F C naar de tweede plaats op J Fortuna heeft Spirit dit weekeinde niet geholpen Druk bezochte receptie HET LAGER VOETBAL Door grote zege rukt Schiedam Martinit handhaaft zich, maar SEC en WE verliezen DOK-Schiedam 1-8 SFC-LMO 2-5 Martinit-Eureka 3-2 URSUS-Oud- BeijerJand X-0 's-Gravenzande SV- HBSS 1-1 DHS-Merwede 7-1 Regenkleding gestolen HOCKEY Ongelukkige botsing Lange vingers Ghr. Bedrijfsgroepen Centrale in Schiedam 50 jaar Burgerlijke Stand Dienstgebouw Gemeentewerken zal worden uitgebreid Het snelverkeer werd gestremd Regen verstoorde liet korfballen Excelsior-'20-W esten Kwartier 5-0 AGENDA Begroting 1955 van Schiedam Feestavond Personeel „Roelants' SCHIEDAM stoker - bankwerker Maandag 11 October 1954 Schiedam heeft zeker mooi werk verricht door D.O.K. met liefst 81 te slaan, waardoor de teleurstel ling over W. F.'s nederlaag weer enigermate ts goedgemaakt. Met 7 punten uit 5 wedstrijden heeft deze vereniging zich naar de tweede plaats in de afdeling IC opgewerkt. Martinit heeft zich tegen de groot ste rivaal in haar afdeling, Eureka, danig geweerd en door deze 32- overwinning staat Martinit thans weer ver voor op de anderen. Mar tinit had dan ook bet voordeel op eigen terrein te spelen. In de af deling IC zijn er verder geen ver anderingen gekomen in de volgorde op de ranglijst. SFC heeft het tegen LMO niet kunnen bolwerken en moest in haar vierde wedstrijd genoegen nemen met een 2—5-nedcrlaag. Hierdoor is deze vereniging in de afdeling IB gevallen van de tweede naar de derde plaats. Dilettant heeft nu ds verlaten tweede plaats ingeno men met 6 punten uit 4 wedstrij den en komt nog slechts na het Noorden, die bovenaan staat met 8 punten uit 5 wedstrij'den. In de afdeling ia is W.F. na de wervelstorm van Hurricane terug- gewaaid naar de een na laatste plaats. SVDPW is blijkbaar door terrein afkeuring vrij geweest. Bloemhof, Tediro. Demos en Progress, die_ elk vier punten uit vier wedstrijden hadden, hebben bewezen elkaar in kracht niet veel te ontlopen in af deling IB. Bloemhof speelde het klaar de koploper Het Noorden door gelijk spel een puntje afhan dig te maken en komt op 5 punten uit vijf wedstrijden. Tediro speelde fAdvertentie IM) Wij hebben Zaterdag in de voorbeschouwingen over het lager voetbal enkele opschuivingen op de ranglijsten voorspeld voor de Schiedamse verenigingen. Aan deze verwachting is in grote lijnen, zy het ook niet in alle opzichten beantwoord. Een zwarte leemte wordt gevormd door 't feit dat Wilton-Fijenoord een genadeloze 010 nederlaag moest incasseren tegen de Hur ricanes. W.F. is de laatste tijd niet sterk, maar dit hadden we niet kunnen voorspellen. Martinit en Schiedam hebben echter de eer van onze stad op de groene velden hooggehouden; S.F.C. liet echter een steek vallen en verloor. gelijk tegen Demos met 11, zodat het nog steeds een open vraag is welke van de twee ploegen het sterkst is. Beiden staan nu op 5 punten uit 5 wedstrijden en blijven zo met Bloemhof op een kluitje hangen. Slechts Progress verloor van Dilettant 0—3 en is dus 20 achter gebleven in punten. Ursus heeft zich kranig gehou den tegen Oud-Beveland en won met 1—0. Schiedam heeft een goede les van twee jaar geleden ter harte geno men. Ook toen speelden beide ver enigingen tegen elkaar en stond Schiedam met de rust met 41 voor. Men dacht toen de wedstrijd; gewonnen te hebben. Het kwam echter anders uit, want na de thee kwam DOK zo onstuimig opzetten, dat niet alleen de achterstand werd Ingehaald, doch zelfs in een over winning omgezet. Gisteren ging de rust in met een 31-voorsprong van Schiedam, ver kregen door doelpunten van Jansen, Renierse en Stolk, waartegenover DOK slechts één doelpunt kon stel len. Na de thee heeft men het giste ren wat steviger aangepakt dan twee jaar geleden, waardoor DOK langzaam maar zeker onder voet gelopen werd en de goed combine rende voorhoede kreeg de smaak van doelpunten te pakken. Van Stolk scoorde het 4e en 6e doel punt,, Van Gent zorgde voor de nummers 5 en 7, terwijl Rusdonk met het laatste en achtste doelpunt de stand op 18 bracht. Vermeld dient nog te worden, dat gisteren in de gelederen van Schie dam voor het eerst wederom mee speelde de rechts back Spronk. We gens polsbreuk had bij niet kunnen voetballen en gisteren weerde hij zich weer best op zijn oude plaats. Onze stadgenoten hebben gisteren op eigen terrein tegen LMO een lelijke steek laten vallen. Wij vra gen ons af: wilde het gisteren bij SFC niet boteren,, of was LMO zo goed op dreef? De tegenstanders hadden uit drie wedstrijden pas 2 punten gehaald en stonden en staan nog slechts twee plaatsen van de hekkensluiters Oud Beierland af. Maar ja, alle wedstrijden kunnen niet gewonnen worden. Hier staat nog tegenover dat SFC binnen een kwartier na het begin het eerste doelpunt uit een corner scoorde, doch ongeveer 10 minuten later had LMO de gelijkmaker ge scoord. LMO scheen hierdoor ge ïnspireerd en bleef aanvallen en met succes, want kort na de gelijk maker kwam 't tweede doelpunt en nog voor de rust het derde tot stand. De rust ging in voor SFC met een 1—3-achterstand. Doch ook na de thee bleek dat LMO nog lang niet al haar kruit had verschoten, want drie minuten na de hervatting was de stand 14. SFC scheen dit toch wei wat te bar te vinden en ging in de aanval over. Aanval op aanval werd nu op het LMO-doel ondernomen, doch de verdediging hield goed stand en zette met verre trappen de eigen voorhoede aan het werk. Toch werd het harde werk van onze stadgeno ten eindelijk beloond toen hen een vrije schop werd toegekend, waar uit de midvoor doelpuntte en de stand op 2—4 bracht. LMO vond dit tegenpunt blijk baar een waarschuwing en ging in de aanval over en met succes, want enkele minuten later was de stand op 2—5 gebracht. Een keurige pres tatie voor LMO. De wedstrijd Martinit—Eureka stond op een behoorlijk peil met zeer goede aanvallen aan beide zij den. Beurtelings werd fel gestre den voor het eerste doelpunt en dit gelukte Martinit. Door een zeer goede aanval over rechts kwam de bal bij Wolthuis en deze kogelde ineens de bal onhoudbaar voor de keeper in het net. 1—0. Hierna kwam Eureka fel opzet ten. De midvoor kreeg de bal toe gespeeld en gaf met een prachtig schot in de hoek Troost het nakij ken. 1I. Na de thee zette Martinit alles op de aanval en Eureka moest nu alle zeilen bijzetten om de Martinit- voorhoede het doelpunten te belet ten maar Martinit bleef prachtig doorgaan en toen Wolthuis de bal kreeg aangegeven loste hij van gro te afstand een schot, waarbij de keeper van Eureka te laat reageerde en zodoende Martinit aan een ver diende voorsprong hielp. Eureka probeerde het spel weer te ver plaatsen, maar Martïnits verdedi ging was hier de baas en bleef de voorhoede op beheerste wjj2e voe den. Tien minuten voor tijd volgde weer een snelle aanval over rechts, die met een hard schot werd beslo ten. De keeper liet de bal vallen voor de vrijstaande v. d. Laan en deze bedacht zich niet en hielp Martinit aan een 31-voorsprong. Eureka, met de nederlaag voor ogen. zette nu alles op de aanval en Martinit werd geheel in de ver dediging gedrongen. Toen echter 2 minuten voor tijd_ de midvoor. door een misverstand in de achterhoede van Martinit, de score op 3—2 bracht leefde bij Eureka nog een kleine hoop, maar de tijd was te kort en Martinit behaalde een ver diende overwinning. Verdere uitslagen: Er zijn blijkbaar in de lagere af delingen nogal wat terreinafkeurin- Wfj weten dat, als wij iets aanbieden, de honderden klanten uit alle delen van de stad, die er hun tijd en geld voor overhebben, ook inder daad iets bijzonders ver wachten. Maar deze aanbieding hoog- glanzende velours met dich te poolbezettïng, waarvan de normale prijs 7.25 is, zal die verwachtingen vèr overtreffen, Dit is een aanbieding voor a(!e spaarzame huisvrouwen die hun voordeel willen zien, want wij' hebben onze hele voorraad velours duchtig onder handen genomen, Nü koopt U dezelfde hoog- glanzende gordij'nvelours, ef fen en met vochtechte per sing, voor nog geen f. 5.- Dïnsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze bijzondere velours, 120 cm. breed, in de kleu ren groen, bruin, terra, per meter voor WINKELCENTRUM BINNENWEG, lef 2918D gen geweest, zodat weinig uitslagen van Schiedamse elftallen gemeld kunnen worden: Martinit 2—Schiedam 2 04; Mar tinit 4Demos 4 32; SFC 5ASB 3 5—2; SFC 6—Ons Huis 3 2—1; RCR/DKS 2-WF 2 3—8; DJS 3— Schiedam 3 0Germinal 4Schie dam 4 52; Demos 3Spartaan 10 12; Fortuna aMartinit a 00. De twee elftallen van Ursus die Zondag naar Oud-Beyerland trok ken wisten een overwinning te be halen. Het eerste behaalde daar mede de eerste overwinning in dit seizoen en daarmee 2 kostbare pun ten. Reeds direct was Ursus iets in de meerderheid al kwam het voor rust niet tot doelpunten. Ook Oud-Beijer- land had geen succes, ruststand dus 0—0. Na rust weer een overwegende meerderheid van de Schiedammers. Het zou echter toch nog een kwar tier duren alvorens die veldmeefder- heid met een doelpunt bekroond zou worden. Het was de linksbuiten Mulder die het doelpunt scoorde en mede de overwinning veilig stelde. Ondanks de vele kansen die Ursus daarna nog kreeg werd niet meer gedoelpunt en bleef de eindstand dus 1—0 in het voordeel van Ursus. Het tweede won in een soms har de wedstrijd met 30, wel een goe de dag voor de Schiedammers dus. Eindelijk is het HBSS gelukt om, volkomen verdiend, een punt mee naar huis te nemen. Vriend en vij and was het er over eens dat het er eigenlijk 2 hadden moeten zijn. Dat het niet zo heeft mogen zijn kan gevoeglijk geschreven worden op rekening van de hechte verdedi ging van 's-Gravenzande. en niet te vergeten op die van Vrouwe For tuna. HBSS. dat met 3 invallers speel de, wist door enthousiast spel en een behoorlijk tempo lange tijd het beste van het spel in handen te hou den. Na negen minuten spelen nam 's-Gravenzande de leiding. Na 20 minuten maakte de rechtsbuiten van H.B.S.S, na goed aangeven van de linksbinnen, de stand gelijk. Na de thee was het H.B.S.S. dat de toon aangaf. Gedurende de gehele speelhelft was het doel van 's-Gra venzande in gevaar. Door pech ach tervolgd kwam H.B.S.S. echter niet aan de winnende goal. Met gelijke stand 11 kwam dan ook het einde van een door HBSS goed gespeelde wedstrijd, die beloften inhoudt voor de rest van de competitie. Ook de derde Dordtse vereniging n.l. Merwede heeft geen kans gezien om DHS de voet dwars te zetten en zij moesten met een grote 71 ne derlaag huiswaarts keren. In de beginne liet het zich niet aanzien, dat het een zo grote over winning zou worden, want direct trok Merwede goed ten aanval en de Geelzwarte-verdediging had de handen vol. Zij konden zelfs niet voorkomen, dat de Dordtse rechts buiten met oen handig doelpunt zijn ploeg de leiding gaf. D.H.S. pakte de zaken nu stevig aan en toen er van links een ge vaarlijke voorzet kwam, stompte de back de bal weg en er kwam een penalty. Deze werd door Jae Kers- semeijer naast doel geschoten, doch even later maakte hij zijn fout goed, door schitterend in te koppen. Kort hiema was het rust. Na de thee is er maar één ploeg geweest, die speelde. Merwede kwam er gewoon niet aan te pas en door Jac. Kerssemeijer 3 x. v. Bockkom 2 x en Kuypers werd de eindstand tot 71 opgevoerd. DHS 2Hollandiaan 2 3—3; HOV 3—DHS 3 21; DHS 4—Eureka 2 4—1; RKWIK 4—DHS 5 1—4; DHS 6—PFC 3 3—1. Van een fiets, die bij het SW- terrein aan de West Frankelandse- dijk stond, werd gistermiddag tus sen kwart over twee en half vijf een regenjas en regenbroek meege nomen. De heer D, J. Bakker te Schie dam is aan de technische Hooge- school te Delft geslaagd voor het propaedeutisch examen werktuig kundig ingenieur. Heren I speelde een zeer span nende wedstrijd tegen - Hillegers- berg, In de eerste helft was het voornamelijk H'berg dat vooral technisch de toon aangaf. Reeds na tien minuten namen zij de leiding (1-0) en nog geen vijf minuten later had de Spirit-keeper voor de tweede maal het nakijken (2-0). Ondanks deze achterstand bleef Spint enthousiast doorvechten en wist zelfs enkele keren het Hïlli- gersberg doel in gevaar te brengen, echter zonder tot scoren te komen. Toch kon Spirit njet geheel onder de ITberg-druk uitwerken, maar dankzij prima ingrijpen) van de Spi ritkeeper C. v. Gogh werd er niet gescoord. Na rust kwam een herboren Spi ritelftal in het veld en diverse kan sen om de achterstand weg te wer ken werden geschapen. De opstel ling van back H. ter Braak in de voorhoede bleek een verbetering, alhoewel eerst nog de tegenpartij een geboden kans wist te benutten (3-0). Hiema waa het Spirit dat de toon aangaf en binnen twee minuten bracht H. ter Braak de stand op 3-2, als bekroning van een paar fan tastische doorbraken. Tot het eind de wedstrijd bleef Spirit aan vallen maar vrouwe Fortuna was ditmaal niet aan onze zijde. ïn de stand kwam geen verande ring meer, zodat ondanks alle moei te beide puntjes verloren gingen. Dames I speelde tegen onze stad genoot Asvion een zeer attractieve, spannende en sportieve wedstrijd. Dat Asvion de overwinning uit het vuur sleepte heeft zij alleen te danken aan de grotere routine in deze zware Tweede Klasse. Het ver loop van de eerste helft was gelijk opgaand met razend 'snelle aanval len aan beide kanten maar steeds stonden in laatste instantie de uit stekende keepsters een doelpunt in de weg. Tot tien minuten in de tweede helft kon Spirit het spel goed volgen, doch toen begon de grote routine van Asvion een woord je mee te spreken. Dit resulteerde in een zeer verdiend doelpunt en ondanks alle inspanning van Spirit kwam hier geen verandering meer in. Het was jammer dat de Aan- \oerster van Spirit in de laatste mi nuten het veld moest verlaten met een gescheurde enkelspier, maar het was da tpische hockeygeest, dat ook de tegenpartij de wedstrijd met 10 speelsters voortzette, n.l. één Op de Rotterdamsedijk voor pand 411 kwam Zaterdag omstreeks zes uur de 42-jarige wielrijdstor mejuf frouw G. F. C. mt Rotterdam in botsing met een bromfiets, bestuurd door de 44-jarige C. van D., even eens uit Rotterdam. De bromfiet ser haalde de dame in en raakte met zijn rechterarm de vtouw. De dame verloor de macht over haar stuur en viel. Met een gebroken linkerbeen en enkele, schaafwonden werd zy door de G.G. en G.D. naar het Bergwegziekenhuis in Rotterdam vervoerd. De 42-jarige mevrouw H. de N. uit Rotterdam werd aangehouden, omdat zij zich in een zelfbedïenings- zaak met koa beheersen en choco lade had meegenomen. Na op het hoofdbureau van politie verhoord te zijn, kon zij naar huis gaan. Met een druk bezochte receptie heeft de Christelijke Bedrijfsgroe pen Centrale afdeling Schiedam Za terdagmiddag in het Gebouw Chr. Soc. Belangen aan de Lange Haven het 50-jarig bestaan herdacht. Een groot aantal afgevaardigden van di verse organisaties kwam het jubi lerende bestuur feliciteren met deze herijkte mijlpaal. De Chr. Bedrijfsgroepen Centrale heeft momenteel in ons land ca. 21000 leden, in Schiedam 250. Na de staking in 1904 van -de glasblazers heeft men de Glasblazersbond opge richt met 33 leden. De eerste voor zitter hiervan was, A. v. Leeuwen- Zijn opvolger was de heer J. W. v. Otterloo, die van 1907 tot 1912 voor zitter was. In 1920 werd hij ambte naar van de Arbeidsinspectie. De heer v. Otterloo was ook aanwezig, hetgeen door 't bestuur bijzonder op prijs werd gesteld1. Namens het Hoofdbestuur waren aanwezig de heren P. Reitsma uit Den Haag, F. de Vries, B. A. de Jonge, districts bestuurder te Rotterdam en Tj. H. Daane, eveneens districtsbestuurder te Rotterdam. Namens de Chr. Politiebond aid. Schiedam kwam de heer P. v. d. Spek zijn gelukwensen aanbieden. De heer J. Poort vertegenwoordigde de Ned. Chr. Bond van Overheids personeel. Verdere afgevaardigden waren de heren A. Hoogerwerf en P. P. v. Dorp van de C.B.C. Delft, de heer C. Plooy van de RK Bestu ren Bond, en ds W. A. Krijger, prae- ses van de Raad van de Geref. Kerk. De voorzitter, de heer K. Landheer dankte ..alle aanwezigen voor hun hartelijke woorden en sprak de wens uit dat men nog veel zegenrijk werk mag verrichten. In een gesprek, dat wij hadden ander over deze oprichting. De heer met de heer van Otterloo, een van de oprichters van de afdeling Schie dam, vertelde hij ons het een en ander over deze oprichting. De heer van Otterloo, die thans 72 jaar is, kwam in 1907 uit Leerdam naar Schiedam, waar hij de heer van Leeuwen als voorzitter van de in 1904 opgerichte Chr. Bedrijfsgroe pen Centrale opvolgde. In 1904 tij dens de staking van de glasblazers hadden afgevaardigden uit Leerdam. Schiedam. Viaardingen en Delft de koppen bij elkaar gestoken en wa ren tot de oprichting van de bond gekomen. In Delft bestond reeds een neutrale bond. De staking duur de 3 maanden van October tot Ja nuari en ging over een loonconflict. Het resultaat was tenslotte de er kenning van de vakorganisatie. speelster begaf zich buiten de lij nen. Andere uitslagen waren: Dames: RBC II-Spirit II 12: Ring Pass IISpirit III 50; S.V.'35 Til—Spirit V 5—0. Heren: Asvion III—Spirit II 2—1; Aeolus IVSpirit III 0—3. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan van de Christelijke Be drijfsgroepen Centrale, afdeling Schiedam is Zaterdagmiddag in het gebouw van de Christelijke Sociale Belangen aan de Lontje Haven een receptie gehouden. Ook de voorzitter van het hoofd bestuur van de C.B.C. de heer P. Reitsma (rechts ica$ aanwezig en wenste de voorzitter van de af deling Schiedatn, de heer K. Landheer geluk met het jubileum. Geboren: Cornells G. z.v. K. N. de Oude en B. Jellema. Overleden: A. C. Zijdeveld, 55 j. Indien de Gemeenteraad van Schie dam ermee accoord kan gaan, zal het dienstgebouw van Gemeentewerken een behoorlijke uitbreiding onder gaan. Ten behoeve van het perso neel zal een schaftlokaal met, was ruimte worden gebouwd naast de woning van de portier terwijl verder de administratieruimte een kleine en de archief-ruimte een grote uit breiding zal ondergaan. Een auto van de Gemeentelijke huisvuil ophaaldienst heeft vanmor gen tussen half negen en negen uur op de Rotterdamsedijk nogal wat er gernis gegeven aan vele automobi listen. Door de werkzaamheden aan de trambaan, kan in de richting Schie dam het verkeer elkaar niet passe ren. Bij het ophalen van het huisvuil kon de auto vèm-de- gemeente slechts zeer langzaam vooruitkomen, telkens stoppend om een nieuwe lading in te nemen. Hoewel het personeel zo hard mogelijk werkte, groeide de file au to's achter de wagen. Alle bestuur ders bleken haast te hebben, zodat af en toe een claxon-concert werd gegeven. De „misère" duurde gelukkig niet al te lang, Voor de scholen en "W. van Schiedam heeft aan de Gemeenteraad voorgesteld credie- ten te vertenen aan een drietal scho len in Schiedam en wel aan de Prof. dr Ph. Kohnstammschool voor G.L.O. aan het Lorentzplein 400 voor de inrichting van een parallelklasse 3e leerjaar. Aan het bestuur van de St. "Willi- brordusstichting zal medewerking worden verleend voor de aanschaf van nieuwe banken voor de St. Ma ria Gorettischool, Waranda 157 en voor de aanschaf van nieuwe banken, een bureau met stoei en podium voor de St. Mariasehool aan de Fahren- heitstraat. Er is van de wedstrijden, waarbij Schiedamse korfballers betrokken waren, het afgelopen weekend niet veel terecht gekomen. Voor Zater dagmiddag werden alle terreinen af gekeurd, zodat van ODI en de junio ren geen enkele wedstrijd doorgang heeft gevonden. Bovendien bleek het Succes-terrein onbespeelbaar te zyn en was omzetting van de wedstrijd Succes-Schiedam te elfder ure onmo gelijk. Slechts de ontmoeting Schie dam 2Ahoy 2 is gespeeld, welke eindigde in een puntenverdeling (I—1). Van belang voor Schiedam en Succes was overigens de 43 overwinning van TOV op de Sper wers, waardoor laatstgenoemde van de eerste plaats is afgedrongen. "WION neemt die positie nu in. Na de teleurstellende resultaten van de afgelopen weken gaf men ook nu de Schiedamse zwart-witten wei-' nig kans tegen de sterk geachte Ha genaars. Maar hoe anders is het ge lopen. Plotseling vertoonden de Schiedammers hun oude kampioens- vorm. en werd gecombineerd en ge schoten. dat het een lieve lust was. Onmiddellijk na het begin namen de Schiedammers het initiatief en werd het Haagse-doel belegerd. Suc ces kon niet lang uitblijven en het was Th. Bierhuizen, die een pass van Van Huët hard inschoot: 1—0. Excel sior drukte door en uit goed voorbe reidend werk van Boon scoorde Bier huizen opnieuw. Even voor rust was het Van Huët, die een kort genomen hoekschop, hard en diagonaal inknal- de: 3—0. Ook na de rust bleef Excelsior op permachtig en met goed samenspel werd de Haagse verdediging steeds uit positie gespeeld. Dank zij goed doelmanswerk bleef het nog lang 30, maar toen Bierhuizen een goede pass gaf was het Van Huët, die de bal vanaf de rand van het straf schopgebied inkogelde: 4—0. Even voor tijd scoorde Bierhuizen uit een combinatie Boon-Van Huët het 5e doelpunt. Met Excelsior in de aan val kwam het einde. Reeds in Mei van vorig jaar vroeg B. en W, een crediet van 12.000. voor de inrichting van een schaft lokaal, maar de Gemeenteraad heeft dit voorstel terugverwezen naar de Medezeggingschap-commissie. Door de directeur van gemeentewerken is toen in overleg met genoemde com missie een nieuw plan ontworpen voor dit schaftlokaal, waarbij de be staande ruimte tot waslokaal zal worden verbouwd, terwijl de voor gelegen ruimte zal worden gebruikt voor de bouw van het schaftlokaal, dat tevens een toiletruimte zal bevat ten. De kosten zijn begroot op 14.900, terwijl voor het aanvanke lijke plan 12.000 crediet was aan gevraagd. De beschikbare administratie- en archief-ruimte Is verder voor het goed functionneren van de dienst absoluut onvoldoende en door de di recteur van Gemeentewerken waren plannen ontworpen om deze ruimten uit te breiden. De kosten hiervan zouden aanvankelijk bedragen 24.000 voor de administratie-ruim te cn 12.500 voor de archief-ruimte. De commissie voor de Gemeente werken kon accoord gaan met het laatste bedrag, maar niet met het eerste. De hoge kosten werden niet verantwoord geacht. Daarop is een zeer vereenvoudigd plan ter tafel gebracht, dat eniger mate in de bestaande behoefte kan voorzien. De kosten aan dit plan worden geraamd op 4.800. De overweging dat de dienst nog wel tien jaar in het tegenwoordige gebouw gevestigd zal blijven deed het tenslotte het College van B, cn W. verantwoord voorkomen voor noemde uitgaven te doen. De Gemeenteraad zal hierover de beslissing dienen te nemen. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M. M, Evers, Lange Haven 81 Bellen by ongeval: G.G. en G.D, Tuinlaan SO. TeL 692%. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.3Ö tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur, ^Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen; Passage: 2. en 8 uur: „Doctor in the house". Monopole; 2, 7 en 9 uur: „Pech vogel Co". Voorstellingen: Maison Werthuis: 8 uur Contact avond Ex pogé. Het college van B. en W. beeft aan de gemeenteraad van Schiedam de ontwerpbegroting over 't dienst jaar 1955 aangeboden. Uit de stuk ken blfjkt dat er in het komende jaar geen nadelig saldo wordt ge raamd. Voor de gewone dienst sluit het totaal van uitgaven en inkom sten op ƒ13.046.200.09, en btf de ka- pi laalsdienst op 109.154.477,93. De kapitaalschuld wordt rond ƒ17.500.000 hoger geraamd dan het vorig jaar. De stijging komt ten laste van het grondbedrijf voor ƒ2.000.000. voor woningbedrijf voor ƒ12.000.000 cn van de alg. dienst voor ƒ4.000.000, waar tegenover staan enige dalingen bij andere bedrijven. De totale ka pitaalsschuld zal per I Januari 1955 naar raming 88.231.047.51 bedra gen. In de geleide brieven staat de klacht dat de gemeente wederom niet tijdig op de hoogte is gebracht van de gegevens die nodig zijn om een totaaRnzicht te krijgen van de financiële mogelijkheden. Voorlopig wordt rekening gehouden dat het percentage voor de algemene uit keringen verhoogd is van 120 pro cent tot 126 procent, terwijl de be lastingsuitkering mogelijk verhoogd zal worden van 109 procent tot 114 procent. Ondanks deze verhogingen is er nog geen evenwicht tussen uitgaven en inkomsten. Daarom is de raming van de storting van 125.000 in het Investeringsfonds van het electric iteitsbedrijf achter wege gelaten. Het verdient aanbe veling, zo menen B. en W., om naar verhoging van inkomsten te zoeken, o.a. in de herziening van de preca riorechten. Verplaatsing van schooltuinen In verband met de plannen voor dc bouw van 178 woningen aan de Vlaardïngerdijk zal een gedeelte van. de daar liggende schooltuinen in be slag worden genomen. Dit gedeelte omvat 1453 m2, waarvoor men daar in de buurt een stuk van 2215 m2 terugkrijgt, zodat het schooltuinen- complex 750 m2 groter wordt, betgeen noodzakelijk is, gezien de steeds gro tere vraag naar tuintjes. De kosten, voor deze wijziging zijn geraamd op 10.400. Van het ver leende crediet in 1949 resteert nog een, bedrag van 3.600.zodat thans nog een bedrag van 6.800.— nodig is. Dit schooltuincomplex draagt een tijdelijk karakter in ver band met de vestiging van nevenbe- d rij ven van het Slachthuis. Het Col lege van B. en W. heeft geen be zwaar en verzoekt de gemeenteraad zijn goedkeuring te verlenen. Opvoering komisch toneelstuk De personeelsvereniging van de Kon, Ned. Boekdrukkerij H, A. M. Roelants beeft Zaterdagavond in het gebouw Arcade de jaarlijkse feest avond gehouden, waarbij door de amateur-toneelgroep „Ons Brabant" uit Den Haag het blijspel „Telefoon voor meneer.telegram voor me vrouw", opgevoerd werd. Aan het begin van de avond heette de voorzitter van de personeelsver eniging, de heer C. H. Kampert de aanwezigen en in het bijzonder de directeur mr H. A. M. Roelants en echtgenote van harte welkom. Spre ker wees er op dat van de ruim 200 personeelsleden er thans 150 lid zijn van dc vereniging en hij hoopte dat het nog eens zover zou komen dat allen, zonder uitzondering, tot de vereniging zouden toetreden. Daarna waren de artisten aan de beurt. Onder leiding van regisseur A. Paap heeft het gezelschap een aardige voorstelling weten te geven van dit^ stuk, dat geschreven was door Wim Dupont. Het is een ko misch geval met vrij ingewikkelde familie- en liefdesverhoudingen. Na de nodige verwikkelingen komt alles echter weer op de pootjes terecht en 't st.uk sluit met een „happy ending"- Verdienstelijk spel met een warm applaus van het publiek. De avond werd besloten met een gezellig bal met muzikale medewer king van „The Rhythm Aces". Het GEMEENTE ZIEKENHUIS TE SCHIEDAM vraagt een in de 4e loongroep. Loon; 57.61 tot 63.44 de in voorbereiding zijnde 6% loonsverhoging. Schriftelijke sollicitaties aan de Geneesheer-Directeur. Tarief tot en met 15 woorden 0.65 Elke vijf woorden meer 10-20 Te koop aangeb. Kolenkitten v.a. 2.35, Driede lig kachelrekje 3.35. Kolen schoppen 49 ct. Kachelhaakje 20 en 30 ct. Bokhorst, Groe- nelaan 36, Hoogstraat 34. Gezelschapspelen, Puzzles, kleur- en prentenboeken. Kleurpastel. Bokhorst, Groe- nelaan 36, Hoogstraat 34. Personeel qevr» Gevraagd jong zelfstandig meisje voor hele dagen en werkster eens per 14 dagen. Mevr. Verheyden, Juliana- laan 116 b, Schiedam. Tel. Te huur aangeb. j Nette kostganger gevraagd. Tel, 66150, zelfde adres naai ster gevraagd. Diversen Reparaties kunstgebitten - Ook voor spoedgevallen Rot- cerdamsedijk 265, tel. 68021 Schiedam. Ronde glasplaten, scöuif- ruitfiD. glas ln inod. geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glaaplaten, autorui- :en enz. levert U Looplk's Glasindustrie. Boterstraat 39, Telefoon 68945. Zijn nw schoenen te Iüeln7 WIJ vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie. Schoenrep.bedrijf .Ex celsior". Dam 36, teL 66874. Datnes! Permanent Wave v.a. ƒ6.tot 12.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50. Modelknippen 1.—. Jac. v. Kalker. Maison .Ma dera", Hoogstraat 53, tel

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1