Ly voor en tegen van een 0. dat Parkeerprobleem! ceum H. Bi. v. d. VLERK *lfe$tea£3PeGN0u.eKm:opeet#" Winnaars stellen eis in tegen gemeente Schiedam Moet Ueens hf n nl PTTS heeft nog de beste kans op 't kampioenschap ZOEK NIET VERDER De Goede Sint bezocht de Ned. Ver. voor Huisvrouwen UIT DE GEMEENTERAAD Raadsleden discussiëren over het Geen Vlaardings zeebanket bij het Schiedamse edele vocht! Overweg Hoofdstad Operette voor Kunstkring ^JONKER FRANSSTRAATJOb DE STADHUIS-PRIJSVRAAG Geen rechtsgrond zeggen B en W Naar 'n Wijkraad in Kethel TAFELTENNIS: Onvoorzichtig overgestoken ^Tstiof) Jaarvergadering van Katholieke Kring Vrouwendag AGENDA Twee brandjes Brug sloot niet Burgerlijke Stand Gero Xilviunt Beste kapper Botter gezonken Toch te laat op school Fiets gestolen De fusie Den Haag Rotterdam Woensdag 1 December 1954 De Schiedamse Gemeenteraad heeft gisteravond de behan deling van c'fc Begroting voor 1955 voortgezet met de debatten in tweede termijn. Doordat bij de behandeling in hoofdstukken weer een aantal problemen naar voren gebracht werden, is de ontwerp-begroting gisteravond niet afgehandeld kunnen wor den. Tegen het middernachtelijke uur wezen enkele leden er op, dat hun de volgende dag weer de normale dagtaak wachtte en verzochten afbreken van de besprekingen. Veel nieuwe ge zichtspunten zijn er overigens niet naar voren gebracht. Alleen het vraagstuk gymnasium of lyceum sprong plotseling in het centrum van de belangstelling, waarschijnlijk omdat wethou der H. Sabel zich erg duidelijk een voorstander had getoond voor een lyceum. Hierbij kan volledigheidshalve aan- kelen van de wonlngbouw-verenl- getekend worden dat het in het ge- i gingen by bet bouwen van huizen, heel niet aan de orde was dat de j Htf wees er op dat het huizen-bezit Raad een keus moest doen lussen j van de gemeente angstwekkend toe- Gymnasium of Lyceum. Maar het neemt en dook dat In andere steden stedeiykc gymnasium zit in het hni- j de verenigingen weldegelijk en tot dige gebouw erg krap en zal in de toekomst zeker moeten verhuizen naaj- een ruimer gebouw. Bij die ver huizing zal dan de vraag aan de orde komen of het gymnasium niet beter gewijzigd kan worden in een lyceum, toals de tendens is. Doordat de wethouder zich zo openlijk een voorstander toonde voor een lyceum fwaarbij hem zelfs later subjectiviteit in deze materie werd verweten) namen gisteravond enkele raadsleden het op voor bet gymna sium. Vooral de heer W. Kok fCHU) kwam met een dergelijk geargu menteerd verweer. De heer Kok wees er op dat de klassieke sfeer op een lyceum niet best is. dat het onderwijsplan van de gymnasium-klassen op een ly ceum overvoerd is, terwijl het de heer Kok aan het hart ging om het 75-jaar oude gymnasium in Schiedam zo maar in de steek te laten. Spreker kwam met het voorstel om. wanneer het nodig mocht zijn. een nieuw school-complex te bouwen, waar plaats zou zijn zowel voor de HBS als het gymnasium, waardoor vele leslokalen gedeeld kunnen worden hetgeen weer het voordeel heeft dat de bouwkosten gedrukt kunnen wor den. De heer Engelsman (PvdA) gaf persoonlijk de voorkeur aan een ^ly ceum, die hij .,de maatschappelijke emancipatie van het gymnasium" noemde. De klassieke vorm ng is wel van belang, maar moet aan de maatschappelijke vorming onderge schikt worden gemaakt. Wethouder Sabel tenslotte meende dat er vele mogelijkheden waren voor een oplossing van het probleem, I Maar deze mogelijkheden zullen wel 1 uitvoeriger behandeld worden, wan neer de oplossing van het probleem ook inderdaad aan de orde is. De samenwerking met Vlaardingen Het tweede punt dat gisteravond de aandacht even vasthield was de samenwerking met de gemeente Vlaardingen, waarvan burgemeester Peek eerder zo onomwonden had verklaard dat deze niet zo best was. De beer K. Bosch (VVD) die de kwestie aan de orde had gesteld, nam het op voor Vlaardingen en noemde de verklaring van burge meester Peek teleurstel iend. Met Vlaardingen had Schiedam een hecht blok kunnen vormen tegen Rotter dam, die h(j verdacht van annexatie plannen ten opzichte van de kleine gemeenten langs de Ma3S. Daarentegen had de heer Bosch met een niet nader genoemde Vlaar- dingse autoriteit gesproken, die weer gezegd had dat Vlaardingen niets liever deed dan met Schiedam sa menwerken, maar dat het Schiedam se gemeentebestuur „stroef" was. Deze verklaring van de anonieme Vla ar dinger werd door wethouder Van den Berg onomwonden .volko men en in flagrante strijd met de waarheid" genoemd. De burgemees ter vond het prettig te horen dat er blijkbaar nog Vlaardingers waren die wèl met Schiedam willen samen- alle r tevredenheid waren ingescha keld. De gemeente mag dan bij de bouw van woningen ter leniging van de woningnood een aanvullende taak hebben, het kan zeker niet in de be doeling liggen dat de gemeente alle halzen bouwt. Hjj verzoekt B. en W. om een grote stap te doen in de rich ting van woningbouw door vereni gingen. Wethouder mr M. J- M. van Kin deren verklaarde niets liever te wil len dan de woningbouw-verenigin gen in te schakelen, maar had toch kennelijk niet veel hoop op succes. Want deze verenigingen nemen meest geen genoegen met de exploitatie alleen en willen ook wat te zeggen hebben bij de bouw, Hy af er dan ook de voorkeur aan nog even te wachten tot de federatie van woning bouw-verenigingen er was. Nadrukkelijk wees hij er op. dat ook al bouwt zo'n vereniging huizen, deze toch nooit het recht zou krijgen oru de huurders aan le wijzen. Dit is in het verleden wel eens anders geweest met het gevolg dat er per sonen een huis kregen die, volgens de maatstaven van de Huisvestings- dienst, daar nog niet voor in aan merking kwamen. Iets wat de wet houder onaanvaardbaar achtte. Wel verklaarde de wethouder dat steeds getracht wordt om ook de particuliere bouwers bij kleine por ties tegelijk in de gelegenheid te stellen huizen te bouwen. De heer A. J. van Lith (P.v.d.A.) had reeds eerder gevraagd hoe het stond met de mogelijkheden om met de verplichte wonïngruil de woning nood wat te verlichten. De burge meester verklaarde hierop dat deze mogelijkheid wel bestaat, maar niet vaak wordt toegepast. Het is ook vervelend om mensen die lange tijd in een eigen huis hebben gewoond, uit dit huis te zetten en over te brengen naar een kleiner huurhuis. Wel is er gedacht aan de mogelijk heid om kleine gezinnen, die al jaren lang in een te groot huis hebben ge woond, voor de keus te stellen om óf te verhuizen óf medebewoners te nemen. Ook had de heer Van Lith er op aangedrongen dat B. en W. bij migra tie-gevallen idus dat werkers van elders huizen krijgen en daardoor voorrang hebben op Schiedammers) contact zouden opnemen met de werkgevers en vakbonden om gro tere contingenten te krijgen, B, en W. verklaarden echter dat de pro vinciale verdeiings-commissie niet erg gebrand was op inmenging van particulieren bij de verdeling van de contingenten voor de nieuwbouw, omdat wel eens ongewenste bevoor rechting zou kunnen plaatshebben. Middenstan dscoramissie De heer Engelsman had vragen ge steld over de instelling van een mid- denstandsraad. waarin vertegenwoor digd zouden ►zijn de middenstands verenigingen, de vak-organisaties, de Kamer van Koophandel en het cen trale Vrouwen-comité. Hij betreurde het overigens dat de basis niet bre der was gelegd en dat b.v. liet appa raat van overleg van de belangen- Het Raadslid K. Bosch vindt de afsluitbomen In de Over- schleseweg maar ondingen. Wij ook en vele Schiedam mers met ons. Maar de heer Bosch komt met een positief voorstel: stel op de spitsuren de bomen buiten werking en zet er een politic-agent of anders 'n spoorwegman neer, die de lange rijen voertuigen tot stiletand kan brengen of doorlaten met behulp van een verkeerslicht. Zo'n regeling werkt veel sneller dan met bomen. Misschien dat de N.S. dit voorstel kan overwegen? aok al zou deze lijn niet rendabel kunnen zün. Maar zijn grootste grief was wel net lukraak parkeren van auto's in de stad. Mag dat zo maar? En waarom is het verhoogde voetpad aan de Nieuwe Haven by de Haga- straat er nog steeds niet? De ver- keers-situatie In de Steenstraat is hopeloos, zo meende spreker. De burgemeester moest verklaren dat het in 't wilde weg parkeren van auto's en vrachtwagens inderdaad geoorloofd is, omdat de rechts-gron- den (nog) ontbreken om het te ver bieden. Overigens worden er bespre kingen gevoerd met het O.M. om een modus te vinden om deze brandende kwestie te regelen. De situatie in de Steenstraat is inderdaad hopeloos, zo moest burgemeester Peek beamen, maar verandering wacht op het resultaat van de bespreking met het O.M. De aanleg van het verhoogde trottoir is moeilijk, omdat wegens een paal van een kraanbaan die daar op de weg staat het verkeer anders een te smalle baan krijgt. De heer P. Mak wil een stopver bod in de Oranjestraat, maar dit pro bleem zal hij zelf mee moeten helpen oplossen, omdat de burgemeester dit vraagstuk terug verwees naar de Yerkeerscommissie waar de heer Mak deel van uitmaakt. De heer K. Bosch tenslotte bracht het oude zeer van de tramverbinding RotterdamSchiedam weer ter spra ke. Grotere frequentie was zijn ver zoek. En waarom toch die verande ring van lijn 8 in lijn 4? De burge meester kan hem geen soulaas bie den, het verkeers-beleid ligt nu een maal stevig in handen van de R.E.T. Onder auspiciën van de Schie damse Kunstkring zal de Hoofdstad Operette Donderdag 9 December een opvoering geven van de operette „Sag beim Abschied leise Servus", een spel in drie bedrijven van Ju lius Wilhelm en Peter Herz. De muzikale omllisting wordt verzorgd door Bernhard Grim. De operette speelt in Hohenau, «en aardig dorpje in Bohemen. Adam Prokop, de barbier en kiezen trekker is,het middelpunt van dit rustieke dorpje. Het dorp bereidt zich voor op twee huwelijksfeesten. Jan Kalina en Adam Prokop. de zoon van de barbier zijn terugge komen uit militaire dienst en zul len gaan trouwen. De uitverkorenen zijn Andulka, de ganzenhoedster en Milada. Voor Milada wordt er echter weinig goeds voorspeld door de waarzegster. Jan heeft zijn oog laten vallen op de jonge comtesse Lia van het in de buurt staande kas teel. Hij wordt uitgenodigd om op (Advertentie LM.) TELEFOON 71593 midden in de nieuwbouw haar 3e speciaalzaak in wasmachines hartelijk welkom oude en nieuwe vrienden! openingsrectame: prima wringer Fh 29.75 HOOFDKANTOOR: BEIJERLANDSELAAN 31 FILIAAL: OUDE BI "v Bij de behandeling van de begroting door de gemeenteraad Is ook de kwestie van de Stadhuis-prijsvraag die in 1949 door de Raad is uitgeschre ven, weer ter sprake gekomen. Deze kwestie heeft nieuw relief gekregen doordat de winnaars van de hoofdpremies tegen de Gemeente een els tot schadevergoeding hebben Ingesteld. B. en W. geven hierover de vol gende uiteenzetting. De eisers zijn de heren Ir. H, van Balen te Arnhem, ir. F. C. J. Dinge- mans en J. Huysmans te Maastricht, ir. A. van Kranendonk te "s-Graven- hage en D. Zuiderhoek te Amers foort, allen winnaar van één der .hoofdpremies. Zij achten zich n.I. tekort gedaan door het besluit van de Raad om genoemde prijsvraag niet voort te zetten, maar deze als een afgedane zaak te beschouwen. Naar hun me. ning was de Gemeente gehouden tot de tweede fase van de prijsvraag (het besloten, gedeelte) over te gaan, nu zij de eerste fase (het openbare gedeelte) niet openlijk als mislukt heeft beoordeeld, maar integendeel dc in het uitzicht gestelde premies heeft toegekend. Zij achten zich hierbij gesteund door de conclusies van de Jury, welke tot voortzetting van de prijsvraag adviseerde, van welk advies in hun gedaehtengang het gemeentebestuur niet had mogen afwijken, tenzij op grond van zeer bijzondere en 2waar wegende om standigheden. Met deze voorstelling van zaken kunnen B. en W. zich allerminst ver enigen. Vooreerst wijzen zij er op, dat de Jury zelve het onbevredigen de karakter van de uitslag der prijs vraag op de voorgrond stelt; wan. neer toch tot het toekennen van pre mies wordt geadviseerd, dan is het duidelijk, dat zulks iets anders In houdt dan een voorstel, dat de Ge meente onder vrijwel alle omstan. digheden zou dienen te volgen. Uit waardering voor de geleverde pres taties, welke in sommige opzichten inderdaad niet 2onder verdiensten zijn. heeft de Gemeente dit advies opgevolgd, maar zich daarbij uit. drukkehjk de bevoegdheid voorbe houden over de eventuele voortzet ting van de prijsvraag een nader be sluit te nemen. Zulks -lag; geheel in de lijn van het programma van de het kasteel te komen, cn bemerkt dan dat de comtesse met een ander zal gaan trouwen. Er volgen allerlei verwikkelingen met als resultaat, dat Jan teleurgesteld de wereld in trekt. Men hoort niets meer van hem en -hij komt pas jaren later teiug in zijn dorp, In dit spel „kregen ze elkaar niet" in tegen stelling met de meeste operettes, waar het slot altijd goed is. De regie is in handen van Otto Aurich. prijsvraag, waarin is neergelegd, dat de Gemeente wel vertrouwde op een voortzetting van de prijsvraag, maar deze nog van een nader besluit liet afbangen, te nemen na kennisne ming van de uitslag van het eerste gedeelte. Dit nadere besluit is genomen bij de behandeling van de begroting voor 1954, toen de Raad besloot de prijsvraag als een afgedane aange. tegenheid te beschouwen. Zoals ge zegd, hiermee bleef hij volkomen binnen de grens der hem toekomen de bevoegdheden. Weliswaar heeft de Jury geadviseerd tot voortzetting van de prijsvraag, doch dit advies kon voor kennisgeving worden aan genomen, aangezien de Jury tot het uitbrengen van zodanig advies ge nerlei bevoegdheid bezat; krachtens het programma had zij slechts te adviseren in technische en aestheti- sche kwesties. Is het B. en W. reeds niet duide lijk, waar het gemeentebestuur in gevallen als het onderhavige norma- liter niet zou mogen afwijken van een gevraagd advies, de stelling van eisers wordt te minder begrijpelijk nu het hier een ongevraagd advies geldt. Intussen voert deze stelling de prijswinnaars tot het standpunt, dat hun wederrechtelijk onthouden wordt: a. de in het uitzicht gestelde pre mies voor de besloten prijsvraag; b. een bedrag als honorarium als architect van het te bouwen stad huis. Zij hebben deze zaak voorgelegd aan de Permanente Prijsvraag Com missie met verzoek aan hen volle dige schadevergoeding toe te ken nen. Waar B. en W. op het stand, punt staan, dat de prijswinnaars mo gelijk wel teleurgesteld zijn in hun verwachtingen ook met de Ge meente Is dit het geval doch dat zij geenszins in hun rechten zijn te kort gedaan, menen B. en W, dat deze eis niet kan worden aanvaard. Op grond van het vorenntaande stellen B. en W. voor verweer te voeren tegen de ingestelde eis. (Advertentie l.M.) werken, maar in de afgelopen jaren gr0epen met de regering hierin niet was het tegendeel gebleken. Hij gaf vertegenwoordigd zou zijn. een uitvoerige uiteenzetting hoe de oplossing van de kwestie-Vijf Sluizen vier jaar lang was blijven liggen door de onwil van Vlaardingen om tot een oplossing te komen. Dat Rotterdam annexatie-gedach ten zou koesteren voor beide oevers van de Maas tot aan Hoek van Hol land, werd door hem tegengesproken. Dit zijn oude wens-dromen, die al weer in het vergeetboek zijn. geraakt. B. en W. bleven erbij: samenwerking met Rotterdam, Vlaardingen op een afstand houden. De heer A. Hoek (AR) kwam te rug op de kwestie van het inscha- (Or redactie behoudt dei het reeht ▼oor Ingezonden «tukken voor de2« rubriek te bekorten. Anonieme stukken paan In de prattenwndV. De meerderheid van de bevolking van de van. gemeente .Kethel is voorstander van een Wijkraad. De onlangs gehouden enquête wees dit uit: 70 procent stemde ,,ja". Mochten er nog inwoners zijn, die door omstandigheden geen formulier kregen thuisbezorgd, of die nog in het bezit zijn van met-ingevulde formulieren, dan kunnen zij zich alsnog aansluiten bij de meerderheid door hun „stem" te deponeren bij: C. Dubbeld, Kerkweg 12 of P. J> Beekman, Kerkweg 38. Het voorlopig comité zal uitge breid worden met enkele personen, zodat alle richtingen en alle gele dingen van dc bevolking dan ver legemvmrö:?d zullen zijn. Daarna zal een onderhoud met B. en \V. van Schiedam wordpn as "gevraagd, ten- pinda de kwestie te bespreken eP toe t» Ufclhen. P J. BEEKMAN. B. en W. hebben verklaard dat er wel een commissie maar geen raad zou komen, waarin de overheid dus geen zitting zal hebben en welke commissie B. en W. van advies kun nen dienen op vraagstukken de mid denstand betreffende. St Jacobs Gasthuis De uitbreiding van het St. Jacobs- gasthuis heeft de belangstelling van verschillende raadsleden gehad. Bur gemeester Peek, zelf voorzitter van het Regenten-college van Gasthuis heeft gisteravond het standpunt van de Regenten uiteengezet. Toen het St. Jacobs Gasthuis in 1934 overge bracht werd naar de B.K.-laan heeft men uit het Fabri-fonds een rente loze lening van 3% ton kunnen krij gen voor de bouw van het tehuis en de eerste inrichting. Daardoor is de huur steeds zeer laag gehouden kun nen worden, nl. ƒ20.per week, thans verhoogd tot ƒ21.Wanneer het Gasthuis nu uitgebreid wordt dan zullen de tarieven in de nieuwe afdelingen noodzakelijkerwijs ver hoogd moeten worden en dit is on aanvaardbaar. Het regenten-college zoekt dus naar mogelijkheden dat het Gasthuis uitgebreid wordt zonder dat een differentiatie in de tarieven nodig is. De regenten hebben overigens nog geen beslissing genomen inzake de uitbreiding, die op ongeveer ƒ700.000 wordt geschat. Het rijk draagt daarin 100.000 bij. Dc gemeente heeft dit Gasthuis uitgekozen voor uitbreiding omdat het Gasthuis het best geschikt is daarvoor, terwijl daar, in tegen stelling met de andere inrichtingen voor bejaarden in Schiedam, uitslui tend Schiedammers opgenomen wor den. B. en W. hebben verder ver klaard, dat indien de andere rust huizen tot uitbreiding zouden over gaan, het college een welwillende houding zal aannemen. Het Verkeer Dit wat betreft de algemene be schouwingen. Toen daarna overge gaan werd tot de artikelsgewijze be handeling kwam er een stroom van vragen Jos. Over het verkeer. De heer H. Komfeld (P.v.d-A.) drong aan op een buslijn van de I Gorzen naar het westen van de stad, l De tafeltenniscoropetitle verloopt spoedig en na enige weken zit de eerste helft er al weer op. Voorspellingen zÜn er nog niet te maken, want diverse stedelijke teams zitten nog met een zware concurrentie en een beslissing hebben zü nog niet kunnen forceren. PTTS heeft van deze teams nog de beste kans, al zijn diverse overige teams ook «iet kansloos. Dit betreft natuurlijk alleen de le teams van de Schiedamse verenigingen. In dc le klas kreeg NOAD het aan de kop gaande Carbon 4 op bezoek. Het scheelde heel weinig of Carbon had een puntje in. Schie dam achter moeten laten. Marijnen was in goede vorm en haalde 2 overwinningen voor zijn team bin nen. In zijn laatste party tegen Schuller kwam hij met de cijfers 2123. 22—24 net niet tot - winst. Vis en Meuldijk behaalden ieder een overwinning op van Straten. Beiden verloren echter in de 3e dus wel heel dicht bij een gelijk game van v. d. Linde. NOAD kwam spel. Er ging een. zucht van ver lichting door de Carbon-spelers, toen zij het dubbelspel wonnen en zo een krappe 6—4 overwinning behaalden. In de 2e klas waren de uitslagen TJSV 4—NAD 2. 7—3. Voor de 3e klas speelde PTTS tegen CB 3. Onze stadgenoten wonnen met 82. Alleen Bram Luteyn is nog niet in oude vorm en moest twee neder lagen accepteren. Wilton wan op bezoek bij Ge war o en speelde met 55 gelijk. Ook Wilton doet het dit seizoen niet slecht. Zij hebben tot nu toe nog een goede kans met de titel te gaan strijken. 3n deze kids werd verder nog gespeeld NOAD 3GAS 1 19—0; Carbon 7-— Wilton 2 55. In de le klas afd. R'dam boekte SCF weer een nederlaag, met 8—2 werd van VTR 1 verloren. Verdere uitslagen zijn. hier: TCK 3—Vanhes- sen 3 9—1; Ready 4Co-op X —9; Xerxes 8—TCK 4 55, in de 2e kias afd. R'dam. De nieuwe vereniging TSF, de buterend in deze klas heeft de af gelopen week de grootste nederlaag moeten incasseren, die in een wed strijd mogelijk Is. Zij verloren na melijk met 10—0 van Allan 5. Het ziet er dus niet naar uit, dat dit team dit seizoen al succes zal bee- ken. De overige uitslagen zijn: PHM 3—TCK 6 8—2; Ta va 4— NOAD 4 3—7; NOAD 5—HVO 4 5—5; PTTS 3—CB 4 2—8; NOAD 7 —VTR 3 4—6; CB 3—NOAD 6 2— PTTS die kampioen van Neder land is in de PTT bedrijfscompe- titie, mown m de voorronde deze titel ver" gen tegen Dordrecht. Het leek nisof onze stadgenoten gemakkelijke overwinning zouden gaan behalen want na vijf partijen stonden zij met 41 voor. Dor drecht kwam echter terug en eerst in het dubbelspel, dat een overwin ning voor onze stadgenoten ople verde werd er met 6—4 gewonnen. 15 Januari moeten onze PTT-spe- lers naar Eindhoven voor de vol gende ronde. Het competitie-pro gramma voor de NTTB voor deze week luidt: le klas Carbon 3TCK 1 30 Nov.; NOAD 1—SVA 1 30 Nov. in de Beurs. 2e klas Ready 1 Overschie 1 1 Dec. in de Beurs. Lafaroo 1Feyenoord 4 30 Nov„ Toonkunst Lange Haven. 3e klas PTTS—SVA2 29 Nov,. Plein Een dracht schuilkelder PTT. Xerxes 8 Wilton 1 29 Nov.; le klas afd. R'dam SCF 1—Telefoon 2 2 Dec. Cantine Schied„ Cart. Fabr.. 2e klas afd. R'dam TCF 1GAS 2 Kiveva v. Beverenstraat. Op de BK-laan voor pand 194 Werd dezer dagen om half zes de 16-jarige jongedame E. Z. uit de BK-laan door een auto aangereden, nadat zij eerst tegen een andere auto was opgelopen. Zij stak de BK- laan over maar lette niet op het verkeer en liep toen tegen het lin kerspatbord van de auto, bestuurd door de heer H. P. uit Schiedam. Een auto, bestuurd door de heer J. van W. uit Vlaardingen, die ach ter deze wagen reed, haalde in en reed het meisje, dat op de grond was gevallen, tegen de benen. Ze bleef bewusteloos liggen met een hersenschudding. Ze nep ook schaaf wonden gan de knie op. Bovendien werd haar bril vernield. Door de GG en GD werd zij naar het Gemeenteziekenhuis vervoerd, waar z« werd opgenomen. WAT GEEFT HET ST. NICOLAAS ZEGT DAM 40—42 - TEL. 68598 HEEFT HET Enorme sortering speel goederen voor iedere prijs voor iedere beurs. In de kleine foyer van gebouw „Musis Sacrum" aan de Lange Haven werd gisteravond de jaarvergade ring van de Katholieke Kring ge houden. De voorzitter, de heer N. J. van Baarle heette de aanwezigen hartelijk welkom. De verschillende jaarverslagen van secretaris en pen ningmeester werden goedgekeurd. De heren W. v. d. Vaart, J. Noote- boom en Th. v. Geerenstein, die aan de beurt waren om af te treden, werden herkozen. Over de viering van het tweede lustrum werd niet veel gesproken, zodat dit een vol gende maal op een vergadering nog wel ter sprake zal komen. De op komst van de leden was niet groot. Niettegenstaande de late koopuren in verband met het a.s. Sint Nieo- laasfeest, was de grote zaal van het "Volksgebouw gisteravond toch geheel gevuld met leden van de Vrouwengroep van de PvdA. De presidente mevrouw G. Bos heeft met een kort openingswoord de aanwezigen van harte welkom geheten waarna mejuffrouw R. dc Bruijn-Ouboter. secretaresse van de Vrouwenbond heeft gesproken over de leuze: „Van oorsprong verschei- Jen, maar één is ons doel" Mejuf frouw de Bruijn behandelde in haar rede het feit. dat alle vrou wen, toch allen hetzelfde doel moes ten beogen cn eenheid in hun doel moesten bereiken. Onder leiding van partijgenote Hellebrand is een spel opgevoerd ..De grote ontmoeting" met mede werking van een zangkoortje o.l.v. oartijgenote Kijsdorp, Ten slotte heeft het Muziekgroep- je „La Matinata" voor de muzikale omlijsting van deze, goed geslaagde avond, gezorgd. WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81. Bellen bü ongeval; G.G. en G,D„ Tuinlaan 80, teL 69290. Leeszalen: Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJT. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage: 2 en 8 uur: „De man met een mïllioen". Monopole: 2. 7 en 9 uur: „Avon tuur in de Zuidzee". Voorstellingen: Sportfondsenbad: 5.30 uur Sint Nicolaasfeest voor Schiedamse Reddingsbrigade. Arcade: 8 uur Algemene Leden vergadering van Katholieke Bond van Overheidspersoneel. Donderdag: Gebouw Rode Kruis: 10 uur verkoop van Welfare-goederen. Musis Sacrum: 9.30. 1.30 en 3.30 uur St. Nicolaasfeesten Wilton- Fijenoord. Arcade: 4 uur St. Nicolaasfeest van Personeelsver. W.EK, (Advertentie IM.) In een onbewoonbaarverklaarde woning aan het Spinhuispad werd g'stermiddag omstreeks twaalf uur oen brandje gemaakt door jongens van zes en acht jaar. Zij hadden wat stro en kurk aangestoken. De biandweer oj.v. brandmeester De Jager bluste het vuur met een slang op de waterleiding. Bij de Verenigde Glasfabrieken aan de buiten havenweg is gister middag om vijf uur brand ontstaan, doordatr twee kartonnen dozen en stiohulsels in brand raakten. De brandweer o.l.v. ir. S. Moester en brandmeester De Jager bluste het vuur met een slang op de water leiding. Gistermiddag om een uur ont stond er enige stagnatie in het treinverkeer doordat de brut* over de Schie, die opengedraaid was, niet meer precies sloot. Bij onder zoek bleek, dat er een steen lag tussen de sluiting, waardoor de stand van de rails verschilde. GEBOREN: Arnoldus, z. v. H. Jon- geneel en A. P. van Laarhoven; Eli zabeth W. F., d. v. L. Harpe en E- van Dijk; Wilhelmina, d. v. A. Poot en M. Groen; Peter, z. v. L. H. van der Stel en A. van der Horst; Maria E. c. L„ d. v. A- P. M. .Walbeek en J. E. Hendriks; Johannes, z. v. J. van den Bos en M. van Dijk; Goossen R„ v. J. Kant en S. Visser. OVERLEDEN: G. Campbell, 84 jr, weduwe van L. W, A. van der Vloed; J. Th, C. Kruse, 55 jr, weduwnaar van J. E- M. Vrauwdeunt. Grote keuze CASSETTES LEPELTJES TAARTVORKJES JAMPOTHOUDERS SERVETBANDEN SERVIESWERK ROTTERDAMSEDiJK 268 Onze stadgenoot, de heer H. de Groot, die bij zijn vader in de kap salon aan de Snellius-singel werkt heeft bewezen dat de Schiedamse kappers best nog een deuntje kun nen meeblazen in het concert der Eigaro's. Want op de heren-kap- wedstrijd die in Krasnapolsky in. Amsterdam is gehouden, heeft de heer De Groot de ere'-prijs, een gouden medaille weggesleept, voor de neus van 53 collega-kappers. In de Nieuwe Haven tegenover de Westerhaven is de botter Vosta van de heer S. J. L. uit Kethel ge zonken. Men heeft de havendienst gewaarschuwd in verband met da scheepvaart. „Ja, St. Nicolaas, er rijn wel en kele dames, die dit jaar ondeugend zijn geweest, maar ja zo heel erg was het ook weer niet". Dit zei mevr. A. N. Boterenbrood-Blanken, presi dente van de Nederlandse Vereni ging voor Huisvrouwen van de af deling Schiedam tegen St. Nicolaas, die gistermiddag op bezoek kwam bij de dames, die bij elkaar waren gekomen in „Mauson Westend" aan de Waranda. „Zo zo, zei de Goed- heiligraan, zo zijn de dames wel eens ondeugend, ja dit moet toch veranderen dit jaar, anders kom ik volgend jaar niet meer langs." Maar mevr. Boterenbrood had ook enkele dames, die wel goed opgepast had den. dit jaar. Voor enkele oude le- den had St. Nicolaas een speciaal presentje meegebracht. Overigens waren er voor alle dames cadeau tjes, dia zij zelf hadden gemaakt op knutselmiddagen. Onder het genot van een kopje thee met een koekje werd er gezellig gebabbeld. De pre sidente deelde nog mee, dat één van dc leden een belangrijke gift had gegeven voor de vereniging. De da me, die onbekend wenste te blijven, werd hartelijk dank gezegd voor dit mooie gebaar. De Sint in „Musis Sacrum" In „Musis Sacrum" aan de Lange Haven waren een groot aantal kin deren van personeelsleden van ./Wilton-FIjenoord" bijeengekomen om daar ook het St, Nicolaasfeest te vieren. De „oude baas" had voor ieder kind een leuke verras sing in de vorm van tafeltjes, stoel tjes, treinen, hijskranen en emmer tjes, die door de vader* zelf op de fabriek waren gemaakt. Dolgelukkig namen de jongens en meisjes de mooie" cadeaux in ontvangst. Na tuurlijk waren er een paar ondeu gende kinderen, die bij de Sint moesten komen om hem te beloven voortaan beter naar Moeder té lui steren. Het „Nederlands Revue- en To neelgezelschap" voerde op het to neelstukje „Sjors en Sjimmie bij Ali Baba en de 40 rovers". Dit spel werd vlot en leuk opgevoerd -en hield de kin deren een poosje In spanning. Sjors en Simmie, de twee hoofdfiguren in dit stukje oogstten veel succes met hun afwisselende belevenissen. De leider van dit groepje is de heer H. Straeder Iedereen heeft bijzonder genoten van deze feestmiddag bij St. Nicolaas, In totaal zullen 2SOO kinderen deze St. Nicola asfeesten kunnen bijwonen. De 11-jarige M, v. d. M. uit de Louise de Colignystraat was gister morgen wat 1 aai van huis gegaan, zodat hij zich moest haasten om tij dig op school te zijn. Hij reed ech ter zo hard met zijn fiets, dat hij in de Marconistraat tegen een be stelauto botste, omdat hij geen voor rang verleende. Er brak een stuk van een van zijn tanden af en hij kreeg een gezwollen lip. Door de G.G. en G.D. werd hij behandeld en naar huis gebracht. De auto en de fiets werden licht beschadigd, Ten nadele van de 12-jarige W. E. H. van de Warande werd een rij wiel ontvreemd dat hij aan de Wm. de Zwijgerlaan had staan. Het rij wiel was afgesloten geweest. 19.130 voor de Kruisverenigingen De huis- en straatcollecte voor de Stichting Kruiseoilecte van alle ge zindten, die de afgelopen week werd gehouden, heeft een bedrag van 19,130.opgebracht. Kosteloze inenting Op Vrijdag, 3 December 1954 d«* namiddags van 2 tot 3 uur bestaat gelegenheid tot kosteloze inenting tegen diphtherie of tegen diphtheria en kinkhoest gecombineerd voor niet schoolgaande kinderen van I jaar en Ouder in het gebouw van d« G.G. en G.D. Tuinlaan 80. Expositie Kon. Tiki-vlot Morgen geopend voor publiek? Wanneer alles verder meezit, zal het Kon Tiki-vlot morgenochtend voor het publiek te bezichtigen zijn. Men is er in geslaagd de gebroken masten door andere te vervangen en 2odra deze op het - parkeerter rein voor de Rotterdamse Schouw* burg aankomen, wordt met het op zetten van de tent begonnen. Spelers vergaderen vanavond De moeilijkheden wat, betreft d« voormalige NBVB-cïubsDen Kaag en Rotterdam zijn nog steeds niet van de baan. Vanavond zullen spe lers en bestuursleden van beide clubs, en waarschijniij'k ook de heer Joosten in Boslust in Den Haag bij eenkomen om te pogen tot een be vredigende oplossing te komen, r

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1