C D *n Magazijn vol materiaal wacht op vrijwilligers voor de BB VOETBALFILM Heintje Davids nam afscheid van Rotterdam een melkbezorger Steno - typiste Jagl Loodsdienst halve dag gestaakt NETTE WERKKRACHTEN Schiedam is achter! Aan de bouw van schuilkelders wordt binnenkort begonnen er Café De gaat verplaatsen Jubileum bij Coöperatie DES ESS komt met sterke ploegen in Rotterdamse competitie Vergadering van Drank-arbeiders Op zand geslipt Voetbal Wereldkampioenschap 1954 VRIJDAG I OCTOBER Nou tabé danneem me in je hart mee! Wim Kan zal voortaan Davidsring dragen Drie brandjes Contact-avond Burgerlijke Stand Sober Ontroerd AGENDA Sprankelend Vertegenwoordiger verduisterde f1900 Vrachtauto botste tegen tram V reewijkschool bestaat 25 jaar ÜEE2® dti T.r 3 Donderdag 30 September 1954 gs Elcctrische sirenes, elk 128 kg wegend, netjes in rijen opgesteld; een stapel brandladders, een paar meter hoogtijen en tij en emmers en metalen korven; schoppen en pik-houwelen in grote aantallen, kasten vol touw, lange rijen rekken opgetast met blauwe over-alls en schort jurk en, vele vierkante meters vloer-oppervlak bedekt met stalen helmen, manshoge stapels nette kisten, volgepakt niet schoppen, bijlen, kettingen en andere werktuigeneen groot aantal keurig opgevouwen houten brancards. Dit alles en nog meer troffen zvij aan op de derde étage van een pakhuis aan de Schoolstraat. Het is het magazijn van de Dienst Bescherming Bevolking in de stad Schiedam. in wijken en de wijken weer in blokken. En zo'n blok nu is weer de kern van de zelf-bescherming. Over de vrij ingewikkelde orga nisatie van de Dienst Bescherming Bevolking is reeds het een en ander geschreven en wij willen in dit ar tikel er ook niet verder op ingaan. Wel willen totf er op wijzen dat er voor de voltallige bezetting van de dienst i« Schiedam alleen al on- g eve er 2.300 man no dip is. En dit aantal is helaas nog lang niet be reikt, nog niet voor de helft zelfs. De heer Sjoers vertelde dat de formatie van de B.B. voor heel Ne derland 232.000 man is en dat eind Juli van dit jaar er reeds 158AOO noodwachters opgeleid of in oplei ding. waren, hetgeen 0en gemiddel de is van bijna 10%. Schiedam steekt dan wel lelijk af met for matie-vervulling van nog geen 50%. Nu is het wel zo dat de meeste grote steden met hetzelfde gebrek aan mensen kampen, in tegenstelling met de landelijke gebieden, waar relatief meer vrijwilligers zich ge- Tussen al dit materiaal, gloed nieuw, werden wij rondgeleid daör de heer H. Sjoers, het hoofd van de Bescherming Burgerbevolking in Schiedam, of, zoals zijn officiële ti tel is: assistent van het Hoofd B.B in de A.-kring RotterdamSchie damVlaardingen. Al deze materialen zijn in het afgelopen jaar aangevoerd en hier in het magazijn opgeslagen. Het wachten is nu nog op de mensen, de „nood-wachters" van de B.B. aan wie al dit materiaal uitgereikt moet worden. De heer Sjoers vertelde ons het een en ander over de organisatie en het doel van de Dienst Bescher ming Bevolking. Deze dienst is zoals bekend voortgekomen uit de oude Luchtbeschermingsdienst, maar er bestaan enkele essentiële verschil len. Was de Luchtbeschermings dienst zuiver plaatselijk georiën teerd. waarbij ook uitsluitend voor de eigen gemeenschap werd ge waakt, de B.B- is een landelijke organisatie, waardoor bij oorlogs geweld de hulp van buiten de ge troffen plek bij voorbaat is verze kerd. Een ander voordeel van de landelijke organisatie is dat de aan koop van de voer de dienst nodige materialen centraal geschiedt, zo dat er ook uniformiteit bestaat. Het ongelukkige feit dat vroeger de Schiedamse hulp-brandweer niet in Rotterdam kon helpen omdat de Schiedamse brandslangen niet op de Rotterdamse kranen pasten, zal nu niet meer kunnen voorkomen. Ook de opleiding van de „nood- wachters", zoals de vrijwilligers van de B.B. worden genoemd, geschiedt op gelijke wijze, doordat alle in structeurs weer hun opleiding ont vangen op een school, de staf-school in Barneveld. Daar de belangen van de ge meenten Rotterdam. Schiedam en Vlaardingen in elkaar grijpen en nauw met elkaar verweven zijn, zijn deze drie gemeenten voor de bescherming van de bevolking sa mengevat in één kring, aan het hoofd waarvan staat de heer H. L. Nouwens met Rotterdam als zetel. Deze kring is weer onderverdeeld in vijf operationele vakken, die van elkaar gescheiden zijn niet door gemeentelijke, maar door natuurlij ke grenzen, zoals de Sc hie en ui teraard ook de Maas. Vier van deze vakken liggen ten noorden van de Maas en de vijfde "ten zuiden daarvan. Schiedam zelf valt met het westelijke deel van Rotterdam in vak 2, De vakken zijn op hun beurt weer onderverdeeld meld hebben. Dit ligt hieraan dat de stadsbewoners over het alge meen minder vrije tijd hebben, maar vooral ook omdat de grote steden „strategischer" zijn. beter beschermd moeten worden en dus ook gemid deld meer mensen nodig hebben. Met de intrede van het winter seizoen zijn echter ook de oplei dingen geïntensiveerd en tal van cursussen hebben een aanvang ge nomen. Wanneer in de, hopenlijk nabije toekomst, er meer opgeleide nood- wachters ter beschikking komen, kan de formatie In blokken plaats hebben en kan het thans nog in de magazijnen opgestapelde materiaal worden uitgedeeld. Tussen de overvloed van mate riaal die wij in het magazijn za gen, troffen we ook een aantal ste vige stalen luiken aan. De heer Sjoers vertelde dat deze luiken be stemd zyn voor de openbare schuil kelders die in Schiedam gebouwd zullen worden, elk plaats biedend aan 50 personen. Op het ogenblik worden er nog besprekingen ge voerd met het gemeentebestuur over de bouw van deze schuilkelders, maar de heer .Sjoers wist ai te ver tellen dat tnèt de bouw van de eerste drie kelders spoedig een be gin gemaakt zal worden. Er komen ook drie grotere of dubbele kel ders voor 10G personen elk, die waarschijulijk komen te liggen by het Stationsplein, het Rozenburgse- plein en het Rubensplein. Wel zal met de aanleg van deze schuilkelders rekening gehouden worden met de plannen van de ge meente om verkeerstunnels te bou wen, want deze tunnels zijn uiter aard uitstekend grote schuilkel ders. Het plaatsen van kleine vyf- tig-persoons kelders in de buurt van zo'n tunnel, zou natuurlijk ver spilling van materiaal betekenen. Op de hoek van de Haven dijk en de Havenstraat, ligt, even beneden de wegkruin gelegen een houten gebouwtje, waarin gevestigd is het bij vele voetballiefhebbers bekende café Dg Jager. Het café zal binnen kort verdwenen zijn,'want het ge meentebestuur, eigenaar van de grond heeft zoals gemeld andere plannen met deze grond en zo zal ook het houten gebouwtje moeten verdwijnen. De zaak werd meer dan vijfen twintig jaar geleden begonnen door wijlen de heer Jac. de Bruin, een handelaar in scheeps-benodigdhe den, die er een consumptie-tent bij begon en daaruit is weer het hui dige café gegreoid, dat thans door ee klein zoon, de heer B. de Jager wordt gedreven. Een familie-zaak dus. Het café wordt overgebracht naar een ander pand nl. in de Hoofd straat 131, waaraan ook een feest zaal is verbonden. De heer de Ja ger verklaarde niej veel bezwaren te hebben om te verplaatsen, want de huidige ligging is niet ideaal meer. Daar de drukte in de havens in de buurt verdwenen is, is er ook geen aanloop meer van varensge zellen en daar ook binnenkort het S.V.V.-voetbalterrein weggaat, wordt het daar aan de Havendijk een stille hoek. In. het Volksgebouw is Dinsdag avond een bijzonder jubileum her dacht, nl. het 25-jarig bestaan van de pro pagan da-comrmssie van de Coöperatie D.E.S. (Door Eendracht Sterk). Hierbij waren ..vertegen woordigers van vele coöperatieve verenigingen en vakbewegingen en ook twee veteranen uit de coöpe ratieve beweging aanwezig de he ren G. v, d. Houwen uit Amster dam en F. de Munnik uit Den Haag, terwijl ook pater Van Gooi van de coöperatieve studiekringen was o. ^rgekomen. De voorzitter van de Coöperatie, de heer Schriel, dankte de propa- ganda-commissïe voor het goede werk in de afgelopen jaren ver richt en twee leden die 25 jaar in de commissie hadden gezeten, de heren A. J. Oostlander en G. van der Z?e werden speciaal gehuldigd. Ook mevr. Bakker die als voorzit ter van de Coöperatieve Vrouwen club zestien jaar in de propaganda- commissie had gewerkt en nu af trad viel een woord van hulde ten öeeL Door de heer B. Drukker, de chef van de a£d. Propaganda van da Ne derlandse Verbruikg Coöperatie, ward in een speech het grote be lang van een goede propaganda be licht. waarbij hij verklaarde vooral de voorlichting van de huisvrou wen van groot belang te achten. Na de pauze werd een cabaret voorstelling gegeven door het per soneel van de Coöperatieve Pro ductie-bedrijven in Rotterdam. SCHAKEN In September van elk jaar houdt de schaakclub „Spangen" zijn Don- kertournour, een nederlaagserie voor 15 tallen. Ook ESS was dit jaar weer uitgenodigd, deze keer met een team van de tweede divi sie. In hun groep moesten twee Rotterdamse schaakverenigingen en ESS trachten een Spaiigencombina- tie te verslaan en wel met zo hoog mogelijke score. SIO won met 10 i'.i en slechts een overwinning van minstens 11—4 zou de Schie dammers in 't bezit brengen van de uitgeloofde prijs. Dezi opgave bleek te zwaar: ESS won wel, maar slechts met 3%6 Va- De competitie van de Rotterdam se Schaakbond neemt in October a.s. ook weer een aanvang. Op de dezer dagen gehouden jaai vergade ring van ESS vormde deze aange legenheid een punt van bespreking. Besloten werd om wederom met 3 tientallen aan de competitie .deel te nemen. Ze zullen gevormd wor den door: le Tiental: Reïtsma, Donselaar, Huber, v. Eden, Schermer, Spruit. Janssens, Eering, v. Heiningen, v. Wingerden. 2e Tiental: Stahlie, Malkus, Bijlo, Snoep, v. d. Velde, Evers, Smit, de Wildt, Brouwer Semeyn. 3e tiental: v. Dijk Ahrens, J. Mar- bus, Slavenburg, v. Leerdam, v. Da len, Voogt, Immerzeel, Bos, Mulder. ESS 1 is (gezien z'n sterke bezet ting) blijkbaar van plan z'n plaats in de promotieklas te heroveren, die het vorig jaar ontruimd moest wor den De volgende huishoudelijke aan gelegenheden, jaarverslagen van se cretaris en penningmeester, zomede bestuursverkiezing hadden een vlot verloop. De beer J. Marbus werd benoemd tot penningmeester jnplaats van de heer Kleyheeg, die door drukke werkzaamheden als zodanig moest bedanken. De overige be stuursleden werden herkozen. Een traditioneel gebeuren was de Reeds vorig jaar werden onder handelingen gevoerd tussen de werk- commissie voor de Drankindustrie en de werknemersorganisaties om te komen tot betere loon en ar beidsvoorwaarden, voor de arbei ders in deze industrie werkzaam. Zo schrijft ons de Alg- Bedrijfsgroe pen Centrale. Hoewel de lonen in Januari j.ï. gelijktijdig met de* veel omstreden 5 een verbetering had den ondergaan, bleven deze nog steeds ten achter ten opzichte van andere fabriekmatige bedrijven. Vooral de groepsindeling schonk geen enkele bevrediging en het een en onder was voor de werkne mersorganisaties aanleiding opnieuw met de werkgevers in contact te treden om te pogen de lenen en ar beidsvoorwaarden in overeenstem ming te brengen met die welke m de fabriekmatige bedrijven gelden. De Algemene Bedrijfsgroepen Centrale aangesloten bij het N.V.V, is dan ook van mening, om de ar beiders in deze industrie werkzaam, met spoed, van de resultaten van de laatste onderhandelingen op de hoogte te brengen en roept daarom alle werknemers, die in de Drank- industrie werkzaam zijn, op, voor een vergadering die gehouden zal worden Vrijdag 1 October in ge bouw „Tivoli" Nieuwe Haven 237, aanvang s uur. Collecte op Reclasseringsdag Zoals reeds eerder is vermeld hebben de Reclasserings Instellin gen hier ter stede het voornemen een Nationale Reclasseringsdag te or ganiseren en wel op Zaterdag a.s. 2 October. Op dien dag zal in het gehele land, dus ook in Schiedam een collecte worden gehouden, ten einde de geldmiddelen van het Na tionaal Reclasseringswerk te verster- Het Plataselijk Comité van Uit voering doet een dringend beroep op het publick om deze collecte in alle opzichten te doen slagen. Collectanten kunnen zich melden in het gebouw der Chr. Soe. Belan gen, Lange Haven 73, op Vrijdag 1 October a.s. tussen 7 en 9 uur nam. teneinde de bus in ontvangst te nemen, of op Zaterdag 2 October a.s. vanaf voorm, 8 uur. prijsuitreiking. Als ESS'er met de hoogste score in dc Kampioenswed strijd 1954 mocht de heer Meyer opnieuw de z.g. Halvaxprijs in ont vangst nemen De gelukkigen in de zomerwed strijd bleken: v. Eden, Snoep. Mal- bus, v. d Velde, Slavenburg en Paimei. Verder werd ook nog een prijsje toegekend aan de spelers met de beste persoonlijke resultaten in de competitie 1953-'54. Het waren: Schermer (le tiental) Smit (2e tiental) en De Wilt (3e tiental. En tenslotte de hoofdprijs. Doordat zijn rivaal Huber niet in de gelegenheid was een beslissings wedstrijd te spelen om de titel van clubkampioen, had Donsclaar recht op die hoofdprijs. Hij gaf er echter de voorkeur aan, deze beslissings kamp als nog te spelen: een spor tief gebaar. Twee hoogtepunten kenmerkten deze jaarvergadering. De ereleden Ver burg en Smit boden het bestuur gezamenlijk een geldsom aan tot aanschaffing van een wisselprijs voor de zomerwedstrijden. Eenzelf de sympathieke geste ging uit van de heer Janssens, die een wissel- prijs voor de winterwedstrijd beschikking stelde. Beide schenkin gen werden natuurlijk dankbaar aanvaard. Op de hoek van de Burg. Knap- pertlaan en de Nieuwe Haven slipte gisteravond om zeven uur de 56-ja- rigc B. v. d. M. van de Broer vest met zijn rijwiel op het daar liggende zand. Men is namelijk daar bezig de Straat te repareren. Met een hersen schudding werd M. door de G.G. en G.D. naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, waar hij is opgenomen. DE MOOISTE OOIT VERTOOND Ruim anderhalf uur adembenemend voetbal van alle grootmeesters der wereld! In MUSIS SACRUM, SCHIEDAM Aanvang 's avonds kwart over acht Zaal open half acht PRIJS SLECHTS f 1.— (ALLE RANGEN) Kaarten verkrijgbaar vanaf morgen 9 uur bij „De Schie dammer" {Het Rotterdamsch Parool}, Lange Haven 103, Telef. 67279 en 's avonds aan de zaal van zeven uur af. In Hoeh van Holland: De loodsdienst voor de Nieuwe Rotterdamse Waterweg is ruim een halve dag gestaakt geweest. Het water kwam in den Hoek een me ter boven normaal peil. De loodsdienst werd gistermiddag om twee uur gestaakt. Pas vanmor gen om ongeveer half vijf is de dienst hervat. De sterke Noordwes tenwind dreef het water bij Hoek van Holland een meter uit boven het normale peil, maar narigheid kwam daaruit niet voort Ook de loodsdienst in Wielingen bij Vlis- singen is gisteren gestaakt, maar kon reeds gistermiddag om half zes worden hervat. De 79-jarige J. Scheurwater van de Rijweg in Bolnes, die Zaterdag op de Rijksweg 16 met zijn brom fiets aangereden werd en ernstig be letsel opliep, is in het .Westerziêken- huis aan de verwondingen overleden. (Advertentie I.M.) Frans eu sensatie het Rotterdams» "Sal Tabarm" DANCING» CABARET Iedere avond 3 Grol Internationale showe^ Iedere Zondag thé-dansant. OiT^ineel TE»? gfeep en HedettF Even na middernacht viel het doek van het toneel van dc Rotter damse Schouicbufg. Met zijn rose-rode kleur scheidde het honderden Rotterdammers van een geliefde artiste. De laatste telg uit het ge slacht Davids had afscheid genomen en nog klonken slechts de laatste woorden van het „Nou tabé en neem mij in je hart mee". Heintje Davids nam afscheid van haar geboorteplaats en daarover was zvee- Tïioed in vele hartenMaar als troost gelden haar laatste woorden: „Wim Kan zal de fakkel van de kleinkunst, eens door mijn lieve broer Louis ontstoken, verder dragen. Aan de vinger van deze grote cabaret- artist zul voortaan de ring, geschonken door de gemeente Rotterdam voor de beste vertegenwoordiger van de kleinkunst, blinken. Aan zijn hand wordt dus de naam Davids geklonken en naar ik hoop daarmee vele jaren blijven voortbestaan. Voor mij is hij de grootste klein kunstenaar van Nederland"aldus mevrouzv Davids. Gistermiddag om half twee is bij N.V. Verf-, Vernis- en Lakfabriek VEV aan de "Willemskade 15 brand uitgebroken door het overkoken van een ketel met duizend kg siccatief. Het personeel wist met schuimblus- sers de brand te blussen. Bij de familie S. B. aan de Bui tenhavenweg 166b is gistermiddag om vijf uur een begin van schoor steenbrand ontslaan dodrdat in het rookkanaal een steen was losgeraakt. De brandweer o.l.v. brandmeester De Jager, heeft de steen weer op zijn plaats geduwd. Tenslotte brak bij de vishandelaar J. F. v. d. G. in de Hoofdstraat gis teravond omstreeks kwart oyer zes brand uit in een rookkast die open was blijven staan. Spelende kinde ren hebben vermoedelijk vuil in de rookkast gegooid, waardoor zich teer heeft afgezet, dat is gaan bran den. De brandweer o.l.v. ir Moester heeft met een straal op de waterlei ding het vuur geblust. van Lutherse Gemeente „Van ander ras" was de tiel van het toneelstuk, dat gisteravond in gebouw „Irene" aan de Nieuwe Ha ven werd opgevoerd door „Lutona" (Luthers Toneelamateurs). D't spel in 3 bedrijven van Arnaud D'Usseau en James Gow geeft een visie op het nog steeds bestaande rassenpro bleem in Amerika en ook wel ia ons eigen land. De hoofdfiguur in dit stuk is Brett Charles, de negeroffio'er, gespeeld door J. v. d. Slot. Het geheel werd vlot voor het voetlicht gebracht. De Zuidgeest, die zijn spelers tot eon reg'e was in handen van de heer A. goed einde heeft ween e brengen. Deze toneelopvoering werd gege ven voor de Gemeente Avond van de Contact-commissie van_ de Lu therse Gemeente. De voorzitter van de Kerkeraad, de heer G. V. d. Vlies heette de aanwezigen hartelijk wel kom. Hij deelde mede dat Lutona voor de eerste maal onder deze naam optrad. Geboren: Elizabeth C. d. v. J. van Rossen en E. C. Martijnse; Antonïus Tli. M. z. v. A. Th. Kustner en E. M. S. Kuster; Lauren ti a J. d. y. A, L- v. d. Water en J. L. M. Goeting. Overleden: B. W. Schram, 57 jaar. Na Amsterdam heeft Henriëtte Da vids nu afschicd genomen van Rot terdam. Het was een geheel ander afscheid. Toen: vele woorden en vele herinneringen, die de dank moesten uitdrukken. Nu: in de eerste plaats het applaus van de honderden, die zich van hun zetels verhieven toen zij het toneel betrad. Een ovatie zo als de Schouwburg zelden mee maakte. Het was alsof Rotterdam een periode die bij het bombarde ment van de binnenstad, scheen af gesloten eerst nu definitief afsloot. Toen Heintje voor het v voetlicht kwam. was het alsof alles nog be stond. De Schouwburg, Doelen. Ca sino, Circus-Schouwburg enz. Hein tje heeft voor de laatste keer een lach en een schreeuw door de Schouwburg laten gaan. Misschien was zij niet zo meeslepend als ïn de voorstellingen die niet golden als een scheiden. Maar daarop sloeg men geen .acht. men zag in haar „vroeger": Rotterdam, zoals het was. En voor het publiek was het even moeilijk om afscheid te nemen als voor Henriëtte zelf. Het afscheid viel zwaar en de woorden die daarbij toch nog wer den gesproken waren sober, maar zeer gemeend. Daan Hooykaas mocht de rij van sprekers openen. Natuurlijk deed hij dit vlot en met veel gevoel voor de sfeer. Hij voegde slechts één naam toe aan de uitspraak van Louis Da vids, die eens heeft gezegd, dat Rot terdam belangrijk was om Erasmus en Heesters. „Voortaan," aldus Daan Hooykaas, „zal daar ook bijkomen Henriëtte Davids." Hij werd op de voet 'gevolgd door C. A. 't Hart, die namens het Ge meentebestuur sprak, er de schei dende roemde om de moed, die zij na de oorlog vooral aan de dag leg de. „Immers U, mevrouw Davids, liet ons in die verwarde tijd weer leren lachen." De Rotterdamse studenten waren vertegenwoordigd door de heren J. N. Mosselman en C. P, de Jong, die beiden hun grote dank uitspraken voor hetgeen Henriëtte Davids in de loop der jaren aan ontspanning had geboden en van een opsomming van dergelijke kwaliteit, dat de studen ten zich bij haar optreden ontdeden van het vrijwillig gekozen isolement. De heer Gerard Hulscher ande re sprekers lieten hun speeches ver gezellen van prachtige bloemstuk ken, die het gehele podium vulden bood mevrouw Davids aan zich op zijn kosten te laten schilderen en het schilderij te schenken aan het theater „Luxor". Ook spraken nog de her J. .H. Klein, namens de theater-directies, de heer L. Prage namens de Joodse Gemeenschap uit Rotterdam, de heer H. van Luik namens dc Rotterdamse Schouwburg^ en het Rotterdams To neel en drs."W. Hofmans, aL verte genwoordiger van het Rotterdams huldigingscomité cn de Rotterdamse Kunststichting. Hij bood een ge schenk onder couvert aan. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval: G.G. en G,D. Tuinlaan 80. Tel. 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: „Het Schone Ambacht". Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen) Stedelijk Museum. Expositie Plant soenendienst 25 uur. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Bioscopen; Passage: 2 en 8 uur: «De Grote Caruso". Monopole: 2. 7 en 8 uur: „Op gevaarlijke grond". Voorstellingen; Passage: 8 uur; Variété-avond van Alg. Ned. Metaal Bedrijfs- bond. Ontroerd heeft Heintje bedankt. Het had haar bijzonder getroffen dat het gemeentebestuur van Rotterdam haar niet had vergeten. Met veel leed verklaarde zij. dat dit in een andere stad het gemis was geweest. Zij zegde mevrouw Van de Veen- v. d. Waal, die namens de stichting Actie voor het asthmatische kind had gesproken toe. dat zij in de seheidsvoorstellingen die nog olgen. na de pauze steeds een collecte zou houden voor deze stichting! De her inneringen aan haar broer Louis, die aan deze ziekte leed, staan haar nog duidelijk voor de geest. Sprankelend was het programma geweekt, wat aan dit afscheid voor afging. Het is moeilijk om te zeggen wie van de artisten. die spontaan deze avond verzorgden, het best voor de dag kwam. Was het Errimy Mols- de Leeuwe met een aantal sublieme imitaties, die nog eens haar grote veelzijdigheid tonoden? Was het Een gevangenisstraf van tien maanden met aftrek eiste de Offi cier b(j de Rotterdamse rechtbank tegen de 34-jarige propagandist-ver tegenwoordiger 3. M. R. uit Loe- nen aan de Vech, die zijn patroon voor bjjna f 1900 zou hebben bena deeld. Als vertegenwoordiger in dienst van een Rotterdams levensmiddelen bedrijf was verdachte in de provin cie Utrecht belast met de verkoop van macaronie. Van 1953 tot dit jaar zou de man verscheidene malen ge ïncasseerde geldgn niet hebben af gedragen. Naar zijn zeggen zou hij het ver duisterde geld hebben gebruikt om oude schulden af te betalen. Zijn raadsman, mr S. ïvens wees als verzachtende omstandigheid op het lage salaris, waarvan verdachte met zijn gezin zou hebben moeten leven. Uitspraak over veertien dagen. Op de hoek van de Dirk Smits straat en de Jonker Fransstraat is gisteravond om kwart over 7 een vrachtauto op de tramrails geslipt en bij het ronddraaien tegen een tram wagen van lijn 10 gebotst. De auto werd aan de voorzijde zwaar be schadigd. De tram kreeg een inge deukt voorbalcon en werd 15 minu ten opgehouden. Geslaagd Aan de Nederlandse Economische Hogeschool te Rotterdam slaagden voor het propaedeutisch examen in de economische \vetenschappen de heren W. Meijer en L. Rook, beiden uit Schiedam. In Krefeld in het Rijnland drinkt de bevolking vanaf gisteren ondanks alle klachten over de toenemende ver vuiling van de rivier, Rijnwater. Bij de nieuwe Rijnbrug van Uerdlngen is een zuiveringsinstallatie in werking gesteld, waarin het Rijnwater voor menselijke consumptie bruikbaar wordt gemaakt. De inrichting wordt aangemerkt als de modernste van deze aard op het con tinent. Hetty Blok met de meesterlijke ver telling over de twee buurvrouwen, die elkaar in de stijl cn de vorm van een verslag over bokswedstrijden, de ervaringen van lief en leed over het huwelijk uitwisselden. Was bet misschien Daan Hooykaas die met zijn vlotte conférance het program ma als een kabbelend beekje deed zijn? Of was het misschien toch het optreden van Heintje met haar pot pourri van liedjes die zij zelf vele malen zoong of die door haar broer bekend werden? Misschien de goo chelaar of de imitator Jan Oradi? Niemand ook wij niet heeft daarna willen vragen. We wilden alleen, maar afscheid nemen op de wijze zoals als dat de Rotterdam mers past. Zonder veel opsmuk, maar recht uit het hart. Zo'n afscheid werd het, ook toen de Rotterdamse collega's Henriëtte een nachtfeest in de sociëteit van Oud-Boymans aanboden. Dc vogel tjes zongen reeds lang toen dat feest werd beëindigd. Na afloop van de avond schudden, in de Blauwe Foyer, honderden men sen Heintje Davids ten afscheid- de hand. In de Vredeskerk aan de Leede is gisteravond het 25-jarig bestaan van. de Vereniging voor Christelijk Volks onderwijs en van de Vreewijkschool herdacht. Onder de aanwezigen be vond zich prof. ir J. H. van den Broek, de ontwerper van het school gebouw. Tijdens de bijeenkomst, die werd opgeluisterd door orgelspel en zang van een kin-derkoor, werd het woord gevoerd door de heren Aug. Weiss en J. M. Quist resp. rijks- en gemeenteinspecteur voor het onder wijs en door het hoofd van de Vree wijkschool, de heer G. de Greef. De heer Weiss verklaarde, dal het on derwijs aan de school tot grote te vredenheid aanleiding gaf. De heer Quist, die namens het gemeentebe stuur gelukwensen overbracht, vroeg begrip voor -de moeilijkheden waarmee het onderwijs, tengevolge van de grote stijging van het geboor tecijfer thans heeft te kampen. Op deze avond werd ook nog het 25-jarig ambtsjubileum herdacht van verscheidene personen, die sinds de oprichting aan de school verbonden zijn geweest. Het waren het hoofd van de school, de heer G. de Greef, de handwer konder wijzer es mej. C. Stasse de secretaris van de school vereniging, de heer J. Fossen en dB administrateur, de heer J. Butter. SCHIEDAM ZOEKT U EEN GOEDE BIBLIOTHEEK met groot boekenbezit, goed verzorgde boeken, steeds de nieuwe uitgaven. BAZEN'S LEESBIBLIOTHEEK - Broersveld 88 Bij de TEGELFABRIEK SCHIEDAM kunnen enige geplaatst worden Aanm. kantoor Noordvestsingel 139, - Schiedam Coöperatie „D.E.S." vraagt Aanmelden dagelijks: Kethelstraat 10, Schiedam. KEMPER EN VAN'TWIST DIESEL N.V„ SCHIEDAM (bü Je spoorbrug) vraagt voor spoedig Ned. en Engels. Soil, uitsluitend aan bovenstaand adres. E.M. JAARSMA HEX 6 124S.— BLANK - f294.— VAKKUNDIGE VOORLICHTING EN PLAATSING Een vertrouwd adres 1 Oranjestraat 13, Tel. 65673, flÉb elfo e&b Tarief tot en met 15 woorden ƒ0.65 Elke vijf woorden meer 0.2U j Te koop gevraagd Gevr, 2 of meerspel orgel. Aanbiedingen, prijs, regis ters, merk, 'Bakker, Maren takstraat 57. Tel, 74387, Rot terdam. Te koop aangeb. Kent u onze onvcrslijtbare wildebraspop al? In prijzen van 1.95. 2.98, 3.68, 3.75, 11.89, en 12.75. Natuurlijk bij Bok horst, Hoogstraat 34 en Groe- nelaan 36, Schiedam. Kolenkitten 2.45, porceleinen kop en schotels met op schrift 1.49, alle soorten foto- lijsten. „De Kleine Bazar'". Broersveld, hk. Passagetrap. Trïx metaalbouwdozen v.a. 1.50. Ook zojuist ontvangen enorme sortering legpuzzles t.m, 400 stukjes in hout voor kinderen, als karton voor de groten. Bokhorst, Hoogstraat 34 en Groenelaan 36. Schiedamse hout en hard board-handel, Broersvest 47 b. Wij leveren u hard board in div. maten o.a.: 46 x 99 70 ct, 46 x 122 90-ct, 46 x 198 125 ct, BI x 122 100 ct, 91 x 122 150 ct., 122 x 122 215 ct., 153 x 122 280 ct. en hogere maten. Keukentafels 12.50, normale maat, verder elke gewenste maat. Keu kenstoelen, extra zwaar 14.-. Keukenkrukjes, normale hoogte met 4 poten 5.50, trap jes met bordes in div. maten. Kunt u het niet meenemen wij bezorgen het gratis. Gordijnrail, geheel compleet, 1.p. mtri gordijnroeden 75 ct p. mtr; gordijnveer 40 ct p. mtr; traproeden 32, 34, 50 ct, 1en 1.20. Lo- perpennen, gordijnringen, schroefogen enz. Frans van Thienen. Broersveld 123, te lefoon 69799, Mica voor haard en kachel, in 80 verschillende maten voorradig. Lage prijs, rub ber tochtband 21 ct p. mtr. Frans van Thienen, Broers veld 123, telef. 69799. Heeft u een wekker nodigt H. A. Dietericb heeft alle bekende merken. Junghans, Kien zie. Smiths, enz., reeds vanaf 5.75. Horlogemaker, Goudsmid, Pr. Kam. Onnes- laan 98. Onzichthaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand- en motgaten, winkel haken en scheuren. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 8, teL 67709 (li- 'iaal Roel off) Te huur aangeb. Gem. Zjt-slaapkamcr te huur voor heer zonder pension. West vest 8, Schiedam,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1