KREUGER C vakkundige kousenreparatie Nog worden er in Schiedam met de hand sigaren vervaardigd Heeft U iets verloren R.K.-bej aarden namen het er eens van Electrische hulp bij de Overschiese overweg NV ..Nefa ver verhuist naar Rucphen (Brabant) een Typiste Zoals z'n voorvaderen deden Jan van Veen levert aan slinkende „oude garde" n BROERSVEST 6 Roode Kruis Bazaar en samenkomst Ds Bushes houdt een lezing AGENDA KRO-ensemble in „Musis Sacrum" jongenswerk Doop van Willem Barendzs II CAO voor wasserij- personeel Reeks van diefstallen Olivia de Havilland 60 jaar getrouwd Burgerlijke Stand Soekamo installeert nieuwe ministers Wijkavond van Gemeente I Goede visvangst op vliegveld voor Militair Hof Voor rampslachtoffers bijna 55 millioen schadevergoeding Prins Bernhard in de ministerraad huwt met Franse hoofdredacteur Kort geding over een particuliere dieren tuin in Bloemendaal Dreigende staking op Sumatraans olieveld SCHIEDAM Correspondentschap - reisbureau W, HASEKAMP GO I H hèt adres 2 TELEFONISTEN (MNL.) 'Woensdag 10 November 1954 Er zullen in onze stad niet veel mensen zijnt die weten, dat er in Schiedam nog een sigarenmaker werkzaam is. En toch is het zo. Achter de bebouwing aan de Dam liggen een aantal vervallen huizen, deels nog bewoond, deels onbewoonbaar ver klaard en ingericht als pakhuizen voor diverse bedrijven. Te gelijkertijd hebben de2e oude huizen, waarvan er sommige al meer dan 200 jaar oud zijn, een bepaalde bekoring voor vreem delingen, die onze stad in de zomer komen bezoeken. Natuur lijk zoekt men dan naar het oude Schiedam en men komt te recht in de omgeving van het stadhuis met zijn markante con touren en de in de buurt staande oude, typische huizen. In dit oude gedeelte woont dc heer Jan van Veen, die hier in één van deze vervallen gebouwtjes. Achter de Teerstoof, zijn sigaren maakt. Dit beroep van sigarenmaker werd reeds door de grootvader van de heer Van Veen uitgeoefend, ook zijn vader be landde natuurlek in dit vak. „Wat wil je anders", zei hij. ,.Je bent tus sen de sigaren opgegroeid, dus werd ik ook sigarenmaker en zette daar mee onze familie-traditie voort. Ik heb er geen spijt V3n gehad en heb er tot nu toe nog steeds mijn boter ham mee kunnen verdienen. Ja, het is niet meer zo druk als pas na de oorlog. Iedereen kende toen Jan, de sigarenmaker. Vooral de oude garde behoorde tot mijn vaste afnemers. Maar ja, de oudjes sterven en Zo krijg jk steeds minder klanten. De jonge mensen kennen mij niet 20. en die roken ook weinig sigaren. Maar klagen mag ik niet, de 250 a 300 si garen, die ik op Vrijdags maak (want de heer Van Veen maakt al leen op Vrijdag sigaren) raak ik wel kwijt." „Reeds 26 jaar doe ik dit werk nu." vertelt ons de heer Van Veen. „Ik 1 ben begonnen m een fabriek om het i vak te leren, ir.aar die fabriek ging J over de kop en ik ben voor eigen re kening aan het werk gegaan." Van grossiers in Rotterdam betrekt hij zijn verschillende soorten tabak. Het is nog een hele kunst om de juiste tabakssoorten bij elkaar te voegen, zodat men een geurige sigaar krijgt. Maar het bleek ons, dat dc heer Van Veen deze kunst wel beheerst. „Siga ren mak en is moeilijk te leren, het moet in je vingers zitten, anders leer je het nooit", zei de heer Van Veen. De heer Van Veen demonstreerde ons hoe een sigaar tot stand komt. Je neemt een gaaf blad tabak. Hier in worden de verschillende tabaks- Te bevragen aan het Hoofdbureau van Politie te Schiedam, tussen 9 12.30 uur en 2—6 uur: 1 paar glacé herenhandschoenen, 1 paar glacé öameshandscvoenm; 1 paar glacé handschoenn.j., rctetas. Te bevragen bij de u.dt rs: Rode autostep. Blok. Boerha velban 3: rode damesportemonnaie met inhoud. L. P. Kosters. Morsestraat 32e; rode da mesportemonnaie met inhoud. Ad miraal. Voltastraat 20a; bruine por- temonnaie met inhoud. Van Dijk, O meistraat 74; geruite schooltas, Rijkuiter, St. Liduinastraat 42b; ro de portefeuille. W. Kelders. Charlot te de Bourbonstraat 2: actetas met inhoud, S. Jongman. Huijsmanstraat 16. map met postzegels. H. Achter berg, Schaperlaan 43; 1 pak papier frol»H- Groeneveld. Commarijstr. 27, Vlaardingen: wandelstok. Portier Werf Wilton. Viaardingerdijk; da meshandschoen glacé. Tramhuisje RJE.T.. Rotterdamsedijk: zwart gla cé daraeshandschoen. J. Schot, Bo- terstraat 57; handdoek, met tand pasta en borstel in étui. C. Zwijstra, Ridderkerksestraat 31; 1 paar zw. glacé dameshandschoenen: H. Mo reel, Aakstraat 29. Rotterdam; zw.- rood gestreepte japon, L. de Vries. Rotterdamsedijk 303; lipssleutel. L. 't Hart, Rotterdamsedijk 307a; brui ne vulpen, G. de Lange, L. de Col- lignystraat 22; étui met vulpen en potlood, Nieuwenhuijzen, Westvest 26a; gouden verlovingsring, W. Prins, v 's-Gravensandestraat 59b; kinder broche, Hagebord. Lange Nïeuw- straat 49b; broche met steen. Vink, Hogenbanweg 83a; werkboekje met bedrag aan geld. J. Verbrugge, Bui tenhavenweg 30-2: bedrag aan geld. C. Geerarts. v. Esveldtstraat 22c. soorten in gestopt en het geheel tot een ronde vorm gedraaid. Daarna stopt hij dit in een klem. Deze klem kan een aantal van deze sigaren be vatten. Is hij vol, dan komt er eer klem op en het geheel wordt onder een drukpers gezet, Is deze handeling voorbij, dan worden de sigaren, die nu een mooie ronde vorm hebben, er uit gehaald en stuk voor stuk in een dekblad gerold. Hiermee is de be werking klaar en zijn de sigaren ge reed voor de liefhebbers. De vader van de heer Van Veen heeft van 1906 tot 1926 een sigaren winkel gehad aan de Dam, Hier heeft hij ook de nodige vakkennis opgedaan voor het maken van siga ren. Naast het sigarenmaker! heeft de heer Van Veen nog andere werk zaamheden om in zijn onderhoud te voorzien. Ook zijn vrouw staat hem hierbij trouw terzijde. De jeugd uit de buurt geeft ook veel blijk van be langstelling voor Jan's werk. maar nog meer voor zijn portemonnaie. Een kleine kleuter dribbelt naar binnen en vraagt „Jan, een cent." „Nee. nu niet, ik heb bezoek kom straks maar terug." „Ach, dat zijn ze zo gewend mijnheer," De heer Van Veen is 54 jaar en hoopt nog een aantal jaren in deze rustige omge ving zijn sigaren te kunnen maken. „Zo samen met de vrouw en een bakje koffie, dan lukt het wal", ir zijn bescheid. Met zijn gevoelige vingers rolt de heer Van Veen, de laatste si- parenmaker in Schiedammet de hand de ene na de rndere sigaar. f Advertentie l.M De Herenmodezaak waar U alti]d slaagt Tel. 68206 De Katholieke Bond van Bejaarden en Gepensionneerden afdeling Schie dam heeft gisteravond in gebouw .Arcade'' aan de Lange Haven een goed geslaagde en druk bezochte feestavond gehouden. De voorzitter, de heer A. van DoDgen, heette de aanwezigen hartelijk welkom. Hij deelde mee, dat de penning meester, de heer J. Hengst een flauwte had gekregen en daardoor was gevallen en een hersenschud ding opliep. Men wenste hem een spoedige beterschap toe. Op 7 De cember zal in Musis Sacrum" het St. Nicolaasfeest worden gehouden. Het programma werd verzorgd door het Mandolinegezelschap „Ont spanning na Inspanning" o.l.v. de dirigent de heer J. C '"-.tkert. Zij begonnen met de „Edelweiss Mars Naar aanleiding van het stuk over de spoorwegovergang aan de Over- schiesestraat in „De Schiedammer*' van 3 November LI. en waarschijnlijk als de daarin bedoelde „vertoornde chauffeur van een bestelauto", zag ik gaarne het volgende commentaar in uw blad geplaatst. De toestand aan deze overweg is de laatste weken zo onhoudbaar geworden, dat ten spoe digste maatregelen genomen moeten worden en zeker met gewacht tot de tunnel klaar is. Woensdagmorgen 3 November stonden o.a. de wagens tot op het Singel te wachten en liepen de bus sen op elkaar vast, doordat twee bus sen richting Station de auto's wilden passeren en juist een bus vanaf het Station de Singel cpwam. Ongeluk ken kunnen hier niet uitblijven en doorlopend zijn enkele agenten no dig om het verkeer in goede banen te houden. Toch kan en moet het dus anders! U schrijft „negentien lange minuten bleven de bomen ge sloten", maar ik heb persoonlijk ook al eens, op het horloge gecontroleerd. 26 minuten voor deze bomen ge staan. Nu is een rood knipperlicht aan gebracht. maar goed gebruik wordt er niet van gemaakt Dit licht moet even voor de bomen neer gaan wor den ontstoken, om het verkeer gele genheid te geven tot stilstand te ko men. Dat thans niet ieder zich aa.1 deze regel houdt, is een zaak, die de politie in goede ban ene moet lei den, een kwestie van regeling. Ik heb vroeger vaak moeten wach ten voor de beruchte spoorbomen bfj Maartensdijk, ook vaak 20 minuten lang. Maar enige tijd geleden is daar een verandering in gekomen bij de in gebruikname van een nieuw sein huis. Ook t'aa" zijn toen rode knip perlichten aangebracht; iedereen weet dat zodra deze aangaan men direct moet stoppen, daar de bomen onherroepelijk en snel^zakken. Maar maar een paar minuten tijd is, de bomen weer opengaan. Het lange wachten behoort daar tot het verle den. Dat de weggebruikers In Schie dam zich niet aan de regels van het spel zouden willen houden, mits het spel goed wordt gespeeld, wil er bij mij niot in. Maar men moet wel de mensen de tijd gunnen de regels te lerwL Er is echter nog een ander feit dat het lange wachten, voor de bo men beïnvloed: in Maartensdijk ge schiedt het ophalen van de bomen electrisch en in Schiedam met de handt Het is tijdrovend om de bo men met mensenkracht en dan nog wel een voor een, op te halen. En het telkens opendraaien is voor de overweg wachter geen pretje. Moet echter het gehele verkeer de dupe worden van deze verouderde toe stand? Voor hoeveel duizenden gulden aan materiaal en aan arbeidskracht staan hier niet dagelijks onnodig on- gebruik? Het wegverkeer brengt jaarlijks millioenen guldens in de schatkist, waarvan ook gedeeltelijk de Spoorwegen betaald worden. Kan daar niet een paar duizend af om de spoorwegbomen aan de Overschiese- straat electrisch bedienbaar te ma ken? Of wellicht wil het Schiedamse bedrijfs-leven, dat wekelijks duizen den guldens met wachten ziet ver knoeien, wel een steentje bijdragen. II.J.M. B. Naschrift. De suggestie van de heer B. (wiens artikel we een weinig verkort hierboven weerge ven) is zeker waard aan de leiding van de Nederlandse Spoorwegen doorgegeven te worden. Wanneer de bomen sneller omhoog gedraaid kunsm worden *2! hot ?ok*r moge lijk zijn, om de overweg telkens voor een paar minuten open te stellen, waardoor het lange wachten voor komen wordt. En misschien kan de politie de opvoedende taak wat uit breiden door onhoffelijke wegge bruikers, die ondanks het branden van de rode lichten willen doorslip pen, op te vingers le tikken. Red. Schiedammer en vervolgden met „Plaisier d'A- mour". Suppé-klanken en de „Mas cotte concert Ouverture". Om de zotte grollen en grappen van Barthly en Partner werd uit bundig gelachen. Zij gaven een haif uurtje humor van de bovenste plank. Ook de goocheltoeren van Barthly oogstten veel succes. Met de sketch „De Huwelijksadvertentie" brachten zij de aanwezigen in de goede stemming. De Balletgroep O-N.I. o.l.v. mevr. Steynen liet daar na enkele mooie staaltjes van bal lettechniek zien. Een vrolijke pot pourri op de accordeon van oude bedjes, die door iedereen werden meegezongen verhoogde de feest vreugde. Het Mandolinegezelschap besloot deze gezellige avond met „Vineta klanken" van John Linn- say, „Vrolijke wijsjes" van Joh. Kok en „Naar buiten" eveneens van Joh. Kok. De Hond heeft momenteel onge veer 500 leden. De zaal werd voor gereduceerde prijs beschikbaar ge steld cn ook de medewerkenden vroegen maar een kleine vergoe ding, waarvoor het bestu^i zeer er kentelijk was. Op 2 en 3 December zal de Wel fare-afdeling van het Nederlandsche Roode Kruis, afd. Schiedam een ba zaar houden m het Rode Kruïs-ge- bouw aan de Lange Nieuwstraat. Een keur van fraare handwerken en andere artikelen van kunstnij verheid, vervaardigd door patiënten in de verschillende ziekenhuizen zullen worden tentoongesteld en verkocht, ten bate van het Bode Kruis. De bazaar zal geopend zyn van 10 uur 's morgens tot U uur 'S avonds. Door het Rode Kruis zal verder op Vrijdag 26 November in Irene, aanvangende 8 uur een samen komst worden gehouden, waarbij o.a. aan 90 personen de Landsteiner-pen- ning wordt uitgereikt Bij deze ge- ;genheid wordt ook een film ver toond. Op Woensdag 17 November komt ds J, J, Buskes uit Amsterdam hier spreken voor wijk III van de Her vormde Gemeente tijdens een wijkavond in gebouw Irene. Als onderwerp heeft hij gekozen „Wat geeft het of je in God gelooft?" Er wordt gelegenheid gegeven voor het stellen van vragen. Het pro gram omvat verder het openings woord door ds H. W. Keromer, zanj<, pianospel door Jacq. P. Bekkersen .ptreden van het kerkkoor der Hervormde Gemeente o.l.v. de heer Bekkers. Gezongen zullen worden Ave Verum Corpus en Laudate Da rn inum van Mozart. Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. v. Westendorp. Singel 81. Bellen bfj ongeval: G.G. en G.D, Tuin laan 80, tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek. Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags» van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Sled. Museum: 25 uur: Tentoon stelling van „Japanse Houtsne den" Bioscopen: Passage; 2 en 8 uur: „De Gesta po mist één man" Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Geva ren ener wereldstad". Voorstellingen: Arcade: 8 uur: Chr. Bestuurders Bond 50 jaar. Musis Sacrum: 8 uur: Bond van Oudstrijders. Volksgebouw: 8 uur: Cabaretavond NVV Bestuurdersbond en NW Vrouwenbond. Irene: s uur: Wijkavond wijk I „Via gladde wegen". Hotel Beyersbergen: 5 uur; Sociëteit „De Vrijheid". In gebouw ..Musis Sacrum" aan de Lange Haven heeft de K, R, O. gisteravond de revue „Daar zijn we weer" opgevoerd voor een talrijk publiek. De heer de Vletter van de K. R. O. heette de aanwezigen har telijk welkom. Aan dit cabaretprogramma werk ten mee Berry Kievits. Gerard Wal den, Harry Boda, Henk Dorel, Harry Woodson, Christine Spierenburg, Johnny ömbach en het Theater-or kest, Het publiek heeft bijzonder genoten van bet gebodene- Kwaj Twee jongens, een van elf en een van twaalf jaar. waren gistermiddag bezig met het afhalen van beldoppen. van enkele fietsen, die aan de Singel stonden. De rakkers legden deze dop pen voor de wielen van een auto, die later ging rijden, zodat ze zo plat als een dubbeltje te voorschijn, kwa men. Een agent, die hen betrapte, heeft de jongens een flinke schrob bering gegeven. Lezing met film voor Lasclub Schiedam Op Woensdag 17 November wordt er onder auspiciën, van de Ned. Ver. voor Lastechniek afd. Zuid-Holland, Lasclub Schiedam in het Gebouw v,or Chr. Sociale Belangen aan de Lange Haven een lezing met film ge houden. De heer ir Gerretsen van de „Varios Fabrieken" zal spreken over „Electroden en hun fabricage". Ver der wordt vertoond de bedrijfsfilm „Hoe Varies Electroden worden ge maakt". Esperanto wint veld De Esperanto wereldbond voor dokters is wederom opgericht. Het voorlopige bestuur is als volgt sa mengesteld; voorzitter prof. G. Ca- nuto (lt.>. ere-voorzitters dr R. Macs Dubois (België) en prof. Hideo Yagi (Jap.), secretaris dr Jovanovic (Joe goslavië); penningmeester dr P. Kempeneers (België». Op de Snntirnkatan Universiteit te New Delhi (India) gesticht door de dicht-'r Tagore, werd onlangs een conferentie gehouden over het taal probleem. Professor Sinha had de leiding van deze conferentie. Een stemmig erkenden de professoren de noodzaak om Esperanto als in ternationale taal te aanvaarden. Deze zomer leed de Esperanto-bo- weging een gevoelige slag door het verlies van mevr. W.-nda Zamen- hof, schoondochter van da schepper van Esperanto L, L. Zamenhof. Zij was een trouw en ijverig werkster voor onze taai Tienduizenden zullen dc. tewaterlating zien Zoals bekend zal mevrouw Mans- holt, echtgenote van de minister van Landbouw en Voedselvoorziening, Zaterdag 20 November de „Willem Barendzs II", de nieuwe walvisvaar der, op de werf van Wüton-Fijenoord te water laten. Voor de doopplechtigheid van dit grootste schip dat ooit in Schiedam is gebouwd, bestaat grote belangstel ling. Het is nog niet bekend welke auto riteiten en hoge personages bij de plechtigheid aanwezig zullen zijn, maar het zullen er velen zijn. Ook het personeel van de werf zal in de gelegenheid worden gesteld de doop bij te wonen. Een grote en twee klei nere zij tribunes worden gebouwd om deze genodigden een goede blik op het gebeuren te kunnen gunnen. Daar er echter ook onder het Schie damse publiek belangstelling bestaat voor deze tewaterlating, zullen maat regelen worden getroffen dat zoveel mogelijk mensen deze Nederlandse reus in het water kunnen zien glij den. Na de plechtigheid wordt aan hon derden gasten een koud buffet aan geboden in de cantine op het terrein, terwijl daar ook de feestspeeches worden afgestoken. Door de Algemene Bedrijfsgroepen Centrale is er in „De Amstelbron" een bijeenkomst gehouden, waarbij aan het personeel in de wit-wasse rijen een uiteenzetting werd gegeven over de nieuwe C-A.O. en de werk- classificatie. De opkomst was zeer germg. zodat de distriets-bestuur der, de heer W. van Staveren voor een bijna lege zaal sprak. Het besef om zich te organiseren schijnt niet zo groot te zijn onder het wasserij- personeel. Op 17 November a.s. zal het echt paar D, J. Huigen, wonende in de Mariastraat 24b in Schiedam het heuglijke feit herdenken dat het zestig jaar geleden rn de echt werd verbonden. Dit feit zal in de kring van familie-leden en vrienden wel niet ongemerkt voorbij gaan. Fajaars-conferentie Het Comité van ouderlingen van de Gereformeerde Kerken in de Classis Schiedam zal op 20 Novem ber a.s, om 3 uur in de Oosterkerk aan de Schïedamsedïjk te Vlaardin gen de najaarsconferentie houden. Bij deze gelegenheid zal ds P. Prins uit Amsterdam spreken over „Waarom zijn wij Gereformeerd?" Geboren: Renatus J., z. v. J. L. J. Bosch en C. J. J. van Raaij; Robbie, z. V- J. van Schijndel en A. Heus; Theodoras z. v. L. J, Th. Boender en R. J. M. Houtzager; Bart K„ z. v. J. W. Blommers en J. H. Karens; Jaco bus, z. v, M. J. de Roos en S. Both; Evert D., z. van P, H. Verhagen en. C, Versteeg; Maria M., d. v. J. J. den Brinker en B. Kooyman: Valentine G„ d. v. V. G. Smith en M. B- J. v. d. Struis. Overleden: M. Meijer, 63 jaar; P. Krom jong, 50 j. vr. van NL v. d. Kruit; C. Marijnissen 78 j. weduwe van G. van 't Geloof. DJAKARTA, President Soekar. no heeft Maandag prof. Roosseno als minister van Economische Za ken geïnstalleerd en Siradjuddin Abbas als minister van Staatswet- zijn. Tweede vice-premier Zainul Arifin werd van tweede tot eerste vice-premier bevorderd. Daarmee zijn dus de door het ka binet aangenomen voorsteden van de herschikkingscommissie bekrach tigd. Prof. Roosseno, die mr Iskaq opvolgt, vervulde de functie van minister van Verbindingen tot half October, toen de PJ-R, zijn minis ters uit het kabinet terugtrok. Pro/. Roosseno voegde zich daarna bij de groep-Wongsonegoro van ae PJEb, die het kabinet bleef steunen. Er gaat weer een industriële on derneming uit Schiedam verdwij nen. Het is ditmaal de N. V. „Ne faver", de Nederlandse Fabriek voor Verpakkingsartikelen, gevestigd aan de Boterstraat. Dit bedrijf wordt overgebracht naar Rucphen bij Roo sendaal, waar de nieuw-gebouwde fabriek reeds op 1 December op volle toeren moet draaien. Een kern van tien man personeel eaat uit Schiedam over naar de nieuwe fabriek, terwijl de rest hier achter blijft. In Brabant zal nieuw personeel worden aanget-okken. De fabriekshal in het nieuwe Kyc- phense bedrijf zal een grondopper- vtakte krugen van 2.400 m2. terwijl de magazijnen een grootte van I.600 Door de wijk-vereniging van de Wijk-gem een te I van de Nederlands Hervormde Kerk is gisteravond in het gebouw ..Irene" een wijk-avond gphouden. „Een avond van ontspan ning" noemde ds J. D. Sm ids. die do bijeenkomst inleidde, deze avond De ontspanning die men in deïe tijd van spanninsen zo hard nodig heeft Maar het is dan ontspanning door spanning geworden, want de C. J. M. V. Toneelgroep „Ons doel ge trouw" voerde nogmaals het toneel- Stuk „Via Gladde wegen" op en dit ontwikkelde zich tot een spannend stuk, waarin de spelers en speelsters, overigens tegen zeer aantrekkelijke decors, verdienstelijk spel te zien gaven. Het vrij talrijke publiek toonde zich tevreden over het ge bodene. Hedenavond vindt er een reprise plaats van deze wijk-avond. m2 krijgen. Daarnaast dan nog de nodige kantoor-ruimte. Dit is groter dan. in de oude Schiedamse febrïek. Het ontwerp voor de nieuwe fa briek is van de Schiedamse archi tect. de heer C. van der Vlies, terwijl de fabriek is gebouwd doo. de Na tionale Bouwonderneming in Til burg. De Schiedamse hengelsportvereni- eingen „Het baarsje", „De Zilver voorn" en de „Vrije Visser" organi seerden driemaal een driekamp in de buurt van Ter Aar. De wedstrij den werden gehouden op 3 October, 24 October en 7 November. Hoewel het weer niet gunstig was. had men over de vangst niet te klagen. De persoonlijke prijzen van de wed strijd van Zondag j.l- waren voor: 1 W> Sommer, 2 J. Beerman, 3 F. v. Laar, 4 A. v, d. Hof jr. 5 J. Zonne veld, 6 M, Zonneveld. 7 C. v. Raav, 8 M. Wolthuis sr, 9 F Kröhne, 10 D. Voets. Dp verenigingsprijzen waren voor: 1 „Het Baarsje", 2 „Vrije Visser", 3 .JDc Zilver voorn". De prijs voor de meeste grammen werd gewonnen door W. Sommer met 2779 gram. De 22-jarige wielrijder J. R. uit Rotterdam reed gistermiddag om streeks halfvier bij de hoek Singet- Overschiesestraat, Daar hij niet op lette werd hij door een vrachtauto aangereden Het ongeluk wilde, dat hij een mand met eieren bij zich had, waarvan er 22 braken. DEN HAAG. Tien militairen van het Commando Luchtverdedi ging Valkenburg beneden de rang van officier stonden terecht, ver dacht van diefstal van militaire goederen Als centrale figuur van dit com plot van dieven, vervoerders, ver duisteraars en helers werd de Amsterdamse soldaat J. F. Chr. R. beschouwd. De Krijgsraad veroor deelde hem tot een jaar gevange nisstraf waarvan de helft voor waardelijk en ontslag uit de dien«t. Tegen vier andere soldaten vera tater zes maanden niet ont slag uit de diens; tot 2 a 3 maan den gevangenisstraf geeist met af trek van voorarrest. Vier Korpo raals hoorden een maand militaire detentie tegen zich eisen. De eis tegen een be' oepssergant luidde drie maanden met terugplaatsing tot de laagste rang. VXJSSINGEN. - In Zeeland Is 43 millioen gulden uitgekeerd aan ver goedingen voor aan huisraad geleden schade bij de Febmari-ramp. Het to taal aantal schadegevallen bedroeg 16.000. Voor schade aan bedrijfsuit- rusting en voorraden is tot nu toe 11 millioen gulden uitgekeerd; het totaal aantal opgaven bedroeg hier 7300. In sommige gevallen deden zich bij de vergoeding van de bedrijfsschade enige moeilijkheden voor, o.a. een verschil in opgaven voor de belastin gen èn voor het verkrijgen van scha devergoeding. DEN HAAG- - In de Trèveszaal van het ministerie van Verkeer en Waterstaat is Dinsdagochtend een buitengewone ministerraad gehou den, waarin prins Bernhard een uit eenzetting heeft gegeven van zijn jongste reis naar Zuld-Afrika. NEW YORK. Pierre Galante, hoofdredacteur van het Parijse tijd schrift „Paris Match", die gisteren met het s.s. „United States" in New York is aangekomen, heeft aan jour nalisten meegedeeld, dat hij op weg is naar Hollywood om met de film ster Olwia de Havilland te trouwen. Hy zei, dat het huwelijk waarschijn lijk niet voor 15 December zal wor den voltrokken. Op die datum zal miss De Havilland klaar zijn met haar werk voor de Dim .Not us a Stranger" HAARLEM. Veertien dagen ge leden heeft de president der Haar lemse rechtbank het gemeentebe stuur van Bloemendaal In het onge lijk gesteld in een kort g«"f]*nsr, dat de heer H. C. Speel te Bloemendaal -Tanhm-"ig had gemaakt. Hij had van B. en W bericht ontvangen, dat in gevolge de Woningwet hokken en afrasteringen van de particuliere die rentuin op Linden heuvel te ver veen moesten worden verwijderd. Burgemeester en Wethouders van Bloemendaal zijn tegen deze uit spraak in beroep gegaan bij het Ge rechtshof te Amsterdam. Namens de heer Speel heeft mr, A. D. P. V. van Löben Seis een rere'ingsvoorstel aan de gemeenteraad van Bloemendaal aangeboden, DJAKARTA. Het centrale co mité van de door de communisten beheerste vakbond van arbeiders in de olie-industrie, Perboem. beeft de erb.ki age-raad ran dc regering doen wekn, dat hij van plan is een, sta king uit tes chrijven voor Vrijdag en Zaterda*.. op het olieveld van de Ccltex op Centraal-Sumatra, uit pro test tegen het niet slagen van de regering een beslissmg te nemen over vacantie-gratificaties. de mogelijkheid bestaat om te Schiedam binnenkort het correspondentschap van een bekend Nederlands reisbureau te exploi teren. Gegadigden dienen zich Vrijdag 12 dezer te vervoegen In café-restaurant „Be Kroon", Koemarkt 1, Schiedam waar van 2 tot 3.30 uur non. nadere inlichtingen 2ul- len worden verstrekt GEVRAAGD tevens voor telefoonbediening Minimum opleiding MULO; liefst met enige ervaring HAVENPIJK 33 1 Voor de meest Alle reparatie* In 1 DAG gereed Spoedrepar&tfea klaar terwijl U wacht HOOGSTRAAT 1U Bij de BRANDWEER kunnen worden geplaatst in dag- en nachtdienst. De functie omvat het bedienen van de alarm centrale en de telefoon, en het verrichten van lichte werkzaamheden in de Brandweerkazerne. Weekloon van 53,74 tot 58,40. Continutoelage 4.08 per week. Kindertoelage minimaal j 3.64 per kind per week. De 6% loonsverhoging is ln bovengenoemde bedragen CO£ niet Opgenomen. Benoeming op arbeidsovereenkomst, na 2 jaar opneming h* het Pensioenfonds. Soil, te richten aan de Commandant van de Brandweer» Singel 81, vó<5r 16 November a.s. ey.ii:7i-4it4jj:ne Tarief tot en met 15 woorden f 0.65 Elke vijf woorden meer 10.2U Te koop aangeb. Voor al Uw St. Nlcolaas, kinder- en andere feesten, goochelaar A, Noordhoek. v. Smaleveltstraat 20. Schie dam. na 6 uur TeL 69325. Persenee! gevr. Gevr. een flinke werkster voor 1 dag per week. Louise de Collgnystraat 21. is te of 2de kapster gevr„ event, halve dagen. Goed kunnende watergolven. Pret tige werkicring. Damessalon M. v. d. Burg, St Liduina- str. 9 b, Schiedam. TeL 66090 Personeel acmgeb. Administratief thuiswerk ge vraagd door 2 dames. Voor de avonduren. Br. no. S 251 aan het bur. van dit blad. Jonge vrouw met dochtertje 5 jaar, z.z.g.g. als huishoud ster bij heer alleen of klein moederlon* gezin, Br, rjn, S 252 bur. van dit blad. Fotografie Voor pasfoto*» naar K- van Vu uren. Hoogstraat 106, t*L 66720, In spoedgeval desge wenst In 1 uur klaar.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1