Voor gestegen kolenprijs bestaan drie oorzaken: r J Cl lefarineA hogere lonenlagere pro due tie, KSG tf/lNATOG^in Onweer in de winter Slrimkleïwl °n MGX¥ .Ju gkaopi Discriminatie der landarbeiders is thans definitief voorbij Vorderingen op weg naar „wapenpooF5 Voorts.. „Is het waardat een moord na 25 jaar verjaard is?'' Griepfbesirijding met 4 middelen iegelijk! a Onbekommerd als de eendjes Voor inlichtingen atoomsmokkelarij 500.000? Vreemd verschijnsel Ontslag voor dronken agent die met revolver dreigde Smokkelen door politiechef: eis twee maanden - 'n Jtjije doet wonderen „Viruly wat uit z'n evenwicht Opstand in gevangenis van Massachusetts Vijf cipiers in gijzeling A rbeidswetl 919 van toepassing Mysterie-spel op TV-scherm Nieuwe ideeën van Bonn seint Hoge Raad: in vonnis, ontwenningskuur als voorwaarde mogelijk Zweedse moordenaar belde politie: Woensdag 19 Januari 1955 (Van een onzer verslaggevers) DEN HAAG. De kolen zijn veel duurder geworden. Iedere keer, dat de kolenman zijn zakken in Uw kolenkist heeft leeg gestort en zijn. rekening presenteert, krijgt U er een paar grijze haren bij. En uiteraard realiseert U zich niet steeds, wel ke oorzaken er zijn voor deze prijsstijging. Er zijn er drie: (Advertentie LM.) De zorgen van U alschudden, zoals de eendjes het water van hun veren - neen, dal is niet mogelijk. Maar wèl kunt U Uw vermoeide zenuwen tot rust brengen en bestand maken tegen inspanning en beslom meringen - met Wr zenuwsterkend tonicum WASHINGTON De Amerikaan se minister van Justitie, Browned, heeft het Congres voorgesteld, een beloning van 500.000 dollar toe te kennen aan een ieder, die inlichtin gen verstrekt over een eventuele poging om atoomwapens do V.S. bin nen te smokkelen. Verder bevat het voorgestelde wetsontwerp de bepaling, dat, indien de aangever van vreemde nationali teit is, een eventuele aanvraag van hem voor een permanente verblijfs vergunning in de V.S- voor zich en zyn gezin met voorrang zal worden behandeld. Een dergelijk wetsontwerp is vorig jaar reeds door het Huis van Afge vaardigden aanvaard. De Senaat heeft net toen echter niet behandeld op grond van moeilijkheden, in de procedure. (Van een onzer verslaggevers). DE RILT. „Sneeuw met onweer dat hèb je niet elke dag". Zo rea geerden velen gisteren op het „gek ke" weer, dat niet tot een streek van ons land beperkt bleef. Wij verna men by informatie op 't KNMI in De Bilt welke factoren hiertoe heb ben geleid. Er is boven ons land sprake van een zeer onstabiele toestand van de lucht. In zo'n situatie kunnen zich bijzonder gemakkelijk actieve buien ontwikkelen, die tot ontladingsver- schynselen aanleiding geven Een der meespelende f-~4oren is de betrekkelijk warme oordzee. waarvan het water een temperatuur van 4 a 5 graden heeft% Zoals men bij koud weer ook een rivier of een kanaal kan zien „roken", zo staat op het ogenblik ook de Noordzee warm te af aan de koude lucht. Deze betrekkelijk warmere lucht koelt bij het stijgen wel af, maar blijft toch een hogere temperatuur houden dan de lucht in de omgeving. Op een niveau van ongeveer 6 km boven het aardoppervlak aan de onderkant van de nu laag hangende stratosfeer heerst 'n temperatuur van 45 graden onder nul. De voorwaarde voor het ontstaan van onweer een groot tempera- tuurverval in de lucht is dus aan wezig. De sneeuw die tijdens deze onweersbui valt speelt de zelfde rol als in de zomer de regen. Bij een onweer in de zomer valt er aanvan kelijk, op hoogten van 3 tot 4 km ook sneeuw of hagel maar dichter bij het warme aardoppervlak smelt dte neerslag en komt als regen be neden. Op het ogenblik echter is de damp kring koud tot aan de aardbodem toe en daardoor bereikt de neerslag uit zo'n onweerswolk ons in bevro ren vorm: dat wil zeggen als hagel en sneeuw. (Advertentie I.M.) i 1. De productiekosten van onze mijnen zijn belangrijk geste gen door verscheidene loon- ronden en betere sociale voor zieningen voor de mijnwer kers; 2. De ontginnings-omstandigheden van onze mijnen zijn slechter geworden. Vóór de oorlog wer den ert betrekkelijk gunstige kolenlagen geëxploiteerd, de rendabele opbrengst van wat boven kwam bedroeg onge veer 80 pet. Na de bevrijding waren de mijnen genoodzaakt diepere, minder ryke kolenla gen aan te boren, waarvan de opbrengst maar rond 60 pet bedraagt; 3. De totstandkoming van de KSG heeft er toe bijgedragen, dat iedere kunstmatigheid uit de prijsvorming in versneld tem po verdween. De Nederlandse kolenverbruiker is vijftien jaar lang verwend ge weest door naar verhouding voor delige brandstoffen. In October 1940 werd een „prijsstop" voor kolen af gekondigd en hij werd gedurende de volle vijf oorlogsjaren gehand haafd. Na de oorlog was het dui delijk dat op den duur die lage prijzen niet gehandhaafd konden blijven. In het raam echter van de toenmalige politiek ten opzichte van de lonen en de prijzen hield de regering haar greep op de prijs ontwikkeling der kolen in vaste hand. Zij legde een heffing op de binnenlandse kolen, en met de op brengst daarvan subsidieerde zij de duurdere, uit het buitenland inge voerde kolen. Dit gelijktrekken der kolenprijzen werd nog bevorderd door het stelsel van de z.g, vrach ten-egalisatie, die voor het gehele land gold. Deze toestand kon niet gehand haafd blijven. Nederland trad. uit volle overtuiging, toe tot de Euro pese Kolen- en Staal-gemeenschap (KSG), omdat het voorstander is zowel uit politieke als economische overwegingen - van Europa's een- (Van onze correspondent) HENGELO. De Oldenzaalse agent van politie V. is onlangs op staande voet ontslagen, nadat hij onder invloed van sterke drank enkele mensen met een revolver had bedreigd. De inspecteur en een adjudant van de Oldenzaalse ge meentepolitie hebben V. tijdens de bedreiging kunnen overmeesteren en hem het wapen afgenomen. V. was reeds enige tijd wegens overmatig drankmisbruik geschorst. wording. Maar dit hield in, dat het de kunstmatig lage kolenprijzen moest loslaten. In April 1853 keurde de Hoge Autoriteit van de KSG goed, dat Nederland gedurende een over gangsperiode zijn brandstoffenprij- zen mocht aanpassen aan die op de internationale markt. Op 1 Mei '54 zyn die prijzen geheel vrijgelaten en pas de laatste tjjd zien wij daar van alle gevolgen. MAASTRICHT. Twee maanden eiste Dinsdag de officier van justi tie tegen de 55-jarige hoofdinspec teur van politie B. J. A. H. tc Kerkrade, tevens waarnemend com missaris aldaar, wegens verboden vervoer. Verdachte was 1 December jl. per dienstauto aan het grensstation Kerkrade-Hoiz gekomen en toen hadden douane-beambten levensmid delen in zijn wagen gevonden, wel ke H, kennelijk over de grens had willen brengen. Nu kwamen de Aken-se ingenieur C. Timmermann en diens dochter Friedl verklaren, dat de waren be stemd zouden zijn geweest voor een geschenkzending naar Oost-Duits- lanö. Verdachte zou ze kopen en getuige T. zou ze aan de grens over nemen en invoerrechten betalen. Door een misverstand was die af spraak misgelopen. De officier geloofde er niet veel van, mede omdat verdachte voor de rit met de dienstauto in het ritten- boekje een onjuiste verantwoording had gegeven. Hij veroordeelde ver- dachte's gedragingen scherp, zeg gend dat hij de reputatie van de politie daardoor in opspraak had ge bracht. Uitspraak 1 Februari a.s, Frans-Duits voorstel Regelmatig contact tussen industriëlen der NAVO-landen PARIJS. Tijdens een te Parijs gehouden bijeenkomst hebben Fran se en Duitse industriëlen besloten voor te stellen, dat de industriëlen alle landen van. het Atlantische verdrag regelmatig bijeen zullen ko men om de hinderpalen voor de in ternationale handel uit de weg te ruimen. De industriëlen, die tot dit initia tief hebben besloten, maken deel uit van de FransDuitse industriële verbindingscommissie, waarin de Franse en de Duitse organisaties van industriële ondernemers samenwer ken. (Advertentie 1.MJ Zoals alles waf Icaraktervot is, ÏS ook Roxy trouw} Trouw aan de roker, die de zekerheid zoekt van een onveranderlijke sigaret Doof 2ijn standvastigheid, geur en bijzonder zachte smaak, maakt Roxy zich meer vaste rokers dan wefke andere Amerikaan ook. 'o Karaktervolle sigaret voor karaktervolle mensen I 9 Roty Root Redanetu ~k Dubbel gefermenteerd Dubbel gezuiverd •k Standvastige melange Geen wonder dat iedereen zegt: (Advertentie LM.) Elk tablet Chefarine „4" bevat 4 geneesmiddelen, die in de gehele wereld beroemd zijn geworden en milïioenen mensen al baat brachten. Slotbetoog MacBride: DUBLIN. Het openbare onder zoek naar dc ramp van de „Triton" is gisteren gesloten, Het beeft 26 dagen geduurd en in die tijd wer den aari ruim GO getuigen over de twaalfduizend vragen gesteld. Voor de sluiting betoogde de vertegen woordiger van de Ierse procureur- generaal, JVIcBride, dat commodore Viruly mogelijk wat uit zijn even wicht was geraakt, doordat hij een vreemd geluid had menen waar te nemen, dat hij niet kon verklaren. Misschien heeft hij dientengevolge een fout gemaakt. MacBride bracht zeer speciale lof aan Viruly, die een lange en eer volle carrière heeft, Maar, zo zeide hij, een piloot behoeft maar één kleine fout te maken en die kan al noodlottig zijn. Ook kan juist een zeer grote vheg-ervaring tot een te veel aan zelfvertrouwen leiden. Bo vendien* is Viruly misleid door de aanwijzing van de hoogtemeter. MacBride nam het nog op voor de douane-beambte Carney, die om zijn verklaringen van alle kanten was aangevallen. Hij had van een „miserabele start" gesproken en ver ondersteld, dat de machine in de rivier kon zijn gestort. „Hij was de enige man, die een wéér verslag gaf van hetgeen hij had waargeno men", zeïde MacBride nu. BOSTON. Gistermorgen vroeg heeft' een groep gevangenen in de staatsgevangenis van Massachusetts vijf cipiers in gijzeling genomen. Drie van de cipiers werden door de ge vangenen gegrepen, terwijl zy de ge bruikelijke rondgang langs de cellen maakten. De beide andere cipiers werden van hun vrijheid beroofd, toen zij gingen kyken wat er met hun collega's was gebeurd. Over het wel en wee van de ge gijzelde bewakers is tot nu toe mets bekend. Zij worden gevangen ge houden in de afdeling van de ge vangenis waar zich de eenpersoons cellen bevinden. Twintig gevangenen, die tot cellulair veroordeeld zyn hou den de bewakers vast, in de hoop om in ruil voor het leven van de be wakers hun vrijheid te kunnen her krijgen. Vestduitse diplomatieke vertegenwoordigers BONN. Hans Herwarth von Bittenfeld is benoemd tot „hoofd van de diplomatieke Duitse missie in Londen met de persoonlijke rang van ambassadeur". (Van onze parlementaire redacteur) DEN HAAG De Eerste Kamer heeft gistermiddag z.h.s. besloten om de Arbeidswet 2319 óók voor de landbouw te doen gelden. Tegen stemden de KVP-cr Mertens en de liberale fractie onder aanvoering van haar voorzitter, prof. Molenaar. Hun bezwaren berustten voornamelijk op de overweging, dat deze materie ter regeling overgelaten had moeten worden aan de publiekrechtelijke bedrijfsorganisatie. „Dit voorstel", zei de liberale woordvoerder, „zet de klok terug: het is een echte ambte naren wet". Nu erkenden de tegenstanders wel, dat het wetsontwerp aan ae bedrijfs- schappen, gedurende een jaar nog de gelegenheid geeft om binnen zekere grenzen de arbeidstijd zelfstandig (Advertentie 1M.) (Van onze radïaredacteur) ie spanning van de Fedder- mysteries, die de NCJRV-telemsie eerder uitzond. Niettemin toonde ook deze thriller, ondanks een zekere brokkeligheid en een te opzettelijke constructie, dat de auteur Jan de Koek een TV-spel weet te schreven. De taal van het beeld was hier even duidelijk als die van het woord en de overgangen tussen de onderschei dene scènes getuigden vaak van een verrassende vindingrijkheid, Het spel werd door Peter Koen knap geregisseerd. We constateren dit met voldoening, om- dat de naam van deze regisseur door het mislukte Eurovisie- programma van 27 December in discre- diet geraakt zou kunnen zijn. Toen greep hij te hoog, beter kunnen we misschien zeggen: hij trachtte een gedachte te concretiseren, die niet te concretiseren is. Zelfs niet door een geniaal regisseur. De bekwame auteur Jan de Koek zouden wij. in alle bescheidenheid één raad willen geven: dat hij zich hoede voor een teveel aan handigheid. „De Revisor" van Gogolj. één van de klassieken van bet Russische toneel, kunt u vanavond in een microfoon- bewerking van Willem van Cappellen, die ook de regie voert, over Hilversum I horen <8 50—10.251. Geeft u de voor keur aan een concert met werken van twee grootmeesters der romantiek: Fredéric Chopm en Peter Iljitsj Tsjai- kowski. luistert u dan van 8 20 tot 9 80 oo de andere zender. Het Radiophil- harmomsch Orkest speelt onder leiding van Paul van Kempen; de Francaise MarieThérèse Fourneau is soliste m het eerste pianoconcert van de Poolse vransman. O Ja: interesseert u zich voor de ontwikkeling van Israel, slaat u dan het laatste klankbeeld van Jan de Troye over dit land niet over (HJ.. 7.10—7.30). PARUS. Een Frans memorandum over standaardisering en rationa lisering van de wapenproductie is Dinsdag te Parijs op een by eenkomst tan de studiegroep der West-Europese Unie met algemene instemming begroet. De vertegenwoordigers van Groot-Brittanmé, West-Duitslana, Italië, Nederland, België en Luxemburg deden evenwel voorsteilen om hetzelfde doel te bereiken op een wijze, welke in détail verschilt van de door de Fransen voorgestelde manier. De hoofdpunten van het Franse memorandum, dat Maandag uitvoe rig door de Franse vertegenwoordi ger Alexandre Parodi werd toege licht, houden in: 1. De vorming gedurende een over- gangsphase van twee jaar van twee commissies, een betreffende de wapenproductie en de andere voor de standaardisering van wa pens. 2. Met ingang van 1 Januari 1957 wordt een bewapeningsbureau in het leven geroepen met verstrek kende bevoegdheden, dat beslui ten neemt bij meerderheid van twee-derden. De leider der Westduitse delegatie, de minister van Economische Zaken prof. Erhard, verklaarde zich bereid, mede te werken aan de standaardi sering van zekere wapens. Hij was echter van oordeel, dat de controle rende bevoegdheid van het voorge stelde productiebureau zich niet mag uitstrekken over verbntiksgoederen, welke in een bepaald stadium bij dc wapenproductie te pas komen. De West-Duitsers deden een aantal sug gesties, die tezamen met het Franse memorandum als basis van overleg zullen dienen. De voornaamste Britse afgevaar digde, Sir Christopher Steele, ver klaarde dat Groot-Brittannië gaarne de te Londen en Parijs genomen be sluiten inzake de wapenproductie ten uitvoer wil leggen, waarin ojn. werd vastgesteld dat volledig rekening moet worden gehouden met de be hoeften van de afoznderlyke natio nale economieën. nemen! Het Boyer- ktuis k Uw beste woerboi DEN HAAG. De procureur-ge- neraai by het gerechtshof te Arn hem was in cassatie gekomen van een arrest van genoemd hof, waarby in hoger beroep W. J. W. te Aaiten een voorwaardelijke veroordeling kreeg wegens verduistering. Eén der voorwaarden was, dat W. zich zou onderwerpen aan een orjthoudings- kuur met betrekking tot alcoholge bruik, indien dit nodig zou worden geoordeeld door de reclasseringsver- eniging. De procureur-generaal achtte deze door het hof gestelde bijzondere voorwaarde niet te berusten op de wet, daar zy met zou betreffen het gedrag van de veroordeelde. De Hoge Raad heeft het cassatie beroep verworpen, overwegende, dat de wetgever onder „gedrag van de veroordeelde" mede wil begrijpen het zich ter verpleging in een inrich ting laten opnemen. Derhalve mag ook het zich onderwerpen aan me dische behandeling buiten een in richting als bijzondere voorwaarde worden gesteld. te regelen, maar zy ontwaarden daar- stonden zij niet zonder scepsis te- EERSTE KAMER by een ongewenste stok achter de deur: als het bedrijfsleven niet tot overeenstemming komt, dan staat de regering al met een Algemene Maat regel van Bestuur gereed. „Op die manier", zo mokten zij. „krijgt het Landbouwschap eigenlijk geen kans om regelend op te treden. De toe stand is toch niet zodanig, dat niet wat langer gewacht kan worden". Zij betreurden, dat staatssecretaris van Rhijn in de Tweede Kamer van een discriminatie der landarbeiders had gesproken. In feite worden deze immers al door collectieve arbeids overeenkomsten beschermd. Tegenover deze tegenstanders stel den de A.R. Schippers, de socialist Kramer en een tweede KVP-er van Lieshout zich als verdedigers van het wetsontwerp naast de staatssecreta ris op. Zij achtten de CA.O. een te onzekere basis en verklaarden niet te begrijpen, waarom de uitzonde ringstoestand, waarin de „landarbeid nu al jaren ver keert voortgezet moest worden. Er is nu gelegenheid genoeg geweest tot overleg, zo zei de socialist. Hij vond het eigenlijk over bodig, dat het be drijfsleven nu nog weer bedenktijd zou krijgen. De anti-revolutionnair en de KVP-er vonden dit echter juist van bijzondere betekenis, evenals staatssecretaris van Rhijn. die onom wonden uitsprak, dat zyn voorkeur zelfs uitging naar regeling door het bedrijfsleven. Maar, gelet op de veie teleurstellingen in het verleden, Het witte monster, dat ons op hij- gaande prent zo diep in de poppe tjes onzer ogen tuurt, is gelukkig geen productie van Moeder Natuur met het monster van Loch Ness heb ben we al genoeg te stellen. U ziet hier een nieuw ty pe twee-persoons duikboot voor com merciële doelein den, dat dezer da gen zijn proefvaart maakte in het Te- xoma-meer i« de Amerikaanse staat Oklahoma. De vin nen aan weerszij den werden ons niet nader beschre ven doch we ver moeden dat zy iets met de voortbewe ging of met de be sturing van deze desgeheten RX-101 te maken hebben. De klauwen aan de voorkant dienen om voorwerpen van de bodem te grijpen. Maandagavond dreunde een enorme slag door het plaatsje Nlcholasville (Kentucky-V.S.). Inbrekers hadden ge probeerd de kluis van de plaatselijke bank met nitroglycerine op te blazen, maar zij namen de dosis wat aan de grote kant met gevolg dat de hele bank in eikaar rommelde boven op de kluis De inbrekers konden zich redden. De kluis met 100.000 dollar wordt thans uitgegraven. De hele staf van de Staatsbank van genover deze mogelijkheid. „Het be- dryfsleven krijgt de gelegenheid de stok achter de deur zelf weg te ne men", zo zei de heer Schipper. En staatssecretaris van Rhyn wees er op, dat Nederland internationaal gezien ten aanzien van de rege ling van de arbeidstijd in de land bouw beslist achterlijk is. Ook daar aan schreef hij het minderwaardig heidsgevoel toe. dat steeds minder personen naar de landarbeid lokt. Het tweede punt van meningsver schil betrof de kinderarbeid. Het was wel sportief van prof. Molenaar om te erkennen, dat de stelling, welke hij in het Voorlopig verslag had ge poneerd, dat de kinderarbeid in de landbouw eigenlijk al door de Ar beidswet van 1919 is verboden, door de staatssecretaris op overtuigende wijze was weerlegd. Zijn schuldbe kentenis deed dr van Rhijn kenne lijk goed. Want in het Voorlopig Verslag was ook, op vrij hatelijke wijze gesteld, dat de staatssecretaris „zich de geschiedenis terzake niet voldoende herinnerde". Het tegen deel was echter waar gebleken. Toch bleef de KVP-er Mertens be treuren, dat ook de lichtste vormen van kinderarbeid als aardappels rapen en bessen plukken welke z.i. eerder ontspanning dan inspan ning vergen, verboden zouden wor den. (Advertentie LM.) LIKDOORNS woKSufi Weg met onhandige likdoeraringen. en gevaarlijke scheermesjes. Een nieuw vloeibaar middel. NOXACORN, neemt de pijn weg in 60 seconden. Eeitplekken en eksterogen verschrompelen met wor tel en ai. Bevat gezuiverde wonderolie, jodium en het pijnstillende benzo- caïne. Een flesje NOXACORN, Antisep tisch Likdoommidrfel van L 1.35 be spaart U veel eliende. STOCKHOLM - Js hei waar dat de moord verjaard is? Kan ik me werkelijk veilig voelen?" Met gedempte stem werd dit telefonisch gevraagd aan commissaris van politie F halander, hoofd van de afdeling moorden der Slockholmse politie. wist te ontsnappen er» is nooit be recht. In Zweden verjaren alle mis daden ook moorden, na 25 jaar. De moord in kwestie was daar op 9 Mei 1954 verjaard. De commissaris vertelt: Twee da gen later werd ik des avonds om 11 uur opgebeld. Een duidelyk ver draaid" mannelijke stem vroeg naar me. Was 't waar, dat een moord na 25 jaar verjaarde* Ik zei „Ja, dat is de wet." Hij vroeg toen, of misschien De „stem" doelde op de 25 jaar de moord op Astrid Larsson een uit geleden in Stockholm met een bijl zondering vormde. Ik zei „Nee. Die gepleegde moord op de 26-jarige be- is twee dagen geleden verjaard." De fceerd uit te vinden wie dienster Astrid Larsson. De dader man werd hoorbaar opgewonden en heeft, zei „Ben ik dus werkelijk veilig? ik bedoelkan de politie de moor denaar niet meer arresteren?" Al die tijd voelde ik, aldus de commissaris, dat ik met de moorde naar sprak, maar nu was ik hele maal zeker.Die verspreking ver ried hem. Ik zei hemdat ik hem de wet zou voorlezen. Ik nam het wet boek en zocht naar het bewuste arti kel. Maar toen ik de telefoon weer opnam, had de moordenaar opge hangen. De commissaris heeft niet gepro- "*.J opgebeld Uruguay heeft gisteren het bijltje er by neergelegd. De heren willen even veel verdienen als het personeel van d» particuliere banken, dat 40 pet. meer ontvangt. Wij kunnen ons vooratel len. dat het dubbel zuur is als je de hele dag m andermans geld graait en zelf elke maand tekort komt. De staat heft op hun duiven per ring fr 1.10 belasting. Dat brengt per jaar fr. 4.25 milhoen op. Men zou dit dus kunnen noemen: duivenmeikersmelkea, Singapore's doorvoerhandel van In donesische aapjes naar de vivisectie laboratoria in Engeland en de V.S. is bijna op de fles. De uitvoerrechten op apen uit Java is nml- zo hoog, dat do geleerden tegenwoordig al die proef dieren uit India betrekken. Wat zui len die Javaanse apen Djakarta dank baar zijn! Met de troepen, die volgend# maand grote manoeuvres in Texas gaan houden, stuurt de Amerikaanse regering ook een ploeg van 33 mili taire advocaten mee. Ztj hebben tot taait direct hun wetsgeleerde neuzen te steken in iedere zaak over schade vergoeding, die door landeigenaren wordt geeist. Andre Kostelatietz, de beroemd# Amerikaanse dirigent, maakt momen teel een wereldreis om bijzondere ge luiden te verzamelen. Nu is hy bezig m het Verre Oosten. Hij neemt b.v. het getiktak op van de bamboestokken der straatverkopers, de geluiden van een processie, het gezang van vjssers. het blaffen van kamponghonden. Dat alles -- cn nog duizenden geluiden meer komen op een langspeelplaat als symphonic met verbindende tekst. Over twee jaar zal die plaat klaar rijn, (Fs. Mogen wij de heer Kostelanetz attenderen op twee bijzondere en zeld zame Nederlandse geluiden, die wij hem uit geheime cn kleine voorraad kunnen leveren: het inschenken van een beker melk en de stem van Staf?") roept: „Leve minister

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 2