Marcu Cohn kocht sigaretten en stich tte een grote Wijnhandel! WsMf Nog enkele dagen kunt II profiteren I van onze OPRUIMING HANSEN - HERENMODES In Schiedam tekort aan ruimte voor bejaarden SVV op bezoek bij MW In Nieuwland mogen 202 woningen gebouwd worden Eerste Toonkunstconcert door R.Ph.O. Heeft U iets verloren ROMAN VAN HANDELSGEEST In 50 jaar: Van kleine winkel tot Internationale Handelsmij KORFBAL Succes en Schiedam zullen hun kracht moeten tonen ■ER32!i^KEEn5ïEfc HBBEESEMBKBB Motorcarrier botst Weer een fiets Meer kleine woningen gewenst, als ook uitbreiding van St Jacobs Gasthuis Rood-groenen let op uw saeck Mej. v. Krugten onderscheiden Burgerlijke Stand Aankoop percelen door gemeente AGENDA Het Socialisme Vandaag Premier van Birma waarschuwt tegen samenzwering Kinderbijslag ook in West-Duitsland Voor jarige president Eisenhower stapels geschenken Hond trok meisje onder auto Vrijdag 15 October V-j-, Bij M. Cohn's Wijn- en Spiritualiënhandel N.V. in Schiedam is vandaag een dubbel jubileum gevierd: Het bedrijf bestaat namelijk vijftig jaar, terwijl de directeur, de heer B. Cats, juist veertig jaar hifrr werkzaam is. D bbel feest dus voor dit grote Schïedamse bedrijf, dat zijn handelsrelaties telt over de gehele wereld, in ruim vijftig landen op alle continenten. De geschiedenis van dit grote be drijf is onverbrekelijk verbonden aan die van de oprichter en naam gever, wijten de heer Maren Cohn en verder is het een verbaal van atngge werkkracht, van groot organi satie-vermogen en niet in het minst van scherpzinnig zaken-inzicht. Toch loopt er in dit verhaal nog een romantische draad ook. Het was in het jaar 1904. de tijd dat de Verenigde Staten van Ame rika bevolkt werd door de emigran ten uit Europa, dat de jeugdige Roe meen Marcu Cohn, op reis van zJin geboorteland naar Amerika, in Rot terdam terecht kwam, zuiver an al leen omdat het schip daar kolen in moest nemen. Toen Cohn bovendien op een avond ergens in een winkel- Advertentie I.M.) In tientallen aanbiedingen hebben wij aangetoond en duizenden Rotterdammers hebben het telkens opnieuw ondervondenhoe lage prijzen sn een uitgebreide sortering hand in hand gaan. Hoe kan dat? Géén extra kosten voor Im porteurs en grossiers, neen, eigen grote importen uit de enorme collecties van welk land ook maken prijzen mo gelijk die 30 tot 40% lager zijn dan normaal. Nu weer een aanbieding ge voerde heren handschoenen, Real-Nappa handschoenen van een eerste keus soepele kwaliteit, ruime modellen met heerlijk warme voering en drukknoop sluiting. Raai-Na pp 3 handschoenen voor de duizenden koude mannen-handen, kunt U nu kopen voor nog geen negen gulden per paar. Zaterdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van een gelegenheidsaanbieding Real- Nappa gevoerde herenhand- schoenen in de maten 8 t/m 9'A en de meest gevraagde kleur bruin voor tje binnenstapte om sigaretten te kopen, was dit beslissend voor zijn toekomst en het werd het voorspel van de opbouw van een groot han dels-lichaam. Want in het winkeltje stond een aardig meisje. Zij viel bjj de jeug dige Marcu Cohn zo goed in de smaak. dat. toen zijn schip weer ver der moest voor de reis over de oceaan, hij besloot om maar in Rot terdam te blijven en daar werk te zoeken. Het aardige meisje, de lezer zal het wel begrepen hebben, werd later mevrouw Cohn. Opkomst Met een kapitaaltje van 3.000.-— aan geleend geld werd in de Peii- k ..nstraat in Rotterdam een kleine wijnhandel opgezet, maar het zaken- inzicht van de heer Cohn was zo goed, dat reeds na een jaar dit ge leende geld terugbetaald kon wor den en daamo nam de zaak een bij kans verbluffende vlucht. In 1914, tien -"Aar na het begin beschikte &I. Cohn's Wijn- en. Spiritualiënhandel over niet minder dan zestien panden, allen in de buurt van. de Pelikaan straat. Het kantoor was reeds ge moderniseerd en op een uitzonder lijk luxueuze wijze ingericht. Zoals gezegd: de heer Cohn had een goede kijK op zaken en hij was een van de eersten die besefte dt de handel m wijnen, die in die tijd werd bedreven door gerokte heren met hoge hoeden op, meer gedemo cratiseerd moest worden. Het Neder landse volk dronk veel te weinig wijn en hier moest een verandering in gebracht worden, vond de heer Cohn. Zyn streven was er dan ook op gericht door een grotere omzet de prijzen omlaag te brengen, waardoor ook mens met een smallere beurs in de gelegenheid werden gesteld om van wijn te genieten. Zo werd de in het gehele land bekende „Kinawijn 20/21" gecreëerd. Een verder streven ging in de richting van expansie en export. Waarom zou een grossier voor Fran se wijn bij de ene zaak en voor Griekse wyn bij een ander moeten zijn, Cohn' "Wijn- en Spiritualiën- handel zou er voor zorgen dat een grossier alles soorten wijnen en spi ritualiën bij Cohn zouden kunnen krijgen. Dit systeem werkte zo goed dat in het jaar 1939 Cohn's handel 17,8 pet. van alle wijn leverde, die in Nederland werd gedronken, dus bijna een op elke vijf flessen. "Bij .dit streven, naar expansie was er in 1Ö14 meer personeelr nodig en onder de jonge krachten die aange nomen Werden behoorde ook de toen 17-jarige verkoper, de heer B. Bats. De heer M. Cohn, met zijn gro te mensenkennis „zag" iets in de jonge, actieve verkoper, die dan ook snel de ladder opklom in het bedrijf en in Januari 1940 een directeurs plaats bezette. De zaken bleven zich gestdaig uit breiden in de loop der jaren -gp t°t de fatale maand Mei 1940! Bij het bombardement van Botterdam wer den allo opslagplaatsen en kantoren, die immen in het hartje van de stad waren gelegen, veranderd in grote M. Cohn puinhopen. De archieven van de ad ministratie gingen verloren en het scheen een hopeloze zaak. Maar de N.V. had in Schiedam een destilleerderij en hier kwam het personeel bijeen om uit het hoofd gegevens te verzamelen, die men 2ieh nog kon herinneren. Schiedam werd toen het centrum en is dit ook gebleven. Toen in de latere jaren het handelslichaam weer herbouwd moest worden, geschiedde dit ook in Schiedam en zo komt het dat M. Cohn's Wijn- en Spiritualiënhandel N.V. thans in Schiedam is gevestigd. Overigens wederom in tientallen panden. De oorlogs-jaren waren zeer moei lijk. De bezetter nam het gehele be drijf over, alsook de millioenen li ters wijn en spiritualiën, die nog in magazijnen en entrepots opgeslagen waren. In Juni 1941 werd het Joodse personeel en ook de directeuren M. Cohn, B. Cats en R. Kónig. gedwon gen het bedrijf te verlaten cn onder te duiken. Op Dolle Dinsdag tenslot te roofden de bezetters nog het laat ste geld dat aanwezig was, enige honderden-duizend gulden. Na de oorlog In 1945 doken de directeuren weer op en direct werd begonnen met de opbouw van het gebouw begonnen. Bij de toen geldende bedrijfs-contin- gentering kreeg de N.V., wegens de omvang van de omzet voor de oorlog een groot quotum en zo kon Cohn's Wijn- en Spiritualiënhandel weer omhoogsehieten. De export werd niet vergeten ondanks de betalings moeilijkheden. Contact met nieuwe gebieden als Zuid- en Centraal-Ame rika werd gezocht en gekregen cn het was ook deze N.V. die de eerste „compensatie transactie" sloot o.a. op Griekenland. Thans, bij het 50-jarig bestaan, is Cohn's Wijn. cn Spiritual! ëhhandei N.V. groier en sterker dan. ooit. Maar de oprichter, M. Cohn, zal het niet meer beleven. Hij overleed op 5 Februari 1949, zes maanden later gevolgd door zijn echtgenote, het meisje bij wie hij eens sigaretten had gekocht. Receptie Vandaag is het dubbele jubileum in dit bedrijf herdacht. Vanmorgen was er een herdenking in kleine kring, terwijl vanmiddag de direc tie in het ruime kantoorgebouw aan de WilJemskade heeft gerecipieerd. I WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel 29180 Als de weergoden ddnfaal weer niet als spelbreker optreden, staan de Schïedamse clubs het komende weckend belangrijke wedstrijden te wachten. Schiedam en O-D.I. spelen bode op eigen terrein tegen res pectievelijk Menvede en lonegoter- vrijl Succes op bezoek gaat by Sperwers. De competitie in de afdeling van Htiecp<? en Schiedam heeft een in teressant verloop gekregen, nadat Sperwers j.l. Zondag in Dordt een nederiaaz heeft geleden teaen T.O.V. De Rotterdamse club scheen aan vankelijk zonder meer op de titel af te stevenen om daarmee hnt ver toren terrein men degradeer de het afgelopen seizoen uit de tweede klasse weer te heroveren. Nu is W.IO.N. d enige ongeslagen ploeg, maar deze Rotterdamse club heeft on het ogenblik één wedstrijd on na Zondag misschien twee wed strijden minder cesneeld. De vast groeide wedstrijd pnortugaalWï ON. is namelijk afgevoerd, omdat Poortugaal niet over een terrein be schikt. Merwede verloor tot dusver slechts één wedstrijd Cn wel tegen WjON. uit. Van de resultaten van Zondag zal dus afhangen of Schie dam cn Succes dit seizoen een rol van betekenis zullen spelen. De roodzwarten hebben naar ons ge voel de beste kansen op een goed Gistermiddag omstreeks kwart over een kwam op de hoek van de Anth. MuysstraaL en de Van Beve renstraat een motorcarrier, bestuurd door de 30-jarige J. M. P. W. uit Schiedam, in botsing met eon be stelauto. bestuurd door de 53-jarige H. J H. M. uit Rotterdam. De man op de i no torcarrier kreeg een scheurwond a3n de rechterknie. Door de G.G. cn G.D. werd hij naar de Dr. Noletstichting vervoerd waar hij behandeld werd. Daarna kon hij weer «aar huis gaan. Ten nadele van de heer R. uit Rotterdam werd gisteren een rijw'iel ontvreemd uit de Oraujeboomstraati waar hij het gistermorgen kwart over zes had neergezet. Toen hij gisteravond om half zes zijn kar retje wilde halen, was het verdwe nen. Natuurlijk gebeurt dat als ie je slot niet gebruikt resultaat. Sperwers zal wel oppas sen om nog verder achter te raken. De tegenstander van O.D.I is ook nog ongeslagen. Tonego speelde op eigen te.rein gelijk tegen De Ijs vogels en V-E.S. 2 en won uit van V.E.O. Toch achten we onze stad genoten in staat de Hagenaars hun eerste nederlaag toe te brengen. Van de reservetwaalftallen zijn Succes 2 en OD.I. 2 vrij. Schiedam 2 gaat op btvoek bij Ons Kuis 3 en Q.D.O. 2. Het komt ons voor. dat de reserves het in deze wedstrijden wel zullen klaren. Het junior programma vermeldt de volgende wedstrijden voor de Schïe damse clubs: Schiedam ACharlcns A; WIQN B-—Succes A; Succes B OSCR A: ODI A—Spirit A en TOP BODl B. (Advertentie l.M.) in ZELFBINDERS, OVERHEMDEN (vast en los boord), HOEDEN, PVAMA's, SOKKEN enz. ZIE ONZE ETALAGE ZATERDAG EXTRA KOOPJES ROTTERDAMSEDIJK 427 - TELEF. 67679 RAPPORT STUDIE-COMMISSIE In Schiedam, overigens ook in geheel Nederland, zijn de mogeiykhede-n te gering om „bejaarden", d.w.z. personen boven de 65 jaar, geplaatst te krijgen in daartoe geëigende inrichtingen. Bijna alle huizen voor bejaar den in Schiedam hebben wachtlijsten voor plaatsing moeten aanleggen. En daar nog is vastgesteld dat door de vooruitgang van de medische we tenschap het aantal bejaarden steeds toeneemt, zal de huisvesting van de bejaarden in de nabije toekomst nog grotere moellukheden opleveren. weging de maatschappelijke instel- Dlt is te lezen in het rapport van de Studie-commissie, bij besluit van B. en W. van Schiedam ingesteld, om het bejaardenvraagstuk te be studeren. Commissievoorzitter is de •wethouder van Sociale Zaken, de heer H. Sabel en leden de verte genwoordigers van de zes in Schie dam aanwezige inrichtingen voor bejaarden, aangevuld met de direc teuren van G.G en G.D. en Sociale Zaken. Bij het vraagstuk van de zorg voor de bejaarden staat de huisves ting in het centrum van de belang stelling, omdat het wonen in hoge mate beslissend is voor de wijze waarop de oude dag kan worden doorgebracht. Het aantal bejaarden in Schiedam bedroeg por 1 Januari 1954 5.514 of wei 7,3 pet, van de bevolking het geen ongeveer overeenstemt met het landelijke gemiddelde. De gezamenlijke opname-capaciteit van de Schïedamse inrichtingen be draagt momenteel ongeveer 400 per sonen en wel: het neutrale St. Jacobs Gasthuis 100 personen, het Katho lieke St. Liduina Gesticht 172 perso nen en Huize St. Liduina 32 perso nen. het Gereformeerd Rusthuis 32 personen, het Hervormd Rusthuis 37 personen en het rusthuis „Sa- mech" 30 personen In het Zonne huis kunnen 30 patiënten, hoofdzake lijk invaliden en chronisch zieken opgenomen worden. De commissie komt tot de volgen de conclusies: De huisvesting in pension-tehuizen is ideaal, maar ge zien de hoge stichtings- en exploita tiekosten niet realiseerbaar. Er be staat behoefte aan kleine doelmati ge woningen voor niet-invalide be jaarden Zij kunnen dan in een ver trouwde omgeving zelf de huishou ding voeren, en zonodig zou hulp verleend kunnen worden door de so ciale instellingen. Er bestaat behoef te aaü con verpleeghuis voor chro nisch zieke en invalide bejaarden. Deze worden tot nog toe opgenomen in de bestaande inrichtingen, maar deze zijn eigenlijk ingericht voor gezonde bejaarden. De oplossing van dit probleem zal waarschijnlijk op de meest eenvoudige wijze worden gevonden in de_ stichting van een nevenafdeling bij het gemeentelijk- ziekenhuis. Verder heeft de commissie na gegaan welke bestaande inrichtin gen uitgebreid kunnen worden. Het Gereformeerd Rusthuis, het St. Li duina Gesticht en het Hervormd Rusthuis behoeven uitbreiding, maar omdat zij bestemd zyn voor perso nen van bepaalde gezindten en ver der ook personen van buiten Schie dam opnemen, kan de gemeente de lasten niet dragen voor de uitbrei ding. Bij het St Jacobs Gasthuis vervallen deze bezwaren, zodat de Commissies het gemeentebestuur in overweging geeft dit rusthuis uit te breiden. Verder geeft de commissie in over- Advertentie Li De rood-groenen hebben zich Zondag door hun overwinning op de lands kampioenen volledig weten te handhaven in de kopgroep van afdeling D cn zij zullen van mt af aan terdege op hun tellen moeten passen om zich hierin tc handhaven. Men doel er dan ook goed aan de reis naar Maastricht te maken met het att-entiesein in top. want de MYV-ers zuilen ongetwij feld alles in het werk stelten om hun laatste kansje te behouden en niet geheel uit het gezicht van de koplopers te geraken. Afgelopen Zondag hebben de SVV-ers hun aanhangers laten zien dat er in het geheei geen reden tot wanhopen is na een enkele ongeluk kige wedstrijd en al was het spel op sommige onderdelen nog niet geheei feilloos er werd de Eindhovenaren somtijds een vlotte partij SW-voet- bal opgediongen, terwijl er door het gehele elftal hard werd gewerkt voor de overwinning. De voet bal reizen naar het Zuiden zijn voor de rood-groenen m hel ver leden steeds de zwarte bladzijden geweest in hun voetbal programma's, echter dit seizoen hebben zij Juliana reeds één punt afhandig gemaakt en met een beetje veine hadden het er zelfs nog twee kunnen zijn ook. De SVV-ers hebben daarmede het be wijs gekregen dat het geenszins een ongeschreven wet is dat men in het Zuiden geen punten kan bemachti gen en wanneer zij met hetzelfde élan als tegen Eindhoven de strijd aanbinden tegen de MW-ers dan be hoeft het zeker niet tot de onmoge lijkheden te behoren dat zij ditmaal beide punten uit Zuid-Limburg mee brengen. MW beschikt echter over een strijdlustige ploeg die door haar enthousiasme haar tegenstanders on prettige verrassingen kan bezorgen, daarom is het voor de SVV-ers: Let op uw Saeck. DE SW RESERVES SVV 2 heeft Zondag j.l. een kost bare punt bemachtigd in de uitwed strijd tegen Feyenoord 2 en bezet momenteel de eervolle 2e plaats in de reserve le klas. Zondag komt nummer drie van deze ranglijst op bezoek bij de SVV reserves, te weten Excelsior 2, die met één punt achter stand op SVV ongetwijfeld alles in het werk zal stellen de rood-groenen voorbij te streven De SVV-ers zul len het dan ook tegen deze oude be kende Rotterdamse rivalen zeker niet gemakkelijk krijgen. Aanvang 10 uur v.; u SVV 3 gaat naar de Goudse pijpen- stad voor een bezoek bij ON A 2. Dit derdp elftal heeft Zondag een lelijke steek laten vallen en kan zich alleen maar rehabiliteren door met een overwinning in Schiedam terug te keren, hetgeen echter geenszins ge makkelijk zal zijn. SVV 4 neemt er Zondag een rustdag van. lingen aan te moedigen meer aan dacht te besteden aan de zorg van de bejaarden. Wenselijk is het een onderzoek in te stellen naar de mo gelijkheid om aan bejaarden, waar nodig en indien gewenst, warme maaltijden te verstrekken vanuit centrale keukens. Ook dient de mo gelijkheid tot bezigheid en ontspan ning bevorderd te worden. Dit in het kort het Commissie rapport. Het College van B en W. heeft verklaard van voornemen te zijn „in de geest van dit rapport" werkzaam te zijn. De minister van Wederopbouw' en Volkshuisvesting is aecoord gegaan met het door de gemeente Schie dam ingediende plan voor de bouw van 202 woningen ïn Nienwland, zo dat nu tot gunning kan worden over gegaan. Het plan omvat de bouw van 152 portiek-woningen, 30 gale ra-woningen (maisonettes)16 mai sonettes boven een wijkgebouW, 4 woningen voor ouden van dagen en bovendien 9 garages. De minister berekende de grond- kosten op 526.465,en de bouw kosten op 2.791.377,De huur prijs van de woningen heeft de mi nister voorlopig vastgesteld op ƒ11,60 per week per woning, exclusief de kosten van water; de huurprijs van de garages is voorlopig berekend op 6,i0 per garage. De gemeenteraad van Schiedam heeft op 28 Mei j.l. een crediet be schikbaar gesteld van 213.500.— voor het maken van paalfunderin- gen ten behoeve van de bouw van 190 woningen in Nieuwland en op 27 Juli een crediet van 32.256, voor het maken van Vibro-paal- fundering voor een wijkgebouw met 16 bovenwoningen alsmede een cre diet van 15.000.\'oor de houten paalfundering voor vier woningen voor ouden van dagen en 9 garages. Dit zijn er 210, zodat de minister nog de goedkeuring heeft onthouden aan de bouw van 8 vrije woningen. Het college van B. en W, vraagt (Advertentie IM.) 5CHIEDAMSÊWEG 129 Brahm's symphonieën zullen, hoe de toonkunst zich ook verder moge ontwikkeien, altijd voorbeelden blij ven van inspiratieve compositie kunst. De breed-opgezette melodi sche lijnen, de streng klassieke ver werking der thema's, die stuk voor stuk ontroeren door hun innerlijke bewogenheid en boeien door hun weergaloos-rijke zeggingskracht, de prachtige instrumentatie, dit alles maakt de symphonische werken van. Brabms tot juwelen van de orkest- literatuur. Het Rotterdams Philharmonisch Orkest, dat onder leiding van Edu- ard Flipse gisteravond de Toon kunstserie in Passagetb eater heelt geopend, speelde de tweede sym- phome van deze grootmeester der laat-romantiek werkelijk overrom pelend. FJipse's gebaar is bij dit werk van een eenvoud en rust. maar tegelijkertijd van een gecon centreerde geladenheid, die bij zijn musici precies de spanning oproept waar deze muziek om vraagt. Diri gent en orkest hebben elkaar prachtig verstaan. Er werd aarzel- ioos gereageerd op de intenties van Eduard Flipse, die van zijn mensen terecht het uiterste vroeg. Eveneens voortreffelijk gespeeld werd het openingsstuk van de avond. Webers ouverture Oberon. En aan het orkest lag het zeker Met Bronzen Medaille van Oranje Nassau-Orde Heden is het veertig jaar geleden dat mej. S. J. van Krugten als schoonmaakster in dienst trad by de firma Joh. de Kuyper Zooel Het was de wens van mej. van Krugten om deze dag ongemerkt te laten voorbijgaan, maar aan deze wens kan geen gevolg gegeven wor den. Want het heeft H.M. de Koningin behaagd om mej. van Krugten te onderscheiden met de Bronzen Me daille verbonden aan de Orde van Oranje Nassau. Dit ere-metaal is baar vandaag uitgereikt, alsook de Penning met waarderend getuig schrift van de Nederlandse Maat schappij voor Handel en Nijverheid en het gebruikelijke cadeau onder couvert. GEBOREN: Gemma M. S., d. v. P. G. j. de Graauw en C. A. v d. Meer: Mar tina, d- v. C. Wassenaar en W. M. Ku- lik; Anna F., d. v. A, Snoeij en W. M. M. van Wijk: Leonardos, z. v. J. H. Grc- nefeld en B. C. de Groot; Robert J., z. v. J. v. d. Werf en C. Hoogeveen: Wilhelmina G. M., d, v. A. de Boer en G. Barink. ONDERTROUWD: J. M. v. d. Dool 28 en A.Hartog 25: A. F. A. den Hartog 21 en J. E. Sobberegt 22; P. den Har tog 25 en C. A. v, d. Vlies 23; C. H. M. Heeze 2i en D. Slavenburg 17: C. J. Maan 27 en H. van Noortwijk 26; H. J. de Mooij 27 en A. A, Sol 22: D. van Pelt 25 en E, A. Snel 22; G, J. J. v. d. Toorn 22 e-i G. M. L. v. d Heiden 25: P. J. Wceda 30 en G. Simon 26; J. W. J. Wil le tnsc 27 en J. M. Fölst 24. GEHUWD: A, de Koning 26 en J. C. Steenhouwer 25; L. R. H. Rijken 25 en S. C. Ritman 29: R. M. van Hagen 21 en T Streundlng »18; J. C. Wapenaar 21 en A. v. d. Waart v, Culik 20: H. J. Wes- terdljk 25 en M. G. Noordhoorn 25: M. J. van Emmerloot 22 en W. J. M. Jan sen 19; H. A. Colhgnon 31 en J W. Zondag 30: L. B. Koevermans 28 en H, Korendijk 24. C. v. d. Lugt 31 en W. H. Jansen 24: W. Th Wasman 29 en H. E, den Held 23; J. van Beest 25 en C Ver baten 23; p. J. van Dongen 30 cn C. A. Llndcts 19; A. Frcsen 26 cn D A. M Vlasblom 2G; J. J. Vredenbregt 26 en W. G. van Stijn 26. OVERLEDEN: G. S. Gelens, 4 weken; C. M. Bock, 45 j., vr. v. Th. J. TJtens; J. Ditte, 71 j. Open Deur-dienst Zondag a.s., des 's avonds om 7 uur, leidt ds M, Groenenberg uit Amsterdam dc maandelijkse Open Deur-dienst in de Grote Kerk, Zijn onderwerp is: „Lol, plezier. Blijd schap". De kinderen van de bezoe kers aan deze diensten kunnen gedu rende die tijd worden beziggehou den. niet, dat Beethovens vioolconcert bij lange na niet het peil bereikte van de beide andere werken. Marie- Claude Theuveny is een jonge Pa- risiennen, die van haar vioolstudie kennelijk ernst heeft gemaakt. Zij is technisch heel behoorlijk toege rust en zeker muzikaal begaafd, maar van l ng evenwicht in haar vertolking is vooralsnog geen spra ke. Wankelmoedigheid spreekt uit de dikwyls te lage intonatie, de schommelingen in het tempo, de voordracht, die soms opbloeit tot eon glanzende viooltoon doch vaker nog aan de innerlijke waarden voorbijgaat. Marie-Claude Theuve ny is 23 jaar. Zij is een goed vlolis- te en zal stellig nog veel leren. Buitenlandse tourneé's lijken nu echter beslist nog voorbarig en die nen te worden uitgesteld, tot haar persoonlijkheid is gerijpt. ELLY SALOMé Ket College van B. en W. van Schiedam stelt aan de Raad voor om in het belang van de volkshuisves ting en ten behoeve van de verbe tering van de Schïedamse weg aan te kopen van particulieren de voor tuinen of delen van voortuinen en de sloten van de navolgende perce len Schiedamseweg 186, 188. 190. 206. 208, 210, 212, 222 en 234 voor- een to- taai bedrag van 3.750,—. In het onteigeningsplan ..Nieuw- land" wordt voorgesteld om een hofstede en een koolaspad bij het perceel 's Gravenland 55 ter grootte van 0.2607 ha aan te kopen voor 93 150,—. In dit bedrag zijn ook inbegrepen een post voor vermo gens- en inkomens-schade. Te bevragen bij het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9 12.30 uur en 2—6 uur: halsketting, rozenkrans in étui, blauw kinder jasje. Te bevragen bij de vinders: bood schappentas, Noordergraaf, van 't Hoffplein 6a; Rinderpcrtcmonnaie, Kreuger, W. Frankelandsestraat 117; hsrenportemonnaie. Peters, Lange Achterweg 37; portemonnaie, Nef- kens, Charlotte de Bourbonstraat 27; damesportemonnaie, J. v. d. Touw, Vlaardingerdijk 111; kinderporte- monnaie, v. Hattem, Hoofdstr. 73/9; parapluie. Wille ms Ernsting, Rot- terdamsedijk 433; zwarte langharige hond. Vredenbregt, Leibnitzstr. 10; zwart-wit hondje, Brouwer, Station straat 49b; zwarte bouvier, Poruer Gem. Reiniging, Buitenhavenweg; pakje kinderkleding. "Wissel, Nieuw Malhenesserstraat 78; bruin kinder petje, Notenboom, Numansdorpse- straat 14; plastic kin der jas, Plezier, Filips ven Bourgondiëstraat 43b; lin ker herenschoen, N. de Bok, Potgie terstraat 54b; wollen sjaal, Willems Ernsting, Rotterdamse dijk 433; ketelpak met riem, A. Meijnekens, Proveniershuis 37; regenjas, C. P. Dieriks, Groen wegje 76; ceintuur, A. Schobben, Hoogstraat 44; autostep, J. de Roo, Beierlandsestraat 43; springtouw, P. de Ouden, Ouddorp- seshaat 16b; poppenwagen, Plooij, Hargsingél 17 (v.m. Kethel); Lips- sleuiol. H. Hoogdalem, Hotterdamsc- dijk 229b; 7 sleutels aan ketting. No tenboom, Numansdorpsestraat 14a; rozenkrans, E. van Doorn, Poortu- gaalsestraat 17b; huissleutel. A, van Eijk, Kethelstraat 31: hamer, Zr. Tinger, Flat Nieuwland 1 (na 19 uur); gereedschap. Zwagerman, Bei- erlandsestraat 21; dekkleed, J. Schoenmakers. Archimedesstraat 42; beren polshorloge, G, v. d. Water, Kerklaan B7; bedrag aan geld, de Groot, Prof. Aalberselaan 55; hals ketting, Jung, Parallelweg 184; damespolshorloge, L. Willemse, Houtstraat 28b; bedrag aan geld, E. van Eyk, Lange Kerkstraat 68. nu de raad om naast de bovenom schreven credieten nog aanvullende credieten te willen verlenen ten totale bedrage van rond 3.104.000. Wat men moet weten; Apothekers-nachtdienst: M. M. H. Evers, Lange Haven 81 Bellen by ongeval: G.G en G.D Tuinlaan 80. Tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.E0 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur, Zonüags gesloten. RJL Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: „Monsieur Ripoïs, lieveling der vrouwen" Monopole 2, 7 en uur „Vijf dagen schrikbewind". Voorstellingen: Musis Sacrum; 8 uur Mode-show Bervoets. Biauwehuls: 8 uur B.B.-demon- stratie. Schoollok. L. Nieuwstraat: g uur Kijkavond VARA-televisieclub. Door de Protestants Christelijke Werkgemeenschap in de Partij van de Arbeid, gewest Zuid-Holland zuid zal morgen in het gebouw Irene een openbare vergadering worden gehouden, waarbij ds, L, H. Ruitenberg, lid van het algemeen bestuur van. de Prot. Chr. Werkge meenschap, zal spreken over ,Het Socialisme Vandaag" en de burge meester van Poortugaal, de heer A. D. Van Dijk over „De Partij van de Arbeid als socialistische volkspartij". De vergadering zal aanvangen om vier uur, omstreeks 6 uur onderbro ken worden voor een broodmaaltijd en om zeven uur heiwat worden. Ie dereen is welkom. Oefening Baart Kunst geeft Fancy Fair Het Harmonie-corps „Oefening Baart Kunst" zal van Donderdag 28 October tot en met 31 October eiken avond van 7 tot 10 uur een Fancy Fair houden in de Koopmansbeurs aan de Dam, dit ter stijving van het instrumenten-ionds. Aan deze fancy- fair zijn tal van attracties verbon den, sis de vrolijke keuken, werp- tenten, enz. enz. Zaterdagmiddag is er voor de jeugd een speciaal feest. Om 3 uur verzamelt de jeugd zich op de Broersvest, waarna gezamenlijk naar Nieuwland wordt gemarcheerd waar ballonnetjes opgelaten worden, waar aan weer een wedstrijd *ïs verbon den. -r RANGOON, Be premier van Birma, U Nu, heeft met krachtige maatregelen gedreigd tegen tegen standers van zijn regering, die ky beschuldigt van samenzwering om t bewind omver te werpen. Hy noemt de gewezen minister U Bape als leider van een groep, die het op de regering voorzien heeft. U Bape heeft later ontkend, dat hij van plan was een staatsgreep te plegen. Niet ik veroorzaak moei lijkheden op religieus gebied, doch de premier zelf, door zijn gebrek aan eerbied voor de monniken en doordat hy geen verontschuldigin gen heeft aangeboden na zijn pogin gen om religieus onderricht op scho len te verbieden, aldus U Bape. BONN. De Westduit se Bonds dag heeft met 215 tegen 202 stemmen een kinderbijslagregeling goedge keurd volgens welke werknemers voor ieder derde cn volgende kind een uitkering van 25 mark per maand zullen ontvangen. Alleen de Christen-democratische partij stemde voor de regeling. De andere partijen waren niet tegen de bijslagregeling op zichzelf, maar wel tegen de betalingsmethode en ande re details van het Christen-democra tische wetsontwerp. De socialisten wilden bijvoorbeeld kinderbijslag van het tweede kind af. Er waren bezwaren tegen het feit. dat alleen werknemers voor de kinderbijslag in aanmerking zouden komen. Ge- pensionneerden en werklozen vallen er namelijk buiten. DENVER. President Eisenhr* Wer is Donderdag op rijn 64ste ver jaardag overstroomd met geluk wensen en geschenken, die variëren van foreilenhcngeïr, en een braad spit tot een Hereford-kalf. Uit alle delen des lands zijn hon derden felicitatietelegrammen en geschenken binnengekomen. Verder waren er massa's verjaar dagstaarten. Een het Witte Hui" mei een golfbaan op het dak vooi- stellend stond op tafel tijdens een lunch, die de president in de Cberr"' Hills Country Club door 35 golt- vrienden aangeboden werd. De boxer waarmee de zevenjarige Willy Stekelenburg van de Leede, gistermorgen op de Dordtsestraatweg aan het wandelen was, schrok plotse ling en rende de rijbaan op, het meisje meetrekkende. Juist op dat ogenblik naderde een auto, die het kind aanreed. Het liep een zware hersenschudding op en werd naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. De hond bleef ongedeerd.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1