Romme wenst kennelijk nü geen politieke ruzie WYBERT Molotow in actie Mendès bindt zich aan tijdslimiet mmm. AMERIKA: alles electrisch of infra-rood en op rolletjes Voorts BEGROTINGSDEBAT: EINDE EERSTE RONDE Schouten: Ja op menige passage van mandement ~-y De kern Dr John gegaan nit zuiver emotionele overwegingen In Londense haven blijft kostbare lading liggen h°ÏSti 3e wel eens dadelijk op houden!'' riepen ze. v. d. Kieft terug Min. met „Ile de France" Akte van Londen vóór December ter ratificatie in parlement Instituut voor raket en ruimte-onderzoek in Stuttgart geopend Koken, bakken en braden in VN-assemblee stelt Sowjet-klaeht tegen Formosa uit BEROEMDE ZWEEDSE DETECTIVE: Ex-chef Westduitse veiligheidsdienst is geen verrader" „Het Schoolconcert" neemt taak „Een uur muziek" over Eerste Italiaanse militairen in Triest verschenen In de Stille Oceaan steeds meer radio actieve vis Keelpijn (A ngfna) Mijnh.ndfeANir.88 FTTFM Knowland: „Fransen moeten het voorbeeld geven" Eerste Nederlandse scooter van plastic Israel biedt buren non-agressie pacten aan Donderdag 7 October 193-i (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Woensdag-middag kwam de fractieleider der KVP, prof. Romme op het spreekgestoelte. Gelet op de politieke reacties op het bis schoppelijk mandement, wilde hij zijn rede aanvangen met daarover te spreken. Hij stelde daarbjj echter drie dingen voorop: in de eerste plaats wilde hij zich niet begeven in interpretatieve uitspraken van het kerkelijk mandement. Als politieke leider kwam hem dat zijns inziens niet toe. Zij zouden zinloos zijn. Wie behoefte heeft aan Interpretatie, zo sprak hij, wende zich tot het Episcopaat. In de tweede plaats wilde hjj meedelen, dat zomin als er met de Kalh. Werkgemeenschap in de P.v.d.A. beraad over de opstelling van het Mandement was gevoerd, zulk beraad met hém had plaats gevonden. In de derde plaats merkte liy op dat men hem toch wel slecht kende, als men zou menen, dat hij met de omstreden passages van het mandement alleen maar gelukkig was. Voor het K.K. volksdeel achtte hy het namelijk beschamend, dat zulk een vermaan voor een zo duidelijke zaak als de R.K. eendracht nodig was gebleken. Ten aanzien van de kennis van de inhoud van het mandement beklaag de prof. Romme zich er vervolgens over, dat de kern ervan planmatig werd voorbijgegaan. Deze is: de drang naar een Christelijke maat schappij, waarvan als één der mid delen om dit te bereiken, de R.K. eenheid wordt genoemd. Met nadruk herhaalde hij, dat de kaderdag van de F.v.dA. een ver- zetsclag tegen het Episcopaat was geweest. Met de daarop gevolgde verklaring van f1 het KVP-bestuur j verklaarde hij I I drukkelijk haar geheel ac- coord. Prof. Romme noemde Prof. Oud's rede, na het betoog van mr. Bur ger. een verfrissend bad. Hij kon zich wel voorstellen dat prof. Oud het beleid van de bis schoppen afkeurde, maar dat hij ook hun materieel recht ontkende, Itrvttlf» van pa<>. 1 Vooral het tijdstip waarop deze voor stellen werden gedaan aan de vooravond namelijk van de parle mentaire behandeling van de resul taten van „Londen" in Bonn en Fa- rijs acht men bedenkelijk. Ade nauers partij, de Christelijk Demo cratische Unie, zal de bondskanselier in dit afwijzende standpunt wel vol gen. De socialisten zyn van mening, dat de binding aan het Westen, zoals Adenauer die wil, het de Russen juist onmogelijk maakt ooit^m een 'hereniging toe te stemmen. Zij wil len dus de herbewapening van Duits land voorlopig tegenhouden, omdat naar hun mening dc Russen alleen, zolang Duitsland niet herbewapend is eventueel bereid zullen zyn in een hereniging toe te stemmen. Tegen de achtergrond van dit algemene standpunt "is het nu heel begrijpelijk, dat de socialisten in Molotows voor stellen een „opmerkelijk nieuw ele ment" (op het gebied van de vriic verkiezing namelijk) en een aandui ding voor de „Russische behoefte aan ontspanning ook in Europa" zien. De reactie der liberale coalitiepar tij staat nog niet vast. Van de partij en fractievoorzitter, dr Dehler, moet men aannemen, dat hij positief te genover Molotow's nieuwe voorstel len staat. Maar in Dehlors eigen par tij bestaat veel oppositie tegen het standpunt van de voorzitter. Vandaag wordt overigens in de Bondsdag een debat gehouden over de regeringsverklaring, die Adenauer twee dagen geleden over het verloop der Londensc conferentie heeft af gelegd. Daarbij moet dan blijken, hoe de Westd ui tse z*eactie op Molotow's nieuwste stap is. (Advertentie l M Geef Uw keel het beste! Gebruik regelmatig Wybert, het be- proefde middel te gen Soest, heesheid •n rokerscatarrh elmatia LONDEN. Kostbare ladingen levensmiddelen en waardevolle zen dingen bljjven renteloos in de rui men van schepen en op de Londen- sche kademuren liggen tengevolge van de staking, welke de haven lam gelegd heeft. Bijna 85 schepen worden nu door de staking getroffen. Drie honderd ladingmeesters hebben Woensdag besloten zich by de staking van de havenarbeiders aan te sluiten, zo dat op het ogenblik meer dan 30000 man niet werken. Op een bijeenkomst van stakers deelde een stakingsleider mee, dat Nederlandse havenarbeiders tele grafisch om inlichtingen hebben verzocht over schepen, welke mo gelijk van Londen naar elders wor den gedirigeerd, om daar te worden gelost. Het bewuste telegram is af komstig van het O.V.B. dat vandaag onder de havenarbeiders te Rotter dam en Amsterdam een manifest heeft verspreid, waarin de arbei ders worden opgeroepen zich soli dair te tonen met hun Londense collega's en „besmet werk" ta wei geren. te doen, wat zij gedaan hebben, ont ging hem. Want dan tast hij, zij het onbewust, de godsdienstvrijheid der katholieken aan. Prof. Romme had een prijzend woord over voor de socialistische minister Suurhoff, die naar hij zeide, op dit gebied van een juister inzicht had blijk gegeven. Sprekende over de belastingplan nen der regering, liet hij duidelijk blijken, op een eerdere verlaging dan in 1956 prijs te stellen. Afkeu rend liet hij zich uit over het plan om de defensie-verhoging van de vennootschapsbelasting in 1955 slechts ten dele te laten vervallen. Over het huur egalisatiefonds sprak hij ietwat schamper, doch niet con creet. Over de loonvorming sprak hij zeer gematigd. Alles bijeen was dit deel van zijn redevoering zeer gematigd jegens de regering, al vond hij, dat zij wel eens te spoedig een „onaanvaardbaar" liet horen, waar het verlangens der Kamer betrof. De verwachting was bevestigd: prof, Romme wenste thans liever alles dan ruzie! Ds. Zandt Na hem sprak de nestor der Kamer, ds Zandt (SGP) over de regerings koets, welke z.i. door rood en rooms werd bestuurd, met de Christelyk- Historischen en Anti-Revolutionnai- ren na eerst door Romme als reis genoten te zijn gewipt als palfre niers achterop. Hij vond dat voor de protestants christelijke fracties een onwaardige positie. Romme kreeg echter de volle laag van zijn critiek. En hij kwam weer terug op zijn oude stelling, dat het katholicisme slechts daar verdraagzaam is waar het een minderheidspositie bekleedt. Dv* Schouten De Anti-Revolutionnaire fractie- leider dr Schouten legde de aanval van ds Zandt op de protestants- christelijke partijen rustig naast zich neer. Hij zeide, dat het bisschoppe lijk mandement niets nieuws bevatte. Hij begreep dan ook niet waarom mr Burger eerst thans uiting gaf aan een" protest. „Ik ben niet katholiek," zo sprak hij onder luid gelach. „Maar men dient te erken nen. dat de katholieke leer geen an dere houding dan die van volgzaam heid aan het kerkelijk gezag toelaat. Aangezien ik tracht te leven uit de grote gedachte der Reforma tie heb ik op zekere punten bezwaar tegen het Rooms-katholicis- me. Maar er is ook iets van eenheid in verdeeldheid. Op menige passage uit het mandement, speciaal met be trekking tot een Christelijke partij- formatie kan ik „ja en. amen" zeg gen". Op een interruptie van ir. Posthu mus (PvdA) hoe men in zijn kring dacht over het mandement, ging hij echter niet in. Toen hy de stelling poneerde, dat men gehoorzaamheid aan het ware Evangelie ook in een politieke party diende te erkennen. interumpeerde de R.K. socialist Willems dat deze uitspraak ook op hem toepasselijk was. „Wat zijn dan de redenen," vroeg dr. Schouten hem, „om het universele van Uw geloof terzijde te stellen als het om partijvorming gaat." „Omdat ik mijn licht niet onder de korenmaat wil stellen," luidde het antwoord. Communisten Op het katheder verscheen ver volgens de secretaris van de CPN, De Groot, die een felle aanval deed op het Londens accoord. De bedoe ling van zijn (zeldzaam) verschijnen in de Kamer was echter kennelijk om de PvdA uit te dagen om het niet bij woorden tegen de KVP te laten. Het mandement 2ag hij als de bin nenlandse keerzijde van het EDG- verdrag. Later op de middag verscheen de officie ie fractieleider van de CPN, Gortzak, ook nog even op het spreekgestoelte. Hem was in dit debat blijkbaar de bescheiden taak opgedragen een motie, waarin op een verplichte 6loonsverhoging wordt aangedrongen, voor te bereiden. R.K. eendracht De woorden van de leider der KNP-fractie, Weiter, trokken meer de aandacht. Deze begon er zijn vreugde over uit te spreken, dat de Troonrede vrijwel geen socialistische smetten bevatte. De KVP, zo consta teerde hij met genoegen, heeft na enige jaren van samenwerking ein delijk geleerd, dat de theoriën van haar socialistische partner niet deu gen. Dit had eigenlijk veel eerder moeten gebeuren, maar het is voor een grote partij blijkbaar moeilijk om ongelijk te bekennen. Ondanks dergelijke schampere op merkingen aan het adres van de K.V.P. toonde hij zich geneigd de R.K. eendracht te herstellen, mits het program van de K.V.P, een uil- gesproken conservatief karakter zou krijgen. Het was komisch toen na hem een tweede K.V.P.-woordvoerder, dr. De Kort op het spreekgestoelte verscheen om met een geleerd be toog over de bezitsvorming te be wijzen, hoe progressief zijn fractie ten opzichte van. de bezitloze mens wel was JA E timmerman die tegenover U mij' woont, heeft een stil zoon tje van vier jaar dat geen bijzon dere eisen aart zijn paedagogische techniek steltwant hij is, zo lang zijn ogen openstaan, altijd de gewil ligheid zelve geweest. Des te die per waren zijn ouders dan ook ge schokt, toen zij, op een middag thuiskomend, hun kind bezig zagen Iers draaibank een koperen die hij van de trap had ge- naata, zo krom te buigen als een Hij deed hetgewillig alweer. Zijn vernietigend karwei was trouwens net voltooid. .Kijk die roe nu eens" jammer- moeder. ,JStoiite r JET- De General Motor XP-21 „Firebird" is de enige wa- ATJTfi ®en me* straalturbine- sx*J IU aandrijving op de automo- bieltentoonstelling te Parijs. Van daag wordt deze expositie, waar schijnlijk de belangrijkste die ieder jaar in Europa wordt gehouden, geopend. NEW YORK. Minister Van der Kieft en zijn Belgische ambtgenoot Henri Liebaert zijn Woensdag met de „Ile de France" van New York vertrokken naar Europa. Zij hebben deelgenomen aan de zittingen van de Wereldbank en het Int. Mone taire Fonds. Aan boord van het schip zijn ook 74 passagiers van de „Maasdam". Voorts reist mee de filmartist Marlon Brando, die be sprekingen gaat voeren over nieuwe films. De ministers hadden geen commentaar over de havenstaking. Brando zei: „Of ik wat van mijn koffers zelf heb moeten dragen? Nou, reken maar. My een zorg." Advertentie IM.j mannen die .„gezien" zijn, prefereren BRYLCREEM De verzorgdheid van Uw ii iter! uk hangt vooral at van "Uw haar. Brylcreem. de volmaakte hatrdressing geeft Uw haar eon leven dige. natuurlijke glans voor heel de lange dag. Brylcreem li geëmul geerd: «lus geen overda dige vettigheid. Mus seer da ge lijk 8 met Brylcreem - de heil zame bestanddelen houden Uw hoofd huid gezond. Uv haar vnj van roos. voor mooi, gezond haar Cowty Laboratories Ltd-. 8tanmore, England - Jacq. Hot N.V„ Amsterdam PARIJS- Premier Mendès-France heeft zich zelf weer een tijdslimiet opgelegd: in de tweede helft van No vember, zo heeft hij gisteren ver klaard voor de parlementaire com missie voor Buitenlandse Zaken, krygt de Nationale Vergadering het complete verdrag van de negen lan den ter ratificatie voorgelegd. Overigens zal de premier al van middag of morgen het parlement om het vertrouwen vragen inzake de re sultaten van de Londense conferen tie. Men twijfelt in Parijs nauwelijks aan de afloop van dit debat, al kan het, gezien de uren in beslag nemen de uiteenzetting van Mendès-France vanmiddag en een respectabele lijst van vragenstellers, wel eens Dins dag worden voor men tot stemmen komt. Een belangrijke vrees bestaat: mo gelijk zal vanmiddag nog voor de STUTTGART. Dr Eugen San ger is met een staf van 10 weten schappelijke medewerkers met zijn werk begonnen in het instituut van Stuttgart voor raket- en ruimte onderzoek. Het instituut beoogt on- onderzoekingen op het gebied van straalmotoren, voortbeweging door middel van raketten en ruimte vaart. Het wordt gefinancierd door de Bondsrepubliek, de staat Baden- Württeberg en belanghebbende in dustrieën. Dr Sanger, die zich op het gebied van „reactievoortbewcging" naam heeft verworven, werkte na de oor log voor Franse lucht vaarton der zoe kingen in Parijs. Het instituut in Stuttgart is dit jaar opgericht» opening van de zitting een motie worden ingediend met het verzoek de Westelijke defensiekwestie niet nader te onderzoeken, voor eerst op het nieuwe aanbod van een confe rentie met Molotow is gereageerd. Een meerderheid van het parlement zou ecu dergelijke motie kunnen goedkeuren tenzij dc premier er zich sterk tegen verzet. Zijn invloed in dit opzicht zal zonder twijfel be slissend zijn. Premier Mendès-France heeft gis: teren ook nog medegedeeld, dat hij de Saarkwestie op 20 October in Pa rijs met dr Adenauer zal bespreken. NEW YORK. De Algemene Vergadering heeft Woensdagavond ondanks Russisch verzet besloten de bespreking van de Russische klacht over dc inbeslagneming van Russische schepen door nationalis tisch China uit te stellen. Enkele dagen geleden heeft de vergadering óp advies van de pro cedure-commissie besloten bet de bat enkele dagen uit te stellen ten einde Frankrijk in de gelegenheid te stellen zijn goede diensten te verlenen in het Russisch-nationalis- tisch Chinese geschil over het Rus sisch tankschip Tuapse", dat op Formosa vastgehouden wordt. De vergadering besloot met alge mene stemmen de nieuwste Russi sche voorstellen stap voor stap tot ontwapening over te gaan op de agenda te plaatsen. (Advenentte i.M.) Ontsmet uw huid met de helder vloei baro D.D.D. De jeuk be daart, de ziektekie men worden gedood en dn huid geneest. STOCKHOLM. Dr Harry Soe derman, de wereldberoemde detec tive, liecft Woensdag de beschul digingen bestreden, dat dr Otto John de Oostduitsers dc namen verstrekt zou hebben van Westelij ke agenten. Hij noemde de berich ten, dat de voormalige ehcf van de Westduitse veiligheidsdienst de communisten geheimen van de Westelijke inlichtingendienst over handigd zou hebben, toen hij op 20 Juli naar de communisten over liep, belachelijk. „Hij kan dit niet gedaan hebben," aldus Soederman, „omdat hy hun identiteit niet kende, noch bun adressen en geen papieren bij zich had toen hij deserteerde." Soeder man heeft verklaard, dat hij eer. uitgebreid onderzoek voltooid heeft van de desertie van John naar de communisten. Hij deelde mee, dat hij in contact was geweest met John sedert zijn desertie en dat hij een volledig rapport van zijn te- vindingen aan de Westduitse rege ring heeft doen toekomen. „Ik was gedeeltelijk verantwoor delijk voor de permanente benoe ming van dr John, toen ik werkte als adviseur bij de Westduitse re gering," aldus de detective. Dr Soe derman heeft 14 jaar lang de lai- ding gehad van het crimineel-tech nisch instituut van de Zweedse re gering. Hij woont nu in New York en brengt een bezoek aan Stock holm. „Persoonlijk ben ik er van overtuigd," aldus Soederman, „dat dr John naar het Oosten ging uit zuiver emotionele overwegingen," AMSTERDAM. Opgericht is de stichting „Het Schoolconcert" met het doel het geven van paeda gogische concerten door prominente Nederlandse kunstenaars voor leer lingen! van voortgezet lager en mid delbaar onderwijs. De concerten worden zoveel mogelijk gegeven op de scholen tijdens de schooluren, omdat zij worden beschouwd als aanvulling van het onderwijs. Seere.taris-pennvngmeester is mr J. H. Maschhaupt, te Amsterdam. Directeur is de heer Piet Pijnen borg. Gelijktijdig heeft de stichting „Een uur muziek" haar werkzaam heden beëindigd. In de maand October arrangeert de stichting „Het Schoolconcert" vijf en zestig concerten. Het bureau is gevestigd Binnen kant 47, Amsterdam. TRIEST. Italië heeft Woens dag het grondgebied van Triest be treden tijdens een plechtigheid, die het ophanden zijnde vertrek van de Amerikaanse en Britse troepen in luidt. De plechtigheid was kort maar historisch: het was de eerste maal m 10 jaar dat een Italiaanse militair het gebied betreedt in een officiële functie. De intrede vond plaats door een delegatie van 10 officieren onder leiding van gene raal Edmondo de Renzi. die be noemd is tot „buitengewoon gou verneur" van Italië in de zone van Triëst. WIE kennis neemt van de talrijke levensgewoonten veranderen fraaie, handige, feilloze en dure el" van die nuttige zak< apparaten waarmee de Amerikaanse huisvrouwen haar keuken inrichten krijgt de indruk, dat zulke culinaire heiligdommen veel zijn gaan lijken op machinekamertjes. In 1951 begon de verkoop van super-moderne technische keuken artikelen pas goed te lopen. Toen verkocht dc industrie voor 9 000 000 dollar aan kachels, ovens, clcctrische vïeespannen, bakplaten, bordenma chines, electrische koffiepotten en Joost mag weten wat nog meer. In 1952 steeg dat bedrag tot 13 mil- lioen. Verleden jaar was het 72 mil- liocn en voor dit jaar is de verwach ting ruim 100 miliioen! Omdat de kwa- uttigc zaken ook de verrolbare versies. Mobiele bor den wasmachines. electrische vlees- pannen voor gebruik bij de picnic, koffiepotten annex broodroosters voor het buitenhuisje en tientallen keukenzaken, die met gemak in de huiskamer kunnen worden gebruikt terwijl mevrouw naar de televisie kijkt. Het terrein waarop het aller nieuwste, aller-modernste en aller- handigste nog niet is bereikt is dat van de infra'-rode kook-, braad- en bakapparatcn Tien procent van de huizen in de V.S. heeft een infra rood kooktoestel, twaalf fabrieken maken indra-rood keukenapparaten en voeren een dodelijke concurren tiestrijd Roro-Broil Co. b.v, raamt haar omzet in infra-rood-apparaten van dit jaar op 35 miliioen op bons van de kleinhandelsprijzen. Peer less Electric Inc. zag in deze b m- che haar omzet van krap een mil iioen dollar (in '50> stijgen tot tien miliioen in '53 en dit jaar gaat het nog beter. Westing house levert than*® een eleetrisehr infra-mod braadoven met kijk glaasje en soe- ciale grill en dat alles op wicltKC Wie in ons land om zo iets /<ri vragen komt bedrogen uit Electu- sche keukenuitrustmgen uit de Ver Staten mogen met worden geïmpor teerd. Hij ging naar Berlijn om de her denking by te wonen van hen du door Hitier werden opgehangen. Onder hen bevond zich een broer zijn gevoelens van John en hij was volledig over weldigd door zijn gevoelens. Soederman zei niet te denken dat dr John „een verrader is in de ge wone zin van het woord" noch dat hij gewerkt had voor enige andere mogendheid. TOKIO. Professor Takajïre Mori van de universiteit te Tokio heeft Woensdag op een vergadering van de Japanse voed in gs vereniging meegedeeld, dat er steeds meer ra dio-actieve vis in de Stille Oceaan wordt gevangen. In Maart was de vis alleen radio-acticf in het proef gebied rondom Bikini en bepaalde delen van het Zuid-Oosten van de Oceaan. In April bleek een groot deel van de vis, gevangen ter hoog te van Formosa, besmet en in Juni werd dergelijke vis ter hoogte van Japan gevangen. Volgens professor Mori was m Maart 188.600 pond ra dio-actieve vis weggegooid, in Juni 49 000 pond, maar in Augustus L02.QQ0 pond. Schandelijk gedrag van Blanke jeugd in Washington WASHINGTON Leerlingen, die van de scholen in Washington weg blijven uit protest tegen de toelating van negers, zullen in het vervolg geen functies in het schoolleven mo gen bekleden en niet mogen deel nemen aan sportevenementen. Dr Corning, inspecteur van het onderwijl» heeft dit gisteren bepaald, HÜ verzocht verder de ouders te helpen, een eind te/maken aan „een toestand, die nu schandelijk en ge vaarlijk is geworden". Een vijftigtal blanke jongens en meisjes hebben gisteren bij het ge bouw van het Amerikaanse Opper ste Gerechtshof geprotesteerd tegen de toelating van negers tot hun scholen. De politie verdreef hen, nadat een van de jongens met rode letters: „Wij willen ons recht" op de wit-marmeren trappen van het ge rechtsgebouw had geschreven. (Advertentie LM.) de zijn Waaróm heb je dat gedaan JMflt militair ver jongen.' Dromerig zwijgen. Er moest krachtig morden aangedrongen eer er enig geluid uit hem kwam, maar toen het eindelijk lukte, bracht het vog peen licht van betekeniswant het luidde: „Ik weet het niet:' „Maar jongen, dat moet je toch weten? Zoicis doe je toch niet zo Hij wel. Het was duidelijk aan hem te zien dat hij zijn ziel naar vermogen onderzocht, maar hoe diep hij ook voor zijn doen groef, cr kwam opnieuw mets anders uit aan: „Ifc weet het écht niet." Blijkbaar was de duivel zo maar enen bvnnengetcipt, uit tijdpasse ring en ronder opgaaf van redenen. Men deed er het zwijgen toe en ging, een uurtje later, koel met de delinquent aan tafel. Peinzend nut tigde hij zijn voedsel, nog allyd civbbend over het dwaallicht dat hem had verleid, met een zó ab surd vergrijp zijn overigens blanco strafregister te bemodderen. Ein delijk men was al aait het des- M'rt ging cr een zon in hem op. Zijn gezicht begon er van te stra len -n hij riep; Bananen!" „Ja t-anancn. En t"j- z'>u dut' „Daarom heb ik het natiiurlijk gedaan", zei hij. „Bananen. Die zijn ook geel. En ook krom." KRO A K.EL OMAHA Senator Knowland heeft gisteren op een persconferentie gezegd, dat Frankrijk het voorbeeld dient te geven bij dc ratificatie van het pact van Londen. „Ik ben van mening, dat Fran krijk dat de E.D.G. verworpen heeft, de eerste moet zyn, om over het al ternatieve voorstel sen besluit te ne men", aldus Knowland. De leider van de Republikeinse meerderheid in de Amerikaanse se naat voegde hij eraan toe: „Ik voor mij heb nooit het gevoel gehad, dat de E.D G. de enige manier was om West-Duïtsland by by een collectief veiligheidssysteem van de overige vrye landen van Europa te betrek ken". ZWOLLE. Een Scooter van plastic werd gisteren in Zwolle ge demonstreerd, de eerste, die in ons land is gemaakt. Een ja'ar lang heeft de firma H. Disselhof geëxperimen teerd voor men het machientje rijp achtte om aan het publiek te wor den getoond. Het zal nu gebeuren op de komende RAI-tentoonstelling, De bewerking van gewapend plas tic, roest werend, licht in gewicht en enigszins elastisch, vergt geen grote investeringen aldus de fabrikan ten. Ook de motor is van Neder lands fabrikaat. Het is een 150 cc J.L.O. Het totale gewicht van de scooter is 110 kg. Over enkele maanden hoopt men met de serie- bouw te beginnen. NEW YORK. Israel heeft Woensdag aangeboden een reeks non-agressiepacten aan te gaan met zijn Arabische buren, als eerste stap naar een verlichting van de stij gende spanning in het Midden-Oos ten Het aanbod werd gedaan door de Israëlische ambassadeur Abba Eb- ban, die de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties meedeel de, dat de huidige lendenz van de Arabische politiek gericht schijnt te zijn op de hervatting van de oorlog met Israel. Jack Laroehe is een der vele schilders in Parijs. Om eens met ander materiaal te werken dan olie- of waterverfschrijfmachine, luci fershoutjes, postzegels of wat voor spul ook, aat anderen al eens heeft, gediend bij het vervaardigen van al of niet geslaagde kunstwerken, wierp Jack zich op het bout. Fi guurlijk gesproken natuurlijk. Hij maakte een serie schilderijen van fijngeknipte stukjes bont en haastte zich deze aanwinst te exposeren. Bij de portretten ontbrak Mauricxt Chevalier's glimlach niet. Maar wie het in zijn kamer zou ophangen kon wel eens voor het feit komen te staan, dat na verloop van tijd in Maurice de mot zat. De ooievaar in Zïirich (zie enige der vorige edities van Voorts) laat ons met los Vandaag horen we, dat hy heeft inge7ien. dat znn bruid niet meer zal lcomcn opdagen De laatste dagen is hn dus op stap gegaan. maar rüet naar het Zuiden Hii wandelde over de Bahnhof Stras.se en blokkeerde het ver keer hij stapte de garage vjn het hoofdbureau van politie binnen en zaaide verwarring bvi de chauffeurs hij is een kazerne binnengedrongen en liep achter exercerende recruten aan. hij plaagde een groep zwanen in een stadsi yver. o Na 14 dager», wachten is men nu tot het uur U gekomen, als hy op 10 Oc tober niet weg is zal lm gevangen worden en naar ten warme verblijf plaats worden gebracht Dog een. die 'S aangewezen hem ie grijpen, is (toeval lig) een ex-worstelaar. Het jaarverslag van het Prins Bern- hard fonds vermeldt mot plezier, dat ZK.H heeft bepaald, dal een groot deel van het geld. dat hij ontvangt als comm.«sdris van enige grote bedryi.cn o Over geld gesproken: ingaande I Nove-sber moe en Kngei-a toe::-, ten 100 pond per ptrsoon per .var ,n hei bui tenland besteden. Kinderen bomden de 12 mogen 70 pond meenemen (\ioeger 35) en voor een auto en een motor zal e Amsterdams burgemeester heeft voorgesteld om by officiële gelegen heden niet alleen znn persoon met ambtsversterse,en te tooien maar ook de wethouders en de raadsleden een passende decoratie te laten dragen. De neer d'Ailly die dit zei op een ont vangst van leden van de Federatie Goud en Zilver denkt hierbij "aan een soort rozet. Wy zien het al: deco- raatsleden en rozethouders. o Toe slot mag met verzwegen wor den. dat het Octoberfcest in München opnieuw een best succes is geworden. Dat at maar weer of het niks kostte: 14 niil.iocn gebraden worsten. 12.200 gebraden haantjes, zootlcn ossen en 10 000 cocosnoten. De Beseren. die bsj de feesten hun maag op de proef stel den, spoelden zoveel heerlijks met 2.5 miliioen liter bier weg.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2