SCHIEDAM Drie finales in lagere groepen verspeeld Gebrek aan geschoolde krachten in de haven wordt nijpend RECWME ÏOS& Klein Duimpje kwam tot leven voor de jeugd ar Nieuw licht op oude haven Gudejaars aanbiedingen KOK's BAKKERIJ Banketbakkerij „HET WESTEN" Kindertoneel van Anneke Elro PvdA-Vrouwen bij de jaarwisseling Nieuwe Boeken NCRV-Steravond in Passage Als je „groot" wilt zijn Burgerlijke Stand AGENDA Weekmarkt Blauwe Brug wordt afgesloten Toverballen Politie-examen Nieuwjaars-receptie Tafeltennis-tournooi De nieuwelingenmaakten er 'n genoeglijk onder-onsje van Bij het spelen aangereden ABNORMALE OMSTANDIGHEDEN ONDERSTREPEN: Tal van schepen liggen thans werkeloos te wachten Wielrijdster door auto aangereden Oude man valt dood van trap Miniatuurspoorweg in G.H. Kinderverlamming te Sliedreclit mm®. Dagblad reclame KOERIERSTERS OüDEJAARS;\\M''^ 2 Woensdag 29 December 1954 Honderden jeugdige Schiedatmnertjes hebben gistermorgen in het Fes- sage-theater hunnen genieten van het oer-oude verhaal van Klein Daim»je die de reus tc slim afwas en met diens Zevenmijlslaarzen de benen nam. Hoe sterk de Invloeden van het modernisme ook mag zijn op het kinder- vcrmaak, de oude ovsr-bekende sprookjes doen het nog steeds. Ook op het toneel, mits het op de juiste wjjze wordt gebracht. Anneke Elro en haar ensemble, het Rotterdams Kinder toneel weten inderdaad hoe zij een sprookje moe ten opdienen en het kon dan ook niet uitblijven dat de jeugd geboeid bleef luisteren en kijken naar de verrichtteen van Klein Duimpje en zijn vier broers. Meestal zijn kinder toneelopvoeringen vrij rumoerige ge beurtenissen, maar dit was gister morgen toch niet het geval. Tot het einde toe bleef de jeugd rustig en aandachtig. Overigens is het verhaal dat giste ren vertoond werd niet geheel ge lijk aan het sprookje zoals wij het hennen uit onze jeugdjaren. Niet al leen zijn enkele delen weggelaten, dit om onnodige herhalingen te voorkomen, maar ook het slot heeft een ingrijpende verandering onder gaan. Want Sprookjes hebben nogal eens de neiging bloeddorstig te worden en het verhaal van Klein Duimpje is daar geen uitzondering op. De reus immers maakt zich in het oude verhaal schuldig aan kan nibalisme en deze gedeelten zijn er door Anneke Elro, die overigens het hele verhaal nog eens omge werkt heeft, uitgehaald. De reus op het toneel klopt ook hier wel op 2ijrs dikke buik met de aankondiging dat hij best kinderen lust, maar het is er niet van geko men. Aan het slot ontpopt de reus zich nog tot een vrij goedmoedig manneke, die Klein Duimpje en zijn broers over de kruinen strijkt en ze geen kwaad aandoet, Dit ze ker om de jeugd gerust te stellen en ook om hen bange dromen te be sparen. Uit het oogpunt van de kinder-psychologie wel juist beke ken. Wat het spel betreft verdient de achtjarige Willy Lambrechts, die de niet gemakkelijke titelrol vervulde zeker een pluimpje. Opmerkelijk goed spel voor een zo jong kind, Anneke Elro, die te lang Is om zelf de titelrol te kunnen vervullen en nu optrad als do oudste broer Kees, is er in geslaagd om Klein Duimpje en zijn broers bij elkaar te houden. Zij was het dan ook die met de grap pen en gekke streken de kinderrol- len fleur gaf. want anders was het spel van de kinderen wat erg stijf uitgevallen. Willy Hotermundt was een prima echtgenote van de reus en een min der geslaagde moeder van Klein Duimpje, terwijl de reus verdien stelijk werd vertolkt door Jo Elde- ring. Nu heeft het Rotterdams Kinder toneel het verhaal van Klein Duim- De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid afdeling .Schiedam hield gisteravond in de grote zaai van het Volksgebouw aan de Tuin- luan haar jaarwisselingsavond. De voorzitster mevr. G. Bos-van Rin gen heette de dames en enkele beren hartelijk welkom. Daarna was er muziek, gevolgd door een korte toespraak door de heer A. v. d. Wel. Voorts was er samenzang met muziek. Door enkele leden werd een voordracht „Een kwartiertje vooraf" gehou den, die bijzonder in de smaak viel bij de aanwezigen. Men besloot de avond met samenzang. Voor de afdeling: Sociale wetenschap, pen van dc Gemeente-Bibliotheek wer den de laatste maanden de volgende memve werken aangeschaft: „At work lor Europe"! an account of the activities of the Oragmsatlon for European Economic Co-operation. In de serie: Sociografische geschrif ten der Gemeente Schiedam verscheen van de hand van de heer J. H. Dlede- rich een. tweede deeltje, getiteld: „Structuur van de bevolking der ge meente Schiedam nu en in de toe komst"; rapport samengesteld in op dracht van het gemeentebestuur. - Groenman. Sj. „Kolonisatie op nieuw land". Een studie van de sociale kan ten van de landaanwinning, „Herwonnen welvaart"; de betekenis van het Marshallplan voor Nederland en de Europese samenwerking. Boenna A. .Kustvaart". Ontwikkelin gen in enkele decennia, Arnhem, E, K. van. ..Maak Uw bedrijf bekend". Over het juiste gebruik van publiciteit propaganda, pers, Coenvé, „Handboek voor de étalage". Dooreri p. van, „Aspecten van de in dustriële sociale psychologie", Vuure, A. van. „De huurwet" (wijzi ging van 1953). Cuppiement op: Nolet, P. JSC. J. De nieuws huurwet, 1951. Brongersma, E. „Wat wordt de wet". .Hoofdpunten van de herziening van het burgerlijk recht voor nlet-Junsten ver klaard. Riessen, XV. van. „Eigendom van ap partementen". Toelichting op de Wet van 20 Dec- 1951 betreffende de split sing van de eigendom van een gebouw in appartementen. Bemmcle», J. M. van. „Gedenkt de gevangenen". Opstelleen over hervor ming van het strafrecht en gevangenis wezen. Handboek voor de vrede«beweginK; de radicaal-pacifistische stromingen; on der redactie van 3. de Graaf J, b. Tb Mugcnhohz, P. J. Meertens. e.a. Jong, A. F. de, en P. A. de Jong. 1-.Vliegtuigen van do Amerikaanse luchtmacht en marine". Hymans. H, „Dertig jaren Rotary in Nederland". Veitman, p. C. ..De waarde van Au- dolf Steiner's paedagogie voor de hui dige samenleving". Dijk, K. van. „Radio en volksontwik keling", Sociaal-culturele aspecten van de Radio-omroep, Een scène uit het ktitderfoneel- stufc Klein Duimpje «oor het huis tan de reus, pje in de loop der jaren al honder den malen gespeeld zodat het spel als gesmeerd liep. Serieus spel ove rigens en geen lapwerk,, zoals men maar al te vaak bij kindertoneel kan opmerken. Het jeugdige publiek, dat de zaal grotendeels vulde, toonde zich te vreden na afloop. Het Propaganda-eomilé van de NCRV afdeling Schiedam houdt Donderdagavond 6 Januari in het Passage-theater 'n NCRV-steravond, die wordt geleid door Johan Bode graven. Medewerking verleent de Marinierskapel o.l.v. Gijsbert Nieuw, land In het programma wordt ook het bekende „Mastklimmen" gehou den. De avond wordt geopend door ds A. Hoffman, Ned. Herv. predikant en gesloten door dr W- A. Krijger, Geref. predikant. VOLLEYBAL Competitiestand bij SVC Wanneer S.V.C. in 't nieuwe jaar de volleybalcompetitie voortzet zul len alle 4 competitieteams tot de candidaten voor de eerste plaatsen behoren. Heren I sloot het oude jaar af met een 31 overwinning op A.L.O. en staat nu met 1 punt achterstand cp de tweede plaats achter H.V.C. Heren II liet een mooie kans om voorlopig de lste plaats in te ne- m,en, voorbijgaan, door tegen het felle 2e zestal van de Rotterdamse politiemannen slechts gelijk te spe len. zodat Hermandad II lijstaan voerder blijft met i punt voor sprong op S.V.C. II. Dames I deelt met D.O.Z. van wie S.V.C. in Rotterdam verloor, de eerste twee plaatsen. De S.V.C.- fpeelsters komen er echter steeds beter in en kunnen zich op 21 Januari a a wanneer D.O.Z. in Schiedam op bezoek komt. zich van hun enige concurrente ontdoen. Na de nederlaag tegen D.O.Z. wonnen >1e Schiedamse meisjes al htm wed strijden en zij sloten het oude jaar af met een 4—0 overwinning op U.S.C., met de voor zichzelf spre kende setstanden; 15—4, 15—0, Jö—5, 15—0. Dames II staat op de tweede plaats in haar afdeling, maar zal deze waarschijnlijk: niet kunnen houden. S-V.C. II heeft nog geen si te moeilijke wedstrijden ge meeld. De meisjes zouden stellig veel beter kunnen spelen als 2e het niet vaak te gemakkelijk opnamen en vooral in uitwedstrijden eens wat strijdvaardiger voor de dag kwamen. Zo ging de uitwedstrijd tegen Kracht en Vlugheid 3. waar mee S.V.C. het jaar besloot eigen lijk onnodig met 31 verloren. Twee knaapjes van 7 en 11 jaar en een meisje van 8 jaar liepen gisteren ergens in Schiedam gezel lig %e wandelen. Het 7-.iarige ventje had een sigaret 1» zijn mond en dfmpte alsof hg een grote kerel was. Een. agent nam de jongelui mee naar .het hoofdbureau van politie. Daar vertelde het ventje dat hij thuis geld had weggenomen. 2e maakten ook nog een bustocht en kochten wat snoep. GEBOREN: Petrus Mz.v. Th. J. G. Janse en P. A. M. Kloppers, Gerda, d. v. G. Vellinga on M. H. Becker, Francois G. z. v. J. F. Schoonakker en C. Groen. Levenl. kind van J. G. Frein en J. v. d. Werf. OVERLEDEN: A. Hoefman 79 j. wed. v. C. Th. de Roos. J. C. Huis rok 50 j. A. Otterspeer 78 j. wed, v. A. Brand. Rï, v. d. Schalk 83 j, wed, v. J, Weverling. WAL MEN MOET WETEN" Apothekers-nachtdienst: Apotheek Fa. Gouka, Hoogstraat 29. Bellen bjj ongeval: G.Q. en G.D., Tuinlaan SO, tel. 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) var, 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RJK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten, Sted. Museum: 2—5 uur Precieuse tafereeltjes door Alexander Hu- go Bakker Korff. Bioscopen: Passage: 2, 4.15. 7 en 9.15 uur: „Knock on Wood". Mono pole: 2, 7 en 9 uur: „De duivel van Diablo". Voorstellingen Koopmansbeurs: 7.30 uur Finale Ta feltennis- tou rn ooi. Lutherse Kerk S uur Kerstfeest Lu therse Jeugdorganisaties. Musis Sacrum: 8 uur Oude jaarsbal Schiedamse Gymnasiasten Bond. Irene: 3 uur Feestavond HBSS. Volksgebouw: 8 uur Kerstbijeen komst NVV Vrouwenbond- Ter algemene kennis wordt ge bracht, dat op Oudejaarsdag het einde van de weekmarkt is ver vroegd en gesteld is op 's middags uur. Duivententoonstelling van de „Adelaar" De Postduivenvereniging „De Ade laar" in Vlaardingen zal 14 en 15 Januari in het clubgebouw aan de Stationsstraat haar 3e Nationale Postduiventcntoonstclling houden. Dc show is verdeeld in 16 klassen, zodat er voor iedereen een kans is. De inlegprijs bedraagt 60 cent per; duif. De duiven kunnen ingezonden worden Donderdag 13 Januari van half acht tot 12 uur. De inschrijf- biljetten zijn verkrijgbaar op 3 Januari bij M. Schruijer. Ged. Bier- sloot 26 b en A, Pronk, Parkweg 36. In verband met noodzakelijke herstelwerkzaamheden zal dc Blau we Brug over de Poldervaart met Ingang van Maandag 3 Januari 135S voor de duur van 3 maanden - of zoveel langer of korter als nodig mocht blijken - voor alle rijverkcer afgesloten zijn. Bet scheepvaartverkeer zal nor maal doorgang kunnen vinden. Van de pui van het winkelpand van de firma T. aan de Ha vend ijk werd gisteren een „toverballen"- automaat afgerukt. Dc automaat werd naar het hoofdbureau van politie gebracht, Waar de eigenaar hem afhaalde. Voor het diploma-A slaagden de aspirant-agenten J. Nijmijer en P. A. A. van der Voort. De agent K. Eaens behaalde het diploma-Aa. Wij bakken ze bruin voor NVV-vakbonden De N.V.V, Bestuurdersbond Schie dam heeft twee cabaretavonden be legd op 6 en 19 Januari. Deze avon den worden gehouden in Musis Sa crum en verzorgd door de Theater groep „De Verenigde Spelers'* o,l.v. Gerrit Lindenberg. De medewerkers aan het cabaret „Wij bakken ze bruin" zijn Mariëtte Flink, Riek. Schagen, Clem Clements, Bob Ver- straete. Jan Lemaire Jr. en Gerard Schild. Muzikale medewerking door Jan Leenders. De Burgemeester van Schiedam en mevrouw Peek—Linthorst zullen op Nieuwjaarsdag van kwart voor 12 tot 1 uur nm. in de Aula van het Stedelijk Museum recipiëren. Gisteravond, op de tweede avond van het Schiedamse Tafeltennis-tour nooi in de Beurs, zijn reeds enkel finales verspeeld geworden, n.h in de groepen van juniores e« de nieuwelingen. By de nieuwelingen, dat zyn de spelers die niet in een vereniging uitkomen, werd het min of meer een ge noeglijk onder-onsje. Het was deze spelers aan te zien dat zij voor dit toumoo-l hebben ingeschreven om eens niet tot de huiskamer beperkt te blijven, maar de sensatie te smaken ook in een tournooi mee te spelen. de puntenlijst voor de „De Schie dam mer/Rott. ParooP'-Wisselbcker er als volgt uit; Ready 4 punten; TCK 2 punten en NOAD 2 punten- De overige verenigingen hebben nog geen punten binnengehaald. Vanavond zal dan de uiteindelij ke beslissing vallen wie de beker voor een jaar in zijn bezit zal heb ben en wie de medaille, beschik baar gesteld door B, en W. defini tief in zijn bezit zal hebben. Ook de sterkste spelers van de diverse verenigingen komen dan uit. Toen de 9-jarige M. Klis uit de Grote Visserijstraat gistermiddag bij het spelen voor zijn ouderlijke huis plotseling overstak, werd hij door een bestelauto aangereden. Met een sehedelbasisfractuur werd de jongen in het St. Franciscusgast- huis opgenomen. Ook gisteravondwas de belang stelling van dc zijde van het.pu bhek zeer groot en het ziet er wel naar uit dat hedenavond, wanneer de finales in de hoofdklassen ver speeld worden de publieke belang stelling voor dit vijfde Schiedamse Tafeltennis-tournooi een recordhoog te zal bereiken. Het is verheugend te kunnen constateren dat de be langstelling voor deze mooie in-door sport ook in Schiedam aan het groeien is. Maar nu de wedstrijden zelf. Bij de beginnelingen waren na een op gewekte strijd tenslotte drie spelers overgebleven, die met kop en schou ders boven hun groepsgenoten uit staken. Het waren H. Beck. J. Bak ker en J. Sebel. Daar Beck met 2117 19—21 2119 won van Bak ker en met 2115 2114 van Sebel ging bij met de eerste prijs in zijn groep strijken. Bakker kwam op de tweede plaats omdat hij Sebel met 21—17 21—18 versloeg. Ook bij de junioren kwam men aan de finale toe. Deze werd ver speeld tussen de twee Ready-spe- lers H, Frederiks en H v. d. Poort. Laatstgenoemde won deze niet- spannende strijd met 21H 2111. Tenslotte was er nog de derde fina le in het dubbelspel van junioren. Ook dit waren Ready-spelers, t.w. Gunneweg—Frederiks tegen de gebr. A- en H. v. d- Poort. Hier waren het laatstgenoemden die met de cijfers 21—17 21—16 zegevier den. H. v. d Poort kwam hiermede dus in het bezit van twee prijzen. Eén van het enkelspel en één van het dubbelspel. Verder werden op deze tweede tournooi-avond nog de kwartfinales van de vierde klassers verspeeld en hier waren zeer aantrekkelijke partijen te zien- De uitslagen van deze partijen waren. Zwamborn Baard 13—21 21—16' 21—15; Van MeutsLeening 1621 2111 18- 21; Schilperoordv d. Brink 2111 2115: KrabbedamVroon 1921 19—21. De volgende spelers in deze groep komen nu morgen als volgt tegen elkaar uit: Zwamborn (TCK)— Leening (NOAD), Schilperoord (TCK)—-Vroon (Ready). Leening haalde in zijn partij tegen Van Meurs het stoute stukje uit om een 1711 achterstand in de derde'game door zeer goed spel om te zetten in een overwinning van 2118. Voor het enkelspel van de derde klassers komen morgenavond voor de finale uit: Th. Lenoii' (Ready) J. Zuidgeest (NOAD) en Chr, Kuyl B. Foet beiden Ready. Na afloop van deze speelavond reikte de heer H. Bakkes als se cretaris van de Commissie ter Be hartiging van de Tafeltennis-belan- gen, de prijzen met een toepasse lijk woord aan de winnaars uit. Na deze avond ziet de stand van Het ongekend grote aantal schepen, dat na de storm van de vorige week, tijdens het Kerstweek-end de Nieuwe Water weg binnenliep, heeft de Rotterdamse haven voor niet-geringe problemen gesteld. Hoe kan die enorme toevloed van lading en seheepsruïmte zo snel mogelijk worden verwerkt? Of met an dere woorden: Waar haalt men de havenarbeiders vandaan, die de schepen op korte termijn kunnen lossen en laden? Het vraagstuk van het personeels tekort in de haven wordt op het ogenblik nog eens nadrukkelijk on derstreept. Och, dat er na een pe riode van storm of mist plotseling een opeenhoping van werk komt en dat er dus schepen moeten wachten; het kost geld, maar het betekent geen ramp. Erger is echter, dat men in Rotterdam langzamerhand kan gaan spreken van een chronisch (en een schreeuwend!) tekort aan mensen in de haven. „Heel Duitsland weet dat langza merhand", zei ons de directeur van een onzer grote cargadoorsmaat schappijen: „we moeten ontzaglijk oppassen, want de gevolgen zuilen niet uitblijven!" De Scheepvaart Vereniging Zuid voert de laatste weken dagelijks een vijftienhonderd krachten met auto bussen naar Rotterdam. Het zijn mensen uit Leerdam, uit Breda, uit Etten-Leur, uitwaar bomen ze eigenlijk niet vandaan? De secretaris van de S.V.Z., dr A. J. T, Stakenburg, begon wat ironisch te lachen, toen we hem vroegen of men nog extra-mankracht had aan getrokken in verband met de drukte van de laatste dagen. „Als er ergens een man beschikbaar is, hebben we 'm ai." was zijn commentaar. Wie vandaag in de Waalhaven gaat kijken, zal daar verscheidene boten werkeloos zien üggen. Het is een deel van ue 228 schepen, die tussen Vrijdagmiddag 12 uur en Zondag avond de Rotterdamse haven binnen liepen, Op Eerste Kerstdag werd een waar record geboekt: 315 schepen op één dag Geen wonder, dat bij een dergelijke toevloed niet iedereen op zijn wenken bediend kan worden Het betekent dus voor sommigen wachten, wat echter geld kost en schade berokkent aan Rotterdams re putatie. Ook de Rijnvaart De Rijnvaart is al evenzeer gedu peerd. Hier hebben de weersomstan digheden van twee kanten nadelig gewerkt. De meeste schepen hadden al de nodige vertraging gehad door de mist, zodat ze niet tijdig in Rot terdam konden zijn om gelost en ge laden te worden. En nu is er ook nog plotseling een overstelpend aantal zeeschepen. Het gevolg is een vrij groot gebrek aan scneepsruimte voor wat betreft de Rijn vloot. Daarbij komt dan nog dat er de laatste tijd toch al veel vraag was naar scheepsruimte. Er is veel schroot en graan naar Duits land gegaan en bet bietenvervoer is nog niet ten einde. De Rijnvaart ondervindt ook een gebrek aan graanzuigers in Rotter dam. Er zijn nogal grote partijen graan te verwerken, waardoor de zuigers niet beschikbaar zijn voor bijvoorbeeld losse copra. En dan al weer de klacht, ook van deze zijde: Er zijn niet genoeg geschoolde krach ten! De St. Jobshavenweg igkt tegen woordig teel wat op het parkeerter rein van een grote uitspanning in de school?eisjestijd. Er staan overdag tientallen autobussen, die de hulp- havenarbeiders uit Brabant naar Rotterdam en terug brengen. tSÊ&sA In de Franselaan is gisteren de 55-jarige mevrouw A. "Vlug-Buiten dijk uit de Fregatstraat met haar fiets door ean personenauto aange reden. Zij viel en moest met een hersenschudding en een gebroken linkerbeen naar het Coolsmgelzie- kenhius vervoerd worden. Vrouw werd meegesleurd Boven op de trap van zijn wo ning werd de 74-jarige G. Mulder van. de Binnenweg gisteravond bij zijn {huiskomst door een beroerte getroffen. Hij viel achttien treden naar beneden en sleurde zijn vrouw, die achter hem liep, mee in zijn val. Bij de man werd de o'ood geconstateerd, zijn vrouw, de 78-jarige M. Mulder-Hoofd moest in overspannen toestand in het Coolsingeiziekenhuis worden opga- nemen. Prachtig speelgoed... Vanmiddag is in het-Groothanr delsgebouw een tentoonstelling van de miniatuur spoorweg „Skandina- vien Express" geopend. Op deze tentoonstelling, die een knap staal tje van techniek is, wordt gede monstreerd met treinen, trollybus- sen, een tandradbaan, een schip waarmee een trein wordt ver scheept, een vliegtuig enz De „Skandinavien Express" heeft al een langdurige tournee door Europa achter de rug: o.a. werd Oslo. Stock holm, Kopenhagen. Londen, Brussel en Amsterdam bezocht. De tentoonstelling, die te berei ken is via ingang aan het Stations plein 45, is op werkdagen te bezich tigen van 13 tot 22.30 uur. Op Zon dagen is hij opengesteld van 10 tot 22.30 uur. Personenauto gestolen Op de "Westersingel is gisteravond de donkerblauwe Chevrolet-perso- nenauto van de koopman F. A. K. auto is gekentekend NK-9 bouwjaar is 1952, 3 en het In de week van 12 tot en met 18 December is te Sliedrecht een ge val van kinderverlamming gecon stateerd. BEKROOND PLAN VAN ROTTERDAMMER WORDT UITGEVOERD Het pigjn van de Rotterdamse ar chitect dr ir C. Thomas Nix voor een gemeenschapscentrum in de nieuwe wijk „Morgenstond" te Den Haag. waarmee hu twee 3aar gele den de eerste prijs verwierf in een door het Haagse gemeentebestuur uitgeschreven prijsvraag, zal bin nenkort Worden uitgevoerd. Het om vat o.a. de bouw van ongeveer 75 winkels en 300 woningen. In het plan is verder ruimte gehouden, voor een bioscoop en een waren huis. Aan Sr. Technische Hoscsehool te Delft slaagden voor het candldaat-exa- men voor werktuigkundig ingenieur de heren P. var. Oosterhout en A. Rteze- bos uit Rotterdam en T, Teeuwen uit Capeile aan de Ugsel. De historische Lange Haven, waar zovele oude gevels zich dromerig in het niet al te heldere water weer spiegelen, zal binnenkort in een nieuw licht komen te staan. Neon licht. Het gaslicht dat straalde uit de oude van krullen voorziene lan taarnpalen, voldoet niet meer en zal worden vervangen door eiectrisch licht, Gisteren is het personeel van.het GEB begonnen met het oprichten van de nieuwe palen, waarvan er thans al zeven staan, maar het ligt in de bedoeling dat de gehele Lange Haven vart neon-veriichting voorzien zal worden. In de avonduren, wanneer het op de Lange Haven druk is van de be- zoekers van theaters en f eest-zal en zal het betere licht zeker geappre cieerd worden, al zullen er vele da mes over klagen, dat 2ij er ineens zo ziekelijk uitzien. Maar overdag doen deze nieuwe palen een beetje vreemd aan tegen de oude gevels. Het zijn van die reoht-toe-recht-aan palen met een rond hoedje boven op. een soort uit gegroeide paddestoelen. Dit moderne type doet het uitstekend in Nieuw- land tussen de nieuwe moderne gla zen blok-rüizen, maar in de Lange Haven zal men nog moeten wennen aan het gezicht. Een concessie van het oude aan het nieuwe. Gelukkig dat de palen geschilderd worden in een bescheiden groene kleur, zodat ze niet al te veel opvallen. GOUDEN GEZONDHEID 1955 met heerlijke, dik-vloei Hollandia-yoghurt met Goudcapsule! Deze yoghurt is beslist anders! en,.... van verse melk gemaakt 1 Let op de naam Hollandia is niet te vervangen Fotografie Voor pasfoto's naar K. van .Vuuren, Hoogstraat 106, tel 66720, In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. OLIEBOLLEN o.lO per stuk APPELBEIGNETS 0.10 APPELBOLLEN 0.25 APPELFLAPPEN 0.15 CEMBERFLAFFEN 0,15 GEMBERCARREES 0.15 AMANDELCARREES0.15 AMANDELBROODJES 0.15 SAUCYZENRROÖDJES S 0.25 PASTEITJES, leeg ƒ0,16 PASTEITJES, gevuld op bestelling 0.30 GEBAKJES, vanaf ƒ0.15 GESORTEERDE KOEKJES 0.60 p.250gr. Gesort, KOOMBOTERKOEKJES 0.70 p. 200 gr. OPGEMAAKTE KOEKJES, vanaf 0.40 p. 100 gr, HOORNTJES en SOESJES 0.35 p. 300 gr, ZOUTJES vanaf 0.35 p. 100 gr. GEVULDE KAASKOEKJES 0.50 p. 100 gr. KAAS PALMIERS i 0.60 p. 100gr. Room-gember-koffiebroodjos 0.12 per stuk Snacken en amandelvlinders 0.12 per stuk KRUIDBROODJES 0.10 per stuk PLOEGSTRAAT 22—24 LORENTZLAAN 64 Am. broodjes 2 voor 0.25 Appelflappen 0-15 Appelcarré's 2 voor 0-25 1 Appelbeignets 0-15 Gembercarré's 2 voor 0-25 Appelbollen 0.20 0Tompoucen 2 voor 0.25 9 voor I.OO Slagroomgebakjes 0-25 p.st. Croquetten 0.20 p. st. Bitterballen 3 voor 0-20 Saucijzenbroodjes 0.22 Heerlijke slaatjes 0-25 Zoute pinda's G.25 100 gr. Kaas sousjes0-55 150 gr. Zoute bolletjes 0.69 250gr. ST. LIDUINASTRAAT 49 TEL. 67586

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1954 | | pagina 1