St. Nicolaas maakt boven op 'n boot zijn intocht SVDPW zette Hekelingen op eigen terrein de voet dwars Schiedam redt 't nog net Volta-buurtgenoten in de Schaduw van 5t verleden Prachtige shownmnmers en goede demonstraties „Wat eeuwig leeft" sterft onverwachte dood Zwart van de kijkers Burgemeester Peek verblijd met twee mooie walvistanden „De stoel van de koning" „N otenkrakers" bij de PTT'ers HET LAGER VOETBAL Onverwacht succes van Ursus Geslaagd Oorlogsmonument Schiedam bijna gereed voor bronsgieter SPORTFONDSENBAD 20 JAAR Cocky Gastelaar breekt na een zware strijd haar record Toch goed spel van Dilettan t I lÊÉjM Smm AGENDA 2 Maandag 22 November 1954 Zwart stond het van de mensen langs iïe havens, toen St. Nicolaas Zater dagmiddag per boot zijn intocht in Schiedam maakte. Maar öaar de oude Sint met zyh vier kwarte knechten op het bovenste dek van een hoog opgebouwde salonboot stond, hebben zelfs de kleine kinderen, die in zulke menigten wel eens in de verdrukking komen, hem goed kunnen zien. Wat zullen zü overigens de kinderen benüd hebben, die met de Kindervriend op de boot mee mochten varen; de winnaars in diverse Sinterklaasprysvragen. Tienduizenden Schiedammers (maar ook kinderen van elders, die toen in Schiedam waren voor de plech tige tewaterlating van de „Willem Barendsz ÏT') zijn opgekomen om hem een hartelijk welkom toe te roepen. Vooral op de Grote Markt, waar de Sint ten Stadhuize ontvan gen werd door burgemeester en me vrouw Peek, was er geen doorko men aan. Zelfs de ere-gast, gezeten in zijn open lijt tg, bespannen roet twee schimmels en twee zwarte paarden, kon »r maar zeer langzaam doorkomen, hoewel hij voorafgegaan werd door het lustig Sinterklaas liedjes blazende Politie Muziek-Ge- 2elschap. Overigens werd deze ontvangst beïnvloed door de Willem Barendsz, want burgemeester Peek greep en kele malen naar deze voor Schie dam zo bijzondere tewaterlating te rug waarbij hij ook nog memoreer de dat door de Willem Barendsz II walvissen gevangen worden, die de levertraan moeten leveren, die dan weer de kinderen kan helpen. De Sint ging nog verder, door de bur gemeester twee gr ,e tanden van walvissen aan te bieden, die het bij- Singelkimrtier „Het Singelkwartier" als buurtver eniging, heeft diverse onderafdelin gen. De Toneelvereniging van de zelfde naam nu. heeft Zaterdag avond in de grote zaal van „Arcade" een. feestavond georganiseerd. Deze vereniging heeft de gewoonte om met eigen leden toneelopvoerin gen te geven. Helaas kon dit Zater dagavond niet. Het instuderen laat blijkbaar de laatste tijd wel iets te wensen over, wat wel jammer voor deze onderafdeling is. Doch daar dit hoofdzakelijk te wijten is aan de om standigheid dat de leden, door per manent werk, niet zoveel vrije tijd meer over hebben, heeft deze scha duwkant toch een mooie lichtzijde doordat niet meer over werkeloos heid behoeft geklaagd te worden. Vandaar dat de feestavond werd verzorgd door de Toneelvereniging „Onderling Kunstgenot". Onder bekwame regie van de heer A, Lanser is opgevoerd een blijspel in drie bedrijven van Hans Nesma, getiteld: „De stoel van de Koning". Een heel aardig stuk," vlot en goed gespeeld, waarvan de aanwezigen ontegenzeggelijk hebben genoten. De vader uit een gezin hoopt bij zijn 40-jarig jubileum, bedacht te zullen worden met de gebruikelijke couvert met inhoud. Groot is echter de teleurstelling, wanneer hij merkt, dat hier in het geheel niet aan gedacht is. Mistroos tig gaat hij naar huis, In het volgen de bedrijf is vader Beentjes in een stoel in slaap gevallen, en droomt zich een.,,- Koning. Hij laat door zijn mannen zijn eigen patroon voor zijn troon brengen, en berispt hem om zijn nalatigheid---, doch dan schrikt hij wakker. Het einde is echter toch goed, want geheel onverwacht komt de patroon hem opzoeken, verontschuldigt zich en komt hem het verlangde couvert brengen. Een happy end. Het gezellig samenzijn van leden en donateurs werd opgeluisterd met medewerking van „De Singelkwar- tierband". zon der e feit van de tewaterlating van een walvisvaarder in herinne ring zullen houden. Daarnaast over handigde de Sint hem nog een boek waarin de walvisvaart van om streeks 1600 beschreven wordt, ter wijl het Stedelijk Museum door hem verrijkt werd met een eeuwenoude griffeldoos, althans een oude door zoals door schoolkinderen een eeuw geleoen werd gebruikt, Ook dankte St. Nicolaas de bur gemeester voor het feit, dat het ver langlijstje van de Middenstand, n.I. meer woningen, was ingewilligd, o.a. door de bouw van winkels in lïieuw- land. Hierop nam de Sint de ver plichting op zich om nu ook de nieuwe winkels te gaan bekijken. Daarna was er wat meer aandacht voor de kinderen, die met smart hebben gewacht op het ogenblik dat de Zwarte Pieten met volle handen het lekkers begonnen te strooien. Dit heeft voor hen het lange wach ten voor een goed deel vergoed. Ook bij zijn rijtoer door de stad heoft St. Nicolaas niet te klagen ge had over belangstelling want overal stonden kinderen te wachten. Ook in Nieuwland stonden de kinderen nog verlangend uit te kijken Maar de goede Sint, die overigens pas tegen Donker verscheen en enkele winkels inging. Op negende jaarfeest De Ontspanningsvereniging „P.T.T" in Schiedam, onderafdeling van het grote orgaan N.V. P.T.T. heeft Za terdagavond in „TivoU" haar negen de jaarfeest g< houden Onder de aanwezigen troffen wij aan de heer L. X Fröhlich, voorzitter van het Hoof'orgaan NVPTT- By de opening dooi* de voorzitter van de afdeling, de heer A, Verlin- den werd de heer Fröhlich op bijzon dere wijze dank gebracht voor zyn aanwezigheid. Spreker wees erop, dat volgend jaar het tweede lustrum gevierd zal moeten worden. Dat dit op grootste wijze zal moeten gebeu ren behoeft geen betoog en nep hy medewerking van alle leden hier voor in. Voor deze avond had de afdeling Schiedam niet minder dan de „No tenkrakers" uitgenodigd, om het pro gramma te verzorgen. Met de Trio-zangers. Johnny Heijst als imitator en parodist en de confe rence van John Eenhoorn moest dit programma wel slagen, terwijl het accordeon-dua Jean en John met op het appèl ontbraken, Behalve deze solonummers brach ten de Notenkrakers ook nog diverse sketches, zodat wel van een uitste kend geslaagde avond gesproken kan worden. Onder leiding van de heer Groe- neweg en muzikale medewerking van de band „Les Rodeurs" besloot een geanimeerd bal deze avond. De heer K. Schulting te Schiedam is te Utrecht geslaagd voor het exa men economie M.Ö, Hartelijk wuift St. Nicolaas de kinderen toe bij zijn vaart door de havens van Schiedam, "FTVT \J 'x 'i In ons overzicht van Zaterdag stelden wii de vraag, of onze stadgenoten SVDPW de zegetocht van Hekelingen zouden breken- Gedeeltelijk is dit wel gelukt, want de koploper moest op eigen terrein genoegen nemen met een gelijk spel, als gevolg van het kranige spel van de SVDPW'ers. Niettegen staande dit gelijke spel blijft H dingen roet 14 uit 8 boven aan de Ijlst, en onze stadgenoten zijn met dit gelijke spel niet veel opgeschoten, aange zien N'estoro met 31 van Roga heeft gewonnen. Hierdoor is Nestoro van de 7e plaats naar de vijfde opgeschoven en is SVDPW met 7 uit 6 op de 6e plaats gebleven met gelijke cyfers als Hurricanes dat gisteren door ter- teinafkeiiring niet heeft gespeeld. In IB heoft het duel tussen de koploper Dilettant en SFC een 2—0 overwinning voor de eersten opge leverd. SFC heeft zich kranig ge weerd. had meer pech dan geluk en heeft de volle winst aan Dilettant moeten laten.' Onze tweede stadge noot Demos heeft het tegen concur rent LMO niet kunnen bolwerken en verloor met 13. Twee grote surprises zijn in deze afdeling uit.de bus gekomen. St Ni colaas is in aantocht! Oud-Beijerland dat al zo lang onderaan de lijst stond en. nog staat met uit 7 wedstrijden slechts één punt, heeft gisteren kans gezien het tweede punt erbij te ver dienen en wel door een gelijk spel op Het Noorden te bevechten, dat <-p de tweede plaats staat! Voor -de tweede surprise zorgde onze stadgenoot Ursus, dat uit 7 wedstrijden slechts 5 punten had. Ursus heeft kans gezien om Bloem hof, dat op de derde plaats troont, een nederlaag toe te brengen. Goed zo, Ursus, moed gehouden voor de volgende wedstrijden. In twee wedstrijden in 1C, waarbij Schiedam en Martinit waren betrok ken, is het weer eens gebleken, dat het voor de meeste spelers niet mee valt om gedurende tweemaal drie kwartier hetzelfde tempo vol te hou den. Bij de wedstrijden Martinit-— Germinal en SchiedamSaturmis is ons dit wel bijzonder opgevallen. In eerstgenoemde wedstrijd kwamen onze stadgenoten voor de rust wel aan bod, doch Germinal gaf de bo ventoon aan en kon dit met een 1—0 voorsprong uitdrukken. Na de thee waren de rollen echter omgedraaid en de Schiedammers waren, voor het doel van de tegenstanders uiterst ge vaarlijk hetgeen hen bij het einde van de wedstrijd een 21 overwin ning opleverde. Aan de Boshoek geleek het er het eerste kwartier in de wedstrijd Schiedam—Satuxnus op .of Schiedam een grandioze overwinning zou gaan behalen. Na een kwartier was de stand reeds 40. De schouders van zwarthemden bleken echter niet sterk genoeg om deze weelde te kun nen dragen zodat bij de rust de stand reeds 4-—1 geworden was. Ook in deze wedstrijd waren na de rust de rollen omgedraaid en er ging oen zucht van verlichting op toen de scheidsrechter bij een 43 stand het eindsignaal gaf. Schiedam bezet nu een. sterke tweede plaats, terwijl Martinit nog steedSsboven. aar# de lijst troont. Eureka won in deze afdeling met 61 van Hellevoetsluis, waardoor het met 10 uit 8 naar de derde plaats is verhuisd. Sportvogels ging een plaatsje naar beneden. MartinitGerminal 2—1 Het was een aantrekkelijke wed strijd. De gastheren begonnen direct met een serieuze aanval en. binnen De Buurtvereniging ..Voltastraat" heeft Zaterdagavond m het Volksge bouw haar jaarfeest gehouden. Dit is een van de vele buurtvereni gingen die in 1945 bij de bevrijding werden opgericht, is nog intact en kon dus op deze feestavond haar 9- jarig bestaan gedenken- Dit memoreerde ook de voorzitter van de vereniging, de heer G. van der Spek m zijn openingswoord. Vol gend jaar bestaat de vereniging 10 jaar. cn het is de bedoeling, dit twee. de lustrum op grootste wijze te vie ren. Dit zal een feest moeten worden. ...ir ieder lid hunkerend naar uit zal zien, een feest dus, dat moet klin ken als ren klok Maar feestvie ren kost geld, veel geld- En om een waardig feest te kunnen vieren zul len alle leden een klein financieel offer moeten brengen. Gezamenlijk is de vereniging opgericht en verder opgebouwd, gezamenlijk zullen wij ook zorg dragen voor een waardige feestviering. Het daverend applaus duidde onte genzeggelijk op de vaste wil van al- Ontworpen door; Utrechter Jan van Luyn Over een aantal maanden zal het oorlogsmonument, dat de Utrechtse beeldhouwer Jan van Luyn ontwor pen heeft voor Schiedam, op zyn voetstuk in de Plantage worden ge monteerd. Thans is het vrijwel zo ver, dat het gipsen afgietsel aan de bronsgieter kan worden overgedra gen. Het ontwerp in klei is in gips gegoten, omdat het gips zich door zijn weerstand leent voor het pro ces, dat nog volgt, terwijl dat met klei niet mogelijk is- Onze foto is genomen, toen twee helpers van de beeldhouwer bezig waren de oneffenheden in het gips weg te hakkon en het beeld giet-rijp te maken. Een heel karwei op zich zelf. len om mede te weken aan het feest van J955. De eigen toneelgroep van de ver eniging heeft hierna met succes het toneelstuk „De schaduw van het verleden" opgevoerd. De regisseur, de heer De Hertog, heeft bewezen, raet zijn toneelgroep wel tot iets in staat te zijn en de speelsters en spe lers hebben ontegenzeggelijk de aan wezigen door hun vlot en boeiend spel 'een genoeglijke avond bezorgd. Ditzelfde stuk is vijf jaar geleden ook reeds opgevoerd, doch werd op verzoek van velen nog eens herhaald en met succes. Naar wij vernemen is deze vereni ging uitgebreid met een nieuwe on derafdeling en wel een „Jeugdto- neelgroep". Deze groep staat onder leiding van de 16-jarige Henny van Ingen. Deze jeugdige regisseuse is reeds lover met haai clubje gevor derd, dat het in de bedoeling ligt om op het a.s St Nicolaasfeest voor de kinderen op te treden. De spanning van het opgevoerde spel moest aan het eind van de avond plaats maken voor een gezel lig bal onder leiding van de heer Broekhuizen, die ook. weer met een band uit eigen leden, voor de mu zikale leiding zorg droeg. een minuut bracht de paal voor Ger minal de redding. Hierna bleken de open aanvallen van de gasten lang niet van gevaar ontbloot tc zijn. Hoewel de Martinit-voorhoede zich niet onbetuigd liet en de Germinal- verdediging op haar hoede moest blijven, verplaatste het spel zich liet meest naar het Mariirdt-doel. Het enige doelpunt voor de rust ontstond toen aan Germinal een vrije schop werd toegekend. Het schot op doel werd door de doelman met slechts een vuist weggewerkt: niet voldoen de dus. De snelle linksbuiten, die on gedekt stond, kreeg de bal in zijn bezit en scoorde onhoudbaar onder de lat, 0—1, Na de rust ging Martinit uit een ander vaatje tappen. De aanvallen op het Germinal-doel waren ontel baar. Het duurde dan ook niet lang of Wolthuizen liet een hem geboden kans niet glippen en passeerde met een hard schot de Germinal-keeper, 1—1. De gastheren roken winst. Nog fel ler kwam de voorhoede van de Schiedammers terug. Hoewel de ver dediging van de -withemden hard werkte en "eigen voorhoede aan het werk zette, bier wilde het maar niet gelukken. Circa vijf minuten voor het einde zorgde Fabri voor de over winning door een mooi doelpunt na een keurige aanval van de gehele voorhoede, 21. Schiedam-Saturnus 43 Onmiddellijk na het beginsignaal ontwikkelden de gastheren een snel offensief, dat nauwelijks afgeslagen kon worden, doch eer het spel een minuut oud was. waren de Schie dammers weer teruggekomen voor het Satumus-doel en trof het eerste schot van Lasdonk doel. Saturnus, geprikkeld door dit vlugge succes van Schiedam, kwam direct hierna Ln de aanval,-doch s'echts voor korte duur. De Schied- ase verdediging kon de aanvallen afslaan en eigen voorhoede wederom aan het werk zetten Het boterde goed in deze aan- valslinie en het was een lust te zien met welk élan de aanvallen werden ondernomen. Het Saturmis-d'~-T kwam onder ho ge druk te staan en reeds tien minu ten na de aanvang wees de scheids rechter voor de tweede maal naar de middencirkel, 2—0. Eer een kwartier verlopen was had Schiedam een 40 voorsprong door nog twee doelpun ten van Lasdonk en Janse. Deze vier doelpunten bleken, ech ter een verkeerde invloed te hebben op de Schiedamse voorhoede, die het hierna wat" kalmer ging aanpakken. Hierdoor kregen de spelers van Sa- turnus meer bewegingsvrijheid, zo dat nog voor de xust het eerste te- genpunt werd gescoord. Deze 41 voorsprong bleek na de rust nog lang geen zekerheid te bie den voor een S-hiedamse overwin ning, ivant sle rollen bleken na, de thee te zijn omgedraaid. De aanval len kwamen nü van de andere kant en in de 7e minuut van de tweede speelhelft was de stand reeds 42, doordat wegen® hands in het beruch te gebied aan Saturnus een straf schop werd toegekend,, weL-e in een doelpunt werd omgezet. De fut bij Schiedam scheen geheel geweken te zijn en aanval op aanval werd op het Schiedamse doel ondernomen. De voorhoedevan Schiedam vormde geen geheel meer, zodat de spora dische aanvallen op niets uitliepen. Bij een volgende aanval op de Schie damse veste schoot de linksbuiten v|tn Saturnus keihard onhoudbaar onder de lat in het net, 43. De gas ten aangemoedigd door dit succes bleven fel aanvallen en hoewel ook van de Schiedamse zijde nog een en kele poging werd ondernomen, ble ven verdere doelpunten uit. Op het nippertje wonnen de Schiedammers met 43. Dilettant-—SFC 20 Het wii de laatste weken met SFC niet meer lukken. Ook gisteren heeft deze vereniging na een week rust tegen Dilettant geen enkel puntje kunnen, behalen. Zoals wij reeds schreven is Dilettant wel de koploper in deze afdeling doch gisteren bleken de Schiedammers toch kansloos te zijn. Direct na het begin werden reeds aanvallen op het Schiedamse doel ondernomen en de doelpalen behoedden tot tweemaal toe het doel voor doorboring. Hierna ging de strijd een tijdje gelijk op. doch kort voor de rust werd de SFC doelman door een schot verrast, 10. Ook na de rust waren de gastheren wel iets meer in de aanval, doch ook de Schiedammers lieten menig of fensief. zien. Zij hadden in deze pe riode weer pech als weer de staan der de bal uit het doel houdt. Na circa 40 minuten spelen werd het lot van SFC beslist door een tweede doelpunt van Dilettant. Hoewel nog aanvallen door de SFC voorhoede werden ondernomen, de tijd was te kort om met succes te kunnen wer ken. SFC 2 verloor van Tedlro 2 met —2 onder protest van. SFC. Het der de elftal speelde met 33 gelijk te gen AVS 2, het Se elftal won met 2—0 van SVDP 3, terwijl het zesde elftal tien doelpunten maakte tegen DRZ 5, die hiertegen er slechts 4 konden scoren. Met een groots zwemfeest heeft het Schiedamse Sportfondsenbad Zater dagavond het 29-jarig bestaan gevierd. Het ryk gevarieerde programma gaf niet alleen een goed overzicht van alle facetten der zwemsport, maar was voor de insider niet van sensatie gespeend door het verbeteren van menig persoonlijk record en het gelijke polospet van de Schiedamse tweede klas- ser SZC tegen de eerste klasser DZV uit Delft. Aan de opvoering van het toneelstuk „tVat eeuwig leeft" door leden van de Schiedamse Toneelvereniging „De Dilettant" Zaterdagavond in Musis Sacrum Is wel een onverwacht eind gekomen. Of beter het einde is helemaal niet gekomen. In het laatste bedrijf, toen een ieder in spanning zat voor de ontknoping, werd de hoofdrol-speler, de heer C. Molendijk, on wel en vcrUet overhaast het toneel. Daarop kwam do regisseur van hei stuk. de heer J. Nijs aankon digen dat door het uitvallen van deze hoofdrol-speler het stuk mot afgemaakt zou werden. Het over nemen van de roi door een invaller werd onbevredigend geacht, zodat „Wat eeuwig leeft" een onver wachte dood stierf. Dit plotselinge einde was wel jammers, want de dilettanten heb ben zeer verdienstelijk gespeeld. Van het onwei ztïn van de heer C. Molendijk, heeft de niets kun nen merken, want hij vertolkte zijn niet makkelijke rol prima. Het was die van een kunstschilder^ van ge vorderde leeftijd, dte uit liefde voor een veel jongere leerlinge zijn vrouw en kinderen wil verlaten, maar die. nadat hij blind is gewor den door een ongeluk weer in de schoot van zijn gezien terugkeert. Dit laatste nemen we aan, want voor het 20ver was, werd het stuk afgebroken. Ook mevrouw Gouka-v. d. Horst De avond werd geopend door de heer M. J. v. d. Meer. die de heer F. A. Putto, directeur van het Sport fondsenbad, geluk wenste met het 20-jarig bestaan van dit bad. Namens de Schiedamse zwemverenigingen SZC, Wilton-Fyenoord, Schiedamse Reddingsbrigade en de R.K. zwem vereniging „Start" bood hij de heer Putto een geschenk onder couvert aan ten bate van het Mr. Bieren- broodspot-fonds, waarin ook de ba ten vsn deze avond gesloil zullen worden. In zijn dankwoord memoreerde de heer Putto het feit. dat de heer v. d. Meer, die nu Schiedam gaat verla ten, eveneens 20 jaar zijn beste krachten aan de zwemsport heeft gegeven, en hij zag zijn heengaan als een groot verlies voor de zwemsport in Schiedam. Hierna werd de heer Putto zelf in het zonnetje gezet vanwege zijn 20- jarig directeurschap. Niettegenstaan de tiit directeurschap een rusteloos bestaan inhoudt, aldus de heer v. d. Meer, hoopte hij toch dat de heer Putto rustig kon genieten van de kist sigaren, die hij hem aanbood. Direct daarop werd een aanvang gemaakt met het programma, dat ais eerste nummer de S.R.B. In het wa ter bracht roet de demonstratie „Auto te water". In een kist, die in drie meter diep xvater stond, begaven zich twee mensen om aan te tonen dat een automobilist, die te water is geraakt en geen deuren open kan krijgen, zich noggeruime tijd in leven kan houden door gebruik te maken van de in de wagen aanwezige luchtbel, tot zij van buitenaf geholpen worden. De duikers bleven 7 minuten onder water en het aardige was dafc zij via een microfoon met de heer A, Figée, die het nummer van een ex plicatie voorzag, in verbinding ston den, hetgeen door alle aanwezigen ais mn. vrouw Betty gaf. gaf na een gehoord kon worden, weifeli ge opkomst, goed spel vooral De dames van Wilton Fyenoorö in het tweede bedrijf. De heer A. gaven oncjcr leiding van de heer J. Kok, als de oude vriend van de i j Garnaat enige .nummers figuur schilder gaf opmerkelijk gaaf en dryven ten beste, die zeer in de vlot spel te zien. De andere, nicest smaaIc vielen. jeugdige speelsters en spelers wa- I En de *heroische strijd van ren ook op hun plaats. i Cocky Gastelaar tegen Hetty Balfce- i! I nendo. Doodse stilte aan de start; de cat het zo gelopen is, toneer daai spajining hangt in de zaal. „Op de de zaal tot de laatste plaats bezet Yolaataenf"een schril fluitsignaal was mot een overigens nogal moerig publiek. Ook loden van de Bend van Ouden van Dagen. 200 man sterk waren vertegenwoordigd, aaartoe door het bestuur van Di lettant in de gelegenheid gesteld. Voorzitter Van Beek sprak hier zijn dank voor uit en verklaarde dat wanneer de Oudjes ook eens to neel spelen de Dilettanten bij het zouden mogen komen kijken. Na afloop bleef men nog gezellig bijeen terwijl de uitslag van de tombola, die ten bate van het kin derfeest was gehouden bekend werd gemaakt. plaatsen!"; een kerft de stilte. Cocky als eerste,Het ty als tweede en Cisca v. Steenis als derde en laatste. Prachtig glijden de figuurtjes door het water en Cocky vertoont het niet verwachte, zij loopt mt en keert als eerste, op de tweede 25 meter loopt zij nog iets uifc met Hetty ongeveer 1 5 meter achter zich en vlak daarachter Cisca, Alle drie hebben zij een goed tweede keer punt. In de derde baan zakt Cisca af en Hetty gaat alles op alles zetten om Cocky te halen. Tergend lang zaam loopt zij in en het publiek gaat staan aLs zij zien dat Cocky haar laatste keerpunt half mist. Hetty mist niet en weer loopt zjj in om vlak voor de finish met haar gelijk te komen. Het was evenwel Cocky die als eer ste aantikte en met handslag ver schil won. De uitslag is: 1. Cocky Gastelaar (SZC) in 1 min. 3.3 sec; 2. Hetty Bal- kenende (ZAR) in de zelfde tud en 3 Cisca v. Steenis (ZAR) 1 min. lö sec. Deze tijd betekende voor Cocky een verbetering van haar persoon lijk record met 1,8 zee. De 100 roe ter vrije slag voor4 de heren brengt Wim de Vreng <AZ 3870), Rinck Zijlstra (SZC). Leen Keyzer (R) en Frits Thijssen, (Sleu telstad) aan de start. Weer die stilte, het snerpende fluitje van starte *F. Goose en di rect daarop het muit van de tri bunes, de Schiedamse favoriet Rinck Zijlstra tot de uiterste krachtsinspan ning opjoeg. In de eerste 50 meter had Rinck een kleine voorsprong op de Nederlandse recordhouder van dit nummer, Wim de Vreng. In de derde baan kwam de Vreng sterk opzetten en Zijlstra moest alle zeilen bij zet ten om hem geen al te grote voor sprong te geven. Deze derde baan is hem dan ook noodlottig geworden, want zijn laatste keerpunt kon hij door uitputting niet meer kieferen en hij draaide boven water. De Vreng deed het wel en met een ster ke laatste 25 meter liet hij 1 minuut precies voor zich afdrukken. Rinck Zijlstra noteerde 1.1.4: F. Thijssen 12,6 en L: Keyzer 1.5,2. De 200 meter schoolslag voor he ren gaf weer een persoonlijke record- verbetering van drie zwemmers te zien, n.I. R. Bijlo (WF), S. Sindorf (Merwede) en G..de Puy (Rotter dam). Ook hier ontbrak het niet aan aan moedigingen d.e speciaal de Schie dammer Robby Bijlo betroffen. Hij heeft niet teleur gesteld en nam de eerste 100 meter voor zijn rekening maar moest daarna in Wim v. Zijl zijn meerdere erkennen. Laatstge noemde tikte als eerste aan in de tijd van i min. 49 sec.. R. Bijlo kwam op de tweede plaats in 2.53.2; 3. S. Sindorf 2.56 en 4 G. de.Puy 2.58,8. Tijdens de voorbereidingen voor de heren waterpolo wedstrijd gaf de Rotterdamse springclub Icarus een demonstratie schoonspringen met daartussen door enige komische sprongen die de lachspieren vele malen aan het werk zetten. Twee zeer snelle en technisch vaardige ploegen speelden een goe de partij polo, t.w. de eerste klas ser DZV en de tweede klasser SZC, beide met hun eerste herenzevental. De wedstrijd stond op hoog peil en werd in een moordend hoog tempo gespeeld. Jan Roelink opende voor SZC de score met een omhaal, die buiten het bereik ven de k^A,*>et in de uiterste, hoek vetdwer-» Uit een corner maakte ge lijk, terwijl Roelink nog >ovv de (Advertentie Ï.M.) Drie weken geleden adver teerden wij met een grote boodschappen- of weekend tas met twee voorrakken, die wij vèr onder de helft van de normale prijs, voor nog geen vijf gulden, aanboden. De hele order werd echter niet direct uitgeleverd en alhoewel wij er duizend van in voorraad hadden, moesten wij nog honderden klanten teleurstellen. Maar nu werden ze toch nog geleverd, precies op tijd voor Sint Nicolaas en nog voor dezelfde lage prijs. Voor nog géén vijf gulden koopt U een grote bood- schaptas van zwaar water dicht linnen, met twee voor- zakken, echt tuiglöderen afwerking aan zijkanten en hoeken «n daarbij een le deren bevestiging van de handvaten aan het ijzer- sterke linnen. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze grote boodschaptassen aan de velen die wij toen moes ten teleurstellen en aan hen, die op die Zaterdag geen gelegenheid hadden. In vier kleuren, groen, - bruin, grijs en QSr beige, voor ff WINKELCENTRUM BINNENWEG, Tel 29180 j Wat men moet weten: Apothekers-nachtdienst; Apotheek C. J. Jansen, Swammerdamsm- gel 41. Bellen by ongeval: G.G. en G.D., Tulnlaan 80, tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4-30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten. BJC. Leeszaal en Bibliotheek. Dam geopend iedere dag (behalve Maandag) van Z tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags cn Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Sted. Museum: 2—5 uur: Tentoon stelling van „Japanse Houtsne den". Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur „Rebecca Mono pole, 2, 7 en 9 uur: „De Rebellen van San Antone". Voorstellinfircn: Musis Sacrum; 8 uur Ton eel ver. „Utile Du lei" tb.v. gezondheids kolonies. Hotel Beyershergen: 8 uur Le zing met film door Siroon de Waard voor Zaken Studiekring. Rijks 8 uur Teken- en Schilderdeb „De Studievrien den". Lezing met projectie over ..Kunstbeschouwing" door A. C. H. Slot. rust zijn bewaker ten tweede male te vlug af was, 21.' De tweede her vatting gaf weer een hoog tempo te zien en weer was het SZC die het eerste doelpunt maakte na een goede combinatie. Met een geraffineerd boogballetje bracht Nico Kolmeyer de stand op 3—1. Nog even hield SZC stand, maar nu ging het klassever- scbi! een woordje meespreken. Waar SZC aan de grens was van het uit houdingsvermogen, bleek DZV nog over enige reserve te beschikken en maakte hiervan gebruik om de stand terug te brengen tot 32 en tenslotte wisten zij nog een gelijkspel te for ceren 33. Het slot van dezè avond werd ver zorgd door de Zwemvereniging Ad miraal de Ruyter uit Amsterdam. Een prachtige demonstratie kunst en showzwemmen gaven deze 16 meisjes, die onder leiding staan van mevr. G. ArmbrustMolenaar. Van het begin, de Z.A.R.-vlaggen-, mars, to taan het einde, de Finale, konden de veis aanwezigen genieten vsn een gratie en een techniek die zijn weerga in Nederland niet vindt. Wij noemen o.a. de prachtige solo van Hetty Balkenende in de Sil- verdream, de Wals door 8 meisjes. Samba, Tango en Padam-Fadam, zon der aan de overige nummers te kort te willen doen. want het geheel was uitstekend verzorgd. Schiedam mag weer eens teruoz'en op een zeer geslaagds rWema zond.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1