KREUGER C Schiedams Vrouwenkoor zong in Stedelijk Museum J JONGEMAN gevraagd Twee Schiedamse ploegen leveren zware strijd TCK door de nieuweling Elan gevoelig geslagen Joan (24) trok al liftend door Europa SYC start competitie met wisselend succes draaier en monteur-bankwerker Schiedams vrouwenkoor is De Gemeentelijke Bibliotheek (ZAAL-) HANDBAL: Zowel DWS als WF kwamen mei alle ploegen in de zaal TAFELTENNIS Ook N. O.A.D. ivas niet zo best Geen krans op Klaproosdag KORFBAL: ODI I laat de kans op overwinning glippen een BROERSVEST 6 AGENDA Lezing voor de Zakenstudiekring Schiedam IN MONOPOLE: „Gevaren ener wereldstad" Onassis wijzigt zijn overeenkomst met Saoedi-Arabië VOLLEYBAL: Burgerlijke Stand Twee maanden geëist voor meineed Damclub Schiedam' Eervol ontslag voor directeur Haags' slachthuis „Dag van looneisen" in Frankrijk Spionnageproces in Oost-Duitsland Dief, met grote buit betrapt, trachtte te ontvluchten Zondebok Zaisser weer in genade van Moskou aangenomen Arnhem verlaagt de vermakelijkheids belasting SCHIEDAM GLASINDUSTRIE PIETERMAN N.V. C333EEsaa 2 Dinsdag 9 November 1934 een regelmatig terugkerende en graag geziene gast in de Aula van het Stedelijk Museum. De geculti veerde koorzang van dit ensemble doet nergens onnatuurlijk aan. het repertoire is steeds van een artistiek verantwoorde keuze en men durft met plezierige vrijmoedigheid af te wijken van het gangbare. Precies ■dus, wat de Vrienden van het Stede lijk Museum tijdens de inmiddels in geburgerde kamermuziekconcerten gewend zijn, aangeboden te krijgen. Nu is het niet zo verwonderlijk, dat deze vrijmoedigheid ook wel eens even een gestalte aanneemt, die de grens van het oirbare overschrijdt. Er zijn natuurlijk vele excuses aan te voeren voor het feit, dat de din gen te Ria Borgmeyer de Missa Sanc- ti Aloysii van Johann Michael Haydn een broer van dc grote Joseph een beetje heeft vervormd, zodat zij in de voorhanden bezetting met slechts één solosopraan mplaats van twee plus een alt kon worden uitge voerd, maar eigenlijk kan men in deze kwesties niet scrupuleus genoeg zijn. Daarbij komt nog, dat het ad hoe samengestelde instrumentale en semble zich slechts met moeite in het geheel kon voegen. Het groepje was te heterogeen en het directiege- baar van de dirigente is niet exact genoeg (voor koorzangers komt dat er veel minder op aan) om ondanks weinig repetitietijd tot geheel be vredigende resultaten te kunnen ko men. Wat de uitvoering van het vo cale gedeelte betreft behoeft echter geen enkele dubieuze opmerking te worden gemaakt. Het koor heeft zich prachtig en blijmoedig-reügeuze mu- ziek^ ingeleefd en er het verrassende bewijs in geleverd, dat het sedert de vorige auditie nog aanmerkelijk is vooruitgegaan. De hoge tonen bij de sopranen, klinken veel vrijer en de inzetten dat bleek vooral ook bij de a capellea gezongen werkjes van Kodaly neemt men directer en dus gelijker dan voorheen. Het beschei den vibrato hebben wij al vaker ge roomd en bet is wel in hoofdzaak daaraan, dat het koor de zuivere in tonatie te danken heeft. Dat kwam dan weer goed te pas in het moderne werk van dit Maandagavondconcert: het Koren van Jaap Vranken. Deze compostie doet in haar ongetwijfeld sfeervol impressionisme belangrijker aan, dan zij in feite is. Een tekst van muziek voorzien levert ten aanzien van de vorm problemen op, die vele componisten eenvoudigweg negeren. De schade, die het puur-muzikale eventueel van de tekst ondervindt wordt al te gemakkelijk op rekening van het gedicht geschoven. Nu biedt Mathias Kemps gedicht, dat spreekt van vaag gezang en stille wegen, in derdaad wel enkele gegronde rede nen om tot een improvisatie-achtï ge componeertrant over te gaan en dus heeft Jaap Vranken, voor een deel althans, de oplossing wel gevonden. Als sopraansoliste bij het koor en ook in enkele werkjes voor fluit en zang trad op de in Schiedam welbe kende zangeres Wieb de Rook. In de werkjes met fluit, bespeeld door Jol- le de Wit), klonk de gloedvolle stem op haar mooist. Het tikje noncha lante, dat de overige soli kenmerkte, was toen verdwenen en er kwam een prachtige geheel tot stand, beter dan in de cantante van Scarlatti, die werd uitgevoerd door sopraan, fluit, spinet en quinton. Dit laatste in strument voldoet als strijdbas met bijzonder. De cadens voor fluit en sopraan lukte uitstekend doch het lijkt ons niet waarschijnlijk, dat deze ook van Scarlatti afkomstig is. Ten slotte zij nog vermeld, dat een deel van het instrumentale ensemble tus sen de delen van de mis een viertal onbekende maar hoogst charmante menuetjes van Michael Haydn heeft gespeeld. De belangstelling was groot en de bijval hartelijk. ELLY SALOMé. (Advertentie J.M.) In de maand October werden in de Gemeentelijke Openbare Leeszaal en Bibliotheek in totaal 20.111 boeken uitgeleend (vorig jaar 19.459). Er werden uitgeleend 9722 romans. 5093 studiewerken. 53S6 kinderboeken. (Vorig jaar resp. 9789, 4934 en 4736.) In de Centrale Bibliotheek aan de Lange Haven werden geleend: 6400 romans, 3837 studiewerken, (vorig jaar resp. 6542 en 3908). Het filiaal Dwarsstraat leende uit: 366 romans, 87 studiewerken en 112 kinderboeken (vorig jaar resp. 400. 59 en 70). Het filiaal Lorentzlaan gaf uit: 1696 ro mans, 951 studiewerken en 627 kin derboeken (vorig jaar resp. 1676, 885 en 559). Bij de Jeugdafdeling "'crden geleend: 2489 kinderboeken en 1300 kinderstudie werk en (vorig jaar resp. 2182 en 1291). Bjj de uitleenpost Ke- thel werden geleend: 533 romans. 83 studiewerken on 529 kinderboeken (vorig jaar resp 423, 31 en 258). In de uitleenpost Weeshuis werden 237 kinderboeken uitgeleend i vorig jaar 259). Bij de uitleenpost Ziekenhuis wer den geleend: 388 romans en 17 stu diewerken (vorig jaar resp. 410 en 11). Het Correspondentschap Maas dijk leende uit- 339 romans. 48 stu diewerken en ,92 kinderboeken (vorig jaar resp. 338. 40 cn. 117) Het aantal houders van leeskaar- ten bedroeg 3959 (vorig jaar 3896). Het aantal boeken was 50.411. In dc Aboy-bal hebben de heren-teams van de twee Schiedamse handbal verenigingen DWS en Wilton-FUenGord slag geleverd, welke slag, tegen de verwachting in. zelfs van DWS zelf, door deze club werd gewonnen. Het was, zoals we gisteren reeds schreven, een uiterst spannende wedstrijd tussen twee ploegen, die aan elkaar gewaagd waren. Beide verenigingen zijn overigens met alle beschikbare teams in het veld gekomen, zodat er heel wat uitslagen tc melden vallen. Wat W, F. betreft, het le dames team bevocht in poule B een gelijk 3—3 spel tegen de Schutters. Beide ploegen wogen ook hier tegen el kaar op en de 2—-0 voorsprong die W. F. aanvankelijk had werd na de rust weer geegaliseerd. Er kwamen gevaarlijke aanvallen van beide zij den, maar de doelverdedigsters waren op hun post zodat beiden met een gelijke stand genoegen moesten nemen. Heren 2 had vrijwel vrij spel te gen het Goudse Vires en de Goudse doelverdediger, die goed was, moest heel wat schoten wegwerken, maar werd toch 6 maal gepasseerd, tegen zijn collega maar 1 maal. Dames 2 leed een nederlaag zoals werd verwacht tegen A.D.O. 2 doch de stand 12 was wel erg laag bij zaalhandbal. De iunionneisjes die al heel vroeg speelden konden niet tot scoren ko men en moesten met een 2—0 ne derlaag genoegen nemen. Junior-jongens deed het heel wat beter hoewel ze nog nooit ten hand- balwedstrijd hadden gespeeld. Hun EsperatUo~agendo Merkredon, la 10an de novembro klub vespero, parolkonkurso ce gek: Gink. Ploegstraat 19. Venu al la kunveno por distri vin. De tafeltennissers trekken zich van slecht weer niets aan. De vastgestelde wedstrijden gaan immers normaal door. De regen deert hen niet. Veldaf- keuring wegens slecht weer kent men by deze sport niet. Zü betreuren het alleen dat op een regenachtige Zondag, zy niet een balletje kunnen slaan. Een prachtige speelrnimte staat dan op non-actief, n.l. de Beurs. Vele, zeer vele Schiedamse tafeltennissers trekken dan naar Rotterdam om daar in het tafeltennlscentrum een partijtje te spelen. In Schiedam ia er dan geen gelegenheid voor. Wat de competitie betreft, hebben onze le klassers het niet zo best ge daan. Vooral T.O.K. stelde enigs zins teleur. Zij zagen geen kans het pas gepromoveerde Elan tot capitu leren te dwingen. Het werd een over tuigende nederlaag voor onze stadge noten. Verlinde en de Winter won nen slechts een partij. Boer en de Winter wonnen nog het dubbelspel, zodat er met 73 werd verloren. T.C.H. zal uit een ander vaatje moe ten gaan tappen om niet in moeilijk heden betreffende de onderste plaats te geraken. .N.OAD. had door het prachtige spel van Jo Vis, die zijn drie par tijen won en de overwinning, die Jan Meuldijk behaalde een goede kans op een kleine 64 overwinning, doch Kees Marijnen faalde volkomen. Deze moet nog ondervinden dat bij een 2015 voorsprong de partij nog niet gewonnen is en met 22—20 ver loor hij. Samen met Vis werd het dubbelspel gewonnen, zodat men met een gelijk spel 55 genoegen moest nemen. Dit was de uitslag van de wedstrijd Rono 2N.O.A.D. I. In de 2e klas kreeg Ready in de Beurs bezoek van Rono 4. Het werd een spannende wedstrijd, die onze stadgenoten een kostbaar puntje op leverde want ook hier werden de punten gedeeld. De Ready-speler Gouka speelde te weinig geconcen treerd en moest onnodig twee van zijn drie tegenstanders dc hand schudden met hun overwinning. Ook Braak speelde beneden zijn kunnen en moest ook twee nederlagen accep teren, Bruning won twee partijen en daar Ready ook het dubbelspel won werd het 5—5. De andere 2e klasser Lafamo was deze week vrij. In deze klas werden verder nog gespeeld: TCK 2—-Rono 5 7—3; NOAD 2—Rono 4 46. In de 3e klas heeft tot nu toe geen enkel team in de afdeling van onze pTT-spelers de overwinningsreeks van hen kunnen stuiten. Nu werd Elan 3 met 8—2 tot overgave gedwongen. Alleen Iiüteyn moest enkele nederlagen boeken. Ook Wilton doet het tot nu toe heel best. Het bezoek bij RET 2 werd met een 6—4 overwinning be kroond. Ook dit team is nog onge slagen. doch zii hebben één wedstrijd gelijk gespeeld. Óverige uitslagen in deze klas zijn Nebaro—Ready 3 6—4: HEP—Wilton 2 7—3; Hagero I—NOAD 3 0—10. Uitslagen 1e klas afd, Rotterdam: Lafamo 2West 2 55; HET 2 TCK 3 4—6; Enei'gie 4—Ready 4 S2, In de 2e klas afd. Rotterdam startte de nieuwe vereniging TSF veelbelovend met een 91 overwin ning op SVA 6. Hier zijn de verdere uitslagen als volgt: Stadhuis 3— PITS 2 3—7; PTTS 3—RET 5 4—6; TCK 4—BZ 3 5—5: TCK 5SRA 2 3—7; NOAD 4—PTT 7 7—3; RET 6— NOAD 5 0—10; NOAD 6—Diveko I 10-4); OER I—NOAD 7 7—3; Vanu- den 2—Lafamo 3 6—4: GJR 2—Wil ton 3 64; Lafamo 421 Up 3 46. Het programma voor deze week luidt: Ie klas: TCK X—Emos I 8 Nov. in de Beurs. NOAD I is deze week vrij. 2e klas: 12 Nov. SBV ILafamo I; Ready is vrij. 3e klas: 8 Nov.: Stawero 3—PTTS 1; 9 Nov.: VTR I— SCF 1; 11 Nov.: SRA 3—TSF 1. 4—1 overwinning is dan ook mees terlijk. Adspirantmeisjes 1 verdiende de 2—i overwinning tegen Vives ten volle en speelde een vlot partijtje. Adspirantmeisjes 2 hield de naam van Wilton ook al hoog en versloeg V. et C. 2 met niet minder dan 3—0 dit ook tegen de verwachtingen in, daar de Wiitonjeugd nog nimmer zaalhandbal heeft gespeeld. DWS-PRESTATIES In de dameswedstrijd D.W.S. A.D-O. ging het eveneens spannend toe. zodat hier de uitslag 3—3 werd Zoals reeds voorspeld was. ging het er warm toe, en werd er fel om de overwinning gestreden. De tweede wedstrijd welke de D.W.S.-dames tegen Dynamo speel de was heel wat rustiger, zodat D.W.S. het veel zwakkere Dynamo met 9—3 wiet te overspelen. Van de lagere elftallen heeft vooral het tweede dames-eli'tal een goede wedstrijd gespeeld. Ook de D.W.. jeugd heelt zich weer kranig geweerd, en fraaie re sultaten weten - te bewerken. De overige uitslagen waren als volgt: Dames: DWS 2—Rotterdam 1 3—0 Heren DWS 2Snelwiek 1 47 DWS 3—Dynamo 4 3—5. DWS 3— Zuidwük 1 4—4. Jun. Jongens: DWS—Actief 24. DWS— V. et C. 2—2! Jun. Meisjes: DWS 1—Dynamo 12—0. DWS 1—ADO 5—1. DWS 2— Dynamo 2 40. Adsp. Meisjes: DWSSnelwiek 2 41. Zaterdag aanstaande is het „Klap roos-dag". Dan wordt het feit her dacht dat 10 jaar geleden duizenden geallieerde militairen in de strijd voor de Vrijheid in ons land sneuvel den. Volgens traditie worden er dan op die dag kransen, uit Engeland aan gevoerd, gelegd bij de monumenten, die dit feit in herinnering roepen. Dit gebeurde ookin Schiedam. En wel bij het monument dat op het Gerrlt Verboon-plantsoen stond. Het monument is er thans niet meer, zodat er moeilijk een krans bij gelegd kan worden. Door bet ge meentebestuur van Schiedam is over deze kwestie contact opgenomen, met het comité in Engeland, dat deze kwestie regelt en beslist is toen dat de krans bestemd voor Schiedam niet uitgereikt zal worden. Althans niet op „Klaproos-dag". Maar op 5 Mei, wanneer ook het nieuwe monument op het G err it Ver boon-plantsoen officieel onthuld zal worden dan 2al er een krans bij aan wezig zijn, die de gesneuvelde ge allieerde militairen zal huldigen. De zo aardig herstelde terreinen werden gisteren door de vele regen weer volkomen bedorven met als ge volg, dat er o.a. van korfbal op die dag weinig of niets Is terecht geko men. Zaterdagmiddag heeft men ech ter nog wel zijn hart kunnen opha len. De belangrijke strijd van die middag was de ontmoeting ODI— DES en het moet gezegd worden, dat de thuisclub het de leiders danig lastig heeft gemaakt. Men heeft zelfs de overwinning in eigen hand gehad, maar deze door verdedigingsblunders in de laatste minuten moeten laten glippen. Voor dc rust wogen de par tijen vrijwel tegen elkaar op, maar in de tweede helft was het ODI die de lakens uitdeelde. Zo zelfs, dat vijf minuten voor het einde een 53 voorsprong was bereikt. Toen dacht de verdediging blijkbaar, dat er niets meer kon gebeuren, maar de Delfte naren hidden er een andere opvat- lijk en in de laatste ogenblikken lie ten zü zelfs het winnende doelpunt door de mand glijden (56). Spijtig voor ODI. maar de laatste ogenblik ken van verslapping van onze stad rechtvaardigen Jigen de einduit- ting op na. Spoedig maakten zij ge-4—2, genoten slag, ODI 2 blijft ongenaakbaar de bo venste plaats bezetten. Ditmaal werd het Rotterdamse DIO 3 met een 51 nederlaag huiswaarts ge zonden. Het verzwakte ODI 3 kreeg de kous op de kop van het bezoeken de Maassluis 3. De gasten wonnen met 26. De adspiranten verrichtten goed ■werk. De beide Succes-teams en de B-ploeg van ODI wonnen. Schiedam A was de enige verliezer. De volgen de resultaten werden bereikt: WION A—Schiedam A 31; Succes A Sperwers C 91: Het Zuiden C— Succes B 01 en ODI B—ODO B De Herenmodezaak waar U altijd slaagt Tel. 68206 Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. v. Westendorp, Singel 81. Bellen by ongeval: G.G. en G.D., Tuinlaan 80, tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags cn Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Sted. Museum: 2—5 uur: Tentoon stelling van „Japanse Houtsne- den". Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur; „De Gesta po mist één man". Monopole: 2. 7 en 9 uur: „Geva ren ener wereldstad". Voorstellingen: Arcade: 8 uur: Kath. Bond v, jaarden en Gepcnsionneerden. Musis Sacrum: 8 uur: Cabaret KRO. Irene: 8 uur: Wykavond wijk I „Via gladde wegen". Schoollok. L. Nieuwstraat: 8 uur: Kijkavond Vara-Televisie club- K.K. Ver. Gebouw: 8 uur: Jaarfeest KAB. Voor de Zakenstudiekring Schie dam heeft de heer J. J. Timmers, psych. drs. gisteravond in hotel Beyersbergen een interessante lezing gehouden over „Het Psychologisch G^schiktheidsonderzoek". Na door de kring.voorzitter, dc heer A. Bijloo te zijn ingeleid, vertelde de heer Tim mers wat het doel is van de psycho logie, de wetenschap die reeds door Plato en Augustxnus werd beoefend, maar die pas enkele tientallen jaren geleden her-ontdekt is en daarna een ruime vlucht heeft genomen. De psychologie stelt 'n onderzoek in naar de geestelijke eigenschappen van de mens, maar, in tegenstelling met dertig jaar geleden, toen men in hoofdzaak de aandacht schonk aan de intelligentie (waarbij men in Amerika er toe kwam deze eigen schap cijfers te geven), hecht men thans meer waarde aan het karakter van de mens. Op hetgeen een. werknemer zal presteren is zijn karakter van over wegende invloed, vandaar dat men, om de te verwachten prestaties van een werknemer te kunnen peilen, zijn karakter moet projecteren tegen de achtergrond van het werk maar vooral ook van de groep waarin hij komt te werken. Neem geen werk nemer aan. die niet past in de groep waarin hij 2al moeten werken, zo meende de heer Timmers. Zijn lezing sterk aangepast aan de praetijk, zodat spreker na een korte inleiding, hef psycholo gisch geschiktheidsönderzoek liever vulde behandelen aan de hand van vragen die door de kringleden kon den worden gesteld. Hiervan werd door de vrij" talrijke aanwezigen dankbaar gebruik gemaakt. De blonde Joan Newman, 24 jaar oud, uit Hillsboro in de Ame- rikaanse staat Oregon had daar thuis in the „States" zo'n onbe dwingbaar verlangen om ook eens Europa te zien» dat zij samen met een vriendin op de boot is gestapt en zes maanden lang al liftend door Europa is getrokken. Practisch alle landen buiten het ijzeren gordijn heeft zij bezocht cn het was alles „very interesting", vond Joan. De mensen in die landen waren overal erg aardig, behalve in Yougo- slavie, waar een douane-man dc goede naam van Europa heeft ver stoord door 170 dollar van haar toch al niet ruime geldvoorraad af te pakken. Maar m jeugdherbergen (waar zij meestijds overnachtte) kan je goedkoop verblijven en Joan js met haar geld nog een heel eind kunnen komen. Deze vreemde Amerikaanse eend is op een of andere reden ook in de Schiedamse bijt terecht gekomen. Zij vond onze stad „very charming" met al die oude geveltjes, die leuke ouderwetse bruggetjes en die heel dat er twee molens bjj 2ijn zonder wieken. Veel tijd had ze overigens niet meer want deze week vertrekt ze weer vanuit Le Havre naar de „States" en ze moest nog persé een interessante molens. Alleen jammer kijkje nemen in Luxemburg, dat ze j-* un „«„Ha,- tot nog ioe niet had „gedaan". Joan is toen door onze fotograaf geknipt voor de molen „De Wal vis" terwijl zij zelf het kippenbrug- getje over de Nieuwe Haven knipte. Het is een typisch Amerikaanse film die vanaf heden tot en. met Donderdag in Monopoie draait. Maar ontegenzeggelijk ook spannend. Het verhaal speelt zich af in een sfeer van gangsterdom en nachtleven, waarin een jeugdige politieman zo danig verstrikt is geraakt, dat hij op het verkeerde pad komt. Hetgeen bjj de politie in Amerika gezien de poli tieke opvattingen daar, wel vaker voorkomt. Er is heel wat geschiet, waarbij een aantal vrij onschuldige slachtoffers vallen voor nodig om de politieman op zijn plicht te wijzen en alles komt, mede dankzij de hulp van een robot (helaas geen echte) toch in orde. Er zit een. beklemmende actie en spanning in deze rolprent, met een goede climax, zodat „Gevaren ener wereldstad" een politie-thriller van verdienste genoemd kan worden. Personen beneden de achttien jaar hebben echter geen toegang. MONTE CARLO. Een woord voerder van de „Panama Maritime Company1', die zich in handen be vindt van de Griekse reder Onassis, heeft medegedeeld, dat de overeen komst van Onassis met koning Saoed van Saoedi-Arabië, zal worden her zien. Scheepvaartmaatschappijen van verschillende landen hadden gepro testeerd tegen bedoelde overeen komst, waarbij aan Onassis een soort van monopolie werd toegekend voor het vervoer van de Arabische olie. De Britse Kamer voor Scheepvaart noemde de overeenkomst een flag rant geval van discriminatie. De Schiedamse Volleybal Club „S.V.C." is de competitie met wisse lend succes gestart. Dames I begon met een onver wachte nederlaag tegen het pas ge promoveerde D.O.Z. Weliswaar le verde de lage zaal nogal moeilijk heden op, maar de S.V.C.-sters speel den toch te lauw en. te onsamenhan gend tegen het meer constant spe lende D.O.Z.-zestal. De Schiedamse meisjes wisten bovendien vele ser vices van enkele D O.Z.-meisjes nauwelijks te spelen. Beter ging het in eigen zaal tegen. Unicum, dat kansloos met 4-0 verfoor. Hét S.V.C.- zestal wist steeds weer met goed ge plaatste ballen en mooi doorkomende smashes de service aan zich te trek ken. Vooral Miep Aaldijk. en Rita Bergvelt hadden met fraaie harde smashes succes. Met wat beheerster samenspel echter kan het hele zestal meer in de aanval betrokken wor den. Dames II begon ook met een ne derlaag in een uitwedstrijd cn wel tegen DR.L. II. Met 3 invalsters kon het tweede echter moeilijk een ho mogeen zestal vormen. De thuiswed strijd togen het zwakke Hudig kon de S.V.C.-sters ook niet tot enthou siast spel inspireren. Zonder moeite werd in een matige wedstrijd mc 4-0 gewonnen. De S.V.C.-meisje-, kunnen echter met meer samenspel veel beter. Het eerste herenzestal heeft zijn eerste twee wedstrijden elk met 3*1 gewonnen. Maar zowel D.O.S. als Hermandad hebben het zeker niet cadeau gegeven. Speciaal tegen de strijdlustige ploeg van de Rotter damse politie moest voor elk puntje hard worden gevochten. Hoewel ver schillende S.V.C.*ers hun normale vorm niet wisten te bereiken, ver slapte het spel echter nimmer en dc betere techniek van de Schiedam mers gaf tenslotte de doorslag. De „harde klappen" waren echter te zeldzaam. Heren II met verschillende oner varen spelers verloor met 4-0 van D.O.S. II, maar daar er enkele veel belovende krachten in dit zestal uit komen, vertrouwen we toch wel dat het na enige wedstrijden, beter zal Geboren: Anna H. d.v. K, van Nieuwerk en P. J. v. d. Wonde: Carla dv. L. Reitsma en W. Drop pert: Aletta J. d.v. J. Nor der en A. Stoter; Elizabeth M. J. d.v, L. van Ravens en J. D. de "Wit; Lam- bertus R. A, z.v, A. J. A. van Lin- gen en J, L. Bokhorst; Maria W. Th. d.v. L J. Heijdra en A. C. Jans sen; Martlne d.v. M A. van Noort en W. K. H. Welter; Johanna J. d.v. J, B. Timmers en J- Kemp; Marij ke d.v D. J. Woord en S. W, v. d. Hevei: Gerardus A. M. z.v. A, J. M. Blankers en E. G. J. Jansen; Jo hannes z.v. J. A. Ham en M. Over de Vest. Overleden: B. Dijkshoorn, 76 jr; W. P. Legerstee, 55 jr weduwe van P. Haasnoot; H, M. v. Beukers, 88 jr weduwe van J. Th. J, Melchers; J. C. v. d. Peet. 87 jr, weduwe van J, W. Janssen; C, aan de Wiel 68 jr. Een onvoorwaardelijke gevange nisstraf van twee maanden eiste de Officier Van Justitie bij de Rotter damse rechtbank vanmorgen tegen de 30-jarige huishoudster E. S. uit Schiedam. Als getuige in een eeht- •cheidingsprocedure had de vrouw September van dit jaar onder ede een valse verklaring afgelegd, ten gunste van een der betrokken par tijen. De rechtbank zal op 23 November uitspraak doen. Het is aan het eerste tiental van de Damclub „Schiedam" eindelijk ge lukt om in deze competitie haar eerste overwinning in de wacht te slepen en dat nog wel tegen alle verwachtingen in tegen het verleden jaar uit de hoofdklasse gedegra deerde 2e tiental van Het Oosten. De 2 punten, resulterende uit de 12-8 overwinning komen de Schiedam mers goed van pas. De door de leden onderling ge speelde wedstrijden hadden het vol gende resultaat: J. P, v. d. Watering—T. Visser 2-0; M. Voorwal—K. J. B reeman 2-0: A. StiuikC A. Habermehl 2-0; J, v. Tilborg—T. Visser 2-0; L. Vryland K. J. Breeman 2-0; J. p. v. d. Wate ring—C. A. Habermehl 2-0; J. Dirk- sen-F. v. Noordennen 1-1; L, Vry land—J, Vryland 1-3; M Cote—A. v. Otterloo 0-2; J. v. Loenen—-J, Vry land 0-2; K. Busscher—L. Vryland 0-2; J. Vryland—M. Voorwald 0-2; J. Dirksen—C. A, Habermehl afgebr. DEN HAAG. Met een snelle klop hamerde de voorzitter Maan dagmiddag in de Haagse gemeente raad het voorstel betreffende de ont slagaanvrage van de heer P. van Rijn als directeur van het openbaar slachthuis erdoor. De heer Van Rijn had eervol ontslag gevraagd wegens tegen hem gerezen bezwaren ter zake van zijn personeelsbeleid. De raad heeft het ontslag verleend zon der er nog eers woord aan te wij den» PARIJS Het dagelijks bestuur van het socialistische vakverbond in Frankrijk „Force Ouvriere" heeft verklaard, dat Vrijdag 12 November beschouwd zal worden als een „na tionale dag van de looneisen". Op die dag zal het werk voor tenminste twee uur worden neergelegd. Ook zullen er massabijeenkomsten wor den gehouden en er zullen delegaties naar de autoriteiten warden afge vaardigd. Finse spoorwegen passen Nederlands systeem van reclame toe UTRECHT. De Finse spoorwe gen hebben na bestudering van de bij verscheidene Westeuropese spoor wegmaatschappijen in gebruik zijnde systemen van spoorwegreclame, hun keus laten vallen op het in Neder land door de N.V. Spoorwegreclame toegepaste systeem. De directeur van deze N.V., de heer J. L. M. van Erp is naar Fin land vertrokken om daar behulpzaam te zijn by het invoeren ervan. BERLIJN. De openbare aankla ger bij het Oostduitse Opperste Ge rechtshof heeft in een spionnagepro ces tegen twee der zéven verdachten de doodstraf geëist. Tegen twee ande re verdachten onder wie een vrouw eiste hij levenslange gevan genisstraf en tegen de drie overblij- venden eveneens vrijheidsstraffen. De verdachten worden er van be schuldigd bijzonderheden over het Oostduitse wegen- en spoorwegnet ter kennis van de z.g. organisatie Gehlen (een door de Amerikanen financieel gesteunde spionnagegroep in West-Duitsland) te hebben ge bracht. De verdachten hebben be kend. Het proces mocht voor het eerst sinds jaren door Westerse verslagge vers worden bijgewoond. ZAANDAM. Dank zij het kor daat optreden van een Zaandamse pojitie-agent is een inbraak in een goederenloods van Van Gend en Loos, waar by 85 000 sigaretten en twee radiotoestellen worden buitge maakt, tot klaarheid gebracht en zijn de twee daders gearresteerd. De agent haalde een hem op de provinciale weg passerende perso nenauto, die hij om de eon of an dere reden niet vertrouwde, in. Bij de Hembru«p->nt vroeg hij de be stuurder zijn papieren te lonen en informeerde naar de inhoud van de zich in de'auto bevindende pokken. „Het zijn sigaretten," zei de be stuurder, „komt u even aan het an dere portier." Terwijl de agent zich naar de an dere kant van de wagen begaf, maakte de bestuuider zich uit de voeten, ondanks het feit, dat hem enkeio schoten werden nagezonden. In het struikgewas werd de chauf feur even later ontdekt en gearres- - teerd. Zijn maat werd later in Am sterdam aangehouden. Op d* auto bevond zich de complete buit van de inbraak. BERLIJN Wilhelm Zaisser, de zondebok van de opstand van vorig jaar Juni van de Oostduitse arbei ders. staat weer in de gratie van de Russen, zo blykt uit berichten uit Oost-Dultsland. Zaisser bekleedt thans een vertrouwensfunctie in het partijapparaat in Moskou. Zijn vrouw cn dochter hebben zich bij hem in de Russische hoofdstad gevoegd. Zaisser, de vroegere chef van po litic in Oost-DuitsJand, stond ten tijde van de Spaanse burgeroorlog bekend als generaal Gomez. Hij en zijn vrouw zyn Sow jet-onderdanen, waaraan Zaisser waarschijnlijk zyn leven, na de arbeidersrevolte van. 17 Juni. te danken heeft. Een maand na de revolte werd hij als chef van de politie afgezet en daarna werd hij ook uit het Oost duitse pohtburo en het centrale co mité van de partij gestoten. ARNHEM. De Arnhemse ge meenteraad is Maandagmiddag ac- coord gegaan met een voorstel de vermakelijkheidsbelasting, in navol ging van enkele andere steden in het land. te verlagen. Het voorstel werd aangenomen, nadat een amendement was aanvaard, ingediend door de fractievoorzitter van de PvdA, de heer H. H. Koch. dat beoogde het be lastingpercentage van zgn culturele films te brengen cp 20% en niet op 25%, zoals was voorgesteld. Jongeman door autobus aangereden en gedood BADHOEVEDORP De 17-jarige Den Ouden uit Badhoevedorp werd vanmorgen door een bus aangereden en dodelijk gewond. De jongeman wachtte aan de kant van de Sloter- weg op het passeren van een bus van Maarse en Kroon en stak toen plotseling de weg over zonder te merken, dat er nog een bus aan kwam. Hij werd gegrepen en over leed terwijl men hem vervoerde naar een ziekenhuis te Haarlem. Prof. dr J. A. Veraart 40 jaar aan Technische Hoge school DEN HAAG. Deze maand is het veertig jaar geleden, dat prof. dr. J. A. Veraart zijn docentschap aan de Technische Hogeschool te Delft begon van 1914 tot 1918 als privaat-docent met het uit spreken van een rede onder de titel: .Inleiding tot de studie van vak vereniging en collective arbeids overeenkomst." voor onze afdeling verkoop binnendienst, leeftijd 22 jaar. Brieven met volledige inlichtingen aan ■WE6TVEST 17 SCHIEDAM GEVRAAGD EEN Zij die op de hoogte zijn met het inbouwen van scheepsmotoren genieten, de voorkeur. Aanmelden SCHEEPSWERF „DE HOOP", Schiekadt 2, Schiedam t.o. Glimfabr., Overschie, ook na 5 uur. Schildpadpoppen in alle ma ten. Dinky Tois in alle soor ten, Trix en Necobo metaal- bouwdozen. Bokhorst, Groe- nelaan 36, Hoogstraat 34. db e&b Tarief tot en met 15 woorden ƒ0.65 Elke vijf woorden meer f 0.20 Goedspelende radio en hand naaimachine. Na 6 uur. Lo- rentzlaan 36 d. Zitkamer, slaapkamertje en L~^heel vrij voor dame b.b.h.h. Br. no. S 250 bur, v. d. blad. een badkamer, Te koop aangeb. een mooi huis aan brede str„ beneden met vrijbovenhuis, beneden verhuurd voor 36.40 per maand, bovenhuis leeg te le veren, bestaande uit vijf ka mers. keuken en badkamer, prijs 17.000 kosten koper. Br. na. S 246 bur. v. d. blad. Gevr. een net meisje. Zelfst. kunnende werken. Te bevr, J. Crama, Hoofdstr, 135, Schiedam. Te huur gevraagd Te hoop aangeb. Personeel gevr.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1