C 3 JKoud 9 Een tropisch paradijsje waar 400 vogels lustig twetteren Explosies aan de Brielselaan AItoon BOL Geheimzinnige figuur at en dronk voor niets Unieke tentoonstelling Koeriersters DE KOOPMANSBEURS: Opruiming De Schiedamse vogelliefhebbers tonen ivat zij gekweekt hebben - Een onbekende bekende NCGV houdt 'n propa avond ganda- AGENÜA Eis zes maanden Kloosterzusters uit Silezië verdreven Voor verduistering bij spaarbank een jaar Defensief pact Turkije-Irak „De Amateur" DHS gaat naar Dordrecht Burgerlijke Stand Ratificatie Duitse bewapening door Denen uitgesteld Groot deel van de stad zonder stroom Inbraak in huis van de burgemeester SCHIEDAM MET« De Bazar Corsetten vanaf Beha's vanaf 2.- f O 29 GEZ. WILLEMS le VERKOOPSTER nette werkster 2 Donderdag 13 Januari 1955 (Advertentie fJW.) Om plaats te kunnen maken voor nieuwe uitgaven ruimen, wij onze oude voorraad op tegen fantastisch lage prijzen. De ver koop begint Vrijdagmorgen 9 uur. Zie de etalage! SOEK HANDEL De anders zo statige, maar wat kil aandoende hal van de Koopmansbeurs in Schiedam is voor enige tijd omgetoverd in een idyllisch tropisch paradijsje! Een watervalletje, bijna ver borgen achter een schat van bloemen, klatert in een kleine plas waarin wonderlijk getekende eenden vrolijk stoeien. Kroonkranen, bont uitgedost en van een donzig hoofdbedek$el voorzien, minnekozen op grappige wijze aan de oever tussen de sierstruiken. Papegaaien in vrolijke kleuren krijsen elkaar een groet toe, tussen het zoete gefluit van nachtegalen, kanaries en andere zangvogels door. Op de achtergrond klinkt het nasale geluid van een Javaanse beo, die een onverstaanbaar mensen taaltje uitslaat. Inderdaad, een tropisch paradijsje... Men moet hel gezien hebben, om te kunnen geloven dat zo iets in de Koopmansbeurs getoverd kan wor den. Wie deze tovenaars 2ijn? Wel, in het algemeen gezegd de leden van de Schiedamse afdeling van de Bond van Nederlandse Vogelliefhebbers, die, onder de energieke leiding van haar voorzitter, de heer P. van Vol lenhoven hier voor de tweede maal een expositie houdt. Een expositie die nog groter en mooier is dan de eerste, vorig jaar in Musis Sacrum gehouden. Maar voor het scheppen van het tropische paradijsje, dat het centrum is geworden van de tentoonstelling, heeft de bond medewerking gekre gen van diverse zijden. In de eerste plaats van de heer J. J. Schipper, het hoofd van de Gemeentelijke Plantsoenendienst en zijn mannen. Dagenlang zijn zij aan het werk ge. \veest om de aarde aan te voeren die de tegel-bodem bedekt, om de waterval aan te leggen en de coni feren en sierheesters te plaatsen en niet tc vergelen de grote hoeveel, heden bloemen, primula's, azalea's, Chinese klokjes te planten. Het is een omvangryk werk geworden maar het resultaat ia zeker de moeite waard. Ook Diergaarde Blij-Dorp heeft belangrijke medewerking verleend. De artistiek getekende Mandarijn- eenden uit China en hun Carolina soortgenoten uit Amerika, die vrij rondlopen en speels in het water bassin duiken zijn door deze dier- gaarne geleverd, evenals de statige Kroon.kraan vogels en de bonte pa. pegaaien. Ook enkele zeer bijzon dere planten zijn uit deze plaats af komstig. Verder werd door anderen weer advies verstrekt op artistiek gebied, enzovoort, enzovoort. Wij zouden echter de eigen leden van de Bond van Vogelliefhebbers, aithans een deel daarvan, tekort doen. wanneer wij niet gewaagden van do enorme arbeid die zij in de afgelopen maanden verzet hebben om de vitrine-1-' (want kooien kan men ze niet goed noemen) te ma- ken. waarin bij deze expositie de vo gels zijn ondergebracht. Vitrines, die geheel zijn aangepast aan het idee van een tiopisch paradijsje cn cue. na de tentoonstelling, zeker sieraden 2ullen zijn in de waningen van de vogelhouders. Maar luten we nu eerst terugke ren tot tentoonstelling zelf. Deze Onder de collectie vreemde vogels die in de Beurs te be twonderen valt, bevindt zich, wat achteraan, ook een bruine vogel met witte en zwarte vlekken. Wat is dat voor een vogel? vroegen we enkele bezoekers.' Lijkt op een kievit, zeiden er twee. Een zeldzame Amerikaanse lijster, wist een derde. Weet ik -niet, was van anderen het antwoord, Toé een echie vogelkenner langs kwamtwee maai keek en toen opmerkte, dat moet een spreeuw zijn! Inderdaad, dat was liet ook een gewone spreeuw, daar geplaatst om, een serie van meer exotische broeders af te ronden. Door weinigen herkend Valkparkieten is, zoals boven reeds gezegd, groot, ser en beter aangepakt dan de eer ste vorig jaar- Dit is mogelijk ge. worden, omdat het aantal leden van de Schiedamse afdeling van de Bond van Vogelliefhebbers in het afge lopen jaar sterk is toegenomen en wel van ongeveer vyftig tot 130 le den. Het gevolg hiervan is natuurlijk weer. dat er meer vogels aange bracht werden, n.i. ongeveer 400 stuks De grootste groep wordt gevormd door de kanaries. Nu hebben we, eerlijk gezegd, altyd gedacht dat ka. nariee geel waren (weet u wel: ka. narie-geeli, maar sinds gisteren we ten we beter. Op de tentoonstelling is net ons duidelijk geworden dat er onder de kanaries tien hoofd-kleuren en veie nuances bestaan, van zilver. I wit, via stro- en citroen-geel. via 1 oranje en bronskleur tot rood toe. Met als nuanceringen nog oranje, j agaat. oranje-isabel, oranje-rood, oranje-rood.brons. oranje-schimmel, oranje-zalm. enz. enz. Het is feeëriek. I Daar er bij de tentoonstelling ook nog een wedstrijd is gehouden met keurmeester J- M. van Pelt als des- kundige jury. werden er tien kana- rie's met een eerste prijs in hun klasse beloond. De trotse eigenaren zijn de beren A. J. Hertog, M. van der Tas, J. Schafthuizen. L. Plooi. M. Mak (twee maal), Th. Blom, T, Notenboom. H. Notenboom en B. La. ger waard. De kampioen van de kanaries werd echter de mozaiek.kleurige vogel van de heer M. Mak. Maar dan moet u het diertje ook zien! Prachtig zacht oranje met vlekken van een diepere kleur net een fijn cameetjeÜ De kanaries werden in een af. zonder lij ke hoek in eenvoudige kooien opgesteld. Dit Jn tegenstelling dus met de andere vogels, die een veel artistiekere woning aangeboden kregen. Hiertoe behoren dan de vinken en vinkachtigen. die uit alle tropische deJen van de wereld zijn bijeenge bracht. Om maar enkele namen te noemen: grijze zebravinken, Japanse meeuwtjes. Cu ba. vinken, tijgervin. ken. oranje kaakjes cn goudbuikjes, zilver bekjes en blauwe fazantjes. Mozambique sijsjes en streepgorzen, witkop nonnetjes en Indische Orta- len, safraan. en kroonvinken, witte en grijze rijstvogels uit Indië. Het was een exemplaar van de laatst ge noemde soort eigendom van de heer J. Montfoort, die kampioen in deze klasse werd verklaard door keur meester M. P. Noordzij- Dan waren er nog parkieten. Deens-bont, geel blauw groen en al. bino's, grote halsband en valk-par kieten. Er waren fazanten en tortel duiven en ook nachtegalen. De zil veroor-nachtegaal, die een eigen aardige rode vlek op de vlerk heeft en de Japanse nachtegaal. De kam. pioen uit deze groep werd een Ja. panse nachtegaal van de heer T- No tenboom. Klinken al deze namen U al exo tisch in de oren, voor de vogellief- De Schiedamse Koopmansbeurs is thans omgetoverd tot een tropisch paradijsje met 400 vreemde vogels. hebbers zijn dit nog maar vrü ge wone soorten. Maar er waren ook nog zeldzame exemplaren op de ten toonstelling. Vooral de heer P. van Vollenboven kwam, overigens buiten mededinging, met een grote verza meling uit Hij bracht de Chinese dwerg-kwartels en de Chinese Spot- lijster en de zwartkop tomali's. Prachtig waren ook de drie-kleurige glansspreeuwen en de groene glans- merels. Er was een bruine- lijster bij, in Nederland opgekweekt, waarvan de soort niet meer te determineren was. Zeldzaam waren ook de rode kar. dinalen uit Zuid-Amerika en de In dische schama.lijster met de oranje borst met lange staart. De klarinet vogel uit Zuid-Afrika ziet er nogal onaanzienlijk uit, maar heeft oen mooie slag. Bij het publiek was echter al spoedig populair de In dische beo, die lustig de geluiden van andere vogels nadeed en zelfs ook een mondje vol mensen-taal uit sloeg, In de vitrine achteraan zaten twee exemplaren van de Machlolopbur Xanthogenijs (Vigors) in het Ne derlands kunnen ze „geeiwang me zen" worden genoemd, maar ook wel anders, want de naam is eigenlijk nog niet geheel vastgesteld. Opening Ai deze prachtige en zeldzame vo gels, eigendom van de Schiedam, mers, die er een genoegen in heb ben om exotische vogels te kweken, zijn te bewonderen op de tentoon stelling die gisteravond in aanwezig, heid van wethouder mr. ML J. M. van Kinderen is geopend door de voor zitter de heer P. van Vollenhoven. Zoals men uit het verslag zal mer ken is er zeer veel werk gemaakt van deze tentoonstelling, die wel uniek in zijn soort genoemd mag worden. Gezien het vele werk. zou het voor de organisatoren dan""ook wel wat teleurstellend zijn geweest wanneer deze tentoonstelling maar vier dagen gehouden zou mogen worden, zoals het aanvankelijk was vastgesteld. Maar voorzitter Van Vol- lenhoven kon gelukkig gisteravond bij de opening nog bekend maken, dat de duur van de tentoonstelling met een week is verlengd en wel toi Zondag 22 Januari. Het Schiedamse publiek kan de tentoonstelling elke dag bezoeken van 10 uur 's morgens tot 11 uur 's avonds tegen de zeer schappelijke prijs van een kwartje, kinderen een dubbeltje. Een enige kans dus om eens kennis te maken met de prach tige tropische vogels. WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst: Apotheek M. M. H. Evers, Lange Haven 81, Bellen bfj ongeval; U.U. en G.D„ - Tulnlaan 80 tel 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven: geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woens dags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. RK. Leeszaal en Bibliotheek, Dam, geopend iedere .dag (behalve Maardag) van 2 tot 4 uur, Iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Sted. Museum; 2—5 uur „Precieuze tafereeltjes" door Alexander Hu- go Bakker Korft Bioscopea; Passage: 2, en 8 uur „Het grote spel". Monopole: 2, 7 en 9 uur Tarzan's avonturen". Voorstellllngen: Volksgebouw; 7.30 uur Film avond en vergadering Alg. Bouwbedrijfsbond. Passage: 8 uur Schiedamse Kunstkring met „Anna Chris tie" door Stichting het Neder lands Volkstoneel „De Toneel vereniging". Irene: 8 uur 75-jarig bestaan A.R,-kiesvereniging. Lezing door prof mr Diepenhorst over „Jubi leren tegen een achtergrond". Koopmansbeurs: Ï022 uur Ten toonstelling Ned. Bond van Vo gelliefhebbers. Volksgebouw: 8 uur Inst. v. Arbeidersontwikkeling. Lezing door drs P. Vreeken, leraar R.HJ3.S. over „Kleine mensen in de grote wereld" van A. den Doolaard, Musis Sacrum: 8 uur Ontspan ningsver. „Wilton-Fïjenoord" Lezing door mr drs Th. Regout over „De wondere wereld van de Stille Zuidzee". Gebouw Toonkunst: 8 uur A2g. Fotokring Schiedam. Voor de Rotterdamse rechtbank stond Dinsdagmiddag de 31-jarige Spaans-Zwitserse koopman A, P. terecht wegens oplichting. Hij 'zou aan verschillende Rotterdammers cheques als betaalmiddel hebben gegeven, die later bleken niet ge honoreerd te kunnen worden. Hy hoorde een gevangenisstraf van 6 maanden tegen zich eiseu. Deze „geheimzinnige figuur", zo als de Officier van Justitie hem noemde, was begin September van het vorig jaar met zijn meer dan vijftig jaar oude kotter van En geland af de Noordzee overgesto ken. Nadat hij in IJmuiden de mast van zijn schip had verspeeld, kwam hij in Rotterdam. Volgens zijn eigen verklaringen had hij niet voldoende contant geld bij zich, om zijn schip te laten maken en daarom had hij chêques van de National Provincial Bank in Londen hier Ingewisseld bij ver schillende café- en restauranthou ders, zowel om er zijn consump ties mee te betalen, als om wat geld in handen te krijgen. Maar daarbij had hij niet verteld wat hij iater aan de politie verklaar de: dat een „medewerkster" in Londen in het bezit was geweest van een aantal blanco cheques die hij haar gegeven had en met be hulp waarvan zij grote bedragen van de bank zou hebben opgeno men. Van het Engelse geld ter waarde van t 2000, dat hij er had staan, bleek later voor de Neder landse schuldeisers niets over te zijn. De Officier van Justitie geloefde van dit verhaal niet veel, al toon de de verdediger, mr R. F Borde wij k, met papieren aan, dat de verdachte in ieder geval een re kening-courant had bij de Londen- se bank. De verdediger weds er o.m. op, dat verdachte in Londen lid was van de „New Churchill-club", waar van Churchill zelf ere-president is. Hij zou een ontwikkeld, maar nog al avontuurlijk en slordig mens zijn, die zeker niet de opzet had gehad de Rotterdammers te dupe ren. De verdediger vroeg vrij spraak voor zijn cliënt en ver zocht onmiddellijke in vrijheidsstel ling, De rechtbank ging op dat verzoek niet in. Uitspraak over 14 dagen. De Nationale Christelijke Geheel onthoudersvereniging afd. Schiedam hield gisteravond in gebouw „Irene aan de Nieuwe Haven een druk be zochte propaganda-avond. die werd geopend door dc voorzitter, de heer A. de Weger. De voorzitter heette de aanwezi gen hartelijk welkom, in het bijzon der de spreker van deze avond, de heer C. J. Toebes. hoofdbestuurder uit Den Haag. De heer Toebes hield een korte speech over „Een groot gevaar", hiermee doelend op het alcohol-gevaar, dat zoveel leed ver oorzaakt in menig huisgezin, waar vader of moeder door overmatig ge bruik van drank hun gezin laten stranden. Als geheelonthouders moeten wij strijden tegen het overmatig ge bruik van alcohol en proberen de mensen, die hieraan verslaafd zijn terug te brengen in het gareel, aldus ;preker. Vervolgens werd door de toneel groep van de afdeling Gouda een goede opvoering gegeven van het toneelstuk „Zus", een drama in 4 bedrijven van A. C. de Vletter. De Gouwenaars, die hier in Schie dam te gast waren, hebben laten zien. wat zij kunnen op het toneel gebied. De regie was in handen van de heer A. de Kroon. Een hartelijk applaus beloonde na afloop de to nelisten voor hun spel. De NCGOV in Schiedam telt op dit ogenblik 128 leden. Enkele weken geleden werd de jeugdafdeling „Cojo" met 30 leden opgericht. Geen kinderzitje De vierjarige Elsje H., ,die bij haar broertje achter op de nets zat kwam gistermiddag om twee uur in de Korte Singelstraat met haar rechtervoetje tussen de spaken van het achterwiel. Het voetje kreeg schaafwonden. Het meisje werd door de politie naar huis gebracht. De fiets had geen kinderzitje- en ook geen voetsteunen, BERLIJN, Naar eerst nu verno men wordt zijn in Augustus 1954 de Rooms-Katholieke Duitse ordezus- ters uit haar kloosters in Opper- en Neder-SileZië. dat sedert 1945 Pools gebied is, verdreven en door dc- Pool se autoriteiten m de buurt van Posen en Krakau onder ongunstige arbeids- en levensomstandigheden geïnter neerd. aldus meldt bet Westduitse persbureau DPA'. LEEUWARDEN. —.De 54-jarige ex-gemeenteontvanger van Hasker- ïand A. F. P hoorde Woensdag voor de rechtbank één jaar gevangenis straf voorwaardelijk met een proef tijd" van drie jaar tegen zich eisen. Verdachte heeft in de jaren '51'52 een bedrag van in totaal 2000 ver duisterd ten nadele van de Nuts- spaarbank te Joure, waarvan hij penningmeester was. Versterkt de contacten Het was een goede gedachte van de Schiedamse Toneelvereniging „De Amateur" om haar leden eens bij elkaar te roepen voor een gezel lige contactavond. Dit gebeurde gisteravond in gebouw Tivoli aan de Nieuwe Haven, waar een groot aantal leden waren samengekomen. De voorzitter, de heer W. v. Vugt verwelkomde de aanwezigen harte lijk en speciaal de artisten die aan deze avond medewerkten. Dit waren de Indonesia Boys met gitaarmu ziek, de 12-jarige Piet van Hees. bet Rotterdamse accordeon wonder, hy kon het wel deze jongeman, de heer D. Hoogeveen, die cowboy liedjes zong, en de heer J. Enng- aard, die ook enkele liederen ten gehore bracht. De muzikale omlijs ting werd verzorgd door Jaap Sas, terwijl het bal na afloop werd be geleid met muziek door de gebroe ders v. Vessem. De heer van Vugt hield een korte speech, waarin hij naar voren bracht het belang van samenwerken tussen de toneel groep. de reisafdeling en de jeugd groepen. Door een nauw contact tussen deze groepen kunnen wil elkaar steunen met het brengen van culturele avonden. Indien de weersomstandigheden het toelaten, gaat DLH.S. Zondag a s. j naar Dordrecht om er de strijd aan ISTANBOEL. Turkije en Irak te binder 'm A.S.W. z)jn overeengekomen om zo spoedig Hoewel eerste ontmoeting lus- i mogelijk een defensief verdrag te sen beide ploegen in een grote 8l r giuiten. De twee landen zuilen, aldus overwinning voor de Ge el-zwarten ceil gemeenschappelijk communique, eindigde, was fret vertoonde spel j trachten te verzekeren, dat ook an- van de AS.W.-ers het aanzien toch dere belanghebbende landen in het heus wel waard, Midden-Oosten zich bjj het pact aan- De D.H.S.-ers dienen deze ploeg i sluiten. Zo nodig zullen zü het eerst zeker niet te onderschatten, daar zij tekenen om vervolgens hun pogin- anders nog wel eens voor een ver- j g-en voort te zetten, andere landen rasping geplaatst kunnen worden. er \'oor te winnen. Wordt er echter gespeeld voorDe overeenkomst is het resultaat wat zi) waard zijn, dan zal ook deze i van het bezoek, dat de Turkse pre- wedstnjd een overwinning op kun- j mier, Menóeres, thans aan Bagdad non leveren. brengt. Vandaar gaat hij naar Da- Het verdere programma luidt: i mascus en Beiroet. Voor later staat DHS. 3Holland ia an 3 10 uur; een bezoek aan Egypte op zijn pro- Progress. 2—DH.S. 4 9.30 uur: gram. D H.S. 5—Overmaas 9 9 30 uur; Nieuwcnhoorn 3D.HiS. 6 11 30 uur: D.H.S. 7Dindus 5 12 uur: Abbenbroek 2D.H.S. 8 11.30 uur. Geboren. Johanna H.M.Ad. v. P Haak en M.H.J. Blom: Maria JM„ d.v. G.J.B. Holierhoek en M.M. Thijs- sen; Josef, z. v. J. Spies en T. War- tena; Christina J.M.. d.v. J. dc Hoog en J- Pols; Bastin, z, v. C.W, van Noortwyk en S.S. "Kok. Overleden: J.L. Bockestijn. 80 j., wed. v. A. van der Hoeven; J. Slip. 53 j., vr. v. A.C. Duijser. PudA-vi ouiven over hopen op afbetaling De Vrouwengroep van de Partij van de Arbeid zal Donderdag 20 Ja nuari in het Volksgebouw aan de Tuinlaan een ledenvergadering hou den. Er zullen candidaten gesteld, worden voor het Hoofdbestuur, be. noeming van afgevaardigden voor de Bondsvergadering, benoeming van een vaandeldraagster en voorts zal er gesproken worden over „Kopen op afbetaling". Fiets gestolen Van de twaalfjarige R. A. \ran V. uit de Prof. K- O. Laan werd gister middag in deze laan een rijwiel ge stolen. (Van onze Scandinavische correspondent) i KOPENHAGEN, De ratificatie van de Parijse accoorden over de herbewapening en toetreding van West-Duitsland tot de NAVO door Denemarken, die in de loop van. Januari verwacht werd. is nog een maand uitgesteld. De reden hiervan is. dat men m Denemarken op een tegemoetkomende houding van Duitsland wacht inzake de eis van de Deense minderheid in Zuid- Slceswijk. Deze minderheid verlangt over eenkomstig haar getalsterkte een vertegenwoordiging in het parle ment van Sleeswijk-Holstein het geen echter geweigerd is op grond van een bepaling in de Duitse grondwet, die partijen, die minder dan vijf procent van alle stemge rechtigden. vertegenwoordigen, uit sluit. MüNCHEN. Gravin Elisa- SotG iqr-THTwJettenbach, een voor malige prinses van Griekenland en Denemarken en een zuster van de gravin van Kent is in een zieken- huis op 50-jarige leeftijd gestorven, i Veertien arbeiders van Gemeentedok IV aan de Brielse laan zijn gisteren aan een groot gevaar ontsnapt. Zij waren juist het schaftlokaal ingegaan, toen uit een aangrenzend trans formatiehuis een twintig meter lange steekvlam met een zware klap naar huiten sloeg. De ijzeren deur van het transformator huis werd door de ontploffing dertig meter weggeslingerd. Even tevoren vond in een ander transformatorhuis aan de Brielselaan een zware ontploffing plaats. De arbeiders moestee wachten tot het dok omhoog gekomen was. Om de tijd te doden gingen,zü in het schaftlokaal een kaartje leggert, waaraan door de ontploffing echter gauw een einde kwam. De voorzijde van het lokaal werd zwart gebla kerd, de ruiten sprongen en de deur werd naar binnen geslagen. Bleek van schrik kwamen de arbeiders naar buiten en zagen aan welk ge vaar zij ontsnapt waren. De brandweer was spoedig aanwe zig. De bluseenheden 59 en 66 en de gereedschapswagen G 1 blusten de brand in het transformatorhuis met een schuimapparaat. De oorzaak van de ontploffing is nog niet duidelijk. Kort voordat zij plaats vond werd een transformatorhuis van de N.V. Quaker-Oata verderop aan de Briel selaan door een zware ontploffing getroffen. Er sloeg een rode steek vlam naar buiten. Het gebouwtje werd geheel ontzet. De brand werd door de bedrijfsbrandweer geblust. Ook hier vielen wonderlijk genoeg geen slachtoffers. Door de beide ontploffingen werd het Zuid-Oostelijke stadsdeel stroom loos, waarbij ook de Havenbedrijven betrokken waren. Ook het tramverkeer werd lamge legd. Om tien voor twaalf, een half uur na de explosie, was de stroom storing verholpen. Dinsdagavond is een Inbraak ge pleegd In bet huis van mr G. E. van Walsum, de burgemeester van Rotterdam, De inbrekers hebben zich uit de voeten gemaakt met o.a. een lap stof en enig geld dat In de keuken van de ambtswoning aan de Hof- laan aanwezig was. Mr Van Wal sum en zijn echtgenote waren gis teravond afwezig. De recherche heeft het inbraakje in onderzoek. Wij vernemen, dat al eérder en kele dergelijke inbraken zijn ge pleegd ïn de woning van de bur gemeester. COLOMBO. De premier van Ceylon, Sir John Kotelawala, zal na de conferentie van premiers van het Britse gemenebest te Londen naar Nederland en West-Dultsland gaan, waar hij de gast van de res pectieve regeringen zal zijn. PBSTCAT1 LEVERT U HAARDEN KACHELS :;ïjïj BES PETROLEUMKACHELS DEKENS BEDDEN op zeer gemakkelijke betalingsvoorwaarden. TEL. 67972/ - SCHIEDAM'.*. Zie nu onze prijzen. en nog vele andere lage prijzen. BROEKSVEST 75 Corsetten en Beha's naar maat 15 REDUCTIE Lederwarenhandel KERSTHOLT N,V. vraagt voor haar filiaal HOOGSTRAAT 80 SCHIEDAM Leeftijd 20-25 jaar. Sollicitaties schriftelijk of mondeling aan het Hoofdkantoor: LIJNBAAN 59 ROTTERDAM Gevraagd voor direct wegens ziekte der tegenwoordige Aanm. tussen 6—8 uur Mevr. Roelants-Haakman, B.K. laan 30, Schiedam. Te koop aangeb. Te huur gevraagd Jongeman zoekt net kost huis te Schiedam, met of zonder huiselijk verkeer. Br. aan J. Pol, Gr. Kerkstr. 22, Hoogeveen-Dr. Te huur aangeb. Televisietafels 55.30. Radio- kasten en tafels, mooie keus in gothische by Plate. Grote Markt 1921, Schiedam. Dames en heren horloges, Zwitsers fabrikaat, 17 steens v.a. 1.50 p.w. Lopers, zeil en tafelkleden v.a. 1.— p.w. Alie inlichtingen Tel. 33279- 84344. Meubelen, bedden en kar petten v.a. 2.50 p.w. Dames, heren en kinderkleding op zeer aantrekkelijke condities. Alle inlichtingen Tel. 33279- 84344. Kapstokken 15.50 in go tisch, blank iets hoger, mooie keus bij Plate, Grote Markt 19-21, Schiedam. Nummcrbrieven die naar ons oordeel niet bonafide op de inhoud der advertenties reage ren worden niet doorgezonden. Aangeboden per 1 Febr. of eerder kamer met prima pension. Str. water, mooi uitzicht. Centrum Schiedam, Korte Singelstr. 22, Telef. 65845. Diversen Radio Van Dijk. Het groot ste en modernste Radiobe- drijf van Schiedam, Hoogstr. 113. Tel. 69572, Rembrandt- laan 64, Tel. 66084. Opruiming Restanten. Ja ponnen, deux-pièces, blou ses, rokken enz. Ook in grote maten, zeer voordelig. W. v, d. Burg, Lange Kerkstraat 19, Schiedam, Tel. 68135. Onzichtbaar gestopt worden door ons alle voorkomende brand- en motgaten, winkel haken en scheuren. Billijke prijzen. Spoedige aflevering. Hoogstraat 8, telef. 67709 (filiaal Roeloff). Van Doorn RUIMT OP. Elke dag nieuwe koopjes. Broers- veld 156. Tel, 87979.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1