I I weeduizend jonge Schiedammers trekken de Brabantse bossen in Halfbloed Het Poppenhuis Amerikaanse vlieger ziet Schiedamse redder terug SHANE - de schutter in een edele Western Enkele spannende matches met gelijke kansen Schoolbuitenliuis van gemeente Schiedam komt in Oosterhout Eind aan school reisjes Geschutterei PHILIPS H00GTEZ0N RADIO MODERN NA 27 JAAR Oogstfeest en zending-bazar Schiedams Lager Voetbal Nieuwe gevel in de Hoogstraat Gem. Zwemplaatsen gesloten Schoorsteenbrand Artsen op Zondag IN MONOPOLE: ,Maria Stuart" en „Peer Gynt" worden door Katholieke Kring in Passage uitgebracht Burgerlijke Stand Kerkdiensten Rotterdammers in Dordt berecht Interkerkelijke bijeenkomst AGENDA SCHIEDAM M. SPARNAAY SPELEN Koeriersters Zaterdag 18 September 1954 Gisteren plaatsten we reeds een kort bericht dat het College van B. en W. van Schiedam een voorstel bij de raad heeft ingediend om in principe aceoord te willen gaan met de aankoop van een stuk grond Van de gemeente Teteringen gelegen, in de gemeente Oostenrijk om in de Brabantee bossen een Schoolbulten- huis te bouwen ten behoeve van de jeugd van Schiedam. Door de heer H. Sabel, wethouder van onderwijs in Schiedam is dit plan nog toegelicht aan de pers. De bedoeling van dit Schoolbuitenhuis is om de leerlingen van de zesde klasse van alle lagere scholen in Schiedam in de gelegenheid le stel len om gedurende een week te ge nieten van de vrije natuur en de ge zonde buitenlucht. Nu tellen alle zesde klassen van de scholen bij el kaar 1.800 leerlingen, maar mogelijk zal dit aantal komend jaar toegeno men zijo tot ongeveer 2.000. Daar volgens het plan het Huis 100 kinde ren tegelijkertijd kan bevatten zul len de scholen bij toerbeurt van de2e gelegenheid gebruik moeten maken zodat het huis ongeveer 20 weken lang bezet zal blijven. Het is niet de bedoeling om de school te vullen tijdens de vacamie, maar juist gedurende het zomcr-sei- zoen, om de gedachten te bepalen van April tot October, buiten de va- cantie om. Gedurende de week dat de kinderen in het Schoolbuitenhuis verblijven, zijn zij niet geheel ver stoken van onderwijs, want bij de school wordt ook een leslokaal ge bouwd. Wel zal het onderwijs niet Zo intensief zjjn als in de eigen school, daarentegen meer aangepast aan de omstandigheden. Buiten de eigenlijke lesuren zullen de kinderen onder leiding van de on derwijzers wandelingen kunnen ma ken door de bossen en de vrije na tuur. Maar ook het bezoeken van musea of historische plekjes in de omgeving zal op het programma staan. Vermeldenswaard is voorts dat in de buurt van het Buitenhuis een openlucht bad te vinden is. Het is uiteraard nog niet bekend hoe het betrekken van het School buitenhuis geregeld zal worden, maar wel staat vast dat de kinderen ook de Zondagen daar zullen blij ven. Voor de kerkgang kunnen kin deren dan de Katholieke en de Pro testantse kerk in Oosterhout bezoe ken, terwijl voor de Gereformeerden nog naar een. oplossing wordt ge zocht. De heer Sabel zag het grote voor deel van de instelling van. het Schoolbuitenhuis hierin, dat de kin deren niet alleen gedurende een week in de gezonde buitenlucht kun nen vertoeven, waar hen meer liefde voor de vrij natuur kan worden bij gebracht, maar ook dat hierdoor een einde gemaakt kan worden aan de dure en in de grond toch niet be vredigende schoolreisjes. Voor de exploitatie van dit School buitenhuis is gedacht aan het jn het leven roepen van een Stichting, waarin de schoolbesturen zullen par ticiperen, waardoor zij ook gedeelte lijk de financiële verantwoordelijk heid zullen dragen. De schoolbestu ren in Schiedam zijn over dit plan gepolst en zij hebben hun volle me dewerking toegezegd. Het plan voor het verkrijgen van* een Schoolbuitenhuis bestaat al eni ge jaren; de grote moeilijkheid was echter het vinden van een geschikt terrein hiervoor. Wethouder Sabel gaf een uitvoerig relaas over deze moeilijkheden waaruit blijkt hoe zorgvuldig men is geweest bij het bepalen van dit terrein. Eerst kwamen de initiatiefnemers terecht in de gemeente Brugge in Gelderland. Er was een heel geschikt stuk bosgrond te koop, maar toen vernomen werd dat een aangrenzend stuk verkocht was aan een indu striële maatschappij die van de grond een kampeerplaats voor het perso neel, volwassenen dus, wilde maken, werd Brugge geschrapt als gewenste plaats. Menging van de kinderen met volwassenen wordt ongewenst ge acht. Daarna viel de keus op Hilvaren- beek. waar eveneens een mooi stuk terrein te krijgen wasa Het bleek echter dat de grond daar vochtig is en dat men er veel last heeft van vliegen. Afgekeurd. Uden kwam aan de beurt. Mooi terrein, maar te dicht bij de'vlieg basis VoIkeL waar de straaljagers de lucht onveilig maakte. Ten slotte kwam de heer Sabel te recht bij burgemeester Oers van Oosterhout. Daar werd een mooi stuk grond gevonden aan de rand van het bos. Later bleek echter dat de grond niet van Oosterhout te zijn, maar van Teteringen. De burgemeester van Teteringen bleek bereid te zijn om Schiedam te helpen cn wel zo snel dat de gemeenteraad van Tete ringen nu reeds accoord is gegaan met de verkoop van de grond van 1 a 2 ha voor de zeer schappelijke prijs van 0.10 per M2. Als in Teteringen zo snel gewerkt wordt kap Schiedam moeilijk achter blijven zodat met spoed door B. en W. het bovengemelde voorstel bij de gemeenteraad is ingediend. En als het tempo zo blijft dan zal de ge meente Schiedam ten behoeve van de schooljeugd reeds in het komende voorjaar een Schoolbuitenhuis rijk zijn. Bouen schreven we reeds dat van een goed tprrein in Brugge werd af gezienomdat daar aangrenzend een kampeerplaats ligt. Van de gemeen te-secretaris uan Teteringen -eerna men. wij echter dat het uitgezochte terrein voor het Schoolbuitenhvis naast een kampeerterrein is gele gen. Heeft de heer Sabel misschien toch een klein bezwaar over het hoofd gezien? (Advertentie IJd.) BESCHERM UW GEZONDHEID met &1 huur 25.per maand, (Koopprijs 295.—) Reserveer tijdig. Toonzaal Philips Producten, PLEINWEG 152 TEL. 77555 STRAATWEG 64 TEL. 49566 SCHIED.YVEG 145 TEL. 52500 ROTTERDAM Landskampioenschap 3e klas biljarten in Vlaardingen Het landskampioenschap bil jarten 3e klasse libre is toege wezen "aan het district Schie dam. De wedstrijder zyn nader vastgesteld op 26 en 27 Februa ri 1955 bij Eppo Hekman, Bin nensingel te Vlaardingen. In tegenstelling tot vorig jaar is aan het biljartdistrict Schiedam geen gewestelijk kampioenschap toegewe zen. Er zijn in Zuid-Holland zeven biljartdistricten, terwijl er maar zes titels zijn te verspelen. Het lands kampioenschap derde klasse libre mag echter als een waardige com pensatie worden beschouwd. De dis trictskampioenen zullen het district Schiedam in de volgende districten op de kampioenschappen vertegen woordigen; 5e klasse Den Haag 27 en 28 November, 4e klasse Delft 18 en 19 December, 3e klasse Rotterdam 29 en 30 Januari Ï955. 2e klasse Lei den 12 en 13 Maart, 1c klasse Krim- penerwaard 16 en 17 April cn hoofd klasse Gouda op 14 en 15 Mei. (Van een onzer verslaggevers) Voor de deur van een klem huisje aan de Vondellaan in Schiedam hebben, twee mannen elkaar gistermiddag lang en hartelijk de hand ge drukt. Terwijl zij dat deden klikten de toestellen van enkele fotografen. De laatste maal dat die twee mannen datzelfde gebaar maakten, ook al met fotografen en blitzlicht, is over een kleine maand precies zevenen- wintig jaar geleden. En het was op een heel andere plaats en onder vol komen andere omstandigheden dat zij dat destijds deden, kapitein T. Goos. Nederland, gezagvoerder van de tanker „Barendrecht" cn captain George "W. Haldeman USA, gezagvoerder van het ecnmotorige vliegtuigje „Ame rican Girl." In verband met het Oogstfeest zul len er a.s. Zondag, 29 Sept., door het Leger des Heils bijzondere samen komsten worden gehouden. In deze samenkomsten is het fruit tentoonge steld dat door milde gevers ter be schikking gesteld is aan het Leger des Heils. Ook de jeugd die de zon dagsschool bezoekt werkt hieraan een handje mee; het fruit dat 2ij medebrengen zal a.s. Zondag-mid dag uitgereikt worden aan zieken en ouden van dagen. De samenkomsten zijn als volgt: 10 uur v.m. Oogstfeest- Dankdienst, 12.15 uur n.m. Zondags school, 6.30 uur Openluchtsamen- komst aan de Gerrit Verboonstraat en 7.30 uur n.m. Verlossingssamen komst. Deze samenkomsten zullen geleid worden door Brigadier en Mevrouw Jou venaarDrijfhamer. In aansluiting op het oogstfeest houdt het Leger des Heils een Bazar ten bate van de zendingsarbeid van het Leger des Keils. Vele Schiedam se ingezetenen hebben hiervoor hun bijdrage gegeven en het belooft een heel aardige intieme bazar te wor den. De bazar wordt gehouden op Dinsdag 21 en Woensdag 22 Septem ber a.s. Op Dinsdag van 3 tot 5 en van 7.30 tot 10.30 uur n.m. en Woens dag van 7.30 tot 10 uur n.m:> Toegang tot deze bazar is geheel vrij. Kinde ren alleen onder geleide van vol wassenen. Na het in de romantiekl in de sensatie en de groots opgezette mon tering van de Western gezocht te hebben, is Hollywood thans bezig aan een merkwaardig raffinageproces in dit genre, waarvan Fred Zinneman's High Noon" wel het meesterstaaltje genoemd mocht worden. Ook de technicolor „Shane" is weer zo'n edel-Western maar zo'n hoogtepunt als de film met Gary Cooper (en het obsederende wijsje) ts het toch niet' geworden. De heer K. F. B.. montageieider in Rotterdam, heeft in de Schie bij de spoorbrug een motorboot liggen. Een mooie boot met een nikkelen schijn werper op de stuurhut. Deze schijnwerper was echter gis termorgen verdwenen, zodat de heer B. aangifte deed van diefstal. Het begon allemaal zO; 12 October 1927 startte captain Haldeman uit Amerika voor zijn eerste oceaan- vlucht in zijn kleine „American Girl" samen met de eerste vrouw die de Atlantische Oceaan zou over vliegen, miss Ruth Elder, Maar het liep niet zo als zij het zich ge dacht hadden.. De sterke tegenwind gaf hun machine de nodige last. de benzine raakte te vlug op en Zater dag 13 October heel vroeg in de ochtend, het was bijna nog nacht, was een ernstig defect aan de olie leiding de noodlottige druppel die de emmer deed overlopen. Hun noodlanding, midden op 2ce, was eigenlijk meer een. neerstorten. Miss Elder zag nog kans om de rubber reddingsboot in gereedheid te bren gen. maar veel hoop op een red ding was er zeker in die dagen toch niet Urenlang dreven zij in het kleine bootje hulpeloos op de oceaan rond. Koud. nat, hongerig, on zonder enig werkelijk geloof in uitkomst, uitkomst die toch kwam en wei door de tanker „Baren drecht waarop kapitein Goos het huikje had opgemerkt. Hij hees de totaal verkleumde drenkelingen aan boord, gaf ze droge kleren en kik kerde ze op met echte Hollandse genever. Toen zij later, met een ste vige handdruk afscheid van elkaar namen, werden er heel wat foto's genomen, want het verhaal van de redding was inmiddels al wereld nieuws geworden. Die foto's heeft George Haldeman altijd thuis be- Bij de derde speeldag in het nieuwe voetbalseizoen, is het moei lijk nu reeds voorspellingen te doen voor de wedstrijden, waarin Schiedamse verenigingen uitkomen Het weer is de laatste dagen, nog al gunstig geweest voor de terrei nen, en het is te hopen, dat zulks ook gedurende hot wcek-eind zal zijn, aangezien wij anders weder om een reeks afkeuringen kunnen verwachten. In I A gaat S.V.D.P.W. op be zoek bij A.V.O. De gastheren van a.s. Zondag hebben al twee wed strijden achter de rug welke bei den werden verloren. De Schie dammers hebben slechts één wed strijd gespeeld, welke glorieus met 10—0 werd gewonnen. Hopelijk zul len do Schiedamse spelers zich hierdoor morgen niet overschatten, aangezien A.V.O. wel alles op al les zullen zetten om de derde wed strijd te winnen. A.V.S. krijgt W.F. thuis. Beide verenigingen hebben twee wed strijden gespeeld en wel met het zelfde resultaat Morgen kan dus een spannende strijd verwacht wor den. In I B «taat de eers'e derby van het seizoen op het programma, UrsusDemos. De gasten hebben uit 2 wedstrijden 3 punten ge haald. terwijl Ursus de enig ge speelde wedstrijd verloor. In ieder geval een belangrijke wedstrijd waarvan niets te voorspellen valt. SF-C. dat vorige week met bu na alle elftallen door terreinafkeu ringen vrij was, en slechts een wedstrijd met gelijk spel heeft be ëindigd, gaat naar Bloemhof dat geen gemakkelijke tegenstander is. Het zal voor S.F.C. een zware op gaaf worden. In I C ontvangt Schiedam Eure ka thuis. Onze stadgenoten blijken ook dit seizoen weer wat „nukkig" in het spel, een fout, welke zich ook vorig seizoen voordeed. Wy zijn dan ook benieuwd, wat Schie dam morgen zal doen tegen Eureka dat uit 2 wedstrijden reeds 3 pun ten heeft behaald. j In 2 C komt Singelkwartier voor j het eerst in het veld en wel te gen S.V.D.P. dat al twee punten :n de wacht heeft gesleept, terwijl in 3 C de Schiedamse Boys thuis m een zware strijd komen tegen N.H.S. In iedor geval Schiedammers, goed succes voor a s. Zondag Nel als 27 jaar geleden waard cn zo er nu en dan eens naar gekeken en gedacht: „Zou ik die kapitein Goos nog wel eens ooit ergens terugzien?" En hier, op dit punt. treedt de heer Schipper op. Ir N. Schipper van de Rijksluchtvaartdienst, afde ling luchtvaartinspectic. die captain Haldeman al zo'n jaar of tien kent en het verhaal van de redding al meer dan eens heeft gehoord. Toen hij dan ook toevallig hot boek „Schcepsverhalen" van Anthony van Kampen las en daarin het relaas aantrof van kapitein Goos en diens avontuur met de „American Girl" vertaalde hy dat en stuurde het met de eerste post aan zijn Ame rikaanse vriend En hy kreeg spoe dig het antwoord er op: „Donderdag 16 October kom ik in Nederland. Kijk eens of je dan het adres van kapitein Goos kan vinden". Dat kon, er werd afspraak gemaakt en zo kwam het dat George Haldeman gisteren plotseling stond tegenover de man die hem cn zijn medepas- sagicre zeven-en-twintig jaar gele den van een wisse dood redde. Het winkelende publiek in Schie dams Kal verstraat, de Hoogstraat, zal wei gemerkt hebben dat in die straat, op de hoek met de Korte Dam een nieuwe moderne gevel is verrezen, n 1. die van A. Sla's Kle dingmagazijn. Dit is m feite de voltooiing van de modernisering van d« gehele winkel, want, zoals de heer Sla ons vertelde is het werk van achter naar voren ge gaan. Uit twee kleine "winkelpan den is de huidige modern ingerich te zaak voorgekomen. Met als be kroning dan de nieuwe gevel waarin de ruime etalages. Een aanwinst voor de Hoogstraat. Gisteren heeft de heer Sla, die merkwaardig genoeg zijn leven is begonnen als metaal-werker op 'n werf, in zijn nieuwe winkel gere- cepieerd en vele vrienden en za kenrelaties hebben hem succes toe gewenst. Tal van prachtige bloem werken getuigden ook van de be langstelling. Op Woensdag 22 September a.s., zullen de Gemeentelijke Zwemplaat sen aan de Westfrankelandsedijk voor het publiek worden gesloten. Gisteren is de Schiedamse brand weer onder leiding van brandmees ter Spijker uitgerukt naar de Haga- straat waar een schoorsteenbrandje zou zijn. De tocht was vergeefs, want de brand bleek reeds met eigen mid delen geblust te zijn. Het brandje was ontstaan door het niet brandvrij Jlaatsen van een kachel. De schade gedraagt ƒ25.en wordt door ver zekering gedekt. In spoedgevallen zijn dit weekeinde de volgende artsen te raadplegen: L. H. Geerdes, Veenlantstraat 2, tel. 68357; L,. B, E. van Hoogenhuyze. Nassaulaan 59, tel. 68067 cn IV. A. de Ridder, Stad houderslaan 46, tel. 67590. Geopend is apotheek Fa. Van Wes tendorp, Singel 81, die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waar- neemt.- George Stevens, de regisseur van „Shane" heeft zijn cowboy-epos met een flinke spanning geladen door de (tenslotte toch onafwendbare) vecht partijen zo lang mogelijk uit te stel len. Zy'n held Shane is namelijk een mysterieuze vrijbuiter met een on duidelijk, waarschynlijk niet al te smetteloos verleden, die op een goe de dag by een brave landbouwer be landt en zich heilig voorneemt het loszittende pistool voorgoed voor de ploeg te verruilen. Hij houdt dit nog al lang vol, on danks de teerreur die een machtige veeboer en zijn bende op de land- bouw-kolQoislcn uitoefenen. Pas wanneer geen andere uitweg meer bestaat, gespt Shane zijn pistoolgor del om en maakt korte metten met de bende. Hij weet dan dat het doden van mensen, ook al zijn het slechte mensen, hem als een fatum tot het einde toe zal achtervolgen en verdwijnt uit de nederzetting zo- ais hij hier gekomen iseen Deze geheel in technicolor opge nomen film speelt in de laatste helft van de vorige eeuw in het geromantiseerde Arizona, waar blan ken en Indianen elkaar nogal eens in de haren zaten. Het onderwerp van deze spannende film is dan ook een opstand van de Apachen onder leiding van de haif-bioed Charlie Wolf (gespeeeld door Jack Buetel), Achter deze Indianen-opstand staan weer een drietal sinistere blanken die de zaak vertroebelen om er persoonlijk gewin uit te halen. Als gewoonlijk zou hun dat ook gelukt zijn wanneer niet een eerlijke blan ke. de beroepsspeler Dan Graig (Robert Young) niet tussen beiden zou zijn gekomen en de zaak weer in het reine brengt. De film heeft zeker kwaliteiten: er zit spanning in, er wordt wat gevochten en geschoten op stoere wijze, er is intrige en er zijn mooie meisjes, zodat de liefde ook niet uitblijft, „De Halfbloed" blijft tot en met Maandag in Monopole-theater draaien. Geboren: Willem G. zoon van W. van Maancn en H. tv. Mooiman; Trientje A. dochter van G, Roedema en A, v, d. Eems: Frsndscus J. M. zoon van F, A. bchuurnians en C. Ai. v. Rutten: Theo dora dochter van B, de Jager en A. Marl; ayjtie B. dochter van J. v. d. Waal en J.i. Schipperus. Overleden; C. H, Berghout, 74 jaar. Door de Katholieke Kring In Schiedam Is het programma voor het seizoen 1954'55 vastgesteld en be kend gemaakt. Dit wordt glorieus geopend met de opvoering van von Schillers „Maria Stuart" door de Haagse Comedic op Donderdag 23 September in het Passage-theater. De regie berust by Karl Guttmann, meespelenden zijn o.a. Myra Ward als koningin Elisabeth; Elisabeth An dersen als Maria Stuart, Paul Steen bergen als de graaf van Leicester. Henri Eerens als de graaf van Shrewsbury en Albert van Dalsum als de baron van Burleigh. Een tweede hoogtepunt in dit pro gramma zal worden de opvoering van Ibsen's „Peer Gynt" met de on sterfelijke muziek van Gneg, het ge heel met orkest en ballet. Ook in het Passage-theater en wel op Don derdag 21 October. Door de Katho lieke Kring is nog verklaard dat dit stuk is ingelast in plaats van een opera, daar een opera-opvoering niet verantwoord werd geacht in ver band met de huidige kwaliteiten van het Italiaanse gezelschap. Voor de jongeren wordt door de Katholieke Kring iets in lichter genre gegeven, n.l. het cabaret van Kris van die Velden „In spin de wereld in"' op 30 September in Mu sis Sacrum, Een internationale voor stelling, daar tal van landen belicht zullen worden. Op Dinsdag 5 October volgt in Mu sis Sacrum de opvoering van eer» M«iria-pvograrama"„Pie Edele Vrou we", te verzorgen door Rien. Nout en Cees Griffioen met de sopraan Tilly v. d. Berg als soliste. Het programma omvat verder nog op 18 November het toneelgezel- H'tv, Gemeente. Grote Kerk, 10 u ds A. Hofman, u dr L. J. Cazeirner en 7 u ds J, C, Koningberger; Nieuwe Kerk, 10 u ds J. D, Smids, S u ds J. G. Jansen: Westerkerk. 9 en 10.30 ir ds H. W. Hemmes en 5 u ds L, Kievit; Vre- deskerk, 8 en 10.45 u ds J. G. Jansen en 7 u ds J. D. Smids. Ned. Prat. Bond, 10.30 u ds P. J. Barnouw. Oud Kath, Kerk, Verjaardag van Kerkwijding, 10.15 u Hoogmis en 3 u Vespers. Evang. Lutherse Kerk, 10 u ds A, K. v, d. Meij. Cbr. Geref. Kerk, 10 en 5 u ds A. ZwieD. Gereformeerde Kerk, Öosterkerk, 10 u ds G. Brinkman, 5 u ds E. J. Oom» kes; Plantagekerk, 10 u ds W, A. Krij ger, 5 u ds G, Brinkman; Julianakerk, 10 u ds E. J. Oomkes, 5 u ds W. A. Krijger; Kethei, 9.30 u ds M. de "Wit en 2.30 u. ds g. Brinkman oud Geref, G*m„ Jeugdhuis, Lange Haven 97: 10 en 5 u ds F. Luytjes, Baptisten Gen»., Kerkzaal Broersvest 53, 10 en 7 u pred. ds J. Segaar. Chr. Geref. Gemeente, Volksgebouw, Tuinlaan 50, 10 en 4 u ds M. J. Middel koop. Kerk van Jcxus Christus van de Heï- liren. der Laatste Dagen, Lange Haven 39, 5 u, godsdienstoefening. Gem. Gods, Pinkstergemeente, gebouw Astoria, Kethelstraat 45, 10 u de heer L. Daniël, Den Haag. Kruisleger, gebouw Tuinlaan 50, 10-30 u wudir.gsdienst, 8 u samenkomst o.i.v, adjudant T. Suzers, Ned. Herv. Kerk, Grote Kerk; 10 uur ds Hoffman. 17 uur dr Cazemier, 19 uur ds J. C. Koningsbergen (Open deur- dienst). Nieuwe Kerk: 10 uur ds Smids, 17 uur ds Jansen; Westerkerk: 9 uur da Hemmes, 10,30 uur ds Hemmes, H, Doop, 17 uur ds L. Kievit. Leger des Hells: 10 uur heiligingssa- menkomst, 12.15 uur Zondagsschool, 1630 uur openluchtsamenkomst aan de Gerrit Verboonstraat. 19.30 uur verlos» smgssatnenkomst: brig. venaar-Dry fhamer. schap van Johan Kaart in „Potas en Perlemoermet vacantie". 23 November het optreden van het Nederlands Kamerkoor. De Haagse Comedie op 16 December; een kin- dermatinee van het Kinder-theater Carla Fink op 19 December; een Nieuwjaars-soiree op 1 Januari; een film-voordracht door mr. Regout op 4 Januari en op 20 Januari de Hoofdstad-operette „Sag beim Ab- schied leise Servus". Wat de Katholieke Film-actie be treft zal aanstaande Zondag de film „Wonder in Milaan" van Vittorio de Sica, regisseur o.a. van „Fietsendie ven", vertoond worden in Monopole en wel tussen 12.30 en 14,30 uur, met een inleiding van Pater J. Dirkse M.SC., directeur van de KF.A, in Nederland. DORDRECHT. De Officier van Justitie bij de arrondissementsrecht bank heeft tegen de Rotterdammer M. A. J. van der W, 55 jaar en bouwvakarbeider van beroep, zijn zoop. de chauffeur A. v. d. W. oud 32 jaar en de 38-jarige hïjer F. N. S, een gevangenisstraf van resp. 6, 5 en 4 jaar geëist wegens verschillende in braken, gepleegd in Dordrecht, plaat sen in de omtrek daarvan en ge meenten in de Hoek se waard, waar bij voor een gezamenlijke waarde aan geld, gouden en zilveren siera den, kledingstukken, textiel, sigaren en sigaretten enz, van ongeveer 40.000 is buitgemaakt. In het geheel hebben zij zich in de loop van 1954 aan 70 inbraken schul dig gemaakt, waarvan hun slechts een gering deel ten laste is gelegd. Alle drie zijn zij recidivist. Van der W Sr heeft 22 jaar in de gevangenis doorgebracht. De tijd van de detine- rïng van Van der W. Sr en S. wer den op de eis van de Officier in mindering gebracht. Het drietal leg de een vlotte bekentenis af. Hun beide verdedigers meenden, dat aan geen van. drieën een goede kans is gegeven zich te reclasseren. Zij zou den. zo mogelijk als nog zonder voor waardelijke gevangenisstraf willen zien aangewend. Reclasseringsdag '54: Het nationaal bureau voor reclas sering organiseert ter gelegenheid van. de Nationale Reclasseringsdag 1954 op Dinsdag 28 September a.s. des avonds om 8 uur in de Koningin- nekerk een interkerkelijke samen komst. Hierin zal o.a. het woord wor den gevoerd door een Ned. Herv. predikant, door een pater, door een sr-majoor van het Leger des Heils en door een gereformeerd predikant. De bijeenkomst zal op Zondag 30 October, des morgens om half elf, door het IKOR over Hilversum II worden uitgezonden. Met de sloop van de villa Rotter damse Rijweg 137 is een begin gemaakt. Deze sloop houdt verband met de voor genomen aansluiting Burg- Baumann- Jaan-Burg. Joas. de Jonglaan. Het werk geschiedt door de firma Oranje. Het ma Willem Ruys wordt in de Vroege morgen van Woensdag 22 Sep tember in Rotterdam terugverwacht. mevr. Jou- I Het w de .veertigste thuisreis van dit schip. mysterieuze, eenzame vreemdeling. Op allerlei manieren heeft de re gie getracht van dit verhaal werke lijk film te maken en 2ij is er in derdaad herhaaldelijk in geslaagd een sterke indruk te geven van het harde leven in de eenzaamheid, van het wijde landschap en zelfs, zij het in mindere mate, van de geest in deze pioniersgemeenschap. Zo is de scène van de begrafenis van een vermoorde kolonist een knap stukje puur filmdrama. Maar bet ongeloofwaardige scena rio, dat vrijwel geheel volgens het traditionele procédé is opgebouwd, remt al deze artisticeke inspanning zo sterk, dat het eindresultaat slechts iets meer dan middelmatig te noe men valt. Daarbij zijn de bijdragen van de spelers Alan Ladd (Shane), Van Heflin en (vooral) Jean Arthur nu ook niet bijster sterk, Niet geheel gelukt, verdient deze interessante film, die tot en met Donderdag in Passage draait toch alle belangstelling. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. v. Wes tendorp, Singel 81. Bellen bij ongeval: G.G. en. G.D. Tuinlaan 80. Tel, 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: „Het Schone Ambacht". Stedelyk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen). Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdags; van 7 tdt 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen; Passage: 2, 4.15, 7 en 9.15 uur: „Shane". Monopole, 3, 5, 7, 9 uur: „De Halfbloed". Bijeenkomsten: Musis Sacrum, 8 uur: S.A.T. „De nieuwe gasten". Arcade, 8 uur: S.T.V. „Wie zon der zonden is". Volksgebouw, 8 uur; Kunst na Arbeid, toneelavond. Irene, 8 uur: C.J.M.V., toneel- en muziekavond. Podium Plantage, 8 uur: Concert W. Fijenoord. PRAKTIJK HERVAT Lerares Bewegingsleer Cesar Ter verbetering van houding en ademhaling. Gymnastiek v. a.s. moeders. Privé- en clublessen. WARANDE 209 - TEL. 681181 voor GROOT en KLEIN Kent U het Wozo-spel al? Kom eens kijken. SINGEL 168 TEL. VOOR HAARDPLATEN EN SPUITWERK W. J. WOERMEYER SINGEL 102 SCHIEDAM TEL. 65789-G99Ö6 Levering nieuwe haardplaten ƒ16. Spuiten oude haardplaten 4.50 OPENBARE VRIJWILLIGE VERKOPING Nots. P. Schaberg te Schie dam zal op Vrijdagen 1 en 8 Oct. 1954. telkens des v,m. II uur in het Gebouw Arca de, Lange Haven 71, Schie dam, in het openbaar-verko pen bij veiling en afslag de navolgende alle te Schie dam gelegen percelen: I. Het pand, bev. een bene den- en twee bovenwonin gen, Rotterdamsedijk 72 abc. Verhuurd: ben. 9.40 p.w.; Ie étage 8.20 p.w.; 2e étage 38.80 p.m. II. Het pand, bev. een win kelhuis met bovenwoning. Grote Markt 31. Verhuurd voor: 80,45 en 42.85 p.m. m, Het vrije woonhuis. Grote Markt 33, met het daarachter gelegen pakhuis- pand. Schie 7. Verhuurd voor 47.50 en 42.50 p.m. IV. Het pand, bev. een win kelhuis met bovenwoning. Grote Markt 6 ab. Verhuurd voor: 10.50 en 7.80 p.w. V. Het pand, bev. een café met twee bovenwoningen, Broersvest 119 en 121, Ver huurd voor: 130,90 en 32.25 p.m. VI. Het pakhuispand met twee bovenwoningen, Schie 68 abc. Verhuurd voor: 7.10, 5.85 en 7.10 p.w. VII. Het woonhuis, Korte Kerkstraat 2. Verhuurd voor 5.75 p.w. VIII. Twee woonhuizen met drie onbewoonbaar verklaar de woonhuisjes, Kreupelstr. 52?, 52^ Gn 52'-"-' Verhuurd voor: 3.75; 3.40 en 1.50 p.w, IN. Het pakhuis met boven huis, Achter de Teerstoof 16. Verhuurd voor 8.45 p.w. XHet pand, bev. een be neden- en bovenwoning, Nieuwe Haven 45. Verhuurd voor: 5.40 en 5.85 p.w. XI. Het pakhuis. Broersveld Ï687. Verhuurd voor 1.35 p.w. XII—XIII. Twee woonhui zen, Otter buurt 5 en 7. Ver huurd voor: 3.40 en 3-40 p.w. o- da-5KG&XW/ETAOI AOO XIV—XV. Het winkel- en woonhuis met bovenwoning en het woonhuis, Broersveld 131 ab en 1333. Verhuurd voor: 6-45; 7.80 en 3.40 p.w. XVI. Het woonhuis, Baan 34, Verhuurd voor: 3.40 p.w. XVII. Het. woonhuis, Ot- terbuurt 11. Verhuurd voor: 3.40 p.w. XVIII—xxrn. Zes woon huizen, Schietbaanstraat 3, 5, 7, 9, 11, 13, met een onver deeld aandeel in de Schiet baanstraat. Verhuurd voor: 4.75; 4.75; 4.40; 4.40; 4.40 en ƒ3.05 p.w. Bezichtiging als gewoon. Breder bij biljetten. Noti- tiën, inl. en toegangsbew. t.k.v. Nots. Tuinlaan 102. Gevraagd: goede studiepiano. Aanbiedingen. Prijs. Mej. Bakker, Marentakstr. 57. TeL 74387. Te koop aangeb. Linnenkasten vanaf 139. Blank, gotisch, gebeitst. Zie Toonzaal, 3 hoog bij Plate t.o. Stadhuis, Schiedam. Babycommode 27.50. Kin» derledikantje 17,50. Ton en. andere modellen, alles ge lakt. Tussenbroek, Edison- straat 31 a, Schiedam. Nu een prachtig Bankstel, geheel eiken met moderne êpinglé gestoffeerd, voor 329.Wilson, Gr. Visserij- straat 97102, midden in de straat. Naaimachine# koopt U bij da vakman Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen. Hoogstraat 62, tel. 65783 Reparaties onder ca» ran tie Betaling tn overleg. Het Radiohuis, Hoogstr. 92. teL 68044. Philips radiotoe stellen 98.-, 162-, 198.-. 239-, 295.-, 298.-, 348.- en hoger. PI aten wisse laar 165.-, 185.-, 190.-. Gramofoons met pick up 74.-, 82.-. Luidsprekers in diverse prijzen. Ook op ge makkelijke betalingsvoor waarden. Het Radiobuis, Hoogstr. 92, telef. 68044. Fick-up 16.50. 17.50, 20,-, 21.70. Microfoons 10.50. 17.50. 35.- en hoger. Voedingstrafo's 10.50. Smoor spoelen 3.-, Amroh radio onderdelen. Schema's en boe ken van de Muïderkring. Er kende Philips-service. Fotografie Voor pasfoto's naar K.. van Vuuren, Hoogstraat 106. tel. 6S720 In spoedgeval desge wenst In 1 uur klaar. Uw foto's stuk voor stuk een succes wanneer ze ontwik keld en afgedrukt worden bij Drogisterij en Fotohandel Willebraod, Rotterdamsedijk 405a. tel. 67848. Personeel gevr. Gevraagd voor spoedige in diensttreding dagmeisje. Aanmelden na half acht; mevr. Blok-Heymans, Burg. Knappertlaan 173. Diversen D. DCttUM «ANiÜTRMr f KWtDAM TH. (I4M Tarief tot en met 13 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 10 20 Weggelopen Weggelopen: New Found- lander teef, luisterend naar de naam Trix. Tegen belo ning terug te bezorgen Mar conistraat 57 b. Té"koop gevraagd Gevraagd, orgel voor zaal geschikt. Aanbiedingen merk, registers, prijs: Poppeliers, Marentakstr. 57, Rotterdam. Tel. 74387. Inlijsten van platen, foto's en schilderijen, keuze uit ca. 50 modellen. Ook moderne brede lichte staaüijsten. Spoedbestellingen zo moge lijk in één dag gereed, Gebr. van Loenen, Dam 43—41. Tel. 66192, Schiedam. Voor Uw feesten geen stoe len lenen bij de buren, maar bij ons kunt U ze buren H. J. Sten tl er, Stoffeer der ij Meubelmakerij annex Repa ration. W. Frankelandsestr. 79 Tel 69974 Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot terdamsedijk 265. teL 68021 Schiedam. LAAT UW SPIRAAL verma ken tot modem opklap- of kantel bed. Prima afwerking, als nieuw terug. Het goed koopste adres D.U.K., Groe nendal 1 a (Broersveldpad), Tel. 67028 Ledikanten, ma trassen, opklapbedden, hut- ledikanten kampeerbedden enz. Kom eens praten. J. y. Konijnenburg Zn. Het beste adres voor prima reparatie en uitzetten der schoenen is. A. P. Baayens, Broersveld 134, Schiedam.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1