien minuten voor het einde leefde de spanning weer op toen na een goede combinatie de gehele Rotter damse verdediging, Dufourné incluis, uit positip was gespeeld en Versteeg met een listige boogbal de stand op 1—2 bracht Fel streed DFC na dit doelpunt voor de gelijkmaker. Er kwamen nog enkele kansen voor de Dordtenaren, maar door snel uitlo pen wist Dufourné het gevaar tijdig te bezweren, zodat de Spartanen de verdiende overwinning niet meer ontging.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 4