C D Als de schaats plaats moet maken voorde prik-slee tjes... Bij Waalhaven staan honderden wagens nieuwe Staking bij machinefabriek Hensen vanmorgen begonnen VERHÖEFF 1 In t nieuwe dok van W.F. plaats voor 36.000 tonners Een dubbel Jubileum Directie weigerde met kern te spreken Herencostuum Mantelcostuum Mantel 3.75 Koeriersters STOEPEN RUIMEN Reinigingsdienst strooit 75 kub. meter „pekel5 per dag over de wegen Geen electriciteit „De Walvisch" bij Naar ,De W erkplaats' Havendiefstal „Drooglegging" punt Rozenburg AGENDA AUTO's, AUTO's, AUTO's, AUTO's, AUTO's cM'fé.- Fiets gestolen Schoorsteenbrandje Burgerlijke Stand Gezien de slappe grond moet de bodem 7,8 meter dik worden Mej. R. Kleiss en J. Rakker 25 jaar in dienst bij bakkerij Vlug Oud ijzer gestolen NA ONDERHANDELINGEN IN DEN HAAG S-45 Huizenbouw Carrier aangereden door autobus Gerdesiaweg wordt doorgetrokken SCHIEDAM r JANUARI RECLAME V J ff Woensdag 19 Januari 1955 ,.°e.Iwt.voUee -.e«kelnde heefl plaat, «maakt voor de sneeuw- \al en de schaats is vervangen door het prik-sleetje. De i. w"aar atie geluiden in'smorèncn «L^jeugd daaren- heeft geen belangstelling meer vöor de *si'oTen~'en"singe{s""mMr' tegen^^reM^eer^o^heinnkjes waar je zo lekker af kunt roetsjen op een sleetje. De dijken zijn goed voor dit Haven- en de Vlaardingeröijk. vermaak de Rotterdamse dijk, de In „Molennieuws". het orgaan van de vereniging „De Hollandse Molen'" lazen wij: Na een half jaar proefbedrijf zal de speciale installatie voor electrici teit worden stopgezet in verband met verschillende bezwaren van techni sche en personele aard, welke tijdens dit proefbedrijf in „de Walvisch" zijn opgetreden. Plannen voor een nieuwe bestemming dezer installatie zijn in overweging. De heer P. Wielaard, onderwijzer aan de Goeman Borgesiusschool in de Ant. Muysstraat gaat per 1 Maart Schiedam verlaten, in verband met zijn benoeming tot onderwijzer aan „De Werkplaats" van Kees Boeke te Bilthoven. Ongeveer 4 jaar heeft de heer Wielaard 't onderwijs in Schie dam gediend. Daar zijn belangstel ling bijzonder uitgaat naar het ver- nieuwingsonderwijs, heeft hij de be noeming aan „De Werkplaats" aan genomen. Op het hoofdbureau van politie zijn ingesloten de 26-jarige classifi ceerder "W. V, uit Rotterdam en de 22-jarige classificeerder F. v, d. H., eveneens uit Rotterdam, omdat 2ij op een schip bij de scheepswerf De Nieuwe Waterweg koperen onderde len en thermometers wegnamen. Als de gemeenteraad accoord gaat met een voorstel van B. en IV. wordt bet tot Rotterdam behorende deel van het eiland Rozenburg „drooggelegd", d.w.z. dat daar door B. en W, geen vergunningen voor de verkoop van sterke drank In het klein verstrekt mogen worden. De gemeenteverordening, die dan vastgesteld zou worden, is een ge- volg van een verzoek van de wijk raad Hoek van Holland. Deze wijk raad heeft in de toelichting tot zijn verzoek meegedeeld, dat de neiging bestaat om één der zeven in Hoek van Holland gevestigde vergunnin gen te verplaatsen naar een (nog te stichten) loealiteit op het eiland Rozenburg, Dit zou, aldus de wijkraad, de eigenlijke plaats Hoek van Holland met betrekking tot het intensieve buitenlandse verkeer en het toeris tenbezoek zeer schaden, terwijl het deel üet gemeente, gelegen op Ro zenburg hiervan geen enkel voordeel zal hebben. Voorts is het bestuur van de Ver eniging van Vrienden van het na tuurmonument .,De Beer" princi pieel tegenstander van het gebruik of het verstrekken, van alcoholhou dende dranken op zijn terrein en het zou ook niet graag zien, dat in de naaste omgeving een vergun- ninaainrichting zou worden geves tigd. Naar de mening van de wijkraad zou de bewuste vergunning uitste kend van pas komen, wanneer met de wederopbouw van de „Oude Hoek" het eigenlijke recreatiegebied van Hoek van Holland begonnen zal worden. Hier liggen juist enige inrichtingen, die van belang zijn voor het vreemdelingenverkeer en die grote behoefte hebben aan een sterkedrankvergunning. i Tussen en vooral na de schooluren ziet het op de dijken zwart, of beter kleurig van de dtk-ingepakte kinde ren, die hun hart komen ophalen aan het sneeuw-vermaak. Door de hel dere lucht klinkt dan het juichende lachen ver door. De eerste sneeuw poppen zijn opgesteld en kijken on bewogen naar de sneeuwballen oor log, die rond hen gevoerd wordt. Heeft de jeugd over het algemeen geen bezwaar tegen de sneeuw, die de laatste dagen zo ruim is gevallen, met de volwassenen ligt het al wat anders. Voor de huisvrouw (en ook voor menig huisvader) begint na een nacht van sneeuwval, de dag al vroeg met sneeuwruimen op de stoept Geen prettig karweitje in de kou. Het gemeente-bestuur heeft er nog eens de aandacht op gevestigd, dat bij politie-verordening voorgeschre ven is dat men de stoepen vrij houdt van sneeuw en ijs, maar de meeste bewoners hebben deze aanmaning niet nodig gehad. Overigens, is het ET 0ok wel eens opgevallen dat de stoepen voor de openbare gebouwen vask niet ge ruimd worden? Zo kwam (om maar een voorbeeld te noemen) een be woner van üe Lorentzlaan met de Ais de sneeuw gevallen is, maakt de jeugd van de Rotterdamse dyk een mooie slee-baan. opmerking dat overal in de laan de stoepen schoon waren behalve voor de openbare leeszaal. Hier moes ten de ïangskomenden nog door de blubber trappen. Reinigingsdienst in actie Als steeds, zijn het de mannen van de gemeentelijke Reinigingsdienst, die het gelag_ betalen voor de sneeuw val. Van 5 uur 's morgens tot 9 uur 's avonds zijn zij in touw om de wegen begaanbaar te houden voor het verkeer. Vrijwel alle zeventig man, bjj de Reinïgings-dienst werk zaam, worden hiervoor ingeschakeld. Op zes z.g. „pekeT'-wagens rijden ploegen de stad' door om zout en zand te strooien over de "besneeuwde wegen. Hiermee zijn dagelijks 50 kubieke meter grof zout en 25 meter zand gemoeid, een flinke hoeveelheid dus. De mannen die niet op de pekel- auto|s meerijden zijn dan bezig op de rijwielpaden om deze sneeuw-vrjj te scheppen, terwijl ook de goten en riolen vrijgemaakt dienen te worden, daar deze bij intredende dooi immers direct moeten kunnen functionneren. Ook brandputten en dergelijken heb ben de voortdurende belangstelling van de reinigingsmannen. Een dreigende moeilijkheid hierbij is, zo vernemen wü, de aanvoer van het zout, dat uit Boekelo of Duitsland moet komen. Door de hoge water standen wordt de scheepvaart ge hinderd. waaruit weer voortvloeit dat de aanvoer stagneert. Nu heeft men bij de Reinigingsdienst nog wel de beschikking ovèr voorraden, maar deze zijn niet onuitputtelijk. Mochten er onverhoopt tekorten ontstaan, dan zullen alleen de hoofdverkeerswegen met pekel bestrooid kunnen worden, hetgeen voor de bewoners in de zij straten niet 20 leuk is. Zover is het echter nog niet en hoeft het ook niet te komen. Tot nog toe is mer> bij de reinigings dienst tevreden over de resultaten bij vrij houden van de wegen, want stagnatie in het verkeer Is nog niet voorgekomen in Schiedam. In de zij lanen gaat het oplossen niet zo snel als de bewoners zelf zouden wensen, maar het is immers onmogelijk om van de Reinigingsmannen te vergen, dat ze overal tegelijkertijd kunnen zijn. De hoofdwegen hebben de voor rang, begrijpelijk. WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst: Apotheek F a Gouka en Co. Groenelaan 127. Bellen b(J ongeval; G.G. en G.P.. TulnJaan 80. tel 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haveo; geopend Iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behaivt Woens dags en Zaterdags* van 7 tot 8,3ü uur. Zondags gesloten. R.K.. Leeszaal en Bibliotheek, Dam geopend iedere dag (behalve Maardag) van 2 tot 4 uur. iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur Zondags gesloten. Sted. Museum; 25 uur „Precieuze tafereeltjes" door Alexander Htf- go" Bakker Korff Bioscopen: Passage, 2 en 8 uur: „De levens roman van Richard Tauber". Monopole: 2, 7 en 9 uur: „Meis jes van een grote stad". Voorstell ingen:# Koopmansbeurs: 1022 uur Ten toonstelling Ned. Bond van Vo gelliefhebbers. Irene: 8 uur Jaarvergadering Chr. Hist. Unie. Musis Sacrum: 8 uur Cabaret avond Alg, Ned. Metaalbew. Bond. Chr. Soc. Belangen: 8 uur Le- denverg. Ned. Chr. Bouwbe- drijfsbond. Lezing over „Werk- classificatie" door de heer Al- beda. Chr, Belangen Kethel: 7 en 9 0 uur Filmavond Kefico. Ten nadele van de heer J. W. H. van de Schiedamseweg werd giste ren een rijwiel gestolen, dat hij had neergezet in de Stadhouderslaan. De fiets stond niet op slot. De brandweer moest gisteravond om zes uur uitrukken met de ladder wagen naar een schoorsteenbrandje in de Boylestraat bij de weduwe H. J. B. De brandweer o.J.v. brandmees ter C. van Oortmerssen heeft met de ramonneur het vuur verwijderd. Er was geen schade. Kefico vertoont Europa 51 In het zaaitj e achter de Kerk in Kethel worden door de Kefico twee filmvoorstellingen gegeven. Vertoond wordt de film „Europa '51". Aanvang 7 en 9 uur. Filmavond van CJVF In gebouw Irene aan de Nieuwe Haven wordt door CJVF ring Schie dam een filmavond gehouden. Men zal vertonen de film „Gouden Edel weiss", Aanvang 8 uur. Geboren: Adriaan D. zoon van O. M. Krommenhoek en P. W, v, d. Pijl; Theodorus F- M, zoon van F. Th. Naring en P. M. van Es; Marina P. dochter van L. F. Ooms en H, v. d. Kuil. Overleden: C. B, M. G. Kerkhof, 78 jaar, vrouw van H. P. Boef; A. E, Whitaker, 71 jaar, weduwe van P. A. Kruize; W. Ris, 84 jaar, weduwe van J, Tettelaar; B. Rowel, 57 jaar. Voor de Zakenstudie Kring Schiedam heeft de heer ir F. C, de Weger een lezing gehouden over het nieuwe dok dat bh de Dok- en Werf Mij Wilton-FUenoord N.V. is Schiedam wordt gebouwd. In de zomer van 1953 aanbesteed, zal het eerste dok nog dit jaar gereed komen. Na de oorlog is de tendens om zeer grote tankers te bouwen voor de vaart over de we reldzeeën - de nieuwe dokken bij Wilton-Fijenoord zijn aangepast aan deze tendens, want hier kunnen tankers tot 38.000 ton toe opgenomen worden. Dok I en II zijn 40 en 50 jaar oud. is dok II al te klein voor het huidige type schepen, dok I bewijst momen teel nog goede diensten voor de Li- herty-schepen, maar ook aan deze periode zal een einde komen, zodat dan ook dok II ongebruikt moet blij ven. Daarom was uitbreiding en ver- Op grootse wijze heeft de directie van Bakkerij M. J. VJug gister avond twee leden van het personeel, mej. R. Kleiss, boekhoudster en de heer J. Bakker, chef-deegmaker in gebouw Musis Sacrum aan de Lange gehuldigd voor de ijver en toewij ding. waarmee zij 25 jaar de zaak hebben gediend. Van 7 tot 8 uur was er in de foyer een bijzonder druk bezochte receptie, waar vele vrienden, collega's en relaties de beide jubilarissen kwamen geluk wensen met de2e bereikte mijlpaal. Een schat van bloemstukken gaf de foyer een gezellig aanzien, waar door de feestelijke stemming nog meer werd geaccentueerd. De direc teur, de heer M, Vlug, opende de rij van sprekers met de beide jubila rissen van harte geluk te wensen met dit mooie jubileum. Het is voor u. maar ook voor ons bedrijf van daag een bijzondere dag- Bakkerij VJug bestaat reeds 350 jaar in Schie dam, maar twee jubilarissen tege lijk hebben wij nog nooit gehad. Hij sprak de wens uit, dat beide mede werkers nog 25 jaar hun beste krachten aan het bedrijf zouden ge ven. Er staan grote dingen te ge beuren in de komende jaren en daar zult n aan meewerken, aldus spreker. Na het gebruikelijke cadeau onder couvert te hebben aangeboden, gaf de heer Vlug het woord aan ir H. Hoek, die namens de Maatschappij van Handel en Nijverheid, departe ment Schiedam zijn waardering uit sprak voor de 25 jaar trouwe dienst. Dat ik mej, Kleiss nog eens zou toe spreken, had Jk vroeger niet kunnen denken. Wc hebben namelijk in de zelfde klas op school gezeten, aldus de heer Hoek, De beide jubilarissen kregen een getuigschrift met zil veren legpenning. Deze zelfde onder scheiding werd uitgereikt namens de Nederlandse Vereniging van Werkgevers in het Bakkersbedrijf, vertegenwoordigd door de heer J, den Hartig uit Rotterdam. De heer J. H. C. van Stijn feliciteerde mej, Kleiss en de heer Bakker namens de Algemene Bedrijfsunle van Voe ding®- en Genotmiddelen. Na dit officiële gedeelte konden de collega's uit de diverse winkels in Schiedam en Rotterdam hun geluk wensen aanbieden. De voorzitter van de Personeelsvereniging, de heer H. Lansbergen overhandigde de ca- deaux van het personeel, een toneel kijker voor mej. Kleiss en een stoel voor de heer Bakker. Mej. Kleiss kwam als bakvisje van 16 jaar bij bakkerij Vlug, terwijl de heer Bak ker nog maar 14 jaar was."In deze 25 jaar hebben zij het bedrijf zien groeien tot wat het nu is. De adj.- directeur. de heer A. Simons, had de receptie op keurige wjjze georga niseerd. Na de receptie volgde nog een goed geslaagde feestavond, die werd geopend door de voorzitter van de Personeelsvereniging, de heer H. Lansbergen, Het programma werd vlot voor het voetlicht gebracht en bestond uit muziek door van Dijk's band, een sneltekenaar, die in snel tempo aardige schetsen maakte, clow nerie en een praatje door de confe rencier Duivcnbode. Tot slot was er een souper. betering van de dok-positie dringend gewenst. Zo lezen wij in „Wiiton- Fijenoord-nieuws". Een eerste vraag daarbij was of er drijvende of gegraven dokken moes ten komen en na rijp beraad is tot het tweede besloten. De kosten, van een gegraven dok en een drijvend dok zyn practisch gelijk, doch het nadeel van een drijvend dok is dat men circa driemaal het oppervlak van een drijvend dok moet hebben om zulk een dok te kunnen plaatsen. Het ene dok heeft een lengte van 211 en het andere van 213 meter. Diepgang van de kielblokken naar gelang van de waterstand is 27 tot 31 incn. De gesteldheid van de bodem ter plaatse is slecht. Teneinde zoveel mo gelijk narigheid te voorkomen is be sloten de grond zover te verwijderen, dat men de zekerheid had, dat er een behoorlijke zandlaag aanwezig was, die de last van het dok 'zou kunnen dragen. In verband met het een en ander is de dikte van de dokbodem 7.80 meter geworden, terwijl anders volstaan had kunnen worden met ca. 5 meter. Begonnen is met de bouw van één dok, doch zo, dat het tweede er naast kon worden gemaakt. Om zekere re denen, o.a. het gevaar dat opnieuw grondwater aan de bodem zou wor den onttrokken wanneer later het tweede dok zou worden gemaakt, is besloten het tweede dok zover bouwen, dat wanneer dok 1 in ge bruik kan worden genomen, dok II kan worden afgemaakt in elk ge wenst tempo. Er zijn 15 verschillende mogelijk heden onderzocht om na te gaan wat de meest ongunstige toestand van de belasting van het dok was en aan de hand daarvan is de sterkte van het dok bepaald op 250 ton per meter lengte. Kraanbanen lopen zover door op het dok, dat zij geen last hebben van de draden van de schepen. Er komt een kraan van 25 ton, welke naar twee kanten kan reiken en een zeer snelle kraan van 12 ton. Het ligt in de bedoeling dat er nog wat kleinene kraantjes bijkomen. Het dok is gemaakt ia verschillen de secties, de voegen tussen de sec ties worden opgevuld door stalen pla- ten, omwonden met jute en piastic. Een voornaam punt bjj een gegra ven dok is de deur. Tegenwoordig wordt de zg. valdeur zeer veel toe gepast, waar schepen overheen kun nen varen. Maar m verband met het feit dat men hier veel last heeft van Ongeveer drieduizend wagens van het merk van General Motors staan in Rotterdam opgeslagen. Honderden van deze itt Duitsland gefabriceerde wagens staan zelfs in de open lucht, ondanks, sneeuw, vorst, hagel, re- SenDe auto's deert dat niet. Zij zijn op een bepaalde manier behan deld met plastic en met vet. Het doel van die groie opslag? De grote voorjaarsverkoop van auto's.... De Duitse fabriek van General Motors maakt elke maand hetzelfde aantal wagens. In het voorjaar, in het najaar. Maar in het voorjaar is de vraag veel groter en om aan die vraag in NedexTand te kunnen vol doen heeft de General Motors Con tinental Branch Rotterdam een voorraadje auto's ingeslagen, opge spaard van het kwantum wagens, dat in November. December en Ja nuari arriveerde. In het optopseizoen Maart, April, Mei gaan de wagens vlot weg. Niet alle auto's konden onderdak krijgen en daarom staan er thans bijvoorbeeld tussen en om de ge bouwen van de veiling op het voor malige vliegveld Waalhaven enkele Rijen wagens, gloednieuwe wagens, om en tussen de veilinggebouwen aan de Waalhasen: uorst en sneeuw, regen en hagel, deren de wagens niet want zij zijn volgens een spe ciaal procédé behandeld zoals bij voorbeeld in de V.S. vliegtuigen en schepen worden behandeld om be waard fe kunnen worden in de open lucht. honderden in de open lucht. Rijen auto's, gloednieuwe auto's behandeld volgens een speciaal procédé. De in maak van General Motors, „geweck te auto's". slib. is besloten tot een ouderwetse schipdeur. Voor de deur is een zeer zware aanleunstijl gemaakt van 15 meter breedte. Er zal slechts weinig kracht nodig zijn voor het openen en sluiten van de deur, waarvoor lieren zijn aangebracht. De deur is voorzien van een rubberprofiel, waardoor de grootst mogelijke garantie wordt ge boden, dat de deur volkomen afsluit. Om aanslibbing tegen te gaan, wordt er met een sterke straal water gespoten, dat de grond, welke zich wil verzamelen, wegspuit. Onder water is verlichting aange bracht, zodat wanneer het dok droog is, aan heide kanten licht is. Om aanvaring van het schip tegen de dokwand te voorkomen is een be weegbaar blok aangebracht, dat de schok van het schip breekt. In het dok is een houten betimmering aan gebracht, zodat het schip niet langs de betonnen wand kan schuren en schade oplopen. Aan de kanten van het dok is over de volle breedte een rijweg gemaakt, zoals langs de kade machinefabriek, In de zijkant langs de weg wordt een verlichting aangebracht, terwijl er ook een behoorlijke verlichting voor boven pp het schip zal komen, Er zijn in het dok ogen aange- bracht, waardoor het mogelijk is een sectie onderuit het dok te verpiaat- sen en bijv. een schip te verlengen, i Tenslotte wordt nog vermeldt dat voor het maken van de dokput on-1 ge veer 350.000 m3 grond verwijderd Als verdacht van diefstal van oud ijzer bij hun patroon zijn aangehou den de 38-jarige ovenist A. M. P.. de 35-jarige ovenist H. J. S. en de 22-jarige fabrieksarbeider L. J. H., allen uit Schiedam. De 53-jarige koopman J. van V, uit Nieuwerkerk aan de IJssel en de 37-jarige koop man L. J. B. uit Schiedam zijn even eens aangehouden omdat zij het oude ijzer vervoerden. Brief Encounter" voor KathKring Dc Katholieke Filmactie te Schie dam zal op Maandag 24 Januari het meesterwerk van David Lean ver tonen: n.l. de film „Brief Encounter" (Het laatste rende;-vous), In „Brief Encounter" vind een vrije herschepping plaats van Noel Cowards eenacter ..Still Life". Dat is wellicht het meest klassieke voor beeld van filmkunst en wel omdat in deze film gewoekerd is met elke mogelijkheid, die het filmmedium biedt, en vooral ook met het geluid als filmische factor. Als voorfilm draait deze keer „Evangelie in Steen", een kunstzin nige verfilming van beeldhouwwer ken uit de Middeleeuwen. Begunstigers krijgen hun plaatsbe wijzen toegezonden. Nïet-begunstigers, dus alle overige mensen, kunnen vanaf Woensdag 19 Januari tot en met Maandag 24 Ja nuari plaatsbewijzen verkrijgen aan het Monopole-Theater van 1022 uur. Het begin van dc voorstelling is op 9 uur gesteld. De Centr. keuring en die van de KFC is voor „Brief Encounter" 18 jaar. Het personeel van de machinefabriek Hensen heeft vanmorgen het werk neergelegd. Volgens mededelingen van bondsbestuurders en leden van het personeel zijn er itog enkele mensen in het bedrijf aanwezig, maar hel werk ligt stil. Tot deze staking werd gisteravond op een vergadering be sloten nadat bestuurders van de Nederlandse Met^albedrjjfsbond in Den Haag ten overstaan van het College van RUksbemiddelaars nt>g bespre kingen hadden gevoerd met de directie van de machinefabriek. Naar een bestuurder van de AN MB ons verklaarde bleek de directie tijdens deze bespreking wel bereid om in te gaan op de eis tot een zo .spoedig mogelijke instelling van een ondernemingsraad. Hiermee zou dus het hele geschil uit de wereld zijn geweest ware het niet, dat bij deze verklaring werd gezegd, dat men niet bereid was met de bedrijfskern en in het bijzonder met de secretaris van die kern te spreken. Tevens wil de men geen enkele toezegging doen omtrent de datum, waarop het regle ment voor de nieuwe ondernemings- Expositie aan Gr Markt Sinds enige maanden, exposeren le den van de Schiedorr.sc Kunstcnaais- gemeenschap „S 45" hun werken in etalages, bereidwillig door de Fa. Bonda afgestaan, aan de Grote Mark in Schiedam. S 45 heeft door bemiddeling van de Schiedamse Ge meenschap hierin een expositiegele genheid gevonden, die de mogelijk heid biedt, het Schxedamse publiek door steeds wisselende tentoonstel lingen in. kennis te brengen met het werk van Schiedamse kunstenaars. Het is verheugend te constateren, dat de Schiedamse kunstenaars, on danks hun moeilijkheden, wat be treft een eigen verenigingsgebouw en het in onze stad minder gunstige kli. maat voor de beeldende kunsten, re gelmatig doorwerken en in de gebo den mogelijkheden een stimulans kunnen vipden, het zo noodzakelijke contact tussen kunst en publiek te scheppen. Zoals in de internationale kunst wereld, vallen oök hier twee rich tingen op: de z.g. figuratieve en non- figu rat leve kunst, richtingen, die ieder hun bestaansrecht bezitten. On. danks de nirt-centrale ligging van deze etalages blijkt, dat de aandacht reeds getrokken is van hen. die een doorwerkt schilderij, waarvan het bezit een blijvende waarde vertegen woordigt en steeds voldoening schenkt, verkiezen boven het beken de kitsch-product, dat helaas vele woonkamers ontsiert. De heren P. J. Jacobs en ir W, Wissing b.i., beiden te Rotterdam, hebben zich tot de gemeente gewend met het verzoek om een perceel bouwgrond, gelegen op de hoek van de Sonderdanckstraat en de dr No- letstraat, te kunnen kopen met het doel daarop een dubbel woonhuis te bouwen. Tegen dc verkoop van deze grond onder de gewone voorwaarden heb ben B. en W. geen bezwaar; maar de prijs zouden zij met het oog op de Intensieve bebouwing van het ter rein verhoogd willen zien van 21.- op 30.- per vierkante meter. raad klaar zou moeten zijn. Van een overeenstemming kon dus gister middag niets komen. De bestuurders van de ANMB hebben het resultaat gisteravond tijdens een vergadering aan het per soneel meegedeeld. Groot was de Berijder gewond Gistermiddag werd de 22-jarige koopman Ph. J. Paul uit de Joseph- straat, toen hij met zijn carrier op het Mathenesserplein nabij de Ma- thenesserbrug reed, aangereden door een autobus van de W.S.M. De man werd met een onderbeenfractuur naar het Coolsingelziekenhuis ge bracht. De carrier werd nagenoeg geheel vernield, de autobus liep lichte schade op. db passagierslijst van *t m.s. „Wil lem Ruys" ligt op het kantoor van dit blad ter inzage. Het schip wordt 27 Ja nuari Sn Rotterdam verwacht. verontwaardiging over de. medede ling van de directie ten aanzien van de bedrijfskern en haar secre taris, Men zag hierin een schending van de parlementaire rechten, die de leden van een bedrijfskern heb ben. Met algemene stemmen werd daarom besloten de rechten van de kern en haar leden te verdedi gen door een staking. Vanmorgen vroeg is deze staking een feit ge worden. Het bedrijf ligt stil en voor de poorten van de fabriek staan de posters om mogelijke werkwilligen tot andere gedachten te brengen. Voorlopig verbetering invalsweg uit Utrecht De Gerdesiaweg in Krallngen zal weldra worden doorgetrokken van de Willem Ruyslaan naar de Slaak. Dit is mogelijk, nu het obstakel, dat doortrekking in de weg stond, is af gebroken. Het was de voormalige gasfabriek aan de Lusthofstraat met het uitgestrekte kolenviaduct. Dc Gerdesiaweg vormt op dit mo ment de verbinding tussen de Oude Dijk en de Willem Ruyslaan. Door trekking betekent een grote verbe tering voor het autoverkeer uit de richting Utrecht. Dat kan in het ver volg over de Verlengde Gerdesia weg en de Slaak direct op het Oost- pïem komen. Het hoeft dan niet meer gebruik te maken van de Oostzeedijk. In een wat verdere toekomst zal het uit de richting Utrecht binnenkomend verkeer nog weer heel andere routes volgen. De Flaszoom en Kortekade vervallen als invalsweg. Nieuwe wegen ten Noorden en Oosten van het Kra- lingsebos komen er voor in de plaats. STOOMVERVERIJ SINGEL 142 TEL. 69929 Winkels: Smgel 150. Fabristraat 30 Vlaardingerstraat 8 chemisch reinigen en modelpersen In enkele dagen gereed Afhalen en thuisbezor ging zonder prijs- verhoging. Diversen Dames! W« maken van Uw capuchon of puntdoek een vlot regenhoedje. Maïson Schamle-Ras, Hoogstr, 23, (t.o. Weeshuls Muz.lnstr. - Radio'» Gramofoonplaten Radio van Dijk. Het grootste en modernste radiabedrijf van Schiedam, Hoogstr. 110, tel. 60572; Rembrandtlaan 64 tel. 66084. FotograBe Voor pasfoto's naar K. van Vuuren, Hoogstraat 106. tel. 66720. In spoedgeval desge wenst in 1 uur klaar. ftummerbrieven die naar ons oordeel niet bonafide op de Inhoud der advertenties reage ren worden niet doorgezonden.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1