VJ Een verdienstelijk Schiedammer werd gehuldigd en geridderd Ridder Oranje-Nassau Bomen te hoog voor rondvlucht KREUGER wsÊMmÊmm wmnfflffi' w^ymu>t Oranj< De Sint bij t Rode Kruis Z.Y. „Shell wint de zelf georganiseerde vijfkamp Wat za! ik HE! geven? „Comedia" speelde een aangepaste „Tarluffe 3 CARTONNAGEWERKER B. G. HOOGENDAM 75 JAAR ïn bijzondere zitting van Kamer van Koophandel in de aula Twee ongelukjes bij overweg Fiets gestolen Gontactavond „Euphonia" „Het Baarsje" had goede vangst Kindertoneel, een goochelaar en véél speelgoed IN SPORTFONDSENBAD: Goede wedstrijdavond ondanks uitvallen van enkele nummers DHS kreeg een harde les Vissen beten goed Nieuw bestuur van balletschool AGENDA Coördinatie voor Bevrijdingsfeest CJVF en CJMV familiefeest Burgerlijke Stand Lichtfeesten Brussel aan vliegende schotel geivijd tm C SCHIEDAM •Maandag .29 November 1954 Tijdens een bijzondere zitting van de Kamer van Koophandel en Fabrieken voor de Beneden-Maas, die Zaterdag werd ge houden in de Aula van het Stedelijk Museum, is ter gelegen heid van zijn 75-ste verjaardag een zeer verdienstelijk Schie dammer geëerd en gehuldigd geworden: de heer B. G. Hoogen- dam, ondervoorzitter van genoemde Kamer van Koophandel Als blijk van waardering voor het verdienstelijke werk dat hij voor deze Kamer heeft verricht werd hem de Ere-penning van de Kamer aangeboden. Maar ook door H.M. Koningin Juliana zijn de verdiensten van de heer Hoogendam erkend geworden, zodat het Hare Majesteit behaagd heeft hem te verheffen tot Ridder in de Orde van Oranje-Nassau. Daarna kwam een lange rij van sprekers naar voren. De heer A. Hoek sprak namens het bestuur van de Gereformeerde Schoolvereniging, de heer H. Sabel namens de Stich ting 1940—1945, de heer Walstra na mens het bestuur van het Borgstel lingsfonds van de Middenstand, ter wij] hij tevens namens het gemeen tebestuur van Vlaardingen de ge lukwensen aanbood. Ook de heer Wagenaar, voorzitter van de AR- kiesvereniging sprak woorden van hulde terwijl de heer H. Mak als persoonlijk vriend en medestrijder in het verzet als laatste spreker de rij sloot. Al de sprekers lieten de huldigende woorden vergezeld gaan van een cadeau. Daarna kwamen de talrijke aan wezigen naar voren om de heer Hoo gendam de hand te schudden. In de ze huldiging werden overigens ook zijn kinderen, die aanwezig waren, betrokken. j Bij de overweg aan de Overschie- seweg gebeurden Zaterdag twee on gelukjes, Om kwart voor vier werd de motorkap van een auto licht be schadigd door een van de afsluitbo men. en om tien over vier werd een voetganger door een boom aan het hoofd geraakt, waardoor hij ont vellingen opliep. Mejuffrouw H. van B. van dc Pa rallelweg deed aangifte dat haar rijwiel, dat niet op slot stond, werd meegenomen. St Nicolaasavond van „Bravo" De CJMV Mondaccordeonvereni ging „Bravo" zal Vrijdag 3 Decem ber in gebouw „Irene" aan de Nieu we Haven een St Nicolaasavond houden ter versteviging van het ma- terlaalfonds. Medewerkenden aan deze avond zijn behalve „Bravo", de toneelgroep „Het Zuiden", de „Twee volle neven" en de „Chromatic Rhythms". De heer Hoogendam was en is on danks zijn leeftijd een actief man. die zich m zijn vruchtbare leven verdienstelijk heeft gemaakt voor de gemeenschap. Zijn grote en brede belangstelling voor de gemeenschap, zijn gaven op organisatorisch ge bied, maar vooral zijn karakter, die hem maakte tot een geharnast strij der voor de zaak die hem recht vaardig voorkwam, deed de heer Hoogendam zitting nemen in tal van raden en commissies. Geen wonder dan ook dat Zaterdagmiddag vele personen naar voren zijn getreden om hem te huldigen, te prijzen en ook te bedanken voor het vele werk dat hij heeft verzet. Deze bijzondere zitting van de Kamer van Koophandel werd geo pend door haar voorzitter, de heer C, H. Buschmann. Sprekei verklaar de slechts na lange aarzeling over gegaan te zijn tot deze bijzondere huldigmgswijze, gezien de be scheidenheid van de jarige heer Hoogendam, maar zijn vele en veelsoortige verdiensten hebben de doorslag gegeven. De heer Hoogendam maakt sinds 1922, dat is sinds de oprichting, deel uit van de Kamer van Koophandel voor de Beneden-Maas. zodat hij thans het oudste lid is van de ka mer, waarin hij als ondervoorzitter de afd. klem-bedrijven vertegen- woordigt. Maar verder heeft hij ook zitting in tal van commissies, die betrekking hebben op de Midden stand- Zijn grote kennis van het bedrijfs leven, aldus de heer Busehman, en vooral van de Middenstand, met de eigen belangen en moeilijkheden hebben hem in deze commissies een belangrijke plaats doen innemen en spreker hoopte dat de heer Hoogen dam zijn gaven van hoofd en hart nog lang ten dienste van de Kamer wilde snellen. Enkele maanden geleden heeft de Kamer een eigen Ere-penning inge steld met het doel deze aan perso nen uit te reiken die zich verdienste lijk hebben gemaakt voor het be drijfsleven. Van deze penning is pas één exemplaar geslagen deze reik te de heer Buschmann aan zijn on dervoorzitter Hoogendam uit. GEMEENSCHAP GEDIEND Daarna nam burgemeester mr J. "VV. Peek het woord, om de heer Hoogendan mede namens het ge meente-bestuur, waarvan overigens alle wethouders aanwezig waren, te huldigen. „U kan terug zien op een verdienstelijk leven, waarin XJ veel gedaan hebt voor het algemeen be lang," zo zeide burgemeester Peek. Veel heeft de heer Hoogendam ge daan voor dc organisatie van de Mid denstand, maar daarnaast had hij zitting in het bestuur van het Borg stellingsfonds. in de hur-advies- commissie. de huisvestingscommis- sie en in het bestuur van de Gere formeerde School-vereniging. In de grote zaal van de RK. Kerk aan de Lekstraat, heeft het gemeng de zangkoor „Euphonia" Zaterdag avond een contactavond, georgani seerd, die tot volle tevredenheid van de leden is verlopen. In zijn welkomstwoord heeft de voorzitter, de heer A. Brugmans, er van gewaagd, tevreden te zijn met het aantal leden, thans 67, maar nog in stijgende lijn. Dit is ontegenzeggelijk een bewijs van goede onderlinge verstandhou ding en tevens dat de dirigent, de heer C. P. Vredebregt, het de leden naar de zin kan maken. Volgend ]3ar hoopt de vereniging op ie Februari haar eerste lustrum te vieren. ln verband hiermede ver zocht spreker alle leden propaganda voor de vereniging te willen ma ken, aangezien niet alleen een groter aantal zangers en zangeressen wel kom zal zijn doch niet minder «en nog groter aantal begunstigers. Nadat gezamenlijk het clublied Euphonia en het Zonnelied was ge zongen ging men over tot een ge zellig onder onsje waar begrijpelijk ook een dansje niet aan ontbrak. Het was er gezellig. De Schiedamse Hengelvereniging „Het Baarsje" is er weer op uitge trokken om wat visjes te verschal ken, In de Bomhacen werd een on derlinge wedstrijd gehouden. Het weer werkte goed mee en zodoende was de vangst goed. In totaal werden 44 vissen, gevangen met een gewicht van 3246 gram. De persoonlijke prijzen waren voor: 1. J. Zonneveld, 9 stuks, 771 gram; 2. M. Wolthuis Sr. 10 stuks. 636 gram; 3. D. Voets, 7 stuks. 60» gram; 4. M. Zonneveld. 6 stuks. 409 gram en 5. De Hy, 5 stuks, 337 gram. Schoonmoeder van KDO „Een schoonmoeder uit duizend" is de titel van het toneelstuk, dat door de SchiecJamse Toneelvereniging '„Kunst Door Oefening'" zal worden opgevoerd op Zaterdag 11 December in gebouw „ATcade" aan de Lange Keven. Na afloop is er een gezellig samenzijn met muziek van de KD.O.-baud. Zijn hart ging echter uit naar de politiek, waarbij hij zich een waar dig leerling toonde van Abraham Kuyper. 25 jaar heeft hij voor de AR-partij zitting gehad in de Schie damse Gemeenteraad, laatstelijk als f ra etie-voorzitter. Maar de heer Hoogendam was ook een goed vaderlander en in de be- zettingstij'd heeft hij alle krachten gegeven in het Verzet. De jongeren werden door hem bezield en opge wekt en vele onderduikers zijn door hem geholpen. Typerend was bierbij dat de heer Hoogendam steeds het gevaarlijkste deel van het werk voor zich eiste, aldus de burgemees ter. Het is daarom als eervolle bekro ning van een verdienstelijk leven, dat het HM de Koningin behaagd heeft de heer Hoogendam te verheffen tot Ridder in de Orde van Oranje- Nassau. Waarop burgemeester Peek de heer Hoogendam de versierse len van de Orde opspelde Staande zongen daarop de aanwezigen het eerste couplet van het Wilhelmus. Nadat nog de heer Hogerwerff, ondervoorzitter van de KvK had ge sproken en namens het bestuur een kleine Winkler-Prins had aangebo den, kreeg de heer Hoogendam zelf het woord. Hij verklaarde dat, mocht hij al verdienstelijk werk hebben verricht, de beloning reeds had ge legen in de genoegdoening dat hij- dit werk had mogen verrichten. De toekenning van de ere-penning van de Kamer was een verrassing voor hem, die hij zeer op prijs stelde. Burgemeester Peek verzocht hij zijn dank te willen betuigen aan HM de Koningin, die hij „de spil waar het Nederlandse volk om draait" noem de voor de toekenning van de onder scheiding. De Vereniging van Helpsters en Helpers van Het Rode Kruis, afdeling Schiedam, heeft Zaterdagmiddag voor kinderen van de leden in de grote zaal van Irene een keurig geslaagd Sint-Nicolaasfeest georganiseerd. Een flink aantal kinderen in de leeftijd van twee tot 12 jaar waren met hun ouders aanwezig. Wat met goede wil en dito zorg te bereiken is, bleek wel Zaterdag middag in Irene, Het eerst werden de kinderen ver gast op de opvoering, van het sprookje „Hermelijn en haat- gou den mantel." Doodstil was het in de zaal. Een bewijs dat er goed ei werd. Gespeeld doorkinderen zelf. En hoe? Prima Zonder plan kenkoorts en zonder vergissingen gaven allen zich geheel in hun rol len, zodat niet alleen door de klein tjes, doch ook door de groten met aandacht werd geluisterd. Niet te verwonderen dus, dat na afloop een daverend applaus door de zaal klonk. Dit was slechts de inleiding. Want hierna kwam de goochelaar. Noord- hoek op het toneel, zo stil het was bij dc opvoering van het sprookje zo rumoerig werd het tijdens het goochelen, want de ha's en hooo's Burgemeester mrJ.~W.Peek speldt de heer B. G. Hoogendam de ver sierselen van Ridder in de Orde van Oranje-Nassau op. waren niet van de lucht als uiting van verwondering over de gelever de prestaties. Hoe verder het programma vor derde. des te spannender werd het. Want na de heer Noordhock was het de Goede Sint met zijn knecht zelve die een bezoek in de zaal liet vlot gespeeld aankondigen. Onder het zingen van Sint Nico- laas-liederen trad de goede Sint met Zwarte Piet de zaal in de kinderen toewuivend, en handen reikend. Met verschillende kinderen on- deihield de Sint zich en had zo waar voor elk der 47 kinderen een verrassing. Speelgoed, prachtig, stevig speelgoed. Knikkelspelen, naaiboxen, houten treinen en nog veel meer, te veel om op te noe men Al deze werkstukken waren vervaardigd door de werkcommis- sie onder leiding van de heer S. den Boer. Hadden de kinderen rode hoofdjes van dankbaarheid voor het prachtige speelgoed, het dankbaar gevoel in de harten van de werk- commissie zal niet minder geweest zijn. De heer Den Boer had in zijn openingswoord de aanwezigen wel kom geheten in het bijzonder de colonne-dokter dr J. H. A, v. d. Berg. Het muzikale gedeelte werd ver zorgd door de band van de Schied. Cartonnage Fabriek, Op Zaterdagavond j.l. organiseer de de zwemvereniging „Shell" haar traditionele Vijfkamp. welke werd voorafgegaan door onderlinge wed strijden voor haar eigen leden. In een goed bezet Sportfondsenbad opende de voorzitter de heer R. Bar- rink de avond met een kort wel komstwoord tot de aanwezigen en heette in het bijzonder de heren ÏJzerlooi en v. d. Made. hoofdbe stuursleden der ROVS. welkom. Hu sprak er zijn spijt over uit dat het oorspronkelijk ontworpen program ma niet in zijn geheel gehandhaafd kon worden doordat de verenigin gen. die voor een demonstratie uit genodigd waren, aan de Rotterdam se kampioenschappen deelnamen. Hierdoor vervielen het sehoon- springen van Idarus. het showzwem- men van de RDZ en de eerste klasse polowedstriid RZC—SVH. Jammer aenoeg kreeg de avond hierdoor, buiten dc wil van Shell om. een vrij eenzijdig karakter, dat echter door het spannende duel tussen Wilton Èeijenoord en Shell weer goed ge maakt werd. Dat het publiek mee leefde bleek wel uit de hoeraatjes die er opgingen bij het bekend ma ken der tussenuitslagen. Bijna niet te stuiten was het enthousiasme der Shell-supnorters toen na de eindt el l,ng bleek dat Shell de vufkamp had gewonnen en daarmee definitief be ring legde op de prachtige wissel- beker. welke door de directie der N.V Shell Nederland is aangeboden. De einduitslag was als volgt: 1 Shell 927,2 punten. 2 Wilton Feijen- oord 952.7 pt; 3 RET 994.7 pt, 4 Dockyard en 5 Unilever 1012,9 pt In een vlot tempo, dat van een goe de organisatie getuigde, werd het omvangrijke programma afgewerkt, met als afwisseling enige solo s kunstzwemmen door mej. Hazen- voet en aan het slot een polowed strijd Doek var dShell, welke tn een 1t gel ijk snel eindigde. Na deze wedririid ontving de voorzitter van Shell de beker vut handen van dc heer IJzerUioi en onlvingen de deelnemers hun prij zen waaronder zeer fraaie. In dp serie van de onderlinge wedstrijden werden pr 3 priizen uitgeloofd waar van wij hier alleen de eersten noe men: 25 meter schoolslag jongens 6 —12 jaar K. de Lange, idem meisjes A- de Munnik: 25 meter vrije rias jongens 612 ir K. de Lange, idem meisjes W. Vots: 50 meter vrije slae jongens 13—16 jaar W. Freeman: 5f) meter schoolslag meisjes 13—16 jaar G Ras: 50 meter vriie slag jon eens boven 17 jaar J. Anderson, idem meisjes 13—16 jaar R. Warbont, id. dames boven j7 jaar N, Ploeger. Tn de vijf kamp ging WF met de eerste prijs strijken van de 25 meter schoolslag, met 25 meter drenkeling dames en heren. 59 meter schoolslag dames, idem heren. Voor Dockyard was de eerste prijs op het nummer 50 roeter rugs lag heren. RET nam de 50 meter vrije slag dames en de 50 meter rugslag dames voor haai rekening. Shell won een eerste prijs op de 50 meter vrije slag heren, de 3 x 50 meter wisselslag dames en heren. f Advertentie 1M.) NIET MOEILIJK Ga naar De Herenmodezaak waar U altijd slaagt BROERSVEST 6 In. Leerdam heeft DHS een gevoe lige afstraffing gehad, want met niet minder dan 5—0 werd van LSV verloren. In het veld waren de geel-zwarten, hoe raar het ook mo ge klinken, steeds iets beter, maar voor doel gekomen was het mis. Ir het begin kregen de Schiedam mers enige mooie kansen en zelfs een penalty werd door de LSV- keeper gestopt. Daar tegenover hielp een achterspeler van DHS de Leer dammers aan een 10 voorsprong en voor dc rust werd het door een twijfelachtig doelpunt zelfs 20, Na de thee trachtten de DHS-ers de achterstand in te halen en bele gerden een tijd lang het doel der gasten, maar goals wilden er niet komen. Aan de andere kant trof een gelukkig schot dc roos en toen geloofden de DHS-ers het verder wel en kwam de eindstand tenslot te op 50. Het derde elftal deed het beter dan hun grote broers en stuurden DHC 4 met een 3—0 nederlaag naar Delft terug. De Schiedamse Hengelvereniging „Do Karper" hield gisteren een on derlinge hen gel wedstrijd in de Dt lftbavonse Schie. Men had over de vangst niet te klagen. De pnjs- v.innaars waren: I. M. Schwager- mann, 460 gram; 2. C. Kraan, 184 gram; 3. J. Schimmer, 124 gram; en 4. G H. Vogelezang. 75 gram. Het bestuur der Stichting voor de Schiedamse Muziek- en Ballet school van de Grote Markt is voor 1955 als volgt samengesteld: dr J. van Buren; dr C. D. van Duyn; A. van Heiningen; J. Hofman: N. van Loopik; J. G. Nauman, secre taris cn H. Wisman De bomen van het park vormen een sta-in de weg voor de plannen van de gemeente Rotterdam, die tijdens E-55 rondvluchten per he licopter zou willen organiseren met als begin- en eindpunt een gras veld in de omgeving van het ver versingsgebouw van de tunnel op de Rechter-Maasoever. Piloot Gerard Tremery, die Za terdagmiddag na het beëindigen van de vlucht BrusselRotterdam zijn helicopter op het terrein aan de grond zette, is van mening dat de hoge bomen van het park het niet verantwoord doen zijn, dagelijks tientallen rondvluchten van het ter rein af te maken, omdat de piloten dan b(j alle windrichtingen zouden moeten kunnen landen - cn starten. Hoewel een ander terrein in de omgéving van de E-55 moeilijk te vinden is, hebben de directeur van Gemeentewerken, de heer ir J. A. C. Tillema cn diens medewerkers, de moed nog niet opgegeven. Deze weck zullen zij nogmaals in contact treden met de Sabena en met de Rijksluchtvaartdienst, welke Instantie uiteindelijk haar toestem ming zal moeten verlenen. MET GAST-REGISSEVR Het is geen gemakkelij-ke opgave om een stuk van Molière te spelen. Niettemin heeft de Schiedamse Toneelvereniging „Comedia" het aangedurfd één van Molière's blijspelen in studie te nemen. En hetgeen we Zater dagavond in het Volksgebouw aan de Tuinlaan zagen van het toneelstuk „Tartuffe" was geen slechte vertolking van deze Franse toneelschrijver. Het stuk was bewerkt en. vertaald door de heer J. v. d. Linden uit WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval: G.G-. en G.D., Tuinlaan 80, tel. 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag <behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en. Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: „De man met «en milljoen" Monopole: 7 en 9 uur „Fort Al giers". Sted. Museum: 8 uur; Ver. Vrienden v. h. Museum. Lezing over Rus sische literatuur door G M. de Gelder. Irene: s uur; Contactavond wijk IV Ned. Hérv. Gemeente. Liberty: 8 uur- Contactavond accordeonver. „K.D.O.". Harmonie: 8 uur: Ouderavond Mathenesserschool A. Ook in Schiedam zal de tiende verjaardag van het Bevrijdingsfeest in Mei 1955 op bijzondere wijze geschieden. Teneinde een zo groot mogelijke coördinatie tussen de be langhebbenden te krijgen, zal on der voorzitterschap van de burge meester mr J. W, Peek een bijeen komst worden gehouden in de raadszaal van het Stadhuis en wel op Vrijdag 10 December om 8 uur. Uitgenodigd zijn de verenigingen in Schiedam die geïnteresseerd zijn bij de viering. Zaterdagavond 27 November j.l. waren de leden der CJ.V.F. ,.Try- fosa-Oost" en de C.J.M.V. „Oost" met hun ouders, vrienden en be kenden bijeen in de grote zaal „Ire ne" voor het houden, van een feest avond. De voorzitter der C.J.M.V.-afde- ling „Oost", de heer H. Ommerïng, opende deze avond. Het was alweer een lange tijd geleden, dat beide afdelingen bij elkander waren om een feestavond te houden. Enkele vrienden speelden populai re melodietjes. Ook het verdere muzikale gedeelte van de avond werd door hen verzorgd. Mej. N. Kretz declameerde „De badman" en „Oh, wat een gemier". Hoewel het achter in de zaal niet altijd goed verstaanbaar was, wer den deze beide stukjes op goede wijze voorgedragen Hierna werd door enkele leden van beide verenigingen het toneel stuk „Anna" van Eugene O'Neill opgevoerd. De regie berustte bij B. de Ligt. Dit was een fel realistisch stuk. De dagsluiting werd verzorgd door de presidente der C.J.M.V.- afdeling „Tryfosa-Oost". GEBOREN; Arie C. H„ z. vgn H. van Tïlbarg en C. D L. Don kersloot; Carls J,. d. van J. N. Pon sen en j. Kalksma; Petronella C. H., d, van J G. M. Bakker en C. M. M. Lubrecht; Jan, z. van J. van Suijlekom en S M. Verhaar. OVERLEDEN: F. A Westhuis. 70 jaar; W. J. D. Koens, 74 jaar. Rotterdam, die ook de regie voerde. Deze beroepsregisseur was door de Schiedamse Gemeenschap toegewe zen aan „Comedia". Hiermee be oogt men het op hoger plan bren gen van het amateurtoneel in Schie dam. De regisseur gaf vooraf een korte toelichting op het spel. Het toneel stuk was door hem in een vrij mo derne stijl overgezet, waarbij men ook het moderne costuum gebruik te en niet met klassieke kleding werkt. „U moet dit toneelstuk niet als een kunstuiting zien, doch al leen als een oefening," aldus de heer v, d. Linden. Voor het mo derne publiek bezit het stuk onge twijfeld leuke accenten. Inderdaad heeft Comedia deze leuke accenten op de juiste wijze naar voren ge bracht. De meeste spelers hadden' hun rol goed ingestudeerd, hetgeen bij dit enigszins vreemde toneel stuk zeker nodig was. De voorzitter, de heer P. J. Bak ker. opende de avond met een woord van welkom aan de talrijke aanwezigen. In het bijzonder heette hij welkom de beer A. Hoek van de sectie toneel van de Schiedam se Gemeenschap. Na afloop was er een gezellig bal o.Lv. de heer C. Schüperoord. BRUSSEL. De lichtfeesten, die ieder jaar in de tweede helft van December te Brussel worden gehou den, worden ditmaal gewijd aan „de marsbewoners en de vliegende scho tels". Verwacht wordt, dat het feest alle vorige zal overtreffen. De Nieuwstraat het centrum van het lichtfeest zal geheel ver warmd worden door middel van infrarode stralen en zal hiermee de eerste verwarmde straat in een Europese hoofdstad zijn. Op het Brouckerepiein zal een 20-meter hoge kerstboom worden opgericht, die speciaal uit Finland zal worden aangevoerd. (Advertentie IM,} WM/K'/a Nappa plastic, het nieuwe meest volmaakte materiaal, n et te vergelijken met het rj-wona plastic, maar zo na tuurlijk van structuur, dat zelfs een vakman het in de hand moet nemen om te zien of het echt leder is of niet. Een solide tas {de fabrikanten welen heus wel hoe ze tegen woordig ook van Nappa een tas moeten maken, die even sterk is als een van linnen) met gezellige plooien, vaste bodem en solide trek- sluiting. Zou niet iedere huismoeder met de Sint zo'n tas willen hebben, een Nappa tas die tn gewoon plastic overal voor 7.98 wordt verkocht, maar die U nu koopt voor nog geen vijf gulden. in onze afdeling lederwaren koopt U zo'n Nappa bood- scbaptas in beige, groen en in bordeaux (de buitenge^ woon flatteuze kleur bij de moderne zwarte regenmantels). WtNHUC£NTRUM BIHNENWfcS, Tel. 29189 's avonds tot 9 uur geopend. ^J1iliil}IUiiiJlE9IJlliitillliiöinnit!ni)i3%iin5«lilHÉiitilitl.tliJuiIi^Sï!RiiilII'ii6il:iiiii!iril!li!-ï>l'iSliaitillJi.!Iffii»IIEIi:i,,|B;Jlil3Ii,;'lIlïl'!1,3l Si Wij vragen Aanmelden: 1 N.v, SCHIEDAMSCHE CARTONNAGEFABRIEK, 2 Oranjestraat 16—24 Schiedam 5 Ook 's avonds na telefonische afspraak. (Tel. 69161) Te koop aemgeb. Wand-toiletten 20.30 in blank, mooie modellen. Komt binnen bij Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam, Merlin vulpenhouders met gouden pen, 1 jaar garantie, reeds voor 3.95. Ook diverse andere merken. Kantoor boekhandel Modern. Boer- haavelaan 124, tel, 68415. Tot 's avonds 9 uur geopend. Monopoly en andere spelen. Kinderleesboekjes, plak* en prikmappen, bouwplaten en legpuzzles (tot 900 stukjes) in ruime sortering. Kantoox*- boekhandel Modern, Boer- haavelaan 124, tel. 68415, Tot 's avonds 9 uur geopend. Succes- en zakagenda's, bal pennen, 3 en 4 kleuren pot loden, luxe post, foto-albums bridge bloc's enz. Kantoor boekhandel Modern. Boer- haavelaan 124, tel. 68415. Tot 's avonds 9 uur geopend. Diversen Ronde glasplaten, scnuit- ruxten, glas tn lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplaten, au to rui len enz. levert U Looptk'a Glasindustrie. Boterstraat 39, Telefoon 68945. Permanent Wave v.a_ j 6.— tot 12.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50. Modelknippen f 1.—, Jac. v. Kalker, Maison „Mo dern". Hoogstraat 53. tel, 49750. Zün uw echoenen te klein? Wij vergroten ze met de nieuwste vergrotingsinstal latie. Schoenrep.bedrijf ..Ex celsior", Dam 30, tet 60874.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1