PIT „verwerkte" vorig jaar 1785 millioen poststukken Staking dreigt bij Britse spoorwegen [Vi m 939 millioentelefoontjes en record giro boekingen Hogere lonenof het werk wordt Zondag neergelegd eenheid en macht Uw Kunstgebit oorts Weerzien VAL DA Mary Ford met Les Paul voor Vara-microfoon Cyclus „Beethoven en zijn tijdgenoten" voor NCRV Panama rouwt om president Bijna een derde van Y.S. voor Russen gesloten Irak verbreekt betrekkingen met Rusland In Amerika 345 doden met Nieuwjaar Ministerraad besprak schadevergoeding na jongste stormen OM BEZIT VAN NW GUINEA Soekaroo roept op tot Steyn Weduwe van president n overleden Zilveren jubileum van Rijksluchtvaartdienst gevierd Nieuw rijkskleding- besluit NZHRM-boten voeren vorig jaar 102 maal ter assistentie uit Op Londens vliegveld 400 apen gestikt Honden en lippen d» iaSl VOT Dinsdag 4 Januari 1955 DEN HAAG. Zoals de laatste jaren gebruikelijkheeft de P.T.T. in een boekje „enige cijfers en feiteneen beknopte verantwoording afgelegd van haar daden in het afgelopen jaar. Er werden in het binnenlands verkeer ca. 1785 millioen poststukken verwerkt, dat is bijna 70 millioen meer dan in 1953. Er waren 600 millioen brieven en briefkaarten, 700 millioen drukiuerken, 330 millioen nieuwsbladen en ca. 140 millioen dienststukken bij. Er werden 79.5 millioen vorig jaar 17.3 millioen) postpakketten besteld en er werd 7.3 millioen vorig jaar 6.7 millioen) kg briefpost naar het buitenland gezonden. De postchèque. en girodienst ver. (Advertentie IM.1 HILVERSUM. Les Paul en Mary Ford, die volgende week ons land bezoeken, hebben de Vara een exclusief Interview toegestaan, dat zal worden afgenomen door Show boa t-kaplteln Karei Prior en uitge zonden in diens Showboat van 15 dezer. Indien het beroemde paar ertoe bereid is, zal Karei Prior hen ook vragen stellen In het Vara-TV- prograrama van Dinsdag 11 Januari. De AVRO had al een interview geclaimd (d.w.z besproken voor de programma-coordinatie, opdat de andere omroepverenigingen het zou den laten Jopen) maar de Bovema, de maatschappij die de gramofoon- platen van Mary en Les uitbrengt, wees het intervieuw aan de Vara toe. Karei Prior dacht vanwege de relatie tussen (Avro) Jan de Win ter en de Philips-gramofoonplaten- mij., gezien het feit, dat Les en Mary géén Philips-platen maken. Les Paul en Mary Ford arriveren a s. Maandag uit Hamburg op Schip hol. HILVERSUM. „Beethoven en zijn tijdgenoten" is de titel van een cyclus van radio-mtzcndingen, waar voor de N.C.R.V, tiet Radio Philhar- monisch Sextet heeftuitgenodigd. Dit ensemble bestaat uit Adriaan Bonsel (fluit), Sam Zilverberg (ho bo), Jos d'Hont (clarinet), KeesVer- sney (hoorn), Anton Doomernik (fa got) en Herman Kruyt (piano). By na alle tijdgenoten van Haydn, Mo zart en Beethoven werden, hoe beroemd ze ook in hun tijet geweest mogen zyn, door deze „grote drie" overschaduwd en zijn nu in vergetelheid geraakt. Ge noemde cyclus wil aantonen, dat deze vergetelheid zeker met altijd gerecht vaardigd zs. Herman Kruyt heeft in verschillende 1 bibliotheken onderzoekingen ingesteld 1 Van de Mannheimer componist Franzi 1 Danzi die zeven jaar jonger was dan Beethoven, ontdekte hij drie kwintetten voor piano en blazers, waarvan er in deze cyclus twee uitgevoerd worden Verder vond hij een sextet voor piano en blazers van Ludwig Fnedrich Seidel. een Berlljnse componist, vijf jaar j'on- ger dan Beethoven en het manuscript van een werk voor piano en blazers van de destijds beroemde klavierbou- wer Ignace Pleyel. De eerste uitzending van deze cyclus van zes geschiedt a.s. Donderdagmiddag. Brandtveerwagen voerde Remon naar laatste rustplaats PANAMA. President José An tonio Remon die Zondag bü een aanslag om het «ever» is gekomen, Is Maandagavond op de nationale begraafplaats bijgezet. Het stoffelijk overschot werd met een brandweer auto naar zijn laatste rustplaats ge voerd. In Panama is een nationale rouw van dertig dagen afgekondigd. Een dichte menigte had zich langs de weg verzameld, toen de lijkwa gen voorbijreed. Achter de wagen liepen leden van de nationale po litie. waarvan Remon voor zijn ver kiezing tot president jarenlang be velhebber is geweest. José Ramon Guizado. die na de aanslag als pre sident werd beëdigd, liep aan het hoofd van de rouwstoet. Amerika was onder meer vertegenwoordigd door een eenheid militairen uit de Kanaalzone. De begrafenisplechtig heid droeg een oud-Spaans karak ter. WASHINGTON. De Amerikaan se regering heeft nieuwe strenge be perkingen gesteld op het reizen van Sowjet-burgcrs jn de Verenigde Sta te'., zulks In verband met de restric ties, die voor Amerikanen in de Sowjet-UnSe gelden. Door deze be perkingen zal onjpveer 27 procent van de Ver. Staten voor Russen af gesloten zün, tegen ongeveer 30 pro cent van de Sowjet-Unle voor Ame rikaans r staatsburgers. In zijn nota aar. de Sowjet-Xm- bassadeur in Washington verklaart minister Dulles, dat. als de Sowjet- Urrïi» van mening zou zijn, dat de ir-'-Tnationale toestand verlichting var; de beperkingen op reizen van Apierikunen in de Sowjet-Unie mo- .gelhk maakt, ook de Ver. Staten be reid zullen zijn hun beperkende rnnetregelen in gelijke zin te her- ziflll. werkte een record, aantal, opdrach ten, namelijk 212 millioen tegen ISO millioen in het vorige jaar. De 600.000ste rekeninghouder werd in. geschreven. Onderzocht wordt in hoeverre gedeeltelijke mechanisatie op het girokantoor en decentralisatie een oplossing kunnen geven om aar, het steeds groeiende giroverkeer het hoofd te bieden. Bij de Rijkspostspaarbank werd voor 63 millioen meer ingelegd dan terugbetaald. Er werd 46 millioen gulden aan rente gemaakt en voor 31 millioen aan rente op de spaar rekeningen bijgeschreven. Het aan- ta] aan het schoolsparen bij de R.P.S. deelnemende scholieren nam toe tot 435.000. Het aantal bedrijven, dat aan bedrijfssparen zonder boekje meedeed, steeg met 400 tot 3600. De omvang van het telegraafver. keer bleef ongeveer gelijk: 2 5 mil lioen binnenlandse en 4 3 millioen buitenlandse telegrammen. Eind De. cember waren er 1250 telexaanslui- tingen. Het internationale telexver- keer steeg met ruim 50 procent tot 1.8 millioen berichten. De wachtlijst voor telefoonaanslui tingen werd iets langer: eind De cember 28 000 tegen 27.000 vorig jaar. niettegenstaande er 45.000 nieu- aansluitingen bijkwamen. Het totaal aan UI aansluitingen was eind December 680.000, Er werden 735 millioen (v.j. 656 millioen) locale en 224 millioen (v.j. 206 millioen) inter local gesprekken vervoerd en er werd elf millioen maal naar het weerbericht gevraagd. Aan het eind van het jaar waren bijna twee millioen radio-ontvang- toestellen aangegeven. Er waren 504.000 aangeslotenen op de draad- omroepnetten. De financiële uitkom sten van de draadomroep bleven on gunstig. Eind December hadden 49 200 mannen en vrouwen een volledige dagtaak bij het P.T.T.-bedrij fdat is duizend meer dan vorig jaar. BAGDAD. r Irak heeft besloten de diplomatieke betrekkingen met de Sowjet-Unie te verbreken. Het besluit van de Iraakse rege ring heeft geen opschudding ver wekt. In officiële kringen te Bag dad verklaarde men, dat het afbre ken der diplomatieke betrekkingen een logisch gevolg is van het Iraak se besluit van 6 November 1954 om de Iraakse legatie in Moskou te sluiten. Men voegde eraan toe, dat de Sow jet-ambassade in Bagdad slechts weinig te doen had en de be zetting veel te groot was voor de ge ringe werkzaamheden Er bestaat vrijwel geen handelsverkeer tussen de beide landen en ook de betrek kingen op ander gebied hebben wei nig te betekenen. Advertentie l.M. KLAAR VOOR DE START 1955 We hopen dat de Heren zè zuilen lopen, dat U er gerust Uw Lexington van America s Best Tobaccos bij zult kunnen blijven roken. LONDEN. In Groot-Brittannië begint men zich reeds voor te berei den op een spoorwegstaking, die Zon dag een feit zal worden, wanneer tenminste vóór de tijd de autoriteiten niet tegemoet zijn gekomen aan de looneisen van de 40.000 spoorweg arbeiders. Vele grote bedrijven heb ben nu reeds contact opgenomen met busondernemingen, teneinde in reis gelegenheid voor hun personeel te voorzien. Premier Churchill heeft zijn ka binet bijeen geroepen om de situatie m ogenschouw te nemen. Heden ko- men de ministers bij elkaar; de mi- I nister van Arbeid, Walter Mo-nck- j ton, zal dan verslag uitbrengen. Het bestuur van de Nationale Vak- bond van Spoorwegpersoneel (N.U R) heeft gisteren vergaderd om plannen voor de staking op te stellen. Er zijn reeds stakmgscommissies gevormd en ook de financiële zijde is geregeld. Volgens de N.U.R. zijn alle mogelijk heden, door onderhandelingen tot een oplossing te komen, beproefd. Daar echter de spoorwegdirectie op ver der onderhandelen heeft aangedron gen, hebben beide partijen besloten de zaak voor te leggen aan een com missie van onderzoek, die door mi nister Monckton is gevormd. Wanneer de staking inderdaad doorgaat, zullen niet alleen de spoor wegen en hetLondense ondergrondse spoorwegnet worden lamgelegd, maar ook alle bootdiensten op het vasteland en Ierland, die door de spoorwegen onderhouden worden. 7OYCE VAN DER VEEN, de Nederlandse danseres die enige jaren aan het Bal let van Cuevas was ver bon den, is door Hollywood inge palmd: zij heeft een filmcon- tract met een duur van zeven jaar getekend. De klompen die aan de muur hangen, draagt zij niet, ze dienen voor de Hollandse atmosfeer, zoals men zich die in Holly wood denkt. DRIEMAAL PER WEEK Zeeland tijdens E 55 in helicopternet ROTTERDAM De plannen voor een heli copter verbinding Brussel - I Walcheren - Schouwen - Rotterdam tijdens E 55 zijn thans volgens I mr K. P. v. d. Mandele zeer i ver gevorderd Het ligt m de be- i doehng dat deze aparte dienst, die i driemaal per week gedaan zal wor- den, de Brusselaars naar Walche- ren vervoert cn op Zeeuwse eilan- den bezoekers voor de E 55 oppikt Te beginnen met, de 18e Mei 1955 I zal er dus op Donderdag. Vrijdag I en Zaterdag een dergelijke verbtn- j ding onderhouden worden. CHICAGO. Het aantal personen, dat tijdens het Nieowjaarsweekend in de Ver. Staten het slachtoffer is geworden van verkeersongelukken, is groter dan de veiligheidsexperts hadden verwacht De nationale vei ligheidsraad sprak van een „grote nationale ramp". Het ctffer is geste gen tot 282, 43 meer dan de raad ver wachtte. Verder zijn 27 personen om het le ven gekomen tengevolge van bran den en 36 ten gevoige van diverse andere ongelukken. In totaal eiste het Nieuwjaarsweekend 345 doden. Tijdens de Kerstdagen kwamen 392 mensen om het leven. DEN HAAG, De vraag of van overheidswege schadevergoeding zal worden gegeven aan degenen, die door de laatste storm waterschade hebben geleden, heeft Maandag in de kabinetsvergadering een onderwerp van bespreking uitgemaakt. De regering kwam echter nog niet tot een bepaald standpunt. Donderdag komt de commissie voor de waters nood, een vaste commissie uit de Tweede Kamer, bestaande uit 15 le den, bijeen Aan de besprekingen zullen deelnemen de ministers Drees, Van de Kieft en Algera. BANDOENG. „Het Indonesische volk moet zich tot een sterke macht verenigen als het z\jn doel verwe zenlijken wil, om Westelijk Nieuw- Guioea van Nederland te verkrij gen", zegt president Ahmed Soekar- no. Op een te Bandoeng gehouden congres van de Indonesische Natio nalistische Partij heeft hij verklaard, dat, Nieuw-Guinea „nooit naar de In donesische republiek zal terugkeren" als alleen maar verklaard wordt, dat de aanspraken van Indonesië op het eiland gerechtvaardigd zijn. „Wij moeten uit onszelf een macht vormen en ons niet van de Verenig de Naties afhankelijk maken. Wij moeten op onze eigen krachten re kenen en niet alleen smeken om datgene wat wij willen", zei het staatshoofd. President Soekarno drong aan op de onmiddellijke vorming vap een al-Indonesisch congres, waarin alle partijen en groeperingen van de In donesische samenleving vertegen woordigd zijn en dat een verenigde (Advertentie 1M.) de gehele dag onwrikbaar op rijn plaatst Als U wilt, dat Uw kunstgebit de ge hele dag door gemakkelijk, stevig en aeker zit, neem dan DENTOFIX aen aieuw, beproefd, antiseptisch poeder en strooi een weinig op de gebitspiaat. U zult meer dan tevreden zijn en allo ongemakken van Uw kunstgebit ver geten, want U kunt lachen, spreken en eten zoals U vriltl DENTOFIX is daar bij verfrissend, voorkomt onaangename reuk uit de mond en is een weldaad voor Uw gehemelte. Wij garanderen, dat U tevreden zult zijn. Koopt nog heden in Uw apotheek of drogisterij een strooibus DENTOFIX, prijs «lecaU f 2,35. strijd ten doel heeft om de Neder landers te dwingen Nieuw-Guinea te verlaten. „Indien wij geen eenheid en geen sterke macht kunnen vormen, zal Irian nooit van ons worden, zelfs niet in het jaar 2000. Als wij echter verenigd zijn. zal de eenheid van ons volk van 80.000.000 mensen een reus achtige macht vormen, die in staat zal zijn Irian naar ons gebied terug te voeren", verklaarde de president. BLOEMFONTEIN. Mevrouw Rachel Isabella Steyn, de weduwe van de laatste president van de Oranje-Vrijstaat, Martinus Steyn, is Maandag na een langdurige ziekte in de ouderdom van 89 jaar te Bloem fontein overleden. Zes jaar geleden kwam mevrouw Steyn per vliegtuig naar Nederland om Zuid-Afrika bij het gouden rege ringsjubileum van Koningin Wilhel- mina te vertegenwoordigen. Nederlandse handelaars sloten in Peking orders a£ tot 1,8 millioen HONGKONG Do leider van de Nederlandse handelsmissie naar Peking, de heer C. J. Schaap, heeft medegedeeld, dat de missie con tracten ter waarde van 1.820.000 dollar heeft afgesloten. Mogelijk zal het totaalcijfer der resultaten nog iets hoger worden Er zijn geen feitelijke ruiltrans- acties tot stand gekomen, maar de levering van Nederlandse pharma- ceutische artikelen, vluchtige oliën, chemicaliën en kunstzijden garens wordt „tot bevredigende hoogte in evengewicht gehouden" door Chi nese leveranties van o, a, thee en dierlijke bijproducten. DEN HAAG, Maandagmorgen is in een van de grafelijke zalen aan het Binnenhof in een intieme bijeen komst het vijfentwintig-jarig oestaan van de Rijksluchtvaartdienst feeste lijk herdacht. De directeur-generaal van de Rijks luchtvaartdienst, de heer J. W. F. Backer, hield een korte herdenkings rede, waarm bij zijn naaste mede werkers dank zegde voor de vele diensten welke zy in de loop van deze kwarteeuw aan de burgerlucht vaart hebben bewezen. De minister van Verkeer en Water staat, mr J. Aigera, heeft de Rijks luchtvaartdienst geiuk gewenst met het jubileum en zijn grote waar dering voor het werk van deze dienst uitgesproken. DEN HAAG Verschenen is een nieuw rijkskledmgbesluit, dat de technische aangelegenheden voor de dienstkleding der geüniformeer de diensten van burgerpersoneel in rijksdienst regelt. Dit besluit vervangt de oude re- geiing van 1928. Het is, behoudens enige uitzonderingen, op 1 Januari van dit jaar m werking getreden. Het besluit zodanig geredigeerd, dat de geüniformeerde burgeramb tenaar met meer voor zijn dienst kleding betaalt, dan hij geacht wordt op zijn burgerkleding te be sparen, zodat hij geen voor- of na delen zal genieten ten opzichte van zijn niet-geuniformeerde collega's AMSTERDAM. In 1954 werd 102 maal een beroep gedaan op een red dingboot of reddmgstation van de Koninklijke Noord- en Zuidholland- sche Redding Maatschappij voor schepen en vliegtuigen, die in moei lijkheden verkeerden voor de Neder landse kust en op het Usselmeer. Diensten werden verleend aan schepen varende onder Deense. Duit se, Engelse, Griekse, Italiaanse. Ne derlandse, Panamese en Zweedse vlag. In totaal zijn in 1954 107 schip breukelingen door de Kon, NZKRM behouden aan wal gebracht, waar door het totaal aantal geredden se dert de oprichting in 1824 is geste gen tot 7825. (Advertentie LM.) "l IE S**S EHfABRtt t 1 fc MEEST EB Hf. WUfit LONDEN. VXeihondei apen, die van India naar laboratoria in de Ver. Staten onderweg waren, zijn c.i „London Airport" in een vrachtauto gestikt. De apen behoorden tot een zending van 2 000 stuks, die pic vliegtuig uit New Delhi waren geko men. De machine kreeg echter mo torstoring cn kon de reis niet on middellijk voortzetten. Volgens de autoriteiten werden de apen uit het vliegtuig naar een loods op het veld overgebracht. De vol gende morgen werden zij in drie vrachtauto's geladen en naar het vliegtuig overgebracht. Twee der auto's waren geventileerd, maar in de derde, die geheel gesloten was, bleken 400 van de 460 dieren dood te zijn, toen dc deuren bij het vliegtuig geopend werden. Een onderzoek wordt ingesteld. (Advertentie IJH.) J-T ET Kamerlid had gesprake* va or een jeugdafdeling van zijn partij. Jn de duistere buiten* wijk der kleine provinciestad, liep hij nu te zoeken naar de halte van de busdie hem near het station kon. brengen. Hij was slecht ge luimd. want zün hele auditorium had bestaan uit negen gewichtig kijkende pubersdie alle denkbare problemen al onder elkaar hadden opgelost en tijdens het debat alleen maar genoten van hurt eigen stem* men. „Een volslagen zinloze avond", dacht hij katterig. „Eigenwijs* kmasten; En nog te belabberd om. tem and naar de bus te bréngen.'* In het duister voortsjokkend, ver» viel hij tot de somberste gedachten over zichzelf. Zijn Kamerlidmaat schap hing hem meer dan ooit de keel utt. Vlak na de oorlog had hu het wel interessant werk ge vonden, maar al pauw kwam hü het noodlottige stadium, dat hij de inhoud van elke speech woordelijk voor spellen konnog vóór de re de raar „Mijnheer de voorzitter" had gezegd. De altijd even lauw ver lopende spreekbeurten in het land waar het debat nooit meer ople verde, dan een hoogstandje van de plaatselijke praatvoer, demorali seerden hem steeds opnieuw, want hij was nog niet oud genoeg om er vrede mee te hebben, dat de dingen nu eenmaal zo z\jn. „Ik had nooit in de politiek moeten gaan", dacht hij,JTc ben er te romantisch voor." Opeens bleef hij stilstaan en keek geïntrigeerd naar een door het maanlicht beschenen, achttiende- eeuwse gevel, met kunstig gesnede» consoles onder de kroonlijst. „Ik ken dat huis..." mompelde hij. Eigenlijk verwachtte hij dat het gewoel zou wegebben, als een er varing uit een uorig leven, die geen nadering verdraagt, maar toen hij dóórdacht wist hij het opeens en draaide zich om. Verrekja! Hier vlak tegenover had hij in de oorlog een week ondergedoken gezeten op de zolder van een oude juffrouw. Het was een van de duizend adres sen geweestmaar hij wist nog pre cies hoe hij elke dag, door het dak raampje, naar die iconderlijke con soles had zitten kijken. „Zou datzelfde wijfje er nog wonen?" dacht hij. Zonder een ogenblik te aarzelen had ze hem toen onderdak ver schaft, koe wel hij een zwaar ge zochte „politieke" iras. die veel risico's meebracht. Glimlachend stak hij de straat over. bevangen door de on gerijmde vertedering, die het terugdenken aan de oorlog altijd m hem wakker riep. Het waren heilige jaren geweest, walgelijk maar zo helder els bronwater, om dat „de goeie kant" toen 20 duide lijk voor je lag. Hij kwam er te staan als logisch gevolg van zijn politieke overtuiging, maar die oude opoe herinnerde hij zich deed meeomdat de bezetters een simplistische goodwill club, met fier gedragen embleempjes, waar van zij een ijverig lid was geweest zonder vorm van proces hadden opgeheven. „Kent u mij nóg?" vroeg hij, toen de deur openging. Ze stond met haar schort voor in het portaalnet zo krom als toeft, en keek kippig in het donker. deleneer Schoneveld!" riep ze per plex. Het was de schuilnaam waaron der hü toen leefde. Binnen in de kamer, die niet veranderd scheen, zei ze wrienclelyfc tegenover hem. zittend naast het kooitje met de kanarie: „Nou ja, ïk weet nu teel hoe u echt heet, hoorv Ik heb uw foto in de krant gezien. Méérmalen „Hoe staat het met de goodwill club?'' vroeg hij ernstig. Die was niet meer herrezen. Geen animo, hè. Maar de broederschaps gedachte bleef toch leven. En de overtuiging dat de mensen op aarde zyn om elkander te helpenzag zij gestadig groeienGebruikt meneer Schoneveld suiker en melk? Ja, dat is een beter kopje thee dan toen. Foei. Wat een tijd was dat. Ze zette het kopje «oor hem neer en. zei vroom: „Toch zullen de mensen elkaar steeds beter gaan begrijpen". „Stellig mevrouwantwoordde hij zonder spotGek eigenlijkdacht hij. voor dit geteem stond ze in met kaar veiligheid. En hij zag een paar geslepen mannen uit het poli tieke metier voor zich, die het alle maal zo intelligent wisten te zeg gen, maar van mie je nooit precies wist wat ze zouden doen, als het er op aan kwam. „Ik moet weer eens gaan", zei hij eindelijk. Ze bracht hem tot bij de deur Het werd een lange, plechtige hand. „Wat mooi wan meneer Scho neveld dat u hier zo gewoon bif me hebt uiillen komen", zet ze aan gedaan Terwijl u nu toch Kamer lid is.'1 KRONKEL Mendès-France is wel een meikdrtn- fcer en een propa gandist voor de drank die de koe haar eigen kinde ren geeft, maar hij houdt niet van al die publiciteit, die daaraan gegeven wordt, Vandaar dat deze uitbundige, achttienjarige boe rendochter uit de Ver. Staten nog heel wat moeite had om tot de Franse premier door te dringen. Zy kwam hem een bus aanbieden met 48 liter melk, een liter uit elke Ame rikaanse staatbe stemd voor het persoonlijk gebruik van P.M.F. Maar tenslotte vond Mendès-France toch nog een uur tje tijd voor „Miss Kay of the Milky Way", zoals de Amerikanen juf frouw Eleanor Ma- ley, de melkko- ningin noemen. Het werd een genoege- lijk praatje, voor allebei. Friesland heeft zijn bronzen koe. maar in Amerika hebben ze net zo iets. In Kansas City staat op een zuil van dertig meter hoog een stalen stier, drie meter hoog. 2500 kilo zwaar met stalen beenderen en piastic vlees. Het beest in Londen is een tweeling geboren. Het ene kind kwam op 31 December 1954 zeven minuten voor twaalf uur ter wereld, het andere op 1 Januari 1955 een paar minuten na middernacht, in een Amerikaanse stad gebeurde hetzelf de. Daar werd het eerste kind een meisje dne minuten voor 12 geboren» het andere een jongen negen mi nuten na het begin van het nieuwe Jaas, De Belgische kunstenaar Rlg de So- nag (56 jaarj heeft een heei vreemde manier om het nieuwe jaar te begin nen. Voor de achtste achtereenvolgende keer dook hij Vrijdag ie middernacht vaït de Cavourbrug in Home m het kilJe water van de Tiber. Hij begint al school te maken: een jonge. Italiaan die niet voor hem wilde onderdoen dook vaft een andere brug in het water. De gasten van het dure Sands hotel m Las Vegas hadden het bete.- getrof fen. Toen zij na de oudej aars viering hun rekeningen wilden betalen, zei de directie dat het met nodig was. Zij nam alles voor,haar rekening, ook de siga ren en sigaretten. Het kostte alles bij elkaar 100.000 dollar. Een aardigheidje omdat de zaken goed gaan. De gouden wisselmedaille met dia manten. en de titel „Wereldleugenkam- pioen 1954" heeft Shelton Day, lid van de Leugenaarsclub van Burlington (VS) verworven voor het volgende verhaal: ..In mijn streek zijn de moeraskonijnen, zó snel, dat we speciale „high power"- geweren gebruiken om ze te schieten. Maar ook dat helpt niet eens als de jager de truc niet kent. Die bestaat hierin. Terwijl je schiet moet Je schel fluiten. De konijnen staan een ogen blik verbaasd stil en de kogel krijgt gelegenheid ze te raken". Diezelfde club heeft Brutio Cerasa uitgeroepen tot de grootste leugenaar van de laatste 25 jaar voor dit verhaal: „Mijn grootvader had een klok, die zo verschrikkelijk oud was, dat de shaduw

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2