49P Spoorwegheren blijven puzzelen over de schokloze rails Voor de deelnemers aantrekkelij ker Speuren Nederlandse scoutsin België „Ei van Columbus" blijkt vaak windei Onhoudbare situatie voor vele eerste klassers Kerkmans in topvorm Belgen uit de Ronde van Europa Zesde Pijlenrit wordt korter DE KLERKeZN Osterholt wil van contract al DE HEER DRILLING (BL.-WIT) ZEGT: „KNVB doet niets om ons te steunen" J Botwinnik gaf séance KBVB op alles voorbereid Koers (Xerxes) sluit contract met prof club Den Haag Kubala moet betalen Nieuwe woningen in Krimpen a.d. IJssel Fanger en Wiertz weer in DWS? Alkmaar besluit het drafseizoen Grote sehaatsduels in Februari Ned. boksers naar de Europese kampioenschappen iltM* V» S2229^HBB Om de Electricbeker RONDE V EUROPA Schellenberg won dc tiende étappe Vrijdag 1 October 1954 '(Van een onzer redacteuren) UTRECHT. Ieder, die in zijn jeugd wel eens treintje speel de, heeft het met de mond wel eens nagebootst: het monotone, rhythmische geluid, waarmee spoorwagons zich voortbewegen langs hun ijzeren weg. Fom-pom- pom, pam-pam-pamIeder kent het, ieder reiziger weet, dat het gepaard gaat met schokkende be wegingen, die hóógst onaange naam kunnen zijn. Misschien is u daardoor wel eens wakker geschrokken wanneer u heerlijk een uiltje knapte in een treineoupé. Misschien heeft u hier door wel eens moeite gehad met uw kleintje koffie in het restaura tierijtuig. En wellicht is bet hier door wel eens onmogelijk geweest de slaap' te vatten in een „Wagon- Lits". De oorzaak van dit ver schijnsel is ons allemaal bekend. Hebben we al niet op de lagere jjchool geleerd, dat warmte de ijze ren spoorstaven doet uitzetten en dat zij weer krimpen bij lagere temperaturen? Er moeten voe gen in de rails zijn om de gevol gen van dit natuurverschijnsel op te vangen. En toch,... Overal ter wereld En toch hebben de spoorwegen overal ter wereld zolang als zij bestaan naarstig gezocht naar een èndere oplossing. Een treinreis zonder schokken is van oudsher hun ideaal geweest en meer dan een eeuw lang reeds doktert men aan bet probleem. Een van de eer sten, die er zich mee heeft bezig gehouden, was niemand minder dan George 'Stephenson, de uitvinder van de locomotief, in 1816 al nam hij in Engeiand proeven op de Kil- lingworth-baan en bij die proefne mingen van hem is het met geble ven. Trouwens het zijn met alleen de spoorwegen van alle landen, die er hun gedachten over laten gaan, particulieren, die hun ingenieurs aan het werk zetten en experimente ren. Alleen onze Nederlandse Spoorwegen ont vangen gemiddeld één twee brie ven per week van menen een oplossing aan de hand te kunnen doen Maar bij al die brieven, door de jaren heen, heeft zich nog nimmer een idee bevon den, dat aan de spoorwegen niet bekend was. Sommigen, de mees ten, zijn waardeloos, omdat de briefschrijvers onvoldoende tech nisch geschoold zijn en met op de hoogte met alle vraagstukken, cUe aan „een treinreis zonder schok ken" of „de Voegloze rails" ver honden zijn. Anderen komen met voorstellen, die aj lang in "de prac- tijk werden beproefd. Want de spoorwegen, zitten niet stil. Niet alleen, omdat zij hun clientèle graag een zo groot mogelijk com fort willen schenken, maai ook en hipt in da laatste plaats, omdat wanneer de bekende voegen in de Tails verdwijnen zouden, de levens duur van de baan zou worden ver lengd en het rollend materieel aan minder slijtage onderhevig zou zijn. Advertentie LM.) Opzienbarende demonstratie in de Femina stand no. B 58 van de firma Bastet met Johnson's Silver Quick. Brengt zoveel mogelijk vuil geworden zilveren-." verzilverde-, gouden en vergulde voorwerpen en sieraden. Deze worden ter plaatse gratis gereinigd op een ultra moder ne en verbluffende manier. De gewone voeg in de roils, aangebracht met het oog op het uitzetten van de spoorstavenMaar oorzaak van het onaangename schokken en van grote sïijtGpe van spoorstaven en rollend materieel. Boven). Een oplossing voor dit vraagstuk (een uit vele en een oplossing, waarmee nog wordt geëxperimenteerd) is de hieronder afgebeetde, de z.g. compertsatielas. De constructie spreekt voor zichzelf. COMO. Alle Belgische deelne mers aan de Ronde van Europa hebben zich aangesloten bij bun landgenoot Couvreur, leider m bet algemeen klassement van de Ronde van Europa, die uit protest tegen een beslissing van de jury weigerde j verder aan deze ronde deel te ne men. Couvreur kreeg na de tijdrit Lu xemburgSaarbruecken in de vier de étappe een vergoeding van 35 seconden, omdat hij door een ge sloten overweg een minder goede tijd genoteerd had dan nodig was geweefct, waardoor de Belg de lei ding in het algemeen klassement behield. De ploegleider van de Ita liaan Volpi diende tegen deze be slissing een protest in. De sport- commissie van de Franse wieler bond accepteerde dit protest en an nuleerde de tijd vergoeding die Cou. vreur oorspronkelijk had gekregen. Het gevolg hiervan was dat Volpi. die slechts 25 seconden op de Belg achter stond, de eerste plaats in het klassement kreeg toegewezen Couvreur, die het hiermede niet eons was, besloot vanmorgen niet meer voor de elfde étappe van Como naar Lugano te starten, een protestactie waarbij de andere Bel gen zich onmiddellijk aansloten. De Pylenrit, die dit jaar voor de zesde maal wordt gehouden, zal niet zo lang meer zyn als voorheen. De organisatoren hebben, gezien de ta nende belangstelling voor de betrouwbaarheidswedstrijden, rekening ge houden met de grieven, die zo hier en daar naar voren kwamen en naar nieuwe wegen gezocht om de rit aantrekkelijker te maken. Een van de veranderingen is, dat het af te leggen traject korter zal zijn. En evenals de in December komende West Nederland Rit, zal ook de Pijlenrit hoofd zakelijk in de nacht worden gereden. Nftuw is ook. dat er twee klassen zullen zijp en de deelnemer zal na3r eigen keuze voor een daarvan kun nen inschrijven. (Advertentie l-M.J staartconstructies, hoe veelbelovend ze er ook soms" uitzagen: Voorstel, len van particulieren gingen "vaak in deze richting Indien ze bruik baar warenwerden ze in de praktijk reeds lang toegepast. Toe passing vonden en vindon ook rail- verbindingen met z.g. oploopstuk ken of oploop-lasplaten. Over al, deze uitvindingen be staat eéri uitgebreide literatuur. De spoorwegen van de diverse landen houden elkaar op de hoogte, wis- s'el'en ervaringen uit en delen el kaar de resultaten van proefne mingen mee, die zich soms ever jaren uitstrekken. Want de nadelen van een bepaalde, op het eerste gezicht bruikbare constructie, blij ken niet altijd direct. Soms doen zich na jaren plotseling vermoeid heidsverschijnselen, bij het mate riaal voor En dat betekent dan: breuken en ook het einde van il lusies. Diverse oplossingen T"\ IVERSE oplossingen zyn m de loon van vele tientallen jaren beproefd In 1884 probeerde men het in Pennsylvania t V S met in- legstukken in de koppen van de rails, die niet voldeden, evenmin als vele andere constructies met ïmegstukken. De stukkeu zaten spoedig vast. werden geplet en er ontstonden scheuren Hetzelfde geldt van diverse zg zwaluw- Advertentie IM) Morgen 9 uur beginnen wij mei de'verkoop van een spe ciale partij ENKELE VELOURS VOOr overgordijnen met zeer geringe, vrijwel on zichtbare weeffoutjes. Deze velours van' brjzond ere kwaliteit, met hoge staande pool, verkochten wij hel gehele seizoen voor 13.90 en 14.75 per meter. Breedte 120 en 130 cm. Geen Illusies Van illusies gesproken: laten particulieren en „uitvinders" ze vooral niet koesteren. Onlangs nog heeft men m ons blad iets kunnen lezen over een Haarlems uitvinder die meende dat hij het ei van Co lumbus had gevonden en die een octrooi aanvrage had ingediend Dergelijke octrooi-aanvragen, die handen vol geld kosten, kan men beter achterwege laten, zeggen de menseh van de NS., die zich met de rails en haar construct:e bezig houden Er zijn vrijwel geen mo gelijkheden. die al met lang in de archieven van de spoorwegen be rusten Van Octrooi-rechten kan daar moeilijk'sprake zijn Betekent dit, dat het vraagstuk pog altijd verkeert ir het stadium waarin het zich in 1816 bevindt, toen het door Stepherson voor het eerst werd aangepakt? In genen dele. Wie thans rem* schokt veel minder dan vroeger en nog veel minder dan zijn ouders of groot ouders hebben gedaan Er is een ontwikkeling en men gaat lang zaam vooruit In die ontwikkeling nemer ook onze Nederlandse Spoorwegen aandeel Experimenten Tussen Deurne en tiuui op de i lijn Hel mond* Venlo bevindt zich j Het proefvak van de Nederlandse Spoorwegen Daar worden allerlei I experimenten genomen' Niet a'leen I treft men er spoorstaven van 1890 j meter lengte, maar men kan er i ook een,, nieuw soort van verbm- ding tussen de rails zien, die be- 1 kend staat als de Compensa-, t' 11 e-las Deze werd eerder reeds op j spoorbruggen toegepast en wordt hier nu ook onderzocht in een nor- i maal baanvak, zoals men eerder j op de lyn Amsterdam Haarlem met I een andere verbinding, die als i Verste k-|as bekend staat, heeft geëxperimenteerd. Beter dan een omschrijving kan de bijgaande illustratie u een in druk geven van de wijze, waarop de compensatie las is geconstru eerd. Zij blijft een las Zij betekent met. dat men nu de „voegloze rails" gevonden heeft Maar de lan gere spoorstaven en hoeveel lan ger zijn de „gewone" spoorstaven thans al niet dan een eeuw gele den en dit soort verbindingen kunnen er toch veel toe bijdragen het onaangename en nadelige schokken te verminderen. Dan wor den de onkosten van de spoorwe gen met enorme cijfers gedrukt, dan kunnen de snelheden worden opgevoerd en dan rijdt u comfor tabeler. Inmiddels verkeert dit alles bij de N.S. alleen nog maar in het stadium van proefneming. Maar van serieuze proefneming. En dat is meer dan sommigen, die de „op lossing" kant en klaar op papier menen te hebben, wel schijnen te vermoeden. Op Vrijdag 15 October van des avonds acht uur af wordt in het cen trum van Arnhem gestart, terwijl ook de finish in de Gelderse hoofd stad is. De A-klassers zullen een afstand van 440 kilometer moeten rijden met een gemiddelde van 40 km per uur, de deelnemers in klasse B daarente gen maar 380 km met een voorge schreven gemiddelde van 36 km. Waar tijdens de wedstrijd twee keer een half uur rust is ingelast, zal het SCHIEDAM Osterholt, de oud- Hermes DVS-er. die een profcontract bij de beroepsvoetbalclub Rotterdam tekende, heeft zijn raadsman een verzoek tot, nietigverklaring van dit contract bij de rechterlijke macht laten indienen. Zoals bekend, was Osterholt, ten gevolge van een uitspraak van de president van de Rotterdamse Recht bank. gebonden aan de verbintenis die hij met de beroepsvoetbalclub had aangegaan. (Van onze sportredactie) AMSTERDAM - „De voetbalsituatie wordt voor een aantal eerste klas sers hoe langer hoe moeilijker en dat is niet uitsiuitend de schuld van de Nederlandse Beroeps Voetbal Bond. De K.N.V.B doet niets om de verenigingen te steunen en daarom zie ik als enige oplossing om de za- W'orld series baseball NEW YORK. De tweede wed strijd van de World Series baseball tussen de New York Giants and de Cleveland Indians is in een 31 zege voor de Giants geëindigd. Deze heb ben nu roet 2—0 de leiding. 1 BINNENWEG BEIJERLANDSELAAN Voor het doctoraal examen Neder lands recht geslaagd G. J. C> van Doom te Rotterdam, (Van onze schaakmede werker) AMSTERDAM Wereldkampioen Botwinnik heeft in de overvolle Kromhoutcantinc aan dc Overkant van het IJ Donderdagavond vele ki lometers afgelegd in een schaaksi- multaan tegen de Noord-Amsterdam se schakers. Hij had drie en een half uur nodig om 26 van de 30 schakers op de knieën te krijgen. Het duurde I uur en 15 minuten voordat de eer ste capituleerde. De namen van de vier mensen, die de wereldkampioen een remise afdwongen, zijn: Schel- tema, Muller, Korip en Van Gro ningen. (Van onze correspondent) BRUSSEL, Vrijdag. In de Bel gische voetbalwereld doen thans ge ruchten de ronde, dat Nederlandse scouts pogingen in het werk stellen Belgische voetballers voor de Neder landse beroepsvoethalbond aan te [Eigen bericht) Naar vVy vernemen is de profclub Den Haag erin geslaagd een contract af te sluiten met Koers Van Nerxes uit Rotterdam. Koers zal Zondag reeds voor Den Haag uitkomen in de wedstrijd tegen de Twentse profs en wel als rechtshalf, Ook Bertus.de Harder zal Zondag weer van de partij zijn; niet als linksbuiten doch als linksbinnen. De opstelling van Den Haag luidt: Kraak, Onink en Bauman, Koers, N. N. Willemsen, Willems, M. Clavan, Zwarts, Bertus de Harder en V. d. Steen. De speler voor de spilplaats moet nog worden aangewezen. ZURICH. Het dagelijks bestuur van de FIFA heeft besloten, dat Ku bala een bedrag van 5000 Zwitserse francs zal moeten betalen aan zijn oude club Vasas fllongarye), een be drag dat vóór 30 October zal moe ten worden voldaan. Kubala kan deze som overmaken via de Spaanse voetbalbond. Kubala is destijds als politiek iuch teling uit Hongarije gegaan, hij heeft dus abrupt aan het contract met zijn club Vasas een einde ge maakt en dat is de reden, waarom de FIFA meent, dat de ook in ons land zeer bekende voorhoedespeler thans een bedrag aan de Hongaarse vereniging dient uit te betalen. Door dit besluit is een oude kwestie opge lost. AMSTERDAM! Op Zaterdag en Zondag 10 October worden m het Sportfondsenbad-Oost, ter ge legenheid van het 25-jarig bestaan van het bad, nationale zwem- en internationale waterpolo wedstrijden gehouden, De woningstichting .Gemeentebe langen" te Krimpen aan den IJssel heeft in voorbereiding de bouw van 234 nieuwe woningen. Deze zullen worden gebouwd in het uitbrei dingsplan over de Tiendweg. nemen, In de „Gazet van Antwer pen" van gisteren schrijft Frans Clerck in de sportrubriek van dat blad daaromtrent, dat enige dagen geleden iemand hem gevraagd had: „Als je soms spelers kent, die wat kunnen en die zin zouden hebben om in de Hollandse prof competitie te spelen, signaleer ze me dan eens." Men kan zich voorstellen dat het commentaar op die vraag niet be paald mals was. Desondanks gelooft men hier niet. dat veel Belgische Spelers een Nederlands aanbod zou den aanvaarden. In de eerste plaats wel omdat de meeste Belgische spe lers, vooral in de hoogste klasse, een goed salaris verdienen, terwijl daar bij komt, dat zij meestal nog een andere behoorlijke bzon van inkom sten hebben. Bovendien gelooft men niet. dat Nederland m staat zal zijn op dit moment betere salarissen te betalen dan in het eigen land wor den gegeven. Dreigementen Maar men vreest ivel, dat als er een accoord tot stand zou komen tassen de KNVB en de prof-bond, de zaak er anders zou komen voor te staan. In dit verband wordt er op gewezen, dat miskende Belgische eerste-klassers of andere spelers, die gegeven de zeer nauw omschreven transfer-bepalingen met gemakkelijk van club kunnen veranderen, wel licht toch over enige tijd de stap zouden kunnen wagen. Deze vreet uit zich in het nu reeds in bedekte zin geuite dreigementen, dat deze spelers de kans lopen voorgoed door de Koninklijke Belgische voetbal bond te worden geschrapt. Zij zou den zelfs de kans op het verkrijgen van een functie als trainer in de toe komst verliezen. AMSTERDAM. Twee oud-Spe- iers van de Amsterdamse eerste klasser DWS, te welen Fanger en Wiertz. hebben zich bereid ver klaard om, als DWS daarom ver zoekt. weer voor hun oude club uit te komen. Beiden hebben enige tijd geleden het actieve voetballen er aan ge geven en zijn trainer geworden Fanger is amateur-trainer by ADE uit Weesp en wat hem betreft zal een opnieuw uitkomen voor DWS dus geen moeilijkheden in de w leggen. Mei Bram Wiertz iigt de zaak iets anders. Wiertz is als betaalei" trainer in dienst by Zaandijk, maar volgens bet bestuur van DWS '*s het trainer schap voor hem slecht.*» een bijbetrekking DWS slaat op het sfanriputir t!'<t Wiertz senn-prof is en heeft deze kwestie voorgelegd aan het bestuur vyn de KNVB met het verzoek spoedig een oordeel te vellen. Wordt Wiertz door de KNVB als ,.semi- proï" aangemerkt en zullen de re glementen hem het uitkomen voor zijn oude club dan met meer belem meren, dan zal DWS aan Za'andijk vragen om. indien het nodig mocht zyn dat Wiertz zijn plaats in het eerste elftal van D"WS inneemt, de trainer Zondags vrij te geven. ken te forceren, dat de grote stadions hun velden ter beschikking stellen vande NB.V.B.". Dit deelde de heer F. X. A. Drilling, ere-voorzitter van Blauw "Wit ons in een gesprek mede. „De KN.V.B. zal dan wellicht die velden „besmet" verklaren, maar dan zullen Blauw Wit, Feijenoord en an dere verenigingen tot een accoord moeten komen met de N.B.V.B. Blauw Wit raakt nu weer Corbran en wellicht ook Dahrs kwijt en daar wij geen contracten met de spelers mogen afsluiten van de K.N.V.B. zijn de verenigingen in feite weerloos. Het is daarom noodzakelijk harde maatregelen te nemen tegen het be stuur van de K.N.V.B. Men zou bij voorbeeld kunnen weigeren om on der deze omstandigheden nog spelers af te staan aan het Nederlands elf tal", aldus de heer Drilling. Op onze vraag of Blauw Wit aan het Olympisch Stadion zou hebben verzocht zich financieel vaor deze vereniging te interesseren een plan dat reeds enige tijd geleden werd geopperd kon de heer Dril ling geen antwoord geven. Wel denkt hij er aan een brief te richten aan alle eerste klassers om gezamenlijk een standpunt in te nemen tegen over het bestuur van de K.N.V.B. (Van onze paardensport medewerker) Zondag besluit Alkmaar z(Jn suc cesvolle drafscizocn. De kleine maar erg gezellige baan is een brandpunt van de grote belangstelling in Noord-Holland; en zo zal het ook Zondag weer zeer druk zyn. Een groot programma van tien drave rijen trekt de aandacht, met in to taal honderdtien paarden. Alkmaar brengt vaak verrassin gen en die kunnen er ook nu weer vallen. Maar in de helft van het aantal courses zijn er zulke gesla gen favorieten, dat men op hun ver liezen niet kan of mag rekenen. Zo is de plaatselijke favoriet Spencer Gay's Zoon in de Willem van Oran jegrijs practisch met *e kloppen, evenmin als Qui est ce qui in de Dirk Duivelpnjs. Wij kiezen: Victorie prijs, 2040 m., Ie afd 1 Sylvester Hanover. 2 Simonc. 3 Reni Spencer. Victor ieprys, 2040 m., 2e afd.: 1 Heme Neosho 1 Sarina. 3 Spencer Nora. Alkmaar's Ontzetprijs, 2040 m„ amateurs: 1 Pieter D. 2 mr Fried. 3 Pelikaan S. Willem van Oranjeprijs, 2340 m., Ie afd.: 1 Quick BongersHot 2 Spee dy Lady. 3 Queen Bonnie. Willem van Oran]oprij? 2340 m„ 2e afd.; 1 Spencer Gay's Zoon. 2 Rita du Maïre. 3 Ralmgh Harveste»-. Jacob Kabel jou wp rys, 2040 m: I Rijder Nottelman tPutzelinde. Queen Mary). 2 Oscar. 3 Oeke. Dirk Duivelprijs, 2340 m.: 1 Qui est-ce qui. 2 Odysseus K, 3 Querie Dirk Senoyprjjs, 2040 m.: 1 Our Valarm, 2 Marry Simons. 3 Niké van Hollo. Acht Octoberprijs. 2340 m1 Mor ning Star. 2 New Spencer 3 Nellie Gregor. Vestingp rijs. 2720 m.: 1 Mr F Fried. 2 Odylie Spencer. 3 Query Hanover. DEN HAAG. Het internationale programma voor de Nederlandse hardrijders op de schaats ziet er voor het komende seizoen als volgt uit: 12 en 13 Januari: Oslo; Noorwegen —Nederland en tegelijkertijd Noor wegen'Zweden. K <»n 6 Februari: Falun (Zweden): Europese kampioenschappen. 12 en 13 Februari: Helsinki: Fin land—Nederland—Zweden. 19 en 20 Februari: Moskou: Wereld kampioenschappen. De landen wedstrijden te Oslo en Helsinki zijn nog niet definitief vastgesteld, er zijn nog onderhande lingen gaande maar men mag er re kening mee houden dat deze onder handelingen zullen slagen. gehele parcours in twaalf uur afge legd moeten worden. De route voert op enkele kilome ters na over verharde wegen. In een van de drie gedeelten van het par cours is een extra traject, waarover de bijzonderheden in het reglement met worden vermeld, doch dat moet dienen om in de gevallen, waarin deelnemers met een gelijk aantal strafpunten eindigen, de doorslag te geven. Ook deze Pylenrit een kaart- iees wedstrijd bij uitstek geldt voor hst Nederlands kampioenschap. Be trouw baar held sritten, zodat, nu ook de West Nederland Rit weer door gaat, de strijd om de eretitel niet in drie maar in vier wedstrijden zal worden beslist. Het te rijden par cours is nog onbekend, doch aange nomen kaï worden, dat het op de Veluwe, ïii de Achterhoek en in Overijse! is uitgezet. De route moet via de op de kaart getekende en ge nummerde pijlen in de aangegeven volgorde, waarbij de weggedeelten, die door een pijl zijn bedekt, geheel gereden moeten worden van de voet tot aan de punt daarvan. Daarbij is het verboden om enig weggedeelte bedekt door een pijl in tegenoverge stelde richting te rijden, te kruisen, zijwaarts te verlaten of op te rijden, alsmede voor een tweede keer te pas seren. D.t plaatst de deelnemers herhaaldelijk voor puzzles, die de wedstrijd het attractieve karakter geven, dat de Pijlenrit altijd heeft. AMSTERDAM. De Nederland se Boksbond heeft het voornemen in 1955 deel te nemen aan de Euro pese kampioenschappen, die in Mei te Berlijn worden gehouden. Dit blijkt uit een voorstel van het hoofdbestuur voor de bondsverga dering om de inkomsten van het Internationaal wedstrydfonds over de maanden Januari t/m April 1955, geheel te besteden voor de uitzen ding van een ploeg amateurs, in dien men over representatieve bok sers beschikt. Het district Noord-Holland zal een voorstel indienen om ieder die twee jaar onafgebroken lid is ge weest van de stemrecht (in de verenging) te geven. Het zal eveneens voorstellen, de overschrijvingsbepalingen te wijzi gen in die zin, dat aan het bestaan de artikel toegevoegd zal worden, dat een wedstrijdbokser in een ka lenderjaar slechts voor één vereni ging mag uitkomen. Terry Allen zegt de boksring vaarwel LONDEN. Terry Allen, de Britse bokser die eens de wereld titel vlieggewicht bezat, heeft be kend gemaakt dat hij de ring voor goed verlaat Hij is dertig jaar. heeft nu 12 jaar gebokst en vindt het ge noeg. Op 12 November zou hij zijn Britse vlieggewichttitel tegen Eric Marsden verdedigen. Op 10 Septem ber heeft hi; te Milaan om de Euro pese titel verloren van Nazareno Gianelli. Dit was zo'n teleurstelling voor hem, dat hij het besluit nam er mee op te houden. Niet alleen bij aankoop van kleine artikelen zoekt de spaarzame buisvrouw baar voordeel, rreen, juist bij aan koop van grote stukken is zij dubbel op haar qui viva. En dan speelt niet alleen de prijs, mear juist de kwaliteit de grootste rol. Als U in de laatste catalogus van de Jumbo fabrieken on der no 6170 het nieuwe dub bele divanbed vart vier en zeventig gulden ziet staan, gemoffeld met siagvaste lak, met Jumbo gezondheidsspi ralen van handgetrokken draad en met 1 5 jaar ga rantie, dan voelt U in de vingertoppen de soliditeit en betrouwbaarheid van dit fabrikaat En sis U dan ditzelfde dub bele divanbed, dus twee bed den, kunt kopen bijna vijl en twintig gulden goedkoper dan de catalogusprijs, rs Het voordeel dan nog wei te betwijfelen Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze dubbele divanbedden {twee volslagen bedden in een wip omgetoverd in een divan) en U koopt ze nu voor Voor hen die er vlug bij zijn een kleine pntiij een-persoons vlokmatrassen m. Jevakapokfcussen WINKELCENTRUM BINNENWEG, fel. ZS1B0 Ongeslagen heeft Horsten het Electrictovrnooi niet kunnen win nen. Hij was wel zeker van de overwinning voor de laatste par tijen sn deze wedstrijd Donderdag avond begonnen, want niemand van de tegenstanders kon het aantal matchpunten, dat hij had behaald, meer overtreffen. Dat Horsten wel geduchte concurrenten in dit tour- nooi heeft gehad, bleek op de slot- avond. want Lieshout liet nu eens zien, dat hij ook tot andere dingen Deen Nielsen evenaart wereldrecord 1500 m (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. De uitsteken de Deense middenafstandioper Gun nar Nielsen, die bij de Europese kampioenschappen te Bern op de 1500 meter tweede werd. evenaar de Donderdagavond in Kopenhagen het wereldrecord op de 880 yards dat met 1 min. 48.6 op naam staat van de Americaan Whitfield. Hij legde uovcndicn de 800 meter in de Deense recordtijd van 1.47.9 af. De Noor Boysen werd op de 880 yards tweede met 1 min. 49,1. COMO. De tiende etappe van de Ronde van Europa, var» Bologna naar Como over 2B1 kilometer is gewonnen door de Zwitser Schellenberg La 7 uur 31 min. 15 sec. De verdere uitslag luidt* 2 Verdini <It) op een half wiel. 3. JovhUms (Belg.) 7 35 27, 4. Pasotti <It.) z.\5 Bois (Fr.) z.t, 6, Rrcisser (Fr» zt. 7 Para (It) 7.36 36. 8 Bur gat (Fr.» zt" 9 Michsl (Fr) 7.38 39, 10. Frosim (It.ï z.t. REIMS. Franse voetbalcompetitie eerste divisie Reims— Ton louse 21; Racing Paris—Lyon 3—0: Straatsburg- Bordeaux 1—1; MonacoNice 1—1; Ni- mes—Marseille 2—2; St Etiennc—Tro\es 0—2: NancyRijssel l—0, Roubaix— Sochaux 2—0; Lens—Metz 2—3. Toulouse blijft, ondanks de neder laag togen Reims. Instaan voerder met 13 punten Marseille staat met 12 pun ten tweede, tenvnl Metz en Reims met elk 11 punten de derde plaats delen Met 3 punten sluit Nimes de rij Atlt ploegen hebben thans 8 wedstrijden ge speeld. in staat is, dan hij tot nu toe had gepresteerd. Hij zorgde ervoor, dat Horsten geen voet aan de grond kreeg en net was voor Lieshout dirhalve een voldoening, dat het de winnaar niet gelukte om ook hem aan zijn zegekar te binden. De tweede man, dre bewees ook tot bijzondere prestaties in staat te zijn was Kerkmans, Deze had op de laatste avond Ba ra i lay tegenover zich. die tot nu toe vrij onfortuin lijk had gespeeld. Tegen Kerkmans wilde hij wei eens laten zien wat hu kon en wist een zeer mooie voorsprong te krijgen. Dit prikkelde evenwel Kerkmans zo, dat deze de tanden op elkaar zette en met een serie van ruim zestig maar dadelijk een flinke hap van zyn achterstand wegwerkte. Bijna onmiddellyk daar na Barzilay poedelde ver scheen hij weer aan de tafel en in een fors tempo scoorde hij het ene tiental na het andere. Hij passeer de de honderd, doch een wat slor dig genomen bandstootje maakte op 147 een einde aan zijn zegetocht. Tegen zulk spel was Barzilay niet opgewassen en onbedreigd won Kerkmans van hem. Deze verover de daarmee tegelijkertijd de tweede plaats. Lieshout werd derde. In de vooravond, had Van Gilts op 't kantje af van Bornkamp gewonnen. Hij had wel na een kloek begm een stuk voorgestaan, maar Born kamp knabbelde voortdurend van zijn achterstand af. Toen hij nog drie caramboles moest maken, mis te h:j en da» was het geluk voor zijn tegenspeler, want die kon nu de laatste carambole maken, die hij riog nodig had. Dat Boersma van Verhoeven verloor, was een verras sing. Van de viei partijen op deze laatste avond van de wedstrijd, was die tussen Kerkmans en Barzilay buitengewoon Interessant. In de an dere drie was zo nu en dan ook wel een hoogtepunt, maar aan span ning deden ze voor de brg-match niet onder. Het is een zeer fraai touraooi ge weest, waarin d,e sterkste Rotter damse kaderspelers elkaar in het begin van het seizoen bekampten, zodat ze nu weten, wat ze in de nog komende wedstrijden aan el kaar hebben. De uitslagen luidden: Verhoeven Boersma Van Gils Bornkamp Lieshout Horsten Kerkmans Barzilay De eindstjn 1- Horsten 2 KerJunans 3. Lieshout 4 Van Giis 5 Verhoeven 6. Barzilay 7. Boersma 8. Bornkamp 260 260 23 57 11.30 380 350 23 89 15.21 350 350 23 76 15 21 305 302 23 57 13.13 450 450 19 112 23.68 305 181 19 29 0.05 450 450 18 147 28.12 415 358 16 109 2 2 37 I werd: 12 2135 2011 120 89 16,7fi II 3150 3024 120 147 23 53 10 3150 2767 118 114 23 45 3 2450 2117 134 115 15.79 6 1820 1363 135 73 10.09 4 2905 2636 123 U7 21.43 4 2660 2388 146 130 16 35 1 2135 1576 130 89 12.12

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 4