Noodklok luidt in onze landbouw: vele boeren financieel uitgeput k zwitSabub Aardappel- en suikerbietoogst dreigt mislukking te worden Militairverkeer zal het natuurschoon ontzien „Dronken" door bier of door pervitine? Vier Japanners hielden zich elf jaar schuil in Guinees oerwoud BIC&BFMÏËI RUIMTEMANNEN99 IN VLIEGENDE SCHOTELS IN WEEKEINDE WEER ACTIEF Sigaar Voorts. Minister: KNAC heeft gelijk Brusselse Pact wordt „Unie van W.-Europa" Geen aansluiting van Denen en Noren bij Pact van Brussel Hongarije streeft naar accoord met Tito LIKDOORNS 5KK- Arts voert unieke verdediging WR1GLEY - 1 Staking in Londense haven duurt voort Op goede voet met bevolking Schoonheidssalon voor mannen in Boedapest J. C. MOL, directeur van „Multifilm", overleden Aruba voor deel onder water Siamese tweeling in VS met succes gescheiden Eén van gescheiden Franse Siamese tweeling overleden Zeurende maag? hle.es kieskeurig kies.. A ronal Dinsdag 12 October 1954 Advertentie l. mooi slechts tabak smaakt PLYMOUTH DEN HAAG. „Vele van de door de KNAC opgezonden klachten ge ven de situatie juist weer," zo heeft de minister van Oorlog geantwoord op het adres van de Automobiel Club Inzake het militair verkeer in de Ne derlandse recreatiegebieden. De mi nister onderstreept óók de mening, dat bij het huidige verkeer ons land meer moderne wegen vraagt. Aan het verzoek van de KNAC om. in het bijzonder in de vacantiemaan- den, er in de meest mogelijke mate rekening mede tc houden dat de lan delijke rust geen geweld wordt aan gedaan, zal zoveel mogelijk worden voldaan Behalve in een enkel geval acht de bewindsman echter het aan wijzen van bepaalde circuits voor mi litaire transporten onuitvoerbaar. De verbetering van de secundaire wegen welke het militaire verkeer (Van een onzer redacteuren) MET een variant op een uitspraak van dr Staring, de grote bouwkundige uit de vorige eeuw, kan thans worden ge zegd: „Wat de Nederlandse landbouw in de eerste plaats nodig heeft is droogte, in de tweede plaats droogte en in de derde plaats droogte." Zonder het minste gevaar voor overdrijving kan hieraan nog worden toegevoegd: „Wat hij in de vierde plaats nodig heeft is arbeidskrachten, in de vijfde plaats arbeidskrachten en in de zesde plaats arbeidskrachten." landse gewassen; de aardappelen en de suikerbieten.' Van de aardappe len waarvan de totale waarde voor de Nederlandse boer ongeveer f 420 millioen beloopt zit naar schatting nog de helft in de. grond. Alle suikerbieten waarvan de to tale waarde bij een normaal suiker gehalte op ongeveer f 140 millioen kan worden geschat moeten wor den geoogst. Dit is de situatie, die zich thans in Nederland voordoet, terwijl het werk van dien aard is, dat er van oogstwerkzaamheden nauwelijks sprake kan zijn. De akkers zijn na de maanden lange regen volkomen doorweekt, zodat het uitgesloten is er met de zware oogstmachines op te werken. Het zouden complete modderpoelen worden waarin de raoimachines en tractoren zouden verdwijnen. Ook voor paard en wa gen is de overgrote meerderheid van het bouwland ontoegankelijk. Zelfs een paar dagen droog weer zou hierin geen verandering kun nen brengen, zo oververzadigd is het land van de regen. De aardappeloogst, die thans vrij wel gebeurd had moeten zijn dreigt nu voor de helft te gaan samenval len met de suikerbietenoogst, waar door de reeds aanwezige moeilijk heden zich verdubbelen door een groot tekort aan arbeidskrachten. Het is voor de landbouw in normale jaren al vaak een probleem om vol doende arbeidskrachten te krijgen voor de aardappeloogst en voor de daarop aansluitende suikerbieten- oogst, maar nu de rooitijden van deze zeer belangrijke gewassen sa menvallen wordt het een bijna ho peloze situatie. Vorige week hebben wij de maat regelen gepubliceerd, die de over heid in samenwerking met de Stichting voor de Landbouw, de Vereniging van Nederlandse Ge meenten en de aannemers van ge subsidieerde cultuur-technische wer ken hoopt te treffen om zoveel mo gelijk arbeiders vrij te maken voor oogstwerkzaamheden. Maar zélfs als deze bijzondere maatregelen, die van een goede geest van samen werking en wederzijds begrip ge tuigen tussen óverheids- en gemeen telijke instanties en het particuliere bedrijfsleven, een volledig succes zullen hebben, dan nóg zal dit niet tot gevolg kunnen hebben, dat een der allerbelangrijkste Nederlandse voedingsmiddelen, de aardappel,vol ledig geoogst zal kunnen worden, Om dat te bereiken zal nog een groot aantal vrijwillige arbeids krachten nodig zijn. Deze kunnen 2ich bij de arbeidsbureau'* aanmel den; wanneer zij door tussenkomst van het Bureau Oogstvoorziening in de aardappeloogst gaan werken, is hun een behoorlijke beloning gewaarborgd. Mef deze enkele zinnen is eigen lijk de noodsituatie, waarin onze boeren verkeren, voldoende schetst. Alles wat er nog verder over wordt geschreven is van bij komstige aard en kan slechts die nen ter verduidelijking en motive ring van de zeer dringende behoef te aan droog weer en arbeidskrach ten. Hoe men de zaak ook wendt of keert, het jaar 1954 zal in de ge schiedenis van de landbouw opge tekend moeten worden als een van buitengewone tegenslagen De boer kan zaaien en hij kan mesten, maar t.a.v. de ontwikkeling van de ge wassen staat hij verder machteloos: dit is een proces dat door de natuur wordt bepaald. En die natuur is reeds het hele jaar tegen hem. Het koude, droge voorjaar eerst en de vrjjwel onophoudelijke regen daar na in de afgelopen zomer, hebben in de Nederlandse landbouw reeds voor vele millioenen schade ver oorzaakt. In verscheidene streken van het land, vooral in Noord Oost-Overijs sel zitten vele boeren totaal aan de grond. De schade die zy reeds ge leden hebben is zo groot, dat zij niet meer in staat zyn met eigen financiële middelen hun bedrijven aan de gang te houden ol weer op gang te brengen. De overheid zal hen hierbij te hulp komen met cre- dieten tegen twee procent rente en in de ergste gevallen met een ren teloos crediet. J-£lJ deze ernstige toestand, die 1 zich reeds tegen het einde van de zomer had afgetekend is het niet gebleven, sindsdien is met de onophoudelijke regen de noodsitua tie nog toegenomen zij driegt thans tot een ramp te leiden ten aanzien van twee der belangrijkste Neder- gebruikt en die naar de mening van de KNAC tot dat doel blijvend ge schikt dienen te worden gemaakt, is een onderwerp van voortdurend overleg tussen de ministers van Oor log en van Verkeer en Waterstaat, LONDEN, De organisatie van het Verdrag van Brussel zal „West- europese Unie" worden genoemd De nieuwe naam is door alle zeven be* trokken landen goedgekeurd. Vertegenwoordigers van de be trokken landen zijn Maandag m Londen bijeengekomen om voort te gaan met het opstellen van de ont- werpprotocollen, waarbij Italië en West-Duitsland in het verdrag zullen worden opgenomen (Van onze correspondent) KOPENHAGEN. Denemarken en Noorwegen hebben besloten zich op de komende NAVO-confereitfic op 22 October in Parijs, achter de Londense besluiten te scharen, wat de herbewapening van Duitsland betreft. Men zal echter niet om aansluiting bij het Pact van Brussel vragen. Dit is het tot nu toe on officiële resultaat van de bespre kingen, die de regeringsleiders en minister van Buitenlandse Zaken van de beide Noorse landen giste ren in Kopenhagen hebben gevoerd. Er is slechts een weinig zeggend communiqué uitgegeven, omdat het besluit eerst nog door de parlemen taire organen van beide landen moet worden bekrachtigd, een kwestie die men echter als een blo te formaliteit kan beschouwen. Verwacht was dat Denemarken en Noorwegen een positievere houding zouden aannemen ten opzichte van toetreding tot het Brussels pact, doch waarschijnlijk vindt dit zyn oorzaak in het feit, dat men niet geneigd is zijn souvereiniteit ten aanzien van een gezamenlijke troe penmacht op te geven. Zou dit wel het geval zijn, dan bestond immers de mogelijkheid dat Duitse troepen op Deense of Noorse bodem gesta- tionneerd zouden worden, iets waar men in geen geval aan. wiL LONDEN. Mihaly Farkas, een lid van het Hongaarse Politbureau heeft aangedrongen op besprekingen met Joego-Slavië om de bestaande geschilpunten uit de weg te ruimen. De opmerkingen van Farkas stem men geheel overeen met de politiek van het Kremlin, dat onlangs heeft aangedrongen op normalisatie van de betrekkingen tussen de commu nistische landen en Joego-Slavië, dat in 1948 de Cominform de rug toekeerde. PAS deze invloed van extra ar beidskrachten zal het sluitstuk kunnen zijn op de mogelijkheid de aardappelen volledig geborgen te krijgen en bijtijds voldoende ar beidskrachten vrij te maken om ook de suikerbieten voor het invallen van de vorst uit de grond te heb ben. De noodklok luidt in de land bouw met zware slagen. Wordt aan haar dringende roep niet door ve len gehoor gegeven, dan zullen ons nationale inkomen, onze deviezen- positie en onze betalingsbalans een gevoelige knauw krijgen. Een mis lukte aardappel- en bietenoogst zal zich in ieder gezin doen gevoelen door stijgende kosten voor het le vensonderhoud. (Advertentie I.M.) Wtjr met onhandige hkdoomringen en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel, NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeltplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en al. Bevat gezuiverde wonderolie. Jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een Oesje NOXACORN, Antisep tisch Llkdoommiddel van f. 1.35 be spaart U reel ellende. (Van onze correspondent) AMSTERDAM. Steunend op al zyn medische geleerdheid stelt dokter S, Hlongarts te Dordrecht 37 jaar zich teweer tegen de beschuldi ging van de Justitie, dat hy in October van 't vorig jaar op de Zeeburger- dijk in dronken toestand auto heeft gereden. Zijn verweer is uniek. Hij geeft toe tevoren sterke drank te bebben gebruikt cn hy bekent ook by zijn arrestatie wankel te hebben gelopen, slingerend te hebben gereden en niet in staat geweest te zijn tot behoorlijk rijden. Maar by wijt de oor zaak daarvan aan het gebruik, vlak voor hij ging rijden, van een tablet pervitine. Hij zou dat hebben ingenomen als opwekkend middel tegen de slaap. Weliswaar heeft de rechtbank in eerste instantie dat verweer ver worpen, maar in hoger beroep maakt hij een heel wat grotere kans op vrijspraak. Gistermiddag, toen het hof zich voor de tweede maai met de zaak bezig hield, besloot men de zitting te schorsen (voor de tweede maal) tot 8 November, om dokter H. in de gelegenheid te stellen te be wijzen, dat hij op 24 October, de dag dat hij in Amsterdam werd aange houden, een buisje pervitine-tablet- ten bij zijn apotheek heeft gekocht. Lukt hem. dat, dan is hij vrijwel ze ker van een eis tot vrijspraak, want tot nu toe heeft de procureur-gene raal geen kans gezien het tegendeel van zyn pervitine-verweer te be wijzen. De politiemannen die gistermiddag voor het hof hun getuigenverklarin gen aflegden zijn er wèl van over tuigd, dat de dokter dronken was. maar van de drie hoogleraren die hun wetenschappelijk licht over de zaak lieten schijnen, was er een, prof. dr U. G. Bijlsma, die zei „Ik vind de verschijnselen, die de dokter vertoonde, wijzend op pervitine-ver- giftiging en geen alcohoï-vergsfti- ging". Zijn collega prof. dr W. Froentjes voegde er aan toe: „Op grond van de verklaringen van de dokter zelf, ben ik van mening dat de alcohol al was uitgewerkt, toen hij gearresteerd werd". Prof. dr E. S. de Jonge zei: „De (Advertentie l houd! U fris t Loopt gesmeerd "ta°St V.r» HOL LAND IA. In de politicka zerne alhier zijn vier Japanners on dergebracht. die zich elf jaar lang in het oerwoud van Neaerlatids Nieuw-Guinea hebben weten schuil te houden, nadat zij reeds tn 1943 uit het Australisch deel van Nieuw- Guinea waren gedeserteerd. Zij wa ren oorspronkelijk met z'n vijven. Na de landing der Amerikanen we ken zij uit naar hel Westen en trok ken over het grensgebergte het Nederlandse deel van het eiland binnen, waar zy zich m het leven wisten te houden door bezoeken te brengen aan Amerikaanse opslag plaatsen. die zich hier in menigte bevonden. Toen de oorlog was afgelopen heb ben zij zich niet gemeld. Zij stelden dit steeds uit en waren tenslotte be vreesd over wat hen zou kunnen overkomen, wanneer zij zich na zo'n lange tijd kwamen opgeven. Al die tijd leefden zij van veldvruchten. f Afii'prientip l M j Verkouden kinderen? Genezende warmtedoor wrijven met: LONDEN. De toestand in de Londense haven is nog onveranderd. Het aantal stakers is 18.000 en op 114 schepen ligt het werk stil. Leiders van vakbonden van haven arbeiders hebben Maandag overwo gen nog 4.000 man aan de havensta kingen te laten deelnemen. Naar schatting hebben ruim dertig met aan bederf onderhevige of zeer be langrijke goederen de havens van Londen verlaten op -veg naar ande re Britse of Europese havensteden. •m iHidiiiüi'i Eén hunner werd ziek en stierf. In 1946 vestigden zij zich definitief in het bos, ongeveer drie uur lopen van Kampong Koja. dat zuidelijk van Hollandia ligt. In die kampong woont een gedeelte van de Taboe- stam, die pas in 1952 de lucht kreeg van de aanwezigheid der Japanners. Uit vrees wederom heeft ook deze stam niets gemeld. De Japanners leefden overigens op goede voet met de bevolking. Zij hadden hun eigen tuintjes aangelegd en een van hen maakte op bestel ling voor de bewoners van Kam pong Koja goede kapmessen. Enkele dagen geleden kwam het de bestuursassistent van Tabati, Pat- tiapon. ter ore, dat „ergens bij Kam pong Koja" Japanners moesten zit ten, Het kwam hem ongeloofwaar dig voor, maar hij toog er niettemin, heen, wist hen op te sporen en mee naar Hollandia te krijgen. Zij wach ten thans op hun terugzending naar hun vaderland. verschijnselen vind ik typisch voor iemand die pervitine gebruikt heeft'. Dokter H. zei. dat hy pas in de cel van het politie-bureau verbaasd werd over het feit, dat hij niet goed had kunnen sturen. „Ik meende dat het onmogelijk kwam door de glazen bier, die ik had gedronken en dacht toen aan de pervitine. Ik had het buisje tabletten mee naar Amster dam genomen, voor mijn aanstaande vrouw, maar die was er niet en ik had het dus op-de terugweg nog in de zak. Tegen de slaap heb ik een tablet genomen". Zijn verdediger toonde de presi dent daarop het doosje, waar de ta bletten in moeten hebben gezeten. De datum 24 October stond er op, en ook de naam van de apotheek. Hij krijgt nu gelegenheid bij die apotheek in de boeken te gaan snuf felen, om te bewijzen dat zijn ver dediging waar is. WENEN. In Boedapest is een schoonheidssalon voor mannen ge opend. Radio-Boedapest heeft mee gedeeld, dat de salon gevestigd is In de duurste winkelstraat van de stad. In Wenen denkt men, dat de salon geopend werd in het kader van een nieuwe poging van het communisti sche regiem om een luxe leven in communistische stijl te scheppen. De radio zei. dat de „cosmetische salon" de eerste in haar soort is in Hongarije. Twee jaar geleden gold als regel voor communistische heren om on geschoren en zonder das te verschij nen. Dit was gewoonte in alle be langrijke functies. HAARLEM. In de ouderdom van bijna 63 jaar is hier overleden de heer J. C. Mol, oprichter en di recteur van de N.V.-Multifilm aldaar. De overledene was een zeer geziene figuur in de cinematografie; aan zijn arbeid is het te danken dat de Ne derlandse filmproductie tot ver bui ten de grenzen bekendheid heeft verworven. Hij heeft vele films gemaakt, in het bijzonder wetenschappelijke. Zijn microscopische films genoten bijzondere bekendheid. De crematie zal Donderdag ge schieden in Driehuis-Westerveld na aankomst van de trein van 11.30. Maandagmorgen begonnen w het Londense Stoll Theater de repe tities voor Jeanne. d'Arc met In- grid Bergman in de rol van Jean ne. Samen mei maar man Roberto RosselUm, die het stuk regisseert, neemt Ingnd. haar rol door an der het nieuwsgierig oog vart Henzo, de 13-jarige zoon van Ro berto. De beschadiging aan zijn neus heeft Roberto te danken aan een schuiver by een autorace in Zweden. Hij racet nml. vrij veel en zeer enthousiast doch door gaans met povi WILLEMSTAD. Maandagmor gen is Aruba geteisterd door een zeer zware donderbui met tropische regenval. Eer» groot deel van hef eiland staat onder water. Er zijn dammen en bruggen weggespoeld. De verbinding van Oranjestad San Nicolas via de weg i3 verbroken. De waterleiding van Oranjestad is buiten gebruik. Er zijn geen per soonlijke ongelukken. De politie maakt van boten gebruik om de ge- isoleerde woningen te bereiken. Nadere uit Aruba ontvangen be richten zyn niet verontrustend. MEMPHIS, Te Memphis (VS) is Maandag een vijf maanden oude Sia mese neger-tweeling, waarvan de hoofden aan elkaar vastzaten ge scheiden. De operatie, die vier uur duurde, is geslaagd. Volgens de chi rurgen waren de hoofden slechts door enkele bloedvaten verbonden. PARIJS. Een van de Franse Siamese tweeling die Woensdag te Parijs gescheiden is, Nadège Aubrun, is Maandag in een ziekenhuis te Pa rijs overleden. Zij is zes dagen oud geworden. Haar tweelingzusje, Mi- chèle, maakt het goed. Tijdens de operatie was gebleken, dat beide meisjes delen van de lever en de ingewanden gemeen hadden. Advertentie l M Word geen maaglijder. Neetn^~~~-n MUNSTERUit talrijke landen zijn berichten binnengekomen over „vliegende voorwerpen". Ze zijn gesignaleerd in West-Duitsland, België, Egypte, Libanon, Perzië en Kameroen. De 42-jarige filmoperateur Willi Hoge uit Munster verklaarde Zaterdagavond in de omgeving van zijn woonplaats een „niet-geidentificeerd voorwerp" te hebben gezien, waarbij zich vier wezens bevonden, van ongeveer 1.20 m lang, met grote, brede bovenlichamen, een groter dan normaal hoofd en korte dunne benen. Zij waren gekuld in rubberpakken. Geen van hen sprak. Hoge zag eerst een blauw licht lijk, geruisloos vrijwel loodrecht op- in een veld op ongeveer zestig me- steeg. Na enige seconden kreeg het ter van de weg. Omdat hij dacht, dat voorwerp de vorm van een sterk een vliegtuig was verongelukt, ging lichtende schijf, hij kijken. Hij bemerkte toen, dat In de buurt van Frankfort namen het licht afkomstig was van een si- dertien piloten en leerling-vliegers gaarvormïg voorwerp, dat geheel van een zweefschool een „zilver door een blauw schijnsel was oroge- kleurige schijf" waar. die zich op ven. Vier wezens werkten aan de 3000 meter hoogte geruisloos ver- onderkant van het toestel. Hoge, plaatste. die niet dichterbij durfde te komen, Het astronomisch instituut van keek tien minuten tea, totdat de Cointe bij Luik heeft twee brieven wezens langs een soort ladder in ontvangen van personen, die bewe- het toestel klommen, dat onmiddel- ren vliegende schotels gezien te hebben. Veel waarde hecht men echter niet aan deze waarnemingen, daar op de bewuste avond ter ge legenheid van de Luikse lichtfees ten een groot vuurwerk werd af gestoken Enige honderden bewoners van Alexandnë (Egypte) zagen Zater dagavond boven de stad een lich tend voorwerp, dat van kleur ver anderde. Volgens de onderdirecteur van het observatorium kan hier sprake van noorderlicht zijn ge weest. Een vertegenwoordiger van een Duitse firma le Beiroet (Libanon) zag op dezelfde avond een voor werp in de lucht, dat een witachtig licht uitstraalde. Een lezer van het Perzische blad „Keihan" zegt boven Teheran een laagvliegend langwerpig voorwerp te hebben gezien, waarvan de be stuurder een soort gasmasker droeg. Tenslotte heeft een aantal voor aanstaande inwoners van Yaounde (Kameroen) Zondagavond een lich tend, paddenstoelvormig voorwerp waargenomen, dat enige seconden op 600 m hoogte in de lucht stil stond en toen snel in Oostelijke richting verdween. Maar de Roemeense communisten hebben een antwoord gegeven op het geheim van de Vliegende Scho tels. Het blad Contempranul schryft: „Het is geen onbekend wapen, maar eenvoudig een groot stuk karton in zilverpapier gewikkeld, aan een ballon vastgemaakt en vel licht door 15 lampen die stroom krijgen van een batterij". „Met dit primitieve instrument, dat naar Europa gebracht wordt, wi] Amerika indruk maken op de mensen die in de Amerikaanse pro paganda geloven en tegen Moskou een psychose -van Vliegende Scho tels ontketenen". /JE stoker van een enorm werk in or ze straal, h"C} eer zoon van tien. die Kees keet en cl sinds hei looprek, bezig is. in een mooi, constant tem no op te y.oaen tot een even iteeroa'sime persoon lijkheid als zijn rader lk kom wel bij die mensen thuis en herinner me nog goed. hoe hij, als JcniN.p uan inj.f, eens op moeders schoot zat en op'haar vertederd: „Wat is-t-te dan van mammieslechts anten O trilde met de sceptische veronderstel'mg- „Zeker weer een schar je Dat was papa, van hoofd tot voeten. Die br- haort namelijk écht niet tot het Cou perus-type, als h'.j nors voor zich heen staat te stoken of, na gedane arbeidmet de handen in de schor.' en een paal-sigaar tussen de lippen voor zijn venster zit. gelijk een met moeite gevangen aap, die nu maar in de tralies berust. „Die jongenzei hij gisteren, toen ik hem op straat tegenkwam, ,,'t is moeilijk om hem behoorhjk groot te brengen, honr. Want hij 's zo hard als een bikkel. En im;n vrouw zegt dat ik hem niet mag slaan Hy tiet zijn kolenschop-handen. die zich daaruoOT toch 20 uitstekend zouden lenen, moedeloos langs z'jn lichaam vallen en keek mij ontred derd aan. „Maar wat doet hy óan waarvoor hij geslagen zou moeten worden?", vroeg ik. Blijkbaar kostte het hem geen moeite, een «oorbeeld uan wange drag idf aijn herinnering te pluk ken, want hij hief meteen aan Gis teren ujas hij thuisgekomen en had Kees m het portiek betrapt op hel roken van een sigaret Hij had hem dit genotsmiddel uit de hand gesla gen en wilde net uithalen voor een verdergaande correctie, toen het ad vies van zyn vrouw hem te. binnen schoot. Niet met de waap'ncn der barbaren. Maar met wijs overleg... „Goed jongen." had hu bedwongen gezegd. „Jy unit dus roken, hè?" „Ja pa." ..Nou, kom jy dan maar eens mep." En hij had hem in de kamer op een stoel geret en. een van rijn grote zwarte sigaren gegevendie in staa' zijn een os te bedwelmen. „Alsjeblieft jongen. Hier heb je een «lammetje. En nou rook je hem maar lekker achtermekaar op. Ore, een half uurtje kom ik wel een-. cragen hoe het je bevallen is." Zoals de aandachtige lezer bemerk! niet helemaal het systeem va-i Kees Boeke, maar meer een kloeke, paedagogische improvisatie uit dc rubriek paardenmiddelen. Toen hu een half uur later terugkwam, stond de kamer blauw van de rook. Kees had het laatste peukje tussen de lip pen en trachtte net een kring te bla zen. ,.Is hij op jongen?" „Ja, pa," klonk het. „Mag ik er nóg een?" De stoker keek mij getergd, maar toch ook een beetje triomfantelijk aan. Belangstellend vroeg ik: „En wat deed je?" „Ach man," zei hij achteloos„ik heb hem toen tóch maar die klap gegeven," KRONKEL. (Advertentie LM.) Vitamine tandpasta WflER-Zf ABH4EK6M - Dezer dagen stevende Mistinguet trots naar haar uitgever ter gelegen heid van de verschijning van haar b-ographie. U ziet (le krasse dame hier met haar nichtje Mickey Bour geois op een der Parijse avenues. JVIen beivecrt van Mistinguet. dat zij 82 is, maar zekerheid mier dat getal of over welk getal harcr jaren ook is er niet en is er voor zover wij toeten ook nimmer ge weest. Er wordt beweerd aldus lazen toy eens ergens - dat zij in Egypte was en in de tooestijn by een sphinx stond en opkeek en zei: „Och als jy eens kon spreken wat zou je al niet kunnen zeggen.." Waarop de sphinx antwoordde: „Dag moeder Erkentelijkheid aan de heer Deisz, 01e Voorts er terdege op attendeert, dat Jiet met die „grootste tanker op een Duitse xverf" van laatst ettelijke kilo meters los loopt. Tegenover de „Esso Dusseldorf" van 17 100 ton waarmee wij ui on2e onschuld at zo trots uit de bus kwamen, plaatst heer Deisz: De tankers van het type „Arctunis" (20.500). die te Kiet gebouwd worden de elders op Westduitse werven in aan bouw zijnde tankers van 30.000 ton, de „Tina Onassis" van de „Howaldswerke" te Hamburg met 4 3000 ton en de 48000 tonner .Al Malik Sand al Awal" - eveneens van de multi-milhonnalr Onassts welk schip deze maand van een werf van die Howaldswerke te wa ter gnjdt. Kortom voor ons: „Pot voor meneer!" „Dank U!" De minister van Justitie van Bihar (India) heeft Maandag zijn onderdanen een voorbeeld van netneid gegeven Een uur lang heeft ZE. de straten van de hoofdstad Pntna aangeveegd, allengs ge volgd door honderden enthousiaste be woners. De kans. dat zulks ooit ten ontzent zal gebeuren zien we Donker in, De vierde klas van de Nordvang- ulo-scnool in de Deense plaats Glostrup (dicht bij Kopenhagen) heeft deze week een nieuw vak op het lesrooster gekregen: kranten lezen De 14 leerlin gen (14 en 15 jaar) lezen enke'e och tendbladen en bespreken bepaalde ar tikelen met hun leraar, laten zich uit leggen wat ze niet snappen en geven commentaar op wat jij onder hun ogen krijgen. Ze vinden het reusachtig on hun docent ncht het puik voor hun algemene ontwikkeling. Het 17-jartge Japanse schoolmeisje Hatsuko Kitashirakawa. dochter van een keizerlyke prins, thans zonder ti tel en dood-arm, is uitverkoren ais aan staande echtgenote an dc Jaoansc kroonprins Ak-hitn. Volgens goed Ja pans gebruik is een en ander natuui- lijk netjes door de families bedisseld. De jongelui wordt het later wel ver teld. 9 Welgeteld 71m or vonse week 47 leden van de Oostdmtes Volkspohtie, o.w. drie commissi rissen naar West- Berlijn gevlucht. Het is maar, dat tl eten weet hoeveel bondgenoten we er tveer bij kregen. En gedurende de eerste acht maan den van dit jaar stierf er om de 2 uur een Italiaan' door een verkeersonget n! aldus een officiële -m ededel mg c een verkeers conferentie te Stresa.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 2