P Het Y erraad van Armand Salacrou. verzetstuk in zwart-wit VERKOOPSTER kortihg^ PURQL Prof. dr J. A. Veraart door auto-ongeluk overleden ►JEEOVITOLWWc Jeugdhuis „De Ducdalf in Strevelswijk geopend tfe;.-.. SALON BOET ml JONGSTE BEDIENDE en vrl. AANK. BEDIENDE Rotterdams Toneel speelde: Beslag gelegd op 2 tankers in Schiedam Ruwe, schrale huid AGENDA van Rotterdam Merkwaardig Philliarmonisch Zondagm iddagconcert Weergaloze Irionif voor Henryk Szeryng Sneeuwstorm over Europa Tewaterlating Iers schip te Terneuzen Frans schip liep aan de grond en werd weer vlot getrokken Zuiddijk hij Ouddorp wordt verzwaard Pionier en „vader" van de PBO Storm sloeg dak van huis Operakoor Maasstad geeft uitvoering „Schelpwijk" te water in Vlissingen Staking belemmert verkeer op Schelde Drie meisjes gegrepen door oplegger jhr mr R. de Marees van Swinderen overleden W- HULP IN DE HUISHOUDING Maandag 17 Januari 1955 A.EGEN jaar na de Parijse première, byno tien jocr na. de beurycliug, v bereikt ons „Het verraad" van Armand Salacrou. De tyd heeft mot gewerkt voor dit typische verzetsstuk, waarvan Rotterdams Toneel dit weekend onder regie van Jan Teulings de eerste voorstellingen heeft ge geven. „Het verraadvertoont dezelfde gebreken al$ zoveel literaire pro ducten, tijdens of onmiddellijk na de oorlog tot stand gekomen: te sterke vereenvoudiging van het dramatisch conflict, te weinig nuancering in menselijke motieven en karakters. Hoewel men het volledig eens moet zijn met Salacrou's principiële veroordeling van hen, die tot elke pnjs hun hachje willen redden in een „ideologische" oorlog als de laatste, wordt zijn getuigenis te zeer door het sentiment en de sfeer van de bezetting» tijd beheerst om voor ons thans nog geheel aanvaardbaar te zijn. Ondanks deze bezwaren legen Salacrou's nogal eenzijdig zeer bit ter gestelde redactie van zijn von nis kon men toch vrijwel steeds geboeid meeleven met de gespan nen opvoering van het vry korte spel in twee bedrijven, dat in film stijl ingeleid werd door een ca- cophonie van oorlogsklanken: flar den marsmuziek, laarzenroffels, 'n brullende Führer, mitrailleursal vo's. Het was qua regie mis schien een beetje teveel van het goede tof liever: slechte), maar de auteur zelf noemt zijn „Les nuits de la colère" „een documen taire van de bezetting" en de dra matische vorm. waarin hij zijn kernachtige dialogen neergelegd heeft, doet ook sterk aan film den ken. Het stuk bestaat uit een aantal, lang niet altijd chronologisch ge rangschikte toneelflitsen, die de ge sprekken van de levenden en do den bevatten. De overgang van de eerste scène, waarin verzetsstrijders twee mannen, die zij voor het ver raad van hun kameraad aanspra kelijk achten, doden en waarin één hunner zelf ook zijn einde vindt, naar het volgende tafereel, waarin de doden van beide partijen en de levenden twee achtergebleven vrouwen met elkaar gaan spre ken, doet wat geforceerd aan. maar men vergeet, deze hindernis daar na gemakkelijk bij de origineel ge vonden vorm, waarin de dialoog- fragmenten aaneengeschakeld zijn. Uit die merkwaardige gesprek ken leert men de geschiedenis van het verraad kennen. Na een ben- zinetrein opgeblazen te hebben, vlucht de gewonde verzetsman Jean naar het huis van een oud vriend, Bernard. Bernard is een „brave' winkelier, die niets van de oorlog Zaterdag heeft deurwaarder L. C. Breedveld beslag gelegd op twee schepen in de Wllhelminahaven te Schiedam: op de 7053 ton grote Cos- taricaanse tanker Aster en op de 5525 ton grote Griekse tanker Nicolaou Maria van N. G. Nicolaou in Piraeus. Beide hebben kort voor Kerstmis schade veroorzaakt toen ztf tijdens het stormweer lossloegen. Mr A. Blussc van Oud Alblas, die als advocaat van de partij, die scha devergoeding vordert optreedt, liet het beslag leggen om de vordering veilig te stellen. Een reden te meer hiervoor was het feit, dat de Nico laou Maria schijnt te zijn of te zullen worden verkocht voor de sloop, in welk geval men meestal moeite heeft om uit te maken wie dc eigenaar is. Tengevolge van de storm van 23 December sloegen de beide thans in beslag genomen tankers van hun boeien, kwamen tegen de Noorse tanker Folga terecht, die zy even eens van de boeien drukten, en ver volgens schoven de drie schepen samen naar de wal, waar zij tegen enkele binnenschepen terecht kwa men. Mr Blussé vindt de hele zaak nogal ingewikkeld. (Advertentie I.M.) Geneest snef moet hebben; de veiligheid van zijn gezin gaat hem boven alles een soortgelijk thema troffen we reeds aan bij het andere stuk van Sala crou „De kaarten zijn gedeeld" (hier onlangs door de Toneelver eniging geïntroduceerd). Bernard vindt ai dat illegale gedoe hele maal niet „netjes", zeer onverant woordelijk cn onverstandig, Hij wil tot elke prijs in leven blijven, on verschillig voor de immorele con sequenties die dit leven in bezet tingstijd met zich mee kan bren gen. Maar Bernard is nog een pas sieve neutralist. De kwade genius in het spel is zijn vrouw PiereÜc, een volmaakt egocentrisch en dom wezen, dat onder het mom van hun kinderen (en zichzelf) te bescher men, de vluchteling gaat aanbren gen. Met een nogal gezwollen twee gesprek tussen de gemartelde Jean en een verzetsbameraad in de do dencel besluit dit sombere, felle stuk in zwart-wit, dat dramatisch een sterkere indruk had kunnen maken als de „foute figuren" niet zo snel neergeteld lagen, als hier het geval was. Een nadeel van de bezetting van het stuk was, dat de leeftijd der spelers in verschillen de gevallen te duidelijk niet klop te met die van de personen in het drama. Ene van Ingen gaf een goede vertolking van de verzetsman Jean, die zijn leven cn de veiligheid van zijn gezin opoffert omdat zijn ge weten, d.w.z, zijn liefde voor het leven, zijn vrouw en kinderen, hem dat oplegt. Van Ingen's spel maakte indruk, juist door zijn be heersing. die hem in de slotscène echter m de steek liet. Ton van Duinhoven was de ban gelijke Bernard, van wie hy goed liet uitkomen, dat deze toch in wezen geen echt slecht mens was. Een wel heel erg banale en te op pervlakkige uitbeelding van Pieret- te gaf Ann Hasekamp. Caro van Eyck was de trieste weduwe van Jean, in haar uitingen van smart cn wanhoop vaak vrijwel onver staanbaar. Wim van de Brink typeerde de norse verzetsleider Hi voire goed, Steye van Brandenberg had z'n jour als een andere maquis en Leo de Haitogh speelde de landverra der met z'n voze theorie. Het eenvoudige, handige décor was van Lucas Wensing. Het premièrepubliek heeft „Het verraad" gunstig ontvangen. Er wa ren bloemen voor de dames en de regisseur van het gezelschap, H. F. REEDIJK VOOR HEDEN Toneel: Schouwburg, 8 uur: Ned, Comedie met „Gijsbreght van Aemstel". Muziek: Riviêrahal, 7.45 uur: „Symphonie" m.m.v. Millie Boisse- vain—van Rossum. (Concert t.b.v. vluchtelingenhulp) Film: Arena, 2, 7, 9.30 uur; White Christmas; Capitol, 2, 7, 9.15 uur Ont voerd uit Singapore; Centraal, 2. 7, 9.15 uur: Obsessie; Cineac, 95.15 uur: nieuws enz.; 5-30, 7.45, 10 uur: Een meisje voor dag en nacht; Colos seum, 2, 7, 9.15 uur Thérèse Raquin; Harmonie, 2, 7. 9.15 uur: Meisjes in nood; Lutusca, 2, 6.45, 9.30 uur: The high and the mighty; Luxor, 2, 7, 9.30 uur: Demetrius en de gladiato ren; Monopole, 2, 7, 9 uur: Sascatche- vvan; t.m. Dinsdag: (Meisjes van de giote stad); Passage, 2. 8 uur: De le vensroman van Richard Tauber; Prinses, 2.15, 7, 9.30 uur: Demetrius en de gladiatoren; Rex, 2, 7, 9.15 uur: Bandieten van Minnesota; 't Vensted, 2, 7, 9.35 uur: The Maggie; Vitoria, 2. 7. 9.15 uur: Een meisje voor dag en nacht. Tentoonstellingen: Museum Boymans, 105 uur: Tin en oude tekeningen; R'damse Kunst stichting, 10—5 uur: Werken van Valentine Prax; Historisch Museum, 10—5 uur: Geschiedenis van Rotter dam; Bouwcentrum, 95 uur. Diverse tentoonstellingen; R'damse Kunstkring, 10—4 uur: Antiek van Kunsthandel Dirven en Wiegersma; 't Venster, 1022 uur: Grafisch werk van P. P. Roovers; Kunstcentrum Groothandelsgebouw, 817 uur: Werk van Stella den Boer en Else Feerlandèr; Brandweermuseum, 10— 16 uur. OUDERKERK. Burgerlijke Stand. Getrouwd: Hendrik Budding 24 jaar Antje Dina van Xley 24 jaar. (Advertentie LM.) (Advertentie T.M.) J».<! .1. l-'I.r.r-. >,C I »Ml ting van wat het Rotterdams Philliarmonisch Orkest onder leiding van Eduard Flipse dc vele bezoekers van het Zondagmiddagconcert In de Schouwburg heeft geboden, dan zou dit concert, zo kort mogelijk gefor muleerd, een illustratie van de won derlijk-gevarieerde muzikale evolutie in de twintigste eemv moeten worden genoemd. Vraagt men om een con creet résumé, dan dient gezegd, dat deze middag een weergaloze triomf betekende voor de violist Henryk Szeryng en een groot succes voor het éclatant musicerende orkest, Henryk Szeryng, bij het begroe- tingsapplaus reeds als een vriend verwelkomd, heeft na het spelen van maar liefst twee vioolconcerten ware ovaties m ontvangst moeten nemen. Ovaties, die stellig in de allereerste plaats hem golden waar het Szyma- nowski, hem èn de muziek, waar het Glazounow betrof. Het tweede viool concert van Szymanowski, de man. die na Chopin als de eerste Poolse componist van betekenis wordt be schouwd, is namelijk een stuk, dat uitsluitend aan het s.erk-emotionele van de klankgolvingen haar (zeer betrekkelijke) waarde ontleent. Dat, wat thematische eenheid lijkt, is in wezen gebrek aan inventie. Szyma nowski camoufleert dit door de delen zonder onderbreking m elkaar te laten overgaan, waarbij dus de tem powisselingen het minimum aan con trast teweeg moeten brengen. De thematische armoede maakt de ver werking uiteraard tot een paskwil en uit dien hoofde is de luidruchtige instrumentatie even onbegrijpelijk als zinloos. Als positief element blijft dus over de gepassionneerde af- en aangolvende klankenstroom, die in derdaad een zekere muzikale waarde vertegen woor dig Totaal anders is het met het viool- concert van Glazounow. Ook hier vindt men een ononderbroken geheel, gebaseerd echter op volstrekt andere gronden. Contrastrijke thematiek, vormbeheersing en grote kundigheid op het gebied der instrumentatie- techniek hebben van dit geinspircer- de werk een juweel van laatroman- tische symphonische kunst gemaakt. Het is nauwelijks mogelyk, Szeryngs superbe eigenschappen ais violist en als kunstenaar in het algemeen te be schrijven. Zijn gespannen loonvor ming in elk uitdrukkingsfacet, zijn niet te overtreffen techniek (denken we slechts aan de beide cadenzen met talloze schier onoverkomenlijke moeilijkheden als dubbelflageoletten etc.) zijn in de herinnering van allen die het beluisterden, gegrift. Flipse opende het programma met twee Nederlandse werken. Ricercare van Hendrik Andriessen en Zes Adagio's van Willem Pijper. Er is de laatste jaren een neiging, de 16de eeuwse vormen, althans in naam, te doen herleven en Andriessens Ricer care het woord betekent: zoeken, namelijk de thema's sluit wat be treft de contrapuntische verwerking van meerdere thema's wel bij de oude vorm, waaruit de fuga ontstond, aan. Het zijn bovendien suggestieve thema's, die effectvol zijn geïnstru menteerd. De symbolische muziek van Pyper, gecomponeerd naar aan leiding van zijn inwijding in een Vrijmetselaarsloge en daardoor uiterst sober gehouden in_ een voor Pijper ongewoon tonaal idioom, is daarmee in scherp contrast. De Ada gio's zijn van een ontroerende, Inge togen schoonheid. Het laatste programmanummer voerde ons naar Italië, Respighi's illustratieve muziek in Pini di Roma geeft een hyperrealistische verklan king van het gegeven, van de kinder- jool (met gebruikmaking van de ab rupt afgebroken „kleuterdreun") tot de obsederende soldaten-opmars toe. Flipse, uiterst paraat in de bege leidingen en bezielend in alle werken van dit merkwaardige programma, is na afloop hartelijk toegejuicht, welke hulde hij .nadrukkelijk op het orkest overdroeg. - ELLY SALOME Rotterdam is weer een jeugdhuis ryker. Achter de onopvallende win kelpui van Lange Hilleweg 48 heb ben de leiders van „Contact Commis sie Jeugdwerk Wijkgemeente Stre velswijk" geruime tyd gezwoegd om een oud wjjkgebouw om te toveren in het gezellige en sfeervolle club huis „Ducdalf En ze hebben eer van hun werk. Een fris geschilderd en goed gemeubileerd clublokaal en een welvoorziene bibliotheek staan klaar voor de jeugd van Vreewijk. Zaterdagavond werd de Ducdalf met een eenvoudige plechtigheid offi cieel in gebruik genomen. De heer A. den Boer, waarnemend leider van C.CJ.W.S. gaf een kort overzicht van de werkzaamheden van deze commissie, die in 1952 ont stond door de samenwerking van enkele Hervormde jeugdorganisaties. Als eerste activiteit startte men toen met instuiven en ontspanningsavon den In de Irenekapel. vaak door 3 a 400 jongeren bezocht. Langzamer hand groeide hieruit echter een Gezellig kan zeker het interieur van het nieuwe jeugdhuis De Ducdalf aan de Lange Hillewcg worden genoemd. Er is lang ge~ zwoegd voor het clubhuis ditpret- tige gezichtkreeg. bloeiend clubwerk, met afdelingen voor muziek, volksdans, toneel enz., dat thans onderdak heeft gekregen in dit nieuwe jeugdgebouw. Na uit handen van de heer den Boer de sleutels te hebben ontvangen verklaarde ds W, G. v. d. Ree de Ducdalf voor geopend. Hoewel vooralsnog de middelen hiertoe ontbreken, hoopte hij. dat binnen afzienbare tijd een vrijgesteld jeugdleider zou kunnen worden, aan gesteld. Namens de kerkcraad hood daarna de heer Riedijk zijn gelukwensen aan. De heer B. van Amerongen. die het woord voerde namens de Cen trale Hervormde Jeugdraad, liet zijn wensen vergezeld gaan van een wandlampje. Vrrvwls» van pug. 1 weer vrijgemaakt, maar de spoor wegen waren nog geblokkeerd. Vele plaatsen aan de Duitse Noord kust waren met een diepe laag sneeuw bedekt. Grote gebieden van West-Duits- land worden door overstromingen bedreigd. Door regen gezwollen ri vieren zijn buiten hun bedding ge treden, en hun peil blijft snel stij gen. Langs de Rijn, de Donau, de Moezel en de Saar staan honderden huizen geheel of gedeeltelijk onder water. In Bonn wordt het moderne parlementsgebouw met overstroming bedreigd. De scheepvaart op de midden Rijn, de Neckar, de Saar en de Boven- Donau staat geheel stil. Het peil van vele rivieren is 100 procent boven normaal. De midden-Rijn heeft zijn hoogste peil sinds 1935 bereikt. De stand van de rivier de Waal voor Nijmegen was hedenmorgen 11.45 meter, dat is 2.67 meter hoger dan Zaterdag. Momenteel levert het hoge water voor stad en omgeving nog geen ernstig gevaar op. Alleen de lage kade is overstroomd en het verkeer voor voertuigen is daardoor gestremd. Volgens de havenmeester kan er vandaag en morgen nog wel 1.50 meter bij komen. Ook in de meeste Franse rivieren en zijrivieren is het peil gevaarlijk gestegen, tengevolge van aanhouden de regens in het gehele land en het smelten van sneeuw op de bergen. Te Parijs is de laatste dagen het peil van de Seine vier meter geste gen. Het is thans 60 cm onder het critieke punt. Volgens deskundigen bestaat er geen gevaar, dat zich in de hoofdstad overstromingen zullen voordoen. Bij Straatsburg is de Rijn op het ogenblik 6 km breed. Het peil van de rivier is er het hoogste sinds 1876. TERNEUZEN. In aanwezig heid onder meer van de Ierse ge zante in Nederland, mevrouw J. Mc Neil, is Zaterdagmiddag op de werf van de Terneuzense Scheeps bouwmaatschappij de „City of Du blin" te water gelaten, die in opdracht van de Ierse scheepvaart maatschappij „Palgrave Murphy Limited" wordt gebouwd. VLISSINGEN Het Franse stoom schip „Oradour" (7176 brt), dat van Duinkerken op weg was naar Ant werpen, is in de afgelopen nacht in de Westerschelde ter hoogte van Breskens aan de grond gelopen. Het schip is echter vanochtend doof de sléepboten „Ebro" en „Witte Zee" vlot getrokken. OUDDORP De „Zuiddijk" tus- sen Goedereede en de „Punt" van Ouddorp zal over een lengte van elf kilometer worden verhoogd en veTz waard in deze dijk zijn in de rampnacht van 1 Februari 1953 op verscheidene plaatsen grote stroomgaten geslagen, waardoor een groot gedeelte van de gemeente onder water kwam te staan. In Barendrecht werd Zondagavond de grijze chevrolet-bestelauto van de zaad- handelaar W. de Zeeuw, die voor de garage bij zijn woning stond, wegge nomen. Met bouwjaar van de wagen is IMS en hij is gekentekend H. 50994. DEN HAAG. Zaterdagavond is in zijn woning te Wassenaar prof. dr J. A, Veraart, hoogleraar aan de Technische Hogeschool te Delft, in de ouderdom van byna 69 jaar aan de gevolgen van een hem die dag overkomen auto-ongeval overleden. De Delftse hoogleraar had zich 's morgens per auto met mr Jonkei uit Den Haag naar een receptie ie Eindhoven begeven. Kort voor Eind hoven slipte de wagen en prof. Ver aart werd cr door de botsing uit ge slingerd. Hij werd door een passe rende automobilist naar Etndhoven vervoerd. Na onderzoek aldaar had men geen bezwaar tegen vervoer naar Wassenaar. Prof Veraart, die bekend staat als pionier cn „vader" van de Pu bliekrechtelijke Bednjfs Organisa tie, was te Amsterdam geboi*en. Aan de universiteit aldaar studeerde hij rechtswetenschap en economie en promoveerde in 1910 op een proefschrift „Arbeidsloon" Daar op werd hij als leraar in de staats wetenschappen verbonden aan de H B.S. te Nijmegen. Tevens was hij in die tijd secretaris van de staats commissie betreffende de werkloos heid. Aan zijn bemoeiingen is het totstandkomen van het eerste collec tief contract in de typografie op 1 Januari 1914 te danken geweest. In laatstgenoemd jaar deed hij als privaat-docent in de leer der econo mische organisatie van werkgevers en werknemers zijn intrede aan de Technische Hogeschool te Delft, waar hij op 31 December 1918 be noemd werd tot hoogleraar in staat huishoudkunde, arbeidswetgeving, mijnrecht en handelsrecht. In 1939 trad hij op als rector-magnificus. Gedurende dc oorlogsjaren ver bleef prof. Veraart in Engeland, waar hij als rechter in de opperste raad voor de scheepvaart werkzaam was. Hij bewoog zich actief op het ter rein van de r.k. vakbeweging, voor welke hij o.a. in 1919 de samenstel ling van het zich geheel op sociaal- economisch gebied bewegende „Paas- manifestatie" op zich nam. In verschillende commissies heeft hij zitting gehad en meermalen ver tegenwoordigde hij Nederland op buitenlandse congressen op het ge bied van zijn speciale kennis. Talrijke boeken, prae-adviezeu, brochures zijn van de hand van prof. Veraart verschenen. De harde wind, die gisteravond over Schiedam loeide, heeft hier en daar brokken gemaakt. De familie P. T. v. d- M. in de Korte Kerkstraat werd wel bijzonder de dupe van deze stormwind, doordat een gedeelte van het dak van het huis woei. Het gezin, bestaande uit man, vrouw en vijf jonge kinderen, moest ondergebracht worden in het hoofd bureau van politie. De politie heeft de straat afgezet. De familie 0„ die in hetzelfde pand woont, durfde ook niet te blijven en ging naar familie. Bij de firma Smoorenburg aan dc Hoogstraat werden de reclameborden flink heen en weer geschud, zodat men in moest grijpen. De politie moest ook. assisteren, bij het Zonne huis aan. de Boerhaavelaan, waar een zeil. dat buiten het gebouw hing, de ramen dreigde stuk te slaan. Bij de slagerij van Gerritsen aan het Rufaensplein sloeg een markies stuk. Het onlangs opgerichte, thans 95 leden tellende operakoor „Maas stad" zal, onder leiding van dirigent Nico Ringels, op 22 Maart a.s. een concert geven in de Riviêrahal. Vier bekende solisten en de Zui- der Orkest Vereniging zullen aan dit programma hun medewerking verlenen. VLISSINGEN Zaterdagmiddag is de 18.000 ton metende turbine- tanker „Schelpwijk" van de Stoom- vaartmij „Oisterwijk" te Rot te t dam. op dc werven van de Kon. Mij „De Schelde" te water gelaten. Mevr. J. M. M. Erhardt-Visxnans echtge note van een der directeuren van de liima „Oisterwijk" heeft de doopplechtigheid verricht. ANTWERPEN. De eendaagse staking van Scheldeloodsen heeft Zaterdag de aankomst en het ver trek van schepen uit Antwerpen ernstig belemmerd Aangezien de Nederlandse lood sen aan het werk bleven, kon een beperkt verkeer worden onderhou den. MAASTRICHT Zaterdagmiddag zijn, op de Meerssencrweg bij het drukke kruispunt te Limmei drie meisjes van respectievelijk 7, 5 cn 4 jaar gegrepen door een truck met oplegger. De drie kinderen moesten naar een ziekenhuis worden overge bracht, Het 7-jarig meisje M. A. H- V. verkeert in levensgevaar. De meisjes stonden langs de ver keersweg te wachten om te kunnen oversteken. De bestuurder van de truck zag een der kinderen een. be weging maken om de weg over te lopen waarna hij naar links uit week.' De truck kwam bierdoor rn botsing met een personenauto. Hier door schoot de oplegger naar rechts en raakte de kinderen met de rech ter achterzijkant. De auto's werden zwaar beschadigd. LONDEN In de afgelopen nacht is in Londen overleden jhr nu- R. de Marees van Swinderen, oud-gezant en oud-minister van Buitenlandse Zaken. Hij bereikte de leeftijd van 94 jaar. Jhr. de Marees van Swinde ren was sedert 1907 kamerheer in buitengewone dienst van H.M, de Koningin. Hy was drager van diver se Nederlandse en buitenlandse on derscheidingen. Niet alleen Opruimingsaan biedingen uit onze eigen voorraden, neen, de hele voorraad trainingsbroeken van een ven de bei<ends!e exportfabrieken bieden wij aan in deze Opruiming „zonder weerga". Deze trainingsbroeken kwa men niet voor verzending in aanmerking, omdat de fabrieks-controleurs voor exportzendingen uiterst se cuur zijn en eike treinings- bioek met het geringste foutje terzijde leggen. U koopt nu, hartje winter, trainingsbroeken van een uit zonderlijk zware export- Ie wahteit, dichter geweven dan normaal het geval »s, met foutjes die niet van invloed zijn op de kwaliteit, voor prijzen dis. 30 tot 40% lager zijn dan normaal. Dinsdagmorgen om 9 uur begint de verkoop van deze trainingsbroeken, met achter zak, kleur marine, voor jon gens en meisjes, een bij zondere aanbieding van betere kwaliteit voor prijzen „zonder weerga". Nog een kleine hoeveelheid grotere maten. Geen postorders. WINKELCENTRUM BINNENWEG, tal. 23180 .1.50ERE MAANDAGMORGEN GEOPEND "V In een woning aan de Busken Huetstraat schoot Zondagmiddag do gasslang van een comfoor. Er ontstond een klein brandje, dat met eigen mid delen kon worden geblust. Aanwezig waren bluseenheid 44, aereedschapswa gen 3 en bluseenheid 45. GEVRAAGD net winkelmeisje plm. '15 16 jaar. Kruidenier A. de Leede, B. Meineszlaan 99, R'dam Tricotage - Lingerie prima gevraagd. Hoog loon. Br, ond. no. 1939 bur. v. d. bL vraagt wegens uitbreiding enige permanentrices kapsters en aank. kapsters Zy. die Loekwel niet be heersen moeten, cursus vol gen. Hoog loon. Noorderhavenkade 13, na 7 u. Delgauwstraat 57, R'dam-N. Abonneert U op dit blad gevraagd in gezin van 2 personen, voor dag en. nacht. Geheel zelfstandig. Goed kunnende koken. Veel vrij. Aanmelden 's avonds na 6 uur Schmidt - Maria Stuartlaan 21 - Kralingen - Telef. 20064 Op groot HANDELSKANTOOR worden ten spoedigste gevraagd: Brieven onder no. 808 Advertentiebureau Van Sijn, Schiekade 42, Rotterdam. GEMEENTE ROTTERDAM Bij do Ziekenhuizen kunnen enige arbeidsters irorden geplaatst. Lonen. (Ie vermeerderen met 36 Jaar t 13,92 17 Jaar 16.32 18 Jaar 18.72 19 Jaar 21.60 30 Jaar 2S.M 21 jaar 28.32 22 Jaar 80.24 23 Jaar en ouder 36,- tot f 39,93 Aanmelding elke werkdag van S tot 12^0 uur en elke Woensdagavond van 8 tot 3.30 uur bij feet.Bureau Per* soneelvoorzlening, kamer 333. Raadhuis, Coolslngel, Rotterdam. d„, b.W" """zaterdag 22 Januari a.s. te verlengen ,.L °pal "I!'. oe 0pn.tn.l«av»»l««J Tweita. Timtur „arksrllkel"" BINNENWEG PLEINWEG 196

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 4