Ruim 2500 deelnemers aan tweede KW-mars Groei en bloei van het 75-jaar oude Gymnasium Stijgende Rasdiscriminatie in Nederland merkbaar De Christelijke Besturen Bond Schiedam 40 jaar UIT GEBOUW GEGROEID Herdenkingsbijeenkomst in de kerk en een receptie DHS-ASW 8-1 Humanistisch Verbond Geslaagde Lustrum-feestavond Schiedams Gymnasium Athleten Hepen hard op Maasboulevard Vriendenkring' in Volksgebouw 25-jarig jubileum van J. Eikeiibroek Hengel-concours Jeugdhengel- concours AGENDA Esperanto wint veld Bonte avond in Sl Joris Doele De Blauwe Doffer DHS kraakt ASW Kolen meesenomen H 2 n Prijsuitreiking van V egla-competitie liegen houdt ballen uit de korven Maandag 27 September 1954 t-ïN* Bij de viering van het 75-jarig bestaan van het Schiedams Gymnasium is Zaterdagmiddag in het kerkgebouw van de Ne derlandse Protestantenbond aan de Westvest nog een herden kingsbijeenkomst gehouden. In deze plechtige omgeving zijn de gedachten een tijd gericht geweest op het verleden» het he den, en ook, zij het in bescheiden mate, op de toekomst van het Stedelijk Gymnasium. Bij deze plechtigheid was het voltallig college van Curatoren aanwezig, als ook da. burgemeester, mr W. J. Peek, de gemeente-secretaris, mr N. J. en de wethou ders van de gemeente Schiedam. De Rector van bet Gymnasium, dr P. Herfst, opende de rij van spre kers. H3j memoreerde de groei van het Gymnasium in de 75 jaar van zijn bestaan, die het sterkst was in de dertiger jaren en de wijzigingen in het lesprogramma waardoor de natuur-wetenschappelijke afdeling tot bloei is gekomen, al heeft deze afdeling nooit, zoals wel het geval was op andere gymnasia, de klassie ke afdelingen overgroeid. Hij me moreerde ook dat gedurende een tijd het aantal meisjes-leerlingen groter was dan dat van de jongens en kwam in het slot van, zijn rede op het thans door de school geoccu peerde gebouw. Dit heeft, volgens de rector, zijn beste tijd gehad en is nu te klein en te oud voor school gebouw. Hopelijk, zo zeide spreker zal het honderd-jarig bestaan van het Gymnasium herdacht mogen worden in een nieuw en beter ge schikt gebouw, ergens in Nieuwland. De Inspecteur der Gymnasia, dr J. M. Van Buytenen legde de nadruk op het belang van een klassieke op leiding voor de ontwikkeling van de vrije geest, terwijl ook de president curator, ds A. Hoffman van mening was dat het Gymnasium als onder wijsinstelling niet te vervangen is. Hij verklaarde verheugd te zijn dat de leiding van de school in bekwame handen berust Twee vertegenwoordigers van na burige Gymnasia, nl de beer Feen- stra van het Erasmiaanse Gymna sium in Rotterdam en de heer Leu- jes van het Grotius-Gymnasium in Delft boden de zuster-instelling de gelukwensen aan en gedachten de goede samenwerking tussen de drie Gymnasia. *De directeur van de Rjjks-HBS in Schiedam, dr R. Oort, vertelde nog altijd dankbaar te zijn voor het feit dat hijzelf een gymnasiale opleiding heeft gehad en hij kon dan ook het culturele belang van een gymnasium voor Schiedam geheel onderschrij ven. Namens de oud-leerlingen «uit de midden-groep niet te oud, niet te jong" voerde dr Erkelens het woord. Hij haalde oude herinneringen op aan zijn school, aan leraren en me de-leerlingen. De rij werd gesloten door a iong- ste spreker, de heer J. van i*.yst, praeses van de eveneens jubilerende Schiedamse Gymnasiasten Bond, die de curatoren, de rector en de docen ten, en in het bijzonder de heer dr ir A. Gabel, dankte voor de medewer king door de Bond steeds onder vonden. Nadat nog de Rector woorden van dank had gesproken, werd deze her denkingsbijeenkomst gesloten. Maar niet de feestelijkheden. Want in de grote zaal van bet gebouw Irene aan de Nieuwe Haven hebben de rector, de curatoren en ook het bestuur van de Gymnasiasten Bond gerecipieerd. In een vreugdige stemming werden honderden handen geschud en vele glazen met geestrijk vocht geheven, op het welzijn van. het Schiedamse Gymnasium. Ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van het Schiedamse Gym nasium zijn de oud-leerlingen Za terdag weer eens in de ottde schoolbanken paan zitten. De heer W. N. v. d. Hout (van 18941 2st heel gezellig naast Lily Hoogen- dijk (van 1942bij de Latijnse les van drs Th. H. Noorman van der Dutsen. Niettegenstaande de slechte weers omstandigheden van de laatste dag bleek het D.H.S.-terrein gisteren in prima toestand, zodat D.H.S. één van de weinige Verenigingen is ge weest, die gisteren nog een wed strijd heeft kunnen spelen. En met succes. De 8-1 overwinning duidt niet op slechte spelhoedanigheden van de tegenstander. Integendeel, A.S.W. speelde, vooral voor de rust, een goede partij voetbal. Een grote fout was echter, "dat het spel te kort werd gehouden en tot te dicht bij doel werd doorgevoerd. Hierdoor konden de D.H.S,-spelers steeds in grijpen, zodat van doelpunten van A.S.W. niets kon komen. Daar tegenover speelde de D.H.S.- voorhoede een open spel. waarop de verdediging van A.S.W, direct geen vat had, zodat Kerssemeijer reeds 5 minuten na het begin twee maal kon doelpunten. Kort hierop werd door de mid denvoor van A.S.W, het enige te- genpunt gescoord. Het duurde niet lang, of de stand was al weer veranderd, want Van Bokkum had er 3-1 van gemaakt. Kerssemeijer was bijzonder pro ductief, en maakte er nog voor de rust 5-1 van. Na de thee speelden de gast heren tegen de wind en hadden nu het heft geheel in handen, aange- zien de voorhoede van de tegen standers het te gemakkelijk op nam en zich als het ware gewon nen gaf. Kerssemeijer had aan productivi teit niet ingeboet, want ook in de tweede helft passeerde hij nog drie maal de doelverdediger. Met 8-1 kwam het einae. In de eerste bijeenkomst van het nieuwe seizoen. Zondagochtend, j.l, door de gemeenschap Schiedam van het Humanistisch Verbond in Musis Sacrum belegd, heeft de heer W. H. Lichtveld uit Den Haag een inleiding gehouden over het rassenprobleem en het humanisme. De heer Lichtveld beperkte zich in zijn inleiding tot een bespreking van de concrete situatie inzake het rassenprobleem in diverse delen van de ivereid. In Nederland zo meen de de heer Lichtveld Is er tot na de tweede wereldoorlog geen legale of mentale discriminatie t.a.v. de ge kleurde rassen geweest. Momenteel echter valt er vooral bij de opneming in het arbeidsproces jegens het gfote aantal gekleurde Nederlanders, dat zich na 1945 in ons land vestigde, een zekere discriminatie te bespeu ren. Overigens achtte spreker het onjuist dat deze mensen zich organi seren in eigen groepen omdat dit zijns inziens zelf-discriminatie is. Sinds enige tijd bestaat er in de Ver Staten, waar lange tijd de dis criminatie Uiterst scherp geweest is en in sommige staten nog is, geen legale discriminatie meer. Helaas verschilen de diverse staten in wil ligheid tot uitvoering van de federale wetten. Het huidige beleid in Zuid- Af rika inzake de verhoudng tussen het blanke en de gekleurde rassen achtte de heer Lichtveld fundamen teel onjuist. In stede van de eeuwen De voor de tweede maal uitge schreven Koningin WJIhelmi na-Mars te Schiedam, heeft Zaterdagmiddag ruim 2500 deelnemers naar de Plan tage getrokken. Het Vendel Schiedam van de Bond van Chr. OJW. „Oranje Garde" had als steeds de taak weer terdege aan gepakt. De verzorging van de deel nemers Was uitstekend. Ouder de muziekkoepel zorgde de Harmonie Schiedam voor wat verpozing, waar door het wachten van de vroegere aanwezigen werd gekort. Autobussen voerden uit diverse steden burger- en militaire groepen aan, zodat het een drukte van be lang was, waartegen de ^organisato ren waren opgewassen. Duidelijk waren alle aanduidingen voor in schrijvingen enz,, zodat alles regel matig en vlug verliep. Precies op tijd kon dan ook door de marslei der, de heer Ph. van Oordt, het start sein gegeven worden. Trommelslagers lieten de roffel horen, zodat de zeer grote rij deel nemers precies om drie uur zich in beweging zette. Behalve een zeer groot aantal in- De Stadsgehoorzaal te Vlaardingen was Zaterdagavond bijna tot de laatste plaats bezet met oud-leraren, oud-leerlingen, leerlingen, ouders en genodigden van het Schiedams Ste delijk Gymnasium, dat daar een lustrum-feestavond hield ter gele genheid van het 75-jarig bestaan van de school- In zijn openings woord kon de praeses van de Schie damse Gymnasiasten-Bond N.S.A.T. de heer J. v. Heyst een groot aantal genodigden welkom heten, waaronder de burgemeester van Schiedam, Mr. J. W. Peek, de wet houders H. Sabel, mr. p. v. Bochove. Th. J. L. van den Berg, alsmede de burgemeester van Vlaardingen mr. J. Heusdens. de heren Curatoren en de inspecteur van het Gymnasiaal Onderwijs en hun dames. Hij dankte het Lustrum-comité voor de mooie bloemstukken, die men ontvangen had. Hij sprak de wens uit, dat de goede samenwerking tussen school en bond zal blijven, zoals zij is. Ver volgens werd het Bondslied staande door allen gezongen. De «Suite in F grote terts" van Christiaan Frie- drich Witt, en het Ad agio en Alle gro uit de Sonate in F grote terts" Drie atletiekwedstrijden in het rayon Zuid Holland op één middag, vond de voorzatter van de afdeling Athletiek van SW te veel van het goede, waardoor de inschrijvin gen bij alle wedstrijden te lijden moesten, hebben. Niettegenstaande dat. was spre ker toch tevreden met een msennj- ving van 70 deelnemers, een aan tal dat hjj. in verband met de eer ste Maasbcrulevardloop. gaarne ho ger had gezien, want deze eers+e Maasboulevardloop stond nog »n hst kader van het gouden feest van SW, waarvan de onder-afde ling athletiek haar zilveren jubi leum thans viert. De gemaakte tijden noemde snre- ker niet slecht, hetgeen we! een gevolg zal zijn geweest van het leit, dat het traject een bitumen dek had. Overgaande tot de prljsuitiei- king wees de heer De Vries erop, dat het bestuur naast de uitge loofde bekers, aan de winnaars in- plaats van de traditionele medail les een ander aandenken aan de Maasboulevardloop zou aanbieden, en wel een zilveren iepeitje met inscriptie, speciaal vervaardigd voor het gouden jubileum van SW. De uitslagen waren als volgt*. Groep A: 1 J. v. d. Voort Trek vogels 10.545; 2 A. Broekhuis 4.V 40 11.3.2; 3 W. Koning, SVV 11.04.2; 4 C. van Gerven DOS 11.07.1; 5 J. Hensent (Stormvogels li 08.3. Groep B: 1 L. Noordermeer. NAC 11.39.1; 2 A. Sweep DOS; 3 J. Don SW. Groep C; 1 W. van Dijk Gouda 11.43: 2 J. Smit. Fortun»; 3 K. Veerman SGR. GroeP D: 1 Th. Scholte V C 1L3IJ2; 2 P. de Heer PP; 3 C. van Duin NAC. Groep E; A. Schouten Alblasse.- dam. Deze loper ontving een wis- Zaferdapmtddaff op de Maas boulevard te Schiedam in net ka der van het 25-jang bestaan van de athletiek-afdeling van S.V.V. een najaarslaop gehouden, winnaar werd v. d. Voort uit Naaldwijk (lid van de Trekvogels uit Den Haag). «AlbeVr. omdat bil als juniorHd met de tijd van 11 .12A als zesde in het algemeen klassement bin nenkwam, De oudste deelnemer was de b/- jange A. Slappeudael van OJympia uit Gouda. van G. F. Handel werden uitge voerd door mej. W. A. Meester, le viool, Boukjen v, d. Burg, 2e viool, Piet 't Hart, 3e viool en mej. J. C. Bruins, piano. De tragedie van Euripides „AJces- tis" in de vertaling van Eric v. d. Steen werden daarna opgevoerd. De regisseur mr. W. A_ Hoek heeft zijn spelers stuk voor stuk zich laten inleven in hun röl, hetgeen ook dui delijk tot uiting kwam tijdens de opvoering. De problemen, aan de orde gesteld door Euripides werden uitstekend gesteld. Alle tonelisten waren zonder twijfel berekend voor hun rol. Een langdurig applaus na afloop beloonde de medewerkenden voor hun spel De voorzitter van het Lustrum comité. de heer dr. ir. A. Gabel sprak het slotwoord, waarna men zich naar de balzaal in „Harmonie" begaf. De dansmuziek werd ver zorgd door het dansorkest od.v. P. Colpa. Het is een gtsiaagde feestavond geweest. Zaterdag in het Volksge bouw, voor de leden van de Schie damse Mond Accordeon Vereniging „Vriendenkring' De voorzitter, de heer J, B. Ver meulen, memoreerde, dat de ver eniging dit jaar 28 jaar bestaat en gelukkig een goede reputatie geniet. De vereniging is er niet altoos op uit, feestavonden te organiseren uit winstbejag, want 22 September jl. heeft de vereniging nog geheel be langeloos voor de Ouden van Da gen in Odeon te Rotterdam ge speeld; binnenkort hoopt zij ook zulks te doen voor de Ouden van Dagen te Schiedam. Het Accordeonorkest speelde daar na de marsen IJzer en Staal en Les Fleurs de Mal. Het Rotterdams Cabaret Gezel schap onder leiding van Loe Wiers- tna voerde enkele sketches op, ter wijl de heer Cluvers enkele Napoli- taanse liederen zong. Het Jeugdorkest liet tot aller te~ vredenheid een potpourri horen waarna het Accordeon Trio Vrede- brecht met enkele prima nummers een daverend applaus oogstte. Niet raag vergeten worden het keurige, gevoelige spel van hel jongste lid van de vereniging, de elf-jarige mejuffrouw H van Wijk Zaterdag herdacht de heer J. Eikenbroek het feit, dat hij 25 jaar werkzaam was bij de Ned. Klink nagelfabriek NV aan de Noordvest- singel. De heer Eikenbroek, die als jongen van 15 jaar op de fabriek kwam, bekleedt thans de functie van procuratiehouder. In een feestelijke bijeenkomst op de zaak werd de jubilaris toegespro ken door de directeur, de heer B, v. Thie1 die hem een bedrug onder couvert aanbood. Namens het geza menlijk personeel ontving hij sen gramofoon-platenwisselaar. In café-restnurant ,.de Kroon werd hem 's middags een diner aan geboden. dividuele lopers, namen 98 groepen aan de opmars deel, om later op be paalde punten uit te zwermen naar het uitgezette traject. Op de Grote Markt voor het Stad huis hadden zich wederom een groot aantal belangstellenden opgesteld, omdat men wederom een défilé voor de burgemeester had verwacht, het geen begrijpelijk niet voor een twee de maal kon geschieden. De lange sliert lopers waren ver gezeld van de Harmonie Schiedam en de Jonge Harmonie Schiedam, de Drumband van Harpe Davids, de muziekgroep D.O.T. Overschie en de Drumband Oranje Garde Zevenber gen, zodat met flink tempo door de stad werd gestart. Het 12 km parcours was in de om geving van Schiedam uitgezet, de 18 km mars voerde via Ketbel en Vlaardingen Ambacht, terwijl de 30 km via Vlaardingen tot Maassluis w-as uitgezet De weersomstandigheden waren nogal goed. Een enkel klein buitje regen is gevallen, doch dit deerde de lopers niet. De regen van de och tenduren had echter de meeste rich tingpijlen op de straat weggevaagd. Zaterdagmiddag ts te Schiedam de tiende Koningin Wilhelmina Mars gehouden. Hier ziet V een der deelnemende proepen even na de start tjjji de PIanta.ee. Ook hier wist de Oranje Garde raad mee, want Garde Brigadiertjes wa ren overal langs de par cour sen uit gezet om route-aanduidingen te ge ven. Zo is de Tiende Koningin Wilhel- mina-Mars toch nog een succes ge worden, waarop met volle tevreden heid kan worden teruggezien. In de Plantage heeft ae heer Van Oordt op de hem toevertrouwde wijze met een interviewtje aan di verse deelnemers de prijzen uitge reikt De prijswinnaars waren? 12 km jeufd: 1 DKT Krimpen a. d, IJssel; 2. Jong Kralingse Veer, 3. DOT afd. B Overschie. Schoolgroepen: 1. Chr. School Per- nis, 2. B en P. School Rotterdam Zuid, 3. Koningin Julinana School Kethel. Jeugdgroepen 18 km: 1. Retlnde Vendel Vlaardingen, 2. Vrienden kring Ridderkerk, 3. Jonge Garde Rotterdam Zuid. Schoolgroepen 18 km: 3. Chr. ULO School Capelle a.d. IJssel, 2. Kon, Juliana School Kethel. 3. Kon. Wil helmina School Schiedam. Burgergroepen 30 km: 1. Jonge Garde Rotterdam Zuid, 2. Vrienden kring Ridderkerk, 3. J.S.W. Rotter dam Zuid, 4. OWIO Rotterdam West Militaire groepen 30 km: 1. Ge neeskundige troepen Ermelo, 2. Ver bindingsdienst Utrecht, 3 BKL Com pagnie Soesterberg. Semi-militaire groepen: 1. WF afd. Beveiliging, 2. Res. Gem. Politie Rot terdam, 3. Rode Kruis Korps Schie dam. Vooral in Vlaardingen en Maas sluis was de publieke belangstelling zeer groot, terwijl op diverse plaat sen aan de wandelaars bloemen wer den aangeboden.i tussen de groepen geleidelijk te slechten trekt dr Malan zich daar bij nota bene baserende op de Bybel hen met de dag hoger op, zo meende de heer Lichtveld. Volgens de heer Lichtveld bestaan er geen superieure en inferieuze ras sen. Men kan z.i. slechts spreken van meer en minder bevoorrechte rassen. „Raciale spanningen zijn niet meer dan spoken uit het verleden," zo ci teerde de heer Lichtveld uit Prof. Wertheim's bekende studie. „Het ras senprobleem, de ondergang van een mythe," waarna hij zijn inleiding be sloot met het uitspreken van de overtuiging dat meer en meer de in- trinciele waardigheid en gelijkheid van de menselijke geest, in welke hulsel ook gevat, het richtsnoer zal worden van al 's mensen handelen en oordelen. EHV de Alfer en het Baarsje trok ken Zondag gezamenlijk naar de Delfthavense Schie om daar een tweekamp te houden, maar door heb slechte weer was de vangst zeer slecht maar desondanks slaagde het concours. Het Baarsje wist met de vyf best geclasseerde vissers beslag op het vaantje te leggen.met 738 gram daar de Alfer 627 gram ving. De alleenstaande prijzen werden gewonnen door: 1, T. Wolthuis jr. 340 gr.; 2. M. "Wolthuis 182 gr,; 3. K. de Jong 153 gr.; 4. P. de Jong jr. 134 gr.; 5. A. Burggraaf 133 gr.; 6. W. Sommer 127 gr.; 7. Th. Mackaij lil gr.; 8. J, Offerman 91 gr.; 9. F. L. de Jong 66 gr.; 10, D. Versteeg 62 gr.; 11. G. Gijbeis 49 gr.; 12. K. Christen 48 gr.; 13. J. Kuiters 45 gr.; 14. J. v. d. Meij 44 gr. De hengeïsportvereniging „Schie dam en Omstreken'* organiseerde Zaterdag j.l, een. jeugdhengelcnn* cours in de Schie. Opvallend was de sportieve houding onderling on danks de matige vangst. De uitslag werd als volgt: 1 Van Veen, 2 Jon- güngel, 3 Westhoff, 4 en 5 De Kouw en Van Hattum, 6 De Woif, 7, 8 eu 9 Verwaal, Barrevoets en Zagwijn. 10 Ballijns, 11 Fraterman. Tijdens de prijsuitreiking deelde de voorzitter, F. Lupker, mede, dat de koninklijke goedkeuring was aangevraagd, zodat „Schiedam" dus binnenkort een der eerste vereni gingen is in de hengelsportwereld te Schiedam, die zich er op kunnen beroemen koninklijk te zijn goed gekeurd. Een stap in de goede rich ting dus. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bü ongeval: G.G. en GJD. Tuinlaan 80. TeL 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: „Het Schone Ambacht". Stedelijk Museum: Expositie „Rub ber" (voor scholieren). Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal eo Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdag en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten- R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur; „De Grote Caruso". Mono pole: 2, 7 en 9 uur; „Tar- zan in de wildernis". Voor plaatselijk nieuws zie verder pagina.4 De Christele Besturen Bond in Schiedam bestaat veertig jaar, want het was in Juli 1914 dat door ver tegenwoordigers van Patrimonium, Maarten Luther. Chr. Werkmans bond, Metaalbewerkers, Glasblazers en Bouwvakarbeiders een vergade ring werd belegd om te komen tot de oprichting van de Christelijke Be sturenbond. Het doel was toen om te komen tot een samenbundeling van krachten, daar de individuele Chr. organisaties nogal eens werden aan gevallen, zo vernemen we van het bestuur van de jubilerende bond. In het begin hield de Bond zich voornamelijk bezig met de propagan da en een groot aantal vlugschriften Tijdens de feesten te Alkmaar ter gelegenheid van het 700-jang be staan van die stad hebben ook de Esperantisten mee gedaan. Een groep Esperantisten, die te Haarlem op congres waren, werd op het stadhuis officieel ontvangen Een groep Engelse Esoerontssten verzorgde een feestavond Bij Hei- lnèrpoort hing een grote groene ster van bloemen, hieronder stond in 't Esneranto „Welkom" Op het Esperanto-forum. dat Maandag 20 Sept. j l in de Ridder zaal werd gehouden, zei de heer Maurits Dekker oa.: Het spijt mij. dat slechts éér. werk van mij in Es peranto is vertaald De vertaling in Esperanto schept aan landen met een klein taalgebied de mogelijkheid Hun werken op grotere schaal te verbreiden. Bij het opvoeren van mijn werk „De wereld heeft ceerj wachtkamer" ben ik tot de overtui ging gekomen, dat F.speranto een levende taal is en niet onder doel voor welke taal ook. Es neran t o-agendo Merkredon, Ia 8 an de oktobro, kion donis septembro aini? Klub- ve=pcro ce gek v. Gink Ploegstr 19 La vn«peroj longigas, do e'tas oka. zo Mziti majn konversaciajn ves* perojn. werden uitgegeven om het doel van de Chr. Sociale Beweging uiteen te zetten. In de afgelopen veertig jaar is veel bereikt en de tijd van het zenden van requesten is voorbij. Het is nu de tijd èn werkgever èn werknemer aan een tafel plaatsnemen om met elkaar te spreken over het wel en wee in het bedrijf en over de socia le noden die er in de gezinnen kun nen bestaan. Elke plaatselijke afdeling heeft een vertegenwoordiger in de besturen bond. die zich thans bezig houdt met de volgende zaken: Er is een leven dig contact met het CNV in Utrecht Er is een centrale propaganda-com- rmsste die doeltreffend werk ver richt en de bond heeft thans een eigen club-gebouw aan de Lange Haven 73 en er is een eigen rechts kundig bureau onder leiding van mr Geldtelder De Bestuurders heb ben voorts zitting in een groot aan tal commissies en instellingen in Schiedam, Wat de Pioniers veertig geleden hebben gedaan zal dankbaar her- i dacht worden tijdens een bijeen- 1 komst die op Donderdag 28 October in hei Passage-theater wordt gehou den Ernst cn luim zullen elkaar op deze avond afwisselen De heer C. J. van Mastrigt. secretaris van het CNV zal spreken en verder zal een ge zelschap van Chr. Radio* arti sten op treden. Het Clubhuis St. Joris Doele open de Zaterdagavond het winterseizoen met een bonte avond voor de deelnemers van de kampen en hun ouders. De directeur, de heer K. Schoite, heette alle aanwezigen har telijk welkom. Men begon met ge- programma voor het voetlicht kwam van tonee!. zang en spel, Zowel spelers als kijkers genoten bijzonder van wat er te zien was. Vanavond begint de club weer voor iedereen met een film. Gisteren hield „De Blauwe Doffer" een wedvlucht vanuit Mons over een afstand van 180 km. Om elf uur werden de duiven gelost. De eerste kwam om 13.22.2 binnen. De laatste duif arriveerde 13.53.24. De uitslag was: 1 v. Deurzen, 2-5 A. Broeders. 3-10-11-12 A. Boes, 4 F. Claes, 5-7-9 Kerkhof, 6 Morra, 13 W. HL Schrumpt 14 Dipl. J. Wenteler. 15 Sebrechts. In zijn tweede thuiswedstrijd heeft DHS ook nu weer een grote overwinning behaald en Meze keer fungeerde het Dordtse ASW als slachtoffer. Toch speelde deze P'oeg geen onaardig voetbal, maar het spel was over het algemeen te kort en te doorzichtig, zodat de Geel zwarte achterhoede, die overigens met een invaller speelde, het op hun gemak aan kon. De strijd was nauwelijks begon nen, of Jac, Kerssemeyer schoot van dichtbij in en 2 min. later scoorde dezelfde speler nogmaals Even later maakte de midvoor van ASW er met een moei doelpunt 2—1 van, doch v Bockkom bracht het verschil weer op 2 goals en voor rust bracht Jac Kerssemeijer de stand nog op 5—-1. Na de thee moesten de DHS'ers togen de wind in spelen, maar des ondanks bleven zij het beste van het spel behouden en wisten de eind stand tenslotte op 81 te brengen. Feestavond van Mandoline gezelschap In gebouw „Irene" aan de Nieu we Haven geeft het Schiedams Man- doIinecezelsch3p ONI Dinsdag as een concert en variété-avond. Het orogramma luidt: de ONI-balIet- groep o.l v mevr. Steimen. het komi sche duo „Barthv en Partner" Het geheel met muzikale omlijsting van Hakkert's Ensemble (Advertentie LM.) Vanmorgen werd dr 23-jarige l. W die op het station werkzaam is aangehouden, omdat hij twee zakken kolen had meegenomen var het station Hij bekende de kolen weggenomen te hebben. Al hebben wij nog*a'ngr9te sortering sokken in alle mo gelijke variaties en al is onze collectie sportkousen nog zo groot, wij weten evengoed als die duizenden Rotterdam se moeders van grote gezin nen, dat da soliditeit van zelf gebreide sokken en sport kousen niet te evenaren is. Voor die huismoeders heb ben wij een aanbieding ijzer- sterke Jaeger- en sokkenwol van een kwaliteit die niets te wensen overlaat en waarvan U niet enkele, maar beslist meerdere knotten moet ko pen, nu U ze kunt krijgen voor een prijs die alleen ge durende deze wolweek ge handhaafd kan blijven. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze Jaegerwol en sokkenwol in de kleuren grijs, beige en zwart, per knot a van 100 gram W voor f Bezoekt onze brel-modeshow in Martin's Tea room, iedere middag v-an Maandag 27 Sept i/m Vrijdag 1 Oef- Aanvang der shows half 3, half 4 en half S. WINKELCENTRUM BINNENWEG, TsL 29180 fflLnir »,i^""i"u 'j Voor de vijfde maal heeft de be drijf s voetbalvereniging ..Vegla'' in de afgelopen maanden een bedrijfs- voetbalcompetitie gehouden, waar aan behalve de uitschrijf ster hebben deelgenomen de elftallen van Nieu we Waterweg, De Postschutters, D.E.S., De Komeet, Fontijne, S.C.F, en V.V.S.O. De prijsuitreiking is ditmaal, in verband met het eerste lust mm, op bijzondere wijze geschied en wel op een schitterend geslaagde feest avond, Zaterdag gehouden in Musis Sacrum, alwaar alle deelnemers met hun dames waren genodigd. De voorzitter van „Vegla", de heei P. Blomsteei, heeft de avond met een welkomstwoord geopend en het goede verloop van de competi tie gememoreerd, waarna de voor zitter. van de feestcommissie, de heer A. Verluide, de medewerkers aan het programma introduceerde. Onder leiding van Rens Boers traden op het W. V. Cabaret, The Blue Birds, de Korma Hawalïans, terwijl de heer C. Osterholt op voortreffelijke wyze enkele liederen len beste gaf, Ëen programma dus. waarvan de aanwezigen volop heb ben genoten. Als huogtepunt-mtermezzo in dit programma had de prijsuitreiking plaats en kwam de grote beker in het 'oczit van V.V.S.O. Voor de tweede prijs kwam Vegla in aan merking. terwijl S.C.F. beslag op de derde prijs legde. Verschillende sprekers getuigden van het prima verloop van de com petitie en zegden voor het volgende jaar deelneming toe. Het non-stop programma werd besloten met een gezellig bal onder leiding van J. Bosman en muzikale medewerking van The Blue Stars De vrij onzekere weersomstandig heden van de laatste weken hebben dit weekend hun climax gevonden in een vry sterke regenval en daar mee werd een flinke streep gehaald door het korfbalprogramma, Slechts één ontmoeting vond doorgang en dat was dc wedstrijd VeoO.D.I., welke Zaterdagmiddag in Voorburg is gespeeld. De witzwacten hebben, in djt treffen de eerste winstpunten binnengehaald, maar zijn daarmee niet onfortuinlijk geweest. Het was een vrij tamme strijd van twee ge- lykuddtdige ploegen. Met de rust was de score in evenwicht, nadat O.D.ï. ewial mei 0—1 en daarna 1—2 de leiding had gehad. In de tweede helit waren onze stadgenoten zo gelukkig het enige cn umncncic doelpunt voor hun rekening te ne men 'A.turmee zy d« eindstand o.) 2—3 stelden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1