Dankbaar Goudswaard betuigt zijn grote erkentelijkheid ijzerwerkers Vernieling en Herstel De gevleugelde vrienden trekken naar de Zon De ABVG bestaat 60 jaar sportifg Wij gaan door met kwaliteit EN LAGE PRIJZEN eiactr. lassers B. EN W. OP BEZOEK Voor de hij in de tijd van de Watersnood v_ 't Geadopteerde GOUDSWAARD Een purperreiger, zeldzame bezoeker, bij Kethel gezien In Schiedam viering met feestavond Contact filmavond Ned. Prot. Bond Motorrijder slipte Burgerlijke Stand Genever gestolen AGENDA Lezing van Ned. Ver. van Huisvrouwen Melk over de straal Politi «voetbal Kwestie Osterholt voor BBC een „prestige zaak" Cora Canne Meyer in „Mignon" bij de Ned. Opera Britten bereid tot de bouw van staalfabriek in India Jeugdige inbrekers gearresteerd KMA nam afscheid van gouv. Puffius Wal zal ik aanirellen Voordelige broodbelegging; FLINKE JONGEN V J efeo fljfc Jfo Tarief tot en met Donderdag 7 October 1954 1 O 1 1 1 7! een gezicht op de haven van Q16 OClll6Cla.ni bood ?oud5waai"d' waarop ook afgebeeld Het is vandaag precies twintig maanden dat in de kleine ge meente Goudswaard op Beierland, ernstig getroffen door de watersnood en geheel van de buitenwereld afgesloten, een delegatie verscheen uit Schiedam, bestaande uit het college van B. en W., vertegenwoordigers van het Rode Kruis en de pers, die Goudswaard hulp aanboden in de hoge nood. Twintig maanden is een lange tijd en veel van de ellende van toen be gint weer in het vergeetboek te geraken. Maar de gemeente Goudswaard is nog niet vergeten op welke grootse wijze de Schiedammers in het algemeen hulp hebben geboden aan het benarde Goudswaard. Gistermiddag zijn daarom vier bestuur- deren uit die gemeente naar Schiedam gekomen om in het Stadhuis getuigenis af te leggen van deze gevoelens van dank baarheid. De delegatie bestond uit de bur gemeester, de heer W. 3. D. van Dijck, twee wethouders, de heren li. Stoik en B. L. Klijn en de ge meente-secretaris, de heer R. J. Smooker. In de Raadszaal troffen zij aan hun collegas burgemeester Kir J. W. Peek, de wethouders, de heren H. Sabel, mr M. J. M- van Kinderen en Th J. L. van den Berg en de gemeente-secretaris mr N. J. Post. Maat* verder waren ook aan wezig een aantal vertegenwoordi gers van de diensten en organisa ties uit Schiedam die de leiding hebben gehad bij de daadwerkelijke steunverlening van Schiedam aan het in nood verkerende Goudswaard. Zo merkten wij op de heer Van der Vlies, die toen voorzitter was van het comité dat gelden inzamel de; de dames De Boer, Popma en Van Woerkom vertegenwoordigden het Centrale Vrouwen Comité dat zich toen verdienstelijk heeft ge maakt met het verzamelen van huis houdelijke en andere artikelen waar de bewoners van Goudswaard toen zo heel erg om verlegen zaten. De politie was vertegenwoordigd door Inspecteur 3. van Marion en adju dant Timmerman, het Rade Kruis door dr J. A. H. Van den Berg, ter wijl tenslotte ook aanwezig waren de hoofden van de gemeentelijke diensten die een werkzaam aandeel hebben gehad bij de hulpverlening. Burgemeester W.JJD. van Dijck vertelde dat het een Schiedammer was geweest, een sergeant van het Rode Kruis, die op 2 Februari als eerste man uit de buitenwereld in het toen door het water geheel ge- isoleerde Goudswaard was komen opdagen, spoedig gevolgd door een andere contact-man van het Rode Kruis. Daarop was op 7 Februari het boven reeds gemelde bezoek gevolgd van het College van B. en W., dat de inleiding is geworden van de hulp van de gehele Schie dam <?e gemeenschap aan Gouds waard. Enthousiaste hulp „Men heeffc mij verweten", zo zei burgemeester Van Dijck, „dat ik te bescheiden ben geweest bij het aan vragen van hulp". Maar het bleek de juiste houding te zijn, want Schiedam heeft uit zich zelf begre pen dat geholpen moest worden. En toen een verzoek werd gedaan om petroleum-stellen, kwam men de volgende dag reeds aandragen met zoveel van deze nuttige voorwer pen, dat verdere aanvoer geweigerd moest worden, omdat er anders in Goudswaard meer petroïeum-toe- stellen zouden komen, dan er inwo ners waren. Maar ook verzoeken om potten en pannen, kleding, meubilair, krui wagens, schoppen, een wagen voor de water-aanvoer en kiep-auto's enz enz. werden prompt gehono reerd. Een boot van de havendienst werd ter beschikking gesteld zodat de burgemeester weer alle onder water staande delen van zijn ge meente kon bezoeken. De burgemeester verklaarde ui terst dankbaar te zijn voor de hulp die door Schiedam is geboden. Al leen hej feü al, dat onze stad Goudswaard heeft willen adopteren is reeds een grote morele steun ge weest. Hij dankte alle onbekende werk lieden, die met zand en kiepwagens naar Goudswaard zijn gekomen om te werken in die gebieden die nu nog als gevaarlijk worden uitgeduid. Het werk moest geschieden en het is ook gedaan, ondanks koude en andere moeilijke omstandigheden. Hij dankte de huismoeders, die zijn komen aandragen met kleding en roet dekens, met petroleum-stel len en nog veel meer artikelen. Ook de Middenstand, die bij het lenigen van de nood niet achter is geble ven, werd de dank betuigd, evenals aan de leden van de diverse comi- té's die hun tijd en moeite hebben gegeven. Enkele personen werden door de heer Van Dijck speciaal bedankt, zoals de wethouders Sabel en Van Bochoven, die op het gebied van so ciale zaken en de sport veel hebben gedaan; de directeur van sociale zaken, de heer J, Oostlander, die steeds is bijgesprongen wanneer zijn medewerking werd gevraagd; de directeur van de gemeentelijke wo- mngdienst, ntr. dr ir M. M. van Praag en speciaal de heer Bokker van de woningdienst, die een half jaar in Goudswaard heeft gezeten en daar voortreffelijk werk heeft verncht. Verder de havenmeester M. A. van Reenen die met zijn man nen steeds heeft klaargestaan om hulp te bieden. Dinsdag J.l. is dit personeel van de Havendienst weer in Goudswaard geweest en hun is toen een prettige dag bereid door het gemeentebestuur. Talrijk waren dus de woorden van dank die burgemeester Van Dijck sprak gistermiddag in de Schiedamse Raadszaal, maar het is niet uitsluitend bij woorden geble ven. Want als blijvend teken van de dankbaarheid van Goudswaard werd aan Schiedam aangeooden een schilderstuk,vervaardigd door mr j. J. Moolhuizen uit Amsterdam. Goudswaard is maai" een kleine gemeente met een inwonertal van ongeveer 1.350 zielen. Maar bij de ramp van Februari 1953 werden 20 huizen geheel vernield en 243 huizen meer of minder ernstig be schadigd, vier boerderijen werden zwaar beschadigd. Deze schade aan gebouwen beloopt de ƒ500.000.235 gezinnen werden dakloos en de schade die deze gezinnen aan hun huisraad leden bedraagt te zamen ongeveer 500.000.—. De bedrijfs-schade is nog steeds niet geheel vastgesteld kunnen worden, maar wordt door deskundigen op tenminste 1.000.000.-- geschat. Grote gaten zijn er in de dijken geslagen. Voor het herstel van de buitendijken, alleen al had men 300.000 m3 grond nodig, terwijl op de dijken 100,000 m2 raamwerk gelegd moest worden. Men is echter niet bij de pakken gaan neerzitten, daar in het kleine Goudswaard en het herstel is op krachtige wijze ter hand genomen. Alle beschadigde gebouwen en woningen zijn thans her steld en nieuwe huizen zijn gebouwd. Vol trots vertelde burgemees ter Van Dijck dat Goudswaard de eerste gemeente in het rampge bied is, waar de huizen uit het zg. rampen-contingent zijn gereed gekomen. In totaal is 520.000 uitgegeven voor het herstel en de nieuwbouw van woningen, 260.000 voor herstel van. straten en wegen, voor 35.000 is een kleuterschool gebouwd en 20.000 is besteed aan de aankoop van gronden. Dit maakt een totaal van 835.000, maar met de nodige leningen erbij komt het cijfer voor het herstel op rond i 900.000.—. Men heeft gedaan wat men kon de zaken lopen weer geregeld. In Goudswaard gaat het leven weer zijn oude gangetje. Dit jaar hebben de boeren weer hun gronden kunnen bewerken en zo vor dert het herstel. Hier mag Schiedam, dat Goudswaard in moeilijke tijden bijstond, trots op zijn. En de Goudswaardenaren zijn er de Schiedammers dankbaar voor. de huisjes waarin de nood-secreta rie en het depót van bet Rode Kruis waren gevestigd. Burg. Peek antwoordt Na de toespraak van zijn ambts genoot, nam burgemeester mr 3. W. Peek het woord. Hij bedankte voor de vriendelijke woorden en ook voor het schilderij en hoopte dat door de afgebeelde haven de blij vende vriendschapsbenden mochten lopen tussen de twee gemeenten. Het schilderij zal ccn plaats krijgen in het Stadhuis en later overgaan naar het nieuwe nog te bouwen Stadhuis. In de dagen na de ramp wilde een ieder in Schiedam helpen en zich persoonlijk inzetten om de nood te lenigen en men wilde meer doen dan gedaan is en ook gedaan kon worden. De beer Peek hoopte maar dat de ramp die zoveel leed heeft veroor zaakt en zoveel schade aangericht, ook iets goeds zou opleveren. In de vorm van betere steden met betere huizen, het bouwen van betere dij ken, terwijl hopelijk in de toe komst een betere verbinding tussen de eilanden en de rest van het land mogelijk gemaakt zal kunnen wor den. Tenslotte sprak burgemeester Peek de hoop uit dat achter de be tere dijken Goudswaard ook een betere toekomst tegemoet mocht gaan. ONZE VOGELS IN OCTOBER Octobertrekmnand. De maand waarin enorme uogeiw er huizingen van Noord naar Zuid plaats vinden. Door zijn gunstige lipging ten op zichte van de trekroute heeft de vogeltrek voor een zeer groot gedeelte via ons land plaats. Vooral langs de kuststrook zien wij in deze maand vaak groep na groep overtrekken op weg naar de winterkwartieren in liet Zuiden; sommige soorten gaan zelfs totZuid-Afrika toe. We zeiden de vorige maal reeds, dat de gierzwaluwen ergens in de buurt van de Sahara zouden overwinteren, maar van de visdiefjes, de grote sterns en de boe- renstoaltiujen is het bekend, dat zij zelfs in de Kaapprovincie worden waargenomen. Onze zomervogels, zoals tjiftjaf, fitis. spotvogel e.d., zomede alle zivaluwen, alle weidevogels en nog enkele andere soorten verdwijnen successievelijk naar het Zuiden en dit geschiedt steeds met stille trom. FHis cn tjiftjaf plegen zich in September nog wel eens te laten horen, doch regel is zulks in het geheel niet. Ditmaal hoorde ik in het laatst van die maand nog even een tjiftjaf zingen en wel in het Volkspark en ik heb dit tevens als een soort af- scheidss erena de beschouwd. Het was leuk onze vriend voor zijn vertrek nog eens te horen, al is deze najaarszang in geen tienen met die van het voorjaar tc verge lijken. Ofschoon de tjiftjaf altijd een van de eerste vogels is, die in het voorjaar tot ons terugkeert, duurt het toch tot in de tweede helft van Maart eer wij hem weer opmerken. Het gros der zwaluwen is voor hun doen vrij vroeg vertrokken; om streeks het einde van de vorige maand. De enkele achterblijvers zul len wel heel spoedig volgen- Neem het de dieren eens kwalijk met het bar slechte weer van tegenwoordig. Hetzelfde is het geval met de vis- diefjes. Soms zijn ze op „de Beer' nog aanwezig ais de herfst officieel zijn intrede doet, doch ditmaal was er een maand eerder al geen enkele meer. Het is te hopen, dat er voor deze maand nog wat goed weer op komst is. want dan hebben wij kans het een en ander van de grote trek te zien. Voornamelijk zijn de deelnemers aan deze trek zangvogels, 2oals vin ken, mezen, leeuweriken, koper wieken, kramsvogels, piepers en sijs jes, veel kraaiachtigen, n.l. Vlaamse gaaien, kauwtjes, roeken, zwarte en bonte kraaien benevens natuurlijk diverse soorten roofvogels, die zo'n beetje van bovengenoemde vogels moeten leven. Meestal beginnen de eerste trek kers 's morgens om een uru of zeven door te komen en om 12 of 1 uur is het voor dis dag weer afgelo pen, d.w.z. als het weer meewerkt. Is dit niet het geval dan heeft er hoegenaamd geen trek plaats. Bij voorkeur maken de trekkende vo gels gebruik van een matige Z. of Z.O. wind. Andere- vogels trekken bij voor keur weer 's avonds en 's nachts. Meermalen vernamen wij de afge lopen weken de trekroep vanuit de donkere hemel van wulpen, regen wulpen, oeverlopers, scholeksters, zwarte ruiters of groenpootruiters, allemaal waadvogels of steltlopers, die in het algemeen, eerder verdwij- De Algemene Bedrijfsbond Voe- dings- cn Genotmiddelen bestaat 60 jaar! Hiermee blijkt dat de arbei ders in deze bedrijfstakken tot de eersten hebben behoord, die des tijds de waarde van het georgani seerd zijn hebben begrepen en die een vakvereniging hebben opge bouwd. welke voor de Nederlandse verhoudingen een respectabele leef tijd heeft bereikt Met de ABVG werd een begin ge maakt. toen op 1 Augustus 1894 de Bakkersgezellenbond werd opge richt, die later weer fuseerde met de organisatie van Cacao-, Chocola de- en Suikerbewerkers en toen. in 1948 een fusie werd aangegaan met de Slagersgezellenbond. ontstond de thans jubilerende Algemene Be drijfsbond Voedings- en. Genotmid delen. Deze ABVG mag zich verheugen in een constante groei van het le dental. dat sedert de laatste fusie is gestegen van 10.034 tot 13.207. In verband met dit jubileum is „De Bode" het orgaan van de AB VG verschenen met een speciaal nummer, dat ingeleid is door de minister van Sociale Zaken en Volksgezondheid, Z. Ex. J. G. Suur- hoff. Vele ..oude rotten" tut de vak beweging hebben verder een bij drage geleverd aan dit nummer. Uit de beelden die zij ophangen over de ellendige sociale omstandigheden waaronder b.v. de bakkersgezellen aan het einde van de vorige eeuw moesten werken blijkt wel hoeveel In het gebouw van de Ned. Pro testantenbond aan de West vest werd gisteravond een contact filmavond gehouden. De plaatselijke predikant ds J. B. Schotiwink sprak hierbij een inleidend woord en spoorde de aan wezigen aan nog meer leden voor de VPRO te winnen. In Schiedam zijn er momenteel 700. Daarna werd vertoond de bekende film „Achter de wolken". In de Lange Nieuwstraat slipte gistermiddag omstreeks vier uur een motorrijwiel, bestuurd door de 24-jarige bankwerker H. 3. v. d. L. uit Rotterdam. Hu remde voor een auto, die naar hij dacht achteruit ging rijden. De GG en GD vervoerde hem eerst naar het gebouw aan de Tuinlaan en vandaar naar het Cocl- smgelziekenhuis in Rotterdam, waar bleek dat zijn rechterarm uit de kom was. Na behandeld te zijn kon hij naar huis gaan. C.B.C. Schiedam 50 jaar Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Christelijke Bedrijfs groepen Centrale afdeling Schiedam, zal het bestuur Zaterdag a.s. van 4 tot 5.30 uur recipieren in het gebouw van de Christelijke Sociale Belan gen aan de Lange Haven 73. De heer H. Nieswaag te Schie dam is aan de Technische Hooge- school te Delft geslaagd voor het er in de afgelopen 60 jaar is bereikt voor de arbeiders in de voedings- en genotsmiddelen bedrijven. Ter viering van dit 60-jarig ju bileum van de ABVG zal er in Schiedam een feestavond worden georganiseerd en wel op 12 Oc tober a.s. in het Volksgebouw aan de Tuinlaan. Bij deze gelegenheid zal de theatergroep „De Verenigde Spelers" onder muzikale leiding van Gerrit Lindenberg een „kalei- doscopisch - muzikaal - variëteiten- spel" opvoeren dat de naam draagt van „Wij bakken ze bruin". De au teur van het stuk is Aug. van Zuylen. Geboren: Maria G., d. van C. Thi- mister en N. Bal; Frits, z. van W. J, A. Schoenmaker en J. J. van Waar de; Gerda, d. van N. A. Berrevoets en A. Weekhout; Cornelia E., d. van H. Schouten en M. Dijkshoorn; Karla C. L., d. van A. M. de Boom en J. H. van den Bos; Agnes d. van H. Th, J, M. "Wijsbroek en L. M. Ver- speek; Yvonne, d. van W. J. Woer- meijer en "M A, Taling; Edith, d, van P. Jongk n J. C. de Lange. Op de Hoogstraat is een kist met twaalf liter genever gestolen. nen dan de zangvogels. Ook blauwe reigers hoorden wy nogal eens. Een machtig gezicht is het steeds als je een troep „gak-gak"-roepende wilde ganzen ziet overtrekken, het geen in de komende maanden niet tot de onmogelijkheden behoort. In het bos ontmoet ik de laatste tijd beslist meer mezen dan gedu rende de zomermaanden, hetgeen zijn oorzaak vindt in het feit, dat mezen niet emigreren, doch meer in grotere of kleinere troepen overal heen zwerven waar wat te halen is. Zulke vogels noemt men stand vogels. Tot dusver waren het uit sluitend pimpel- en koolmezen die ik zag, doch het is heel goed mo gelijk, dat wij er ook andere me- zensoorten zullen ontmoeten. Op het kale stuk grond aan de Westfrankenlandsedijk, dat verleden jaar nog deel uitmaakte van het Volkspark, treffer» wij af en toe veel zaadeters aan. zoals ringmus- sen, vinken, kneutjes en groen!in- gen, die zich te goed doen aan een overvloed van onkruidzaden. Zelfs zag ik er dezer dagen nog een paar gele kwikstaarten, een bewijs, dat er ook nog insecten te vinóen wa ren. Het is verwonderlijk, dat dit ter rein thans nog geheel braak ligt, temeer daar het uitgerekend medio Mei van het vorig jaar, dus midden in de broedtijd, kaal geslagen werd, waardoor een groot aantal vogelnes ten met eieren of jongen te gronde ging. Als men het omhakken der bo men en heesters twee maanden had uitgesteld, waren de vogels gered geweest en, gezien de huidrge toe stand, had niemand daar schade van gehad, In het gebied van het toekomstige bos bij Kethel is ook nog wel het een en ander te zien, hoewel uiter aard geen bosvogels, doch vogels van het open veld en watervogels. Wij zagen er leeuweriken, gras piepers, kieviten, wilde eenden, wa tersnippen, meerkoeten en in een der vu vers nog steeds de familie dodaars, waarover wij de vorige maal vertelden, en last but cot least een vrij zeldzame bezoeker, n.L een purperreiger. Hij is een ietjes klei ner dan onze gewone blauwe reiger en, zoals gezegd, veel zeldzamer. De purperreigers komen in ons land slechts op enkele plaatsen voor, en wel in het Naaraermeer, de Nieuwkoopse plassen en in de kop van Overijssel, terwijl de dichtst bijzijnde kolonies in het buitenland eerst in Oostenryk en Hongarije te vinden zijn. Het totaal aantal paren in ons land bedraagt stellig niet meer dan 200, zodat wij erg zuinig moeten zijn op deze dieren. Ze zijn inderdaad enigszins purper van kleur, hebben een lichte onderzijde en dito gekleurde lange hals, welke aan weerszijden gesierd is met een zwarte streep. Evenals de blauwe reiger bezit de purper ook sierve- ren op de kop en aan de hals. In de kop van Overijssel heb ik verscheidene uren met de schuil- tent bij de purperreigers doorge bracht en dan eerst zie je hoe schitterend van kleur de dieren zijn en hoe gracieus zij door de takken- wirwar der lage heesters stappen. Reeds in Augustus verlaten zij hun broedterreïn, doch trekken in zeer langzaam tempo zuidwaarts. Ons exemplaar heeft minstens twee da gen by Kethel vertoefd en om streeks dezelfde tijd. is er ook een gesignaleerd geweest in de buurt van „de Sommeer" onder Maasland. Gezien de zeldzaamheid der vogels moeten wij eigenlijk wel aannemen, dat dit een en dezelfde vogel was. Ik vond het prettig hem nu ook eens in onze omgeving gezien te hebben. A. DE JONG. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: C. J. Jansen, Swammerdamsingel 41. Bellen bij ongeval: G.G. en GJ3. Tuinlaan 80. TeL 69290. Tentoonstellingen: Stedelijk Museum: „Rubber" (voor schoolkinderen) Stedeljjk Museum. Expositie Plant soenendienst 25 uur. In Maison „Westhuis" aan de Wa rande heeft de afdeling Schiedam van de Ned. Ver. van Huisvrouwen gistermiddag een contactmiddag ge houden. Voor het talrijke gehoor ver telde mevr. A. MollLips het een en ander over haar verblijf aan boord van het motor-vrachtschip „Banka". waarmee zij een reis naar Hollandia op Nieuw-Guinea maakte. Op zeer enthousiaste wyze gaf zij een verslag van deze reis, die voor haar eindigde bij haar twee zoons, die daar werk zaam zijn als ingenieur en ambte naar bij het Gouvernement. De voor zitster mevr. A. Boterenbrood ver telde iets over de cursus, die zij volgde aan de Volkshogeschool „Olaertsduin" te Roekan je. Een Vrachtauto kwam gister middag om vier uur op de Dam in botsing met een melkwagen met paard van de heer H, A. K. De kraan van een melkkan brak en 20 liter melk liep over de straat. Tussen de poli tie voetbal-veter a- nenelf lallen van Amsterdam en Schiedam wordt morgenmiddag om propaedeuiisch examen voor metaal- drie uur een wedstrijd gespeeld op kundig ingenieur. het terrein aan de Spieringhoek. Gcm. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven, geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur; iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 uur: „De grote Ca ruso". Monopole: 2, 7 en 9 uur: „De loodgieter en het atoomgeheim". Voorstellingen: Passage: 8 uur Schied. Kunst kring, „Wel te rusten" door Rotterdams Toneel. Café Amstelbron: 8 uur Caltex Petroleum Mij, lezing en film. (Van onze correspondent) ROOSENDAAL. In een Woens dagavond gehouden algem leden vergadering van RBC heeft voorzit ter Van Gorp de kwestie Osterholt uit de doeken gedaan cn meege deeld. dat aan de KNVB opnieuw eon eerlijk spelersonderzoek ge vraagd is, waarbij de hoop wordt uitgesproken, dat de kwestie Oster holt behandeld zal worden op de eerstvolgende vergadering van het bondsbestuur. Het gaat hier om twee verschillende lezingen, die van de voorzitter van Hermes* ÓVS, die vertelde dat de KNVB Osterholt verboden had, op 19 September te Schiedam uit te komen legen RBC en een schrijven van de KNVB, waarin men zegt slechts geadvi seerd te hebben, Osterholt niet op te stellen. Het 's voor ons thans een presti ge-kwestie geworden, aldus de voorzitter van BBC. (Van onze correspondent) AMSTERDAM De Nederlandse Opera geeft op 3 December, de pre mière van Thomas „Mignon", onder leiding van de Franse dirigent Eu- gène Bigot en onder regie van Cees Laseur. In de titielrol treedt Cora Can en Meijer op, in andere rollen o.a, Louis de Vries, Gerard de Groot en Chris Reumer. Op 12 December volgt Mozarts „Zaubelflöte\ in een geheel nieuwe bezetting, waarin vrijwel uitsluitend landgenoten zullen optreden. Alken in de rol van de Koningin van de Nacht hoort men een gast: Colette Loran, maar in volgende voorstel lingen kan men m die rol het de buut van twee Nederlandse zange ressen verwachten. NEW DELHI Engelse industrië len hebben aangeboden een staal fabriek in India te bouwen. De in dustriëlen zouden er mee accoord gaan, dat de kosten van de fabriek, die ongeveer 700 millioen gulden zouden bedragen, voor ongeveer twee derden worden betaald in ter mijnen, waarvan de eerste na zeven jaar en de laatste na 12 jaar zou ver vallen. De fabriek zou in 1960 ge reed kunnen zijn. ARNHEM De recherche heeft twee jeugdige inbrekers, de 17-ja rige electricien W, K. en de 21-ja- rige monteur J. 3. aangehouden die zich aan een reeks diefstallen zouden hebben schuldig gemaakt. Zij worden er van verdacht onder meer een bedrag van ƒ650,— te hebben weggenomen uit een kassa van een groentenwinkeltje en ver der op verscheidene andere plaatsen te hebben ingebroken, waarbij hun buit nu weer uit geld dan weer uit goederen bestond. Beiden zyn in het huis van bewaring opgesloten. BREDA De Kon. Militaire Academie nam Woensdagmiddag afscheid van bngade-generaal K. F. Puffius, wiens ee»*vol ontslag als gouverneur van dit instituut tevens het einde van zyn uitsekende dienstijd betekende. Tal van militaire en burgerlijke autoriteiten woonden de plechtig heid by tijdens welke o.a. het Kon. Besluit werd voorgelezen, dat ko lonel W. Kloppenburg als de nieu we gouverneur aanwees. In de afscheidsrede van de schei dende gouverneur werd de nadruk gelegd op de voortdurende goede samenwerking tussen e KMA en het bestuur van de gemeente Breda. Bond Onderwijzeressen Voorbereidend Onderw. bestaat 50 jaar DEN HAAG. De Bond van On derwijzeressen bij het Voorbereidend Onderwijs viert komend weekeind zijn gouden jubileum met een fees telijk congres. Zaterdagmiddag zal het gemeentebestuur de leden van de Bond officieel ontvangen in 't Oude Stadhuis, om half vijf is er in het KLM-gcbouw aan dc A. Plcsmaroveg gelegenheid het bondsbestuur te fe liciteren met dit jubileum. Om half 6 houdt mevrouw Lam bert-Anema - de opvolgster van Kees Bocke - een inleiding voor de leden van de Bond. Zondag houdt deze zijn huishoude lijke vergadering in de school „De Libelle" aan het Daltonpïantsoen. Maastrichts museum heeft nu ook skelet liolenbeer MAASTRICHT. In de Grotte de Ramioul, gelegen in België op de rechteroever van de Maas tegen over de grot van Engis, provincie Luik, i«5 een fragment van het schouderblad van de holenbeer ge vonden. De holenbeer dateert uit het tubantien cn is uit deze perio de met in Nederland bekend. Wel werden in vroeger tijden ske- land aangetroffen, oa. in Cabere by Maastricht. Sedert 1860 zijn ze echter spoorloos vredwencn. Het thans m België gevonden ske let-fragment is geschonken aan het natuurhistorisch museum te Maas tricht. Let op etskec (te Rotterdam: Natuurlijk een Sporty Step- in, want 'n Sporty kruipt beslist nier op (schriftelijk gegarandeerd), heeft een mo dieuze lijn cn een voortref felijke pasvorm, is vervaar digd met het beroemde Las* rex-garen Serie 2000 in wit en zalm 7.75 Vergeet met een SPORTY Bustehouder bij Uw nieuwe Step-in te passen. Serie 120 in wit en zalm 4.25 Oexe SPORTY $iep-fn werd getoond op de onlangs gehouden WAL A corsettenshowsf WALA Speeiaaibyas Oranjegalerij 17 Meent 67 Groene Hilledijk 267 Noordsingel 39 Dordtsel. 112 BRAADLAPPEN doorregen 1.69 per 500 gram BRAADLAPPEN 1.79 per 500 gram BRAADLAPPEN mager f 1.80 per 500 gram. BRAADLAPPEN extra mager 1.99 per 500 gram BRAAD STUKJES 2.09 per 500 gram SAPPIG PEKELVLEES 0.42 per 100 gram BOTERHAMWOKST le soort 0.39 per 150 gram A Slagerij Abma, Rubensplem 5, tel, 67808 Slagerij Poot, Broersveld 159, tel. 68327 Slagerij v. d, Meer, Hoofdstr. 141, tel. 67787 Brood- en banketbakkerij M. 3. VLUG vraagt voor direct voor magazijn- en bestelwerk. Lft. 16—20 jaar. Aanm. Singel 222, Schiedam, tel. I WERF TIMMER ■fc. DELFT 1 Rotterdamse weg 4G4—406 en Telefoon (K 1730 24019 db c$?> dfó 15 woorden ƒ0.65 Élke vijf woorden meer r02U j Te koop orangeb. Huiskamer 285.bestaan de uit 1 dressoir. 1 tafel, 4 stoelen, 2 armf. met groene stof. Te zien 4e verdieping Plate, t.o, stadhuis, Schiedam Let op. Keukenstoelen, beu ken, gelakt, extra zwaar 12.75. Keuketikrukjes 4.50, Keukentafels 12.50. Strijk planken 9.75. Wringer- bokken 13.25. Trapleren v.a- 8.40. Frans v. Thienen, Broersveld 123. Aangeboden; opkïapbed, eiken ombouw, zwarte win termantel met zwarte per- sianerkraag. Schregurdus, Willem Buytewachstraat 149, Rotterdam. Droogrekjes, 3-delig 2.70, Kolenzeven 1.10. Grote keuze emmers, teilen, was ketels tegen de laagste prij zen. Frans van Thienen, Broersveld 123. 1 Diversen Onzichtbaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand- en motgaten, winkel- laken en scheuren Billijke prijzen Spoedige aflevering. Hoogstraat 8, teL 67709 (fi liaal Roeloff).

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1