Activiteit in het Biljartdistrict C Winst en verlies voor WF-handbal emim J Spreken én het openbaar Het Rott. PhiHiarmoniseh Orkest komt in Schiedam Een drijvende bok komt de slibzuiger te hulp OPENT DAMESMODES W. v. d. BURG JONKERS' Instituut Groningen LERAREN GEVRAAGD Vijf concerten en twee jeugdconcerten Fatale Minuut Collecte voor Reclassering Vuil in brand Spelende jongen gevallen ->ps Met keu en foudraal op stap 5e klasse libre Heren verloren 't Lek in de zinker Het lustrum van het Gymnasium Competitie van afdeling „D" Competitie afd. „E" Kampioenschap cadre 38/2 Kampioenschap 3e en 4e klasse libre AGENDA Tapt oe „Bredero" speelt Hij, zij en Hottentot Burgerlijke Stand Groot nationaal hengel-concours De een schrok en de ander viel rSÜÜ A.S. VRIJDAG PI JPFiTTERS BEEE353SSI KOERIERSTERS n Dinsdag 21 September 1954 Dit seizoen zal Schiedam het evenement beleven van het optreden in een serie van vijf voorstellingen van het complete Rotterdamse?* P?til?iar- manisch Orkest. Vorig jaar heeft het Rotterdamsche Kamerorkest een serie voorstellingen, in Schiedam pegeven met goed succes, hoewel de zaal van Passage niet geheel uitverkocht raakte. Het succes'was echter wel voldoende om Toonkunst de moed te geven het gehele Philharmo- nische orkest naar Schiedam te halen voor vijf concertenGehoopt en ver wacht wordt dat de concerten dit jaar een nog grotere belangstelling mogen genieten. Om by te springen in de hoge kosten van de concerten heeft de ge meente Schiedam een subsidie ver leend. Hierdoor is het weer mogelijk gemaakt dat de prijzen 2ijn gedrukt en dat leden van de vakvereni gingen, op vertoon van hun lidmaat- sehapkaart, entree krijgen voor 1 1.per voorstelling oi f 5.voor de hele serie. Vorig jaar is gebleken dat er onder deze groep belangstel ling bestaat voor goede muziek en deze belangstelling wordt gestimu leerd. De voorstellingen hebben steeds plaats op Donderdagen in het Pas sage-theater en wel 14 October, December, 3 Maart, 28 April er Juni. In tegenstelling met vorig jaar wordt er bij de cooncerten geen mondelinge toelichting gegeven, maar wel worden in het programma de te spelen stukken verklaard. Eduard Flipse zal het orkest diri geren, behalve tijdens het concert van 3 Maart, dan zal hij de baton aan zijn Franse gast Jean Martinon overdragen. Onder bun leiding zul len ook tal van prima solisten op treden zodat verwacht mag worden dat Toonkunst in het streven om de goede muziek meer ingang te doen vinden onder het Schiedamse pu bliek en hier te komen tot een bloei, end eigen muziekleven zal slagen. Ook zal door het Ratterdamsch Philharmonisch Orkest een tweetal jeugdconcerten worden gegeven ge« organiseerd door de gem. onderwijs, inspectie met toelichting door de di rigent en wel op 26 October en 10 Januari, 's Zondagsmorgens om 10.30 uur in Passage, Jeugdconcerten mo gen zich in Nederland in het alge meen in een grote belangstelling verheugen, hetgeen stimulerend werkt op het muziekleven. Het programma tenslotte is als volgt: 14 October; Dirigent: Eduard Flip se. Soliste: Maria Claude Theuveny met het vioolconcert van Beethoven. Zij is een jonge Franse violiste, die reeds op 17-jarige leeftijd de eer ste vioolprxjs op het Internationaal Concours te Genève won. In Frank rijk en Engeland heeft zij zich reeds een bekende naam verworven en in deze landen treedt zij regelmatig op met alle grote orkesten. 23 December: Dirigent: Eduard Flipse. Dit wordt een speciaal pro gramma, in verband met de Kerst tijd, waarin om. Corelli's „Weih- nachtsconcert" wordt uitgevoerd en Haydn's „Symphonie Concertante" met als 4 solisten: Salvatore Tomas- so, viool: Samuel Brill, cello; Si mon Houttuin, hobo en Adam Schle- baum. fagot. 3 Maart: De Franse dirigent: Jean Martinon. SoLst: Cor de Groot met het eerste pianoconcert van Tschai- kowsky, Jean Martinon dirigeerde reeds vorig jaar het Rott. Pbilh. Orkest en, is bij het Concertgebouw-Orkest een graag geziene gast. Hij is als diri gent vast verbonden aan het Or- chestre Lamoureux te Parijs en het London Philharmonic Orchestra, Hij maakte vorig jaar een uitgebreide tournee door Japan en is een van Frankrijk's meest vooraanstaande di rigenten. Ook is hij een bekend com ponist. 28 April: Dirigent: Eduard Flipse. Solist: Bram Boelee met het eerste pianoconcert van Chopin of het pia noconcert van Grieg. 2 Juli: Dirigent: Eduard Flipse. Solist: Willem Noske, viool met het vioolconcert van Bruch. Wat de uit te voeren werken be treft Martinon brengt op het concert van 3 Maart, naast een nader aan te kondigen Frans werk, de tweede symphonie van Borodin. Voor de overige concerten wordt een keuze gemaakt uit: Beethoven: 8ste Sym- phonie; Mendelssohn: de vierde Sym-1 phonie; de Symphonie van Franck en eventueel nog uit werken van J Weber en Brahms. Van de latere werken: Debussy: Nocturnes; Ravel: Introduction et AUegro voor harp en orkest (soliste: Margot Broeders); Pijper: 6 Adagio's. Dit laatste werk werd door de N.V. Philips opgenomen in een uitvoering van het .Residentie-Orkest o. 1. v. Eduard Flipse en verder nog van Henri Zagwijn: „Scènes de Ballet" In Mono pole: In Monopole draait tot en met Donderdag a.s. de door Don Siegel vervaardigde thriller „De fatale mi nuut". Een menselijk verhaal, zij het een beetje Amerikaans in de opvat tingen, dat naar een sterke climax leidt, waarbij alles weer goed te recht komt. Teresa Wright speelt hierin de rol van de vrouw, die om haar van moord verdachte man te redden, juist het bewijsstuk van zijn onschuld in haar onwetendheid weg gooit en daardoor hem in moeilijk heden werkt. Haar man, van zijn kant, wil weer zijn vrouw van een ellendig verhoor redden en bekent schuld. Vrij ingewikkeld dus. Dan verschijnt nog McDonald Ca rey, een. jeugdig advocaat, die de verdachte en vooral zijn vrouw wil redden en daardoor zelf in ingewik kelde moeilijkheden komt. Dank zij een toeval komt dit tweetal toch tot een oplossing van de misdaad en al les komt op de pootjes terecht. Er zit een goede climax in de ftlm, waardoor deze rolprent aantrekke lijk wordt voor de op sensatie be luste kijkers. De samenwerkende Reelasserings- instellingen zullen Zaterdag 2 Octo ber a.s. hun jaarlijkse collecte hou den, waarvoor een groot aantal col lectanten nodig zijn. Men kan zich hiervoor opgeven bij de volgende adressen: W. van Ravens. D. van Wassenaarstraat 20a, G. J. Smit, Bot- terdamsedijk 219b; J. Wesenaar, Fr. Halsplein 19. Het Comité van Aan beveling bestaat uit de volgende per sonen: Mr J. W. Peek, burgemeester; mr P. van Bockhoove, wethouder; mr M, J. M. van Kinderen, wethouder; Th. J. L. v. d. Berg, wethouder; H. Sabel, wethouder; mr N. J. Post, gem.-secretaris; ds G. Brinkman, pre dikant; ds L. J. Casemir, predikant; ds J. G. Jansen, predikant; ds W. A, Krijger, predikant; as J. W, Schou- wink. predikant; ds C. Vonk, predikant; ds Zwiep, predikant; Jouveaer, kapitein Leger des Heils: Reine. Deken; J. H. v. d. Berg, dir. Gem. Ziekenhuis; A. L. J, Kurt- ze, dir. Dr Nolet-stichting; K. Bosch, hoofdinsp. Dir. BeL; K. Rijpma, Comm. van Politie; J. Oostlander, dir. Dienst Soc. Zaken. De brandweer nikte gisteravond om kwart over negen uit naar een open terrein aan de Nieuwe Ma- thenesserstraat, waar een hoop vuil lag te branden. Met enkele schep pen zand werd het vuur gedoofd. Op het eiectriciteitshuisje aan de Havendijk waren gistermiddag en kele kinderen geklauterd. De 12-ja- xige J. M. uit de Sommelsdijkse- straat kwam hierbij ongelukkig te vallen en kreeg een fractuur aan linkeronderarm en enkele schaaf wonden aan het gezicht. De GG en GD vervoerde het kind naar de Dr Noletstichting waar het ook op genomen is. - - v n «jufe* - De wedstrijden in het biljart- district Schiedam staan op het punt een aanvang te nemen. De tijd van tweekampjes, e.d. is weer achter de rug. Persoon lijke kampioenschappen en clubcompetities vragen thans de aandacht! Voor het persoonlijk districtskam pioenschap 5e klasse libre hebben 15 leden ingeschreven. In drie afde lingen 2ullen voorwedstrijden wor den gespeeld. Men speelt 50 caram boles in deze klasse. In afdeling I, die speelt bij Luctor et Emergo te Maassluis, scomen uit: J. v. d. End van Luctor, de Volks- gebouw-(Vlaardingen)-leden J. Smit en H. v. d. Meiiden en A. de Romph en J. Kentie van 't Oosten. Vlaar- dingen. Zij spelen op 20 Sept., 27 Sept. en 4 October. Afdeling II speelt in het Volksge bouw te Vlaardingen. Daar treffen elkaar, eveneens op 20 en 27 Sep- tember en 4 October drie leden van Dirk's vrienden uit Schiedam: J. Prem, J. Heese en J. v. Sliedrecht DE W.F.-datnes hebben na een spannende strijd gewonnen van R.O.D.A. met 7—5. Deze cijfers bewezen wel, dat beide voorhoedes goed op dreef waren. De ruststand 4—3 was verkregen door W.F. -doelpunten van de dames Bos 2 X de Keiyzer en de R3ay. Na de thee liepen de rood witten alt tot 74 waarbij de dames v. Zessen en Stada Z x, de doelpunten maak ten- Tegen deze achterstand en tegen de voortreffelijke defensie van de W-F.-damcs was voor de Rotterdammers die het spel voor het doel meestal te kort hielden, niet meer te vechten, zodat belde punten In Schiedam bleven. Dames 2 wist 1 puntje in de wacht te slepen door tegen Actief 2 de stand dubbelblank te houden, een hoge uitzondering bij handbal. Aan beide zijden gaf de verdediging niets toe en het was aan beide doel- verdedigsters te danken dat de voor hoedes niet tot scoren kwamen. Ook de juniormeisjes behaalden hun eerste winst, al zag er dit in het begin nog niet erg naar uit, daar Snelwiek na 2 min, spelen de stand al op l—o had gebracht. De jeugdige W.F.-speelsters was dit te machtig en zetten alle zeilen bij en het was Francien de Raay die de stand met een mooi doelpunt weer in het even wicht bracht. Doch echter van korte duur, want vlak daarna wist Snel wiek weer te doelpunten, i—2, nog net voor de rust was het Corrie Zandbergen die er 2—2 van maakte. Na de rust speelde Wilton opvallend beter en kreeg Thea Smidt twee mooie kansen en benutte die keurig en kwam het einde met een 42 overwinning voor Wilton. Het eerste meisjesadspiranten-ze- vental verloor haar eerste wedstrijd met 2—1 van hun stad genoot j es D. W.S. Zowel de bal als het veld wa ren Zaterdag erg glad. De rust ging in met 1—0 voor D.W.S. Kort na rust maakte Wilton gelijk, doch voor het eindsignaal klonk, wist D.W.S. nog eenmaal de roos te treffen, zo dat het op de Oudedijk 2—1 voor D.W.S. werd. Heren 1 dat C.W.P. op bezoek had, Vorige week schreven we reeds, dat men bezig was met het herstel len van een lek in de zinker van de waterleiding die over de bodem van de Lange Haven loopt. Het leek aan vankelijk een vrij eenvoudig werkje, in een paar dagen op te knappen, maar er hebben zich complicaties bU voorgedaan. Door dc duiker A. Koffeman van Van der Graaf Mulder's Bergings bedrijf in Rotterdam is vorige week reeds een kap gelegd om het lek in de zinker, maar cebleken is dat deze kap niet afdoende was. daar er weer een lek is s er on sta teer d. O vei ie. ens. nok vorig jaar is er ge- d'kfcivl aan een lek in deze zelfde zinker "n *oen is cr een kap ge plaatst om de zinker die een dia meter heeft van 45 cm. Naast deze ■•tide kap is het nieuwe lek ontstaan. dat eveneens werd afgekapt. Geble ken is nu dat ook deze twee afkap ping niet voldoende is, zodat men thans bezig is om een grote kap over beide lekken aan te brengen van 60 cm lengte. Ook de gesteldheid van de bodem van de Lange Haven werkt niet mee, Vorige week werd nog gewerkt met een krachtige sübpomp, waarmee het zand van de bodem rond de zin ker werd weggezogen. Dit is niet voldoende gebleken, daar er veel stenen op de havenbodem liggen. Daarop is de drijvende bok „Alba tros" van het bergingsbedrijf te hulp geroepen, die met een grijper het zand en ook de stenen van de bo dem weghaalt. Het is nu een aardig gedrang Ir» de Lange Haven: een drijvende bok, een slibzuiger en tenslotte nog de bak- schuit om het slib op te vangen. heeft verdiend verloren, hoewel het er hard om gespannen beeft. Na 4 minuten opende L. Boer de score voor W.F, door een keiharde en zui vere treffer, kort daarna gelijk, en een minuut later zelfs 12 voor C. WJ. en de tiende minuut kreeg Overheul een 17 meter-worp toege wezen en maakte er 22 van. Van Dijk zorgde met twee mooie doel punten dat het 4—-2 werd en in de 15e min. maakte Varewyck uit een 13 meter-worp er 5—2 van. 6—2 werd het door een prachtige aanval die Overheul met een diagonaal schot afsloot. Toen echter kwam C. W.P. in het geweer en wist een rust stand te bereiken van 65. Eén minuut na de thee wist Zag wijn voor Wilton er 75 van te ma ken, doch in de vierde minuut van de tweede helft had C.W.P. er al 77 van gemaakt, en namen zelfs een voorsprong van 7—8. In de 15e minuut kreeg Varewijck weer een 13 meter-worp toegewezen en maak te wederom geen fout, 88. Hierna kwam het fatale ogenblik voor de Wiltonpioeg; zeer terecht moest de prima leidende arbiter v. Woerkom twee Wiltonspelers voor 10 minuten het veld uitzenden voor onsportief gedrag en van deze gelegenheid maakte C.W.F. dankbaar gebruik en wist de voorsprong op te voeren tot 8-11. Boer en Overheul ver kleinden deze achterstand echter weer tot 10II maar C.W.P. gaf geen voorsprong meer en het einde kwam met een verdiende 1214 overwin ning voor de Hagenaars. Heren 2 moest zijn 2 puntjes ook al afstaan aan een Haagse tegenstan der, n.l. Hermes 2. Hier ging de score gelijk op en beide ploegen wa ren goed tegen elkaar opgewassen, wat wel bleek uit de ruststand 66. Na een zeer spannende tweede helft wist Hermes echter de score met 2 punten verschil op de voeren en die hebben zij ook tot het einde behouden. Het was een zeer span nende en sportieve strijd en de eind uitslag werd 810 in het voordeel van de Hagenaars. Op Zaterdag 25 September zal om 2 uur in het kerkgebouw van de Nederlandse Protestantenbond, West- vest 92 een Herdenkingsbijeenkomst worden gehouden in verband roet het 75-jarig bestaan van het Schiedams Gymnasium. In aansluiting hierop zullen om 3.30 uur het College van Curatoren en de rector van het Gymnasium re cipiëren in het gebouw Irene aan de Nieuwe Haven. In verband hiermee, vangt de receptie van de Schiedamse Gymnasiasten Bond, in afwijking van wat wij eerder hieromtrent me dedeelden, eveneens aan om 3.30 uur in Irene. Beide recepties duren tot 5 uur. en de Confiance-leden J. Verhijen en L. v. Veen. De 3e groep speelt op dezelfde data in het Centrum, Schiedam. In deze poule spelen G. Bezemer (Eure ka), J. v. d. Graaf (De Sluis) en drie leden, van Dirk's Vrienden: J. de Vries, J. B. Heese cn C. Korpel. De eindstrijd wordt gespeeld in het clublokaal van De Sluis. Voor de competitie afdeling D hebben acht teams ingeschreven: de Schiedamse Verenigingen Do Unie, Pleinzicht, Rembrandt cn RES, drie Vlaardmgse: Confiance, Volksge bouw en HVO en het Maassluise Luctor et Emergo. Beginnende volgende week wordt om de veertien dagen een compe titiewedstrijd gespeeld, de laatste ronde op 14 cn 15 December in di verse lokaliteiten. In de competitie afdeling E staan negen teams ingeschreven. Deze zijn, om de competitie te bekorten, in twee poules ondergebracht, waarvan de nos. één tenslotte tegen elkaar om het districtskampioenschap zul len spelen. In poule A zijn ingedeeld Dirks Vrienden, De Unie en Plein- zicht, alle uit Schiedam, en HVO uit Vlaardingen. In poule B vier Vlaar- dingse teams: Volksgebouw, Con fiance, HVO b en HVO c en als vfjfde RES uit. Schiedam. In beide poules beginnen de wedstrijden vol gende week. De laatste ontmoetin gen zijn op 20 October vastgesteld. Daarna volgt dan nog de finale. Evenals vorig jaar vindt in afdeling „C" geen competitie plaats. Het ligt wel in de lijn der verwachting, dat de spelers met de hoge moyennes zullen in schrijven voor grote wedstrijden, o.a. ae Eppo- en de Luiffelbeker. Het districtskampioenschap cadre 38/2 wordt in het club'OKaai van de biljartvereniging „Rembrandt" ge speeld. De deelnemers zijn: L. v. d, Lee van de B.V„,W.F.", te spelen 200 caramboles, C. Ruggenberg (Rem brandt, 200), B. L. v. Soelen (Entre Nous, 175), P. Eiken broek (Plein- zicht, 175)G. Valkenstyn (Rem brandt, 175) en M. de Kooy (De Sluis, 175). Het zestal speelt, begin nende 20 September, op vijf achter eenvolgende Maandagen. Voor de kampioenschappen 3e en 4e klasse libre is thans de inschrij ving opengesteld. Zodra mogelijk zullen de roosters en speellokalen worden vastgesteld. Vooral voor de 3e klasse wordt een grote inschrij ving verwacht. Maandagavond is in de pastorie van de Fran keiand kerk te Schie dam door de deken van Schiedam monseigneur Reijnen, de pauselij ke onderscheiding Pro ecclesia et pontifice uitgereikt aan de heer W. v. d. Weyden, die zich onder- scheider. heeft voor de katholieke gemeenschap. Tja, die HE MA is erg hoog, maar aan het lachende gezicht van deze schilder kan men wel zien, dat hij zich hier even op zijn gemak voelt als de twee jongedames op de begane grond. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa. v. Wes tendorp, Singel 81. Bellen bji ongeval: G.G. en G.D, Tuinlaan 80. Tel. 69290, Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: dagelijks 25 uur: „Het Schone Ambacht". Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen). Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: „Shane". Monopole: 2. 7 en 9 uur: „De Fatale Minuut". HANDBAL: DWS speelt gelijk Het eerste herenelftal van DWS heeft geen kans gezien om het be zoekende AHC uit Den Haag een ne derlaag toe te brengen. Doordat DWS niet volledig kon uitkomen, speelde zij nog niet op volle sterkte, zodat slechts een 8—8 gelijkspel ver kregen kon worden, Indien da DWS- ers wat beter ingespeeld raken, dan zullen de volgende wedstrijden met meer vertrouwen tegemoet gezien kunnen worden. Het eerste dameselftal wist het eveneens niet verder te brengen dan een 22 gelijkspel. Toch is dat geen slecht resultaat tegen het fors-spe- lende AHC. Ondanks de grote ver zwakking in de DWS-voorhoede hebben zij toch kans gezien om een tweetal doelpunten te maken. Kun nen zij op dezelfde wijze voortgaan, dan bestaat er een redelijke kans, dat zij zich in de eerste klasse we ten te handhaven. DWS 2 (dames) wist het tegen Rotterdam 1 tot een 3—2 overwin ning te brengen. Hiermede werd de volle winst binnengehaald, en. kun nen zü de toekomst met vertrouwen tegemoet zien. DWS 2 (heren) kreeg, zoals ver wacht werd, een nederlaag te incas seren. Hoewel de uitslag 4—7 in het voordeel van AHC 2 was, hebben de DWS-reserves hun uiterste best gedaan, om de nederlaag zo laag mogelijk te houden. DWS 3 (heren) moest tegen Schutters 2 het onderspit delven. Met 3—4 bleven de Rotterdammers de baas. De meisjes-junioren van DWS zijn weer prima voor de dag gekomen. Zowel het eerste als het tweede elf tal wonnen hun wedstrijd resp. met 8—1 van RODA, en 8—2 van Actief. op Prinsjesdag Het Schiedamseh Politie Muziek Ge zelschap onder leiding van de heer_M. de Graaif geelt vanavond (Prinsjes dag) te 21.00 uur een Militaire Taptoe op de Grote Markt voor het Stadhuis te Schiedam. Het programma is: 1 Roffel (Tamboers): 2 Hollandse Taptoe (tamboers en pijpers); 3 Taptoe voor 2 bugels; 4 Gebed (muziek); 5 Russische Taptoe (tamboers en pijpers); 6 Van der Hoop-mars (tamboers en pij pers): 7 Onon-mars (muziek): 8 Offi cer of the day (tamboers en pijpers); 9 Koraal (muziek); 19 Kamp-Taptoe mars (tamboers en pijpers); 11 Florida- mars (muziek); 12 Franse mars (tam boers en pijpers); 13 Roffel; 14 Wilhel mus (muziek en. tamboers). Het R.K, Toneelgezelschap „Bre- derode" hoopt op Zaterdagavond 3 October in gebouw Arcade een op voering te geven van het spel van liefde en paarden van dc Amerikaan William Maples onder de titel „Hij, zij en Hottentot". Het ensemble „En- tre'acte" onder leiding van J. C. van Toorn verleent op deze avond zijn muzikale medewerking. Geboren: Susanna A., d. v. W. Schellingerhout en W„ Verkerk; Gerrit J. W., zoon van J. W. Roza en C. M. v. d. Graaf; Trijntje J., d. v. H. van Selm en C. H. Jongste; Ja cobus S. W., z. v. W- Rijke en A. Rodenburg; Hendrinus, z. v. J. W. Keemink en H. Esbach; Cord H„ 2. v. J. Brok ling en N. van Wagt en- donk; Hendrik, z.v. A. Noordzij en C. W. de BJois; Maria A., d. v. 2. Kor- bee en E. H. Nieuwland; Jan, z. v. J. van Ravens en C. Mak. Overleden: J. Hansen, 70 jaar. Zondag 19 Sept. heeft een groot Na tionaal hengelconcours plaats gehad m de wateren van de Schie, uitgeschreven door de heer Broekzi.tter, onder auspi ciën van de Schiedamse Hengelaars Vereniging „Het Baarsje", waaraan 160 hengelaars deelnamen, waaronder 11 verenigingen. Een groot aantal corps- en persoon lijke prijzen waren uitgeloofd. De onderstaande verenigingen behaal den een corps-priis- le prns De Vrije Visser: 2e pr s Het Baarsje; 3e prijs De Amateur; 4e prijs Sport na Arbeid. De persoonlijke prijzen werden be haald door: ie prijs E. van Schaick; 2e J. v. d Vaars; 3e A. Kauffman: 4e C. Filippa; 5e J. Termijn; 6c J. Lup- ker; 7e W Sommer: Be D Versteeg; S)e G van Unen; 10e H. van Scheindelcn Door de voorzitter werden de 35 per soonlijke prijzen uitgeieikt. Gistermiddag om vier uur werd de fietsende twaalfarige Nelly de B. uit de Potgieterstrarfl aangere den in de St. Li du in astraat. Het meisje schrok van een motor die startte en week daarbij uit naar links zonder richting aan te geven. Zij lette hierbij niet op de wiel- rijdster mevr. J. U.—v. d. B. die vlak achter haar reed. Deze kwam te vallen en bezeerde haar linker heup. De G G. en G.D. vervoerde haar naar huis. (Advertentie lJU.) BEURS VOOR HOPE ZN HUISHOUDING Esperanto-agendo Merkredon. la 21 an de septembro. Membrarkunveno ce gek: v. Gmk, Ploegstraat 19. Venu kun viaj plen- doj kaj malfacilajoj eble ili estas solveblaj. HERVORMD KERK KOOR 35 JAAR Op "Woensdag 22 September a.s, j avonds 8 uur zal in de Grote Kerk te Schiedam een herdenkings avond worden gehouden, ter gele genheid van het 35-jarig bestaan van het koor waaraan zullen mede werken: het Kerkkoor, SCHIEDAM brengt voor het nieuwe seizoen een keurige collectie smaakvolle mo derne japonnen, Deux-pieces, Blouses en rokken. TEL. 66135 LANGE KERKSTRAAT 19 SCHIEDAM Als U weten wilt hoe het mogelijk is dat men zich binnen de tijd van^2 maanden (tegen zeer geringe kosten) kan leren ont wikkelen tot een angstvrije, vlotte en boeiende SPREEKSTER/SPREKER, kom dan op Donderdag 23 September a.s. In Gebouw .Arcade", Lange Haven 31 te Schiedam de belangwekkende en boeien de lezing beluisteren van onze Directeur, de heer Jonkers. Onderwerp: „Velen die KUNNEN spreken, DURVEN het niet, en velen die DURVEN spreken, KUNNEN het niet!" Aanvang 8 uur Entree 1. N.B. Vraag ons gratis toezending van ons uitvoerig prospectus, ook omtrent onze boeken en privé- lessen van de heer Jonkers. Gemeentelijke Nijverheidsavondschool Schiedam VOOR DE VAKKEN; ALGEMEEN VORMEND ONDERWIJS NATUUR- EN WERKTUIGKUNDE WERTUIGBOtrWKTJNDE, tekenen en vaktheorie AUTOMONTAGE, tekenen en vaktheorie AUTOMONTAGE, Bovag-praktijk SCHEEPSBOUWKUNDE, tekenen en vaktheoria MEUBELMAKEN, tekenen en vaktheorie SCHEEPSBESCHIETEN, tekenen en vaktheori» ELECTROTECHNIEK, tekenen en vaktheorie RADIOTECHNIEK, radiomontage en reparatie TECHNISCH SCHETSEN Sollicitaties vóór 25 September in te zenden bij de Direc teur, Burgemeester van Haarenlaan 87, Schiedam. gevraagd. P. J. Mollen Co. Nieuwe Haven 237 Schiedam Telefoon 67383—67401 VAKKUNDIGE VOORLICHTING EN PLAATSING Een vertrouwd adres 1 Oranjestraat 13, Telet. 85673 Broers veld 137—139, Telefoon 87736. Tarief tot en met 15 woorden ƒ0.65 Elke vijf woorden meer ƒ0.20 Tg koop cjövraagd J Gevr.: 2 of meerspel orgel. Aanbiedingen, prijs, regis ters en merk: Poppeljers. Marentakslraat 57, tel. 74387. Te koop qaogeb. Kapstokken 14.60. Pracht keus in kapstokken. Komt dat zien, komt binnen bij Plate, t.o. Stadhuis. Schie dam.. Kloostertafels voor reclame prijzen; 70 x 40 22.50, 75 x 45 26.50, 80 x 55 38.50. 100 X 50 39.50, 100 x 55 52.—. Wilson, Gr. Visserijstr. 97— 101, midden in de straat. He ren polshorloge 9.75. Pro fiteer van deze uiterst voor delige aanbieding! H. A. Die- tericb, horlogemaker, goud smid, opticien. Prol Kam. Onneslaan 08. Muzdnstr. - Radio's I Gramofoonplaten Het Radiobuis, HoOgstr. 82, tel. 68044, Philips radiotoe stellen 98.-, 162.-, 198.-, 239.-, 295.-, 298.-, 348.- en hoger. Platenwisselaar 165.-, 185.-, 190.-. Gramofoons met pick up 74.-, 82.-. Luidsprekers in diverse prijzen. Ook op ge makkelijke betalingsvoor waarden. Het Radiobuis, Hoogstr, 92, telef. 68044- Pick-up 16.50, 17.50, 20.-, 21.70. Microfoons 16.50, 17.50, 35.- «m hoger» Vaedingstrafo's 10.50. Smoor spoelen 3.-. Amroh radio onderdelen. Schema's en boe ken van de Muiderkring. Er kende Philips-service. i

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1