Adres van Kamer van Koophandel aan B en W Winkelgalerij in de Branderssteeg? KOERIERSTERS KOERIERSTER AGENDA Holland Huis' -bastion van onze cultuur in Parijs J MIDDENSTANDS CURSUS NET R.K. DAGMEISJE Afsluiting Spoelingbrug stuit op bezwaren GTB-nieuws Bouwdeskundigcn terug uit Kopenhagen Minder gelezen Afsluiting van de Oranjebrug SHV hengelde in Ter Aar Is er een Vliegende Schotel boven Schiedam geweest? Waarnemer diep onder de indruk Wie heeft er iets verloren? Jubileum op de W. de Zvo. ULO En voor de weg naar Nieuwiand Voor de verbreding van Schiedamseweg WORDT Mr IJ. J. REININK DIRECTEUR Parklournooi van ..Spieringshoek" Australisch conflict na arrestatie van Frans diplomate Sowjet-commandant in Duitsland bezoekt Britse collega Surinaamse regering beschouwt staking als dienstweigering (DsJüMsl' LINGERIE DE LUXE ƒ2.95 SUCCES VEN- ZEKE8D zua PLAATST DAN EEN i Dinsdag 7 September 1954 In de vergadering onzer Kamer dam. werden door onze Schiedamse le den ernstige bezwaren geuit tegen de moeilijke situatie, die in Schie dam ontstaan is door de afsluiting van de z.g. oude Spoelingbrug, waarover in sommige dagbladen een bericht Is verschenen» Men heeft er op gewezen, dat in de op verkeersgebied toch al met rooskleurige toestand ccn verdere verscherping is ingetreden, nu de bewuste brug voor hei motorver- keer op meer dan twee wielen is afgesloten. Voor de veie en belang rijke bedrijven, die aan de over zijde van de Schie en langs de Noordvest zijn gelegen, betekent de afsluiting een grote handicap* wel ker betekenis dieper za! worden ge voeld naarmate de afsluiting lan ger zal duren. Het afsluiten voor practisch alle autoverkeer van een der weinige toegangswegen tot het bewuste stadsgedeelte houdt naar onze overtuiging, in verband met het vervoer van grondstoffen goederen, voor de betrokken be drijven een ernstig ongerief in, waarvan de duur nog niet is te overzien. Wij willen gaarne aannemen Uw deskundigen zullen niet zon der reden tot afsluiting hebben ge adviseerd dat de toestand van dé oude Spoelingbrug zodanig is geworden, dat deze bij het huidige Intensieve en zware motorverkeer gevaar gaat opleveren. Het is ons eveneens bekend, dat" de plannen der gemeente tot sanering van de verkeerswegen in dit gedeelte van de stad op den duur een verbete ring van de verkeerssituatie zullen teweegbrengen Die plannen voor zien, voor zover wij weten, naast de reeds geopende nieuwe Ooie- vaarsbrug, in de totstandkoming van een nieuwe brug over de Noord- vest, in het verlengde van Vijgen- steeg en Spinhuispad en in een nieuwe „Spoelingsbrug" over de Schie. in de nabijheid van de hui dige brug, in het verlengde van de Broersvest. Evenwel is in deze alles beslissend het tempo, waarin de genoemde verkeers ver be teringen met alles wat daarmede aan verdere sanering etc. verband houdt, zullen worden tot stand gebracht. Bij alle voortvarendheid Uwerzijds, die ten aanzien hiervan mag wor den verwacht, moet toch worden aangenomen, dat het zeer geruime tijd zal duren, voor de voorgenomen plannen alle tot werkelijkheid zul len zijn geworden. Gedurende deze gehele tijd waarbij vermoedelijk met jaren moet worden gerekend zal het motorverkeer verstoken zijn van de verbinding, zoals die tot nu toe, via de oude Spoeling, brug nog in stand gehouden kon worden. Wij beschouwen het ongerief, dat hier door de afsluiting ontstaan is, maar meer nog de daaruit voort vloeiende economische en financiële nadelen, voor de betrokken bedrij ven zodanig reëel en ernstig, dat wij ons verplicht gevoelen bij U aan ie dringen op een tijdelijke voorziening, hetzij door een herstel of verzwering van de huidige brug, hetzij door het aanbrengen van een noodbrug. Een zodanige oplossing van de thans ontstane moeilijkhe den zou naar onze mening ook ten goede kunnen komen aan de ver bindingswegen naar buiten Schie- GTB heeft zijn eerste overwinning behaald op het sterke HVO, na eer. spannende wedstrijd werd er met 3-2 gewonnen. Direct na de aftrap was GTB in de aanval over de linker vleugel maar dit liep op niets uit, er werd goed aan beide kanten ge speeld, maar tot doelpunten kwam men niet, tot 10 minuten voor c rust over rechts een hoekschop werd genomen die feilloos werd ingekopt door de linksbinnen, maar een der backs der tegenpartij sloeg de bal uit het doel toen de keeper al gepas seerd was. De scheidsrechter wees naar de beruchte stip en de spil plaatste zich achter de bal en het was 1-0 voor GTB en daar mee kwam ook de rust. Na de rust kreeg HVO de stcyfke wind in de rug die was op komen zetten en het GTB-doel kw-am onder zware druk te staan, met kunst en vliegwerk werd er verdedigd en toen kwam een uitval van GTB en de midvoor schoot hard en zuiver in 2-0. Maar de druk van HVO werd steeds ster ker maar weer een uit\al van GTB en weer door de midvoor werd het 3-0, Toen kwam HVO goed los bin nen tien minuten stond de stand op 3-2 met nog 6 minuten te spelen werd GTB in de verdediging ge drongen maar het verdedxgingsblok van GTB hield stand en zo eindigde deze zware wedstrijd met een 3-2 overwinning voor GTB. De leiding was in goede handen bij scheidsrechter J. K. Verhoetf. Gaat zu door jongens, proficiat. Het tweede elftal van GTB be haalde een flinke overwinning op stadgenoot HBSS, er werd met 4-1 gewonnen. De doelpunten werden ge maakt door de midvoor 1 en de rechtsbinnen 3 maal. Ook deze wed strijd was in goede handen van scheidsrechter H. Zuidgeest. Het derde elftal kwam wel in het veld maar er werd niet gevoetbald van wege niet opkomen van de scheidsrechter M. L. Tiering, maar men besloot vriendschappelijk te spelen die door HBSS 4 met 4-0 ge- Wonnen werd, dus er was toch ge voetbald en alle spelers waren tevre den. Het feit dat. naar wij verne men. een dertigtal bedrijven in het afgesloten gedeelte zich tot Uw College heeft gewend om op ver betering van de ontstane situatie aan te dringen, loont duidelijk aan, dat het betrokken bedrijfsleven zich inderdaad door de afsluiting benadeeld gevoelt en zich daarte gen terecht teweer stelt. Dit geeft ons eens te meer aan leiding er beleefd, dpch niet klem bij U op aan te dringen, deze aan gelegenheid opnieuw te willen be zien, opdat een voor belanghebben den goede oplossing worde verkre gen. Voor Uw medewerking zeggen wij U bij voorbaat beleefd dank, De Hamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas. (get) C. H. BUSCHMANN, Voorzitter, (get) A, VAN MINNEN, Secretaris. De directeur van het bouw» en wonmgtoe zich mr dr ir M. M. van Praag, heeft van een vacantieveisje naar Denemarken gebruik gemaakt om speciaal de flatbouw in Kopen hagen te bestuderen. Dit in ver hand met de flatgebouwen, die, zo als we reeds gemeld heb bon. in Nieuw land zullen worden gebouwd. Hij was vergezeldvan een andere deskundige van dienst Een erva ring is geweest dat er m Denemar ken op dit gebied voor ons nog heel wat valt te leren. En. zoals de heer Van Praag ons meedeelde, zullen de ervaungen ongetwijfeld van grote invloed zijn op de struc tuur en de inrichting van het het geen in Nieuwiand tot stand zal worden gebracht. v,,... Gistermiddag werd op de Broers- vest de eerste tja a 2 geslapen voor de bouw ran twee winkels en 6 flats. Zo'n eerste paal is altijd treer 'een hele gebeurtenis en trekt meestal veel belangstelling. Alle ogen waren gericht op de heter dte het rood-tuit en blauw in de top moest brengen. De blik ken moeten hem een beetje ze nuwachtig hebben gemaakt. Hij hing het dundoek n.l. op in de volgorde van de Franse vlag. Geen die vond dat daardoor de beko ring van het eerste paal slaan leed. Integendeel! Voor de Branderssteeg, bet gedeelte van de Lange Haven tegenover de Appelmarktbrug, blijken interessante plannen te bestaan. Naar ons ter ore kwam, is een combinatie al sinds geruime tijd bezig met de mogelijkheid te scheppen tot het bouwen van een winkelgalerij in de Branderssteeg. Kort geleden heeft men het sluitstuk daartoe, het hoekpand van de Lange Haven, kunnen kopen. Men is overigens nogal geheimzinnig met de plannen en een dergenen van wie we menen te mogen aannemen dat h|j er een aan deel in heeft, ontkende slechts met uitvluchten, er niets mee te maken te hebbed". Uit de statistieken over de ge meentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek te Schiedam blijkt dat in de afgelopen maand Augustus minder boeken zijn uitgeleend dan in de zelfde maand von.g jaar. Dit jaar Augustus gingen 11.695 boeken de deuren uit tegen 13.3662 boeken vorig jaar Augustus, en wei 6.499 romans, 3 343 studieboeken en 1 853 in de afgelopen maand Augustus kinderboeken tegen vorig jaar resp. 7.460, 3.554 en 2.348 boeken. Voor de Centrale bibliotheek aan de Lange Haven waren de cijfers (met die van vorig jaar tussen haakjes bijgevoegd) 4.375 <5.189) romans en 2.580 (2.755) studieboe ken. Filiaal Dwarsstraat 241 i259) romans. 56 (2D studieboeken en 41 (35) kinderboeken. Filiaal Lorentz- laan 1.127 (1.292) romans. 617 (745) studiewerken en 36 (202) kinderboe ken. Uitleenpost Kethel 472 (400) romans, 83 (30) studieboeken en 416 '234) kinderboeken, TJi'tleenpost Ziekenhuis 284 (320) romans en 7 (3) studiewerken. Bij de Jeugdafdeling werden 874 (1.105) kinderboeken on 486 (581) kinderstudicwerken uitgeleend. Het boekenbezit bedaagt nu totaal 50.143 werken; het aantal houders van, leeskaarten is gestegen tot 3.842 In. verband met het verrichten van gchildeistvcrk za! de Oranjebrug in de nacht van Woensdag op Donderdag en van Vrijdag op Zaterdag a.s. van 1—6 uur v.m. \oor het verkeer zijn afge sloten. Dat de Lange Haven een uitste kende stand is, zal menigeen verba zen. Maar een nadere beschouwing van Schiedams mooiste gracht zal hem in deze licht verschaffen. Daar langs bevinden zich enkele instel lingen, die vrij regelmatig duizenden mensen trekken o.a. gebouw Arcade, Musis Sacrum, Dansinstituten, voorts diverse instituten als Toonkunst. Over de Appelmarktbrug bereiken honderden het Monopole Theater. Ofschoon uiteraard velen de Lange Haven voornamelijk 's avonds en 's Zondags zien, blijken zij zich wel degelijk op de hoogte te stellen van hetgeen in de etalages is uitgestald enze komen erop terug. In ze kere zin zou de Appelmarktbrug een gouden brug kunnen worden ge noemd. Het voetgangersverkeer is aanzienlijk. Dit is trouwens wel be wezen, toen de brug aangevaren was en buiten dienst werd gesteld. Dit veroorzaakte voor duizenden groot ongerief. De capaciteit van de Ap pelmarktbrug is 15 tot 20.000 perso nen per dag. Zeker is intussen dat de plannen bestaan cn reeds sinds enkele jaren. Of ze gebaseerd zijn op Schiedams unieke positie als S.H.V. de a If er trok Zondag met haar leden vergezeld door hun vrouwen per autobus naar Ter Aar om daar haar jaarlijks casconcours te houden. Ver moedelijk door het omgeslagen weer had de vis geen trek in bijten. Ma een genoegelijke dag werd 's avonds met een matige vangst huiswaarts gekeerd. De pro zen werden gewonnen door: le prijs Th. van Vliet {j7U gram; 2e prijs A. Burggraaf 665 gram; 3e prijs H. Burggraaf 635 gram; 4e prijs C. Kuiters 590 gram; Se prys D, Meulstie 510 gram; 6e pros J. de Jong 508 gram; 7e prijs K. v. d. Meu 500 gram; 8e pros A. Brand 452 gram; 9e prys R. de Jong 448 gram; 10e prys P. de Jong 418 gram; Ue pros D. Versteeg 415 gram; 12e prijs F. L. de Jong 408 gram; 13e prijs J. Zagwijn 375 gram; 14e prys C. de Nijs 2o2 gram; 15e prijs Th. Mac- kay 238 gram: 16c piys J. Christen 225 gram 17e prys K. Christen 190 gram; 18e prys P. de Jong sr. 140 gram; 19e prys W. van Dijk 125 gram; 2e prys J. Ofierman 73 gram. Voor het dames concours werd de uitslag: l Mevr. de Jong 8 stuks; 2. mevr. Versteeg 7 stuks; 3 mevr. v. d. Mey 3 stuks; 4 mevr. R. de Jong 3 stuks: 5. B. de Jong 3 stuks; 6 mevr Meulstee 1. Lt ons blad van gisteren kwamen we reeds met een kort bericht dat een stadgenoot in de Schiedamse luchten een vreemd voorwerp heeft opge merkt, dat merkwaardig veel leek op de „vit eg en de schotels", zoals die vele malen over de gehele wereld zijn gesignaleerd en bok in ons blad zijn beschreven. Vele mensen geloven onomstotelijk aan het bestaan van dergelijke vreemde voorwerpen en er zijn er ook velen die er om lachen en het verschijnsel naar het rijk der fabelen verwijzen. „Tot voor kort heb ik er ook nooit erg in geloofd" zo vertelde ons de heer A. de Knechtde opmerker van de Vliegende Schotel boven Schiedam, maar nu ik met eigen ogen zo'n ding heb gezien, nu geloof ik er vast en zeker in." IS ER EEN VLIEGENDE SCHOTE1 De heer De Knecht was er nog enigszins van onder de indruk en ook zijn ouders uit de Ampèrestraat wisten tc getuigen dat hun zoon overstuur was toen hij na de waar neming op Zaterdag weer thuis kwam. De eerste waarnemer in Schie dam van zo'n vreemd ruimtevoor- werp gaf ons het volgende verbaal. Hij wandelde omstreeks negen uur met zijn verloofde over de Stad houderslaan toen hij in de lucht op een hoogte van naar schatting 1000 meter 'n vreemd lichtend voorwerp zag. Ongeveer, maar niet helemaal rond, grijswit van kleur en niet Te bevragen aan het hoofdbu reau van Politie tc Schiedam, tus sen 9—-12.30 uur en 2—6 uur: Portemonnaie, zwembroek en bad handdoek, padvindersriem, kinder jasje, kindermuts j e. Te bevragen bij de vinders: Driewielig kinderfietsje. Brons geest, Pr. Aalberselaan 42; vulpot lood, Van Noort, Frans Halsplein 45; ballpoint, J. Melief, Mariastraat 139a; dames-polshorloge, Van Ros malen, Nic. Beetsstraat 9; broche, G. Polderdijk, Prof. Aalberselaan 16; doublé armband, K. v. d. Griend, Rubensplein 16; sierspeld, M. Da mon. Nieuwe Haven 123b; broche, M. Gommel, Rozenburgerplein 31a; kanarievogel. Etman. Oostsingel 34; zwart hondje, A. Bijl. Lekstraat 28b, kropduif. C. Rijnten, St Liduïna- straat 37; dameshandschoen, Van Üïjen, Hoogstraat 36; bruin kinder schoentje met 2 sokjes, J. de Vries, Korte Haven 20 b; rode zakdoek, J. van Entrop, Oostsin gel 82; twee slipovers en twee truitjes. Damen, Havenditk 35; kindervest,. P. Zuid geest, Ph. van Bourgondiëstraa', 45b; dameshoed, M. Hcrsbach, Noord vest 111; windjack. J. Jong man. Huijsmansstraat 16 c; 1 paar handschoenen, regenkapje en cein tuur, Cordemans, Lorentzlaan 50 b; handwagen, v. d. Most, Broersvest 175 a; breiwerk met naalden, M. Soeters, Broersvest 48; binnen- en buitenband van auto. Benzinesta tion Vlaardingerdijk: duimstok, H, E. Stam, Van Ruijsdaellaan 5; brui ne koffer inh werkkleding ge reedschap, Domenie, Gordonstraat 65 a; geruit kindertasje, A. van Meurs, Jan van Avennesstraat 18; portemonnaie, K. van Winster. Lou- ronstraat 15: damesportemonnaie m. inhoud. C. A. post, Alb. Thijm- straat 18. scherp van omstrek. ,.Net 'n wolk,' omschreef onze verteller het voor werp. Er was geen staart aan te zien of vuurstralen. Wel maakte 't voorwerp de indruk met grote snel heid rond te draaien. Het voorwerp of wat het dan ook geweest mag zijn. verdween weer met grote snelheid in de richting van Vlaar- dingen. Op onze vraag of het niet het schijnsel van een zoeklicht of een wolk kon zijn, wat hij had gezien, verklaarde de heer De Knecht zeer positief, dat het dat niet geweest kon zijn. „Neen, het was duidelijk een voorwerp, dat door de lucht zeilde," Toen de heer De Knecht het vreemde verschijnsel in de lucht opmerkte, had hij eerst zijn ogen niet kunnen geloven en aan ge zichtsbedrog gedacht, maar ook zijn verloofde heeft het voorwerp ge zien, In opgewonden stemming van de wandeling thuisgekomen, heeft de heer De Knecht, op aanraden van een buurman, de politic melding gemaakt van zijn waarneming. Maar toen wij de heer De Knecht tijdens het lunchuur op zijn werk plaats in de Machine- en Zuurstof- fabriek „Hoek" aan de Havenstraat kwamen opzoeken, wist een van de collega's, de heer T. van der Lin den ons nog te vertellen dat ook hij iets vreemds had gezien in de lucht, toen hij Zondagavond aan het vissen was in de haven. Maar de heer Van der Linden was wat min- der positief in zijn verklaringen en was er veel minder van overtuigd dat het verschijnsel dat hij gezien had. nu bepaald een vliegende scho tel moest zijn. Overigens was het ook om negen uur dat hij het Jets" had gezien» goedkop inkoopcentrum, te sterk te genover een door hoge lasten ge drukte Rotterdamse winkelstand? De tijd zal het leren en deze zal even eens leren, of de Lange Haven op de duur zal uitgroeien tot een winkel centrum van allure. Uitbreiding Meubelbeurs Inmiddels gingen bij de Meubel beurs op de Lange Haven de vlaggen weer in top en werden, 's avonds de fraaie contouren van het pand weer geïllumineerd. Want men vierde toen officieel de uitbreiding van de be drijfsruimte door het ingebruik ne men van de eerste verdieping. Wij zijn daar een kijkje gaan ne men en zagen op de verdieping van dit oude patriciërshuis vele mooie meubelen en woningtextiel. Circa 100 M2 expositieruimte heeft de uit breiding opgeleverd. De helft daar van werd gebruikt om de bedden, meubel, stoffen en tapijten op een smaakvolle manier naar voren te brengenterwijl in het voorste gedeel te, aan de straatzijde, mooie bankstel len salonzitjes en fauteuils waren ge ëxposeerd. Zaterdagmorgen, is de heer M. P. Heyboer, hoofd van de Willem de Zwijger ULO-school aan de Pr. Mau ri tsstraat in Schiedam gehuldigd we gens het feit, dat hij op 1 September 25 jaar bij genoemde school werk zaam is geweest, waarvan weer de laatste twaalf jaar als schoolhoofd. Deze huldiging had plaats in de eigen kring van leerlingen, onderwij zers, leden van. de ouder-commissie en vertegenwoordigers van onder wijskringen, terwijl de officiële in stanties vertegenwoordigd waren door de rijksinspecteur voor onder wijs, de heer M. Bijpost en de ge meente Inspecteur voor onderwijs, de heer M. Holl, die tevens de wethou der van onderwijszaken vertegen woordigde. Uit de woorden van dank en hul de die door de sprekers hij deze ge legenheid werden geuit, blijkt wel duidelijk, dat de heer Heyboer een humaan mens moet zijn, prettig in de omgang met collega's en leerlin gen en niet in de laatste plaats een onderwijzer met een grote liefde voor zijn werk, die zo nodig ook voor de belangen van zijn school weet te vechten. De neer A. de Jong sprak namens de onderwijzers. Hij gaf een over zicht van het vele dat de jubilaris voor de school heeft gedaan en dank te hem ook voor het feit, dat hij een zo goede team-geest had weten te brengen en handhaven onder de leerkrachten, waarna als stoffelijk blijk van de dankbaarheid door een van de oudste jongens aan de heer Heyboer ccn gouden vulpen, werd aangeboden, waarvoor door leerlin gen, de onderwijzers en het verdere personeel en ook door oud-leerlingen was bijgedragen. Door een van de meisjes werd daarop ook mevrouw Heyboer in de huldiging betrokken, die eenbouquet prachtige bloemen ontving. De heer Bijpost uitte woorden van hulde en dank en noemde de jubilaris „een volvloed ULO-man." Ook de heer Holl sprak woorden van gelijke strekking al meende hij. dat de waardering voor 't werk van. de heer Heyboer ook wel vaker zou uitkomen dan alleen maar by een huldiging. De heër Van Leeuwen dankte na mens de Oudercommissie en het Volksonderwijs de jubilaris voor de prettige betrekkingen steeds onder houden. De heer Van Woerkom, voor zitter van de Ned. Onderwijzers Vereniging huldigde in de heer Hey boer een strijdbare collega die voor zijn meningen wist te vechten, ter wijl tenslotte de heer Kuyperj» na mens de oud-leerlingen sprak en ge tuigenis aflegde voor hetgeen zijn oude „meester" hem had meegege ven voor het leven. Een prachtige schaal van Delfs blauw was een meer stoffelijk bewijs van deze dank. De heer Heyboer tenslotte, zeer geroerd, dankte de sprekers en de aanwezigen voor de grote hulde die hem ten deel was gevallen en dankte van zijn kant voor de medewerking, die hij in zo grote mate van diverse zajden had mogen ontvangen. Hij betrok weer zijn echtgenote in de huldiging en dankte haar voor de grote steun, die zij steeds voor hem was geweest in zijn leven en bij zijn werk. Door de oudere aanwezigen werd tenslotte ten huize van de jubilaris de koffie gebruikt. Wat men moet weten; Apothekers-nachtdienst; Rembrandt- apotheek, Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval; G.G. en GJ3., Tuin!aan 80. Tel. 69290. Tentoonstelling. Stedelijk Museum; dagelijkss5 uur; .,Het Schone Ambacht". Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio- theek. Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en Iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen; Passage: 2 en 8 uur: „Jungle- duivels". Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Ge wapend escorte" In verband met de aanleg van de nieuwe weg naar Nieuwiand oordeelt het College van B. en W. van Schie dam het noodzakelijk dat een aantal percelen, gelegen aan de Noordvest en de Noordmolenstraat, toebehoren de aan de N.V. Branderijen van de Er ven Lucas Eols en H. de Koning, ter grootte van 8 a en 67 ca aangekocht worden voor een bedrag van ƒ286.941. Dit hoort tot het z.g. „onteigenings plan Ooievaarssteeg" of Is er een aan vulling op. Bij de koop is bepaald dat de ge meente aan de genoemde N.V. een stuk grond om met ter beschikking, zal stellen voor de bouw van een nieuw te stichten bedrijf, gelegen ten noorden van de Noordvestsingel, even ten zuiden van de Technische School. Hiertoe worde verder ook een stuk grond ter grootte van 383 ca aan de N.V. verkocht voor f4.758,terwijl voorts, om een regelmatig verkaveld terrein te krijgen, de gemeente en de N.V, Amsterdamse Likeurstokerijen „t Lootsje" der Erven Lucas Bols enkele percelen zullen ruilen. Zolang de gemeente de aangekoch te gronden nog niet nodig heeft, zullen de percelen met een 4-tai be drijfspanden en een mouterij tijdelijk verhuurd worden voor ƒ5.000,per jaar. Dit zijn de plannen die B. en W. aan de Raad zullen voorleggen ter goedkeuring. Voor de verbreding en de verbete ring van de Schiedamseweg tussen de spoorlijn RotterdamHoek van Holland en de Poldervaart oordeelt het College van Burgemeester en Wethouders van Schiedam het nodig dat een viertal percelen aangekocht worden. Het betreft hier de aankoop van de hun bij de woning Schiedam seweg 174, groot 0,0054 ha voor 570,-; de tuin bij de woning Schiedamseweg 134, groot 0,0292 ha voor 1.370,de tuin bij de woning Schiedamseweg 202, groot 0,0292 ha voor f860.— en de tuin van de woning Schiedamseweg 204, groot 0,0044 ha voor 620, Met de respectievelijke eigenaren is overeenstemming bereikt over de koop en de prijzen, zodat B, en W. de gemeenteraad voorstellen deze aan kopen in het z.g. „onteigeningsplan Schiedamseweg" goed te keuren. (Van onze correspondent) PARIJS. Er komt een „Holland Huis" in Parijs. Het gebouw ervoor aan de Hue de Lille, op honderd me ter afstand van het Palals Bourbon, Is gekocht en wordt op het ogenblik gerestaureerd. Het geld is byeen en de naam is vastgesteld: „Institut Ncerlandais". Dat alles staat vast. Maar het is onmogelijk om in de Franse hoofdstad bevestiging te krij gen van. de diverse berichten over personeelsmutaties, die met dit ini tiatief gepaard zullen gaan. Het mi nisterie van O. K. en W. heeft ont kend. dat het de bedoeling zou zijn de heer R. F. de Roos, cultureel at taché aan onze ambassade hier, over te plaatsen en dat mr H. J, Reinink die met grote zekerheid is ge noemd als directeur van hot „Insti tute Néerlandais", een verzoek om ontslag zou hebben ingediend uit zijn functie van secretaris-generaal voor O. K. en W. De uitslagen van de Maandag g pn>p|de wedstrijden luid; U£. Mej. OmmeringMevr. de Kort <j—1. 6—1: Mevr. Weyermevr. Kiiayin 12—10, 7—9, 8—6. H.D.; Hoi en de "Wolf—Schaeffer en Willemse 62, 6—3; Vietor ert Dltger— v.d. Bos en Herstel 63, 6—3: Belïïng- wort en FassenterD. Tngelse en G. Meyer 6—2. 7—5. G, D.: Mevr. Jansen en M. Jansen— Mevr. Scheepmaker en D. Scheepmaker Afd. II: G.D.: Mevr. Weyer en Herk— Mevr. Wessel en E. v. Riel 6—4. 6i. Mevr. v. Zoest en K. Tip—Mevr. Beu kers en J. Smit 7—5, 6—2, Mevr, Timmer en W. BlatsseL. Ver- berne en J. Sigterman 62, 64. Geboren; Coenradus A. z. v. C. A. Staal en M. Kentïe: Maria A. d. v. G. Handstede en C. M, v. d. Velden; Anto- nui C. Ivl. d. v. Th. J. vail Kemenade en A. Th. v. d. Laarschot; Louise d. v. N. van Gervcn en N. van Ipenburg; Salo mon J. z. v. M. C. v. d. Linden en J. Stouthandel; Gerrit z. v. G. J. van Eden en K. C. M. CeJeJjn; Maria M. N, v. d. M. Rehermann en N„ Vermeer; Roelofje d. v. B. Otten en F. J. v. d. Raaf. Gistermiddag is een wagen van een Rotterdamse vrachtrijder, be stuurd door de heer L. van der W, op de Groeneweg in Kethel van de weg afgeraakt en in de sloot te recht gekomen, waarschijnlijk door dat de berm zacht was. Met een takelwagen werd de wagen uit de sloot gehaald. Een stuk berm is na dit ongeluk weggezakt. Er is geen schade veroorzaakt aan de wagen. Kunstkring opent seizoen met „Muiterij op de Caine" De Schiedamse Kunstkring opent zijn seizoen op Donderdag 16 Sep tember met een opvoering door de „Toneelgroep Nederlandse Come- die" van „Muiterij op de Caine", een toneelspel in twee bedrijven en een epiloog door Herman Rich ters, terwijl de hoofdrollen worden vervuld door Hans Bentz, v. d. Berg. Fons Rademakers, Paul Huf en Guus Oster. SYDNEY. De koninklijke com missie voor het onderzoek naar de splonnage in Australië heeft beslo ten, dr Herbert Evatt, de leider van de oppositie, te verbieden, nog langer als advocaat voor de com missie te verschijnen. Voorzitter Owen zei, dat dr Evatt er niet in was geslaagd, „zijn po sitie als advocaat te scheiden van zijn persoonlijke en politieke be langen". Vorige week Vrijdag heeft de commissie getuigenverklaringen vrij gegeven van de vroegere employé's van de Russische ambassade, Petrow en zijn echtgenote, waarin wordt betoogd, dat mevrouw Oilier inlich tingen had verstrekt over Austra lische wapenzendingen, naar Indo china. Tegelijkertijd maakte de Franse ambassadeur bekend, dat mevrouw Oilier gearresteerd en naar Frankrijk teruggeroepen was om berecht te worden, Dr Evatt had vervolgens in de pers betoogd, dat volgens hem me vrouw Oilier waarschijnlijk volko men onschuldig is en verlof diende te krijgen om naar Australië terug te keren met een Franse advocaat om zich te kunnen vrijpleiten. BAD OEYNHAUSEN. Generaal- kolonel Andrei Gretschko, de com mandant van de Sowjetrussische be zettingstroepen in Oostduitsland, heeft een beleefdheidsbezoek van twee en een half uur gebracht aan zijn Britse collega, generaal Sir Ri chard Gale. Nadat de Russische com mandant met zijn staf de lunch op het Britse hoofdkwartier had ge bruikt. keerde hij terug naar dc Sowjctzone. De Russische generaal sn de stafofficieren werden van en naar de grens geëscorteerd door Brit se M.P.'s, terwijl een Brits vliegtuig boven de weg patrouilleerde om een oogje in het zeil te houden. PARAMARIBO. De (Surinaam se regering heeft Maandag per rondschrijven landsdienaren mede gedeeld, dat elke vorm van staking als dienstweigering beschouwd zal worden met alle gevolgen, van dien voor de betrokkenen. Dit naar aanleiding van een conflict bij de autobusdienst, waar indertijd ver hoging zou zijn toegezegd, welke nooit is gegeven met het gevolg, dat de chauffeurs hebben aange kondigd op 6 September in staking te zullen gaan. De staking is voor onbepaalde tijd uitgesteld hangende de juridi sche vraag of de bemidaelingsraad in deze bevoegd is. Het dagblad „De Surinamer Rooms-Katholiek" zegt, dat de hou ding van de regering sterk doet denken aan een totalitair bestuur. De ambassade in Parijs commenta rieert dit alles simpel: „Wij kunnen niets bevestigen noch ontkennen. Al le beslissingen worden op ministereel niveau,in Den Haag genomen," Deze benoemingen zijn van onder geschikt belang in vergelijking met de nu gevestigde zekerheid van het instituut. Dit is evenals het rijks bureau voor kunsthistorische docu mentatie een stichting van de ze ventigjarige, in Parijs wonende Ne derlander Frits Lugt. De heer Lugt, die een grote naam heeft gemaakt als catalogisator van de primitieve en zeventiende eeuwse Nederlandse en Vlaamse tekeningen in het Louvre en van de kostelijke collectie Dutult, heeft de belangrijke functie en titel van conservator van het prentenkabinet in het Louvre. Zijn bijzonder waardevolle kunstcol lectie zal een grote attractie van het instituut vormen. Het Holland Huis zat gebruikt worden voor exposities, lezingen en uitvoeringen, die het cultureel con tact tussen Nederland en Frankrijk kunnen vestigen en versterken. Er zal een Nederlandse bibliotheek wor den gevestigd en een aantal kamers komt ter beschikking van professo ren en studenten uit het vaderland, die voor hun werk enige tijd in Pa rijs moeten doorbrengen en om een of andere reden, niet elders terecht kunnen. Ook de Nederlandse staat is finan cieel en anderszins bij dit alles be trokken. Het is echter op dit moment moeilijk te zeggen hoe groot dit offi ciële aandeel zal zijn, zoals het even- mm zeker is wanneer het instituut zal worden geopend. Dichteres M. Bouhuys met auto te water AMSTERDAM, „Het is afge lopen. Ik kom er niet meer uit" dacht de 27-jarige dichteres Mies Bouhuys uit de Oranje Naasau- laan te Amsterdam Maandag, toen zij in haar autootje ondersteboven onder het wateroppervlak van de Amsterdamse Prinsengracht opge sloten zat, Zy vergiste zich. Enkele ogenblikken later had zij een raampje opengedraaid en wrong zU zich naar buiten. Op de walle- kant trokken toegeschoten voor bijgangers haar op het droge. De 25-jarige Amsterdamse teke- nares Noni Lichtveld heeft nog meer geluk gehad. Zij zat aanvan kelijk naast Mies Bouhuys in d« auto maar was uitgestapt toen do bestuurster langs het water had geparkeerd, enkele seconden voor dat de auto naar voren, de gracht inschoot. En een chèque van 500, die een tijdlang weg was, werd ge vonden nadat de brandweer d« wa gen op de wal had gehesen. Het kostbare papiertje zat tegen dc achterbank aangekleefd. Mies Bouhuys begreep achteraf helemaal niet, hoe de wagen te water is geraakt. Zij meent dat zij de handrem had aangetrokken cn de versnelling in de vrijloop had gezet. SCHIEDAM VOOR HAARDPLATEN EN SPUITWERK W. J. WOERMEYER SINGEL 102 SCHIEDAM TEL. 65789-69906 Levering nieuwe haardplaten ƒ16— Spuiten oude haardplaten 4,50 Het merk voor een .zeer moderne en chique collectie Dames tricotage KWALITEIT blink boven alles uit. ELASTISCH fantasie tricot MODIEUZE modellen „Desiree" populair Hemdje fant. breisel, met elastische ribtaille, B-vorm met klei ne garnering, elastiek in de rug fantasie breisel opgeknipt pijpje met elastisch Ribboord 2.50 Zonder verplichting zenden iüij U op aan vrage monsters ter in zage. Lesuren: Woensdag 8—10 uur. Inschrijving dagelijks. VOOR BETER ONDERW35 SINGEL 73 TEL. 08847 SCHIEDAM Tarief tot en mat 16 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer f 0.20 Te koop aongeb. Kloostertafels voor reclame prijzen: 70 x 40 22.50, 75 x 45 26.50, 80 x 55 38.50, 100 X 50 39.50, 100 x 55 52.—. Wilson, Gr. Vïsserijstr. 97— 103, midden in de straat. Herenpolsborloge 9.75, Pro fiteer van deze uiterst voor delige aanbieding! H. A. Die- terich, horlogemaker, goud smid, opticien. Prof. Kam. Onneslaan 9" OP DE MM VAN GEVRAAGD Leeftijd 15 a 16 jaar. L, J, van Noordt Juli au al aan 108.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1