msr Sydney opent het zeilseizoen Vijf nieuwe instituten te Wageningen Wie heeft er iets verloren Opening op 29 October Proeven voor handbal jeugd Mutaties bij de Amsterdamsche Bank NV. Jubileum Zangkoor Euphonii zingt voor oudjes PPSC-nieuws Tewaterlating turbine tanker „Kippenbrug" gesloten Burgerlijke Stand AGENDA Wielrijdster aangereden Moeilijke opgave voor DHS Martinit-RCR/DKS Katholieke Kring in Musis Sacrum" Rijnsburgse Boys speelt tegen BBSS Linnen garens goed koper op de markt Het ITT Don Kozakken komen zingen en dansen Korfballers krijgen het niet zo lastig Nariété-avond van A.N.M.B. 'anssen Frans bezoek aan Rotterdam J. Ruytenberg 30 jaar bij „Maas" Jubileum J. Rijn Delegatie naar het Noordén 2 Vrijdag 1 October 1954 ?£t Terwijl het Noordelijk halfrond de nachtschuit tegemoet gaat, rui ken de Zuiderlingen hun zomer al. In de houe» van Sydney is het zeilseizoen begonnen ntef wed strijden in de jollenklasse. Op Zondag 3 October organiseert de vereniging Wilton Feijenoord af deling Handbal Vaardigheidsproe- ven voor de jeugds in samenwer king met de Jeugdcommissie van de afd. Botterdam van het Neder lands Handbal Verbond. Alle jeugdleden van de tot do afcj. Botterdam behorende vereni gingen hebben voor deze proeven kunnen inschrijven. De eisen hier voor gesteld zijn vrij hoog. De proe ven worden afgenomen op het ter rein van Wiitoa Feijenoordaan de Viaardingerdijk en vangen aan om 30 uur. De eisen zijn: 80 meter hardlopen voor adspiranten meisjes en jongens; 80 meter hardlopen voor junioren meisjes en jongens; Zig zag zonder bal 4 x 10 meter voor adspiranten en junioren; bal- werpen met verplichte aanloop voor adspiranten en junioren;* balwerpen stilstaand (als vrije worp handbalre- gels) voor adsp. en junioren; bal- dribbelen 4 x 10 meter voor junio ren; inwerpen volgens handbalre- gels voor adspiranten; doelwerpen vanaf strafworplijn. De doelen zul len voor de junioren in acht vakken worden verdeeld voor de adspiran- "ten in 6 vakken; de junioren mo gen 8 keer schieten en de adspiran ten 6 keer. Voorts zal er een estafetteloop worden gehouden voor vijf man van elke vereniging zowel junioren als adspiranten. Hiervoor zal een wis- selprijs beschikbaar worden gesteld. Een geweven embleem zal het bewijs zün van de graad van ge oefendheid van de jeugd en mogen dit dan zichtbaar op hun sporttenue dragen. Als het weer nu zijn mede werking wil geven, zal er naar deze eer naar hartelust gestreden kun nen worden. f Advertentie l-M C. Elderkamp 25 jaar bij Cartonnagefabriek In de cantino van de N-V. Schie- damse Cartonnagefabriek aan de Oranjestraat is gisteren de heer C. Elderkamp, expeditie-chef gehuldigd voor het feit dat hij vijfentwintig jaar lang het bedrijf trouw en naar beste weten heeft gediend. Namens de directie sprak de directeur, de heer T. N. M. Jansen woorden van waardering tot de jubilaris en stelde hem ten voorbeeld aan het andere personeel. Tevens bood hij hem na mens de directie een bijzonder mooi cadeau aan, nl. een bromfiets. Namens de chefs sprak daarop de heer A. C. Meuring en overhandigde de heer Elderkamp éen Parker vul pen en een zilveren couvert. Maar ook het andere personeel bleef niet achter in het tot uiting bren gen van de waardering voor de per soon van de heer Elderkamp. Zo bood het gezamenlijke fabrieksper- soneel een prachtig schilderij aan, terwijl het personeel van de expedi tie-afdeling. de ondergeschikten dus van de jubilaris, de chef een schoor- steenklok aanbood, met een toepas selijk woord. Was de huldigings-receptie om streeks half vijf begonnen, om half zes kwam het voltallig fabrieksper- soneel van 250 man de can tine bin nen om ook nog even persoonlijk de jubilaris hun gelukwensen te over handigen. te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9—12.30 en 2S uur. Alpinomuts, kinderjasje, regenhoedje "kindcrmuts, sjaal, broche, jute zakken, boodschappenmandje. étui met foto's. Te bevragen bn de vinders: Bood schappentas. v. Waas, Boerhavelaan 41 b; portcmonnale. A Muis, Lange Kerkstraat 52 b; portmonnaie, N. v. d Vlies Buitenhavenweg 176/18; zwart bruin hondje. Kievit. Jan vermeer- straat 16 b: geelkleurige jonge hond, E. van Buiven, Rogenbanweg 37c; auto ped. W. v. d, Most, Hoogstraat 1X4; zakmes, C. van Rooien, Buitenhaven- weg 76; huissleutel, G. Winterswijk, Breedslraal 60 b; vulpen in étui. Post kantoor Tuiniaan; dacnesnolstiorloge, v. Veggel, Overschieseweg 93; armband horloge, E. v. Ruiven. Hogenbanweg 37 c; bedrag aan geld. M. Munster, Tho mas Ecempisstraat 15 a; wieldop van auto. Th. v. Leeuwen, Zwaansteeg 3 c: 1 paar glacé herenhandschoenen, J. van Schie. Celsiusstraal 28: rubber kussen p, limer, Krekelstraat £>3 b; angora mutsje. Kuiters, Wattstraat 30a; pad- vindersr-iem, F. v. d. Lee, v. Beveren straat 32; burin jongensjasje. W. y. O- Biggelaar. Jan van A vennesstraat 45 o; bruin glacé herenhandschoen. Zon neveld. Fultonstraat 36 c; zwembroekje met handdoek. Mossel. Gasstraat 3. Met ingang van 1 September werd de heer A. Bongers, bijzonder pro curatiehouder van 't kantoor Schie dam van de Amsterdamsche Bank N.V, benoemd tot directeur van het kantoor Overschiese Dorpsstraat in. Rotterdam, In zijn plaats werd met ingang van vandaag tot bijzonder procuratiehouder benoemd de heer L. Zoon, beambte van dit kantoor. Het Gemengd Zangkoor „Eupho- nia" heeft gisteravond in het St. Ja- cobsgasthuis een concert gegeven. Uitgevoerd werden o.a. het „Vilja- lïed" van Léhar, het ..Slavenkoor" van Verdi, „An der Schone Blauen Donau" van Joh. Strauss, en „Zon nelied" van Cath. v. Rennes. Op ver zoek werd nog gezongen „De Spijs- De bekende radio-zangeres Eveline Leithe zong „Beelden uit myn kin derparen", „Nonnenkoor" van Joh. Strauss en het „Hekje aan de Ha ven". De dirigent was de heer C. P. Vredebregt. Directrice, personeel en inwonenden hebben bijzonder geno ten. Na de verregende sportdag van vo rige week, verwachten wij voor Za terdag onze elftallen weer in het veld. Het eerste elftal moet naar Den Haag om de strijd aan te binden te gen de trammannen. Om niet geheel achterop te geraken, dient deze„wed strijd gewonnen te worden. Wij zijn benieuwd of de nieuwe opstelling betere resultaten zal opleveren. Het tweede elftal is vrij. Het derde elftal is in tegenstelling met het vorige jaar erg tegengeval len Komen Zaterdag a.s, de volle winstpunten binnen? De a-tjes komen uit tegen Excel sior al. Hier volgt het volledige program ma: HTSV I—PPSC I 4.15 uur, Den Haag; PPSC ni~Zwal. V. IV, 4.15 u. Boshoek; PPSC a—Excelsior Mal, 3 uur, Boshoek. Van de werf van. de Rotterdamscbe Droogdok Maatschappij N.V. zal Dinsdag 12 October een nieuw tur bine tankschip te water worden ge laten. Dit nieutve tankschip, de „Ka- ïydon" >s bestemd voor de N.V. Pe troleum Maatschappij „La Corona" te 's-Gravenhage, Mevr. J, M. v. Wal- sum-Quispel zal de plechtigheid ver richten. In verband met het daaraan ver richten van verfwerk zal de voet brug aan de Nieuwe Haven („Kip penbrug") in de nacht van Vrijdag op Zaterdag (1/2 October) voor het verkeer zijn afgesloten. Gehuwd: B. J. Faber 27 j. en G. J, Meijer 28 j.; F. v. d. Akker 25 j. en D. C. Tcrtoolen 22 j.; P. J. Hörter 30 j. en M. M. Hermig 28 j.; J. Tin tel 41 j. en E. M. Focke 41 j.; Th. J. Zandstra 19 j. en W. M. v. d. Toorn 20 jJ- F. Mees 24 j. en J, M. Hoedt 23 j.; W. van Haften 24 j. en C. Lan- kester 23 j.; L. van Rongen. 27 j. en M. de Jong 24 j.; P. H. Trouwborst 25 3. cn M. Flux 25 j.: D. Boender 28 j. en D. E. Leenhard 21 j.; C, L. du Chatenier 26 j. en I. Bons 24 j.; J. j. Koffijberg 41 j. en H. Zwaan 37 jF. M. Meijer 26 j. en L. M. E. Sparla 27 j.; A. van Oers 24 j. en A. Kerdel 19 j.; J. M. Adriaansens 27 j.' en J. E. J. Huisman 25 j.; H. Plugge 22 j. cn E. van Gogh 19 j. Geboren: Hendrik C. z. v. A. Th. J. M. Heeze en A. v. d. Knaap; Eli zabeth B. M. d. v. G. A. van Veen en E. j. M. v. d. En de; Hendrik G. z. v. A. v. d. Meij en N. v. d. Stoel; Johan nes H. z. v. G. van Veen en H. F, Immerzeel; Frederika d. v. J. G. van Roest cn K, de Wit; Johan P. z. v- M. C. Weber en M. Brand; Adrians J. M. d. v. M. C. van Dyk en J. Over de Vest. Overleden; W. F. v. Meerendonk, 43 i. Ondertrouwd: K, A. Collignon 31 J. en J. W. Zondag 3D j.; P. J. van Dongen 30 j. en C. A. Lindors 19 j.y G v. d. Gaag 28 j. en W. M. v, d.' Oever 21 j.; J. W, Gouweleeuw 24 j. en F. J- Koppers 25 j.; R. M. van Hagen 21 j. en T. Streundiiig 18 j.; L. B. Koe ver mans 28 j. en H. Koren dijk 24 j.; A. de Koning 26 j. en J. C. Steenhouwer 25 j-ï C- v. d. Lugt 30 j. en W. H. Jansen 24 j.; A, Noordhoek 25 4. en P. Pols 21 j.; E. M. Ruigrok 26 j en J. A, de Kieviih 22 W. Th. Wasman 29 j. en H. E. den Held 30 H. J. Westerdijk 24 j. en M, G. Noord hoorn 25 j.; J, J. Vredenbregt 26 j. en W. G. van Stijn 26 j. Wat men moet weten:. Apothekers-nachtdienst: Fa Gouka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G.G. en GD. Tuiniaan 80. Tel. 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: dagelijks 2—5 uur: „Het Schone Ambacht". Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen). Stedelijk Museum. Expositie Plant soenendienst 2—5 uur. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan-, dag) van 9.30 tot 4,30 uur en iedere avond (behalve Woensdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur; „De Grote Caruso". fllonopole: 2, 7 en 9 uur: „Het mysterie van de groene Hand schoen." Voorstellingen: Irene: 8 uur: Chr. film-actie. Musis Sacrum: 8 uur Sportfilm, Voetbal wereldkampioenschap- ders in Drank-industrie, Op de Singel ter hoogte van de Ovevschiese Dwarsstraat werd gis teravond om kwart voor negen de 52-jarige weirijdster M. K. van de Parallelweg aangereden door een personenauto, bestuurd door de heer C, van H. uit Schiedam. De wiel- rijdster week uit naar links en gaf daarbij geen voorrang aan de auto. Met een lichte hers'enschudïng werd zij door de GG en GD naar huis vervoerd. Er staat de geel-zwarten Zondag a,s. een zeer z.ware strijd te wach ten, want er moet aan het Toepad in Rotterdam aangetreden worden te gen ODI, dat in 3 wedstrijden nog geen punt heeft verspeeld. Deze ploeg beschikt over een zeer sterke verdediging, zodat de DHS- aanval, die juist erg productief is. nu volop de gelegenheid krijgt om de krachten te meten. Het belooft daar dus te spannen en met de wetenschap, dat een over winning hier dubbel telt. zal er van meet af aan gestreden moeten wor den. Spelen de gestreepten echter voor wat ze waard zijn, dan ver wachten wij ook deze keer weer een goed resultaat van hen. Het verdere programma luidt*. VOC 2DHS 2, 2 uur; Germinal 2 —DHS 4, 11 uur; DHS 5—SMV 5. 9.30 uur; Feijenoord 15—DHS 8, 12 uur; DHS 7—DHL 5, 12 uur. Junio res: DHS c—SVDPW c. 2.30 uur; DHS bSFG b. 3-30 uur. Martinit zal reeds om twee uur aan de Gordelweg de strijd moeten opnemen tegen RCR/DKS. In de Mar tinit voorhoede zijn enige wijzigin gen aangebracht en we zullen hopen dat deze voorhoede het scoreverloop voor Martinit kan opvoeren. Martinit 2 speelt Om half drie te gen DOK 2 en zal moeten proberen nu toch eens met een overwinning uit de bus te komen. Martinit 3 zal trachten Noorder kwartier met lege handen naar huis te sturen. Martinit 4 gaat het opne men tegen LMO 4 in Rotterdam. Voor de junioren is vastgesteld een wedstrijd tegen tlrsus a om 4.15 uur in het Volkspark. Tevens maakt het bestuur de spelers er op attent, dat er ieder Donderdagavond training is op het veld. „In spin de wereld in" was de titel van het cabaret.programma dat gisteravond in „Musis Sacrum" aan de Lange Haven voor het voet licht werd gebracht voor de Katno- lieke Kring. De voorzitter, de neer J. Stöpetïe heette de aanwezigen hartelijk welkom. Er zullen enkele werkgroepen worden gevormd met net doel cultuurverschijnselen te bespreken. De eerste groep vooi muziek zal 9 October beginnen in een gebouw van de ..Havenkerk" Het cabaret-gezelschap gaf ver. volgens uit verschillende landen zo- als Frankrijk. Italië, Spanje, Rus land. Israel, Engeland e.a. muziek, zang en spel. De leider van het gezelschap was Kris v. d. Velden. Na afloop was er een dansje met muziek van de band o.l.v. Jack Wilson. Deze wedstrijd zal o.i. een open strijd kunnen worden indien Streijl en zijn mannen beantwoorden aan de verwachtingen, in hen gesteld. Konden de oranjehemden de .vori ge week niet aantonen dat zij op weg zijn om hun oude vorm te her vinden, Zaterdag a.s. zullen zij, in dien er gespeeld wordt, volop de ge legenheid krijgen. Rijnsburgse Boys zal HBSS met veel in kracht ontlopen, aangezien zij uit de eerste drie wedstrijden, van dit seizoen ook slechts twee punten wisten te behalen. Gelden blijft evenwel, dat de HBSS-ejs hun in zinking te boven blijken^ 2ijn en zij met enig geluk kans zie» om hun aanvallen met doelpunten te bekro nen. De mogelijkheid hiertoe is er met de nieuwe samenstelling van de voorhoede zeker. 'Wanneer er met overleg gespeeld wordt, dan moet het mogelijk zijn, minstens een ge lijk spel te behalen. De vijf nieuwe instituten, die Prins Bernhard op 29 October te Wageningen officieel zal openen, zijn; Instituut voor de Verdeling van Tuinbouwgewassen (I.V.T.), Instituut voor Tuinbouwtechniek (I.T.T.) met Centrum voor Tuinbouwtech niek (C.T.T.), Instituut voor Landbouwtechniek en Rationali satie (I.L.R.), dè Stichting voor aardappelbewaring en het Ne derlands Vlasinstituut. De openingsplechtigheid geschiedt in het Instituut voor Tuinbouwtechniek. Ter gelegenheid van de opening van het Nederlands vlasinstituut wordt in het Oranje hotel te Wageningen van 27 tot en met 30 October een tentoon stelling gehouden, die een beeld geeft van de modernste ver werkingsmethoden van vlas tot linnen. Het doel van het IVT fs er voor te zorgen, dat de Nederlandse tuin bouw over het beste rassenmate- riaal kan beschikken. Enerzijds omvat deze taak het uitzoeken van die rassen voor de tuinder of voor export. Dit is meteen van belang voor de zaadproducten en de boomkwekers, die deze rassen tot teeltmateriaal voor hun handel ver menigvuldigen. Anderzijds houdt dit in het opsporen van goed genen- materiaal voor veredelingswerk en het uitwerken van goede verede- Iingsmethoden met het doel betere rassen te kweken. Dit vereist: uitgebreide onderzoe kingen om de rassen te kunnen on- öerscheiden aan de hand van hun karakteristieke kenmerken, bet vaststellen van de waarde van de rassen voor de cultuur in Neder land of voor de export en een ge concentreerd onderzoek van de veredelings-methodiek van de ge wassen. Op de basis van de hier mede bereikte resultaten wordt voorlicht gegeven aan de onderne- mignen of instellingen, die gewas sen veredelen. In het IVT zelf wor den veredelingsprojecten uitgevoerd bij gewassen, die door particuliere ondernemers niet of onvoldoende worden veredeld. Directeur van het IVT is dr O. Banga. Het werk van het ITT bestaat uit het verrichten van onderzoek, het geven van voorlichting en onder wijs, alsmede het beproeven en keu ren van technische hulpmiddelen voor de Nederlandse tuinbouw. Ook aan industrie en handel worden adviezen verstrekt Het werk om vat bouw, inrichting en verwar ming van kassen,pedrijfssehuxen, bloembollenschuren, champignon- huizen en veilingen, toepassingen van de electriciteit in de tuinbouw, zoals verwarming en bestraling van plantenonderzoek naar de doelma tigheid van werktuigen voor grond bewerking, zaaien, poten, platten, snroeien, spuiten, maaien, oogsten en vervoeren. De jaarlijkse voordelen die de Nederlandse kwekers trekken door het werk van het ITT zijn op circa vijf millioen gulden te ramen. De voorlichting wordt door het gehele land verstrekt; een bijzondere plaats wordt daarbij ingenomen door de stooktechnici. De stook- techniek is van zeer groot belang voor Nederland: in ons land zijn 3500 ha kassen en bakken, hetgeen een vierde van de totale opper vlakte over de gehele wereld is. Een bijzonderheid enig op de wereld is het Centrum voor Tuinbouwtechniek, een permanente tentoonstelling van technische hulp middelen voor de tuinbouw, met stand van handel en industrie. Directeur van. het ITT en het CTT ic dr ir W. W. B. van de Muyzen- berg. Het [LR In 1949 werd naast het Instituut voor landbouwwerktuigen en gebou wen van de Landbouwhogeschool het ILR opgericht. In 3950 werd daarin opgenomen het 212 ha grote proefbedrijf voor landbouwwerk tuigen en arbeïdsmethoden in de Wieringermeer. Op dit bedrijf wor den landbouwwerktuigen en ar- beidsmethoden te velde beproefd. De werkzaamheden van het ILR bestaan uit het onderzoek van land bouwwerktuigen, de bestudering van de gevolgde arbeidsmethoden, het onderzoek van de mechanisatie van de kleine bedrijven, het onder zoek van de rendaviliteït van werk tuigen en arbeidsmethoden en het onderzoek van de inrichting van larrdbouwbedrijfsgebouwen. Directeur van het ILR is ir H. H, Postuma, Stichting aardappel- betvaring Het werk van deze stichting is ingedeeld in secties en omvat onder meer het nemen van bewaar- en conserveringsproeven op semi- practijk schaal (met poot- en con sumptieaardappelen, stek-, voeder en suikerbieten enz.), transporton- derzoek. luchtbehandeling (aircon ditioning), koeltechniek, bouwkun dige research van aardappelbewaar plaatsen, wassen van aardappelen (in samenwerking met de werk groep bestrijding aardappelcyste- maaltje). adviesdienst, phytopatho- logisch onderzoek, psychologisch en biochemisch onderzoek. Directeur van de stichting is dr ir W, H. de Jong. Ned. Vlasinstituut Dit Instituut is een stichting, waarin het ministerie van Land bouw financieel samenwerkt met het bedrijfsleven om Vv or gezamen lijke rekening het onde;zopk en de voorlichting .->*> het gebied van de vlr teelt en ue vlasbewerking moge lijk te maken. De onderzoekingen zijn tweeledig, landbouwkundig en technologisch. Het landbouwkundig onderzoek houdt zich in hoofdzaak bezig met vezelvlas; aan olievlas en hennep wordt ook aandacht besteed. De be langrijkste projecten, waaraan thans voor vezelvlas wordt gewerkt zijn: rassenonderzoek, chemische on- kruidbestrijding, phytopathologisch onderzoek van vlasbrand en roest, zaaizaadontsmetting en ïnsectenbe- strijding. Dit onderzoek wordt ge deeltelijk verricht in het laborato rium, gedeeltelijk op de proefvel den, Door particuliere kwekers van nieuwe vlasrassen wordt steeds meer gebruik gemaakt van de ook voor hen geboden gelegenheid monsters te laten analyseren op vezelgehalte en vezelkwaliteit. Het pas begonnen technologisch onderzoek omvat de onderwerpen: invloed chemische samenstelling van rootwater op roten, onderzoek naar een verbeterde methode om het ve~ zelgehalta in vlas te bepalen en naar de verschillende factoren, die op het rootproces invloed hebben; ontwik keling van nieuwe machines of ■werkwijzen voor de vlasindustrie; onderzoek naar het ontstaan van dorsbeschacüging en het ontwikke len van nieuwe dorsprincipes; onder zoek naar de mogelijkheden tot ver betering van het kunstmatig drogen, van groot vlas, In .het bijzonder van het persen en spoelen, Het instituut houdt toezicht op drie vlassersscbo- len en op de in verschillende plaat sen gegeven cursussen. De economische betekenis van de vlasteelt en de vlasbewerking Ia de laatste j'aren sterk gestegen. Dank ZÜ een nieuw verwerkingsprocedé kunnen linnen garens binnenkort goedkoper aan de markt worden ge bracht (Novivlas). Een moderne fa briek is te Delft in aanbouw. Ook de kwaliteit van linnen is dank «i| moderne methoden aanmerkelijk verbeterd, onder meer ia het mo derne product duurzamer en kreuk vrij, De te Wageningen te houden tentoonstelling wordt dan ook ge- nö: Nederland 'weer Linnen- land". Directeur van het Nederlands vlasinstitnut is !r J. V C- Butler. Oud-burgeraeeste Buumann gistermiddag begraven Op de begraafplaats Hofwijk aan de Delftweg is gistermiddag het stoffelijk overschot van de oud burgemeester van Oude Tonge, Wouhrugge, Overscliie en Oegst- geest, de heer 3. C. Baumann, ter aarde besteld. In de aula werd gesproken door mr N. C. van Mastrigt (als voorzit ter van de Overschiese wijkraad en namens het Rotterdamse gemeente bestuur. door de huidige burgemees ter -dan. Oegstgeest de heer H. L, Duboeuff, door de heer P- Sikkes uit Sneek (namens de Nederlandse Vereniging van Gemeenten) door ae heer G. van Os (secretaris van de Nederlandse Bond van Gemeente ambtenaren) en door een vertegen woordiger van het Roode Kruis. De heer Th. Baumann heeft namens de familie dank gezegd. De her vormde predikant ds B. C. Visser uit Oegstgeest sprak aan de groeve. Gunning Het verrichten van grond-, straat- en riolerings werkzaam heden, bene vens werkzaamheden aan kabels en buizen ten behoeve van de ophoging van de Aleidisstraat, de Witte van Haemstedestraat, de Jan van Aven- nestraat en de Duivenvoordestraat te Rotterdam is voor de som van 63.400.—gegund aan de firma C. de Rade te Rotterdam- Het Don Kozakkenkoor onder leiding van Serge Jaroff gaat een uitgebreide tournee door ons land maken. Op 22 October geeft het koor een uitvoering in de Konin» ginnekerk te Rotterdam. Niet alleen zullen Russissche liederen worden gezongen, ook zullen originele ko- zakkendansen worden uitgevoerd. De tournee staat onder auspiciën van de N.V. Internat. Concertair. Ernst Krauss. Ondanks de hevige regenval van de laatste dagen, blijven we maar hopen, dat de veldsport het komende weekend doorgang zal kunnen vin den, al betwijfelen we eerlijk ge zegd of de velden de waterstroom goed hebben kunnen verwerken. Voor de korfballers is er ditmaal niet so'n lastig programma vastge steld, al zullen alle twaalftallen zich uiteraard duchtig moeten, inspannen om winst te behalen. Schiedam krijgt naar ons gevoel de lastigste tegen stander. Men krijgt TOV uit Dord recht op bezoek, welk twaalftal tot dusver alleen maar gelijke spelen heeft geboekt. De roodzwarten zul len. er heel wat voor moeten doen om meer te bereiken, ODI ontvangt De Ijsvogels uit Den Haag. We ver trouwen er op, dat de thuisclub in deze ontmoeting de tweede overwin ning zal boeken. Succes moet op be zoek bij het gepromoveerde ODO m Dordrecht. Onze stadgenoten zullen het niet cadeau krijgen, maar we ge loven toch, dat ze met beide punten huiswaarts zullen keren. Voor «de reservetwaatxtallen zijn vastgesteld Sperwers 3Succes 2, Sperwers 5-Schidam 2 en ODI 2— Rotterdam Zuid 3. Voor de junioren staan voorts op het programma de wedstrijden Het Zuiden A—Schie dam A, Het Zuiden C—Succes A, Ons Huis B—Suces B en ODO A— ODI A. In het Passage-theater heeft de afdeling Schiedam van de Algemene Nederlandse Metaal Bedrljfsbond gisteravond een variété-avond gege ven. De voorzitter, de heer G. Meijers heette de aanwezigen harte lijk welkom in het bijzonder de heer H. J. v. Eerden, hoofdbestuurslid, die hij vervolgens het woord gaf. In zijn korte propaganda-speech gaf deze enkele kenmerken van de Bona voor 1940 en na 1945. Voor het cabaret-programma be gon werden twee jubilarissen gehul digd, de heren J. Venendaal en A. Rjjnsburgen, die beiden 25 jaar lid van de Bond zijn. Zij ontvingen uit handen van de heer Van Eerden het insigne met de inscriptie „Trouw aan de Bond". Behalve deze beide jubi larissen waren er nog 33, die het in signe ontvingen. Daarna kwam de conferencier An- dré Carrell voor het voetlicht, die het accordeon-duo „De Cavelli's' aankon. Ugde. De overige medewer kenden waren Marianne v. d. Bergh. cabaratïère. de komische cascadeurs „The Rile Bros", Fons Dankaart en Liesbeth Lunow met operette-melo dieën en „De Tardons" met acroba tiek. De muzikale omlijsting werd verzorgd door Tonny Schifferstein. (Advertentie IM.) U WEET ZICH GEKLEED met een japon uit onze nieuwe najaarsctsllecfïe waarin de fraaiste stof fen zijn verwerkt. Zo juist ontvangen: de geheel nieuwe collectie KERKO DAMESBLOUSES vanaf f 12-50 Zie onze 6 etalages HOOGSTRAAT 155-157 Een groep Franse dames, leden .an de Union des Femmes Europeen- nes, heeft Rotterdam bezocht naar aanleiding van de herdenking van het feit, dat Arthur Rimbaud een eeuw geleden werd geboren. Het co mité „Rotterdam ontvangt", waarvan mevrouw mr J, M, van Wal sum Quispel presidente is, heeft de Fran se bezoexsters bij de bezichtiging van haven en stad vergezeld. Rimbaud heeft destijds Rotterdam bezocht en nam tenslotte dienst bij het toenma lige Ned. Ind. Leger. Vandaag Is bij de N.V. stoomslecp- dienst „Maas'' het feit herdacht, dat de heer J- Ruytenberg, Boomgaard straat 49, 30 jaar geleden by de fir ma in dienst trad. De heer Ruyten berg, die thans als sleepbootkapitein werkzaam is, werd vanochtend in aanwezigheid van zijn echtgenote en kinderen toegesproken door de di recteur en de personeelchef, waarna hem een horloge, een schemerlamp en eon tafelaansteker werden over handigd. Donderdag 30 September was het voor de heer J. Rijn een grote dag, want het was 25 jaar geleden dat hij als leerling in de stoffeerders tol) de firma Herkens bedden en tapythan- del was begonnen. Sinds die tijd is luj tot chef van die afdeling opgeklom men. Deze dag heeft by met zijn vrouw en familie in huiselijke kring doorgebracht, terwijl de directie en het personeel hem die avond aan eert gemeenschappelijk diner jn cate- rest „De Flat" hebben gehuldigd. De heer A. Herfkens heeft de jubi laris hartelijk toegesproken en een cadeau onder couvert overhandigd, terwijl het personeel met verschU- lende cadeaux zich met onbetuigd liet. Stichting Havenbelangen Onder auspiciën van de stichtini „Havenbelangen" is een Rotterdam se delegatie onder leiding van de burgemeester mr G. E .van Wal- sum, naar Finland en Zweden ver trokken teneinde de belangrijke scheepvaart- en handelsbetrekkingen tussen Rotterdam en deze landen te verstevigen. Van deze delegatie maken verte genwoordigers van de gemeente, de Kamer van Koophandel, het Neder land—Noord-Europa Instituut, als ook enkele reders en scheepsbou wers de beide laatste catego rieën als leden van de stichting „Havenbelangen" deel uit. Van 1 tot 5 October zal Helsinki worden bezocht, van 5—7 October Stockholm, terwijl de Teis wordt besloten met een bezoek aan Go thenburg. alwaar burgemeester Van Walsum een op het maritieme af gestemde tentoonstelling zal openen, genaamd „Rotterdam en de zee'". Deze tentoonstelling bevat werken uit de Rotterdamse musea, naast belangrijke inzendingen uit Rotter dams particulier bezit. (Advertentie IM Magazijnen vol trainings broeken zijn er deze zomer gemaakt en duizenden do zijnen zijn er tijdig voor dit najaar verzonden naar diverse exportlanden. Nu zijn de fabriekscontro- leurs speciaal voor export zendingen uiterst secuur en elke trainingsbroek met het geringste foutje werd terzijde gelegd. Als grootste afnemer van trainingsbroeken kochten wij al deze broeken, vooral omdat de export-kwaliteit zwaarder en dichter geweven was dan normaal het geva! is. Juist voor onze Rotterdamse spaarzame huisvrouw is dit een bijzondere aanbieding, omdat de kwaliteit uitzon derlijk goed is, de foutjes niet van invloed zijn op de kwali teit en de prijs 30 tot 40°/° lager is dan normaal. Maten 45/60 voor 85/100 Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze trainingsbroeken en door de bijzondere kwaliteit een extra voordeel voor de spaarzame huisvrouw. De malen 38 i/m 44 jlq voor O WINKELCENTRUM BINNENWEG,Tel.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1