C De Schiedamse Vrouw biedt de helpende hand -georganiseerd- Haar mening heeft waarde J Moet Ueens héren! Schiedam biedt een kans, die Rotterdam niet geeft Heeft U iets verloren Kampioenschap Rotterdam Bemiddeling Stichting van de Arbeid faalde METAALBEWERKERS P.J.! Koeriersters CENTRAAL VROUWEN COMITÉ Vogels van diverse pluimage werken eendrachtig samen Afscheid meester Seherpenisse Pensioenfonds- Huiseigenaar Smitt's scheepsoutillage gaat voor uitbreiding verhuizen AGENDA Paard op hol Wijkavorid met lezing WF-herenna gelijk-op gaande strijd, verliezen van Schutters Hoorn en verklikker terecht Verkeerszuil omver gereden door bus Meester Bakker met pensioen Russisch Kerkkoor in Schiedam Burgerlijke Stand Ongevallen Sportdag Academie Jubilea bij Droogdok Scooterrijder slipt Uitspraken van de rechtbank Dronken achter het stuur HET CONFLICT BIJ HENSEN SCHIEDAM Verkoop lij executie dis. Jihmd Dinsdag 25 Januari 1955 Oneereer reven jaar sreledcn werd uil toevallige omstandigheden in Schiedam het Centraal Vrouwen Comité geboren. In deze periode is door dit comité ontzaglyk veel werk verzet op allerlei mogelijke sociale ter reinen. maar, hoewel zij geregeld .aan de weg timmeren" blyken er in scmedam nog vele misvattingen ie bestaan over dit comité. Er zijn men sen die spreken van „huisvrouwen", andere van „dames, die zich overal mee bemoeien". Het Schiedams publiek heeft zo nog niet door wat dit Centraal Vrouwen Comfté betekent. Hier moet verandering in komen, meenden de dames en 7.0 heeft het bestuur, bestaande uit mevrouw E, SI. den Boer-Bijl, voorzitster, mevrouw J. C. van Woerkom-Witte, secre taresse, en mevrouw A> Topma-Diks, penningmeesteresse, gisteren een babbeltje gehouden met de Schiedamse persvertegenwoordigers ten einde meerdere bekendheid te geven aan de samenstelling, doel en werkwijze van het Centraal Vrouwen Comité te Schiedam. Het was op 21 October 1947, zo vertelde mevrouw Den Boer, dat de toenmalige Schiedamse wethouder, de heer Alberts, in moeilijkheden zat om mijnwerkers, die voor enke le dagen in Schiedam waven, onder dak te brengen. Hij heeft toen een beroep gedaan op een aantal da mes om deze voor de wethouder vrij netelige kwestie op te willen lossen. Dit hebben de dames ge daan, op zo prettige wijze, dat het plan naar voren kwam om een permanent Centraal Vrouwen Co mité op te richten, dat in derge lijke gevallen hulp zou kunnen bieden. Een aantal vrouwen-organisaties in Schiedam, t.w. de Vrouwen groep van de PvdA, de Katholieke "Vrouwenbeweging ,,'t Giide", d< Nederlandse Vereniging van Huis' vrouwen, de Christelijke Vrouwen, de Bond van Vrouwelijke Leden van de Protestantenhond en de Ne derlandse Vrouwenbond, afd, Schie dam, hebben de hoofden bij el kaar gestoken en zijn toen geko men tot de oprichting van dit Centraal Vrouwen Comité, waartoe zich later nog aansloten de Katho lieke Vrouwenbeweging, de Vrou wenbond NW en de Oud-Katho lieke Vrouwen Organisatie. Bonte pluimage De eerste presidente was mevr. Oord, die echter in 1950 haar func tie moest neerleggen en toen op gevolgd werd door de huidige pre sidente. mevrouw Den. Boer Hier bij zij opgemerkt dat geen van de beide dames tot een van de ge noemde organisaties behoren, noch de ere-voorzitster. mevrouw peek, echtgenote van Schiedams burge meester. Mevrouw Den Boer heeft ons het een en ander verteld over het werk dat door de bij het Centraal Co mité aangesloten verenigingen is verzet in de afgelopen jaren, is er werk le doen in het algemeen be lang dan zal men in Schiedam niet vergeefs eenberoep doen op de dames, onverschillig wat dit ook voor werk is. Mits het maar een. sociaal karakter draagt en in het algemeen belang is. Een groot deel van de werkzaam heden bestaat echter* uit het mee doen aan collectes. Iets, dat niet altijd prettig is daar deze collectes bijna altijd op Zaterdag gehouden worden, hetgeen voor de dames een niet erg geschikte dag is. Enquêtes Daarnaast zijn de dames ook in geschakeld geweest voor het hou den van enquêtes en het is voor al de wethouder van Sociale Za ken die geregeld een beroep komt doen op het Centraal Vrouwen Co mité, Voelen de Schiedamse huis vrouwen voor een wekelijkse markt? De gehouden enquête gaf een positief antwoord, de markt werd in het leven geroepen en is een succes gebleken. Hoe staan de huisvrouwen te genover een „koopavond", waarbij de winkels één avond in de week Iaat open blijven?^Niet veel interes se gaf de enquête aan en deze koopavond is met doorgegaan. Een maand, geleden werd een en quête gehouden of de betvoners van toekomstige huizen er iets voor voelen om bij te dragen voor de kosten van een centrale verwar ming aan te leggen in nieuw te bouwen huizen. De uitslag van deze enquête is aan de wethouder van Sociale Zaken ter hand gesteld en zal binnenkort wel bekend worden gemaakt Ook de Schiedamse Ge meenschap zal binnenkort met me dewerking yan het Centraal Vrou wen Comité een enquête houden. Groter verband Het Schiedamse Centrale Vrou wen Comité staat echter niet alleen in het werk, want er bestaat ook nog een Provinciale Federatie van Vrouwelijke Vrijwillige Hulpverle ning die een provinciale overkoe peling is van de plaatselijke fede raties en daar boven bestaat dan weer de Landelijke Federatie. Over de organisatie hiervan heeft mevr. C. W. Goote-Poutsma, voorzitster van de Provinciale Federatie in Den Haag. ons iets verteld. Deze Landelijke Federatie heeft tot taak om alle projecten die de vrouwelijke hulp behoeven, te be kijken en op de waarde te toetsen, waarna deze projecten aan de Pro vinciale Federaties en door deze weer aan de plaatselijke federaties worden doorgegeven. Deze-Landelijke Federatie wil dus zijn de vertegenwoordigster van „de Nederlandse vrouw", onafhankelijk van richting en geloof. De Noorde lijke provincies Groningen, Fries land en Drente hadden reeds eer der een dergelijke organisatie, maar deze zal loetreden tot de Lande lijke Federatie. Slechts de provin cie Limburg is nog niet georgani seerd. Dit hetgeen dc dames Den Boer en Goote ons vertelden, blykt wel, dat de Nederlandse vrouw bereid is om de schouders te zetten onder het vele werk dat er op sociaal terrein verricht kan cu moet wor den. En dat een goede organisatie zijn waarde heeft. Vele vrouwen zijn wel bereid om wanneer de nood aan de man komt, te helpen om de nood te lenigen, maar het is jammer dat nog niet al deze vrouwen hebben willen toetreden tot een organisatie op sociaal ge bied. Dc dames van het Centraal Vrouwen Comité doen daarom een beroep op alle vrouwen om zich te organiseren Er rijn in Schiedam genoeg vrouwenverenigingen waar bij men zich kan aansluiten. 2 Februari a.s. zal het hoofd der Goeman-Borgesiusschool de heer C. Seherpenisse wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd de school verlaten- Gedurende 47 jaar, waarvan 35 jaar als hoofd der school heeft hij het openbaar-onderwijs gediend. Dit was voor de oudercommissie aanleiding, dit niet ongemerkt voor bij te moeten laten gaan en heeft een afscheids-avond belegd op Vrij dag 28 Jan. a.s. n.m. 8 uur in Ge bouw „Irene" Nieuwe Haven. Speciale uitnodigingen zijn aan diverse personen gezonden, doch mochten er echter nog Oud-leerlin gen zijn, zo uit de jaren 1920'25, die deze avond wensen bij te wonen, dan kunnen zij zich melden aan ons Seer. St. Liduinastraat 3, Schiedam. Eigenaresse van enkele panden, waarvan één door mij bewoond, is het pensioenfonds van een der grootste scheepsbouwmaatschappij en. Geheel geschilderd in 1946, in 1948 voor 't laatst „bijgehaald", zien deze panden er van buiten door hun verveloosheid uit als achterbuurthuizen. Klachten by be stuur worden zelfs niet eens be antwoord. Op een klacht bij het Gem. Woningtoezicht kwam, na een ingesteld onderzoek, als ant woord dat de Directie geen mid delen ten dienste staan de eigena resse te gelasten tot schilderen over te gaan. En dus gaat het ver rottingsproces van al wat houtwerk is door vocht en weersinvloeden rustig door, ten koste uiteraard van de beleggingswaarde der pan den. De vraag is hier gewettigd: wat hebben, wij aan al die pen sioenfondsen en woningen contro lerende en toezicht er op uitoefe nende instanties zoals verzekering- kamer, accountants, Dienst Wo ningtoezicht, als niemand van hen ingrijpt of mag ingrijpen, in de wijze waarop hier huizen èn de pensioen-premies der arbeiders „beheerd" worden? Als bestaande wetten of gemeentelijke verorde ningen in gevallen als dit ambts halve ingrijpen niet toelaten,- wordt 't dan niet hoog tijd dat deze er komen? De zoveelste- a,s. huurver hoging lijkt mjj daartoe een zeer goede gélegenheid als deze aan de orde komt. A- v. A5PEREN. IN MEI DRAAIEN! Binnen zeer afzienbare tijd zal Schiedam een nieuwe indus trie rijker zijn geworden, nl. dit van P. J. Smitt's Scheepsoutil lage N.V., thans nog gevestigd aan het Vasteland te botterdam. De gemeenteraad van Schiedam is er vorige week me,, accoord gegaan aan dit bedrijf een perceel van 3000 m2, gelegen tussen sen de Jan van Riebeeekweg en de Schie, in het nieuwe Indus trieterrein bewesten de Schie in erfpacht te geven. Dit Rotterdamse bedrijf dat in zjjn geheel naar Schiedam overgebracht zal worden, is reeds bijna een eeuw oud. Het was oorspronkelijk een scheeps-smederij en reparatiebedrijf, maar werd later veranderd in een scheeps-outillagebedrijf. terwijl er vorig jaar een nieuwe afdeling voor schgeps air-conditioning, ventilatie en pijpleidingen bij is gekomen. Tijdens de oorlog heeft het bedrijf te lijden gehad van bombardemen ten. is in brand geraakt en werd afgebroken, zodat thans de bedrijfs panden verspreid liggen in Rotter dam: aan de Zalmhaven (waar het bedrijf bijna een eeuw geleden werd geboren), aan de West-Zeedijk, aan het Vasteland en. aan de Baan waar het zusterbedrijf, de firma Schmitt, ankers en kettingen voor zee- en bin nenvaart, is gevestigd- Dit bijna een eeuw oude bedrijf is zich thans snel aan het uitbreiden en heeft zo behoefte gekregen aan meer bedrijfsruimte. De blik werd geslagen op de Spaanse polder, maar het Rotterdamse gemeentebestuur verleende niet de nodige medewer king, zodat de directie de blik ver der richtte en de vele mogelijkheden die het nieuwe industrieterrein in- Schiedam bood, onderkende. Hoewel het de directie erg aan het hart gaat om het bedrijf, nadat het bijna een eeuw in Rotterdam ge vestigd is geweest naar elders over te brengen, werden de mogelijkheden die Schiedam boden met beide han den aangegrepen. Want men is zeer gebrand op een snelle uitbreiding van het bedrijf, iets wat in Rotter dam niet mogelijk bleek, terwijl van het Schiedamse gemeentebestuur, in tegenstelling met dat van Rotterdam alle medewerking werd verkregen. Hierover had het lid van de directie, die ons deze inlichtingen verstrekte niets dan lof. Alleen het ontwerp voor het fabrieksgebouw stootte op enige tegenstand. De overbrenging van het bedrijf naar Schiedam betekent een uitbrei ding, ook wat het personeel betreft. De staf en de kéfrn op de fabriek, die reeds opgeleid cn ongeveer 50 man sterk is- gaat mee van Rotterdam naar Schiedam: daarnaast zal locaal meer personeel aangetrokken wor den. Gaarne had de directie 25 man uit Amsterdam naar Schiedam aan getrokken, maar het gebrek aan woonruimte in Schiedam verhindert dit, wat zeer betreurd wordt. Te b«vrag«i aan het Hoofdbureau van politie te Schiedam, tussen 9-12.30 uur en 2-5 uur: Doublé armband, 1 paar gj-mscboe- ■nen, 1 paar lakschoentjes, vlinderstrik je. l paar laarzen, 1 paar lederen ne- renwanten, portemonnaie, deksel van melkbus, J, rol behang, gedeelte van grasschaar. enige wanten, handschoe nen «n sleutels. Te bevragen bij de vinders: Duimstok, G. v. d. Broek, Buitenha venweg 166a; spade. v. Schijndel. Spw- buispad 25; 2 leesboekjes. E. Eeuwijk, Lange Haven 123a; doos inh. tabletten. J. Mulder, Paulus Potterstraat lib; padvindersriem. v, d. IJssel, Gr. Flo- nsstraat 55; 'dominospel, F. Steens, Grote Markt 4; zaklantaarn. A. van Balveren. J. van Avennesstraat 43, melkbus. P. van Erp. Baan 23; zinken emmer, A. Scharloo, 3. A. Alb. Thijm- straat 57; nummerbord. M. Hoogen- dam Potgieterstraat IQ- bruine porte monnaie, B, de Graaf. Boylcstraat 26a; damesportcm-onnaie, J- Veenstra^ Baer- haavelaan 60a; schoolétui met inh.. J van Hekeren. Pr. Mauritsstraat 18b; grijze kinderhandschoen, E van Hal tent Parallelweg 90c; groene kinder- liandschoen. P. Esbach, vlaardingerdijk 10. hoofddoek, K. van Dijk, Westfran- kélandsestraat illb; 1 paar blauwe kinderwanten. H. v. ct. Kamp, B K.- Jaan 262a; blauw wantje. G. Jansen, v. Swindenstraat 31; gekleurde hals doek. G. Waalsdorp, Puttershoeksestr 53b. iongenspet, P- Koomneef, Ploeg- straat 17: blauw kindcrwatitje, M, de Vries Fieter de Hoogtistraat 12, da- mesw'ant. W. Voshol, Parallelweg 70: - sjaal. G. Sprong» Gordonstraat 21c: Eeta bankrover, die na vijf jaar herenhandschoen. R. Hol. Jan van j brommen de indertijd in veiligheid Avennesstraat 10: l paar grijze kin-; gebrachte buit gaat opzoeken, kantoor Tuinlaan-, grijze want, j Tim- engel voor de bevolking van een «er, 8.K.laan 215b; blauwe kinder- I romantisch Mexicaans dorpje. ren- want, jRodi, B.KJaan 217b; 1 paar kin- slotte doet hij de hele poet (een derwanten A. Vos Hagastraat 63; tniüioen dollars) cadeau cn sluit loper, M. A. Grims, Parallelweeg 228c; nlWltolkt moide in ziin sr- sSeutél. S. Duimeï, Kreupelstraat 24a; een allernetst meisje m zijn ar- sleutelbos, K, Brussaard, Paulus Pot terstraat ?b: étui met sleutels, C. Jong man C- van der Lindenlaan 51; ring met *5 sleutels. Molendijk. Nieuw Ma- thenesserstraat 84; slee Antonissen. P-K.o.laan 15?b: autostep, M, Rebers. Groen van Frinstererlaan 13; autostep. G. van Wingerden, Bakkershaven 21; kettinkje R. v. d. Drift. Fotgieterstr 42a. halsketting. E- Bras, Jan Steen straat 75- oorbel, F. v. Meirakker. Rotterdamsedijk 4414; ketting, Pluijm, Korte Achterweg 14; double broche. H. Roeling. Parallelweg 152b - bedrag aan geld, J. van Hekeren. Pr. Mau ritsstraat 18b; bedrag aan geld, Stópe- tie. Bakkerij de Nijverheid. Nieuwe Haven: ring, J, van Gsessen, Korte Singelstraat 5aring. Westerveld. „De Lindenhof". Lange Achterweg- Met het optrekken van het fa brieksgebouw wordt de grootst mo gelijke spoed betracht. Het heiwerk zal beginnen, zodra de palen gereed zyn, hetgeen over veertien dagen het geval kan zijn- Is dit werk gereed dan is het optrekken van het fa brieksgebouw een kwestie van en kele weken en gehoopt wordt dan weer dat het nieuwe bedrijf reeds iu Mei aanstaande kan draaien. De bouw van het kantoor kan dan la ter geschieden. hi Monopole: „De schatten van de Sierra"' men. Een sterk verhaal? Ga maar kijken naai* ,JDe schatten van de Sierra", daar kunt u" het met eigen ogen zien. John Carroll is de stoe re bandiet, die de blanke pit in de ruwe bolster van zijn hart laat ontkiemen. Adele Mara is het aar dige meisje, dat haar lief grif zijn duister verleden vergeeft. De geschiedenis wijkt af van het gebruikelijke type van de gang sterfilms. Ze is redelijk onderhou dend en wordt aardig gespeeld en het décor van het herdersdorpje San Gabriel is een goede vondst. (Tot en met Donderdag in Mono- polen WAT MEN MOET WETEN Apothekers-nachtdienst: Apotheek Rembrandt, Rembrandtlaan 5. Bellen bij ongeval: G.G. en G.D.. Tuinlaan 80, tel. 69290. Gem. Openbare Leeszaal en Biblio theek, Lange Haven; geopend iedere werkdag (behalve Maan dag) van 9.30 tot 4.30 uur en iedere avond (behalve Woensdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. R.K. Leeszaal en Bibliotheek. Dam geopend iedere dag (behalve Maandag"» van 2 tot 4 uur, iedere avond (behalve Donderdags en Zaterdags) van 7 tot 8.30 uur. Zondags gesloten. Bioscopen: Passage, 2 en 8 uur: „Zij, die zich verkopen". Monopole: 2, 7 en 9 uur: „De dans om de galg". Voorstellingen; Irene: 8 uur Jaarvergadering sectie zang van Schiedamse Ge meenschap. Musis Sacrum: 8 uur Feestavond Vereniging van Volksonderwijs, afdeling Schiedam. Chr. Belangen Kethei: 8 uur To neelavond Ned. Herv. Gemeente Kethel. Chr. Sociale Belangen: 8 uur Filmavond LaseJub „Schiedam". Beyersbergen: 7 uur Jaarfeest Collectantencollege Frankenland. Het paard van de heer H. J. B., dat gistermiddag omstreeks kwart over twee voor de wagen, op de Rotterdamsedijk bij de HEMA stond, schrok plotseling cn ging er met de wagen vandoor. In zijn dolle ren raakte het een auto en op de hoek van de Lange Kerk straat en de Nieuwstraat werd de wielrijdster, mevrouw J. M.-Van V. door de wagen omvergegooid. Ze liep kneuzingen aan de rug op. Door de GG en GD werd zij naar het gemeenteziekenhuis ver voerd, waar ze werd behandeld. Er was schade aan de auto en het rijwiel. Voor de leden van wijk viel van de Nederlands Hervormde Ge meente heeft gisteravond in Irene de heer H. Bokhorst gesproken over het werk dat in het Christe lijke Dooistommerünstituut Efatha te Voorburg wordt gedaan voor het doofstomme kind. De causerie werd levendig geïllustreerd met kleur- projectie. Na door ds A. Hoffman ingeleid te zijn vertelde spreker voor een aandachtig luisterend en vrij tal rijk gehoor dat in Efatha, een van de vijf in Nederland bestaande in richtingen voor doofstomme kinde ren, driehonderd leerlingen onder gebracht zijn. Van het onderwij zend personeel wordt zeer veel toewijding en tact gevraagd, om de ze kinderen het spreken te leren en hen gereed te maken voor de moeilijke maatschappij buiten de inrichting. Maar de resultaten zijn vaak verbluffend, zoals de heer Bokhorst aantoonde. ZAALHANDBAL De hoorn en verklikker, die uit de telefooncel op het St Liduina- plein werden meegenomen, zoals we gisteren meldden, heeft men teruggevonden, op een Spidoboot. De dader heeft men echter nog niet te pakken kunnen krijgen. Gistermorgen om zeven uur werd de verkeerszuil bij het rode hek op de Rotterdamsedijk door een autobus omvergereden. De chauf feur van de bus moest uitwijken, waardoor hij tegen de zuil reed. Het linker voorspatbord en de bumper werden, beschadigd. Tijdens een speciale ouderavond, die Donderdag in het Volksgebouw wordt gehouden, zal meester Bak ker van de Theo Thijssenschool aan het Edisonplein afscheid nemen van personeel ouders en leerlingen. Ook de heer J. van Galen Last gaat de school verlaten. Een gezellig pro gramma. verzorgd door de leerlin gen van enkele klassen, zal de bei de „meesters" uitluiden. De toekomstige o uderdomsvoorziening De NW Bestuurdersbond afdeling Schiedam houdt "Woensdag 2 Febru ari een bijeenkomst in het Volks, gebouw aan de Tuinlaan waar wordt gesproken over ,,De toekomstige ouderdomsvoorziening" door de heer L. G. P. Nelemans, hoofdbestuurder van de Alg. Ned, Metaal Bedrijfs- bond uit Den Haag. Aanvang 8 uur. Muziekvereniging „Gusto" in Passage Gusto's Muziekvereniging geeft Donderdag 27 Januari haar jaarlijk se uitvoering in het Passage-theater. Uitgevoerd worden werken v. Sous», Strauss cn von "Wcber. Medewerking verlenen André Carell met Marian- nc v. d. Bergh. de Gcrto's. Tonny Schifferstein, Toby Rix en de Tar- d on a's. Aanvang 8 uur. Het eerste herenteam van Wilton Fyenoord heeft kans gezien al zijn wedstrijden te winnen in Poule B in de Zaalhandbalwedstrijden om het kampioenschap van dc afd. Rot terdam. Dinsdagavond moesten zij aantre den tegen het wei zeer zwakke On der Ons uit Delft. In deze wedstrijd is iedere minuut een doelpunt ge maakt dus werd het een eenzijdige vertoning. Wel bleven de Delfle- naren tot het laatste toe volhouden maar het kon toch niet verhinderen dat zij met een 272 nederlaag ge noegen moesten nemen. Woensdag avond kwam Wilton niet in het veld en zij konden dus Donderdag fris de strijd aanbinden tegen Vires et Celeritas uit Gouda. Na een span nend duel kwamen de Schiedam mers ook hier weer als winnaar te voorschijn al was het niet met zo'n groot verschil 86. Vrijdagavond was hun stadgenoot DWS de tegenstander. Deze ploeg had enkele spelers van de oude gar de teruggehaald zoals Jaap ten Bosch, doch het mocht de blauw- witten niet baten! Met een 145 ne derlaag werden zij hier uitgescha keld. Zaterdagavond waren de rood-wit- ten er volkomen uit en wisten maar op het nippertje van Zuidwijk te winnen 64. Door deze 4 overwinningen werd Zondag in de finale aangetreden tegen de eveneens ongeslagen de Schutters uit poule A. Om precies kwart voor vijf nam Schutters de afworp doch 2 minu ten later nam Wilton de leiding door een enorm hard schot van Va rewij ck 1O.-In de 5e minuut stond Schutters al weer met 31 voor doch dat Zaalhandbal ontzettend hard en snel gespeeld wordt blijkt wel dat in de 12e minuut de stand alweer gelijk was 4—4. Hierna liep Schutters weer uit en heeft 2ijn voorsprong niet meer afgestaan, rust 58. Direct rn de tweede helft werd het 6—9. Wilton haalde weer in en toen er ongeveer 15 minuten ge speeld was in de tweede helft steeg de spanning ten top en werd er al les van de spelers gevergd, 1012. Varewij ck maakte-er eerst door een 9 meterworp 1112 van en toen een der Schutters verdedigers wat al te hard aanpakte wees de prima lei dende arbiter v. d. Tooien naar de Het kerkkoor van de studenten van het Russisch Orthodox Semina rie te Parijs maakt van 22 Januari tot 11 Februari een tournee door ons land. in diverse steden zal dit koor optreden. Met dit tournee wil men geld bijeen krijgen, daar deze studenten onder zeer armoedige om standigheden moeten leven. In Pa rijs worden zij opgeleid tot priester voor de Russische Kerk buiten Rus land. Donderdag 10 Februari zal het koor zingen in- de Grote Kerk. Geboren: Aart, z.v. A. v. d. Grijp en C. War merdam; Johannes P. M., z.v. J. J. van Lith en P. J. van Haren; Johan na M., d.v. E. v. d. Berg en J. M. van Daalen; Johannes, zv, J. P. M. Rijnhart en P. Reekers; Dïck, z.v. L. Hagestein en H. Reijngoud; Cor- nelis, z.v. A. Aarssen eti C. Krom menhoek; Petronella J. M., d.v. P. J. Ham en W. F. M. van Mil; Marie J„ en Francisucus A.t zonen van A. v. d. Made enJ. J. Dijkshoorn; René R.,z.v, W. v d. Meer en J. C. van Katwijk. Overleden: M. J. Barends, 57 jaar; G. G. M. van Rijnderhoff, 34 j. vr. v. J. de Ridder: M. H. Crama, 84 j, wed. 'an. J. van Munster, Precieuse tafereeltjes" verlengd De expositie van „Precieuse tafe reeltjes" ;door Bakker Korff zal en kele dagen worden verlengd. witte stip. Varewijck zette zich er rustig achter en bracht met een vlie gend schot de stand weer gelijk 1212. Wilton scoorde weer tegen doch de prima spelende Slim van de Rotterdammers maakte 2 doel punten achter elkaar cn toen ieder een. in de laatste minuut op de ge lijkmaker wachtte was het precies aan de andere kant waar de doel punten vielen en zo werden de Schutters kampioen van de Afd. Rotterdam door met 16—13 van Wil ton Fijenoord te winnen in een spannende sportieve en op zeer hoog peil staande wedstrijd. De dames Wilton Fijenoord zijn. geëindigd op de tweede plaats. De eerste dag wonnen zij van Snel- wiek met 21. Donderdags verloren zij met 42 van de Districts le kl. ADO doch Zondag wisten zij Wip- polder uit Delft met 40 naar huis te sturen. In dames poule A werd ADO v naar en in poule B Actief de finale tussen deze twee ploegen bracht een 4O overwinning op voor Actief en is dus kampioen Afd. Rotterdam Zaalhandbal 1955. ROTTERDAM ..Macht van het Kleine" 40 jaar De afdeling Schiedam van de „Macht van het Kleine" bestaat 40 jaar. Ter gelegenheid van dit feit zal Maandag 31 Januari in gebouw .Irene" aan de Nieuwe Haven een - Toen gistermiddag de 4-jarige Johannes M, Cardinaal uit de Bloerokwefcerstraat voor zijn ouder lijk huis plotseling tussen twee ge parkeerde auto's door, de straat overstak, werd hij' aangereden door een personenauto. Het jongetje werd met een - Jink er beenfractuur naar het CoolsingeMekenfruis ver voerd. De 60-jarige M. L. Komijsde Klerk is gistermiddag in de Beyer- Iandselaan hoek Slaghekstraat, tij. dens het oversteken aangereden door een bakfiets en op' straat gevallen. De vrouw, die een hersenschudding en wat schaafwonden opliep, werd naar het Zuiderziekenhuis vervoerd. Öp de spoorrails aan de West- kousdïjk bij de Pelgrimstraat, is gis teravond de 52-jarige kantoorbedien de "W. Rietdijk uit de Dordtselaan met zijn bromfiets geslipt en geval len. Met een linkerarmfractuur werd de man naar heZuiderziekenhuis gebracht. Doordat hij met zijn knie tegen een pakje stootte, dat aan het stuur van zijn fiets hing, viel gistermiddag de 13-jarige Petrus J. van Rijn uit de Schefferstraat, toen hij op de Bergweg fietste, tegen de straat. Met een lichte hersenschudding werd de jongen in het Coolsingel ziekenhuis opgenomen Gisteravond zijn in de Academie, ter gelegenheid van de lustrum feesten tafeltennis- en schermwed- strijden gehouden. Bij tafeltennis kwamen de leerlingen van Acade mie en MTS tegen leraren van de Academie uit. De leerlingen won nen; de heer Duyve ging met de prijs strijken. Op de floret kwam een équipe van de leraren tegen een équipe van de leerlingen uit De leraren Wonnen de wedstrijd evenals de persoonlijke ontmoeting op de sa bel De heer Van der Valk was winnaar. Eén meisje deed aan de fcherm- wedstrijden mee, Carla Hulscher. Ze kreeg een kleine bloemenhulde. Bij de Rotterdamse Droogdok maatschappij zijn gisteren 63 jubi larissen gehuldigd. De meesten van hen waren 25 jaar in dienst van het bedrijf, maar tien vierden hun 4ö-jarig jubileum. Dit waren de he ren J. T, p. Appel, H. J. Bröhm, P. Haagoort, P. den Hartog, M. A. Jansen, G. D. de Jong, J J. B. Noordzij H, TerJouw, A. H. Ver schoor en A. J. Zwaan. Allen werden, samen met hun familieleden door de directie ont- Dodelijk gevolg De 37-jarige J. W. Keiler uit Den Haag slipte gistermorgen met zijn scooter op de Broekweg alhier en kwam onder een vrachtauto terecht. In de loop van de dag overleed het slachtoffer aan de opgelopen ver wondingen. K. kwam omstreeks 7.45 uur over de Broekweg uit de richting Den Haag. Op een gegeven moment slipte zijn scooter, en schoot onder een vrachtauto, welke uit de richting Vlaardingen kwam. Met ernstige ver wondingen moest het slachtoffer naar het Alg. Ziekenhuis worden overgebracht. K, was ongehuwd. De Rotterdamse rechtbank ver oordeelde vanmorgen: De 21-jarige loswerkman C. J. H. M. en diens twee jaar oude re vriend, de fabrieksarbeider L. K., wegens diefstal van een brom fiets. tot gevangenisstraffen van twee maanden voorwaardelijk met twee jaar proeftijd -en boeten van f 25 of tien dagen. De 26-jarige automonteur A. v. d. Z., die een auto had gestolen, tot een gevangenisstraf van drie maanden voorwaardelijk met drie jaar proeftijd en een boete van f 50 of twintig dagen. De 30-jarige koopman D. C., wegens een poging tot oplichting, tot een gevangenisstraf van drie maanden met aftrek. De 42-jarige slager P. A., die onder draninvloed verkeerde, reed gistermiddag met zijn bestetlauto op het Mathenesserplein, een andere bestelauto aan, die daarna tegen een derde bestelauto botste. De drie wa gens werden beschadigd. De 28-jarige koopman I. v. d. S, reed gisteravond tegen twaalven eveneens onder drankinvloed met zijn personenauto ïn de Tiendstraat. Toen hij werd aangehouden weiger de hij zijn naam op te geven en was nogal recalcitrant. Ten overvloede bleek, dat de man geen rijbewijs had. De slager en de koopman hebben hun roes op het bureau Oostervant- straat uitgeslapen. Aangezien cr noK financiële moei lijkheden zijn voor de inrichting van het Overijsselse paviljoen op de Energie manifestatie E 55 te Rotterdam, zijn Ge deputeerde Staten van de provincie be reid de steun van Overijssel te verhogen van f 30.000 op 40.000. In deze zin hebben zij provinciale staten een voor- vaneen, die hun geschenken aan- Mttfirf bood. gulden.— Het bestuur van de Algemene Ne derlandse Metaalbedrfjfsbond en. de directie van de Machinefabriek Hen- sen zyn gisteren niet tot overeen stemming gekomen ten aanzien van de bemiddeling, welke de Stichting van de Arbeid bereid was te ver lenen. De verdere ontwikkeling van dit conflict zal dus nu in de allereer ste plaats afhangen van de uitspraak van de president van de Rotterdamse rechtbank, nar 3. van Vollcnhoven, in het kort geding, dat de directie van Hensen tegen de ANMB aan hangig heeft gemaakt. Mr Van Vollenhoven zou deze uit spraak vanmiddag doen en de ANMB heeft de stakers opgeroepen tot een vergadering om direct na de uit spraak de situatie met het personeel van Hensen te kunnen bespreken. Gistermorgen heeft de Stichting van de Arbeid beide partijen gepolst over de voorwaarden voor een gesprek onder auspiciën van de Stichting. Men deelde ons mede, dat het hoofd bestuur van de ANMB bereid was tot een gesprek en dat zij zelfs wanneer Hensen geen voorwaarden stelde bereid zou zijn de staking op te heffen, waardoor de besprekin gen zeker in een minder gedwongen sfeer plaats konden hebben. Deze overwegingen van het hoofd bestuur van de ANMB zijn omstreek# het middaguur doorkruist door een mededeling van de directie van de Machinefabriek Hensen, die verklaar de eveneens bereid te zijn tot een bespreking op. voorwaarde echter, dat de staking opgeheven zou worden. By de ANMB heeft men zich toen op het standpunt gesteld, dat de staking niet opgeheven zou worden om aan de eis van de directie van Hensen te vol doen. Men wilde dit wel vrijwillig doen om zoals gezegd een betere onderhandelingssfeer te scheppen, maar men wenste toch ook dat de andere partij zich zonder het stellen, van voorwaarden aan de conferentie tafel zou schikken. Hierop zijn verdere toenaderings pogingen afgesprongen. De staking wordt tot dusver met voorbeeldige discipline voortgezet, de leiding mocht zelfs een complimentje van de politie over de keurige gang van za ken in ontvangst nemen en op een vergadering, die gistermiddag in Café Concordia aan de Oostzeedijk werd gehouden bleek nog eens dui delijk dat de stakers in vol vertrou wen achter het bestuur van d* ANMB staan. GEVRAAGD: voor Afdeling PIJPLEIDINGEN, VENTILATIE, AIR-CONDITIONING. Vasteland 16, Rotterdam. Bij het schaatsenrijden op de baan van dc ijsclub Charlois is gis- teravond de 13-jarige Anne-Marie i Kleinjan van de Fleimveg gevallen. tos,avond worden gehouden.waar JHei-gi5j'V?ld. T'. o.a. enkele films worden gedraaid. Zuideme- Gemeente Avond van Evang, Luth. Gemeente De Contact-commissie van de Evang. Lutherse Gemeente houdt Woensdag 26 Januari in gebouw Irene aan de Nieuwe Haven een Gemeente-avond. Medewerking wordt verleend door het 'Luthers Toneelgezelschap „Lutonc" dat zal opvoeren het toneelstuk ,.'n Zee- kenhtiis gebracht. De beer J. Rommelse, technisch ambtenaar le klasse der PTT te Rotter dam, is met fngans van 1 October 1S54 benoemd tot technisch hoofdambtenaar der PTT. Ouderkerk a.d. IJssel. Burgerlijke Stand. Ondertrouwd: Johannes Smaal, 30 jaar en Klazma Maria de Bruin, 25 Jaar. Marinus Speknsijder. 24 jaar en Kriintjf* Nobel. 21 iaar. te Krimpen a.d IJssel. man ging passagieren", een blij- w'. spel in 3 bedrjjven van Koos Bes- vino. Aanvang 8 uur. de Kwaadsteniet te le Vrije Universiteit te Amsterdam geslaagd voor het docto- raai examen rechten. welke zal worden gehouden "Woensdag 26 Jan. '55 des na middags om 2 uur ten laste van A. Kuperus, wonende te Schiedam. Parallelweg 162, van enige roerende goederen, bestaande uit VRACHTAUTO en MEUBILAIRE GOEDEREN. De verkoop geschiedt a con tant zonder opgeld. De goederen zijn een uur voor de verkoop voor een ieder te bezichtigen. De deurwaarder, belast met de executie, DRAAUER IMIÜIH kunt U niet missen geen dag! Ta koop aangeb. Eiken ledikant, spiraal, drie delig bed en 2 kussens. Vaste" prijs J 100.—. Reedük, Ussel- mondestraat 7.- Z.g.a.n. mantelpak, maat 38. v. Wijk, Celsïusstraat 36 3, na 6 uur. J Personeel ae»f. Gevraagd een morgenmeisja of werkster, 2xper week. Vlaardingerdijk 149 B. Direrson Nederlandse Bond van Vo gelliefhebbers. Uitslagver loting. Hoofdprijs boeken» kast-vitrine met 1 paar Ja panse nachtegalen no. 3580. Overige prijzen op de no's 2560 6821 7712 7687 3211 38o8 4587 4175 1809 3380 3507 0366 9741 3962 5739 7641 1023 8718 2391 2395 6351 9511 5346 9281

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 1