C slag. en Onverwachte nitsl Glasz en Martin bouwen bij de Lijnbaan mAmmmNiimmmmslisSm KORFBAL Schiedam ivint van TOV, maar Succes' en 0D1 stellen teleur AGENDA Examens Wijkavond van wijk 3 der Herv. Kerk Vordering met bouw van dak 6 van Wilton-Feijenoord Kluchtige atoomspionnage in Monopole-theater Padvindsters bijeen Wie heeft er iets verloren Sehoenreparaties 10 pCt duurder Burgerlijke Stand Nieuwe boeken Oudslrijders waren bijeen Werk is vandaag begonnen Beroepenvoorlichting wordt bestudeerd door commissie Dode en gewonde bij botsing tussen auto en motor Geelzuchtepidemie in Overloon bedwongen FILMAVOND V.P.R.O. AFSLAG PLATE 9 jur 37M 380 INCASSEERDER bij de AFHAALD1ENSÏ CN MHitHUJ Dinsdag 5 October 1954 dr.*! .L-. Een spel van silhouetten Het is by de korfballers allemaal anders gegaan dan -we hebben kunnen ■vermoeden- Schiedam gaven, we niet veel kans tegen T.O.V., maar zie: de roodzwarten logenstraffen de voorspelling door met niet minder dan een 84 overwh ning uit de bus te komen Succes en Ol>I dichtten wc over winningen toe, maar zij hebben het weliswaar enigszins tegen de veld spelverhoudingen in niet verder kunnen brengen dan respectievelijk tot een 44 gelijk spel en een 45 nederlaag Men zou bijna gaan denken, dat de dames en heren eens hebben willen, laten zien, dat we er niet veel kijk op hebben „Schiedam", is tegen T.O.V., en en de vrij hoge temperatuur waren dan speciaal in het laatste deel van de tweede helft, wel erg uit zijn slof geschoten. Nu moeten we eer lijkheidshalve zeggen, dat de speel- kracht van de Dordtenaren ons niet is meegevallen. Dat viel het eerste kwartier al op, waarin D. Vermeu len voor een 20 voorsprong zorg de. Daarna herstelde T.O.V. zich aanmerkelijk en toen dachten we een ogenblik dat Schiedam het niet zou kunnen redden. Het duurde ech ter te lang voor de gasten kans zagen gelijk te maken en dat ge beurde tenslotte een kwartier voor rust met een dubieuse treffer. Direct na de thee liet mei- S. Krug met een goed doelpunt 3—2 noteren, maar weer bracht T.O.V. de belans in evenwicht. Dat zou nog eens gebeuren. Met zijn derde doelpunt bracht t>. Vermeulen de stand op 4—3, maar opnieuw kwam de gelijkmaker. Alles scheen nog mogelijk, maar de resterende speel tijd liet Schiedam zien wat enthou siasme vermag. De Dordtse korf kwam herhaaldclyk in gevaar en eindelijk gelukte het L. v. d Kraan met behulp van een T.Q.V.-speler. die tegen de paal duwde, een van zijn schoten door de korf te laten glijden. Dezelfde speler had spoedig ■weer succes (6—4) en toen was het pleit beslecht. Schiedam bleef ver woed aanvallen, terwijl T.O.V. geen kans meer zag zich aan de druk te ontworstelen. In laatste opstel ling bracht J. v. d. Kooy met twee goede treffers de eindstand op 34. Succes heeft tegen O.D.O. in Dor drecht een moeizaam gelijk spel uit het vuur gesleept In de eerste helft waren de partijen aan elkaar Se- waagd, maar na de rust waren onze stadgenoten in het veld het sterkst, doch voor de korf schoten zij schro melijk te kort. In de eerste minuut viel er al aan beide zijden een doelpunt; O.D.O. nam het eerste voor zijn rekening, mej. N. Ouwen - dijk het tweede voor Succes. Daarna nam de thuisclub weer de leiding, maar F, A. Baai» en S. la Lau 2orgden er voor. dat de rust met een 2—-3 voorsprong voor Suc ces inging. Het had er alle schijn van, dat de overwinning niet moei lijk te behalen zou zijn. Maar het leek wel of de O.D.O.-korf gesloten was. Van de weinige kansen aan de andere zijde profiteerden de Dordtenaren beter. Zij draaiden de rollen om en namen met 4—3 de leiding. Nu moesten de blauwwit te» alle zeilen bijzetten, om eert ne derlaag te voorkomen. De eerste gelegenheid bleef onbenut door het missen van. een strafworp, maar in de laatste minuut zag A. Bons nog kans de gelijkmaker de scoren (4—4). O.D.Ï. kwam op eigen veld bin nen. de lijnen tegen De ijsvogels uit Den. Haag. Het is een aardige, maar in een traag tempo gespeelde wedstrijd geworden. Het zware veld hieraan wd debet. Onze stadgeno ten openden de score, waarna de Hagenaars geluk maakten. Daarna werden de doelpunten netjes om beurten gescoord, waarbij O.D.3. steeds het eerst aan bod kwam. Bij de rust was de stand 22 en één minuut voor het einde 4—4. En toen zagen de bezoekers kans om de strijd in hun voordeel te beslis sen, waarna de withemden de ge legenheid ontbrak om de achter stand in te lopen. Ook in deze ont moeting waren de Schiedammers in het veld sterker, maar men zag geen kans dit overwicht in doel punten om te zetten. O.D.I 2 is goed op dreef. Voor de derde maal in successie werd een overwinning behaald. Ditmaal werd Rotterdam Zuid 3 met een 5—1 ne derlaag naar huis gezonden. Succes 2 brengt er weinig of niets van te recht dit seizoen. Van Sperwers 3 werd met 60 verloren. De junioren boekten de volgende resultaten: Het Zuiden ASchie dam A 121; Het Zuiden CSuc ces A 12 en O.D.O. A—O.D.I. A 5—1. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: C. J. Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en GJD, Tuinlaan 80. TeL 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen). Stedelijk Museum. Expositie Plant soenendienst 2—5 uur. Leeszalen; Gem, Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 3.30 tot 4,30 uur en iedere avond (behalve Woensdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. RJS. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2, 4,15, 7 en 9.15 uur: „De grote Caruso". Monepole: 3, 5 7 en 9 uur uur: „Het mysterie van de groene handschoen". Voorstellingen: Volksgebouw: 8 uur P.v.d.A. le den verg. en film. Musis Sacrum: 8 uur. Kath. Kring „Die Edele Vrouwe". Aan de Technische Hogeschool te Delft slaagden voor het propaedeu- tisch examen voor scbe'kundig in genieur B. J. Hoek, W. Maassenvan den Brink en J. van Mourik te Schiedam. In gebouw Irene aan de Nieuwe Haven heeft wijk 3 van de Ned- Herv. Gemeente te Schiedam gis teravond de eerste wijkavond van dit seizoen gehouden. De wijkpre- dikant ds H. W. Hemmes heette de aanwezigen hartelijk welkom. Daar na werden vertoond „Energie voor allen", een film over deelectrici- to'tsvoorziening cn „Heidi" die i» Duitsland speelt en mooie natuur opnamen te zien geeft. „Achter de Wolken' van VPRO-NPB Op Woensdag 6 October a.s. 8 uur nam. zal de VPRO m samen werking met de Ned. Prot. Bond een filmavond geven in het ge bouw van de NPB, Westvest 92. Vertoond zal worden de zeer bekende geluidsfilm: „Achter de Wolken". Deze film behandelt het vraag stuk v3n de „displaced persons" M het na-oorlogse Duitsland. Ds J, B. Schouwink. Voorganger van de Ned. Prot. Bond te Schie dam, zal hierbij een inleidend woord spreken. Belangrijke verhoging Zaterdag plaatsten wij een arti kel over een door de Algemene Be drijfsgroepen Centrale gehouden vergadering van arbeiders in de Drank-industrie inzake de lonen en arbeidsvoorwaarden, waarboven wij als kop plaatsten „Geringe Loonsverhoging". Van betrokken zijde wijst men ons er op dat de loonsverhoging niet gering is ge weest, maar zelfs belangrijk ge noemd mag worden, hoewel de ar beiders nog verschillende wensen hadden. De bouw van het nieuwe dok van Wilton-Fijenoord vordert gestadig en. om aan het bouw-schema te vol doen wordt alles op alles gezet, op dat in de loop van 1955 dit nieuwe dok gereed zal zijn voor de ont vangst van vele grote reparatie schepen. Aldus lezen wjj in „Wil ton-Fijenoord Nieuws", het perso neelsorgaan van Wilton-Fijenoord in Schiedam. Op 1 Augustus was reeds 68.000 m3 beton gestuit ontstaan uit 20.000.000 kg cement, 106 000.000 kg grint en 62.000.000 kg zand. Nog ongeveer 17.000 m3 beton moet worden ver werkt en dan 2al dok 6 klaar zijn. De gehele dokvJoer is reeds gereed. Naast de reeds opgetrokken dokwan- den van dok 6 ig het aanvullen met grond in volle gang. In totaal is 500.000 m3 grond afge graven. Wanneer men daarvan enig idee wil hebben, dan zou men het als volgt kunnen voorstellen: Vrachtauto's van 5 meter lengte, niet een inhoud van 5 m3 grond per vrachtauto, geven achter elkaar ge plaatst een lengte van 100.000 maal vijf meter is 500 km of wel de af stand van Rotterdam naar Gronin gen en terug. Dergelijke cijfers bewijzen toch wel weer de ontzaggelijke hoeveel heid werk, die daar verzet is. Tot slot kan nog vermeld worden dat 325 bouwvakarbeiders met de bouw van het dok bezig zijn. Het begin van „De loodgieter en het atoomgeheim" (Top Secret) be looft een film in de stijl van de beste Britse cine-comedies, Een onder geschikt ambtenaartjedat zich gespecialiseerd heeft in het ontwerpen van sanitair, verlaat in een boze bui de ondankbare overheidsdienst, die weinig respect toont voor zijn uityindersgeest. Bij toeval (en vergissing) verwisselt hij zijn tas met een nieuw ontwerp voor een bijzonder snel doorstromend soort stortbak, voor een geheimzinnig valies, dat de laatste Britse vinding op atoomgebied bevat. De film levert hierbij bijzonder ver makelijke spot op de ijdelheid en dikdoenerij in ambtelijke en regerings kringen, op de belachelijkheid der bureaucratie en op de barbaarse ver zorging in de Engelse hotellerle. Onze jonge loodgieter raakt na een kort verblijf op Guernsey, dat hij uit walging voor het inferieure menu verlaat, in Frankrijk verzeild, waar hij zich de geneugten van het goede leven gaarne laat aanleunen. Inmid dels maken niet alleen de Engelse recht'rein-u.s. maar ook de Russen en hunr. Fivmse psitijbroeiers Jacht op het aigtsSoze Jocdgietertje en het duurt dan ook niet lang of de on- schMidige sul:kei wordt als een twee de Poptecorvo op het Kremlin inge naaid. Kier begint rle komhvne toon van de fiixn een bedenkelijk, goed koop geluid te worden,want over dreven grappenmakerij met zich idioot aanstellende Russen is een veel zwakker wapen dan spot op de eigen Britse eigenaardigheden. De bewuste stukken wisselen ook in Moskou meer dan eens van eigenaar, maar het wal banale slot brengt ze natuurlijk toch in de juiste handen. Behalve George Cole (de loodgieter) spelen in deze film van Zampi, Os car Homolka en Nadia Gray. (Tot en met Donderdag ïn Mono- ,pole). De afdeling Vlaardingen en Schie dam van het Nederlandse Padvin- sters Gilde organiseren Vrijdag 8 October om 8.00 uur in het club huis van de Schiedamse padvindsters „Boerderij De Vijfsluizen" een pro- pagand a-avond voor ouders en be langstellenden, waar enige trainers van het Gilde iets over de padvin derij zullen vertellen en enige films van en over de jeugdorganisatie zul len tonen De avond is georganiseerd door de leiding van de VIOOL-groep Vlaar dingen, de leiding van de TONO- groep Schiedam en de leiding van de RAVO-groep Schiedam Diamanten en gouden huwelijk Op 10 October hoopt het echt paar G. Leerintveld, aan de Burg. Knappertlaan 207 het 60-jarige hu welijksfeest te vieren. En op 12 October hopen de heer en mevrouw E, Schoneveld, ZwartewaaLestraat, hun 50-jarige echtvereniging te herdenken. Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam tussen 912.30 uur en 2—6 uur: 1 paar glacé dames- handschoenen. Te bevragen bij de vinders: Zwarte poes, H. Creemera, BKIaan 208c; klein zwart hondje. Hamerslag, Nieuwsticht Midden no. 13; ruitenwis ser van auto, P, Steeds, Noofdvestlaan 8: witte portemonnaie. Kampen, Put- tershoekscstraat 52: étui inh. potlood, R. Kok, Edlsonplem 6b; portemonnaie, T. de Huiter. Hoofdstraat 7b: kinder- portemonnale, K. Wltberg, Oosterstraat 8c; zwarte portemonnaie, H. Harreman Burg. Meineszlaan 44a te Botterdam: bruine portemonnaie met inhoud, En- geiage. Oosterstraat lil; vulpen. J. Troost, Nieuwe Haven 105 (Lintas); ballpoint. J. Ouderkerk, Boylestraat 26; huissleutel, E. Steens, Perenlaan 28; bruin damesmutsje, T. Korporaal, Snel- itussingel 26a: 1 paar glacé herenhand schoenen, P Hooiroans, Damlaan 17b; glacé herenhandschoen, G. Walbeek, Frans Halsplcln 47c; witte baarstrik, F. J ongcpier, BKiaars 100; gekleurde hoofddoek, J. Gilïe, SlachthuJslaan 26c; glacé handschoen, J. Boogert, Singe) 162: zwarte glacé dameshandschocn, Slavenburg, Ateirtastraat 114a; plastic regenkap, H. In 't Veld, Snelhussingel 's-GRAVENHAGE. In overleg met de werknemersorganisaties, heeft de Federatie van Schoenma kerspatroonsbonden besloten, aan de werknemers in het maatschoen- makers- en schoenherstellersbedrijf de 6 loonsverhoging uit te beta len. Dit besluit is voor de federatie aanleiding geweest het prijsbeleid in de schoenmakerij te .herzien. Ge constateerd werd, dat met de loens en huurverhoging per 1 Januari 1954 geen gelijke tred gehouden was ten aanzien van de prijzen. De nieuwe loonsverhoging, plus de fac tor van het optrekken van de lonen van de C.A.O. en het uitbetalen van vacantietoeslag, maakt het noodzakelijk, na afweging van alle in bet geding zijnde aspecten, de prijzen van schoenreparaties en van maatschoenwerk met 10 te ver hogen, op basis van de geldende prijzen per 1 Januari 1954. GEBOREN: Walentina L, d.v. G. van Bedaf en L. F. Krawschenko; Son ja, d.v. F. W. C. Korpel en B, II. Langenbach; Johanna P.. d. v. L. H. J. v. d. "Velden en J. Korpo raal; Josephus Th., z.v. A. A. Kreb- bers en C, Morelis; Regina C- A. I»., d.v. J. M. Loch en C. M. van Loosbroek. OVERLEDEN: H. Zwaan, 55 jaar; W. H. Niemansverdriet, 38 jaar; F. A. de Vette. 51 jaar; M, Meurs, 82 jaar, weduwe van A. L. Hoen derkamp; J. M. v. d. Knaap, 60 jr. De Gemeente-Bibliotheek te Schiedam heeft de volgende nieu we romans ontvangen: Boorsma, R. „De jongste bedien de". Een intelligente jonge man, die lijdt onder de omstandigheid, dat hij een blozend kindergezicht heeft en daarom door niemand voor vol wordt aangezien, wordt tegen zijn wil in een drama op zijn kantoor betrokken en door de mannen der wet als patholo gische leugenaar beschouwd. Na zijn verblijf in een psychiatrische inrichting komt hij terug in de maatschappij en tracht er voortaan in te berusten een onbegrepen mens te zijn. Breedveld, W. „Sandra". Een on gelovig, maar religieus voelend meisje, dat meent geen recht te hebben op haar leven, daar bij de geboorte van haar broertje, dat door medisch ingrijpen, dood ter wereld kwam, haar moeder ge spaard werd, wordt van dit dwang beeld genezen. In haar huwelijk met een katholieke jongeman, die haar in haar religieus leven vol komen vrij laat, voelt zij zich la ter door God tot het katholieke geloof geroepen. Breton de Nys, E. „Vergeelde portretten". Beschrijving van sfeer, omgeving, familieverhoudingen, bij geloof en gewoonten van een ty pisch Nederlands-Indonesische fa milie, gedurende ongeveer 25 jaar vóór en rondom de wereldoorlog 1940-'45. BruJez, R, „André Terval"; of: Inleiding tot het leven van gelijk moedigheid. De jeugd en studen tenjaren van een ouderloze Vlaam- i Gisteravond hield de Schiedamse afdeling van de Ned. Bond van Oudstrijders en Dragers van het Mobilisatiekruis, onder leiding van de voorzitter, de heer Van Rijn, een bijzondere ledenvergadering in de bovenzaal van „De Amstelbron". De vergadering was druk bezocht, wat te verklaren is uit het feit dat het thans ging over het al oi niet aanblijven van het bestuur. Even als ïn andere afdelingen van de bond loopt het ledental terug en de animo voor bezoeken voor de con tactavonden is gering. Dit was aan leiding tot het houden van deze vergadering. Vele suggesties werden gedaan die naar de menng van het bestuur mogelijk zullen leiden tot een verbetering van de bestaande toestand, Een referendum zal wor den gehouden, waarbij alle leden gelegenheid krijgen hun mening en adviezen naar voren te brengen. In het komende voorjaar zal een bazar georganiseerd worden tot ver sterking der kasmiddelen, waardoor het weer mogelijk zal zijn de nage laten betrekkingen van gevallen mi litairen van tijd tot tijd te geden ken. De gebruikelijke jaarlijkse feestavond heeft op 10 November i.s. in „Musis Sacrum'' plaats. se jongen in het begin, van deze eeuw. Ciaes, Ernest. „De nieuwe amb tenaar". Humoristische beschrijving van de functie van een Vlaamse ambtenaar en de moeilijkbeden aan zijn benoeming verbonden. Eekhout, J. „Vlucht naar de vij and". Een schrijver die vóór en tijdens de tweede wereldoorlog uit idealisme en dichterlijke aanleg politiek faalde, erkent zijn fout. maar hoopt na zijn straf als poli tiek delinquent, op begrip voor zijn toestand bij de anderen en in dien mogelijk op vergeving. Vandaag Is een begin gemaakt met een uitbreiding van het Lynbaan- complex. Er komen twee nieuwe panden bü: een restaurant van Glasz en een cafetaria-tearoom van Martin. Op de boek van de Verlengde Lijn baan en de Kruiskade, tegenover het in aanbouw zijnde pand van Rutex werd vanmorgen een eerste houten paal geslagen voor een damwand, die de bouwput van restaurant Glasz zal afsluiten. Zoals wy reeds schreven gaat Glasz np deze plaats een nieuw gebouw opzetten, met o.a. een verdieping he neden siraatpeil. Hiertoe is het gra ven van een drie en een halve me ter diepe bouwput nodig. Pas als dit werk gereed is zal de eigenlijke eer ste paai kunnen worden geslagen. Aan de andere zijde van de Korte Lijnbaan, op de hoek van de Karei Doormanstraat en de Kruiskade, wordt ongeveer tegelijkertijd begon nen aan de nieuwbouw van Martins' cafetaria en tearoom. Ook voor deze zaak is het maken vat) een dam wand en het graven van een vrö diepe bouwput nodig voor tot het siaan van de eerste paal kan worden overgegaan. De nieuwe panden zijn ontworpen door het architectenbureau Van den Broek en Bakema, dat ook het reeds bestaande gedeelte van de Lynbaan ontwierp. Zes jaar voor mishandeling met dodelijke afloop MAASTRICHT De 20-jarige A. J. M. L. uit Maastricht is vanochtend door de rechtbank overeenkomstig de eis van de officier veroordeeld tot zes jaar onvoorwaardelijke gevange nisstraf en terbeschikkingstelling van de regering wegens zware mis handeling met voorbedachten rade, de dood ten gevolge hebbend. L. heeft in de morgen van 14 Januari 1954 te Heer de 43-jarige moeder van zijn vroegere verloofde, mevr. C. H.- D, in de gang va» haar woning met een bundel staafijzor enkele zware slagen op het hoofd toegebracht, ten gevolge waarvan bet slachtoffer en kele dagen nadien is overleden. DEN HAAG. Daar de beroe- penkennis bij de Nederlandse jeugd en speciaal bij de leerlingen, die het l.o. en v.g.l.o. gaan verlaten en een beroepsopleiding moeten kiezen, zo gering is, dat er zelfs bij benade ring geen gefundeerde keuze ge daan kan worden, heeft het Cen traal comité van samenwerking in zake voorlichting bij beroepskeuze ter bestudering eh oplossing van dit probleem een commissie van des kundigen ingesteld. De taak van de commissie is de mogelijkheden van de beroepsvoor lichting op de scholen voor l.o. en v.g.l.o. te bestuderen, richtlijnen, te geven voor deze voorlichting en. met deze voorlichting een (experi menteel) begin te maken. Als voorzitter is gekozen de heer H, van der Vlisl, als secretaris de heer drs W. E. H. Beyers (Het secretariaat is gevestigd te Rotter dam, Heemraadssingel 33). EINDHOVEN Maandagmiddag zijn op de Genneperweg te Eindho ven een vrachtauto uit Veldhoven en een motorrijwiel waarop twee personen uit Eindhoven waren ge zeten, met elkaar in botsing geko men. De 27-jarige J. van D, werd op slag gedood. De 31-jarige G. A. van de L, werd levensgevaarlijk ge wond. (Van onze correspondent) NIJMEGEN. De geelzuchtepide mie in het dorpje Overloon aan de Maas is thans geheel bedwongen. Dank zij de doeltreffende voorzorgs maatregelen, die door de geneeskun dige dienst werden getroffen, telt Overloon thans bijna geen geelzucht- patiënten meer, terwijl bijna alle kinderen weer normaal de school bezoeken. - - SCHIEDAM A.s. Woensdag 3 uur OPENING van CAFE „HAVENZICHT" Hoofdstraat 131, v.h. Eureka FEESTZAAL disponibel voor bruiloften eti vergaderingen. TEL. 69945 op WOENSDAG 6 OCT. a.s, 8 uur in het kerkgebouw N.F.B., WESTVEST 92 Vertoond wordt de prachtige geluidsfilm: „ACHTER DE WOLKEN" Toelichting: Ds J. B. Schouwink Kaarten ad ƒ0.75 a.r.i„ bij de kosterij. op Vrijdag 8 October 1954, v.m. 11 uur in Gebouw Arcade, Lange Haven 71, Schiedam, van de navolgende panden te Schiedam; Rotterdamsedük 72 abc, trekgeld 14.600.-, Grote Markt 31, idem 12.000.-, Grote Markt 33 en Schie 7, idem 12.200.-, Grote Markt 6 ab, idem ƒ7.700.-, Broersvest 119 en 121. idem 26.700.-, Schie 68 abc, idem 4.500.-, Korte Kerkstraat 2, idem. 1.500.-, Kreupelstraat 52/2. 52/4 en 52/" 1, 3, 5, idem 950..Achter de Teerstoof 16, idem 2.100.Nieuwe Ha ven 45, idem ƒ5.600.—. Broers veld 168/2, idem ƒ425.—, Ot- terbuurt 5 en 7, idem resp. ƒ200 - en ƒ260.-. Broersveld 131 ab, idem ƒ5.100.-, Broersveld 133/3, idem ƒ750.-, Baan 34, idem ƒ950.-, Otterbuurt 11, idem 325.- en Schietbaanstraat 3. 5, 7, 9, 11 en 13, idem resp. ƒ1500.-, ƒ1400.-, ƒ1500.-, ƒ1300.-, ƒ1425,- en ƒ975.-. Notaris P. SCHABERG. BLANKE MEUBELTJES O, MA] GAAT EENS MEE NAAR GEZELLIGE CLUBJES en niet duur j 30.75 TAFELS zeer verschillend ROTAN CLUBJES vanaf ƒ34.50 DAAR SLAGEN WIJ ZEKER PLATE Grote Markt 21 Schiedam Plusfourpak van wollen tweed in moderne dessins Blok sportkousen, mooie dessins, vol jaquard weefsel jongensfiemdjss van fijngeweven katoen in grijs-reseda-wit en beige. Alia maten Jongensdasjes effen in 8 kleuren •J10 AMSTERDAM NtEUWENDUK 190 - SCHlcDAM HOOGSTRAAT 39. <3 De SPAARBANK ANNO 1830 SCHIEDAM vraagt een Brieven, vermeldende leeftijd, schoolopleiding, ver richte werkzaamheden, godsdienst, verlangd salaris aan LANGE HAVEN 80 I Personeel qe?t. Nette slagersbedlende of halfwas gevraagd. Slagerij Poot, Broersveld 139, Diversen «Éfe eèfo a&b Tarief tot en met 15 woorden ƒ0.65 Elke vjjf woorden meer f 0 213 Te hunr gevraagd j Personeel aanqeb. Heer, 34 jaar, zoekt incasso- of ander soort buitenwerk voor enige uren, halve of hele dagen. Br. onder no. S 224 bur. v. d. blad. We willen langs deze weg onze dank betuigen aan de clientèle, die trouw en regel matig ons Café „Havenzicht", Havendïjk 51, bezochten en hopen dat wij ze ook in on ze nieuw geopende zaak Hoofdstraat 131 als vaste be zoekers mogen ontvangen. B. de Jager, Hoofdstraat 131. Verloren Te kooP ooageb- Gevr. door heer kamer met pension, omgeving Oud-Ma- thenesse, R'dam. Br. onder no. S 225 bur. v ,d. blad. Verloren: een zwart lefdoek je m. broche (pochethouder) Zaterdagmiddag tussen half vier en half vijf. Filips van Bourgondiëstraat 41b, Mica voor baard en kachel verschillende maten voorradig. Lage prijs, rub- iber tochtbaod 21 ct p. mti Frans van Thienen, Broers veld 123, telef. Clubstellen nu 198,met mooie terrastof. Te zien 4de verdieping wegens verge vorderd seizoen. Plate t/o Stadhuis Schiedam. Trix metaalbomvdozen v.a. 1.50. Ook zojuist ontvangen enorme sortering legpuzzles tan, 400 stukjes ïn hout voor kinderen, als karton voor de groten. Bokhorst. Hoogstraat 34 en Groene! aan 36. Kent V onze onverslijtbare wildebraspop al? In prijzen van 1.95, 2.98, 3.68, 3.75, 11.89 en 12.75, Natuurlijk bij Bok horst, Hoogstraat 34 en Groe- nelaan 36, Schiedam, Gordijnrail, geheel compleet, f 1— p. mtr: gordijn roeden 75 et p mtr; gordijn veer 40 ct p. mtr; traproeden 32. 34 50 ct. 1— en f 1.20. Lo perpen nen, gordijnringen schroefogen enz. Frans van Thienen, Broersveld 123, te lefoon 69739. Muz.instr. - Radio's Gramofoonplaten Het Kadiohuis, Hoogstr. 92, tel. 68044. Philips radiotoe stellen 98.-, 162.-, 198.-. 239-, 295.-, 298.-, 348.- en hoger. Platenwisseiaar 165.-, 185.-, 190.-. Gramofoons met pick up 74.-, 82.- Luidsprekers in diverse prijzen Ook op ge makkelijke betalingsvoor waarden. Het Radiohuis, Hoogstr 92, telef. 68044. Pick-up 18.50. 17.50. 20.-, 21.70. Microfoons 16.50, 17.50, 35.- en hoger. Voedingstrafo's 10.50 Sm ooi spoelen 3.-. Amroh radio- onderdelen Schema's en boe ken van de Muiderkring Er kende Philips-service ummerbrieven die naar ons oordeel niet bonafide op de inhoud der advertenties reage ren, worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1