Vele moeilijkheden op Nieuw Guinea Prinses Margriet was half uur PTT-chauffeur met échte pet JIET LEVEN BEGINT BIJ 40n Grote interesse voor hulp aan oudere werklozen Stars and Stripes" klonk Concertgebouworkest na Premier Nehroe: India is vierde land ter wereld Voorts...] Politieke samenwerking met andere landen bepleit Op en top Amerikaans J HH Tolheffing op Belgische snelwegen? De zomerzegels brachten meer op dan in '53 Massale Casfeiia-acfie! ln« I October il>S4 8 DEN HAAG. Van het rapport, getiteld „Toekomstige ontwikkeling van Nieuw Guinea", heeft dc Tweede Kamer met belangstelling kennis geno men. Zy beschouwt het als een gedegen stuk werk en merkt op, dat de ve lerlei grote moeilijkheden, waarmee men op Nieuw Guinea tc kampen heeft, hierin goeddeels worden onderkend. Maar de beheersing van deze moeilijkheden zal nog veel onderzoek, arbeid en kapitaal vergen, zodat het opstellen van een ontwikkelingsplan op langere termijn hierdoor ver hinderd wordt, allhans irreëel wordt gemaakt. Algemeen kunnen de Ka merleden dan ook Instemmen met de opstelling van een driejarenplan, omdat bij een dergelijk tijdsbestek de te stellen doeleinden duidelijker en met méér zekerheid kunen worden overzien. Hetgeen niet weg neemt, dat men van mening is, dat het toekomstige beleid zich niet tot de naaste toekomst mag beperken. (AdvertemAl* JJtfJ Chrissemeuje (mevrouw Christine Karnebeek-Baksde oudste in woonster van Nederland, wordt morgen 105 jaar. Zij woont in Eibergen nog steeds in het huis, waar zij werd geboren, waar zij later met haar man introk, en waar zit thans intooont bij een bevriend gezin. Neêrlands oudste kan zich nog goed redden, zelfs is zij nogin staat de aardappels voor Nhet gezin te schillen Nieuw-Guinea in V.N Felle Australische aanval verraste Indonesië (Van onze correspondent). NEW YORK, Na de rede, die Wisjinski gisteren in de V.N.-assem- blee hield, hokten overal groepjes samen, die ,het Russische ontwape ningsvoorstel bespraken. Daardoor kwam de bijdrage van de Indonesi sche gedelegeerde, Sunarjo, wat in de verdrukking. De Indonesiër hield een pleidooi voor een neutraliteits politiek, waaronder hij verstond een „actief en onafhankelijk beleid". Wat betreft Nieuw Guinea be klaagde Sunarjo zich. over de felle reactie van Australië, die hem des te meer had verwonderd, omdat van Nederlandse zijde op zulk een gema- tigde toon was gesproken. Overigens handhaafde hij het standpunt, dat Nieuw-Guinea deel uitmaakte van Indonesië. Over Sowjet-Unie golf van misdaad? NEW YORK In Moskou en andere Russische steden is na Sfca- lïns dood een golf van misdaad en dronkenschap ontstaan, die te wij ten is aan verlaging van de wodka- prijzen en een aifinestle, waar ge wone misdadigers van profiteerden, zo schrijft de onlangs uit de Sow- jet-Unre teruggekeerde Moskouse correspondent van de „New York times'". Harrison Salisbury. De nieuwe Sowjet-regering zag zich twee maanden na Stalins dood genoodzaakt een campagne te be ginnen tegen de misdaad aldus dit bericht. Staking in dokken van Londen nog verder uitgebreid 1 i£;9'NI?EN- Donderdag hebben 1.500 arbeiders van de „Koninklijke" groep van Londense dokken op een massa vergadering besloten onmid dellijk m staking te gaan ter onder steuning van het geschil van twee honderd havenarbeiders, die een boycot van twee dagen hebben in gesteld tegen het 11.281 ton meten de schip „Haparangi". Deze dok werkers, die voor stukloon werken, staakten het lossen van de lading vlees uit Nieuw-Zeeland, omdat van hen verlangd werd de lading te sor teren en dit sorteer werk het lossen zou vertragen, waardoor hun ver diensten minder zouden zijn. In de „Koninklijke" groep van dokken werken 7.000 arbeiders. Men verwacht, dat velen van hen zich zullen aansluiten bij de 1.500 ar beiders die reeds tot staking beslo ten. In de reparatiedokken te Londen wordt nu reeds voor de Üende dag Aldus ontlenen wij aan het Voor lopig Verslag van de Tweede Ka mer omtrent de begrotingen voor Nieuw Guinea-voor de dienstjaren 1953 en 1954. Voor de uitvoerige Memorie van Toelichting bij deze laatste begroting heeft de Kamer, evenals voor het zojuist genoemde rapport, haar grote waardering uit gesproken. Vele Kamerleden hebben opge merkt, dat duidelijk gebleken is, dat alle punten van belang uit de begrotingen, de aandacht hebben gehad van de parlementaire mis sie. Dat de regering op haar verslag slechts zijdelings is ingegaan, wordt door hen betreurd en zij zouden graag zien, dat de regering haar mening geeft. Vele leden meenden er op te moeten wijzen, dat de externe moei lijkheden van Nieuw Guinea niet zijn verdwenen door de herhaalde uitspraken van de Nederlandse re gering, dat de souvereiniteit over dit gebied by Nederland berust. „De morele verplichtingen, welke Nederland heeft ten aanzien van de inheemse bevolking", zo wordt voorts opgemerkt, „nemen het feit niet weg, dat de problemen van Nieuw Guinea, problemen zijn van de wereldpolitiek in het algemeen en van de Aziatische en Pacific- politiek in het bijzonder." Terwijl overdracht aan Indonesië naar de mening van deze grote groep Kamerleden uitgesloten is, ligt toch de vraag voor de hand, wélke Nederlandse belangen ge diend zijn met het handhaven van een positie, welke Nederland, zon der enig voordeel te bieden, betrekt in de Aziatische conflicten Men acht het meer op de weg van Au stralië, de landen van. het ANZUS- pact en die van het Z.O. Azië-pact liggen zich voor de status van Nieuw Guinea te interesseren, dan op de weg van Nederland. De juiste politiek zou dan ook zijn, een ga rantie van die kant te verkrijgen en zich bereid te yerklaren het Ne derlandse bestuur over Nieuw Gui nea uit te oefenen**m samenwerking met bedoelde landen. Men vraagt over deze zienswijze de mening van de Nederlandse regering. Importuun Andere leden achtten bet impor tuun de internationale aspecten in hot Nederlandse parlement in dis cussie "te brengen, temeer,"waar In donesië te kwestie N. Guinea voor de Y.N.gebracht heeft. „Zolang de bevolking van Indo nesië niet in staat is haar eigen politieke inzichten kenbaar te ma ken', zeggen deze leden, „heeft Ne derland tegenover die bevolking de plicht, welke ons én door de feite lijke situatie én door de historie én door de algemeen aanvaarde rechtsnormen is opgelegd, om de souvereiniteit van N. Guinea en het bestuur uit te oefenen en te voeren". Samenwerking met andere landen meenden deze leden vaa de hand te_ moeten wijzen. Dat bij de opstelling van het plan voor Nieuw Guinea de belangen van de autochtone bevolking richt snoer zijn geweest heeft de harte lijke instemming. Niet voldoende duidelijk acht men echter de rege- ringspolitiek ten aanzien van de toe komstige bevolkingsopbouw. Britse delegatie in Moskou MOSKOU. Zestien leden van een Britse parlementaire delegatie zijn Donderdag in een jagende storm van natte sneeuw op het vlieg veld van Moskou aangekomen. De leider van de delegatie, lord Cole- raine verklaarde tot hen die ter ontvangst aanwezig waren: „Wij zijn er door getroffen dat u gezorgd hebt voor Londens weer, zodat wy ons hier vanaf het begin thuis voelen". Origineel Amerikaans recept van Wallbrook Tobacco Co. Inc. Coldsboro, North Carolina U.S.A 0 Originele Amerikaanse vulling en melange van -de fijnste en rijpste tabakken. Originele Amerikaanse Size lengte 84 mm. AMSTERDAM. Uit alle delen van Nederland heeft de pas opge richte stichting „Het Ir ven begint by 40" van werkgeverszijde betrek kingen aangeboden gekregen voor oudere werklozen. Anderzyds heeft zich tot deze stichting een zeer groot aantal werkzoekenden van boven de 40 gewend, met 't verzoek zo snel mo gelijk te worden ingeschakeld in een of ander bedrijf. Het bestuur van de stichting is de laatste dagen vrijwel dag en nacht bezig geweest om de enorme stroom van brieven te verwerken. Hierin is het nog niet geslaagd, ondanks het feit. dat tal van vrijwilligers hun diensten hebben aangeboden ge heel belangeloos de honderden brie ven te tikken. Het bestuur wil name lijk zo snel mogelijk antwoord ge ven op de vele brieven die zijn bin nengekomen, terwijl het tevens de werkzoekenden zo spoedig mogelijk aan een passende positie wil helpen. Hierin is de stichting reeds in vele gevallen volledig geslaagd. Teneinde allen, die werk zoeken, zo spoedig mogelijk te kunnen hel pen zal het bestuur zich dezer dagen met een schrijven richten tot het ge hele Nederlandse bedrijfsleven, dat nog steeds te kampen heeft met een groot tekort aan arbeidskrachten. Hoe nijpend dit tekort wel is, moge blijken uit het feit, dat verscheidene grote industrieën belangrijke export orders moeten weigeren, omdat er geen voldoende arbeidskrachten zijn om deze orders uit te voeren. De stichting kreeg van allerlei fir ma's aanvragen voor o.a.: portiers. U geniet langer en intenser voor Reis door VS begon op station AMSTERDAM. De leden van i Om stipt twee minuten voor negen het Concertgebouworkest raet hun vertrok de extra-trein van zes wa- familieleden-totaal 350 mensen zijn vanmorgen op liet Centraal Station uitbundig weggewuifd door tientallen vrienden cn bekenden, die alle beste wensen meegaven voor de tournee door de V.S. De hoofdstedelijke politiëkapelzorgde voor een muzikaal 'afscheid. Postwerkzfaam'heden niet gecombineerd aan e'én loket PEN HAAG. De proefnemingen met het combineren van alle posfc- werk2aamheden aan één loket heb ben een negatief resultaat opgele verd. Het is gebleken, dat specialisa tie van die werkzaamheden, dus ver deling over verschillende loketamb tenaren, de arbeid voor dezen plezie riger maakt en de wachttijd voor het publiek bekort. Dit is meegedeeld in „De Ambte naar", het blad van de Alg. Bond van Ambtenaren. De bezwaren, die tegen het samenbrengen van alle postwerkzaamheden in handen van één ambtenaar rezen, bleken voor namelijk van psychologische aard te zijn. Men was van mening, dat deze werkwijze veel vermoeiender was, omdat men zijn aandacht op twee kassen moest richten cn grote zorg moest dragen de gelden niet door elkaar te halen. Verder wordt, door constante arbeid aan bepaalde onder delen, dc routine veel groter, hetgeen fouten-maken voorkomt. gons naar Rotterdam, waar het ge zelschap aan boord ging van de „Rijndam". Nadat de loudspeakers vriendelijk hadden verzocht of de 350 maar wilden instappen, ging de violist Piet Heuwekemeyer nog gauw even naar kapelmeester-poli tieman Pinke en overhandigde hem een flinke partij rokertjes als be wijs van dank voor de plezierige manier waarop de kapel dit afscheid opluisterde. Kort daarna trok de locomotief aan en gleed de trein het station uit terwijl Pinke en zijn mannen uit alle macht de mars „Stars and Stripes" onder de overkapping lie ten dreunen. Een toepasselijke me lodie bij het begin van deze Ame rikaanse reis, die tien weken in beslag zal nemen. Zoals bekend is Edtiard van Bei- nurn met zijn vrouw reeds per „Noordam" vooruitgereisd naar de V.S, De dirigent Raphael Kubelik maakt de tocht naar de overkant van de Atlantische Oceaan per vliegtuig. Britse conservatieven winnen tussentijdse verkiezing CROYDON Bij de tussentijdse verkiezingen in Croydon East (Zuid-Londen) heeft de conserva tieve partij haar zetel behouden. Gekozen werd vice idmiraai John Hughes- Hallet. Sinds de algeme ne verkiezingen van 1951 is er slechts een verandering in'«Je stem verhouding van het Lagerhuis geko men, de conservatieven wonnen de zetel van Sunderland South op de Labour-partij in 1953. (Van onze correspondent) BRUSSEL. De Belgische mi nister van Verkeer, Ensccïe, heeft In een rede over verkecrepolitiek medegedeeld, dat In Belgi van dit moment af tot 1958 een net van autosnelwegen zal worden aange legd van tassen 600 en 700 km. De uitvoering van deze werken zou zo kostbaar zijn, dat men de invoering van een tolrecht overweegt, zoals dat b.v. bekend is op de Italiaanse Australia. Indien men van de Belgische snelwegen gebruik zal willen ma ken als inwoner van dit land, dient men jaarlijks een bepaald bedrag te storten. Controle zou plaats vin den door de wegen-politie. Voor een ondergrondse in Brus sel voelde de minister niet veel, maar wel achtte hij het nodig, dat er voor de trams ondergrondse we gen worden gebouwd, waar dat mo gelijk is. Vervanging van de trams door autobussen kon zijn goedkeu ring niet wegdragen, aangezien de eerste wel, de laatste niet een Bel gisch product zijn. emballeurs, correspondenten, boek houders, calculators, tekenaars, ver tegenwoordigers enz. enz. Het bestuur is ervan overtuigd, dat zijn volkomen particuliere initiatief zal ilagen indien het bedrijfsleven in Nederland voortgaat met arbeids krachten op te roepen via het secre tariaat. DEN HAAG. De opbrengst van, de zomerzegels. die in Mei en Juni werden verkocht ten bate van in stellingen. voor maatschappelijk werk, volksgezondheid en culturele zorg, is groter geweest dan het vo rige jaar. Een bedrag van 149.820.55 gulden kan onder een aantal instel lingen worden verdeeld. Dat is 12,7 procent meer dan in 1953, toen een bedrag van 132.938,58 werd uitge keerd. Een kwart van de beschikbare som 37.455,14) wordt op voor dracht van de commissarissen der Koningin toegewezen aan verenigin gen en instellingen van provinciaal en plaatselijk belang. Uit het restant worden subsidies verleend aan lan delijke instellingen op gebied van maatschappelijk werk, volksgezond heid en culturele zorg. (Advertentie LM.) (Advertentie IM.) ttiktt op iedere kam Koop gezr ,dheid voor Uw geld. Vraag dus uitdrukkelijk FYFFES. Want dan alleen neemt U het béste van het beste mee naar huis... voed zaam én—, verrukkelijk. alléén echt net blauw Teleurstelling over voorgenomen belastingpoiitiek DEN HAAG Het Verbond van Nederlandse Werkgevers, het Ka tholiek Verbond van. Werkgevers- vakverenigingen en het Verbond van Protestants-Christelijke Werk gevers in Nederland hebben een adres tot de Tweede Kamer gericht over de belastingpoiitiek. In dit schrijven uit men er zijn ernstige teleurstelling over, dat de regering „in strijd met de gerechtvaardigde verwachtingen" voornemens blijkt te zijn een belangrijk deel van de thans nog resterende meeropbrengst' van de vennootschapsbelasting, n.I. rond f60 milioen, per jaar, te hand haven. Voorts uit men er zyn grote teleurstelling over, dat de regering van plan is, de feitelijke verlichting van deze druk voor vrijwel alle gevallen uit te stellen tot 1 Januari 1956. Teleurstelling over dit laatste feit, heerst ook in de kringen van de Katholieke Middenstandsbond, die dit eveneens m een adres aan de Tweede Kamer kenbaar heeft gemaakt. Vrije markt voor boter en kaas in Engeland hersteld LONDEN Met ingang van 1 October beëindigt het Engelse mi nisterie van Voedselvoorziening alle toezicht op de aankoop en distribu tie van in Engeland geproduceerde boter en kaas Dit betekent dat de Engelse producenten voor het eerst sedert 15 jaar weer vry zullen zijn hun zuivelproducten te verkopen waar en. wanneer zy wensen. Tijdelijk hebben de Castella-fabrie- ken alle winkeliers in staat gesteld twee pakken Cffstella Actief Wit te leveren voor slechts 74 cent (norma le prijs 84 cent). Gezien de enorme populariteit van dit wasmiddel kan gerust worden gezegd, dat er nu een dubbeltjesregen op Nederland neer daalt. Castella Actief Wit, een vondst die een ware sensatie veroorzaakte, blijft nog altijd het wasmiddel, dat de huis vrouw in verbazing brengt. Het ge wassen goed flonkert U letterlijk te gen! En ondanks zijn weergaloze waskracht is Castella Actief Wit uiterst mild, goed en veilig voor Uw textiel! Verzuim niet. zo spoedig mo gelijk van het Castella-aanbcd te pro fiteren... er is at een ware stormloop! Critiek zowel op Moskou als op Washington NEW DELHI. Premier Nehroe, heeft Donderdag verklaard, dat In dia „duidelijk het vierde land ter wereld is" na Amerika, Rusland en communistisch China. De premier, die een debat over de buitenlandse politiek afsloot lu het parlement stel de zijn zeven jaar oude land boven Engeland, Frankrijk, Duitsland, Ja pan en alle andere mogendheden. Er zijn suggesties geweest, dat In dia een permanente plaats gegeven moet worden in de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties dit werd gesuggereerd door sommige waar nemers hier maar Nehroe zei zulks niet Hij sprak evenmin over de ZuicL oostaziatische verdragsorganisatie of Pondieherry of Kasjmir of Ameri kaanse wapens voor Fakistan on derwerpen die hem kort geleden in de buitenlandse politiek in beslag namen. Maar hij leverde critiek op Ameri ka, wees op milde wijze de Sowjet- Unie af, gispte Portugal, deelde een klap uit aan de Unie van Zuid-Afri- ka en prees de verbinding van India met het Britse Gemenebest. Nehroe liet de fronten in de kou de oorlog de revue passeren en zei, dat er waarheid kan schuilen „in de Westerse beschuldigingen dat Rus land de wereld „omverwerpt" maar, zei hy. „er schuilt waarheid" in de Sowjet bewering, dat Amerika tracht de Sowjet-Unie te omsinge len. Als er enige twijfel over deze bewering bestaat, kijk dan even op de wereldkaart er liggen 200 Amerikaanse bases om Rusland". Nog 4 Nederlandse arrestanten in Djakarta DJAKARTA Het totaal-aantal Nederlanders, dat Dinsdag in Dja karta om nog niet bekende rede nen gearresteerd werd, blijkt tien te zijn. Behalve de zes reeds door gegeven namen werden die dag nog aangehouden: J. van der Strays, ge- pensionneerd sergeant KNIL. C. H. Wedding, ook een gepetvsionneerd KNIL-sergeant, werkzaam bij Velo drome, F. J. L. van Aken, voormalig milicien bij het KNIL. thans waker bij het Nederlandse Hoge Commis sariaat en H, Maas. gepenisonneerd KNIL-fourier, later ambtenaar bij de Nederlands militaire missie, thans in dienst van de assurantie maatschap pij „De Nederlanden van 1845". Bouwstop zet .Loesje' de voet lelijk dwars ARNHEM. De Johanna-Stich- ting te Arnhem, het oudste Neder landse tehuis voor lichamelijk ge brekkige kinderen, is getroffen door de bouwstop. De actie „Loesje" bracht genoeg geld in kas om het eerste der acht dubbeïpaviljoens ta gaan bouwen dertig kinderen zul len er verpleegd kunnen worden maar vlak voor men aan de slag wilde gaan met het paviljoen» slak de bouwstop voor ziekenhuizen en aanverwante inrichtingen een. spaak in het wiel. De directeur, de heer J. G. H. C. Tuinder, verzuchtte op een gisteren gehouden bijeenkomst: „Het lijkt wel of het gebrekkige kind altijd in 't hoekje zit waar de slagen vallen". Hij hoopt echter, dat men 'gezien de huidige stand van zaken voor de Johanna Stichting een uitzonde ring wil maken. Inmiddels heeft de thans lopende rebus-actie voor het tweede pavil joen (het plan omvat de bouw van acht) al meer dan tien mille opgele verd. De wachtlijst van de Johanna Stichting vermeldt de namen van 140 kinderen. Uitbreiding van het gebouwencomplex blijft dringend gewenst. Zweedse diplomaat schiet zijn vrouw neer en daarna zichzelf STOCKHOLM. Graaf Adolph von Rosen, voormalig Zweeds diplo maat, die Amerika tydens de oorlog in Berlijn vertegenwoordigde, heeft Donderdag zijn vrouw doodgescho ten en daarna zichzelf. Von Rosen was een lid van een der meest be kende Zweedse adellijke families. - - -—o Men schrijft de daden toe aan fi- gestaakt door ruim 8.000 arbeiders, nanciële moeilijkheden. (Advertentie LM,) "tBKBUeUM W UQTHUUt (N OKMlSTtR «MrrtMMM c HILVERSUM. Prinses Margriet is Donderdag een half uur chauf feur op een PTT-postauto geweest, met een heuse PTT-pet op, die ze later mocht houden. Dat gebeurde op de tentoonstelling „De Gooise hoofdstad in het teken van het kind", waar Ae zesde klas van de Nieuwe Baarnse school met prinses Margriet een bezoek bracht. Een van de onderdelen, waar de kinderen enorm plezier aan be leefden, was het PTT-spel, waarbij zy zelf mogen zorgen voor de brie- venbestelling van de wonderstad. Prinses Margriet kreeg de rol van chauffeur in dit spel, dat volkomen naar de werkelijkheid is vervaar digd met trap-auto's en traptreinen. Dei prinses moest de post van de trein uit Wonderstad naar Goud dorp leiden. Andere leerlingen speelden voor machinist, besteller, ambtenaar', sorteerder, overweg wachter. enz. In het theater van de tentoonstelling zong Heleentje van Capelle, begeleid door haar vader, Frans van Capelle voor prinses Margriet en haar klassegeuoten .Mijn vader heeft een groentetuin" en natuurlijk „Naar de speeltuin". Het laatste nummer werd door het jeugdige publiek, de prinses incluis luide meegezongen. Ook concerteerde hier het Gooise Mu- zieklyceum-orkest, onder leiding van Hans Brandts Buys. Mevrouw Boot, de echtgenote van Htlver- sums burgemeester, wandelde met de klasse verschillende paviljoens door en tenslotte werd met veel belangstelling naar het waterorgel geluisterd. Het ïijkf er mei niet op maar ook kranten schreven er over in hun varia- dit is filmactiviteit. In het plaatsje rubrieken. Dat is punt twee. Fishguard aan de Zuidkust van Wales zijn „Elstree Picturesbe- ft™»™.*'53 mevr?uw zin met het veriilmpn vnn winoo. «-hornaya te Moskou, een humor-loze f.ig mei net verjumen van scenes dame op een of ander gewichtig par- voor de Mm Moby Dick", naar het ty-burcau via de ..kapitalistische'' pers gelijknamige boek over de 19e eeuw- lucht van het „Vorstendom". Ze snap- se U'alvisjagers waarin de myste- te er van want ze schreef een rieuze reusachtige walvis Moby Dick aj!t'kei ov«r onderdrukte vissers =o-n belangrijke9 rol speelt Gregory SSSS^&FS: Peck zit ook in de Cast. Hij was m barmelijkste toestanden moesten heer- tsiigiutrd tydens de laatste Sep- sen. en zag het stuk opgenomen m de tembertoeek. Voor het schip „Pe- communistisch ..Litteraire Gazet". qttod" waarop men ter walvisvaart tijgt, gebruikt „Elstree Picturesf de j*?SsM1 «n »,ve!!n mi* „Hismmiola" die m Dieneï's rel- SrSMfASiaiS prent „Schateiland voor het eerst September en October van dit jaar naar rondvoer. De walvis zal Uiteraard Baldonia te komen om de schapen te niet achterwege blijven. Daar zelfs ^«kijken en. tonynen te vissen. Maar ze filmheren nog niet beschikken over komt Met,... gedresseerde-tualuissen-uit-uoorraad- H>t iMKrtKjar Wi flfyivm hout, rub- ff,t reuzenrad mS hef oerdoek en luctittanks morden ge- het Prater (bekend uit „The thud boawd, U ziet hoe de scheepstim- man") van sloop gered door een bc- merlut van Fishguard druk met hem 2l?£,Y°v0r restauratie aan de eigenaars bezig zijn. VOORTS Reeds in "40 kocht de heer Arundel, .«dvocaal le wasnington, het 12 ha. gro te etlandje Outer Baldonia, Canadees grondgebied, gelegen vlak bij het Zm- dritJk puntje van Nova Scotia ln de Atlantische Oceaan. Hij vestigdde er de basis van z(jn liefhebberij, het vissen van tonijnen. Het eilandje is slechts bewoond door..,. 40 schapen. Dat is punt een. De opa van eer, Londer.se jonge dame, Lydia le Vay, heeft zijn G0- jange kleindochter f 145.000 nagelaten. Zij fcrijgt het geld als ze 40 is of wan neer ze voordien trouwt. Lidia stu deert voor opera-zangeres en „heeft geen belangstelling voor het huwelijk" (volgens haar moeder). Wij wedden 10 tegen 1 dat ze wel gauw trouwt en dat haar moeder een jokkebrok is. -''""S"?'?1 Ec» B«'s «tportiiirawtj.; de' TH>«- S stendom Outer Baldonia"taanse regering heeft 4 tractoren m V£oo!2ariie z?- s,Icbfer van de Engeland gekocht. Ze gaan dezer dagen. ^eBenle en ontwierp een scheep. Voor de laatrt! élaw ove? fantastische Grondwet met mets dan de Himalaya nar Lhasa warden -3- ïw? geïï v.??r eventuele be- trekkers sedemontperrf zoeiters. Iedereen lachte er om en de

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2