m Achtergevel van bouwvallig huis aan Roosbeek ingestort Vijf en twintig tientallen in de competitie Rott. Schaakbond Aan WilhelminaKaven komt een werf van N.V. A. de Jong mm Bekend sexuoloog als directeur van GG en GD Er zit een kans in voor enkele tientallen! Weer geen winst voor DWS DAT IS OUD-SCHIEDAM Twee gezinnen (met ziek kind) tijdelijk elders ondergebracht AGENDA Luchtreis op de Koemarktbrug Vergadering van gemeenteraad Ds Bax-nouw vertrekt Zwervende Iiond Burgerlijke Stand IN M ON OP OLE: „Staakt het vuren" HANDBAL Wilton-Fijenoord-dames hebben succes, maar de heren falen DR A. HYMANS Twee nieuwe boeken zullen in Schiedam voltooid ivorden Fiets tegen auto F ilm-contactavond „Expogé" Het was niet zo erg met W, F. UIT SCHIEDAM, VLAARDINGEN EN MAASSLUIS: NIEUW BEDRIJF Eerste heipalen voor de grote scheepsbouwhal reeds geslagen Eerste klasse Vijf tientallen Wa tcrweg-groepen Vreemde eend A. Koning wint op de 10.000 meter HANDBAL: Dinsdag 12 October 1954 Gistermiddag omstreeks kwart voor «n kwam met een daverende klap. die door de gehele buurt weerklonk, een deel van de achtergevel van een woning aan Roosbeek gelegen, naar beneden! Door tie neervallende steen- brokken en het puin werd van de achter aangrenzende woning aan de Lange Achterweg 59 het toilet-hok als het ware «verpletterd" en een deel van de keuken ernstig beschadigd, terwijl het puin dik In de keuken kwam te liggen. Er werden geen personen gewond, maar dit had licht anders kun nen zijn. Wei d de gehele buurt opgeschrikt door de klap van de vallende gevel, voor de families Oldenburg (aan de Lange Achterweg) en Vrijhof (aan Roosbeek! "s „schrikken" nog maar een zachte omschrijving. De Vrij- hof's zagen ineens hun bovengele- gen slaapvertrek veranderd in een luchtige tent, waar de wind vrij spel heeft, maar voor de familie Olden burg was de zaak nog erger, want in de keuken, bij het raam, waar voor het puin neerviel lag de zeven '"■nai I,:!'1';,, wjm1#»!!*! iitisiisia Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur, Zondags gesloten. RJC. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: „Doctor in the house". Monopote: 2, 7 en 9 uur: „Staakt het vuren". Voorstellingen: Volksgebouw: 7.30 uur Alg. Be- dnjfsbond Voedings- en Genot middelen 60 jaar. Schoollokaal L. Nieuw straat: Kijkavond Vara Televisieclub. De 6-jarige H. M. uit de Gr of laan maakte gistermorgen onverwacht zijn eerste luchtreis. Niets vermoe den d_ van het grootse evenement dat hem te wachten stond, was hij ovir de afsluitbomen van de Koe marktbrug gaan hangen, toen deze open stond. Hij volgde natuurlijk met intense belangstelling het voor bijvarende schip en stond nog in gedachten verzonken toen de brug wachter zijn plicht deed en de bo men omboog bracht. Gelukkig viel de jongen er niet af en kon hij door een burger van de boom gehaaid worden, toen die weer naar bene den was gehaald. Een tweede keer zal dit knaapje wel beter oppassen. De eerstkomende gemeenteraads vergadering zal worden belegd op Vrijdag 22 October a.s. des avonds half acht. Voorts is het de bedoe ling het onderzoek van het ontwerp van de begroting 1955 in de afde lingen te doen plaats hebben op Woensdag, 27 October a.s. des avonds half acht. De openbare behandeling in de raadsvergadering zal dan kunnen volgen op Vrijdag, 26 November 3954. Maandag 29 November, Dins dag 30 Novembei en zo nodig Woens dag i December a.s. telkens des avonds om half acht, De Ned. Prot. Bond in Schiedam zal de volgende maand afscheid nemen van zjjn voorganger ds P- J. Bamouw, die beroepen is bij de Ned- Herv. Gemeente in "Wog- num ea Zwaag bij Hoorn. In het gebouw van de Ned. Prol, Bond aan de Westvest zal hij 7 Novem ber zijn afscheidspreek houden. Op de werf Gusto beeft men een zwervende hond opgevangen. Het is een zwarte bouvier, teef, rnet witte strepen onder de kin en over de borst Zij is 25 cm. hoog en heeft een stomp staartje. Om haar hals draagt zij een groene halsband met nxkkelbeslag. Men kan het dier af halen bij de Gemeentereiniging. Stalen afzethekketi voor de politie Het College van B. en W. heeft de Raad verzocht een crediet van 6000 beschikbaar te stellen voor de aan schaf van stalen afzethekken ten dienste van de Politie. Aan dit mate riaal bestaat grote behoefte- Aan vankelijk wilde men houten hekken aanschaffen, maar men is tot de con clusie gekomen dat stalen, hekken practïscher en duurzamer zijn. Uitgifte grond in erfpacht De N.V. Rutïmex te Schiedam heeft het Gemeentebestuur verzocht haar een perceel grond aan de Kommie- zenlaan, groot 5.900 m2. in erfpacht te verstrekken, naar welk perceel ge noemd bedrijf verplaatst zal worden. B. en W. heeft geen bezwaar en verzoekt de Gemeenteraad goedkeu ring te verlenen. Aan Rijksuniversiteit te Utrecht zajn geslaagd voor het candidaats- examen tandheelkunde: de heren G G. Halvax en W. van Huiten, beiden te Schiedam. De collecte voor de dierenbescher ming, die Zaterdag j.l. werd gehou den. heeft een bedrag van ruim f 550,opgebracht. De opbrengst van de lijstcollecte Is nog niet be kend. GEBOREN: Frederik W. z. v. F. Brandenburg en J. A. M. v. d, Ende. Henricus M. A. z. v. P. J. H- Gudde en M. M. Ripper da Johanna P- J- d. v. P. C. Stok en W. H. van Wijk. Gijsbertus J. A. z. v. O. A. Veldt en F. A. Zijdenbos. Hester d. v. H- A. Meerhof en H. Assenberg. Maar ten z. v, M. Bijl en A J. van Leeu wen, Maria d. v. P. de Vries en J. v. d. Wei. Johnny z. v. M. van Stee nis en N. J. de Wit. OVERLEDEN; C. L. Schikhof. 1 dag. „Staakt het vuren" (Cease Fire) is de titel van de Paramount-film, die tot en met Donderdag in Mono- pole draait. Tydens de onderhande lingen in Panmoenjon, Mei, 1853 gaat de oorlog op Korea door en bulderen de kanonnen over de linies. De Easy-patrouille o.Lv. Lui tenant Thompson moet een heuvel „de Rode Top" verkennen. Zijn mannen zoals Sergeant Goszkowski, Eliot, May es (Jan Ongeluk) Hoef- lich en de tolk Kim, een Zuid-Ko- reaan doen hun ijzeren, plicht. Men bereikt de heuvel en waarschuwt het Hoofdkwartier, dat voor een felle actie zorgt, zodat een leger groep van 300 Chinezen overwel digd wordt Luitenant Thompson raakt gewond. Kim wordt gedood. Hoewel tragisch zit er een goede spanning in deze film. maanden oude baby in een bedje en de heer Oldenburg slaagde er maar net in zijn jongste spruit te redden. Een kinderwagen, die op het plat stond, werd vernield. liet is te begrypen dat de leden van beide families ietwat overstuur raakten. Toch kwam deze ramp niet geheel onverwacht, want de toestand waarin de beide woningen (en trou wens vele woningen in dit deel van oud-Schiedam) verkeren is zodanig dat instorten reeds eerder door de bewoners werd verwacht. Zondag nacht heeft het gezin Oldenburg haast niet durven slapen, zo_ vertel den ze ons, uit angst dat er iets zou gebeuren. Ook de andere muren van de wo ningen, zowel die in Roosbeek als die aan de Lange Achterweg verto nen scheuren. „Én soms komt er zo maar een steen naar beneden," zo vertelden men ons. De bouw-politie en het Woning toezicht komen geregeld de huizen inspecteren en reeds twee jaar gele den werden de herstel-kosten van het pand aan de Lange Achterweg geschat op f 3.QOO, maar er werd niets gedaan aan verbeteren. De eigenaren schijnen er niet veel voor te voelen om nog geld te steken in reparaties van deze huizen, die ge voeglijk met „krotten" betiteld kun nen worden. Zijn wij goed ingelicht, dan is het huis waar de fam. Vrijhof in zit reeds onbewoonbaar verklaard. Na de instorting is de Dienst voor de Volkshuisvesting ingeschakeld aan beide gezinnen is tijdelijk een andere woning toegewezen. En het is nodig ook, want het huis aan de Roosbeek net er wel naar uit dat er nog meer naar beneden zal komen. Nog niet in aanmerking genomen dat de Vrijhols moeilijk met een ziek kind van 6 maanden in een open slaapkamer kunnen kamperen! Deze ineenstorting is weer eens een teken aan de wand hoe nodig dc on bewoonbare krotten In dit onde deel van Schiedam opgeruimd moe ten worden. Ditmaal zijn er geen slachtoffers gevallen, een volgende maal kan het wel eens anders uit vallen. Over de hygiënische toestan den in deze buurten willen we het dan nog niet eens hebben. Het Is een Innemend, hoffelijk man met een markant, door zilveren haren, omkranste kop, waarin de ogen achter de brilleglazen scherpzinnig, maar ook humorvol opflikkeren: dr A. Hijmans, het nieuwe hoofd van de Ge meentelijke Geneeskpnöïge en Gezondheidsdienst Schiedam. Gedurende een jaar zal by de heer J. H. van den Berg, directeur van de G.G. en G.D., die een studie-reis voor de L'nicef maakt naar Indo-China, vervangen. Hijmans ons, verschilt natuurlijk wel wat, vooral daar de opzet van de dienst in Schiedam uiteraard kleiner is, maar hij had toch in de korte tijd dat hij in onze stad, (die hij overigens nauwelijks kent) werkt, een prettige indruk gekregen en ook de samenwerking met het personeel zou wel prettig verlopen. In het jaar dat dr. Hijmans in Schiedam zit, zal hij het nog mee maken dat de verbouwingen van het Gemeentelijke ziekenhuis gereed komen. Zoals reeds eerder gemeld zal van dit ziekenhuis het laborato rium vergroot en de operatieafde ling verbeterd worden, terwijl het aantal bedden uitgebreid zal wor den. Toen dr Hijmans om een on derhoud vroegen, teneinde hem bij onze lezers te kunnen invoeren, was hij dadelijk bereid zich een interview te laten afnemen. Hierbij moeten we wel aantekenen dat dr Hijmans, een van de bekendste sexuologen in Nederland, zoal niet van gezicht dan toch toch wel bij naam bekend zal zijn bij een groot aantal lezers. Vele boegen, en bro chures over sexologische onderwer pen zijn door hem geschreven en hebben hem een zekere vermaard heid gegeven in ons land. En dr Hijmans verklapte ons dat binnen kort weer twee nieuwe boeken van zijn hand uitgegeven zullen worden. Vierentwintig jaar is dr Hijmans leider geweest vatt het Geneeskun dig Schooltoezicht in Rotterdam, 'n afdeling van de plaatselijke Genees kundige en Gezondheidsdienst. Geen kleine afdeling overigens, want er zijn 15 artsen en 15 schoolverpleeg- sters aan verbonden. In die werk kring heeft hij dan ook een ruime ervaring opgedaan in 't ambtelijk geneeskundige werk. De thans 86-jarige medicus en ge leerde heeft zich echter na pension nering in December van vorig jaar in Rotterdam als particulier geves tigd. Toen echter directeur Van den Berg een medicus zocht, die in staat was hem te vervangen gedurende het jaar dat hij in Indo-China zou blijven, lag het voor de hand dat een beroep gedaan werd op dr. Hij mans; hij woonde in de buurt en hij had ervaring in de ambtelijke geneeskundige dienst. De wijze van werken in Rotter dam en Schiedam, zo vertelde dr. Deze heipalen in de buurt van de Wilhelmïna-haven geven de plaats aan waar binnenkort de scheeps bouwhal zal verrijzen van de werf van de N.V. Scheepswerf en Ma chinefabriek A. de Jong uit Vlaardingen Op de hoek van 'dc Vlaardinger- dijk en de Nieuwe Haven botste gis termiddag om half vijf de heer S. L. met zijn fiets tegen een' personen auto. bestuurd door Öe heer P. V. uit Waddinxveen. De bestuurder van de auto kon door de lage stand van de zon het verkeer niet zien. Met een bloelende wond aan het achterhoofd werdde fietser door de G.G. en GJD. naar het Gemeente ziekenhuis vervoerd, vanwaar hij na behandeld te zijn weer naar huis kon gaan. De Ned. Ver, van Ex-Politieke Gevangenen afdeling Schiedam hield gisteravond in „Maison Westhuis" aan de Warande een film-contact avond. De voorzitter, de heer J. Donkers, heette de aanwezigen har telijk welkom, in het bijzonder de hoofdbestuursleden raevr. v. Beu- sekom, de heer en mevr. Kaats en de heer J. Sagius. Het erelid," de heer A. H. M. van Banning, was voor deze gelegenheid naar Schiedam gekomen, om een aantal aardige films te jVörtonen. De aanwezigen genot ètt? by zonder van het gebodene 'én "-de heer Donkers dankte na afloop de heer Van Ban ning- voor zijn medewerking aan. deze avond. Volgend jaar zal „Ex- poge" in Enschede het 10-jarig be staan vieren. In ons voetbalverslag van gisteren hebben wij helaas het team van Wilton Feïjenoord ^eem verpletteren de 0-10 laten lijden tegen de Hur ricanes. Dit .berust echter op een vergissing, want hoewel "W. F. ver loor, was het maar een matige 03 nederlaag. Het was dus niet zo erg met W. F. Onze excuses. Doordat de achtergevel van huis nan Roosbeek instortte werd het slaapvertrek, van de familie Vrijhof een open tent gelijk. De stang op de voorgrond behoort bij een verpletterde kinderwagen. Het le dames handbalelftal van Wilton-Fijenoord wist iveer de volle winst binnen te halea tegen hun naaste concurrent de Schutters uit Rotterdam. Zij gaan nu met 6 pun ten aan de kop in de le klasse van de Afd. Rotterdam. Het was Zondag een spannende en sportieve strijd aan de Vlaardingerdijk. Reeds na 5 minuten namen de rood-witte de lei ding door een doelount van mej. v. Zessen, In de 15e minuut wisten de Schutters de stand weer op gelijke voet te brengen 11 en voor de rust kwam hier geen verandering meer in. Na de thee was het mevr. Bos- v, Houwelingen die Wilton een gro tere voorsprong bezorgde door twee fraai doelpunten. 31. Doch deze voorsprong was echter van heel kor te duur want in enkele minuten tijds wisten de Schuttersvoorwaa ri sen de stand weer gelijk te maken. Toen was aan spanning geen gebrek meer en het was mej. De Keyzer die hieraan een einde maakte door met twee fraaie doelpunten de zege vei lig te stellen. 53. Ook het 2e dameselftal bracht de volle winst mee naar Schiedam, Zij waren de gasten bij Dynamo 2 in Rotterdam welk elftal echter wel te leurstelde. Wilton was op alle linies de sterkste en gingen rusten meteen 30 voorsprong. In de tweede helft was het weer al Wilton wat de klok sloeg en in deze 20 min. werd nog driemaal de roos getroffen. Mevr. i Varewijek en mej. Poot waren de makers van deze doelpunten. De junior dam es wilden niet ondet doen voor de senioren en hielden de twee puntjes ook thuis. De junioren van de Schutters waren hun tegen standers. Al reeds in de eerste mi nuut was het de midvoor V2n "Wil ton. Nel Breda, die de score opende. De Schuttertjes maakten gelijk en weer was het Nel Breda die de rood witten een 2—1 voorsprong be zorgde. Om beurten werd er toen gedoelpunt Gerda de Raay zorgde voor het aandeel van Wilton; de rust ging in met een gelijke stand. 44. In de tweede helft was Wilton iets sterker en de geboden kansen werden ook ten volle benut. Carla de Graaf gaf dc rood-witten weer een voorsprong en Gerda de Raay versterkte deze, 64. De Schutters maakte een tegenpimt en kort voor het einde maakte weer Nel van Bre da er 75 van. Heren 1 was op bezoek bij Vires et Ccleritas in Gouda. Met 4 reser ves werd hier om de puntjes gestre den in een aantrekkelijke wedstrijd. De ruststand bood nog alle mogelijk heden n.l. 55 door 4 doelpunten van L. Boer en 1 van H. O verheul. Na de thee liep Vires plotseling uit tot 95. Dit deprimeerde de Schie- damse ploeg en deze kwam de ach terstand niet meer te boven. Wel wist L. Boer en A. Zegwijn er nog 97 van te maken maar Vires" stel de hier tegenover weer twee tegeo- punten ,en de Wiltonvoorwaartscu waren niet meer bij machte de stand gelijk te brengen alhoewel er hard voor gestreden werd. Overheul, L. Boer en Post zorgden elk nog wel voor een doelpunt, doch konden niet voorkomen dat de twee puntjes in Gouda bleven. De eindstand werd tenslotte 1410. Heren 2 speelde in den Haag te gen Hellas 5. Door misverstanden stond deze ploeg met 8 man tegen over het volledige elftal van Hellas, In de eerste minuut echter nam Wil ton een voorsprong door een doel punt van A. Boer, Hellas maakte kort daarna gelijk doch Foncke en Termijn maakten er 13 van. Wil ton zag dat met dit gehavende elf tal nog wel wat te bereiken was en trok fel van leer. Foncke en Ver- schoor zorgden ieder nog voor een doelpunt maar Hellas liet dit niet op zich zitten en de rust ging in met een 6—5 voorsprong voor de Hage naars. Na de thee maakte A. Boer er 66 van. Toen was het afgelopen met de Schiedammers. Zij konden het tempo niet meer volhouden en Hellas scoorde achter elkaar tot de eindstand 147 was. De beide adspirantzeventallen die op Laag Zestienhoven moesten spe len kwamen niet in het veld daar dit terrein Zaterdagmiddag werd afge keurd. vyf en twintig tientallen van de in Schiedam, Vlaardingen en Maassluis gedomicilieerde schaakverenigingen, die aangesloten zijn bU de Rotter damse Schaakbond, één van de actiefste onderbonden van de Koninklijke Nederlandse Schaakbond, nemen deel »an de RSB-coxnpetltie, waarvan vorige week enkele wedstrijden reeds zf>u gespeeld. Nog rtoeds heeft geen team uit deze drie groeiende >teden kans ^gezien dodr te dringen tot de (landelijke! KNSB-eampetities. Het zou dit seizoen weer stechts één tien tal mogelyk zijn dit te bereiken, want de kampioen ran de Promotie-klasse komt in aanmerking voor het spelen van wedstrijden, waarbij promotie mogelijk is haar de competitie van de Koninklijke Nederlandse Schaak hond. Van de zogenaamde promotie-klasse van de KNSB maakt het eerste tiental van Vlaardingcns Schaakgenootschap ook deel uit, d.w.z. bfj «n eventueel kampioenschap van de Vlaardinger» zou het mogelijk zijn, dat één team van langs de Europese toegangspoort gevestigde verenigingen in de competitielysten. van de KNSB zou voorkomen, In.,. 1955—56. Maar zover zijn wij nog niet. Het Het Zuiden (R'dam), Hülegersberg al jaren zo, dat m de promotie klasse een felle strijd wordt ge voerd, waarbij de krachtsverhoudin gen niet ver urteen liggen, met het gevoig, dat men somstijds het ene jaar candidaat is voor de bovenste plaats om het volgend jaar te moe ten ploeteren om de laatste te ont lopen. VSG heeft zeven tegenstan ders, t.w. de eerste tientallen van Aan de Wllhelmlnahaven bU de West-Frankenlandse dfjk zal In de toe komst de scheepswerf komen van de N.V. Seheepeswerf en Machinefabriek A. de Jong uit Vlaardingen, Einde vorige week is reeds een begin gemaakt met het proefheicn voor de bouw van een grote scheepsbouwhal. Vrijdag ging de eerste hei-paal van bijna. 22 meter de grond in en In totaal zullen er 99 palen geheid worden. Deze scheepsbouwhal zal er een breed, met een zijwandhoogte van zijn van wij aanzienlijke afmetin- 8.75 meter en een nokhoogte van gen, nl. 102 meter lang, 20 meter 11.50 meter. Het ligt in de bedoeling over de gehele lengte van de hal een kraan- baan aan te brengen, waarop een loopkraan komt. De hal zal verwarmd worden door een met olie gestookte luchtverhLt- tingsinstallatie, zodat er onder alle weersomstandigheden in de hal ge werkt kart worden. Dit is wel Sets bijzonders, want het komt weinig voor dat scfteepsbouwhallen ver warmd worden. Tegen de zuidzijde van de nieuwe hal zullen de was- en kleedlokalen komen, alsook de eantine, welke naar de eisen des tijds ingericht wor den. De helling komt ten zuiden van de hal. Wij beschreven dat dit een. dwars- helling zou zijn, maar dat staat nog niet met zekerheid vast. De werf wordt ingericht voor het bouwen van motortrawlers. coasters, enz. en met de bouw daarvan zal zo spoedig mogelijk een begin gemaakt worden. Hier zal ook een toren draaïkraan verrijzen. Hoewel repara tie werkzaamheden het belangrijkste deel van de werkzaamheden op de nieuwe werf zullen uitmaken, wordt toch ook met de mogelijkheid reke ning gehouden dat in de toekomst hier kleine zee-schepen gebouwd worden. We vernemen nog dat het in de Zelfs deze wedstrijd tegen de 1 bedoeling ligt om het bedrijf lang- Meeuwen ia Rotterdam, hebben de I zaamaan naar Schiedam over te DWS'ers niet kunnen winnen. Met brengen, al zal er in Vlaardingen een een 8-5 nederlaag werden de 'Schie- onderdeel van het gehele bedrijf ge- damse handballers naar huis ge vestigd blijven. i stuurd. Voor DWS een zware tegen- I Momenteel biedt de Scheepswerf en een duidelijk bewijs datde en Machinefabriek A. de Jong N.V. en Charlois, en voorts de reserves van Wilh. Steinitz (R'dam), Span gen en Dordrecht, en tenslotte Rot terdam 4. Vele van deze tientallen zijn oude bekende tegenstanders, waar men vele prettige wedstrij den tegen heeft gespeeld, waarvan men van te voren vaak niets om trent de uitslag kan voorspellen. Onze beste wensen vergezellen de VSG'ers in hun strijd om promotie naar de KNSB-competitie. Uiteraard gaan die wensen niet minder urt naar de in andere klas sen, respectievelijk groepen, spelen de tientallen. Wij willen daarvan hieronder een klein overzicht geven. Drie teams komen in de eerste klasse van de RSB uit, van waaruit men naar de promotie-klasse kan promoveren. De eerste klasse RSB bestaat uit twee poules van acht teams. De drie teams, die westelijk van Rotterdam zijn gedomicilieerd, zijn alle ondergebracht in groep a. Zij zijn: ESS 1 uit Schiedam. HVO 1 uit Vlaardingen en Maassluis 1. In deze poule zijn voorts vijf Rot terdamse verenigingen (alle eerste tientallen) ingedeeld: RSR, Wester Toren, Het Westen, Tedrro en RSG. Vijf tientallen rijn in de tweede klasse van de RSB-competitie inge deeld, waarvan vier in dezelfde groep, n.l. de tweede klasse groep c, SCS 1 speelt in groep b en ontmoet daarin ais tegenstanders KraL Veer 1, Eeuwig Schaak 1, Hillegersberg 2, Zwarte Dame 2, Het "Westen 2, Spangen 3 en Pion 2, alle uit Rot terdam. Die indeling in poule b was min of meer een gevolg van het feit, dat het tweede tiental van deze Schiedamse vereniging eveneens in de tweede klasse speelt. Met SCS 2 zitten hierin ESS 2 en SBO 1, beide Schiedam, en VSG 2 uit Vlaardin gen. En voorts: Messemaker 2 uit Gouda (Messemaker 1 promoveerde aan het eind van vorig seizoen naar de KNSB-competitie) cn de Rotter damse teams Charlois 2, SR A 1 en SIO 1. Twee van de acht poules in de derde kiasse kan- men -specifieke Waterweg-groepen noemen, n.l. groep d en groep h. Daarin zijn n I. de tien tientallen uit Schiedam, Vlaardingen en Maassluis, die xn deze klasse mogen uitkomen, on dergebracht, Niet minder dan zes tientallen treffen we aan in groep d, t.w. ESS 3. SCS 3 en WF 1 uit Schiedam, HVO 2 en Shell 1 uit Vlaardingen en Maassluis 2. Als ze vende tiental maakt Tediro 2 deel van deze groep uit, In groep h zitten de andere vier teams: Zwarte Paard 1, Wilton Fij- enoord 2 en Gusto 1 uit Schiedam en Shell 2. Vlaardingen. Voorts zijn in deze groep ingedeeld Wilh. Stei nitz 3, Overschie 2 erx RSG 2. Onesimus 4 is mm of meer een vreemde eend in poule c van d# vierde klasse, tvaann voorts uitslui tend met-Rotterdamse teams uitko men. Zij zijn: Zwarte Paard 2, Gusto 2 en SBO 2 uit Schiedam, VSG 3 en HVO 3 uit Vlaardingen en tenslotte Maassluis 3. Met deze zes tientallen komen we tot een. totaal van 25 teams van westelijk van Rotterdam aangesloten vereni gingen. Bezien We deze groepsindeling, dan lijkt ons succes voor enkele tientallen niet geheel buitengeslo ten, al dient enige reserve bil het uitspreken van de verwachting tb worden uitgesproken ten aanzien van de momentele vorm. Al gauw zullen we echter zien, hoe dit sei zoen de onderscheidene verenigin gen voor de dag komen! Zondagmiddag zijn op dc Nenyte» sintel baan te Rotterdam hardloop wedstrijden gehouden over een af stand van 10.000 m.. met als inzet de Zuid-Hollandse kampioenschap pen. De SW-athleet A, Koning legde beslag op het kampioenschap van Rotterdam 1954 en liep over deze 10 km een tijd van 33 min. 29 sec. werkgelegenheid aan' 250 man, ma; volgens de verwachting zal In Schie dam dit aantal uitgebreid kunnen worden tot ongeveer 1.000 man. Het 2a! uiteraard van conjunctuur en dc mogelijkheid om arbeidskrachten te krijgen, afhangen of dit Schiedamse bedrijf inderdaad omvang zal aan nemen. Tenslotte few-en we nog vermel den dat de aanremer van het bouw werk is Dura's Aannemings Mij uit Rotterdam, te: wijl het hei-werk wordt verricht dooi de Firma vh. C. Neder veen Zonen. Het ontwerp is vgn hot architecten-bureau Stui- venga, Tuynenbcrg, Muys en Gerrit sen in Zeist. kracht van dit eens zo sterke elftal hard achteruit is gegaan. In deze wedstrijd demonstreerde vooral de voorhoede van DWS haar grote on macht door vele vrije kansen totaal om zeep te brengen. Slecht schieten, plaatsen en vangen waren oorzaak dat ook de achterhoede onder zware druk kwam te staan, en eveneens werd overspeeld. De Meeuwen daar entegen vochten wat zij konden, om de oud-eexste klasser DWS de voet dwars te zetten en de eerste punten binnen te halen. Door veel beter van de geboden kansen gebruik te ma ken wisten de Rotterdammers reeds voor de rust een 61 voorsprong te verkrijgen. Nadat het DWS-elftal enkele om zettingen had ondergaan, ging het in de tweede helft veel beter. Na en kele goed opgezette aanvallen wist Cees van Geene al direct met een zuiver hard schot het doel te treffen. Ook hierna bleef DWS het spel in handen houden en wist de achter stand vrijwel in te lopen. Nadat ook de Meeuwen weer konden doelpun ten was het met het DWS-overwïcht gedaan, zodat de DWS'ers niet ver der kwamen dan een teleurstellende 8—5 nederlaag. Het eerste dameselftal van DWS heeft zoals te verwachten was een 91 nederlaag geleden tegen het zeer sterke Athene m Den Haag. De eer ste helft ging nog aardig gelijk op. zodat de rust met 3—1 voor Athene inging. De tweede helft kwamen de DWS-dames niet meer aan bod, zo dat Athene rustig tot 9I uit kon lopen. DWS 2—Meeuwen <"1 Cdames) 8—7, DWS 2—VODO 2 (heren) 2—12. Jün. meisjes: DWSActief 111. Junioren jongens: DWSSnehviek 7—5,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1