C D fetmnct Kamermuziekconcert in Stedelijk Museum SFG bevecht zware overwinning op het sterke Tediro Spannende strijd bij Schiedam-D.J.S. Martinit handhaaft zich aan kop van 1 G Spirit (heren) behaalde een grote zege Oourantenrectame rekening-courant boekhouder „Brederode" in Arcade ,Öp Hoop van Zegen' door Aspasia Weer moest HBSS het hoofd buigen Nationale Reserve in Arcade Hengelen in de Schie ..Samuel" opende bibliotheek 2 De Rotterdammers openen zelfs verrassing de score bij Diefstal Parool-beker voor KJV „Schieziekt" AGENDA SCHIEDAMS LAGER VOETBAL HDM-dames te sterk Auto in de sloot Esperanto wint veld Martinit wint Ursus-'t Noorden 1-1 Geslaagd voor kraamverplegmg Burgerlijke Stand ODI-DHS 0-1 DRZ-LSV 2-3 Oud-Katholieke kerk Aartsbisschop uit Amerika terug Onder drankinvloed achter het stuur SCHIEDAM nette slagersjongen of noodhulp Maandag 4 October 1954 /N hoge mate boeiende composities, Annie Nederbragt ontving eö- ucrtolkt in een waarlijk sublieme I kele_, fraaie boeketten. Het concert beheersing van de niet geringe ar- vera o m. bygewoond door de bur gemeester, mr. j. W. Peek, en de wethouder van culturele zaken. mr. M. J. M. v. Kinderen, beiden verge» zeld van hun echtgenoten. ELLY SALOMê tistieke en technische problemen heb ben het eerste concert voor leden van de vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum tot een bijzondere gebeurtenis gemaakt, die icat hierna ook nog volgen moge in de t herinnering van het ueiUKkia zeer grote cental bezoekers zal zijn ge grift. Het RÖntgen-kwartet (J. Röntgen, viool, P. Nijland, viool, M. Steuer, altviool en C, Preuyt, cello) en de pianiste Annie Nederbragt behoren tot de instrumentalisten, wier gaven van hoofd en hart volledig in dienst worden gesteld van het kunstwerk en het is deze in feite enig-juiste artistieke instelling plus de vele 0 gaven, waarmee zij zijn bedeeld (en j toneelstuk „Hij, Zij en Hottentot", waarmee zij niet minder hébben ge- j een spel m 3 bedrijven van William woekerd!), die hun vertolkingen Maples. Het is een spel van liefde voor de toehoorder tot evenzovele en paarden, waarin Sem Harington, probleemloze genietingen maakt. j gespeeld door Nic. v. Seters, betrok - Het Röntgen-kwartet begon het i ken wordt. Hij schept een beetje te programma met een onbekend kwar- veel op over zijn rijprestaties met tet van Joseph Haydn, dat een waarhet gevolg, dat hij aan een race meesterwerk bleek te zijn. Het ge- j moet deelnemen. Het is echter zes -ijale spreekt niet alleen uit thema- jaar geleden, dat luj voor het laatst uek mi verwerking daarvan, maarheeft gereden. Allerlei verwikkelin- oot uit een voor die tijd opvallende i gen zi]n hiervan het gevolg. Het ge- vooruitstrevendheid. Een afwjjking heel loopt goed af. De regie was in Var normale als de cello-obligaat I handen van de heer K. Tubbing. In gebouw „Arcade" aan de Lange Haven heeft het R.K. Toneelgezel schap „Brederode" gisteravond een opvoering gegeven van 't 12 et tweede deel, de rhytlimiek ._n het menuet, die over de maat strepen heen is gedacht en. een har monische vondst, zoals die voorkomt in het laatste Presto zijn klare be wijzen van onbetwistbaar meester schap. Het kwartel no. 3 van Badings heeft, ondanks het moderne klank idioom een sterk romantische inslag. Badings blijft zyn eigen systeem (het gebruik van de toonladder met verhoogde kwart) trouw, legt zich zelf hiermee beperkingen op, maar toont zich als steeds een knap in- strumentator. De beperkingen van Jan Masséus zijn van andere aard. Hij is, evenals Badings, leerling van Pijper ge weest, maai-, waar de één een geheel andere eigene) richting heeft inge slagen, is de ander het specifieke idioom van de leermeester blijven volgen, zij het dan doordrenkt van een aanmerkelijk grotere dosis ge voelsexpressie. Jan Masséus behoort stellig tot de begaafden onder de jongere componisten-generatie, maar De heer M. A. de Jonge heette de aanwezigen hartelijk welkom, in het bijzonder de afgevaardigden van di verse personeelsverenigingen. Spe ciale aandacht vroeg hij voor het „Entréacte Ensemble" o.l.v. de heer J. C. v. Toorn, dat deze avond voor het eerst optrad en voor en tussen de bedrijven voor opgewekte klan ken zorgde. De Rotterdamse toneelvereniging „Aspasia" was Zaterdag naar Schie dam gekomen, om in dc grote zaal van het „Volksgebouw" een avond te geven voor hun Schiedamse do nateurs en donatrices. Zij brachten niet minder dan het bekende toneelstuk van Hevermans „Op hoop van Zegen". Er wordt veel gevergd van speel- ,t -o' "uhh EeveiKu wan het ontbreekt zyn muziek nog teveel 5te,s on ]ers g dit »Jra, san wp7hnhilrA z-YvrvT—r)rf„n Tl-I ,e He» 1 i 1 aan wezenlijke contrasten. Dat is de enige reden, waarom het overigens mooi klinkende en goed geschreven quintet voor piano en strijkkwartet als te lang wordt ervaren. De zoö logische impressies op, 24, korter en daardoor raker, zijn inderdaad een waardevolle aanwinst voor de qua- tre-mains-literatuur. Met Annie Ne derbragt werd dit werkje door de componist zelf vertolkt. Het publiek heeft met grote be langstelling van dit volledig onbe kende programma en de acoustische verbetering van de Aula door mid del van een baldakijn boven de spe lers, kennis genomen en de uitvoe renden met een hartelyk applaus be- Deze wedstrijd, die wegens ter reinmoeilijkheden voor de Boys in Rjjnsburg werd gespeeld, heeft voor HBSS weer niet de zo geer gewenste en ook wel nodige punten opge leverd. Andermaal heeft een beter spelend HBSS, dat technisch de meerdere was van zijn tegenstander, de nederlaag moeten lijden- Een penalty na ongeveer 10 minu ten spelen bracht de score op 1—-0. Een fout in de verdediging deed hier na nogmaals 10 minuten een doelpunt bij, waardoor de stand werd opgevoerd tot 20. Met deze stand kwam de rust. Na de thse zagen we een beter spe lend HBSS, dat echter geen kans zag het veld-overwicht in doelpunten om te zetten. De druk op het doel van Rijnsburg werd zo groot, dat een der achterspelers in wanhoop een der voorwaartsen van HBSS haakte in het beruchte gebied. De penalty leverde het gewenste tegenpunt op. Hierbij bleef het echter, want hoe wel HESS herhaaldelijk aanviel cn het doel van Rijnsburg onophoude lijk bestookte, zagen zij geen kans hiervan profijt te trekken, Bij een van zijn weinige aanvallen na de rust zag Rijnsburgse Boys kans de score nog op te voeren tot 3—1. Het zal voor de Schiedammers no dig zijn, dat zij hun elftal aan een grondige revisie onderwerpen. Wan neer wij hun reservespelers in het tweede elftal gadeslaan, dan moet het toch mogelijk zijn een beter elf tal op de been te brengen. HBSS 2. dat noodgedwongen met enkele invallers moest uitkomen, heeft ondanks deze handicap toch kans gezien de punten mee naar Schiedam te brengen. Zij wonnen met niet minder dan 6—3 van Die Haghe 2, na met 51 te hebben voor gestaan. De grote broers kunnen nier mis schien wel eens op les gaan. matische stuk uit het zeemansleven te vertolken, doch niettemin is de heer L. de Wever als regisseur erin geslaagd om het stuk in de juiste trant door zijn gezelschap te laten spelen. Do Schiedamse contribuanten van „Aspasia" hebben dan ook Zaterdag avond weer ervaren, dat het voor delen biedt, lid van deze vereniging te zijn. Een gezellig bal onder mu zikale leid mg van Jac. Wilson's band. deed de dramatiek van het to neelstuk spoedig vergeten. Het was we! een komische combi natie Zaterdagavond in „Arcade", waar de leden van het verzorgings peloton Rotterdam, het hun dames voor een feestavond bijeengekomen waren. Komisch op de eerste plaats, om dat de Rotterdammers in Schiedam kwamen feesten en voorts, omdat het programma werd verzorgd door leden van de Nationale Reserve uit Vlaardingen. Dit cabaretgezelschap bracht on der leiding en regie van Fr. Ver- hey en Jan Holleman de revue „Cocktail en Confetti". Beide regisseurs als hoofdrolspe lers dwalen in dit stuk door de we reld en komen na bezoek aan diverse landen in Arabië terecht, waar zij ook kennis maken met een harem. Daar zij zich echter op verboden grond bevinden worden zy aanvan kelijk gevangen genomen, doch we ten zich vrij te pleiten, zodat zij mo gen blijven en aan het eind van het stuk aan een bal deelnemen. Het was een komisch stuk, goed gespeeld, zodat de aanwezigen zich hebben vermaakt. De avond werd geopend door ka pitein H, C. Stek, Een gezellig bal besloot de avond. De hengelaars vereniging „De Kar per" organiseerde een hengelwed- strijd in de Delftschhavensche Schie te Overschie. Ondanks het mooie weer was de vangst slecht. De prijzen werden gewonnen door: lste prijs: H. J. Prein; 2de prijs: M. Schwagermann; 3de prijs: M. Berk hout; 4de prijs: J. Hoogstad; 5de prijs: G, Kramer. De C.J.M.V. „Samuel" opende Za terdag weer haar bibliotheek. Het aantal boeken bedraagt c.a. 1800, De leesprijs is 10 cent per deel per week. Van dit geld worden regelma tig nieuwe boeken aangeschaft. Voor de uitlening kan men terecht op Za terdagmiddag van 5 tot 630 uur in de Constistorie van de Nieuwe Kerk in de Oude Maasstraat. (Advertentie l.M.) te£UR5 VOOR MODS 1 HUfS HOUDING 1 Nog slechts dagen Woemdaaavond 11*our SLUITING Dinidagmorgsn 11 uur d» bloicoopzaal LEZING ij door Dr H. de Graal „Hygiëne in do huishouding voorheen en thans". Dinsdag S Oct. uitreiking j van GOUDEN INDUS I DAMES ARMBANDHOR-I i. LOGE, RU TON STOF-! ZUIGER, MARTINI REGENMANTEL remina is wasfestijn Voor de tweede keer heeft de Kla- verjasvereniging „Schiezicht" de „Parool-beker" gewonnen. Een ver tegenwoordiger van „Het Rotter- damseh Parool' overhandigde gister avond de beker aan de voorzitter van K.J.V. „Schiezicht", de heer J. F. Klepke. De tweede prijs werd be haald door K.J.V, „jaap's Vrienden". De heer Klepke overhandigde de voorzitter van deze vereniging, de heer A. J. Kramer-Freher eveneens een beker. De uitslag van de wedstrijden luidt-' 1. Schiezicht. 12215 pnt; 2. Jaap's Vrienden, 11972 pnt.; 3. Raad's Vrienden 11851 pt.; 4. Ons Thuis 12593 pt; 5 Sport Kerkstraat 11513 pt.; 6. De Bruinvis 11066 pt.; 7. Ons Genoegen West 10356 pt.; 8 Singel Boys 10Ö91 pt.; 9. Sieni's Vrienden 10080 pt.; 10 Het Anker 9560 pt. De 28-jarige huisvrouw S. H. uit Schiedam werd Zaterdag aange houden, verdacht van diefstal bij de Cr ma B. v. d. H. Er werd proces verbaal tegen haar opgemaakt. De 28-jarige huisvrouw S. H. uit Schiedam werd Zaterdag aangehou. den, verdacht van diefstal bij de firma B, v, d. H. Er werd proces verbaal tegen haar opgemaakt. SVat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: C. J. Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen by ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80 Tel. 692S0. Tentoonstellingen; Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen). Stedelijk Museum. Expositie Plant soenendienst 25 uur. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten- RR. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2, 4, 15, 7 en 9.15 uur: „De grote Caruso". Monepole: 3, 5 7 en 9 uur uur: „Het mysterie vsn de groene handschoen". Voorstellingen: Volksgebouw: 8 uur: RTV „As pasia" „Op Hoop van Zegen". Arcade: 8 uur: Nationale Reser ve Cabaret-avond. Stedelijk Museum: Concert 8 u.: Röntgen Kwartet, Men keek Zondagmiddag even vreemd, toen vyf minuten na het begin van d-e wedstrijd Schiedam— DJS. de bal reeds achter de Schie damse doelverdediger in het net lag. Dit doelpunt ontstond door een overrompelende aanval, waarop de Schiedamse verdediging geen kijk had. Het was dus oppassen gebla zen. Na van de eerste schrik bekomen te zijn, kregen de spelers meer zelf vertrouwen, kwamen beter in het spel en kregen de gelegenheid ook goede aanvallen op te zetten. Hier door geraakte het spel in evenwient en kwamen van beide zijden aan- Hekelingen, op de eerste plaats in 1 A, heeft onze stadgenoot W. F. er met 2—1 onder gehouden en staat nog met het volle pond aan de kop. W.F. zal plies in het werk moeten .stellen om wat beter voor de dag te komen, anders zou het dc verkeerde kant uit kunnen gaan. In deze afdeling kreeg SVDOV een nederlaag te slikken tegen AVS. Hierdoor heeft het de eerste verlicspunten moeten noteren, doch blijft desondanks op de derde plaats. Voorts is in deze afdeling nog wel vermeldenswaard, dat A.V.O., dat bij de laatste drie op de rang lijst staat, kans heeft gezien Roga het eerste verlies toe te brengen. Hierdoor is A.V.O. op de 7e plaats gekomen en is W.F, naar de achtste afgezakt. In een zeer goede wedstrijd heeft het eerste herenelftal van Spirit in Den Haag HHIJC HI met 5—1 ver slagen. Binnen de eerste tien minuten van de wedstrijd had Spirit reeds een 4o voorsprong bereikt. Met een overdonderend offensief» waartegen over HHIJC niets kon stellen, wer den, vooral door het te laat reageren van de keeper, alle geboden kansen benut. Driemaal scoorde A._ter Braak en eenmaal C. de Kievith. Spint voelde zich, na deze grote voor sprong veroverd te hebben, enigszins zeker van zijn zaak en speelde nu 'n spelletje met veel solo-spel. doch met weinig resultaat. Na de rust leefde de strijd een weinig op en zelfs wist HHIJC van een misverstand in ae achterhoede te profiteren en passeer de de Spiritkeeper, 4X, Daarna werd echter geen krimp meer gege ven en vooral de opstelling van li ter Braak als back bleek een succes, HHIJC kwam er niet meer aan te pas. Even voor het einde wa_s het nogmaals A., ter Braak, die dc HHI.TC keeper wist te verschalken en de stand zodoende op 51 le brengen. Het was een prima wed strijd met een volledig elftal zonder invallers. Waarschijnlijk is hiermee het goede pad gevonden. De dames I speelden uit tegen het sterke HDM. Dit zeer sterk spelende elftal, zowel wat techniek als snel heid betreft, bleek een te zware op gave voor onze dames, alhoewel .zij dapper weerstand boden. Tot tien minuten voor het eindsignaal wisten zü de stand op een l0 achterstand te houden en het zag er zelfs soms naar mt, dat de gelijkmaker ge scoord zou worden, het mocht echter niet gelukken. «tv** ïn de laatste minuten brak HDM echter de Spirit weerstand en wist de bal nog tweemaal in het Spirit- net te plaatsen 3-0. Vooral dank zy het sublieme werk van de Spirit- keepster L. Beukers heeft Dames I dit ondanks alles toch nog eervolle resultaat behaald. Het was een wed strijd met een maximum aan tempo en techniek. Heren II kon het in tempo niet bolwerken tegen Rapid uit Gorin- chem en leed een 2—0 nederlaag. Heren III behaalde een gelijkspel in een zeer sppannende en sportieve wedstrijd tegen Siseo II uit Leiden. Andere uitslagen waren: Dames: Soirjt IILeonidaS ÏÏT Spirit in—HHIJC 3V Spirit IV—Hudito Hl Spirit VRing Pass III Ring Pass A—Spirit A Ring Pass B—Spirit B Heren: Asvion A—Spirit A 3 3—0 1—3 0-3 0—0 1—1 1—1 In deze afdeling voor Schiedam dus geen enkel winstpunt. Zaterdag schreven, wij over het „stiefkind" Ursus, in 1 B., dat on deraan bengelend nog geen enkel puntje had bemachtigd. Ursus heeft het gisteren klaar gespeeld aan de koploper Het Noorden een puntje afhandig te maken waardoor Ur sus de rode lantaarn is kwijt ge raakt en deze aan Oud Beijerland heeft overgedragen, S.F.C. houdt na de promotie in 1 B kranig. Gisteren heeft Tedioro op eigen terrein, een 43 nederlaag moeten boeken. S.F.C. heelt hier door uit 3 wedstrijden 5 punten en Het Noorden, dat bovenaan staat, «i|. 4 wedstrijden 7 punten» SFC is nu van de 5e plaats naar de tweede verhuisd als zware concurrent van Het Noorden. In I hebben de Schiedammers dus 3 winstpunten behaald. Gaan wij in 1 C kijken, dan zien wij dat Martinit ook gisteren op de goede weg is gebleven en de vier de wedstrijd, ditmaal tegen R.CJR' DLLS. met 2I heeft gewonnen, wel voorbeeld in dezelfde afdeling is gevolgd door Schiedam, dat met 3—D.J.S. eronder hield. Vier pun ten dus in 1 C. Schiedamscbe Boys wonnen in 3 C van O.M.L. met 3—1. Ursus 2 verloor met 01 van Nes- toro 2, Ursus 3 deed hetzelfde met 0—4 van Saturnus 2, Schiedam 2 won met 4—3 van Het Noorden 2. terwijl Schiedam 3 gelijk speelde tegen Hekelingen 2. het 4e elftal echter verloor met 0—10 van Hur ricanes 3. S.F.C. 3 won met 8—2 van Te diro 3, het 4e van Z.V.C. 2 en het vijfde elftal van deze vereniging verloor echter met 50 van N.R.C, 3, ook het 6e elftal kreeg een broek je van 74 van Sportvogels 5, ter wijl tenslotte het A elftal een 1—0 overwinning boekte van het V.F.C. A elftaL Al met al is gepasseerde Zondag niet slecht geweest voor de Schie dam se verenigingen, hetgeen onte genzeggelijk weer moed geeft voor de volgende week. vallen, welke echter geen succes hadden. Tot aan de rust bleef hier door de stand op 01. Voor het spelverloop van de tweede helft van een wedstryd wordt door menigeen in de rust al een bepaald idee gevormd, dat men hoopt verwezenlijkt te zien. Of de Schiedamse supporters op een over winning hadden gerekend weten wij niet; wèl weten wij, dat zy die het tegenovergestelde hadden verwacht dubbel tevreden naar huis zyn ge gaan. Want in de tweede helft werd het spel van Schiedam beter en reeds kwam na tien minuten dc gelijkma ker van de voet van. Renicrse. Ëen goed aangegeven bal van de links buiten stelde hem hiertoe in de gelegenheid. En nog geen vijf minu ten later was het de zelfde speler die de stand op 21 bracht en alle spelers, inclusief supporters, goede moed gaf. DJS kwam ook nog wel diverse malen aan bod, doch de verdediging speelde rustig en kon opgezette aanvallen onderbreken. De voorhoede bleek nog niet alle kruit verschoten te hebben want tien minuten voor het einde maakte Van Gent aan alle onzekerheid een einde door er 3l van te maken Een goed succes voor Schiedam dus! Schiedamse politie werd tweede iii Rode Kruismars Bij de achtste Rode Kruismars, die tijdens het weekeinde te 's-Gra- venhage werd gehouden werd in de afdeling politie, de tweede prijs be haald door de deelnemende groep uit Schiedam. Op de hoek van de Vlaardingcr- weg en de Laan van Boles reed Za terdagavond omstreeks elf uur een personenauto, bestuurd door de heer J, B. uit Vlaardingen achteruit de sloot in. Bij de Laan van Boles wil de de auto keren, maar nam de bocht te kort en reed in de sloot. Een kraanwagen heeft de wagen er uitgetrokken» De auto was niet be schadigd. Persoonlijke ongelukken deden zich niet voor. Tijdens het internationale Espe- rantocongres te Haarlem declameer de Nel Oosthout in Esperanto het omvangrijke stuk „De conferentie der dieren". Professor W. E- Collenson, die reeds jaren aan de universiteit te Liverpool Esperanto doceerde en wegens zijn leeftijd ontslag nam. werd opgevolgd door professor T I. Wiener» Hoewel nog niet nauwkeurig de getallen zijn vast te stellen van het aantal nieuwe cursisten dat z'ch overal in Nederland heeft gemeic, kan men wel aannemen, dat de be langstelling voor Esperanto weer groeiende is. Esperanto-agendo Merkredon, la 6an de oktobro. La traktado de la agado kaj rezulto de la verda monato ee gek: v, Gink, Ploegstr. 19. Venu multnombre. Het is geen gemakkelijke overwinning geweest, die S.F.C. in een uitwedstrijd op Tediro heeft bevochten. Aanvankelijk waren de gastheren fel in de aanval en hebben de Schiedam mers geen klagen gehad over de deklat en staanders, die enkele malen de bal keerden. Na een kwartier spelen kwamen de Schiedammers blijkbaar op hun gemak en konden zij zelf ook aan vallen gaan opbouwen. Kort hierop kondon de Schiedamse supporters juichen, want een goed aangegeven bal van rechtsbuiten Noordijk wordt door Meijster goed behandeld en bet net trilt achter de doelverdedi ger van Tediro (O—l). Dit doelpunt gaf blijkbaar een in jectie aan de spelers, want nog geen vijf minuten later is de stand op 0—2 gebracht door dezelfde speler. Tediro kan hier geen genoegen mee nemen en komt gevaarlijk opzetten. De Schiedammers werden ui de verdediging teruggedrongen. Door een fout in de verdediging was het even later I2. Verwoed kwam SFC nu opzetten en nog geen drie minuten later was het Niebcrg, die de stand op 13 bracht. Even later ontsnapte SFC aan een groot gevaar toen de bal na een felle aanval maar juist langs de paai achter snorde. Nog voor de rust Was de stand wederom veran derd, nadat Meijster voor het vierde doelpunt had gezorgd. Na de rust bleek de doelpunten- regen van SFC gestopt te zijn. Na aanvankelijk wat overwicht kwa men de Tedrro-mensen beter op dreef en moest SFC wat meer aandacht aan de verdediging gaan schenken. De achterhoede sloeg de diverse aanvallen af, doch na een klein half uur in de tweede helft had Tediro succes en was de stand 2-4. De Schiedammers bleken wat uit gespeeld zodat er overwicht van de Rotterdammers komt. Menig schot werd op het Schiedamse doel afge vuurd, doch de doelverdediger bleek niet gemakkelijk te passeren. Onge veer 10 minuten voor het einde echter moest hij voor een hard schot zwichten, 3 —4. Tediro zet nu alles op alles om minstens de ge lijkmaker et forceren. Aanval op aanval werd ondernomen, doch de verdediging hield stand en was te vreden toen de schiedsrechter het eindsignaal liet horen. Ne de gedwongen rust van vorige Zondag, kwam Martinit tegen RCR/DKS direct in de aanval en uit de opgezette goede combinaties kwa men uiterst gevaarlijke momenten voor de RCR verdedging, die zich echter goed weerde, vooral bij een schot van Fabri weerde zij zich uit stekend. Maar hier moest een doel punt van komen, toch moest eerst RCR/DKS aan een goedkoop doel punt komen, toen de rechtsbinnen van flinke afstand een hard schot naar Troost afvuurde en deze liet glippen, kreeg.. Marfinit een onver diende achterstand,-3—0, Maar de Martinit machine bleef zeer goed draaien cn hier was het Wolthuis die de verdiende gelijkmaker scoor de, I1. Met een keurige aanval over rechts scoorde Wolthuis het tweede doelpunt. Dit doelpunt werd geannuleerd. Dit was echter het sein van de rechtsbuiten die zich keurig wist vrij te spelen en de keeper op prachtige wijze wist te passeren en zodoende Martinit aan een verdien de 21 voorsprong te helpen. Na de rust met de wind tegen kreeg Mar- tinit's achterhoede het zwaar te ver duren en daar de voorhoede nu ge regeld in de buitenspel val van RCR/ DKS liep, bracht de tegenpartij het ook niet verder. Verdere uitslagen: Martinit 2— DOK 2 2—4; Martinit 3Noorder kwartier 41; LMO <4—Martinit 4 61; Martinit aUrsus a 03. Het tot nu toe ongeslagen Noorden heeft aan de Havendijk een veer moeten laten- In een soms te harde wedstrijd is het er niet in geslaagd Ursus te verslaan» In het begin van de wedstrijd wo gen belde teams tegen elkaar op met misschien licht overwicht van Het Noorden. Na 15 min. spelen komt de bal bij de geheel vrij staande Noor den mid voor die geen moeite had er 0—1 van te maken. Ursus viel sterker aan en verschil lende gevaarlijke aanvallen waren het gevolg hiervan. Het was nog voor rust dat de gelijkmaker ge scoord werd. Bij een UrfoUs-aanval gaf Mulder de bal van links door naar Kampen die voor de gelijkma ker zorgde. Na rust werd er fel gestreden om het wennende doelpunt, doch hoewel beide doelen beurtelings in gevaar kwamen, bleef het 11 en Voor het op 30 September 1954 gehouden examen voor de aanteke ning Kraamverpleging in het Ge meente-Ziekenhuis slaagden de zus ters A. de Bruin, J. R. Chr. Dijks hoorn, J. J. Visser en G. van der Schoor. Geboren: Theodor B. zoon van A. M. v, d. Linden en B, H. M. Jönstho- vel; Astrid dochter van M. Sla venburg en E. A. J. Plomp; Gerdina J. dochter van P. J. Rebers en M. A, van Pelt; Franciscus A. M. zoon van G. C. van Vliet en M. G. Thomassen; Anthonius W. M. zoon van A. W. M. Schreij en P. J, Conradie. Feest, voor de oudjes Voor het achtste jaarfeest van de Algemene Bond van Ouden van Dagen, dat Woensdag en Donder dag 13 en 14 October in „Musis Sa crum" wordt gehouden, kan men Dinsdag, "Woensdag en Donderdag voor de middag plaatsksarten halen in de sociëteit „Blauwe Huis" aan de Lange Nieuwstraat. Men mofrj het lidmaatschapsboek je met de zegel van 1954 meebren gen. - De heer A. Peeters, te Schie dam is geslaagd voor het candidaats- examen tandheelkunde aan de Rijks universiteit te Utrecht daarmede had Ursus de eerste punt binnen. Het tweede verloor van Nestoro 2 met 3—0. terwijl het derde een 4—0 nederlaag te incasseren kreeg bij Bloemhof 4. In een vry spannende wedstryd, waarin O.D.I. voor de rust en DHS na de rust de toon aangaf, is het D.H.S. gelukt een magere 1—0 over winning te behalen. O.D.I. startte in hoog tempo waar door D.H.S. in de verdediging werd gedrukt Maar voor het doel was O.D.I. onproductief, terwijl de ver dediging van D.H.S. goed in vorm was. De rust brak aan met blanco stand. Na rust kwam D.H.S. er beter in en na ongeveer een kwartier spelen gaf J, Kerssemeijer D.HS, mot een mooi doelpunt de leiding. O.D.I. verslapte wat en D.H.S. bleef steeds goed het tempo aangeven. Al met al was de kleine overwin ning verdiend. De overige uitslagen luiden V.O.C. 2—D.H.S, 2 Germinal 2—D.H.S. 4 D.HS 5—S.M.V. 5 Feijenoord 15D.H.S. 6 DTJ.S. 7—D.R.L. 5 1—1 2—2 5—1 3—3 2—4 In een thuiswedstrijd tegen LSV heeft onze stadgenoot DRZ het cr lelijk bij laten zitten. LSV had reeds na tien minuien een 1—0- voorsprong door toedoen van do linksbinnen, die van verre een schot loste. DRZ liet het niet bij d«ze achterstand. Binnen een minuut had D. Muilwijk een rush van af de buitenlijn de gelijkmaker gescoord. De strijd ging hierna lange tijd ge lijk op. Beide partijen streden fel om een voorsprong en het geluxte DRZ om deze een kwartier voor rust te bemachtigen. Van rechts gooide Altorf de bal goed voor en weer was het Muilwijk die de doel man het nakijken gaf. Vijf minuten na de rust was het 2—2 en pen kwartier hierna werd het 3—2 voor LSV. Tegen het einde herki*eeg D HZ het zelfvertrouwen. Enkele goe de aanvallen werden opgezet. Het was evenwel te laat en de Roodwit- tcn moesten met de nederlaag ge noegen nemen. DRZ 2ODS 3 1—5; DRZ 3— Hion 3 4—1; DRZ 4—De Rode Leeuw 61. Advi-rtentte t M.) Ook de Menbelbeuts Dinsdag- en Woensdag avond tot 9 uur geopend. Een prettige gelegenheid om nu eens samen met uw man of ver loofde de uitgebreide collectie meubelen bij de Meubelbeurs te komen bezichtigen (zonder koop verplichting) Lijn 4, 11, 16 of 22 brengen U naar de Grote Visserijstraat 810 bij de Malhen.brug, Rotterdam Met het motorschip ..Westerdam** van de HollandAmenka-Lyn is hedenmorgen in ons land terugge keerd mgr. prof, dr-Andreas Rin kel. aartsbisschop van Utrecht, ver gezeld van kanunnik Th, Moleman uit Dordrecht. Mgr. Rinkel vertrok op 17 Juli met hetzelfde schip naar de Ver enigde Staten waar allerearst de Tweede Assemmblee van de Wereld raad van kerken te Evanston werd bijgewoond. Voorts werd een tour nee gemaakt dcoi" de Pools natio naal katholieke kerk in de Verenig de Staten (de oud-katholieke kerk in Amerika) en assisteerde de aarts bisschop bij de wijding van twee bisschoppen te Buffalo. Ook werd het seminarie van genoemde kerk te Scranlon bezocht. Voorts waren er tal van contacten met de epis copale (Anglikaanse) kerk in Ame rika. De 36-jarige winkelier C. J. M. v» d. M was er de oorzaak van dat Zaterdagavond een motorrijder te gen zijn auto botste op de Franse laan. De motorrijder, de 24-jarlge stucadoor F. M. van den Berg uit de Pietor Postlaan en de duopassa gier, de 20-jarige monteur J. Schip pers uit de Catharinastraat werden gewond en moesten naar het Cool- singelziekenhuis vervoerd worden. Do automobilist, die onder drankin vloed verkeerde, is ter ontnuchte ring opgesloten. Heden nam de Heer tot onze diepe droefheid, na een langdurig geduldig gedragen lijden, nog on verwacht, van ons weg onze innig geliefde Man, Behuwdzoon, Broeder, Behuwd broed er en Oom, HENDRIK ZWAAN in de ouderdom van 55 j. Uit aller naam W. Zwaan-de Wildt Schiedam, 2 October '54 Singel 93 De teraardebestelling zal plaats hebben Woensdag a.s. op de Algemene Be graafplaats Viaardinger- dijk te Schiedam. Vertrek vanaf het sterfhuis n.m. 1.15 uur. GEVRAAGD: VAN DER MOST Broersveld 100 Schiedam. is met te vervangen Op fabriekskantoor te Schiedam is plaats vacant vooi: vrouwe, administratieve kracht leeftijd 1719 jaar, bekendheid met machineschrijven en stenografie strekt tot aanbeveling cn accuraat meisje leeftijd ongeveer 16 jaar voor eenvoudig kaartsysteemwerk Brieven met opgave van leeftiid en verdere gegevens ouder letter S 223 bureau van dit blad. J. J. MEDEK EN ZN., N.V. Distilleerderij „De Zwaan" Noord vest 93-95, Schiedam vraagt voor direct in bezit van praktijk-diploma boekhouden. Leeftijd 20 t.m. 22 jaar, Br. m. volledige inlichtingen te richten a.d. directie. cfk «fe> «&D <£b Tarief tot en met 15 woorden ƒ0.65 Elke vijf woorden meer f 0.2U Mica vuor haard en kachel in 80 verschillende maten voorradig. Lage prijs, rub ber toehtband 21 ct p. mtr. Frans van Thienen. Broers veld 123, telef. 69799. j Personeel qevr. Nette werkster gevr. voor één of meer ochtenden per week. Adres: Lange Nieuw straat 173, Schiedam. Te koop aGYigeb. 1 Diversen j Zojuist ontvangen nieuwe aanvulling van onze voor raad oud-hollandse koper sier werkstukjes er) tegen nog lagere prijzen. Bokhorst, Hoogstr. 34. Groeneiaan 36. Ronde glasplaten, scftuif- ruiten, glas Id lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, autorui ten enz levert O Locpik's Glasindustrie, Baterstraat 39, Telefoon 68945, Wij hebben een enorme col lectie speelgoed, poppen, kranen, auto's, dinky toys enz. enz. Komt eens kijken bij Bokhorst, Hoogstraat 34 en Groeneiaan 36. Zyn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze mei de nieuwste vergrotingsmsial- latie. Schoénrep bedrfjf „Ex celsior" Dam 36. tel. 66874. Dames: Permanent Wave v.a. 6.— tot f 12,50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50. Modelknippeu 1.— Jac v. Kalker. Maison „Mo dem". Hoogstraat 53. teL 69750. Gordijnrail, geheel compleet, lp. mtr; gordijnroeden 75 ct p. mtr; gordynveer 40 ct p. mtr; traproeden 32, 34, 50 ct, l.~ en 1.20. Lo- perpennen, gordijnringen, schroefogen enz. Frans van Thienen, Broersveld 123, te lefoon 69799. Kepuraties kunstgebitten Ook voor spoedgevallen Rot- cerdamsedijk 265, teL 68021 Schiedam,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1