Jongedame Een van de laatste kuipers in Schiedam aan het werk a. WAKERS b. Controleur Schikking tussen Hermes en profbond bepleit 2 JAN BOSCH AAN DE SCHIE Het werk is afgenomen omdat arak niet meer gebruikt wordt 't Aanvragen van vergunningen voor bijeenkomsten, loterijen Toen kwam Oma bij Schiedams Toneel AGENDA Hengel tweekamp Cultuur-agenda van het NVV Burgerlijke Stand Vrouwenbond N.V.V. opent het seizoen De huisvrouwen bijeen Wie heeft iets verloren? Vloog vliegtuig te laa g over SVC begint met de training Knecht zou f 3000 hebben verduisterd Zeeman sloeg ruit in Nieuwbouw in Zuid Woningen en garages Opgesloten in koelwagen Vrouw op bromfiets geraakt door auto SCHIEDAM Herfst modellen JUMPER 4.95 JUMPER CJMV-avontï VESTJE 01iestook voor iedereen! van WOERKOM Koeriersters Woensdag 15 September 1954 Een grot'e deur is het, blind starend over het rustige water van dc Zacht-ge uren de SchieOud, verveloos en wat vervallen. Evenals de gevel die boven deze deur oprijst. Op de deur een onopvallend bordje, dat in vervaagde letters op een bladderende achtergrond vertelt dat hier dc vaten en fustenmakerij is gevestigd van dc rest is onlees baar. Maar wij weten thans genoegachter deze deur moet baas Jan Bosch het langzamerhand verdwijnende ambacht van kuiper uit oefenen. Er zijn thans nog drie kuipers aan het werk in Schiedam, maar tussen hen bestaat dc afspraak, dat wanneer er één ophoudt met werkenook de beide anderen het bijltje er bij neer zullen leggen. Wij bonken enige malen op de deur, want een bel ontbreekt en we worden open gedaan door baas Bosch zelve. Het kan ook moeilijk anders merken we later, want er zijn geen leerjongens in het be drijf en geen gezellen. Baas Bosch werkt hier alleen. Het is een stevig gebouwd man, die men zijn 66 jaren niet zou aan zien, met een vriendelijk blozend gelaat, waarin de ogen glimmen achter een bril met ijzeren mon tuur. Als wij ons verzoek doen is hij dadelijk bereid ons het bedrijf te laten zien. De grote deur zwaait open en we kunnen constateren dat de ruimte daarachter er mee in overeenstem ming is: ook groot en ook vervallen. Alleen schijnt buiten de zon op. de deur, terwijl binnen bet zonlicht slechts zeer spaarzaam door een klein aantal ruiten komt gefiltreerd Hoge stapels onbewerkt hout staan er in de ruimte, verder even- hoge stapels oude vaten en kleinere hopen houtkrullen, in deze omge ving hebben we baas Bosch aan het werk gezien. Hij grijpt een kort, smal stukje plank, zet het op een houtblok, klemt het vast tegen zijn machtige tors en snijdt er met zijn vlijmscherpe steekmes een duig van. Hij heeft het niet nodig om eerst de omtrek te tekenen, hij snijdt „op gevoel". Het is Ameri kaans eikenhout en wordt dan ook uit dat land geïmporteerd. Baas Bosch geeft de voorkeur aan gekloofd boven gezaagd hout, maar ja, tegenwoordig klooft men niet meer in Amerika, alles komt ge zaagd aan. En voor het maken van jenever-vaten kan nu eenmaal geen ander hout worden, gebruikt. Dat houdt verband met het aroma, ver telt de heer Bosch. Zijn de duigen klaar, dan komt het moeilijke werk van het in eiHJ kaar slaan van het vat. De duigen^ worden overeind gezet en een band wordt er om gelegd. Dan nóg een band. Daar de duigen in het mid den breder zijn dan aan de kan ten, kan men de duigen in het ver band vastklemmen door de band aan te slaan, hetgeen geschiedt met een hamer van twee kilo. Zitten de twee banden vast, dan wordt het vat-in-wording op de kop gezet en dan worden van de andere kant twee banden aangebracht. Met gro te handigheid lukt dit wel. Heeft het vat hierdoor de vorm van een vat gekregen, dan worden de ban den nog eens stevig aangeslagen en aan de einden nog twee kleinere banden gelegd. Het is erg makkelijk het zo los weg te. vertellen hoe het gaat, En ook als je baas Bosch aan het werk ziet gaat alles erg makkelijk en gladjes. Geloof echter maar dat er voor dit werk een grote mate van handigheid en vakbekwaamheid no dig is. Het valt ons op dat de banden jn het midden van het vat veel steviger van constructie zijn en ook vee! dikker dan de buitenste banden. De kuiper vertelt dan dat de middelste banden, de zogenaam de rolbanden, zo stevig, gemaakt worden omdat het vat hierop ver rold moet worden. Tegenwoordig geschiedt dit rollen maar over korte afstanden, maar vroeger werden de gevulde vaten van de distilleerderij en tot helemaal aan de Maaskant gerold en dat eist veel van de rol banden. Vandaar dat ze door een smid vervaardigd moeten worden. De banden aan de einden daaren tegen zijn van repen plaatijzer ge klonken en dat werkje knapt baas Bosch zelve op. Wij hebben in ons verhaal echter een stadium overgeslagen, namelijk dat van het aanbrengen van bo- Voor het repareren van een lek i» een zinker van de waterlei ding in de Lange Haven zakt een duiker in het modderige water irf- dem en deksel (als men het zo mag noemen!Dit geschiedt natuurlijk nog voordat de banden in hun defi nitieve plaats zijn geslagen. Aan de binnenkant van uiteinden van de duigen wordt eerst een ring hout weggeschaafd met een hou weel-schaaf en daarna ook nog een groef aangebracht. De houweel- schaaf heeft de vorm van een cir kel-segment, waarin een schaaf is aangebracht. „Waarom heet zo iets nu een houweel-schaaf', vragen, we, want er bestaat niet de minste gelijkenis met een houweel. Baas Bosch kijkt ons verbaasd aan door zyn brille- giazen. „Nou. dat werk werd vroe ger immers met een houweel ge daan!" Én hij laat ons een instru ment zien dat er inderdaad uitziet als een houweel met een sterk ge kromd blad en een heel korte steel. „O, juist", snappen we. „Met zo'n schaaf gaat het wel veel vlugger", weet de kuiper nog te melden. Ook het vaststellen van de afme tingen van de eind vlakken van het vat geschiedt op simpele wijze: met een steekpasser, op de basis dat een zesde deel van de omtrek van een cirkel gelijk is aan de straal. Na enig passen heb je zo de straal gevonden Zijn de beide uiteinden van het vat aangebracht, dan is het vat ge reed, nadat ook nog het spon-gat is gemaakt. Mam* om het vat aan de binnenkant goed zuiver te krijgen, moet het vat eerst uitgekookt wor den met soda, waarop dan nog een bewerking met koperrood volgt. Voor het verkrijgen van het ko kende water, nodig voor de bewer king staat er in een hoek van de ruimte een enorme bakstenen oven, waarin het afval hout verstookt wordt. Dit is goedkoper en boven dien, we moeten het toegeven, zou een gasoven in deze omgeving vol komen misstaan. Tot onze verbazing horen we ten slotte nog dat baas Bosch een klein vat van 200 liter in één dag kan maken. „Maar aan die twee groten van 610 liter elk, heb ik meer dan een week gewerkt". Deze productie valt ons eerlijk gezegd, erg mee. Dit is in het kort de wijze waar op een vat wordt gemaakt, maar terwijl hij ons rondbrengt vernemen we nog andere bijzonderheden van de heer Bosch. Hij is thans 66 jaar oud en is als jongen van dertien jaar in het vak gekomen. Dus al i Jan Bosch, een van de laatste kuipers in Schiedam, bezig met het omslaan van ringen voor een nieuwe ton. meer dan een halve eeuw maakt de kuiper de vaten. Maar met het maken van vaten loopt het thans af. Baas Bosch is nu in dienst gekomen van de bran der en destillateur Daalmeyer en. zijn. werk bestaat hoofdzakelijk uit het repareren van gebroken vaten. Alleen als er geen vaten te her stellen zijn, dan maakt de oude kuiper nog vaten. Het is niet altijd zo geweest, want nog in de dertiger jaren had baas Bosch volop werk met het vervaardigen van nieuwe vaten en er liepen in die tijd nog acht knechts in de werkplaats rond. Deze vaten gingen, toen in hoofd zaak naar Indonesië, waar deze va ten gebruikt werden voor het op slaan. van arak. Maar ja. Indonesië heeft thans geen vaten meer nodig en daardoor is het werk afgenomen. Ook de des- tilleerderijen in Nederland maken meer en meer gebruik van flessen, zodat ook de vraag van deze zijde is afgenomen. Neen, de omstandigheden voor het beroep zijn niet rooskleurig en het aantal originele kuipers sterft uit, daar er onder de jongere mensen geen belangstelling bestaat om het moeilijke en vaak zware vak te le ren, Het werken in een fabriek is eenvoudiger en het wordt nog beter betaald ook. Zoals reeds enige maanden gele den is bekend gemaakt, wordt de administratieve behandeling van aan vragen om vergunning voor feest avonden, loterijen, tombola's, collec ten, marsen, uitvoeringen, wedstrij den, fancy-fairs, enz., verricht door de afdeling Belastingen, Oude Kerk hof 17. Deze regeling is bedoeld om de aanvragen voor vergunning zo een voudig en vlug mogelijk af te doen. Met name behoeven belanghebben- den zich niet meer gelijk voorheen 't geval was, tot verschillende instan ties te wenden voor het in ontvangst nemen van de benodigde aanvraag formulieren. Naar wü vernemen komt het toch nog herhaaldelijk voor. dat de ondernemers van bij eenkomsten, alsook bestuurders van verenigingen, die bijvoorbeeld een collecte of een loterij wensen te hou den, zich mondeling of schriftelijk wonden tot het Hoofdbureau van Politie, afdeling Speciale Wetten. Het is vanzelfsprekend, dat uit eindelijk de aanvragen op de plaats vV :/-■*- van bestemming komen, doch om onnodig heen en weer geloop voor belanghebbenden en een administra tieve rompslomp voor de Gemeen telijke instanties te voorkomen, ach- ten wij het dienstig het volgende on der de aandacht te brengen van be stuurders van verenigingen, en par ticulieren die een bijeenkomst, col lecte. loterij etc. wensen te houden. 1. Degene, die in een zaal of in een verlofs- of vergunningslo- kaai een bijeenkomst van welke aard ook, hetzij openbaar, hetzij in besloten kring, wenst te hou den, dient gelijktijdig met het be spreken van de huur van de zaal, aan de betrokken zaalhoudt- een formulier te vragen. Dit formu lier moet na invulling en mede ondertekening van de zaalhouder bezorgd worden ten kantore Oude Kerkhof 17. Voor wat be treft toestemming om de bijeen komst te houden, zijn dan geen verdere formaliteiten te vervul len. 2. Verenigingen etc., welke een lo terij,* tombola of iets dergelijks willen houden, moeten zich recht streeks tot bureau Oude Kerkhof 17 wenden. Het benodigde formu lier zal aldaar worden afgegeven en kan desgewenst ter plaatse worden ingevuld en worden inge leverd. 3. Verzoeken om vergunning tot het houden van marsen, optochten, het doen brengen van. een sere nade, het ten gehore brengen van muziek in de openlucht door mid del van een versterker, het laten rijden van een. geluidswagen enz., moeten worden gericht aan de burgemeester en worden ingezon den ten kantore Oude Kerkhof 17. Teneinde verzekerd te zijn, dat de benodigde vergunningen tijdig in het bezit van belanghebbenden zijn, die nen alle aanvragen en verzoeken tij dig te voren d.wjt. minstens acht da gen voor de dag waarvoor de aan vragen worden gedaan, worden in gediend. Inlichtingen, betreffende boven vermelde materie, kunnen zowel te lefonisch onder no. 69051 (zo nodig des avonds onder no. 66991) alsook tijdens de bureau-uren van de aid. Belastingen ten kantore Oude Kerk hof 17 worden ingewonnen. Aldus wordt van gemeentewege bekend ge maakt. Door het Schiedams Toneel zal op Woensdag 22 September a.s. in Musis Sacrum het stuk „En toen kwam Oma" van H. F. Maltby en Fr. Wynne gegeven worden. Aan vang 8 uur. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; F, H. Bac ker, St. Lfduinastr. 58. Bellen bij ongeval: G.G. en GJ3, Tuiulaan 80. Tel. 69290. Tentoonstelling. Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: .Het Schone Ambacht". Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en BibUo- theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K.. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend Iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 erx 8 uur: „Lucretia Borgia". Monopol e: 2, 7, 9 uur: „Duel met de Duivel", De hengelverenigiög „Het Voorn tje", heeft in Ter Aar een twee kamp gehouden met haar zuster vereniging „De Vrije Visser". Mocht het Voorntje het genoegen smaken de eerste kamp te winnen, deze tweede werd glansrijk verloren. Door de slechte weersomstandighe den, werd er ook slecht gevangen. Er werden 122 maatvissen gevangen met een gewicht van 6796 gr. De prijzen werden als volgt uit gereikt: 1 C. v. Raalj, 2 F Krohné. 3 B. Pil. 4 N.N. 5 H. v. Scheindelen. 6 M. Degenaar. 7 J. Lupker. 8 H. de Waard. 9 J. Prein. 10 H. Lupker Jr. 11 A. Krabbendam, 12 M. v. d. Horst. 13 H. v. Vliet. 14 A. v. Schein delen. 15 W. Doesburg. 16 B. J. Lupker. 17 L. v. Gerven. 13 E." Schlarman. De prijsuitreiking werd >s avonds gehouden in het Clubge bouw bij de heer Geermakers, Lan ge Kerkstraat. Door de Bestuurdersbon d van het NW zijn de culturele bijeenkomsten vastgesteld voor het seizoen 1954- 1955. Dit zijn: 15 September: Filmavond Scho- lendienst in Volksgebouw. 21 October; Cabaret Adri van Oorschot in Musis Sacrum. 3 November: Kinderraiddag en vrouwenbijeenkorast voor NW- Vrouwenbond in Volksgebouw. 8 December: Cursus „Het nieuwe ontslagrecht", in Volksgebouw. 6 Januari: Cabaret G. Lindenberg „V7e bakken ze bruin", Musis Sa crum. 15 Januari: Feestelijke bijeen komst voor bestuurders der aange sloten organisaties in Volksgebouw. 19 Januari: Cabaret G. Lindenberg (A.N.MJ3.) in Musis Sacrum. 2 Februari: Cursus „De toekoms tige ouderdomsvoorziening", in Volksgebouw, 24 Februari: Toneel-avond „Be schuit met muisjes", in Passage theater. Geboren: Abraham, z. van A. Wïtberg en M, de Goede; Johannes J. D. M.. z. van E. B. W. v. d. Moe zel en G. Verhoev; Ingeborg C„ d. van C. Heijboer en C. Vogelsang; Willem M„ z. van C. A- Bekker en J. de Jong; Paulus A., z. van W. Jongste en J. M. Both: Geradus Et., z. van G. H. Hulskens en E. E. M van Beers; Jacobus, z. van J, van Dorssen. en J. van Eijk: Ronald, z. van A. de Nïjs en J. de Heij; Wil helmus J. M„ z. v. J. Verhoeff en H. J. P. M. van. Schie. Overleden: A. Gleym, 71 jr. Met een zeer druk hezochte bij eenkomst in de grote zaal van het Volksgebouw is gisteravond het nieuwe seizoen voor de Vrouwen bond N.V.V. geopend. Het was een bijzonder geslaagde avond met een plaatje, een praatje en muziek. De presidente, mevr. Brand, open' de de bijeenkomst en tevens het seizoen met een welkomstwoord, waarop zij ook de belangstelling opriep voor de te houden verloting ten bate van de TBC-patiënteo van de vereniging waarvoor door de le den bijzonder mooie prijzen ter be schikking zijn gesteld. De dames C, Wielhouder en E, Meijer gaven op een piano „De Ka lief van Bagdad" ten beste, waarna de Bondvoorzister, mevr. M. Kra nenburg, een voorlichtende causerie hield over de ouderdomsvoorzie ning. Na de pauze zijn enkele kom: sche films gedraaid en daarna de hoofdfilm „Gouden Edelweiss", een folkloristisch verhaal over de rol die de Edelweiss speelt bij de hu- welijksgebruiken in Zuid-Duits- land. Gistermiddag zijn de leden van de Ned, Huisvrouwenvereniging afd. Schiedam, in Irene bijeen ge komen. Door de presidente mevr. Boterenbrood-Blankers. werd hier bij een uiteenzetting gegeven over het vvinterprogramma van de ver eniging. Een aantal interessante re clamefilms werd gedraaid over on derwerpen, die de huisvrouwen wel interesseren, afgewisseld met een paar aardige amusementsfilms. Tussendoor werd nog een praatje gehouden over wassen en strijken. De opkomst voor deze avond, die georganiseerd werd door de huis- vrouwenvoorlichtingsdienst, was goed. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9- 12.30 uur en 2-B uur Autoped, portemonnaie. Te bevragen bij de vinders: Bruine portemonnaèe, A. de Bruijn, Alb. Cuijpstraat 12 b; por temonnaie. v. Loenen, Dam 43; portemonnaie met inh., Bastiaan, Dr Wibautpïein 45; zwarte porte monnaie met inh., v. d. Geer, Wal- vlstraat5; rood vest, J. Grotenboer, Singelstraat 88; wit Wnderschoen- tje, J. Eijsberg, Vlaardjngerdijk 189 a; ribfluwelen jasje, v. Wachten donk, Huijsmansstraat 32; hoofd doek, Hartman, Lekstraat 2 b: zak doek, W. Hoorman, B.K.iaan 235; beige windjack, J. Walbeek». Bk-. Halsplein 47 a; armbandje, M. Hemmes, Fr. Haverschmidtlaan 41; paarlen halsketting, W. C. v. d. Markt, BJK.laan 223; armbandje, De Jong, v. Swindenstraat 53 b; gouden collier, M. Taling, Rotter- damsedjjk 197 a; Lipssleutel, H. Braad. Gordonstraat 26 b; ring met sleutels, L, Burgers, Fr. Haver schmidtlaan 74; kinderbad, H. v. Meer, Alb. Thijmstraat 56; huis sleutel, L. v, d. Nieuwland,, Jan Vermeerstraat 5; bril, A. Bots, Rot- terdamsedijk 234 a; ring met sleu tels. v. d. Burg, Garage „Unique", B.K.iaan; rode autoped. M. P, Of ferman, Korte Achterweg 12/2; autoped, K. Ramaker, Stationsstr. 24; autoped, Th. Cremers, v. 's-Gra- vensandestraat 2 b. De beroepsvoetbalclub .Rotterdam' en de Schiedamse voetbalvereniging Hemes-DVS zullen trachten tot een verzoening te komen inzake het ge schil, dat was gerezen naar aanleiding van het door Hermes doen uitkomen van de achterhoede-speler F, J, Oaterholt, die zijn contract met de be roepsvoetbalclub eenzijdig zou hebben verbroken. Indien de president van de Rotterdamse rechtbank voor wie hedenmorgen deze zaak in'kort geding diende, Zaterdagmorgen van partijen geen bericht over onderhandse rege ling van het conflict heeft ontvangen, zal by op Dinsdag aanstaande uit spraak doen. Gisteravond laat is er een vlieg tuig laag over het Noord-Oostelijke deel van Schiedam bomen vliegen. Te laag, naar* het oordeel van een bewoner vah de Hogebanweg, die last had van het gierende lawaai van het toestel en een klacht bij de politie indiende. Ook vorige week schijnt een vliegtuig te laag over Schiedam gevlogen te hebben. Een onderzoek zal worden ingesteld. Na een viertal weken „Volleybal- vacantie— zijn de volleyballers van de «Schiedamse Volleybal Club Vrij dag j.i. weer gestart met hun trai ning, De animo zat er al direct weer in en ooK bleek de extra zo mer training in de openlucht baar resultaten te hebben afgeworpen, S.V.C. is n.L na de vorige compe titie niet op haar lauweren gaan rusten en zo zijn o.a. ook in enige tournaoien door het eerste meisjes- en het eerste herenzestal vier eer ste prijzen behaald. Voor jeugdige spelers, voor wie het late aanvangsuur van de heren training op Vrijdagavond een be zwaar vormde als lid toe te treden bestaat nu toch de gelegenheid bij S.V.C, te komen volleyballen. Deze spelers zijn n.l, van harte welkom op Maandagavond in de zaal aan het Broersvest van 6.458.15 uur. De afd. Rotterdam van de Nederi. Volleybal Bond laat n.l. ook een juniorcompetitie-j ongens verspelen en S.V.C. hoopt hier te zijnertijd met een team voor in te schrijven. Voor andere volleyballiefhebbers blijft de regelihg: dames 78.45 uur; heren 8.4510 uur gymnastiek zaal Oude Kerkhof. Gisteren is door de Schiedamse politie aangehouden de 51-jarige slagersknecht F. R. uit Rotterdam, die werkzaam is bij een slager in Schiedam. De knecht wordt ervan verdacht een bedrag van f 3000 verduisterd te hebben ten nadele van zijn patroon. Dit zou hij ge daan hebben door de cassa steeds te laag aan te slaan." Hij had trek in hokking Nadat een 20 ja rige zeeman gis teravond in verschillende eafé's zijn dorst gelest had, begon hij trek in wat hartigs te krijgen. Hij sloeg daarom de ruit van een viswinkel in en maakte zich meester van een kistje bokking. De politie heeft hem aangehouden. Waarschijnlijk nog voor het einde van het jaar zal in Rotterdam Zuid begonnen worden aan de bouw van 57 woningen en twee garages. Ze komen te liggen aan Voetjesstraat, Boelstraat en Bonaventurastraat. Lang het oude stuk Dordtsestraat- weg dat hier nog lag zijn zes bouw vallige woninkjes afgebroken om plaats te maken, voor deze nieuw bouw. De nieuwe panden krijgen drie woonlagen. De woningen zullen drie en vier kamers bevatten. Het bouw plan wordt uitgevoerd door de fir ma gebr. Casteleijn naar eert ont werp van de architecten R. D. van Andel en ir S. J. van Embdcn. Veertig minuten in ijzige kon Veertig minuten moest gis teravond een havenarbeider verblijven in de ijzige kou van een koelwagen van de spoor wegen op een terrein aan de Tweede Katendrechtsehaven, Hij was per ongeluk ingeslo ten. Collega's hoorden tenslot te zijn hulpkreten uit de wa gen en wisten hem te bevrij den. In overspannen toestand is de man naar het Zuiderziekenhuis ver voerd. Vermoedelijk is hij ingesloten nadat havenarbeiders hun taak: het inladen van bevroren vlees, hadden beëindigd. Toen het slachtoffer ver lost werd, vielen een stuk bevroren vlees en een handzaag uit zijn kle ding. Een controleur stopte het vlees en de zaag in zijn kijverzak en hing die onder zijn kleding m het schaftlokaal. Daar werd het door de Rivierpolitie gevonden. De controleur is voor onderzoek mee genomen naar het bureau van de Rivierpolitie. De 22-jarige G. van HiistBoer uit de Weretstraat, is gisteravond op de straatweg door een auto aan gereden. Zij zat achterop de brom fiets van haar man met de benen naar de rijbaan. De auto raakte haar waardoor zij achterover op straat viel. Met kwetsuren aan haar benen is zu naar haar woning ver voerd nadat dr. Van Dijk eerste hulp verleend had. De autobestuur der, die vermoedelijk niets gemerkt heeft, is doorgereden. In dames JUMPERS en BLOUSJES etale ren wij een prachtige collectie, in moderne tinten en modellen. mouw in moderne tinten, sportief model aangebreide mouw, met coll. kraag, in prachtige tinten, zuiver wol zuiver wol, aangebreide mouw, moderne hals. 6 moderne tinten Zaterdag 18 September a.s. 'zul len de C.J.M.V. Toneelgroep „OJD.G en de CJ-M.V. Mondaccordeonver- eniging „Bravo" in de grote zaal van gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 te Schiedam met een gemeenschap pelijke toneel- en muziekavond hun winterseizoen aanvangen. fantasie gebreid aangebreide mouw moderne tinten a BEDEE BEDEE 250.- f 270.- I 395- t 340- Vakkundige voorlichting en plaatsing. ORANJESTRAAT 13 - TEL 65673 EVENAIR 374- f 551- f 495- I 650- PERFECTION I 750- i 900- Een vertrouwd adres 1 BROERSVEID 137-139 TEL.67736 Geplaatst kunnen worden: in vaste dienst en voor bijverdienste. Lft. tot 60 jaar voor de nachtdienst. Loon inclusief rijwielvergoe ding 60.33 per week. Vrij uniform. Vereiste leeftijd 35—55 jaar. Aanmelden tussen 19—21 uur: EERSTE SCHIEDAMSE BEWAKINGSDIENST, B.K. laan 192 b, Schiedam. Gevraagd op Handels- en Fabriekskantoor te Schiedam: ongeveer 17 jaar, voor lichte kantoorwerkzaamheden, kunnen de typen. Brieven met opgave van leeftijd, schoolopleiding en Godsdienst, onder letter S 207 aan het bureau van dit blad. Tarief tot en met 15 woorden t 0.65 HUke vijf woorden meer OCii) Te koop qevrcmqd Gevraagd, orgel voor zaal geschikt. Aanbiedingen, merk, registers, prijs: Poppeiiers, Marentakstr. 57, Rotterdam. Tel. 74387. j Te koop qqngeb. Gotisch dressoir 168.—. Pracht mooi dressoir. Mooie keus in dressoirs bij Plate Meubelmagazijn t.o. Stad huis, Schiedam. Gothlefc Huiskamer, best uit fraai dressoir, met luifel, ta fel, 2 clubs en 4 stoelen, be kleding naar keuze, 415.—. Wilson, Gr. Visserystr. 97— 101, midden in de straat Hardboard - Hardboard. Zo juist ontvangen grote partij hardboard in alle maten, te gen de laagste prijzen. Grote keuze zachtboard, triplex, multiplex, eiken en beuken hout ronde stokken enz. Frans van Thienen, Broers- veld 123. Tel. 69799- Te koop, eiken buffet, uit- schuiftafel, 4 pluche stoelen, 75 gulden. Laan 3 b, Schie dam. personeel qevr. Winkelmeisje gevraagd. Aanm. Woensdag, Vrijdag 7—9 uur. Oranjestraat 2, Schiedam. Gevraagd nette werkster voor de huishouding. Vrij dags. Aanmelden Woensdag na 7 uur n,m. Hoorman, Groenelaan 04. Fotografie Ontwikkelen en afdrukken van rolfilms binnen een dag. Drogisterij en Fotohande! Willebrand, Rotterdamsedïjk 405a. tel. 67848. Voor paafoto'a naar BL. van Vuuren, Hoogstraat 108, tel. 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar Diversen Voor gezellige bruiloft, ver gadering enz, naar Feestzaal Marijke, Broers veld 121. Wij verhuren nieuwe stoelen. Te bevr. Hoogstr. 122. Tel. 06215. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- :erdamsedijk 255, teL 68021 Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1