C De verrassing: URSUS slaat de koploper Het Noorden met 4-2 Derby Demos-SFC afgelast D KOERIERSTERS Motorclub'ers liepen te puzzlen in oud-Schiedam Ook athletiek en honkbal leverden succes op Een lieve „Schoonmoeder uit Duizend55 Flinke Jongeman Maandag 13 December 19S4 HET LAGER VOETBAL Martinit stevig aan de kop! Noor dan-Ursus 2-4 SVDPW-Ilurri- Canes 3-0 Hellevoetssluis- Martinit 0-1 DHS-Geluksvogels 2-1 GTB-Melissant 2-0 Uitstalling bleek tè verleidelijk AGENDA Een lesje in stadskennis! TWEE LUSTRA BIJ SVV Een geanimeerd gesprek Vissen namen een snipperdag Burgerlijke Stand Vrolijk mysterie Van Kunst na Arbeid Avonturiers Volleybal: Weer 't volle pond voor SVC Korfbal: Schiedam klopt USV met 4-2 Hockey: Spirit-heren beneden peil Maar de dames ivonnen Dc Spangenbode 30 jaar St. Nicolaas bij Politie-jeugd SCHIEDAM aank, likeurstoker wijnkopersknecht Schiedamse Melkzuur Fabriek verse meik, GEMEENTE SCHIEDAM Wat U niet op school hebt geleerd Niettegenstaande het slechte weer van Zaterdag, zijn er toch nog tame lijk veel voetbalwedstrijden doorgegaan en het is gisteren voor Schiedam geen slechte dag geworden. Op de eerste plaats is de 3—0 overwinning van. SVDP1V op Hurricanes in 1 A wel vermeldenswaard. Deze overwinning Is wel enigszins geflatteerd, aangezien Hurricanes geen tegenpunt heeft kun nen scoren. Doch door deze overwinning zyn onze stadgenoten van de 7e plaats opgeschoven naar de vierde plaats, en hebben nu 9 punten uit 1 wedstrijden. In deze afdeling ging verder alleen nog de wedstrijd Nestoro- Noorderkwartier door. En Noorder kwartier, dat reeds zo geruimen tijd onderaan de lijst stond boekte een 31 overwinning, waardoor het de laatste plaats heeft overgedragen aan A.V.O. In 1 E kwam echter de grote ver rassing van de dag, Ursus heeft kans gezien om koploper Het,Noor den, op eigen terrein nog wel, de eerste nederlaag van het seizoen .toe te brengen. Bravo zo jongens, Deze overwinning krijgt een bekro ning door opschuiving op de rang lijst van de 8ste plaats naar de vierde. Nu volhouden om weer met te 2akken. Alleen de wedstrijd Progress-Dilettant ging in deze af deling door welke in een gelijk spel eindigde, I1, De derby Demos—S. F. C. had we gens terreinafkeuring geen door gans- Dilettant heeft nu eveneens ais het Noorden 14 uit 9. Twee zware concurrenten voor de rest van de competitie. Martinit heeft het blijkbaar, zoals ■wij reeds verwachtten, in Helle- voetsluis niet zo heel gemakkelijk gehad tegen de club van deze naam. Een magere 10 overwinning zegt voldoende. Met 16 uit 10 staat Mar tinit nu stevig aan de kop in 1 C- SchiedamRCR/DKS vond geen doorgang, zodat Schiedam zijn po sitie op de ranglijst niet kon ver dedigen. Het is nu met 11 uit 9 naar de vierde plaats afgezakt, aangezien Sportvogels door de 3I overwin ning op Germinal 13 uit 10 hebben en opgeschoven zijn naar de tweede plaats. Eureka won van Saturnus en heeft 12 uit 9. zodat Sportvogels cp de tweede plaats en Eureka op de derde plaats terecht zijn geko men. Wellicht heeft Het Noorden op eigen terrein gisteren onze stadge noot Ursus te licht aangeslagen en met de overtuiging van wel te zul len winnen de krachten willen spa ren voor een zwaardere wedstrijd. Hoe het zij, Ursus heeft van met af, alle zeilen bijgezet om zo nodig de huid zo duur mogelijk te ver kopen. En door dit systeem van 2ich niet gewonnen geven, is Ursus erin geslaagd een 3—0 overwinning te boeken, en kan er zich op beroemen de koploper op eigen terrein, de eerste nederlaag van dit seizoen toe gebracht te hebben. Het eerste doel punt ontstond reeds na tien minu ten spelen. Een Schiedanase aan val kon slechts afgeslagen worden ten koste van een hoekschop. Deze hoekschop goed genomen werd door linksbuiten Holst in een doelpunt omgezet. 01. Het spel verdeelde zich nu over beide speclhelften en moesten bei de verdedigingen steeds ingrijpen. Wederom waren het de Schiedam mers die met een aanval succes hebben toen kort voor de rust v. d. Rol op keurige wijze doelpuntte. 0—2. Voor de rust kwam er geen ver andering in de stand. Na de thee kwamen dc gastheren wat meer in de aanval, aangezien Ursus nu tegen de felle wind in speelde. Hoewel Ursus nu zich wat meer in de verdediging terugtrok, bleef Het Noorden een flauw par tijtje voetbal geven, al slaagde het ev in een tegenpunt te scoren, 12. Ursus liet zich echter niet ontmoe digen en ging in felle tegenaanval over. Kort hierop gaf linkshalf Gee- ve een keurige scherpe voorzet, welke door Huigen in een doelpunt wordt omgezet. 13. Ursus bleef hierna aanvallen en wel met succes want het vierde doelpunt komt wederom van de voet van Huigen. 14. Te laat komt Het Noorden wat krachtiger opzetten, doch slaagt er in met slechts een doelpunt de achter stand te verkleinen, zodat Ursus met een verdiende 42 overwinning huiswaarts gaat. S. V. D. P. W. heeft het gisteren nog getroffen, dat het de wedstrijd om half tien kon beginnen, zodat men bij deze wedstrijd weinig of geen last van regen heeft gehad. En men heeft aan de Parallelweg kunnen juichen, want met een 03 nederlaag werd Hurricanes naar huis gezonden. Deze overwinning beeft en bij zondere waarde omdat S/V.D.P.W. nu 9 punten uit 7 wedstrijden heeft en daardoor van de 7e plaats naar de vierde verhuisd is. Voor de rust, toen de gastheren tegen de wind in speelden, ging het spel gelijk op en zag Hurricanes geen kans uit het windvoordeel, profijt te trekken. S.V.D.P.W. moest wel op baar hoede zijn, doch de verdediging hield goed stand. Vooral het werk van doelman v. d. Berg was gisteren bijzonder goed en hem komt alle eer toe de score voor de rust blanco te hebben ge houden. Na de thee, de stand was nog blanco, kwamen de Schiedammers met de wind in de rug duchtig op zetten. doch de verdediging van Hurricanes gaf geen krimp. Na een haif uur kwam na grote druk het eerste doelpunt tot stand door een voorzet van v. d. Wind; midvoor Feijen kwam vrij voor doel en scoorde onhoudbaar. Na deze opening zakte de ver dediging van Hurricanes af. Nog ceen vijf minuten later was bet wederom Feijen, die dc doelman het nakijken gaf. terwijl drie minu ten later dezelfde speler na een so loren, het derde doelpunt scoorde. Het is voor onze stadgenoten een zwaar bevochten overwinning ge worden, een overwinning drie mi nuten voor het einde tot stand kwam uit een strafschop welke Martinit voor het vloeren van de rechtsbin nen. werd toegekend. Als excuus kan wellicht worden aangevoerd, dat op het spekgladde veld geen behoorlijk voetbal moge lijk was. Voor de rust hadden de gas ten het wind voordeel, doch Helle- voetsluis verdedigde met man en macht. De gastheren bleken op eigen terrein beter thuis dan Martinit. want de ver aangegeven ballen door de verdediging aan eiger. voorhoede waren niet van gevaar ontbloot. Dc Martinit-voorhoede combineer de wel aardig, doch het vette veld Na de thee werd de toestand nog slechter. De regenvlagen maakten dat het veld een grote modderpoel met plassen werd, zodat van behoor lijk voetbal geen sprake meer was. Martinit speelde nu tegen wind in, zodat de voorhoede van de tegen partij gemakkelijker hun aanvallen opzetten, doch de verdediging hield stand. Vlak voor het einde kwam nog een tegenaanval van Martinit en werd de scoringskans door ongeoorloofd vloe ren, aan Martinit een strafschop toe gewezen, welke, goed genomen, de overwinning betekende. Van het begin af lïfet het zich aan zien, dat DHS niet van zins was om zich opnieuw te laten kloppen. Zij vielen onstuimig aan, maar de ver dediging van Geluksvogels wist voorlopig nog van geen wijken. Daarentegen werd van tijd tot tijd de DHS-keeper aan de tand ge voeld, maar ook deze was op zijn post. Na 20 minuten brak Jac. Kers- semeijer door, doch zijn harde schot kwam tegen de paal. Dit was even wel uitstel van executie, want even later kopte hij de bal door naar Kuypers, die hard inschoot. Vijf mi nuten later maakte v. d. Wint er op een mooie manier 20 van. Met deze stand brak de rust aan. Daarna was het terrein vrijwel on bespeelbaar geworden en Geluks vogels trachtte de achterstand in te lopen. De geel-zwarte-verdediging was echter in prima conditie en gaf weinig kansen weg. Toch gelukte het hun om acht minuten voor tijd de eer te redden, maar verder liet DHS het niet komen. Het vierde elftal handhaafde zich op de bovenste plaats door een goe de 71 overwinning op EDS 4. Door de nederlagen die GTB de laatste tijd te slikken heeft gekregen waren de Schiedammers in een be- nauwde positie geraakt. Het elftal tegen Melissant werd daarom gron dig gewijzigd in de hoop op beter succes te boeken. GTB zat direct voor het vijandelij. ke doel. Reeds na drie minuten, spe len kwam uit een voorzet van rechts de bal bij de linksbuiten, die feilloos inschoot, 1—0. Melissant, wakker ge schud, zette daarna de GTB-verdedi- "gïng onder hoogspanning, maar deze wisten, zij het dan ten koste van vele corners, hun doel voor doorboring te behoeden. Na de rust waren de elftallen vol komen aan elkaar gewaagd en beide doelen verkeerden om beurten in gevaar. GTB zwoegde om de voor sprong te behouden. Na twintig mi. nuten moest de spil van GTB zich laten vervangen en de invaller smaakte het genoegen kort daarna uit een voorzet van rechts de stand cp 20 te brengen. Wat Melissant daarna ook probeerde, cr was geen doorkomen aan en zo bleef het 20, waarmede GTB dc twee kostbare puntjes in Schieda; wist te houden. WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bij ongeval; G.G. en G.D., Tuinlaan 80, tel. 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Gemeentemuseum 8 uur." Lezing over Russische literatuur. Bioscopen: Passage; 2 en 8 uur „Manou van de Bronnen". Monopole: 2, en 9 uur: Despe rado's van de Doden-rivier". Zaterdag werden een tweeling van oor de politie jaar en een ei» dito bal maakten het goed afwer- elfjarig vriendinnetje aangehouden, ken onmogelijk, omdat zij uit de HEMA een etuitje Toen de rust aanbrak, was de met potloden en een vulpen hadden stand nog blanco. I meegenomen. De puzzle-lcop-tocht, wdke voor Zaterdagavond was uitgeschreven door dc Motorclub Schiedam, had plaats op dezelfde wijze als bij motor- en autopuzzlctochten en was heel aardig georganiseerd. Met een tussenpoze van één minuut startten de deelnemers. Zü liepen niet als „kippen" achter elkaar aan, want het te lopen parcours was In drie verschillende richtingen uitgezet, zodat de deelnemers telkens onderweg concurrenten tegen kwamen. Het niet te vertrouwen weer was wellicht de oorzaak, dat het aantal inschrijvingen, beneden dc verwach ting is gebleven. Toch meldden zich nog 48 deelnemers aan. waarvan 22 lid waren van de motorclub. Eén der inschrijvers kwam zelfs uit Lich tenvoorde. In ieder geval was het een leer zame tocht. Want zeer veel Schie- In de winter denkt iedereen by 't horen van de naam SVV aan voetbal- Zeer begrijpelijk. Doch naast deze wintersport worden bij SVV ook zomersporten, zoals honkbal en athletiek, beocjend. Nu waren de SVV- laden met fmn dames Zaterdag in Tivoli op een coniactavond by een, be doeld ais sluitstuk van de zomersporten. Athletiek is een zeer oude tak van sport en SW mag er zich op bogen deze sport dan ook reeds 25 jaar te beoefenen. Dit jaar was dus voor deze afdeling een „zilver" jaar Honkbal wordt in Nederland nog niet zo lang beoefend, doch de afde ling Honkbal van Schiedam vierde dit jaar toch het eerste lustrum. Een en ander memoreerde zaterdag avond de heer W. Hooghuis in zijn openingswoord op de contactavond. Het tweede en derde negental van de Honkballers behaalden dit jaar het kampioenschap cn het tweede promoveerde van de 4c naar de der de klasse. Ook in dc Athletiek heelt SVV geen slecht figuut geslagen. In hei „zIIvt— - rizoan heb aal de deze af dol in? 1 kampiuenschrt» van de Nat Pdrktoop te Leiden de PPW wand^'con tc Gouda, bc- mis nog Van dc Rotterdamse V -ft De e-ock van SVV. A. Kor>< oehoori niet .-Peen tot de ciacks op de 5000 metv.r. oD^n hu was winnaar te Hil versum van ae zilveren Maple leaf; won te Rotterdam dc 10 km kamp en behaalde het kampioens schap in de B-klasse. Spreker was ervan overtuigd, dat, indien op deze weg zou doorgegaan worden, SVV een „bijzondere naam" zou verwerven. Na dit officiële gedeelte begon de pret. En ook nu bleek weer, dat de SW'ers behalve tot „sport" ook wel tot andere dingen in staat waren. Want op deze soirree dansante trad een Hawaiian band op van eigen le den. Voorts lieten zich in de loop van de avond nog horen een mond- aecordeongpzelschap en een band gevormd door pure SVV'ers, terwijl Chris Osterholt met enkele zang nummers bewees, ook wel tot iets anders in staat te zijn dan tot voet ballen. De eigen leden en bandjes traden als intermezzo op. tussen de num mers van het Amateur Toneelgezel schap „Amicitia" en van de mani pulator Pcrplexita. Het is dan ook, een oer-gezcllig intiem entre nous-tje geworden waar de echte SW-sfeer heerst*. dammers, die dachten hun stad te kennen, zijn Zaterdagavond voor problemen komen te staan. Zij heb ben kunnen merken, dat b.v. in de toch al uiterst smalle verbindings gangen in het Broers vest nog weer ..spleten" te vinden zijn. die weer voor verbinding naar een andere steeg zorgen. Ook het stuk oud- Schiedam achter de Schie bij het Zakkendragershuisje, Achter de Teerstoof enz, bleek voor velen niet alleen „nieuw" te zijn, doch lever den de nodige moeilijkheden. De controle was perfect; dc deel nemerskaart vermeldde tijd van vertrek, zodat bij elke controlepost nagegaan kon worden ol men al of niet over tijd was. Het gehele par cours kon in 1 uur 40 minuten gelo pen worden. Van de „solo-lopers" kwam ae heer C. Spermon (M.C. Schiedam) voor de eerste prijs in aanmerking. Hij bad slechts 1 strafpunt. Zijn clubgenoot C. Wassenaar liep 2 straf- punten op. Als derde volgde W. Jor- dens uit Rotterdam met 9 strafpun- ten. De heer A. v. d. Zanden uit Lichtenvoorde had eenzelfde aantal strafpunten. In de duo-klasse kende het echt paar Flasza de weg het beste en kwam met drie strafpunten voor de eerste prijs in aanmerking. Tweede werd bet echtpaar Cleveringa even eens met 3 strafpunten, terwijl de derde prijs zal worden toegewezen aan dc dames Bijl en v. d- Burg. Op 24 December a.s. zal in café Tbalia aan de Rotterdamsedijk des avonds om 8 uur dc prijsuitreiking plaats vinden. Zondagmorgen vroeg had er op de BK-laan. die door de ijzel spie gelglad was geworden, een aanrij ding plaats. Een personenauto, door de gladheid onbestuurbaar gewor den. reed tegen een stilstaande vrachtauto aan De 29-jarige machi nebankwerker J. N, v, d. V, urt Tchiedam. die in de bak van de vrachtauto stond, werd door de schok eruit geslingerd. Hoewel aan het hoofd gewond, kon hij nog zelf naar het Gemeenteziekenhuis lopen om zich daar te laten verbinden. Op dc Singel stond Zaterdagmid dag de 60-jarige dame P. B. uit Maassluis naast haar fiets te praten met een vriendin. Zo geanimeerd was het gesprek, dat beide dames niet merkten, dat een achteruitrij dende auto naderde. Mevrouw P. B. xverd aangereden en bekwam enige lichte verwondingen. Ne in het Gemeenteziekenhuis verbonden te zijn, kon zij haar weg vervolgen. Al hadden de vissen een „snipper dag" wegens de kou, de SKV „Het Baarsje" ging toch weer vissen in de Bomhaven, maar de vangst was slecht. Gevangen werd totaal 2164 gram. De prijzen zullen met Kerst mis worden uitgereikt, waarbij de heer A. Etman dan een grote tulband in ontvangst mag nemen wegens de grootste voorn (193 gram) als extra prijs. Geen toestemming voor 't Zwembad in Ketbel? \V(j hebben vorige week geschre ven, dat "Woensdagmiddag j.l. de eerste paal geslagen zou worden voor het nieuwe zwembad ïn Ke- thel, maar dat dit niet heeft kunnen doorgaan wegens het fleit, dat er een vergunning ontbrak. Het ziet er nu echter naar uit, dat het nog wel even zal duren voor dat deze paal geslagen zal worden. Van de zijde van de afdeling voor_ lichting van het Ministerie van We deropbouw vernemen wij namelijk, dat er voor de bouw van dit gemeen telijke zwembad door het Rijk nog in het geheel geen toestemming is ver leend. Nu komt de departementale com missie, die alle voorgenomen bouw werken onder de loupe neemt, maar eens in de maand bijeen en het zal de vraag zijn of het zwembadproject wel op de eerstvolgende vergadering in Januari behandeld kan worden. Dit betekent dus een aanzienlijke vertraging. Daar komt nog bij dat .enkele weken geleden door de mi nisters van Sociale Zaken en Ge zondheid bekend is gemaakt dat de bouwcontingenten voor dergelijke objecten in 1955 bijna is opgebruikt. GEBOREN: Johanna H„ d. v. A. S. v. Oorschot en J. H. Hacsakkers; Johanna G. F., d. v. M. Verhoef en F. Kaïn, OVERLEDEN: C. M. van Merwijk, 35 jr, vr. van A. J. Hertog. Kunst door Oefening: In de moppen-blaadjes, in de rommannetjes en ook In dc toneel-literatuur is de figuur van de schoonmoeder bij traditie er een waar alle giftige pijlen op losgelaten kunnen worden en een mikpunt van alle grapjes. Maar de Schiedamse Toneelvereniging „Kunst door Oefening" heeft Zaterdag avond in Arcade voor de afwisseling eens de bordjes verhangen en een buitêngewoon zachtaardige en lieve schoonmoeder op de planken gebracht, Het was met recht een „Schoon- moeder uit Duizend". Heel aardig uitgebeeld door mevr. J. dé Bruin, kreeg zij direct de sympathie van de goed gevulde zaak zelfs van de aan wezige schoondochters. Het was een aardig, vrolijk stuk dat Kunst door Oefening op het re- pertoir heeft genomen en ook het spel was, onder leiding van regis seur P. de Bruin 2eker niet slecht. Kennelijk geen beginnelingen die op de planken verschenen. Het publiek beloonde de spelers en speelsters niet alleen roet applaus maar het daverende gelach dat her- haelde malen het spel onderbrak toonde dat men zich best amuseerde. Trouwens vele scènes, vooral die, waarin het oude „suikeroompje" uit gebeeld door de heer H, van Gulik, oma lessen in het pootje baden geeft waren dol-vermakelijk. Ook regis seur P. de Bruin, m de rol van de stotterende huisbaas had de lachers op z'n hand. Mevr. A. Boender in. de minder sympathieke rol van schoon dochter verdient nog vermelding hoewel we er bij moeten zeggen dat ook de andere rollen naar behoren waren vervuld. De avond werd geopend door de voorzitter de heer J. F. Blazer.die ock het gezellig samenzijn na afloop leidde met medewerking van de KD.O.-band. De Schiedamse Arbeiders Toneel vereniging .Kunst na Arbeid" heeft Zaterdagavond in. het Volksgebouw aan de Tuinlaan een goede opvoe ring gegeven van het toneelstuk „Als de klok waarschuwt", een vro lijk mysterie in 4 bedrijven van Ft. en C. H. Feenstra. Dit geheimzinnige, spel voert ons naar een nog geheimzinniger kasteel in Friesland, waar een gepension- neerd kapitein met zijn vrouw en dochter hun intrek nemen. Om het kasteel doen allerlei vreemde ge ruchten de ronde. Er zou al eens iemand gestorven zijn, toen de ge wichten van de oude klok op de grond vielen. Bovendien is daar nog de zonderling Sinne, die in hei poortwachtershuis woont en zo nu en dan als .een spook opdoemt. Het geheel werd vlot naar voren gebracht en de talrijke aanwezigen hebben voortdurend in spanning ge zeten. Een hartelijk applaus na af loop beloonde de tonelisten voor hun spel. De regie was in handen van de heer A. van Rosmalen. De voorzitter, de heer W. Focke had de avond geopend. Het Costaricaansc scnip „Aello", dat ïn de nacht van Zaterdag op Zondag uit St. Vincent in Schie dam aankwam had twee versteke lingen aan boord,. Het ..waren -jeug dige Portugezen, die geen cent op zak hadden cn uit avonturenlust, maar ook om eens een goed maal te krijgen, zich aan boord verstopt hadden. Zij werden door de vreem delingenpolitie in Schiedam mee gebracht en zullen met hetzelfde schip weer naar St. Vincent terug gaan. Het is overigens niet de eer ste maal, dat zij voor verstekeling hebben 'gespeeld. De vorige maal was het echter een Italiaans schip, dat gastvrijheid heeft moeten ver lenen. Voor de competitie van de Ne derlandse Volleybal Bond behaalden de drie SVC-zestallen, in eigen zaal spelend, wederom de volle winst uit hun wedstrijden. SVC 1-dames won met 3—1 van een door invalsters verzwakt Tenaco. Gezien hun capaciteiten speelden dc SVC-sters echter lang niet productief genoeg en het plaatsen kan zeker beter. De 3e game konden, de Tena- ca-dames op hun naam brengen, pröiiterend van het feit dat de Schie. damse meisjes er even totaal uit waren Heren 1 ondervond meer tegen stand van de Schiedamse Politie dan misschien werd verwacht, maar slaagde er tocK in het SPSV-zestal met 31 te kloppen Heren 2 won zonder al te veel moeite van Nestoro 2 en wel met 31, Zal Hermandad 2, dat tot nog toe al zijn wedstrijden won. Vrijdag a.s. een einde kunnen maken aan de overwinningenreeks van SVC 2? In ieder geval is dit voor het SVC-zestal de kans zich voorlopig van zijn enige concurrent voor de titel te ontdoen. Een spannende wedstrijd is hier ech ter wel te verwachten. De korlbaloogst is weer uiterst mager, maar er zyia dit weekend toch twee wedstrijden gespeeld. Dat de wedstrijd Schiedam—USV daar bij is, lag in de lijn der verwach ting, omdat het terrein van de rood-zwarten van uitstekende hoe danigheid is. Niettemin werden er hoge eisen aan het technisch kun nen van de dames en heren gesteld, want de regen maakte veld en bal uiterst glad. Hoewel er geen dui delijk overwicht bestond, waren onze stadgenoten doorlopend wat sterker. Zeker waren zü schotvaar- diger, althans in eerste opstelling. D. Vermeulen zorgde er voor, dat binnen, een kwartier een 2—0 voor sprong was bereikt via een door loopbal en een treffer van ver. Tot na de rust bleef het daarbij, maar toen zag D. v. d. Maas kans de score tot 30 op te voeren. USV liet daarna de gelegenheid niet voorbijgaan om gebruik te ma ken van een verdedigingsfout (31), -maar dit succes werd weer teniet gedaan toen J v. d. Kooy de stand op 41 bracht. Toch kwa men de Rotterdammers nog een maal terug (42) en met deze stand kwam het einde. Schiedam heeft door deze overwinning zijn aanspraken op de eerste plaats weer wat verbeterd. Zaterdagmiadag speelden de Schie- dam-junioren tegen Spangen A in Rotterdam. De thuisclub trok ech ter aan het langste eind. Het werd 20 voor de Rotterdammertjes, Zowel het eerste dames- als het eerste herenelftal van Spirit speel de gisteren thuis tegen S.V. '35. De heren voelden zich waarschijnlijk niet erg thuis op het zeer gladde en drassige veld, want de prestaties bleven ver beneden het normale peil. S.V. '35.voerde gedurende de gehele wedstrijd de boventoon en het is uit sluitend aan het prima werk van de Spiritkeeper en -verdediging te dan ken, dat de nederlaag niet groter ge worden is dan 3—0. Direct bij het begin nam S.V. al het heft in handen, alhoewel zij voor de rust slechts een 10 voorsprong konden bereiken. Na rust gaf het vooral technisch beter spel van dc tegenstanders de doorslag op dit slechte terrein en de score werd tot 33 in het voordeel van S.V. '35 op gevoerd. De dames deden het gelukkig be ter. zelfs zo goed, dat zich hier juist een omgekeerd beeld van de heren wedstrijd vertoonde. Spirit was, on danks twee invalsters, aanmerkelijk in de meerderheid, hetgeen reeds in d eerste helft tot uitdrukking kwam in twee doelpunten van respectieve lijk B. de Jonge en C. Janse. Na de rust vertoonde het spelbeeld geen verandering en eerste nadat D. Hoenderkamp nog tweemaal de S.V.- keepster had gepasseerd, 4—6, kwam het toch wel verdiende tegenpuntje voor d S.V.-dams met wlke stand 4- het eind kwam van deze aardige wedstrijd. Andere uitslagen waren: Heren: Spirit II—RBC II 0—1; Spirit III HES III 0—2. Het ging er Zaterdagavond gezel lig toe in gebouw „Musis Sacrum", aan de Lange Haven, waar de Post duivenvereniging „De Spangenbo de" uit Rotterdam-West het 30-jarig bestaan herdacht met een uitstekend geslaagde feestavond. De voorzitter, de heer A. Zuid- geest heette de aanwezigen welkom en bracht dank aan de feestcom missie voor het vele werk, dat er verricht is om de feestcommissie voor elkaar te krijgen. Aan het programma werkten me de Mathieu NiënS met zijn hammond orgel, de bekende Belgische sterren Helma en Se'ma, de Notenkrakers. Les deux Cheries met hun accor deon. Henk Elsink, pianist en Frans Vrolijk. De conferencier was Jaap Tas. De leden hebben ongetwijfeld een goede avond gehad. Na afloop was er een geanimeerd bal met medewerking van „The Rhythm Aces". Hoewel wat laat bracht St. Nicn- laas Zaterdagmiddag nog een bezoek aan Schiedam. In gebouw „Arcade" aan de Lange Haven bezocht hij de kinderen van de reserve-politie van Schiedam. Het was het 6e St. Nicolaasfcest van deze politieman nen, Het korps telt 55 leden. De oude Sint-met zijn knecht kwam per koets aan en werd al direct en thousiast toegezongen door de meis jes en jongens. Voor ieder kind had de Sint iets meegebracht en natuur lijk werd dit bijzonder op prijs ge steld door de knapen en meisjes. Er werden verschillende liedjes ge zongen o.l-v. Tante Riek, die ook het St. Nicolaasverhaal vertelde. Ledereen luisterde aandachtig naar dit prachtige verhaal. Ook de goo chelaar. die allerlei voorwerpen wegtoverde had de volle aandacht van de jongelui. Met droefheid geven wij kennis, dat na een langdurig ziekbed, zacht en kalm, voorzien van de H.H. Sacra menten der Stervenden is overleden, onze lieve Vader, Behuwd- en Grootvader en Oom, de heer HERMANUS J. M. SCHRIJVER Weduwnaar van Maria J. Lammerts ir de ouderdom van 78 jaar. Schiedam: F. J. G. SCHRIJVER M. E. C. SCHRIJVER—VAN DE KAMP Gorkum: M. J. A. VAN STEENDEREN— SCHPvIJVEIt J. VAN STEENDEREN Schiedam: J. H. U. SCHRIJVER E. M. SCHRIJVER Rotterdam: Eerw. Zuster EDVARDINA fr. Edmonton. Canada: H. H. J. SCHRIJVER J. SCHRIJVER—SWARTJES G- H. J. SCHRIJVER J. SCHRIJVER—HEYNSBROEK Schiedam: H. J. SCHRIJVER J. SCHRIJVER—BEINING TH. L. J. SCHRIJVER en kleinkinderen, Schiedam, 11 December 1954 Rotterdamschedijk 282, Maandagavond 8 uur Rozenkransgebed ten sterfhuize De H.H. Uitvaartdiensten, waarbij u beleefd wordt uitgenodigd, zullen gehouden worden Dinsdag 14 De cember a.s. in de Parochiekerk van O.L.Vr. van de AUerh. Rozenkrans, Singel. De stille-H.H. Missen te 7 en 7.45 uur en de gezongen H. Mis van Requiem te 10.30 uur. waarna de begrafenis vanuit de kerk op de R.K, Begraafplaats te Schiedam. Bij te Schiedam gevestigde distilleerderij, likeurstokerij en wijnhandel kunnen direct of later geplaatst worden en een 3p de hoogte van het vak. Brieven met uitvoerige inlichtingen en onder opgave van laatst verdiend salaris onder no. S 269, bureau van dit blad. ca 2720 jaar gevraagd voor expelditie en eenvoudig administratief werk. Persoonlijke aanmelbin^ ton kantore: Voor onze consumptiemelk vla, pap, yoghurt gebruiken wij uitsluitend van Hollandse koeien Per 10 December 1954 zijn de navolgende nummers uitge loot van de 4 Lening 1952 (Burgerzinlening) tot een to taal-bedrag van 67.000.— 11 27 32 40 41 53 62 72 108 138 250 288 295 316 324 340 360 370 419 425 452 515 529 533 542 589 641 658 715 758 759 814 859 871 838 907 931 935 939 952 973 1038 1145 1185 1186 1201 1236 1249 1264 1323 1328 1378 1394 1406 1427 1462 1476 1479 1515 1557 1608 1615 1668 1750 1826 1850 en 1868. Hoeveel automerken kent U uit Uw hoofd? Dat zijn er heel wat, is het niet? Welnu, die hebt U niet op school geleerd! Door regelmatig in dagbladen te adver teren werden de automerken alom bekend. Dit geldt voor iedere zaak, voor ieder merk, waar oordeelkundig voor wordt geadverteerd. Bedenk, wat dagbladreclame vermag! „De Schiedammer" brengt de naam ER IN! Te koop aangeb. Losse stoelen, 4 stuks met beige stof, 4 stuks met groe ne velours, 6 stuks met beige stof, tegen lage prijzen bij Plate, Gr. Markt 19—21, Schiedam. Diversen Dames! Permanent Wava v.a, 6.— tot 32.50. Nieuw ste modellen. Watergolven 2.50. Modelknippen f l.~. Jac, v, Kalker, Maisori „Mo dern", Hoogstraat 53, tel, 69750.- Ronde glasplaten, schuif- ruiten, glas in lood, geslepen suite-deuren, toiletspiegels, etalage-glasplateri autorui ten enz, levert U Loopik's Glasindustrie, Boterstraat 39, Telefoon 68945. Zijn uw schoenen te klein? Wij vergroten ze met da nieuwste vergrotingsinstal- latie. Schoenrep.bedrijf „Ex celsior", Dam 36, teL 66874,

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1