C D REESE Ursus is nog steeds het stiefkind Moeilijke opgave tegen een verbeten tegenstander Competitie begint weer met groter aantal teams Geringe loonsverhogingen in de drankindustrie AGENDA TE KOOP IN MONO POLE: Het mysterie van de groene handschoen Twee fietsen verdwenen S VV-JULI AN A TAFELTENNIS: Een stijgende belangstelling Schiedams Lager Voetbal De verkoop van percelen Door gasverstikking omgekomen Wagentjes voor de invaliden Voetbal-film in ..Musis Sacrum" Tweede film van Chr. Filmactie Een kip (besmet?) ontvlucht SCHIEDAM PLATE a. Verwarmingstechnicus h, Tekenaar/ «ank. YsrwarausgsieeSiiiieiis Beginnend electrician W. J. WOERMEYER 4.25,5.65, 8.50 Sp^k^p/tiek 2 Zaterdag 2 October 1954 mgem Deze foto. genomen van, de molen „De Drie Korenbloemen" geeft een blik op de Vellevestsingel, mfit ge heel links een deel van een machine- fa briek, in het midden een oude boerderij en rechts daarvan een autosloperij. Deze gebouwen zijn aangekocht duor de gemeente en zullen binnenkort afgebroken wor den. Dit als onderdeel van het ge meentelijke pi an voor de stadsuit breiding, waarbij onder andere in de buurt van de Velleuesfringel een grote uitvalsweg naar Nieuw tand sal komen. Hoe oud de boven afgebeelde boerderij is. is niet met zekerheid te zeggen, maar de eerste eigenaar was de „bouwman" Cornells Hoogen- boezcm, die 17 Mei JSJ2 geboren ts en waarschijnlijk de hofstede on geveer een eeuw geleden bouwde. De boerderij bezit vrij grote stallen, die er op wijzen dat er een spoeïing- verwerkend bedrijf stond, n.I. het „houden van koeien in ovcrtal", dus meer koeten dan de weide-opper vlakte toestond en dus met spoeling werden bQgevoed. De laatsten uit het geslacht Hoo- genboezem zijn kortgeleden uit Schiedam vertrokken, zodat de ge meente de handen vrij heeft om de oude boerderij af te breken, hetgeen binnen zeer korte tijd zal geschie den. Daarmee verdwijnt weer een stukje oud-Schiedam. Vijf kwarüer achtervolgingen is rijkelijk veel voor één film, maar in. „Het mysterie van de groene handschoen" krijgt men toch weinig meer te zien dan mensen, die el kaar achterna zitten. Het is alle maal begonnen om een met edel stenen bezette handschoen,- die er gens in een Frans dorpje is ver borgen. Een Amerikaan weet er van en gaat op zoek, maar een groepje louche Fransen stelt ook veel prijs op het waardevolle voorwerp en trekt weer acher de Amerikaan aan. Tenslotte volgt ook de politie nog het spoor. Een nogal onzinnig verhaal, dat met zoveel spanning op het doek wordt gebracht dat men er na eni ge tijd volkomen aan gewend raakt en rustig wacht tot alles op z'n pootjes terecht is gekomen. Natuur lijk is er op het tweede plan, een liefdesgeschiedenis, de held van de film is Glenn Ford. (Tot en met Maandag in Monopole), Ion nadele van de heer P. v. d. H, aan de Singel 206, is een brom fiets ontvreemd uit een §ang naast zijn woning. Het merk is Ranger. Nabij de ïvoemarktbrug werd een damesfiets meegenomen van mejuf frouw J*. A. B, Het is een hekend verschijnsel dat de reizen naar het Zuiden voor onze stedelijke voetballers steeds zorgen baren. Het Zuidelijke temperament van deze sportcolïega's ligt de Westelijke voetballers maar matig en geeft hun weinig kans het eigen spel ten uitvoer te brengen. De SW-ers hebben Zondag de eerste nederlaag moeten incasseren van een, zoals wy reeds voorspeld hadden, geladen „Emma" na haar monster nederlaag tegen Feyenoord. De twee doelpunten in de eerste vijf minuten van deze wedstr v hebben daarbij de D'ordtenaren ongetwijfeld de nodige stimulans verschaft om de Rood-Groenen in het geheel niet aan het bod te laten komen, waarbij de SVV-ers tot overmaat van ramp het hoofd niet koel wisten te houden en daardoor de tegenstanders mooi in de kaart speelden. Zondag staan on ze stadgenoten wederom voor een zelfde geladen tegenstander. Ook „Juliana" is niet ontkomen aan de doelpuntenhonger van het „big old Feyenoord" en. werd met 7—-0 naar huis gestuurd. Het elftal van Juliana zal dan ook, evenals vorige week Emma, de vol gende wedstrijd met zekere „wraak gevoelens" tegemoet zien en ook nu weer zijn het de SW-ers die deze klap zullen moeten opvangen. SVV staat Zondag in Spekholzerheide dan ook weer voo, een zeer moeilijke opgave. Indien de SW-ers echter op reis gaan met h't zo broodnodige zelf vertrouwen en zich volledig concen treren op hun spel. zich in geen ge val door welke omstandigheden ook uic hun evenwicht laten brengen, omstandigheden welke uitsluitend en alleen kunnen worden overwonnen door het juiste tegenspel te vinden, maardit tegenspel dan ook spe len, dan zijn er voor de Rood-Groe nen wis en waarachtig wel de nodi ge kansen te vinden in het puntje van Limburg. Onze naburen hebben 1.1. Zondag laten zien dat er in deze Juliana- verdediging wel gaten te maken zijn, voor de SW-voorwaartsen moet dit dan zeker ook mogelijk zijn. Maar.. SVV is gewaarschuwd. De reserves SW 2 speelt Zondagmorgen, om 10 uur tegen het volbloed amateu ristische DFC 2. Na een gelijk en een gewonnen wedstrijd in deze compe titie zullen deze SW-reserves on getwijfeld trachten ook nu weer de punten binnen te halen. Dit tweede elftal beschikt momenteel over een aantal goede spelers en moet zeker in staat geacht worden de Dordtena- ren te bedwingen. SVV 3 gaat op bezoek by HOV 2. Weliswaar een lastige tegenstander, maar het derde elftal van SW heeft ook wel iets in de mars en zal het de Rotterdammers zeker niet ca deau geven. SVV 4 ontvangt eveneens om 10 uur haar tegenstanders in het Ster- rebos. tw. Leerdam 2. Ook dit vier de elftal zal, nu het enigszins is in gespeeld. wel proberen de hoogste ogen te gooien. Zij zullen echter te gen de Leerdammers stevig moeten aanpakken. Binnen enkele weken gaat het competitierad van de Nederlandse Tafel Tennis Bond weer draaien en ongetwijfeld zullen hier ook onze diverse plaatselijke verenigingen weer een woordje meespreken. Over het alge meen kan men zeggen, dat het aantal teams van de Schiedamse verenigm- ïngen die in de competitie uitkomen groter is dan vorig jaar en als men dan ziet dat diverse verenigingen hun le team met jongere spelers hebben samengesteld, dan blijkt hieruit niet alleen de groei van deze verenigingen kwantitatief maar ook kwalitatief. Beginnen we bij onze le klas- ser dan blijkt dat T.C.K. zijn le team heeft veranderd. Krien v. Dijk komt niet meer voor het le uit, hij zal dit seizoen in het 2e spelen, terwijl zijn plaats wordt ingeno men door de jongere Piet Boer uit het 2e. Het team ziet er nu als volgt uit: Loek Verlinde; Wim de Winter en Piet Boer. Vorig seizoen heeft dit team een goede kans ge had op het kampioenschap, doch «n de tweede helft van de competitie kreeg men een inzinking en ver speelde zijn kans. Dit seizoen zal het met de T.C,K.-ers niet zo mak kelijk gaan, omdat Boer naar onze mening nog niet de speelsterkte heeft als Van Dijk. Misschien dat Boer zich echter in het le klas peil weet op te werken cn dan hoeft men voor de positie van dit team op de ranglijst geen zorg te heb ben. Verder komt T.C.K. met nog 5 teams in de bond uit. N.O.A.D. is onze nieuwe le klasser. Dit team dat vorig jaar is gepromoveerd, zal het ongetwijfeld moeilijk krijgen in de le klas. Alhoewel wij niet ge loven d3t het zich niet zal hand haven. Zij hebben 3 seizoenen lang getoond, dat zij tot de sterkste 2e klassers behoren. Ook het N.O.A.D.- team is gewijzigd Hier heeft „good old" Jan Zuidgeest zijn plaats in geruimd voor de jeugdige Jan Meuldijk. Het Noad-team ziet er dus als volgt uit: Kees Marijnen; Jo Vis en Jan Meuldyk. Jan Zuid- geest komt thans voor het 3e team van deze vereniging uit. Met dit team brengt N.O.A.D. nog 6 ande re teams in de strijd. In de 2e klas is het Lafamo dat zijn entree heeft gemaakt na het succesvolle seizoen van het vorig jaar, onge slagen kartipi'oen in de 3e klas en in de promotie-wedstrijden zal men zijn weg in de 2e klas heus wel Wanneer het weer in net weckend wat gunstig ral zyn, ia er een rede lijke kans, dat de meeste wedstrij den voor het Schiedam lager voet bal doorgang zullen vinden. Enkele Zondagen rüst achter elkaar kan funeste invloed hebben op het spel bij een volgende wedstrijd. tVfj ral len dus het beste er maar van ho pen, In la gaat S.V.D.P.W. op bezoek bij A.V.S. Onze stadgenoten beho ren tot de drie koplopers, welke nog geen verliespunt hebben, ter wijl A.V.S. 3 punten uit 3 wedstrij den heeft behaald. Voor S.VJD.P.W. op papier dus de beste kansen. Toch zullen zij het in een uitwedstrijd niet te licht moeten opnemen en de tegenstanders niet onderschatten. De W.F. mensen spelen ook niet thuis en moéten op reis naar Heke lingen. De vereniging van deze naam ia altoos een gevaarlijke te genstander geweest en mag nu ook niet onderschat worden. Met 6 pun ten uit drie wedstrijden staat Heke lingen er prima voor. W.F. zal dus morgen «.'le zeilen moeten bijzetten om niet te verliezen. Met een gelijk spe] zouden zij wellicht al tevreden zijn. Het is dus te verwachten, dat in deze afdeling de kopgroep, be staande uit Hekelingen, Roga en SVDPW ongewijzigd zal blijven want in de wedstrijd AVO—Roga geven wij* de laatste de beste kans. In 2b bekleden Demos met 4 pun. ten uit 3 wedstrijden en SJT.C. met 3 punten uit 2 wedstrijden een be hoorlijke 4e en 5e plaats, tlrsus daarentegen vormt met L.M.O. bet hekkensluiters-duo. Beide vereni gingen hebben uit twee wedstrijden nog geen enkel punt in de wacht gesleept. Demos gaat op bezoek by Pro gress, dat 2 punten uit 3 wedsti ij- den heeft behaald. Het zou 0*2s niets verwonderen als Progress deze wedstrijd won, waardoor beide ver enigingen op gelijke voet zouden komen te staan. S.F.C. zal een haf- de dobber hebben tegen Tediro, dat op de derde plaats staat. De mensen van de Technische Dienst Rotter dam zyn altoos gevaarlijke tegen standers geweest, zodat «s.F.C. m< gen op haar tellen moet passen. Doch S.F.C. is een vereniging waar mee men in zee kan gaan. Wij z.jr dan ook zeer benieuwd naar de uit. slag van deze wedstrijd. En.wat zal Ursus thuis doen tegen, de koploper Het Noorden. Onze stadgenoten hebben het voor deel van eigen terrein, doch zij zul len toch uit een ander vaatje moe ten tappen dan bij de vorige twee wedstrijden om een overwinning te boeken. Maarhet seizoen is nu; jong. zodat de huidige cijfers nog geen boekdelen spreken. Gaan wij een kijkje nemen in 3 c da zouden wij willen zeggen dat de koploper Martinit. met het volle pond uit drie wedstrijden het in de uitwedstrijd tegen R.C.R.—D.K 5. dat met vier andere verenigingen elk uit drie wedstrijden slechts twee punten heeft behaald cn ge vijven dus broederlijk onderaan staan. ..op papier" geen moeilijke tegens'an der heeft. Het zal toch altoos oppas sen blijven. Schiedam staat in deze afdeling met 3^-3 precies op de middelste plaats. Zij krijgen D.J.S. op bezoek dat slechts een puntje minder heeft, zodat alles aan de Boshoek ver wacht kan worden. Al met al blijkt wel dat het moei lijk te voorspellen is, of de balans naar de winstzijde voor de Schie damse verenigingen zal doorslaan. Gisteravond is in Tivoli een zeer druk bezochte bijeenkomst gehou den van arbeiders in de Drank-in dustrie in Schiedam, uitgeschreven door de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale. De vergadering werd ge opend door de voorzitter, de beer P. Driel, die daarop het woord gaf aan de Hoofdbestuurder van de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale, de heer B. van Loen. Deze spreker gaf een uitvoerig' verslag van de besprekingen die ge voerd zajn met_ de Werk-commissie voor de Drank-industrje. In zyn be-, toog zette hy de resultaten uiteen die bereikt zyn op het gebied van de lonen en de arbeidsvoorwaarden. Ook in de groepsindeling, die niet bevredigend was, is een verbete ring gebracht. Er zijn thans drie groepen ingedeeld, waarvan de laatste groep bestaat uit de arbei ders die nog geen jaar in dit be- drijfsvak werkzaam zijn. Door het notaris-kantoor P. Scha- Ienberg in Schiedam wordt bericht dat bij de openbare verkoop van percelen in Schiedam cn Kethel de volgende biedingen zijn gedaan: Rotterdamse dijk 72 f 14.600; Grote Markt 31 f 12000; Grote Markt 38 en Schie 7 f 12.200; Grote Markt 6a en 6b f 7700; Broersvest 319 cn 121 I 26.700; Schie 60a, 60b en 60c f 4500; Korte Kerkstraat 2 f 1500; Kreupelstraat 52-2, 52-4 en 52-135 f 950; Achter de Turfstoof 16 f 2100; Nieuwe Haven 45 f 5600; Broers» veld 168-2 f 425; Otter buurt 5 f 200; Otterbuurt 7 f 260; Baan 34 f 950; Otterbuurt 11 f 325. In Kethel: Schietbaanstraat 3 f 1500: no. 5 f 1400; no. 7 f 1500; no. 9 f 1300; 5. 11 f 1425; en no. 13 f 975. Dit zijn de biedingen. Do afslag heeft plaats op Vrijdag 8 October. Damclub .Schiedam' Het is aan Schiedams eerste tien tal, dat deze week bij ON A m IJsselmonde op bezoek is geweest, niet gelukt om de volle buit mee naar huis te nemen. Een aanvan kelijke achterstand van 40 werd gelukkig een paar uur later op de avond door drie Schiedamse over winningen omgezet in een 64 voorsprong, maar IJsselmonde maak te al spoedig weer gelijk. 66 Na deze stand werd de spanning al gro ter, uit de vier resterende partijen konden nog 5 puntjes gehaald wor den, een blunder van een der Schip dammers echter sloeg deze verwach tingen al gauw de bodem in. De vier laatste partijen werden tenslot te allen remise, zodat met dc eind stand 10100 een kostbaar puntje in IJsselmonde werd achtergelaten. Volgende weck staat een uitwed strijd tegen DOS uit Rozenburg op het programma, hier ligt een ge lijkspel in de lijn der verwachtin gen. De uitslagen van de door dc le den onderling gespeelde wedstrij den luiden als volgt; Eerste Ucntal: J. C. OninKT. Visser 02: E. van HuekG. de Wilde 0—2. Tweede tiental- Chr. A. Haber- mehlM. Cotc 2—0; T. Visser—P van Noordenncn 0—2; M, A. v. d. Kraan—G Dirksen 11. Nieuwe leden: G. P. v. d. Wa teringBreeman 2—0. Propaganda-avond van Padvinderij Door dc «.fdeiingcn Vlaai-dingen en Schiedam van het Nederlandse Padvindsters Gilde wordt op Vrij dag 8 October des avonds om acht uur «n het clubhuis der Schiedam se padvindsters „Boerderij de Vijf Sluizen" eer. propaganda-avond ge houden voor ouders en belangstel lenden, waarbij enige trainers van het Gilde iets over padvinderij zul len vertellen en enige films over deze jeugdorganisatie zullen verto nen. De lonen in groep 1 zijn met in begrip van de 6 ft van 1 October, verhoogd met 10,35 Die van groep 2 met inbegrip van de 6 met 13,25 c/oterwijl groep 3 alleen de 6 ft verhoging krijgt, tenminste als de betrokkene nog geen jaar xn het bedrijfsvak werkzaam is. De besprekingen met de Werk- commissie zijn nog niet beëindigd en worden op 6 October a.s. hervat. De 6 verhoging zal toegepast woraen op^diverge toeslagen. Uit "de veie vragen die door de aanwezigen werden gesteld, bleek, dat de wensen van de arbeiders verder gaan. Tevens is gebleken, dat in verschillende distilleerderijen de regeling niet nageleefd wordt. De noodzaak van de werknemer om zich te organiseren blijkt dus weer eens. Pokken-inenting Op Dinsdag 5 October des namid dags van 2 tot 3 uur bestaat er ge legenheid tot kosteloze inenting te gen pokken in het gebouw van de G.G. en G.D. aan de Tuinlaan 80. Trouwboekjes of geboortebewijzen meebrengen. In Kethel kan men Dinsdag van 4 tot 4.30 uur terecht voor inenting tegen pokken bij dr P- v. d. Kuij, Noordeinde 5. Trouwboekjes of ge boortebewijzen meebrengen. vinden. Ook dit team heeft een wijziging ondergaan. Baas heeft hier het veld moeten ruimen voor mej. Krook die met Bartels en Chr. Reymer het in de 2e klas best zullen klaren. Lafamo gaat met 4 teams in de bond spelen. In de 3e klas komt Ready uit. Dit team heeft thans weer de be schikking over de uit militaire dienst teuggekeerde A. Braak, wat ongetwijfeld weer een versterking is. Het le is nu als volgt samen gesteld A. Braak; W. Brumng en A. Gouka. Dit team. dat al enige keren juist het begeerde kampioenschap niet haalde, zou wel erg teleurstel len, als het in deze samenstelling weer niet zou gaan. In deze klas komt verder nog u't Wilton, één van onze oudste verenigingen, die er nog steeds niet in is geslaagd de 3e klas te verlaten. Of het dit seizoen zal lukken, wij zijn be nieuwd. Groeneweg en Maarsen v. d. Brink zullen met Den Wolff of Schot het le team vormen. Wilton neemt met 4 of 5 teams aan de bond deel. In de onderafdeling Rotterdam komt in de le klas uil P.T.T.S. Ook dit team is gewijzigd. Bob v. d. Veer heeft hier 2ijn plaats moeten afstaan aan Groeneweg. Dit team. dat verder bestaat uit Cor Pluijm en Bram Luteyn maakt dit jaar een zeer goede kans op een afdelingskampioenschap. Ook bij onze P.T.T.-mensen is er van groei te spreken in de tafeitennissport Zij gaan thans met 4 teams in de competitie. Tenslotte is er nog het team van S.C.F. Het bestaat uit de volgende spelers; Meyer, Dwars- waard en Loenjers. Dit is het enige team, dat de Schied. Cartonnage Fabr- achter de tafel kan bren gen. Hopenlijk dat door hun succes de belangstelling daar groter wordt. In totaal nemen thans 32 teams van de Schiedamse verenigingen aan de competitie deel tegen 24 teams in het vorig seizoen. Hieruit blijkt wel dat de belangstelling voor deze sport niet alleen in het hele land maar ook in Schiedam nog steeds stijgen de is. Ook de verenigingen, die in de Beurs spelen t.w. NOAD, TCK en Ready zijn er wat betreft hun ac commodatie weer op vooruit ge gaan. De tegenwoordige pachter heeft het er zeer gezellig ingericht, zodat men thans op prettige wijze de wedstrijden kan volgen. De wedstrijd-data's zijn nog niet bekend maar zullen te zijner tijd nog bekend gemaakt worden, 2odat bui tegenstanders van te voren kun nen bepalen welke „wedstrijden zij zullen bezoeken. BXJSSUM. Een defect aan de uitlaat van een gashaard is oorzaak van het overlijden van een 79-jarige oude heer, die alleen woonde in een villa in het Spiegel te Bussum. Toen hij Donderdag niet verscheen aan de woning van zijn zuster voor zijn wekelijks bezoek, is deze in zyn huis gaan kijken, waar zij de ont stellende ontdekking deed, dat haar broer dood in de badkamer lag. Uit eery onderzoek van de politie blykt, dat de man Woensdag een bad heeft willen nemen en daarbij de gashaard heeft aangestoken. Door de defecte uitlaat vulde de badkamer zich met gas met het noodlottige gevolg. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Fa Gouka, Hoogstraat 29. Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80 Tel 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: dagelijks 25 uur: „Het Schone Ambacht" Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen Stedelijk Museum. Expositie Plant soenendienst 25 uur. Leeszalen: Gem Openbare Leeszaal en Bihlio theek, Lange Haven geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9 30 tot 4 30 uur en iedere avond (behalve Woensdags en Zaterdags» van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8 30 uur Zondags gesloten Bioscopen: Passage: 2, 4, 15, 7 en 9.15 uur: ,.De grote Caruso". Monepole; 3. 5 7 en 9 uur uur: „Het mysterie van do groene handschoen". Voorstellingen- Volksgebouw: 8 uur: RTV „As- pasia" „Op Hoop van Zegen" Arcade: 8 uur: Nationale Reser ve Cabaret-avond. Stedelijk Museum: Concert 8 u.: Röntgen Kwartet. Gistermiddag zijn weer twee in valide medebewoners van Schiedam gelukkig gemaakt, daar zij van het Comité voor het organiseren van auto- en boot-tochten voor invaliden en ouden an dagen ieder een in valide-wagentje ontvingen. Door de heren Heyboer, Jurgens en Schuddebeurs, respectievelijk voorzitter, secretaris en penning meester van genoemd Comité wer den de twee wagentjes in het maga zijn van de Fa. Fottezijn uitgereikt aan de heer A. Scheel uit de Dirk van Wassenaarstraat en aan Pie ter Stoel uit de Oosterstraat 10. Met deze twee invalide-wagentjes zijn er dit jaar in totaal 7 wagens uitgereikt. Kerkdiensten Herv. Gemeente. Grote Kerk 10 uur: da J. G- Jansen, 5 uur zendeling Teut- scher. Nieuwe Kerk 10 uur ds A. Hoff man. 5 uur ds J. T, Wiersma. Wester- kerk 9 en 10.30 uur ds H. W. Hemmes. 5 uur ds J. D. Smids. Vredeskerk 9 en 10,45 uur vie. A. v. d. Ban, 7 uur ds H. W. Hemmes. Ned, Herv, Gerei. Kerk in zaal Irene 10 uur eerw. heer J. Smit en 4 uur ds H. G. Abma. Geref. Kerk. Oosterkerk 10 uur ds E. J. Oomkes, 5 Uur ds J. J. v, Wage- Ringen. Plantage-kerk. 10 uur ds G. Brinkman. 5 uur ds E. J, Oomkes. Ju- liana-kerk. 10 uur ds J. J. van Wage- nlngen, 5 uur ds G. Brinkman. Kethel 9.30 uur ds F. C. Meyster. 2.30 uur ds E J. Oomkes. Clir. Gerei. Kerk. 10 en 5 uur ds A. Zwiep. 8 uur nun. d3- IV. van Heest (Zending). Clir. Gercf. Gemeente. Volksgebouw Tuinlaan 50 10 en 4 uur ds M. J. Mid delkoop. Oud Geref. Gemeente, Jeugdhuis Lange Haven 87 30 en 5 uur ds F. Duyt- je. Ned. JProt. Bond. Westvest 10.30 uur dr C. H. Lindyer. Evang- L11U1. Kerk. 10 uur ds C. M. de Vries. Baptisten Gemeente. Kersaal Broers- vest 53 10 en 7 uur ds J. Segaar. Oud-Kath. Kerk. 10.15 uur Hoogmis. Leger des Hells. 10 uur Heiiigingssa- menkomst. 12.15 uur Zondagsschool. 18.30 uur Openluchtsamenkomst aan de Gerrit Verboonstraat. 19.30 uur Verlos- smgssamen komst brig, en mevr. Jouve- naarDrijfhamer. Kerk van Jezus Christus van de Hei ligen der Laaste Dagen. Lange Haven 39, 5 uur Godsdienstoefening. Gem, Gods Pinkstergemeente. Ge bouw Astoria. Kethelstraat 45,10 uur de heer L. Daniel, den Haag. Kruisleger. Gebouw Tuinlaan 60. 10.30 uur wfjdingsdlenst, 8 uur samenkomst o.I.v. adjudant T. Suzers. In „Musis Sacrum" aan de Lange Haven werd gisteravond door het Rotterdamsch Parool de film over het Wereldkampioenschap Voetbal 1954 vertoond. De heer A. v. Heus- den. chef algemene zaken van het Rotterdamsch Parool, heette de on geveer 300 voetbal-enthousiasten hartelijk welkom. In het bijzonder sprak hij een woord van welkom tot de Commissaris van Politie, de heer K. Rypma en vertegenwoordi gers van diverse voetbalverenigin gen. Ket publiek was zeer enthou siast over deze prachtige film. Van de oorspronkelijke film van 40.000 meter werd 2000 meter vertoond. Gisteravond heeft de afdeling Schiedam van de Christelijke Film Actie in gebouw Irene de tweede film wan dit seizoen gedraaid voor de leden. De avond werd geopend door de heer Van den Broek, die verklaarde verheugd te zijn dat het aantal leden van de afdeling nog steeds groeit. Maar om de leden veel te kunnen bieden, zal het aantal nog groter moeten worden zodat op 16 October een grote propaganda-avond wordt gehouden in Irene, waartoe ook vele niet-leden uitgenodigd zul len worclen. Van de filmproductie 7.0 vertelde de heer Van den Broek, komt slechts 30 naar Nederland. Van de rest is er echter zeker een deel. dat voor de Nederlandse bio scopen te goed is, maar daar stelt .de CEFA juist prijs op. Daarom is er minstens een halve ton nodig voor het filmfonds. Hierna werden twee films gedraaid. n.l. „De Twee de Hongaarse Rhapsody van Liszt" en de hoofdfilm „Meet John Doe". Deze laatste rolprent bezit zeker uit stekende fragmenten maar er zijn ook delen die erg onsamenhangend zyn. Bovendien was de filmband niet nieuw meer, zodat er veel sto ringen optraden. Hedenavond wordt de film, na her steld te zyn, nogmaals vertoond voor een reeds uitverkochte zaal. Gistermiddag is een zwarte kip ontvlucht uit een doos. vervoerd door de firma P. S. Engerling. De kip houdt zich vermoedelijk op ia de bosjes bij de Maasboulevard. Personeel van dc firma Engerling heeft hier gezocht, echter zonder re sultaat. Men vermoedt dat de kip besmet is. De opzichter van de Ryksseruminrichting te Rotterdam kon hier echter geen bevestiging van geven. Artsen op Zondag In spoedgevallen zijn dit week einde de volgende artsen te raad plegen: D. Houthyscn Jr. Swammerdam- sing'el 68516; "VV. T, P. Nijenhuis, Burg. Knappertlaan 154, tel. 69880; W. A. de Ridder, Stadhouderslaan 46, tel. 67590. Geopend is Apotheek C. J. Jan sen, Swammerdamsingel 41. die ook gedurende de volgende week de nachtdienst waarneemt. Burgerlijke Stand GEBOREN; Margaret, d. van J. van der Giessen en H. J. L. Heijs- ter; Francisca A„ d. van J. vaa Zellem en J. Overheul; Adriana J., d. van J. C. de Vos en A, M. Ter- wolde; Robert M., z. van D. van 't Zelfde en H. C. van Dijke; Ro bert, z. van h. A. Kapper en J„ G. C. Christiaanse. OVERLEDE" E. C. Odijk, 85 3., weduwe van j. de Swaaf. BONN. De Westduitse Bonds raad heeft Vrijdag zyn goedkeuring gehecht aan het tussen Nederland en de Bondsrepubliek gesloten accoord over het gemakkelijker maken van het kleine grensverkeer. Bij onze vorige exposities hebben wij steeds de algemene waardering voor de stijl van onze model-hoeden mogen ondervinden. Vaak werd ons daarbij gevraagd, om in dezelfde stijl ook andere materialen te brengen. Qp onze NA JAARS HGED EN-SHOW, welke gehouden wordt op Dinsdag 5, Woensdag 6 en Donderdag 7 October 1954, brengen wij nu collecties in prachtige winterstoffen en viltsoorten in alle prijsklassen, maar met dezelfde frisse originaliteit, die U van ons atelier verwacht. Wij verzekeren U dat dit ons zeer veel inspanning gekost heeft, maar wij hopen, dat ons atelier nu voor uw aan koop van groter belang zal worden. Van 2—5 uur wordt gratis thee geserveerd DAMESHOEDENMAGAZIJN tiOOGSTRAAT 60 SCHIEDAM 3L4NKE MEUBELTJES MA! GAAT EENS MEE NAAR GEZELLIGE CLUBJES en niet duur 30.75 TAFELS zeer verschillend ROTAN CLUBJES vanaf34.50 AAR SLAGEN WIJ ZEKER LATE Grote Markt 21 Schiedam ZOEKT U EEN GOEDE BIBLIOTHEEK t gtoot boekenbezit, goed verzorgde boeken, steeds de nieuwe uitgaven. AZEN'S LEESBIBLIOTHEEK - Broers veld 88 WOLTER DROS N.V. Ingenieursbureau, bijkantoor Rotterdam VRAAGT voor spoedige indiensttreding met diploma Ambachtsschool, die opgeleid wenst te worden voor oliestookmonteur. Brieven met volledige inlichtingen aan: WOLTER DROS N.V. Noordsingel 104 Rotterdam VOOR HAARDPLATEN EN SPUITWERK SINGEL 102 SCHIEDAM TEL. 65789-63306 Levering nieuwe haardplaten ƒ16.— Spuiten oude haardplaten 4.50 DamesI Houdt 17 van t 'i- tveiveraorfjtl uiterlijk Draagt dan een corset met bijpassende B.H. o£ een corselet van Wij ontvingen ook weer onze bekende WOLLEN ONDERBLOUSES Diverse modellen wollen hemdjes met bijpassende directoires, ook in zuiver wollen jaeger kwaliteit. van verlofganger, standaard VOLKSWAGEN *49. In pr. St., incl. beL en vera. (all. risk.) tot medio December van dit jaar. Br. no. 1402 bur. v. d. blad. O. D€ RUM VjZ OMNIHTRAAT (CHSDAM TU cf^ CftHilHiHHJJi fèo Tarief tot en met 15 woorden f 0.65 Elke vijf woorden meer 10.20 Te koop auageb. Kent u onze onverslljtbare wlldebraspop al? In prijzen von 1 95 2.98. 3.68. 3.75. 11 89 en 12 75 Natuurlijk bii Bok horst. Hi ui gitraat 34 en Groe ne laan 36, Schiedam. Baby-commode 29.50. Kin der ledikant je 17.50. Ton en andere modellen, alles ge lakt. Tussenbroek. Edison- straat 31 a, Schiedam. Trix metaalbouwdozen v.a. 1,50. Ook zojuist ontvangen enorme sortering legpuzzles t.m. 400 stukjes in hout voor kinderen, als karton voor de groten. Bokhorst, Hoogstraat 34 en Groenelaan 36. Naaimachines koopt U bij de vakman Voor Schiedam het vertrouwdste adres A. van Leeuwen, Hoogstraat 62, tel 65783 Repaiatïes onder ga rantie Betaling in overteg. Inlijsten van platen, foto's m schilderijen, keuze uit ca, 50 modellen. Ook moderne brede lichte staaf lijsten. Spoedbestellingen zo moge lijk in één dag gereed. G. v. Loenen, Dam 43—41. Tel. 66192. Schiedam, Te koop gevraagd Gevr 2 of meerspel orgel Aanl'U-'hnccn pri.ii regis Iers merk Bakker Win ren in k«traat 57. Tel. 74387, Rot terdam. Personeel qott. Nette werkster gevraagd voor één of meer ochtend uren per week. Adres Lange Nieuwstraat 173, Schiedam. Fotografie Voor paalolol naar K. van Vutiren, Hoogstraat 106, teL 86720. In spoedgevaj desge wenst to 1 uur klaar Radiobuis, Hoogstr. 92, 68044. Philips radiotoe- Het 68044. stellen 98.-, 162.-", 198.-, 239.-, 295.-, 298.-, 348.- en hoger. Platen wisselaar 165.-, 185.-, 190.-. Gramofoons met pick up 74,-. 82.-. Luidsprekers in diverse prijzen. Ook op ge makkelijke betalingsvoor waarden. Het Radlohuia, Hoogstr. 92. teleL 68044. Pick-up 16.50, 17.50, 20.-, 21.70. Microfoons 16.50, 17,50, 35.- en hoger. Voedingstrafo's 10.50. Smoor spoelen 3.-. Amroh radio- onderdelen. Schema's en boe ken van de Muiderkring, Er kende Philips-service. Diversen laat UW SPIRAAL verma ken tot modem opklap- of kanteibed. Prima afwerking, ais nieuw terug. Het goed koopste adres D.U.IL, Groe nendal la (Broersveldpad), Tel. 67028. Ledikanten, ma trassen, opklapbedden, hut ledikanten. kampeerbedden enz. Kom eens praten. J. v. Konijnenburg Zn. Reparaties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- ;erdamsedijk 265, teL 68021 Schiedam. Voor Uw feesten geen stoe len lenen bij de buren, maar bij ons kunt U ze huren. H. J, Stentler. Stoffeerderij Meubelmakerij annex Repa- ratiën. W. Frankelandsestr. 79 Tel 69974, Het beste adres voor prima reparatie en uitzetten der schoenen is. A. P. Baayens. Broersveld 134, Schiedam. Welke goede naaister wil voor mij enige karweitjes S 222 bureau van dit blad, opknappen. Br. onder no. ff

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1