I 1 Er ligt geen zandbank voor de haven, zegt Waterstaat VERHÖEFF De groei in 1954 van de Spaarbank Anno 1820 Iedereen kan foto's maken als je maar licht hebt Hoe SFC het zevende lustrum zal vieren Auto slipte en schoot onder vrachtwagen Wat ligt er dan wel' vragen Scheveningers „DIEPmiESVOER" Herencostuum Mantelcostuum Mantel 3.7S Koeriersters ERVAREN FUSTMEESTER De jeugd toonde belangstelling Dubbel jubileum bij Bakkerij Vlug 'u Napraatje over de paketten-actie Jaarvergadering van CHU-kiesvereniging AGENDA n Gezellige fotoflits-avond BakkersMagen in het n a ter Auto tegen bomen Poging tot inbraak Chauffeur stal 16 bromfietsen Ontploffing op Zweeds schip Motor in brand Vluchteling meldt zich Schepen stoten herhaaldelijk op de bodem f*r ?-* Adr. Volker bestelt twee sleepboten A. de Hoop N.V. nu ook in Arnhem Arbeider geraakt door twee kisten Fietser werd onwel en ramde paal JONGEN RAAKTE ONDER AUTO SCHIEDAM fJANUARI RECLAME V» 2 KAMERS ~N A i f f 2 Woensdag 12 Januari 1955 nfm™? rente by bet tegoed gevoegd. Op de eerste werkdag van het nieuwe jaar zouden alle 40.000 spaarders bij wijze van spreken gezamenlijk rpkem? Wa?tj ^?-°r elk Van hen heeft de Spaarbank de rente be- w? df,ze aIsluitingscampagne merkt het publiek tegenwoordig al imHcf11«0£ 0ude3aarsxpiddag is de Spaarbank gesloten om alle jaarstempel te voorzien. Ondanks het telkenjare toe- nemend aantal rekeningen was men ook dit jaar weder op tijd gereed. Terstond nadat de j aars wisseling achter de rug was, kon de Spaar bank reeds verschillende jaarcijfers bekend maken. Zo nam in 1954 het aantal in om loop gebrachte spaarbankboekjes toe met 955 tot 40.206; in deze stijging waren begrepen 526 babyboekjes en 352 jeugdspaarbankboekjes. Het totaal tegoed bij de Spaar bank bedroeg op 1 Januari 1954 14.891.860,66. In. de loop van 1954 werd 243.377,47 aan spaargeld méér ingelegd dan teruggehaald. Vergeleken met vele andere spaar banken is deze aanwas niet droot. Hierbij zal de verlaging van het rentegevend tegoed tot 5.000.—per boekje, met welke maatregel men grote inlagen van depositogeld wil de weren, van grote invloed zijn geweest. Op 31 December werd voor een bedrag van 350.481,67 aan rente bijgeschreven. Aldus opende het nieuwe jaar met een totaal spaarte goed van 15.485.819,80. De spaaromzet over de spaar bankloketten bedroeg 12,3 millioen gulden tegen 11,1 millioen gulden m 3953. Een totaal van 225.954 aan posten van inleg en terugbetaling werd voor deze omzet in. 1954 be handeld. Bij alle bijzondere spaarvormen is sprake van een verdere groei, zoals uit een vergelijking met de cijfers van 1953 blijkt: afgehaald door de Afhaaldienst 530.681,50 (1953 477.378,50); spaarinhouöen in de bedrijven 88.406,70 (1953 77,252.06) inhoud van geledigde spaarbusjes 104.448,96 <1953: 94.789.63) Onmerkelijh is de groei van het jeugdsparen, indien wij de ontwik keling zien ten opzichte van 1953: jeugdspaarba ikboekjes in omloop einde jaar 6,011 (1953: 5.659); groei van het jeugdtegoed 10 730.29 (1953: 4.814,70); spaarzegelverkoop naar de waarde 50.200,37 (1953: 41.242,46) De beleggingen zijn eind 1954 in ronde cijfers als volgt verdeeld: liquide middelen in kas. bij banken en Rijk 2 508 538,39 Vijfentwintig jaar hebben zij de voorspoed en de tegenslagen mee gemaakt van het bedrijf; zij hebben het banketbakkerijtje van M. J. Vlug in Schiedam zien uitgroeien tot de grootste broodbakkerij van Schiedam, met negen filialen elders. Vijfentwintig jaar hebben zij dit bedrijf gediend en daarom zullen zij gehuldigd worden Zij - dat zijn mej. R. Kleiss, de boekhoudster en de heer J, Bakker, de chef deeg- maker. Dit dubbele jubileum zal herdacht worden met een feestavond in Musis Sacrum op Dinsdag 18 Januari, hen aangeboden door de personeels vereniging. Maar tevoren van 7 uur af zal mej. R. Kleiss de vrienden en relaties ontvangen die haar de hand zullen willen komen drukken. Onlangs heeft de Schiedamse af deling van de Nederlandse Jeugd Gemeenschap, zoals bekend, een pa ketten-actie gehouden waarbij van uit Schiedam 700 paketten werden verstuurd naar de vluchtelingen in de kamp enin Lubeck, die door de Schiedamse afdeling zijn geadop teerd. Mej. W. van Dongen, sociaal werkster, heeft deze kampen bezocht en gisteravond daarover een praatje gehouden voor de verschillende lei ders van de Jeugd-gemeenschap en wel in het kantoor van do firma Wed. Van den Eelaart. Ingeleid door de heer A. C. Sunderman, ver telde mej. Van Dongen over het kampleven, de indrukken die zij ervan heeft gekregen en vertoonde cr ook plaatjes bij. De Christelijk Historische Kies vereniging „Groen van Prinsterer" zal op Woensdag 19 Januari in ge bouw Irene een jaarvergadering houden. Verschillende jaarverslagen zullen uitgebracht worden en verder staat de verkiezing van enkele be stuursleden op de agenda. Voor de periodieke aftreding komt in aan merking de heer G. H. Hoorman, die echter herkiesbaar is. De heer C. J. van Mastrigï, lid van het hoofdbestuur van de C.H U zal een inleiding houden, ge titeld ,.Gij moet kiezen'*. Er zal ge legenheid bestaan tot het stellen van vragen. effecten 7.608.622,51 onderhandse leningen 5.818.004,56 hypotheken 2.161.697,50 Over deze beleggingen kon in 1954 slechts een rente van gemiddeld 3i,'8% worden gemaakt. De Spaar bank heeft in 1954 opnieuw de kos ten verder zien stijg-n maar de ren te-inkomsten zien dalen. De Spaar bank Is geen instelling die beoogt wmst te maken. Wel moet zij er op bedacht zijn dat de kosten worden goedgemaakt; haar reservepositie is zeer sterk en kan economisch storm tij opvangen. Toch wenst zij in het belang van de velen, die van een rente-inkomen moeten leven, dat de kapitaalrente in 1955 geen verdere daling zal te zien geven. WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst; Apotheek M. M. H Evers, Lange Haven 81. Bellen bij ongeval; G,(i. en G.D„ Tuiniaan 80. tel 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9,30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8,30 uur. Zondags gesloten, R.K. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere dag (behalve Maandag) van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Sted. Museum; 25 uur „Precieuze tafereeltjes" door Alexander Hu- go Bakker Korff Bioscopen: Passage: 2. en 8 uur „Het grote so el". Mo no pole: 2, 7 en 9 uur Tarzan's avonturen". Voorstell ling-en: Mulsis Sacrum: 8 uur Ontspan ningsver. „Wilton-Fijenoord" met film en lezing over „De wondere wereld van de Stille Zuidzee" door rar drs Th. Regout. Koopmansbeurs; s u. Ned. Bond van Vogelliefhebbers. Opening tentoonstelling. Irene; 7.30 uur Propaganda-avond Ned. Chr. Geheelonthoudersver. Tivoli: 8 uur Contact-avond Schiedamse Toneelver. „De Amateur". Honderden Schiedammers hebben gisteravond „geflitst" of hen is een flits opgegaan! En wel tijdens de Fotoflitsavond die gisteravond in Arcade is gehouden, aangeboden door de Bonefo, of Bond van Neder landse Foto-detailhandelaren met medewerking van de Schiedamse foto-handelaren. Radiospreker wim Jansen beeft aan het talrijke maar kennelijk niet deskundige publiek eens haarfijn uitgelegd hoe het mis schien geen goede maar wel gezel lige foto's kan maken. Weet u wel. de kiekjes die men zelf het liefst in het familie-album heeft staan. Het is een reclame-avond van goed gehalte geworden, want de reclame lag er niet te dik op en Wim Jansen heeft er ongetwijfeld slag van om met een grapje en een plaatje (foto's uiteraard) het pu bliek ie vertellen hoe gemakkelijk het is om aardige beelden uit het leven vast tc leggen. Alles kan je vastleggen, zo ver telde hij. mits je de beschikking hebt over een camera (het eenvou digste box-je is goed genoeg) een rolfilm (elk goed merk kan dienen) en licht. Tn dat laatste schuilt, vooral in Nederland de moeilijk heid. 's Zomers, in de vacantie bui ten, is dat niet zo moeilijk, want dan. is er zon genoeg. Maar in de rest van het jaar. als er geen zon is en men binnenshuis zit, dan De 54-jarige broodbezorger G. W. werkzaam bij de coöp. Bakkerij „Door Eendracht Sterk" verloor gistermorgen omstreeks twaalf uur de macht over het stuur van zijn bakkerswagen. De wagen reed de Nieuwe Haven in. Eigen personeel heeft de wagen uit het water ge haald, Er wa1, schade aan brood en beschuit. De afsluitbomen aan de Over- schiesestraat moesten het gisteren weer ontgelden toen de bestelauto van de heer W. M. J. Bernhard uit Den Haag gisteravond om 6 u. tegen de bomen reed. De kap van de wagen werd ingedeukt. Ook de bomen werden iets beschadigd. Als verdacht van poging tot in braak bij mevrouw v. d. W. aan de B. K. Laan werden vannacht om streeks 1 uur aangehouden de 38- jarige classificeerder, J. A. V. uit Rotterdam en de 27-jarige bank werker M. M. Beide heren hielden zich verdacht op in de tuin van mevrouw Van de W. Deze belde de politie, die de mannen meenam naar het hoofdbureau van politie, waar ze werden ingesloten. Tegen de muur van het St. Jacobsgasthuis vond men later een motor, die aan een van de mannen toebehoorde Ook waren zy in het bezit van enkele schroevendraaiers. Reddingsbaak weer in het water De reddingshaak bij de firma Van de E. aan de buitenhavenweg is weer eens van zijn plaats gehaald en in het water van de Houthaven geworpen. Voorzitter W Schilperoort gaf in zijn openingswoord tijdens de half jaarlijkse vergadering van de voet balvereniging SJF.C., welke in Café De Spi] werd gehouden, zijn tevre denheid te kennen, over de grote opkomst van de leden, hetgeen on tegenzeggelijk mede in verband staat met de te bespreken feestvie ring bij het 35-jarig bestaan van de vereniging. De notulen van de secretaris wer den goedgekeurd; de boeken van de penningmeester klopten als een bus. De secretaris, de heer J. Gijzen, moest tot zijn spijt, in verband met studieaangelegenheden, zijn functie neerleggen, hetgeen door het bestuur betreurd werd. Tot opvolger van de heer Gïjzen werd benoemd, de heer D. Verdam. De voorzitter dankte de afgetre den secretaris voor het vele werk, dat hij voor de vereniging had ver richt en wenste hem succes met zijn studie. Op zijn beurt memoreerde de hoor Gijzon dat het gisteren juist vijf jaar geleden was, dat de heer Schilperoort tot voorzitter werd ge kozen, hetgeen een luid applaus ontlokte. Hierna werden de feestelijkheden, door de feestcommissie ontworpen, ter tafel gebracht. Deze commissie, bestaande uit de heren A. Kooiman, L. Klaassen, J. Buitenhek en D. Krommenhoek, met als toegevoegde bestuursleden de heren w. Schil peroort en A, de Jong. heeft nu vijf jaar lang cle mogelijkheden voor het feest onder de ogen gezien. In Augustus van het vorig jaar zijn reeds de jubileum-serie-wed- strijden gehouden. De voorzitter dankte de heer T. Reinderhof voor de destijds hiervoor beschikbaar ge stelde beker. Het Jubileum-feest is nu vastge steld op Zaterdag 7 Mei a.s. Die middag zal een receptie worden ge houden. terwijl des avonds voor de leden en hun dames een feestavond zal gegeven worden in Arcade. Voorts is op Hemelvaartsdag een Junioren Jubileum Tournooi vast gesteld. wordt het fotograferen wat moei lijker. Dan kan echter de fiits-lamp, het „verpakte zonlicht" goede dien sten bewijzen. Want 't kleinste flits-Iampje geeft nog altijd een licht gelijk aan 500 TL-buizen en dat is ruim voldoende om overal foto's te maken. Dit werd ook wel bewezen door de plaatjes die vertoond werden, geen goede foto's maar echte ge- noegelijke familie-tafereeltjes, die je zo echt leuk op de meest onge- schikste ongenblikken kunt nemen, tot schrik van het slachtoffer, maar tot groot plezier van de andere aanwezigen Och. een ieder kent die ogenblikken, dat men zegt: „Hier moest eens een foto van gemaakt worden!" Als je dan maar een foto toestel klaar had liggen met een flits voor het licht. Dat overigens een ieder een flits- camera kan bedienen bleek wel uit dc foto's die aan het begin van de avond werden genomen door een paar vrijwilligers uit de zaal. welke foto's aan het eind nog vertoond werden door de projector. Wim Jansen gaf ook nog een kort (en niet diep-gaand) overzicht van de geschiedenis van het fotograferen en verder enige wat meer techni sche details „om te laten zien hoe het gaat, niet om te leren hoe je moet flitsen, want dat kan ieder een". De bijeenkomst, die overigens op merkelijk druk was bezocht, werd besloten met een foto-quiz, met vragen over hetgeen die avond was verteld en met een foto-flits-appa- raat als prys. Zestien bromfietsen heeft de 43- jarïge chauffeur G. S. uit Den Haag gestolen. Twaalf bromfietsen werden in Rotterdam zyn prooi, de andere stal hy in Utrecht, Dordrecht en Schiedam. Hij verkocht ze in Den Haag, waar de Haagse politie hem op het spoor kwam. Gistermorgen werd hij voor de officier van justi tie geleid. Op een zeeschip In de Merweha- ven is gisteren eed accumulator- kast ontploft. De douaneambtenaar T. Kiewlet, die pal naast de kast stond, liep geen letsel op. AI sloeg de kast geheel uit elkaar en al werd het stalen deksel omhoog geslingerd tegen de onderkant van de brug, de man was slechts een beetje doof. De ontploffing gebeurde in de Merwehaven op het Zweedse m.s. Storfors, dat bij Quick Dispatch ligt. De aceukast is een onderdeel van de noodverlichting aan boord. De zijden werden door de kracht van de ontploffing bol geperst. Het dek sel smakte eerst tegen de brug en kwam daarna naast de kast terecht. Niemand werd gewond bij deze ont ploffing. 500.000 uit Zweden: Uitbouw ziekenhuis te Dirksland Het ziekenhuis te Dirksland zal worden uitgebreid met een kinder afdeling. Hiervoor zyn ƒ500.000, beschikbaar gesteld door de Zweed se stichting Had da Barnen. De bouw van de nieuwe vleugel 2al in April worden aanbesteed, men hoopt het gebouw over anderhalf jaar in ge bruik te kunnen nemen. De nieuwe vleugel wordt 48 meter lang, 14% meter breed en drie verdiepingen hoog. Het ontwerp ervoor werd ge maakt door de Rotterdamse archi tecten Niepoth en Van Essen. Voor de inrichting gaf de kinderarts prof, Arvid Wallgren uit Stockholm ad viezen. De nieuwe vleugel zal voorzien in een dringende behoefte van de eilanden. Juist voor de kraaminrichting aan de Henegouwerlaan raakte gis teravond vroeg de motor van een auto in brand mogelijk door kort sluiting. De motor brandde gedeel telijk uit. Er is ongeveer honderd gulden schade. Met een koolzuur- sneeuwapparaat van de kraamin richting werd het brandje geblust. De brandweer geleid door brand meester J. Broekman was aanwe zig met de bluseenheden 40 en 39, gereedschapswagen 3 en de blus- eenheid 41. Schoorsteen verstopt Bij de familie H. N. aan de Paral lelweg moest de brandweer o.l.v brandmeester J. Keuzenkamp met de rammonneur de verstopping in de schoorsteen verwijderen. Er was geen schade. Een personenauto is gisteren in de Rochussenstraat op het gladde wegdek geslipt. Het autootje schoot onder de laadbak van een stilstaan de vrachtwagen. De bestuurder van de personenwagen, de 32-jarige ver tegenwoordiger J. C. Hcysick uit de Groen van Prinstererstraat, sloeg door het geweld van de botsing met het hoofd tegen de voorruit van zyn auto. Bewusteloos Is hij naar het Coolslngeiziekcnhuis vervoerd. {Advertentie LM.) Ariëns Schoenenhuis A. VERKOOPSTER B, AANK. VERKOPER(STER) Voor de Zaterdag: C. HULPVERKOOPSTER Aanmelden dagelijks Broersvest 54, Schiedam. KoperdiefstaJ berecht De 20-jarige v. d. H. en zijn 21- jarige vriend den B. wonende te Ridderkerk hebben zich in Decem ber 1954 te Krimpen a/d IJssel schuldig gemaakt aan diefstal van 'n hoeveelheid koper ten nadele van de N.V. Werkspoor te Amsterdam. Zij zyn daarvoor aangehouden en ter beschikking van de justitie ge steld. Door de politierechter zyn de verdachten veroordeeld tot een ge vangenisstraf van twee maanden. De Schiedammer W.K., die zich Vrijdagmiddag bij een transport on der geleide uit de voeten maakte, heeft zich weer bij het Huis van Be waring gemeld. Maandag belde hij de Officier van Justitie op en vroeg of hij weer terug kon komen. Een half uur later kwam hij 2ich melden. Hij was blij verlost te zijn van de spanning waarin hij de laat ste dagen had geleefd. zet toen hij met een leeg schip bil een waterstand van 2 60 meter 10 de havenmond uitvoer. Het echolood reageerde buiten de pieren op zeker ogenblik he lemaal niet, een bewijs dus, dat er op die plaats geen water stond, wat de bemanning ook duidelijk merkte aan bet sto ten vn de scheepsbodem tegen de grond. Het ligt voor de hand, dat dit (Van een onzer verslaggevers) Ambtenaren van de Rijkswaterstaat hebben na de jongste storm de bodem buiten de Scheveningse havenmond afgepeild en daarby vastgesteld, ctet er zich voor de pieren geen zand bank had gevormd. Naar hun bevindingen was de toestand na de storm niet buitengewoon abnormaal en zij achten geen reden aanwezig om te spreken van een gevaarlijke situatie. Dit bericht heeft bij de belangheb benden in Schcventngen verbazing gewekt. De reactie is over het alge meen: „als er dan geen zandplaat voor de haven ligt, wat ligt er dan wel?" Met name na de storm voor Kerst mis is het in- en uitvaren in de Scheveningse haven tot een bijzon der hachelijk karwei geworden. Zelfs de kleinste schepen, die Sche- veningen in zijn vloot kent Zelfs voor de reddingsboot „Arthur", die ondanks zijn geringe diepgang tegen de bodera stootte, toen het schip uitvoer om twee vastgeraakte kot- tertjes te gaan helpen. Loggers schuren met hun bodem over het zand, ook wanneer op het seinhuis voldoende water in de ha venmond staat aangegeven om zon der risico te kunnen varen. Eén ,van deze loggers maakte dezer dagen by het uitvaren zelfs een slagzij van ongeveer 25 graden toen het schip zich even buiten de hoofden bevond. En de schipper van een an dere logger meldt, dat hij „voor de aardigheid" zijn echolood had aange- voortdurehd schuren van de scheeps huid niet bevorderlijk is voor het schip, dat bij herhaaldelijk stoten steeds meer uit zijn voegen wordt gedrukt. Vandaar dat Scheveningen het bijzonder op prijs zal stellen als de hindernis voor de haven zo spoe dig mogelijk wordt opgeruimd. Schippers en reders houden vast aan het bestaan van een zandbank, omdat een dergelijke bank altijd langs het Zuidelijk hoofd wordt ge vormd na een hevige storm. ïn de weken erna schuift de bank lang zaam naar het Noorden om tenslot te de gehele toegang te versperren. Normaal zou in dit geval de zand zuiger in Scheveningen onmiddellijk aan het werk moeten zyn gegaan om een vaargeul vrij te maken. De zuiger kon echter, in verband met de slechte weersomstandigheden, niet worden ingeschakeld, zodat de toestand met de dag slechter werd. De enige oplossing, die afdoende zal blijken, noemt Scheveningen de verbetering van de havenmond: Een verlenging dus van de pieren, die eerst zekerheid zullen bieden als zij buiten de branding komen te liggen. a ;*V" f C/ Het gras, dat de landbouwer M. Dijkshoorn uit Terbregge gewoon lijk al in September hooit, bleef ditmaal tot vorige week op het Zand staan, omdat het slechte weer de grond zo drassig had gemaakt, dat er eenvoudig niet was te werken met een ntaaimachine of tractor. De vorst zorgde echter voor de nodige stevigheid, ,,'t Gaat nog beter dan anders", zei de heer Dijkshoorn, toen h\j Zaterdag zijn derde voer binnenhaalde. Het wat stug bevroren gras liet zich uit stekend maaien. En het vee lust het „diepvriesvoer" best, zoals bleek toen men een monster had meegenomen naar de boerderij aan de Ommoordseweg. De Koninklijke Maatschappij tot het uitvoeren van openbare wer ken „Adnaan Volker" N.V. te Slie- drecht heeft opdracht verstrekt voor de bouw van een tweetal sleepboten van de volgend" afmetingen: lengte 2169 meter, breedte 5 40 meter en holte 2.25 meter. De voortstuwing zal geschieden door 8 cyl. 409 pk Bolnesmotoren. De-bouw Zal onder klasse Veritas worden uitgevoerd door de scheepswerf J. Bylholt te Foxhol. Vandaag vierde de heer A. Troost zijn 4ö-jarig jubileum bij VanNelle. Reeds vele jaren is hij als monteur werkzaam in de theefabriek, waar hij gespecialiseerd is op het gebied van de theebuilenmachines^ Dc ju bilaris werd door de directie in het privïkantoor ontvangen en gecom plimenteerd. Hierbij werd tevens door de directeur, rir H. C. Stok, de bronzen medaille, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau, uitgereikt. In Spes Bona: Kampioenschap in bet theezetten „Het Theebureau voor Nederland" organiseert morgenmiddag in zaal Spes Bona aan dev Enk een wed strijd in het theezetten, ter ver kiezing van een Rotterdamse kam- pïoentheezetster. Sinds enige tijd worden in heel het land dergelijke wedstrijden gehouden, het doel ia de verkiezing van een nationaal kapioene. Burgemeester Ch. G. Matser zal op Zaterdag 15 Januari 3n een juist voltooid pand aan de Rijnkade in Arnhem het daar gevestigde filiaal van de electrotechnische fabriek A. de Hoop N.V. uit Rotterdam openen. Dit filiaal zal. onder de naam A. de Hoop Arnhem N.V.. een zelf standig bestaan leiden en werd opge richt, om het contact tussen de ook in het Oosten van ons land steeds groter wordende afnemerskring van de N.V. A, de Hoop en die N.V. directer en vlotter te kunnen on derhouden. De dochteronderneming zal via een uitgebreid telexverkeer met het hoofdkantoor in verbinding staan. Tijdens het verrichten van werk zaamheden op het terrein van de H.A.L. aan de Wilheiminakade, kreeg de 63-jarige havenarbeider M. Breure uit de Miliinxstraat, twee onderuit glijdende kisten met glas op het linkeronderbeen. De man viel en werd met een bloeduitstorting aan de linkerkuit en vermoedelijk een hersenschudding in het Haven ziekenhuis opgenomen. Door dat hij onwel werd reed gis termiddag de 47-jarige baas P. O. Kamsteeg van de Groene HilledijJc op de Dordtsestraatweg met zijn. fiets tegen een lantaarnpaal. Hij viel op de straat en moest in be wusteloze toestand in het "Wester- ziekenhuis opgenomen worden. Toen gistermiddag de 5-jarige Jo- han Kerfchofs uit de Borselaarstraat zonder op het verkeer te letten da Strevelsweg overstak, werd hij aan gereden door een bestelauto. Het jongetje viel en kwam met beïds benen onder het rechter achterwiel van de bestelauto. Hij werd naar het Zuiderzieken huis gebracht. Uitvoering van „Carnisse" in Carnissehuis Het Carnissehuis aan de Lepelaar singel was gisteravond tot de laat. 5te plaats toe bezet met leden, dona teurs en belangstellenden van het dames- en kinderkoor „Carnisse". Het kinderkoor voerde deze avond op „Goudmuiltje", een zangspel in 2 bedrijven van H. Brandts Buys, Het spel werd aardig en goed opgevoerd en de kleine toneelspelertjes deden hun uiterste best om vader ?n moe der te laten genieten van hun spel. De regie was in handen, van de heer H. Kor te weg, die met zijn speler3 na afloop een hartelijk applaus ont ving. Het dameskoor voerde enkele lie deren. uit, die zeer verdienstelijk werden vertolkt. De voorzitster mevr. A. v. Brakel- Honk heette de aanwezigen harte, lijk welkom. STO0MVERVERIJ SINGEL 142 TEL. 69929 Winkels: Singel 150, Fabristraat 30 Vlaardingerstraat ■'8 chemisch reinigen en modelpersen In enkele dagen gereed Afhalen en thuisbezor ging zonder prijs verhoging. MET SPOED GEVRAAGD gemeubileerd of ge stoffeerd. Voor archi tect, zonder kinderen. Met kookgelegenheid. Brieven onder no. 1913 bur. van dit blad. Te koop gevraagd Wet assurantie-bemiddeling. Van hen, die geen bevoegd- heid meer hebben als assu rantie-bemiddelaar op te tre den. kopen wij assurantie- portefeuilles, onverschillig van welke omvang, zelfs en kele posten, in alle branches. Br. ond. no. S282 burr des. Te hoop aongeb. Televisietafels 55.30. Radio- kasten en tafels, mooie keus in gothisch bij Plak, Grote Markt 19—21, Schiedam. Totografie Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106, tel. 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. Diversen Een goed gesorteerde biblio theek, steeds voorzien van de nieuwste boeken, is Leesbi bliotheek - Kantoorboekhan del „Modern", Boerhavelaan 124, tel. 68415. Radio van Dyk, Het grootste en modernste Radiobedrijf van Schiedam, Hoogstraat 119, Tel. 69572. Rembrandt- laan 64, Tel. 66084. GEVRAAGD: voor het beheer van uitgebreid vatenpark, in staat tot classificatie van het fust en sortering naar aard en inhoud. Voor vak man goede vooruitzichten. Schriftelijke sollicitaties te richten aan ASEPTA- FABRIEK N.V, Postbus 33r Delft.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1