Debat tussen mr Burger en Romme minder fel prof. Lagere belasting wellicht in 1955 ft Tilanus: Geen herstel van Christelijke coalitie Meerderheid Hoensbroekse raad wil geen behandeling begroting Geen geld door conflict met Gedeputeerde Staten Ook Turpin ontkent plegen van spionnage "lijdelijk 12pakken, voor-cenk/ Dr Drees: Samenwerking in kabinet is goed Storm eist offers WITSALINE oorts Spreek met oordeel... liim met VELPGN Autobouwer Niels weet nu wel hoe de Deense bureaucratie is Blijft hei meesi opzienbarend! Kloosterbalsem 42 Franse veiligheidsdienst van dwangmethoden beschuldigd massmtmtrmfsmk Vrijdag 8 October 1954 (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. De algemene beschouwingen over de fcegrotïng-1955 lopen ten einde. Midden in de replieken werd de vergadering gistermid dag geschorst. Vanmiddag zou het slot zich afspelen. De leiders van de twee grootste fracties hebben elkander over en weer alvast dubbelhartig heid venveten. Prof. Romme hoonde zfjn socialistische opponent, dat deze zijn aanval niet waar had gemaakt. Daartegenover kon mr. Burger con stateren, dat de fractieleider der KVP zich met debattrucjes van de pro blemen had afgemaakt. „Wanneer de KVP-fractie, zo sprak hij bitter, aan een uitspraak van haar partijbestuur zo weinig betekenis hecht, dat daar over niet dan indirect gesproken moet worden, dan kan van andere groe peringen niet verlangd worden, dat zü daaraan waarde toe kennen,..!" TWEEDE KAMER De verhouding tussen beiden bleef dus gespannen, ai was de toon van mr Burger bepaald min der fel en die van prof, Romme naar rato ook iets minder uit de hoogte. De verklaring van hun ge drag moet wel gezocht worden in de mededeling van minister-presi dent Drees, dat de tegenstellin gen binnen het kabinet niet geheel volgens de partijlijnen verlopen. Dit is de situ atie, welke de C.H.-leider Tila nus kennelijk prefereert. Na eergisteren de betekenis van 't mandement te hebben gebage- telliseerd, kwam hij nu haastig melden, dat daaruit niet de con clusie mocht worden getrokken, dat hij een herstel van de z.g. christe lijke coalitie begeerde. Prof. Oud kon niet nalaten zijn teleurstelling er over uit te spreken dat de heren Schouten en Tilanus een zo weinig protestants geluid hadden laten horen. Mr. Burger sprak zelfs openlijk uit, dat hij hun politieke opportunisme bepaald niet kon waarderen, a] begreep hij zeer wel waarom zij de kern van het debat, het vraagstuk van de democratie, niet hadden willen aanraken. Prof. Oud ontlokte een luid gelach in de Kamer, toen rij snedig opmerkte, dat de bewering van de heer Tilanus, dat het man dement „hem" niet raakte, veel weg had van Kain's gezegde; „Ben Ik mijn broeders hoeder." Helder zette prof. Oud nog eens uiteen, waarom het eigenlijk ging: net gaat er niet om of de bisschop pen verantwoordelijk zijn. voor wat *r In de KVP gebeurt; binnen deza party kan het er zelfs zeer wel de mocratisch toegaan. Het gaat er om of de bisschoppen of de stem van de katholieke kiezers bepaJen. Daarmee oefenen zij n.l. indirect macht op po litiek terrein uit en daarmee ts de weg naar een onheilzame strijd van kerk en staat gebaand. Opnieuw draai- ae professor Romme echter, bij zijn repliek, om dede kern heen, met een omstandig betoog, dat er op ge richt was te bewezen, dat iom*nd vrijwillig katholiek was hetgeen zi betekende, dat deze ook vrijwillig de leiding van de Bisschoppen op zich had genomen. Mr Burger zette hem tenslotte echter toch vast. Hij' herinnerde er aan, dat prof. Romme zich in zijn betoog uitdrukkelijk had aangediend, als met te zijn dè interpretator van het mandement. Deze uitdrukkelijke uitspraak verheugde hem. Deze kon zi. alleen betekenen. prof. Rom me in de Kamer had gestreden voor zijn opvatting omtrent de meest wen selijke wijze van politieke partijvor ming Dan zo meende hy, is opnieuw de katholiciteit van mijn partijgenoten die op dit punt van mening met prof. Romme verschillen en daaruit prac- tisehe consequenties trekken onaan getast gebleven. En dat achtte hij in dp Nederlandse verhoudingen van vandaag altijd nog de moeite van het constateren waard. Het was wellicht ook de oorzaak van de mindere fel heid van toon. die hem in tweede termijn kenmerkte Prof. Romme plaagde hem daar wel mee. ir°a- kon onder de constatering van tegenstander toch niet helemaal komen. Met zijn geloofsgenoot Welter (K NP) had hy echter ook een appeltje te schillen. Mr Burger had ironisch vastgesteld, dat de heer Weiter dui delijke taal had gesproken: „de KVP zal conservatief zijn of zij zat niet zijn". Deze conclusie stond prof. Rom me natuurlijk met aan. Hij pakte de fractieleider der KNP hardhandig aan door hem voor te houden, dat een katholieke eenheidspartij alleen zou kunnen bestaan als zij het bisschop pelijk mandement zou volgen m.a.w een radicale doorvoering van de so ciale leringen van de R.K. kerk zou nastreven. Kabinetspolitiek Op deze wijze raakte intussen ook bij de replieken het gesprek m'- .iet kabinet op de achtergrond. Waar dit bovendien was tegemoet gekomen aan het verlangen van de Kamer In haar geheel op dit punt was er al eigenlijk geen me ningsverschil tussen Socialisten, KVP'crs. liberalen e.a. dat de voorgenomen belastingherziening zo mogelijk op een vroeger tijdstip dan 1956 zal plaats vinden, was er amper een twistpunt van bete kenis overgebleven. De strijd over huuregalisatiefonds en vennoot schapsbelasting werd verplaatst naar later. rtinniiïïitmniip.niiniTm'iiiiimniiiiMTinggnninniiitiiniHriniTinaimüniTiniiiiii.Tïi De eerste officieel vrijgegeven foto van de Britse Fairy Delta U die voor het ministerie ran Be~ voorrading is gebouwd om be paalde onderzoekingen te doen op het gebied van horizontaal supersonisch «liepen. Deze een persoons deltavleugelmachine is geheel i« lichtmetaal uitgevoerd en heeft een Rolls-Royce „Avon" turbojet-motor. Het voorste deel van de lange neus die op het eind de snelheidsmeter draagt kan bij start en landing naar beneden worden geklapt om het uitzicht te verbeteren. fHnniiiiiB'JiffliiuiiWiitiiitiJiiifliiiïïiifliniiiiBiHiiïïSJiiü'iwi'iiiiiiiiiSifjiiüii'i.iinntniüni (Van een onzer verslaggevers) HOENSBRÖEK. De gemeente kan geen betalingen meer verrichten, behalve de strikt noodzakelijke zoals salarissen en voorschotten voor wo ningbouw. Dit is het gevolg van de houding van de rooms-kalhotieke raadsfractie die, veertien man sterk, heeft weten te verhinderen dat de twee minderheden in de raad (twee socialisten en een communist) aan het woord kwamen over de gemeentebegroting. Hoewel burgemeester Martin Donderdagavond uitdrukkelijk heeft gewaarschuwd voor de ge volgen van Jezc starre houding der rooms-katholieken, volhardden dezen In hun opvatting dat de wens van Gedeputeerde Staten (om de begroting met algemene beschouwingen en puntsgewijs te behandelen) moest wor den genegeerd. (Advertentie I.M.i Keelpijn (Angina) igHËlANGILETTENl Britten in meerderheid voorstander van Churcbills aftreden? LONDEN Het liberale blad .News Chronicle" heeft Vrijdag de uitslag van een opinieonderzoek ge publiceerd, waaruit blijkt, dat vol gens 63 procent van de ondervraagde personen Sir Winston Churchill 2ich terug diende te trekken. 42 procent van de ondervraagde conservatieven bleek deze mening toegedaan te zijn. (Advertentie LM.) Postzegels die buiten gebruik worden gesteld DEN HAAG. Met ingang van 1 Januari zullen de volgende bijzondere postzegels buiten gebruik worden ge steld cn voor de frankersng waarde loos wordrn- a. de m 1053 uitgegeven watersnood- postzegel. frankeer waarde 10 cent: b de zomerpostzcgels, uitgifte 1053 f bloemenserie ontwerp p. A. v. d. Vossen), frankeerwaarden 2, 5, 6. 10 en SO cent; c de in 1053 uitgegeven Rode Kruis- postzegels. frankeerwaarden 2. 6. 7, 10 en 25 cent; d do weidadighcidspostzegels (kinder postzegels) uitgifte 1953, frankeer waarden 2. 5. 7, 10 en 25 cent. Voorts worden met ingang van ge noemde datum buiten gebruik gesteld do briefkaarten met zegelafdruk !2'fe cent. uitgifte IM7 (met de beeltenis van Hare Majesteit Koningin Wilhelm ma met zwarte opdruk 6). Tot en met 31 Januari 1955 kunnen deze briefkaarten tegen briefkaarten van 6 cent van de huidige uitgifte worden omgewisseld. (Advertentie l.M.) CD/CPP/IA/ Pijnlijke, stijve spieren moet U j\ driemaal daags krachtig laten wrijven met Kloosterbalsem, die \y diep in de weefsels doordringt. Ook bij rhcumatiek en ischias: Buschauffeur verloor macht over stuur en reed tegen boom (Van onze correspondent) ARNHEM. Een NBM-bus met ongeveer dertig inzittenden is Woens dagavond tegen middernacht nabij het hoofdkantoor van de Provinciale Gelderse Electriciteits Maatschappij van de weg geraakt, doordat de chauffeur by het overschakelen met zijn voet klem raakte tussen de peda len. Hij vccrloor daarbij een ogen blik de macht over het stuur, maar in datzelfde ogenblik botste de bus tegen een boom, die als een lucifers houtje afknapte en op de bus neer kwam. Als gevolg van de hevige schok liepen vijf passagiers lichte verwondingen op. Na verbonden te zijn in het nabijgelegen Elisabeths- gasthuis werden zij per taxi thuis ge bracht. De overige inzittenden gingen i met een andere bus verder. Per pak cent PARIJS -Het Franse spionnage schandaal is Donderdag nog inge- wikkelder geworden, doordat Turpin zyn verklaring, dat h(j geheimen van de verdedigingsraad had door gegeven, introk. Turpin, de derde man die van de week bekentenissen heeft ingetrokken, zeide nu, dat de werkelijke schuldigen nog gevonden moeten worden. Turpin zeide tot majoor De Resse- juier, die belast is met het onder zoek in de kwestie, dat hij eerder had bekend, omdat hij na zestien uur ondervraagd te zijn, volkomen uit geput was. Turpin heeft verklaard ,dat de agenten van de contra-spionnage tevergeefs geprobeerd hadden hem Jean Mons, de permanente secreta ris-generaal van het ministerie van Nationale Defensie, te laten beschul digen. Turpin was de secretaris van Mons. Hij zei. dat nadat hij de ge hele nacht ondervraagd was zij hem uit het raam gewezen hadden op een jongen, die naar school ging en ge zegd hadden: „Dit zou uw kind kun- (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG. Donderdagmiddag heeft minister-president ür W. Drees de Tweede Kamer geantwoord op haar algemene politieke beschouwingen over de rijksbegroting 1955. Hij kondigde vooraf aan, dat de regering uiter aard niet kon spreken over het mandement, zomin als zij kon spreken over de verhoudingen tussen de politieke partijen onderling. „Dit lijkt", zo zei hij glimlachend, „misschien we] gemakkelyk maar betekent aan de andere kant toch ook weer een beperking, die tot zelfbeheersing noopt en een vlakker betoog voortbrengt, dan zou worden gegeven als ik uitsluitend naar eigen beginselen zou kunnen spreksn." IIij meende echter dat men daarin zou kunnen berusten nu de feitelijke toestand tot zulk een zelfbeheersing noopt. En hulselyk voegde hfj daaraan toe: „Het loopt ten slotte naar om standigheden nog niet zo gek: de samenwerking in het kabinet is goed, on danks onvermijdelijke meningsverschillen, welke echter vaak anders lopen dan uit de partü-lijnen wel zou voortvloeien." Dr Drees gaf toe, dat er andere combinaties voor regeringsvorming mogelijk zouden zijn dan de combi- die thans aan het bewind is. Maar de vraag is of men daarnaar verlangt en of de homogeniteit in het kabinet zoveel groter zou zijn. In elk geval was hem uit het debat niet gebleken, dat er tussen Kamer en regering zodanige conflictstof was. dat het kabinet zou moeten aftreden. men een ander kabinet verlangt, blijkt nog evenmin. Zolang deze situ atie zich voordoet, acht het kabinet zich verplicht aan te blijven. Dr Drees besprak ook de voor genomen belastingherziening in voorgenomen belastingherziening in 1956. Conjunctureel, zo stelde hij voorop, is voor dit tijdstip veel te zeggen. Maar het kabinet erkent dat bij de huidige hoge belastingheffing de zaak ook anders kan worden be zien. Zij is er vanuit gegaan dat de a.s. belastingverlaging en huurverho ging zullen moeten samenvallen. Over het tijdstip van inwerking tre den is verschillend gedacht. Als vroegst mogelijke datum werd ge noemd I Juli 1955, terwijl de meest sombere verwachting op 1 Januari 1956 was gericht. Dr Drees zegde toe, dat de da tum van inwerkingtreding van huurverhoging en belastingverla ging slechts zou afhangen van de tijdsduur nodig voor de voorbe reiding en behandeling van de daartoe strekkende wetsontwer pen. Hij stelde dus a.h.w, namens de regering een eerdere belasting verlaging dan in 1956 In uitzicht. Ten aanzien van de „vergeten groepen" oefende dr Drees enige cri- liek op deze naamgeving. Zij zijn niet „vergeten." Het is voor de re gering veeleer een nachtmerrie hoe ze kunnen worden geholpen. Het zijn groepen die niet meer actief in het bedrijfsleven staan en op wier inko men de overheid geen invloed heeft en waaromtrent zij evenmin kennis bezit, Dr Drees sprak de hoop uit, dafc de voorgenomen verlaging van de omzetbelasting soulaas zou bren- een. Bootsman Rijnstroom tussen de lading bekneld geraakt Vervolg wan pag. I De „Rijnstroom", een 70S ton me tende vrachtboot van de Hollandse Stoomboot Maatschappij is van nacht omstreeks één uur IJmuiden binnengelopen met aan boord het stoffelijk overschot van de boots man, die tijdens de storm in de nacht van Woensdag op Donder dag tussen de lading, toen deze ging verschuiven, bekneld is ge raakt en werd gedood. Het Duitse schip „Helena Russ" heeft zijn deklading hout over boord moeten zetten. Het grootste deel hiervan is aangespoeld op Ameland. Het schip zelf is buiten gevaar, evenals de kustvaarder „Tagri", waaraan de reddingboot „Insulinde" hulp heeft verleend. Het Duitse s.s. „Charlotte Schroe- der" verspeelde een groot deel van zijn deklast hout. Het schip zelf is behouden de Waterweg binnen gelopen. Behouden kwam ook het onder Britse vlag varende ss. „CargilT' binnen, dat ten W. van IJ- muiden in moeilijkheden verkeerde doordat de machines onklaar raak ten. Het schip is thans in Amster dam. Vermist wordt echter nog steeds de kotter ..De Jonge Jo- chem" uit Den Helder, waarvan men sinds 12 uur in de nacht van Woensdag op Donderdag niets meer heeft gehoord. Door de storm heeft de duin strook op Ameland zwaar geleden Aan de Zuidoostkant heeft bet ei land een aantal duinen aan de gol ven moeten prijs geven. nen zijn, indien u Mons beschuldigt, dan zult u in vrijheid gesteld wor den. Zo niet, dan zal u tot 10 a 15 jaar dwangarbeid veroordeeld wor den en wanneer u dan terug komt, zullen uw kinderen u niet herken nen". Behalve verscheidene communisti sche leiders zijn de meeste ministers en hoge functionarissen gehoord, die tijdens de regering-Laniel de zittin gen van de Defensieraad hebben bij gewoond. Ook rijdens deze regering zijn geheimen uitgelekt. Maand voorwaardelijk en boete geëist tegen verpleger Noodlottige vergissing kostte mensenleven ARNHEM, Een maand voor waardelijke hechtenis cn honderd gulden boete eiste Donderdag dc procureur-generaal bij 't Hof tegen de 27-jange broeder-verpleger M. v. D-. die in hoger beroep terecht stond. omdat hero door een nood lottige vergissing de dood van een ander te wijten zou zijn. Ver dachte had namelijk, misleid door de stop, een patiënt van de psy chiatrische inrichting „Groot Gaf fel" te Warnsveld, inplaats van streptomycine *n sterke dosis mor fine toegediend. De Zutfense recht bank had verdachte vrijgesproken. Het Hof zal over veertien dagen uitspraak doen. (Advertentie LM.) ELKE DAME weet het: Reeds eerder heeft deze kwestie stof doen opwaaien: in Februari heeft de voorzitter van de Rooms- Katholieke fractie ook reeds voor gesteld, geen algemene beschouwin gen over de begroting te houden, omdat deze reeds in de commissies was behandeld. In die commissies hebben alleen leden van de K.K.- fractie zitting. (De R.K.-fractie ver tegenwoordigt niet de K.VP.: zij is samengesteld uit vertegenwoordi gers die op acht aparte lijsten zijn gekozen). Volgens ingewijden was de houding van de R.K.-fractie- voorzitter er op gericht, te voorko men dat het beleid van het vorig gemeentebestuur inzake de verkoop van het gemeentelijk electriciteits- bedrijf en de lange tijd tegengehou den verlaging van de vermakelijk heidsbelasting weer zouden worden besproken. In Februari is het R.K. voorstel aangenomen, met de veertien; Rooms Katholieke stemmen vóór en de drie van P.v.d A. en C P.N. te gen. De P.v.d. A.-vertegenwoordigers richtten zich hierover tot do minis ter van Binnenlandse Zaken en Gedeputeerden in Maastricht. Laatstgenoemd college verzocht B. en W. een voorstel in te dienen om de begroting opnieuw aan de orde •te stellen. Tot een eigenlijk voorstel kwam het niet, want de burgemees ter vormt een. minderheid in dat college. Hij distancieerde zich dan ook min of meer van zijn mede bestuurderen toen hij er Donder dagavond op aandrong, de wens van Gedeputeerde Staten niet te nege ren. Zijn woorden hadden geen suc ces: weer met 14—3 werd besloten, niet te voldoen aan de wens van Gedeputeerde Staten, (Advertentie l.M.) Tan tientallen lijders aas Brandend Maagzuur Mlm er Doaimen Bennies on ufc~ Altijd en overal ontmoet "U Ujders aan brandend maagzuur en XJ herkent ze aande lof die zc voor Kennies hebben. Innemen doen 7e die tablet) es onopvallend, want water of wat ook komt er met aan te pas. Ze helpen van de ene minuut op de andere. Ook tJ r Mendès geniet een grote populariteit PARIJS. Vijftig procent der Fransen, aan wie door een instituut voor opinieon derzoek de vraag was ge steld welke Franse leider zij het populairst vinden, heeft Mendès—France als nummer écn genoemd. Elf procent noemde Antoine Finay de populairste Franse politicus. De premier heeft in de af gelopen zes weken een groot 1 felicitaties van plaat selijke bestuursraden ontvan gen, hetgeen de beste graad meter voor de politieke ge» voelens in Frankrijk is. Er varen Franse waarnemers verklaarden, dat iets derge lijks niet gebeurd is sedert Pomcare in 1926 de franc sta biliseerde. J Eerste geallieerden verlaten Triëst TRIEST De eerste geallieerde troepen een detachement Ameri kaanse gemotoriseerde infanterie hebben Vrijdagmorgen Triëst verla ten. Het detachement zal te Londen de aankomst voorbereiden van de andere Amerika an se contingenten, die de volgende dagen uit Triëst zullen wegtrekken. In Chili kunnen 50 a 100 Nederlandse Boerengezin nen een bestaan vinden SANTIAGO De Nederlandse commissaris voor de emigratie ir. B. Haveman heeft Donderdag in Santiago verklaard te hopen, dat er zich 50 tot 100 Nederlandse gezin nen in Zuid-C bill kunnen vestigen. Haveman zei, dat de emigranten, van wie de meesten uit de door de watersnood geteisterde gebieden af komstig zijn. hun landbouwwerk tuigen en wellicht ook vee zouden meebrengen. Opnieuw uitstel van executie voor Chessman SAN FRANCISCO De 33-jarige schrijver van „Cel! 2455-Death Row", Caryl Chessman, die reeds zes jaren lang de voltrekking van zyn dood- j vonnis uitgesteld wist te krijgen, heeft een nieuwe poging het vonnis te doen voltrekken overleefd. Donderdag verwierp het hoogge rechtshof van Californïè een petitie van de openbare aanklager om een op 29 Juli toegekend uitstel van executie te vernietigen. Het Amerikaanse hooggerechtshof zal. naar verwacht wordt, later in dc maand uitspraak doen over het be roep van Chessman, dat nu doorgang kan vinden. Dit is het derde beroeo van Chessman bij het Amerikaanse h oogge rechtshof. Deze toeek begon iti 200 Britse ujinkels, verspreid over het gehele land, een expositie van Fr nse in terieurinrichting. Behalve meubels, lampen, textiel en soort gelijke arti kelen is er ook voor de sierkunst in het algemeen een grote plaats ingeruimd. Dit paardje van draad werk is er een voorbeeld ran. Het doel van die tentoonstelhnkjes is natuur lijk het stimuleren van dc Franse export. In de nacht van Woensdag op Don derdag woei in Alkmaar de deur van een viswinkel open. Een survci Heren - (Advertentie l.M.) VRAAG DE JUISTE SOORT KOPENHAGEN Als wij bewe ren dat de ambtenaren van de re» genngsbureaux in Kopenhagen het record bureaucratie glansrijk op hun naam hebben gebracht zal Niels Her man Schuit uit Orbaek, dat volledig beamen. Niels is 25 en monteur. An derhalf jaar geleden legde hij de laatste hand aan een fraai brokje huisvlijt: een automobiel met een motorfietsmotor, een motorfietsver- snellingsbak, het differentieel uit een stokoude T-Ford, een carrosserie van zelf bewerkt plaatijzes van an derhalve millimeter en wielen van kruiwagens die Niels voorzag van sneciale kogellagers en bijzondere banden. „Een best beestje", zei de rijks inspecteur van motorvoertuigen toen Niels een demonstratie gaf met het vehikel. Maar het beste beestje werd een zorgenkind: Om met de wagen te mogen rijden moest Niels nummerborden hebben. En om aan die borden te komen moet de wagen geregistreerd zijn. En voor registratie is een certificaat no dig van het Bureau voor lm- en Ex port want met zo'n certificaat kan men een aankoopvergunning krij gen. Maar Niels bad niets van dat alles. „Alle onderdelen van uw wagen zijn wel oud," zeiden de ambtena ren „maar als zodanig is die wagen nieuw." Er kwam geen eertif:caat. Niels belde op, schreef, reisde naar de hoofdstad, praatte en betoogde en kreeg eindelijk een vergunning los om de wagen te kopen!!! Niels schreef, dat hij voor koop van de wagen een verkoper nodig had cn dat hij niet alleen dc koper was maar ook de verkoper en dat het dus allemaal baarlijke nonsens was er aan te beginnen. De minister van Justitie bemoeide zich er mee. Hij wilde weten hoe Niels aan de wagen was gekomen en er werd een ingenieur belast met een onderzoek, dat vier maanden in beslag nam waarna de ingenieur een gedetailleerde specificatie naar Ko penhagen zond. „Nooit van dat soort wagen gehoord." zeiden de ambtena ren maar Niels kreeg nu tóch een vergunning uit hun vingers, dat hij in zijn eigen wagen mocht rijden. Vervolgens Niels was er nog niet kreeg de Dienst van Invoer rechten en Accijnzen de zaak in be handeling. De D. v. I. e. A. vond wel. dat Niels invoerrechten moest beta len maar kon met uitrekenen hoe veel. Na veel piekeren besliste men. dat Niels dan maar 500 kronen moest betalen bij wijze van „symbolische invoerrechten". Niels betaalde Niels kreeg nummerborden en zou net aan zijn eerste ritje beginnen toen de post een officiële brief be zorgde. waarin stond, dat Niels we! mag rijden maar dat hij een bord op de wagen moet aanbrengen waar op staat, dat de auto maximaal 56 km u rijdt, terwijl hij makkelijk het dubbele haalt. Achttien maanden geleden had Niels een aardig meisje uit zijn dorp gevraagd of ze eens een ritje met hem wilde maken. Nu deed ze het maar intussen was ze al met Niels getrouwd' de agent, die dit bemerkte, stapte bin nen en draaide het licht op. Toen zag hij. dat anderen hem al voor waren geweest. tenminste tien katten stoven naar busten, vier bleven in de etalage gulzig zitten schransen, een hing suf in een hoekje die had al te veel op. 0 Wie ook mochten vinden, dat we een 'oiner hadden cm-te-huilen, de Duitse paraplufabrlkanicn niet Zij verkochten acht maat zoveel als in andere Ta ren Speciaal in berenpara- pluies was dc verkoop enorm. 0 De Pobeda-auto van Roman Groz ny een Russische vertaler van Asso ciated Press in Moskou, werd Dinsdag gertjicn, toen dc wagen voor het teie- gTaaikmtoor stond geparkeerd Een Chevrolet er vlak bij heten de dieven staan. „Zie je wel een Po» beda is beter" grapte iemand Maar daarom namen de dieven die Russische car niet mee. Ze hadden een Pobeda» autosleuteltje en ieder Pobeda-sleutel tje past op alle auto's van dat merk. Grillig toevalsfirapjc; Roman's vader is de ontwerper van de Pobeda. De 72-iange heer Van O. te Delft maakte gisteren zyn dakgoot schoon, verloor het evenwicht en viel in een plantsoentje, tien meter lager To'ale schade- gebroken Iinderenkel ver der ogenschijn!yfc mets. Gefeliciteerd! De Hasselhdhn Williams Coal Co. in Rutherford (New Yersey-VS) had veel last van een honderdtal duiven bt| de kolonopslagplaats De kolen zo pen er wit van! Iemand stelde voor de dieren te verjagen met in whiskey gedrenkt duiven voer En!hou.,» 'vt s'rooide men Dinsdag in whiskey ge drenkt duiven voer. Woensdag kwamen er 300 duiven. 0 Een .15-jonge boer ïri ThuilliCi, iBrl- gie) drong Woensdag he- belasting kantoor binnen, goot een fles benzine in een kantoor leeg en smeet een luci fer m de plas. Toen hij wegens brand stichting was gearresteerd lu'dde zun verklaring „De belastingen znn te hoog" Inderdaad. een. brandende kwestie De posUegelfans m Hannover blu- zin \jh woede tegen het gemeente bestuur omdat de roede vaderen de oude. grote posuegelcolieciie van da 1 mg overleden ritmeester Conmd 'trede willen verkopen op een veiling te Hamburg Dc collectie i75 000 Mark) vul de gemeente kwut om voor de on» b engs, Tischbeins schilderij Goethe in Rome" aan te knoet Wrede bedong by het vermaken van de rekels aai, <ïe gemeente indertijd, dat de verzame ling nimmer zyn woning (laat staan de stad) zou verlaten

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2