GEALLIEERDE LUCHTLANDINGEN OP PLECHTIGE WIJZE HERDACHT m Lm fv< „Die andere werefcf oorts... Monument bij Waalbrug; Montgomery voor radio Politieke stormpjes boven boofd van partijloze staatssecretaris EEN LIBANEES HOEFT NIET NAAR RENO OM VLUG TE SCHEIDEN Europese Assemblee is politiek debat begonnen m a A Snor Mr Van Kleffens' kansen stijgen Mau Mau bevrijdt 200 gevangenen ONDERWIJZERSEXAMEN RESA-HILVERSUM Dronken soldaten in gestolen auto tegen boom gereden .u. EMAILLE KEUKENUITZETTEN Zelfs een contract huwelijk van één dag mogelijk Mr Schmal breekt lans voor idee van confederatie Zaterdag 18 September 1954 3 Op de Nijmeegse oprit van de Waalbrug is thans een Jan van Hoof f-monument verrezen. Cis- iermiddag heeft de minister van Binnenlandse Zaken, dr Beel het onthuld. Ook de bevrijdingsfak kel, die naast het monument is geplaatst, werd ontstoken. In affaire-Montesi Minister Piccioni neemt ontslag ROME. Naar verluidt heeft de minister van Buitenlandse Zaken Ai- tilio Piccioni Vrijdag zijn ontslag in gediend ten einde zijn zoon te kun nen verdedigen tegen de beschuldi ging, dat hij medeplichtig zou zijn aan de dood van Wilma Montesi De minister, die eens kabinetsformateur was, heeft zijn ontslag schriftclyk bij premier Scelba aangevraagd. De pre mier heeft nog geen besluit genomen. De meeste Italiaanse dagbladen ver wachtten het ontslag van Piccioni sinds enige tijd. Naar verluidt heeft hij met zijn ontslagaanvrage gewacht tot'na zijn besprekingen met de Brit se minister van Buitenlandse Zaken Anthony Eden. (Van onze correspondent! NEW YORK. De In kringen van de V.N, lopende geruchten als zouden de .kansen van de Neder landse candidaat voor het voor zitterschap van de komende As- scmblée der V.N. aanzienlijk zijn. gestegen, kregen gisteren opnieuw voedsel toen mr. E. N. van Klef fens zich op eigen initiatief bloot stelde aan een persconferentie. Dit unicum in de geschiedenis van de V.N. trok begrijpelijkerwijze grote belangstelling. Van Kleffens gaf tydens deze persconferentie blijk de kunst te verstaan om nete lige vragen op diplomatieke wijze te omzeilen en de pers door ge vatte antwoorden voor zich in te nemen. Hj] gaf overtuigd te ken nen, dat hij een mogelijke presi dentiele taak volstrekt objectief opvat. Hij viel de secretaris-gene raal Hammarskjöld bij in diens oor deel. dat het verkeerd zou zijn, de V.N. te passeren, indien dit het beste medium 2ou blijken om. de wereldvrede te bevorderen, doch hij zeide tevens het belang van af zonderlijke conferenties niet te willen uitsluiten, die tot dit doel kunnen bijdragen. Deken van Orde klaagt: „Inkomens advocaten zijn te gering" MAASTRICHT Mr A. F. Visser van IJzendoorn. deken van de Orde van Nederlandse Advocaten, heeft Vrijdagmiddag op de algemene ver gadering van de orde gezegd, dat de gemiddelde inkomens der advocaten vrij gering is. Uit^ een onder de balie gehouden enquête is gebleken, dat van de groep advocaten tussen 30 en 60 jaar met een ervaring van tenmin ste 7 jaar 45 pet. nog geen f 12.000 verdient. Dit komt overeen met het salaris van een rechter in een klei ne plasts, maar in feite is het min der. Zorgt de advocaat voor onge veer gelijke pensioenrechten, dan houdt hij na betaling van inkom stenbelasting plm. 8500 over, de rechter in een kleine plaats pl.m. f 10.250. Als zijn persoonlijke mening gaf de heer Visser van IJzendoorn te kennen, dat een stand in een em- uge situatie is geraakt, indien ve len van zijn leden niet meer in staat zijn het niveau van die stand te handhaven. Dit is niet alleen erg voor die stand, maar evenzeer voor de ganse maatschappij. NAIROBI Een bende van 40 Mau Mau terroristen heeft naara verluidt gisteravond 200 Mau Mau- gevangenen bevrijd uit het gevan genenkamp te Lukennya, 40 km buiten Nairobi. De bende ..bevrijders" en de ge vangenen doodden een Afrikaanse bewaker en verwondden een twee de. Zij namen negen geweren en 300 patronen mee. Van 't aanbreken van de dag af hebben duizend manschappen van dc veiligheidstroepen van de rege ring, bijgestaan door vliegtuigen, het gebied afgezocht, waar de ben de en de ontsnapten zich naar men meende bevonden, maar tegen het midden van de morgen was nog geen contact gemaakt, rP IEN JAAJR geleden was het 1 gisteren, dat zich op die zonnige 17e September 1944 onder de blauwe luchten bij Arnhem en Eindhoven honder den en nog eens honderden pa rachutes ontplooiden en tallo ze zweefvliegtuigen versche nen met geallieerde troepen. Bij iedere Nederlander, die hem binnen onze grenzen beleefd heeft, staat die historische Zondag onuit wisbaar in het geheugen geprent. En daarom is het, dat in vrijwel alle plaatsen die destijds betrokken wer den in de gevechten, die op de luchtlandingen volgden, die bevrijd werden of de vrijheid één kort ogen blik slechts aan den einder zagen gloren, herdenkingen hebben plaats gevonden. Zo was het in Eindhoven, in Nijmegen, in Arnhem en Ooster beek, in Heclsum. In Eindhoven vonden samenkom sten plaats in katholieke en protes tantse kerken, werd de feestverlich ting ontstoken en werden Ameri kaanse paratroapers verwelkomd die tien jaar geleden als soldaten van de 101ste Airborne division aan. de bevrijding van de stad hadden deel genomen, en die speciaal voor deze gelegenheid, hetzij uit de Verenigde Staten, hetzij uit Duitsland waren overgekomen. In Nijmegen T N Nijmegen stonden duizenden bij de Waalbrug om de onthulling mee te maken van het vrijheidsnao- nument, ter ere van Jan van Hoof, die in 1944 de brug voor de geallieer den wist te redden. De ambassadeurs van Canada, Groot Brittannië en de Ver. Staten, alsmede vice-admiraal N. A. Rost van Tonningen, die H. M. de Koningin en Prins Bernhard ver tegenwoordigde, werden begroet met de eerste strofen der respectievelijke (Advertentie LM.) De kortste en voordeligste opleiding: (Bekende Schriftelijke Cursus) Bij St. Peter Port op het Britse Kanaaleiland Guernsey zonk een grote Sunderland-vliegboot van de R.A.F. doordat zij lek stootte op een rots. Bij eb kwam het toe stel weer bijna droog te liggen, zodat het mogelijk was de schade op te nemen. De bodem van de reusachtige vliegboot was over de gehele lengte opengescheurd, maar men hoopt het gat met ce ment te kunnen dichten en zo het toestel weer drijvend te krijgen. In de haven zal het dan gerepareerd worden. volksliederen. Tot de hoge gasten behoorden hier voorts de minister van Binnenlandse Zaken, prof. dr L. J. M, Beel en de Commissaris der Koningin in Gelderland, Jhr C. G. C. Quarles van Ufford. De eerste ver tegenwoordigde levens de minister van Oorlog en van Marine. Een de putatie van het zevende Amerikaan se legerkorps stak het bevrijdings vuur aan, dat door burgemeester Hustinx werd overgenomen, die daarmee het vrijheidsvuur in de bronzen schaal van het oude oorlogs monument ontstak, dat$f naast het nieuwe Jan van Hoof-monument s.taat, dat door minister Beel werd onthuld. Namens de Koningin en prins Bernhard legde vervolgens vice-admiraal Rost van Tonningen aan de voet van het monument een grote krans neer. Minister Beel deed dit namens de Nederlandse-, de drie ambassadeurs namens hun regerin gen. Na een kort ogenblik van stilte werd de „Last Post" genazen en gingen de vlaggen halfstok. Daarop speelden Nederlandse. Engelse, Amerikaanse en Canadese muziek corpsen opnieuw hun eigen volks liederen. ""{'E Arnhem werd gisteravond een 1 stille tocht gehouden naar het herdenkingsmonument op de Rijn brug. in de Septemberdagen van "44 een der felst omstreden punten. Het carillon van de nog altijd in restau ratie zijnde Eusebiuskerk speelde, evenals dat van de Walburgiskerk, waar burgemeester Matser 's mid dags een herdenkingssteen had ont huld. Een zeer groot aantal Engelse Arnhem-pelgrims liep mee in de stoet. Hulde en danh VOOR de radio sprak Vrijdagavond veldmaarschalk Montgomery, die hulde bracht aan de Nederlan ders, voor de hulp, die zij destijds de Britse troepen hebben geboden en hen dankte voor de verzorging van de oorlogsgraven. In Oosterbeek werden kerkdien sten gehouden en kransen gelegd op het Airborne-kerkhof. Generaal Ur- quhart deed dit namens de Airbor- nes. In Heelsum hebben honderden om het Airbornemonument gestaan, dat versierd was met bloemen. De Britse vlag wapperde er naast de Nederlandse en de Heelsumse Har monie bracht gewijde muziek ten ge hore op de plaats waar de eerste Airbome-divisie landde en waar de laatste Airbomes standhielden tot het bittere einde kwam. (Van onze correspondent) NIJMEGEN. Twee dronken soldaten zijn in Nijmegen in een gestolen auto tegen een boom ge reden op de hoek van de St Anna- straat en de Fransestraat. Beide militairen sloegen met het hoofd tegen de voorruit en liepen daarbij een hersenschudding op. De auto was in de St Annastraat ontvreemd. De soldaten die in -rieden vertoefden ter gelegen heid van de bevrijdingsfeesten iicjuien nog geen tweehonderd me ter gereden. (Advertentie LM.) Zo beet het nieuwe over moderne mensen, vervolgverhaal van maar waarin de stem LI BELLE, waarmee in van bet hart niet wordt het nummer van 25 verstikt. Een roman September een begin waarvan u intens zult wordt gemaakt. genieten en die in vele Die andere wereld opzichten anders is is een sprankelend, dan anders. levensecht feuilleton Verzeker u nu voor van de Engelse schrijf de lange avonden van ster Monica Ewer, ge bijzonder boeiende bouwd op een verras lectuur, abonneer u send-fris gegeven, zich op LIBELEE en lees a (spelen (lin een heden Die andere wereld daags milieu. Administr. LIBELEE, Een verhaal voor en Nassaupl. 7, Haarlem. (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Vrijdagmiddag is er in de Tweede Kamer weer enige deining geweest, In behandeling kwam een wetsontwerp je, dat de fiscale tegemoetkomingen voor giften aan kerkelijke, charitatieve, culturele cn wetenschappelijke instellingen wilde verruimen. Tot dusver waren voor de inkomstenbelasting aftrekbaar giften- van minimaal 100.—mits zij tevens 2 pet. tot 5 pet. van het inkomen vormden. Blijkbaar was de onderste grcins van twee percent te hoog gesteld. Er werd nl. betrekkelijk weinig van de faciliteiten gebruik gemaakt cn het bedrag van 20. millioen, dat de fiscus voor de verlichtingen ter beschikking had gesteld, werd lang niet gebruikt. Dit feit had staatssecretaris v. d. Berge aanleiding gegeven om de twee percentsgrens in één-pereentsgrens te veranderen. Tegelijkertijd wenste hy echter de maximum-grens op 4 pet terug te brengen. Het debat over dit voorstel verliep ^en' aanvankelijk uiterst gemoedelijk. Een amendement van de Anti-Revo- lutionnair C. v. d. Heuvel om de maximum-grens van 5 pet te hand haven. nam de staatssecretaris vrij vlot over. Hy is meestal soepel in het overleg met de Kamer. Plot- I TWTPFD17 seling hokte het J A I-JthUsli gesprek echter I TC A MFR over twee amen- JVaiVlGrl dementen, welke beoogden, de on derste grens van 1 pet te doen vervallen. Zy waren afkomstig van de KVP-er Lucas en de liberaal Van Leeuwen, Zij von- (Advertentie I.M.) BEIROET. Een Libanees he- hoeft niet naar Reno te gaan om vlug te kunnen scheiden. Het enige dat hij te doen heeft, is, uait gods dienst veranderen. Als een rooms- katholiek in Beiroet mohammedaan zcordt, kan hij wettig met vier vrou wen trouwen en heel gemakkelijk weer vait ze scheiden. Een groep Grieks-orth. afgevaar digden in het parlement strijdt daarom voor een wetsontwerp om dit alles te veranderen door het in het leven roepen van burgerlijke wetten op de persoonlijke staat, maai- de hoofden -van alle godsdien stige gemeenschappen hier verzet ten zich krachtig tegen zodanige burgerlijke wetten omdat hun macht zou worden besnoeid, als hun kud den onder burgerlijk gezag zouden komen, In de Libanon kan een Soenniet (orthodoks mohammedaan) b.v. wet tig getrouwd zijn met vier vrouwen tegelijk en van elk van die vrouwen scheiden door in tegenwoordigheid van getuigen driemaal tot haar te zeggen: „Ik verstoot u". Zijn buur man, een maronitisch christen, kan slechts met een vrouw wettig trou wen en niet dan in de allerzeldzaam ste gevallen van haar scheiden. Een derde buurman, een mohammedaan van de secte der Sjieten, mag niet alleen met vier vrouwen trouwen maar kan ook. een tijdelijk contract huwelijk sluiten. Hij heeft het recht, een vrouw te trouwen voor een overeengekomen tijd, na afloop waarvan het huwelijk automatisch is ontbonden zor.der dat echtscheiding nodig is. Zulk een huwelijk kan worden gesloten voor een dag, voor een maand of voor 50 jaar naar ge lang van de bepalingen, yan het contract. Om de naleving van deze zeer ver schillende rechtsregels te verzeke ren, moet elke secte haar eigen rechtsinstanties in het leven roepen die door de regering worden erkend. Elke kerkelijke rechtbank heeft haar eigen rechters en advocaten en werkt in grote lijnen op dezeLfde grondslag als de burgerlijke recht banken in andere landen. Tegenstanders van het oude sys teem zeggen, dat deze verschillende rechtsinstanties „staatjes In de staat" scheppen en het land verzwakken. Het leidt er toe, dat de mensen zich meer beschouwen als katholieken, mohammedanen en joden dan als Libanezen, zeggen zij. STRAATSBURG. Het debat over de Europese politiek in het parle ment vaji de Raad van Europa is Vrijdagochtend begonnen in aanwezigheid van de Belgische minister van Buitenlandse Zaken, Spaak, die vandaag het woord zal voeren. Mendès-France heeft laten weten, dat hij van plan is Maandag naar Straatsburg te komen voor de laatste dag van het poli tieke debat Of nog andere ministers een deel van het debat zullen bij wonen is nog altüd onzeker, maar er zijn. al geruchten over de mogelijke komst van de Italiaan Piccioni. Onofficieel is het Britse standpunt, althans dat van de Conservatieve mmm parlementariërs, ten aanzien van de ideeën, die er op het ogenblik in de Raad van Europa leven omtrent een mogelijke nieuwe oplossing van het Europese verdedigingsprobleem, Vrijdag al uiteengezet door John McClay, oud-minister van Verkeer en Luchtvaart in het kabinet-Chur- chill. Zijn rede kwam neer op een aanbeveling tot zo spoedig mogelijke opneming van West-Duitsland in de NAVO, met herstel van de Duitse souvereiniteit op basis van gelijke rechten van alle leden-staten. De speciale voorzieningen voor de Duit se herbewapening, die daarbij op grondslag van non-discriminatie no dig zouden zijn, aldus McClay, zou den tevens bepalend kunnen zijn voor de grootte en de wederzijdse controle van alle Europese strijd krachten met inbegrip van de Brit se. die op het vasteland van Europa zijn gestationneerd. Tot de stemmen, die er Vrijdag zijn opgegaan ten gunste van een Euro pese statenbond in plaats van een supra-nationale Europese gemeen schap. behoort die van het christe- lijk-historische lid van de Nederland se Tweede Kamer, mr Schmal. Uit het lot van de EDG diende men de lering te trekken, aldus de heer Schmal, dat men voortaan niet van de federale idee, maar van de idee van confederatie moet uitgaan. Nog minder ver dan de voorstan ders van confederatie wilde de Fran se Gaullist Michel Debré gaan, die in de plaats van Integratie alleen coördinatie wilde stellen, en deze nog alleen binnen het kader van de NAVO. De twee Duitsers, die Vrydag spra ken, Max Becker van de Freie De- mokratlsche Partei, en de Christen democraat Eugen Gerstenmaier. hiel den beiden nog volkomen vast aan de gedachte van Europese Integratie. den. dat een minimumgrens van 100 op zich zelf voldoende was. Het verschil tussen de beide amendemen ten was, dat dr Lucas bovendien nog de maximum grens van 5 pet wilde opheffen. Na wat heen en weer gepraat, ver klaarde de staatssecretaris tenslotte vrij kortaf, dat beide amendementen onaannemelijk waren voor de rege ring. Hij bracht daarbij het draag kracht-beginsel in het geding. Hij kon het niet billijk vinden, dat iemand met een gering inkomen voor een voor hem vrij groot offer van 99 geen verlichting zou krij gen, doch iemand met een groot inkomen voor een voor het relatief licht wegend offer wel, mils dit be drag maar boven de 100 uitkwam. Dr Lucas, die zijn amendement verdedigd had omdat dit zi. in het belang van de begiftigde instellingen werkte, trok na deze verklaring zijn amendement in, betreurende,, dat de overigens zo redelijke staatssecreta ris „het wapen van de onaanvaard baarheid" was gaan bezigen in een niet belangrijke kwestie. Maar prof. Oud (WD) sprong zijn geestver want Van Leeuwen ter zijde. Met een sneer op de afwezigheid van de minister van Financiën v. d. Kieft, vroeg hij de staatssecretaris naar de betekenis van zijn mededeling. Wilde deze bij aanneming der amendemen ten aftreden of zou hij het wetsont werp dan intrekken? Kennelijk enigszins beduusd door het politieke stormpje, dat boven zijn hoofd zweefde, gaf de partijloze staatssecretaris te verstaan, dat hij dan het wetsontwerp zou intrekken. Deze verklaring gaf de liberalen ten slotte aanleiding om ook hun amen dement in te trekken. Maar toen kwam een ander amen- dement-Lucas in behandeling. Bij giften van vennootschappen is de ab solute minimumgrens op j 500 ge steld. Het is nl. gebleken, dat aan deelhouders van kleine vennoot schappen giften, die hen persoonlijk raken, uit fiscale overwegingen, door de vennootschappen laten verstrek ken. Deze grens van f 500 wilde dr Lucas nu ook op f 10!) brengen. Ge let op het „onverbrekelijk verband" met de voorafgaande amendementen, verklaarde de staatssecretaris, dat ook dit voorstel voor hem onaan vaardbaar was. Hierover wenste de fractieleider der KVP, Prof. Romme toen nadere opheldering. Men rook a.h.w. een politiek conflictje. Edoch, de staatssecretaris ontdekte, dat er een misverstand in het spel was, en dat hij het amendemcnt alleen maar wildeontraden. De ironie wilde. dat toen bij geen der andere fracties belangstelling bleek te bestaan voor dit amendement, zodat dit niet grote meerderheid werd verworpen. Het wetsontwerp werd vervolgens zh.s. aangenomen. Deze twee jongens zijn tweelingen en daar zijn ze na negentien jaar pas achter gekomen De twee jongens, Oscar Tontclo (links) en Mario Parianti rechts werden kort na hun geboorte door hun moeder in de sleek gelaten. Ze kwamen b{) twee verschillende fa milies terecht, die de kinderen adop teerden. Neaentien jaar laterHet ge beurde enkele da gen geledenkwa men de beide jon ge Italianen elkaar toevallig tegen in Rorigo. Hierslane ze met hun stief moeders, die in verschillende ste den wonen, op de foto. Oscar is elec- tncien cn rooms-katholiek voed. Mrrio hoopt dominee te mor den. WEE maanden lang heb ik een snor gedragen. Geen aangeplak te, maar een echte. Toen hij pas begon op te komen, dachten d* mensen gewoon dat ik vergeten had me te saneren, maar op den duur was het opzet te kennelijk en gingen ze er zich mee bemoeien. Waarom doe je het eigenlijk vroegen ze viezig en ze keken pijn lijk derrast, of ze me vliegjes dë vleugeltjes zagen uittrekken „Och, zó maarzei ik. Want dat was waar ik had geen enkele tastbare redenIk wou gewoon eens een snor. Maar nie mand vond het goed. Ze schreeuw den allemaal dat hij er of moest en beschikten zó bazig over mijn bo venlip, dat ik het om prestige-rede- «en wel door moest zetten. „Weet je wat het betekent?" zei mijn vriend de psycholoog. „Onze kerheid. Je wilt een vader onder je neus." Dat kon best zo zijn. Een hoop mensen hebben trouwens snorren, tegenwoordig. De Engelsen zijn er mee begonnen uit heimwee naar het gave imperium, lijkt me- Za verkleden zich als de mannen van gisteren, die ze morgen zo graag zouden blijven. Maar een vergelijk bare drijfveer kon ik bij mezelf niet vinden. Vruchteloos groef ik naar de diepere oorzaak en de snor. Hij groeide voort. „Ach, het is gewoon ijdelheid", zei mijn vrouw. Maar dat leek veel raker dan het was, want hij stond me helemaal met, dat was zonder meer duide lijk. Mensen die me na maanden terugzagen krompen ontsteld ineen en staarden naar de snor of ik be zocht werd door een vreselijke uit slag. Vrienden, die er uiterlyfe aan gewoon waren geraaktbegonnen, mtj te behandelen met groter wan trouwen dan vroeger. Ze namen alles wat ik zei met een korreltje zout en keken mij, ook als ik over de fijnzinnigste onderwerpen sprak, aan met de reserve van mensen die verwachten, dat het tóch weer op geldlenen, zal uitdraaien. „Ja ja, dat zal wel", zeiden ze telkens. Dat deed de snor de spiegel bevestigde het om de haverklap- Des ochtends gaf hij mij iemand te rug, aan wie ik vog niet teas voor gesteld, En ontkleed in de badka merleek ik op een obscene af oeelding uit de belle époque. Ver moeiend was ook, dat je er telkens oeer praten moest. „En waarorn doe je het?" „Och, zó maar..." Voor een snor is het geen reden genoeg. Op een dag liep ik op straat en rag irt de verte een ken nis aankomen, die in zijn vacantia een ringoaardje. had laten groeien. Hoewel wij nog niet op groet-af- siand waren, had hij mijn contou ren toch al herkend, want ik zag hem ineenkrimpen. „O jee, daar komt er weer een, die ik de baard moet uitleggen", dacht hij en hij liep snel door, zo als men zich naar de tandarts sleept. Pas toen hij dichterbij geko men uics, zag hij mijn snor. De waarneming bevrijdde hem. „Hij heeft zélf iets onder zijn neus zitten!" zag je hem denken en opgelucht stapte hij vader, Hallo!" riep hij achteloos in het voorbijgaan. En hij stak zijn deer lijk begroeid kinnetje uitdagend naar voren. De sik was zó apert nutteloos, dat ik er mtj can spiegelde. Thuis gekomen nam ik een scheermes en verwijderde mijn snor in een om mezien. Toen trad ik de kamer bin nen, geheel zeker van het opzien, dat Hf er baren zou. Maar niemand merkte iets. Ze zeiden gewoon: „Dag" en bleven zitten, in onverschillige houdingen- Ik begon een 1 lang en ernstig ge sprek met mijn vrouw over het thema „elkaar kennen" en stelde, uit de vrije hand, dat mensen die al jaren dagelijks met elkaar om gaan, dikteyls niet in staat zijn een goed signalement van elkander op te geven. „Wat een onzin", zei ze. „Ik kan je wel uittekenen." Maar als er iets aan mij veran deren zou?" opperde ik. ,Dat zou ik onmiddellijk zien'*, sprak ze beslist. „Heus?" ..Natuurlijk.' Wat zeur je toch.. Ik zweeg. Pas een half uur later liet ze opeens een bord op de grond vahen en schreeuwde: - ,,H\) is teeg!" In de prullenmand vonden de scherven van het bord en de res ten van mijn snor elkaar de osman reed hel avontuur des ande ren daags naar de vaalt. „En nou géén baard gaan probe ren", zei mijn vrouw, .ik sméêk je..." KRONKEL Politie-irispecieur wordt radio-reporter bij KRO TILBURG Met ingang van 1 November is bij de KRO-reportage- afdeling benoemd de heer Dick de Vree, inspecteur bij de Tilburgse polrtie. De heer De Vree schreef toneel stukken en maakte uit liefhebberij reportages met zijn wire-recorder tijdens politionele en andere ge beurtenissen. Op werelddierendag. 4 October, zal de Nederlandse Vereniging tot bescher ming van dieren speciale aandacht vragen voor het lot van de ketting honden, die op bet platteland, vooral tn Brabant en Limburg, op sommige plaatsen nog een echt hondenleven heb ben. Een ander kras baasje woont in dn Peruaanse stad Remipio Paredes. Hy is 75 jaar *n iv-nir met een 13-jang meisje het kampioen schap m ten mambo-wedstrijd, u weet wel, zo'n Zuid-Amerikaanse dans. De eveneens krasse 80-jarlge Arthur Pavett is door een Britse rechter we gens diefstal tot twee jaar veroordeeld. opge- Daarmee brak hij alle records, want het was zijn 43e vonnis, flij heeft in totaal 44 Jaar In de cel doorgebracht. Zijn. eerste vonnis kreeg hy in 1900. toen ko ningin Victoria regeerde. De reclas sering ziet niet veel meer in hem. Om het seizoen nog een beetje goed te maken, bieden vijf hotels In de En gelse badplaats Weston iedere October- badgast vrij logies aan voor elke dag dat er 3.75 mm. regen valt. t>e gemid delde regenval 13 in die tUd S5 mm. „Hier is een cadeautje voor U". zei het jongetje uit d» fM«rs*e k!ss van ös lagere school in Lincoln (VS) tegen schooljuffrouw Anita Kent- En hy gaf haar eon parfumflesje. .Dank je w«i hoor", zei Anita, „en wat zit er wel in?" „Rattenvergif", zei het ventje stralend. Ze rook er aan. En Was ZO,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2