1 Sportbijlage IPe Traag nonchalant Sparta moest buigen voor Wageningen msimssmm Rotterdammers misten zeer veel kansen Excelsior en Leeuwarden deelden de punten IN EEN MINUUT VIEL DE BESLISSING Ondanks voorsprong leed Hermes 3-1 nederlaag 1 Was Maarten de Roode allemaal te machtig Gymnajuventa in gevaar? Schaatsploeg voor Falun definitief POVER VOETBAL OP HET KASTEEL Neutrale grensrechter beklaagde zich bij de scheidsrechter as i Tweede klas 38-2 Voorwedstrijden beginnen Kort voor tijd kivam Ajax met Xerxes gelijk BIJ SVV-BRABANTIA (3-1) Schiedammers: niet groots; bezoeken alleen snel V Feyenoord mist stootkracht Zwitser Schar in Ronde van Nederland Portugees militair elftal onderweg Brinkman won ook op „Duinhorst" Farina wint de grote prijs van Buenos Aires HULDE AAN VOORZITTER R.P.B. »SSXf*£3i. SBfl? ser «st'fll- START Maandag 3! Januari 1933 Het ligt in de bedoeling ons dit jaar van Rotterdam weer een gym- nastiekstad te maken, zoals dat ook in 1953 het geval was, toen de Gym- nastrada zo'n overweldigend succes werd. Van 3 tot en met 9 Juli zal toch de Gymnajuventa worden ge houden, waarop lezingenover de jeugdgymnastiek gehouden worden, alsmede demonstraties worden gege- geven hoe die in de verschillende landen worden beoefend. Nederland se en buitenlandse sprekers zullen op het congres een referaat houden, terwijl ook gedurende drie dagen scholen en turnverenigingen uit bin nen- en buitenland gelegenheid zul len krijgen om hun werk te tonen. Maar of al die grootse plannen werkelijk wel tot uitdrukking zul len komen, is aan twijfel onderhe vig. Het ziet er namelijk zeer som ber voor de Gymnajuventa uit, want op 't ogenblik, nog maar vijf maan den voor de belangrijke gebeurtenis, is het aantal inschrijvingen uit het buitenland uiterst gering. Zijn wij wel ingelicht, dan zou alleen Finland nog maar- ingeschreven hebben. Ge zien de voorbereiding, die een der gelijk gymnastiekfestijn nodig maakt, zal de Regelingscommissie toch op korte termijn een beslissing over het al of niet doorgaan van de Gymna juventa moeten nemen. HAMAR De Nederlandse ploeg die 5 en 6 Februari te Falün aan de Europese kampioenschappen in hel hardrijden zal aeememen öestaat definitief uit Koes Broekman, Ge rard Maarse, Wim de Graaff, Eg- bert van 't Oever en Relnier Pa ping. Leider is Klaas Schenk. Zaterdag hebben de Nederlandse hardrijders samen met enkele bui tenlanders nog een 5000 meter ge reden, waarbij Kees Broekman een tijd noteerde van 8 min. 19.9 sec. Johnny Gronshey werd tweedê met 8 min. 24.6 sec. Wim de Graaff der de in 8 min. 34.6 sec. De beste tijd welke hij sinds 2ijn komst te Hamar heeft gemaakt. Reinier Paping werd vierde met de tijd van 8 min. 37.5 sec. Gerard Maarse kwam op 8 min. 39.6 sec., ruim 2 seconden boven zijn persoonlijk record, dat hij op 6 Februari van het vorig jaar të Davos had laten noteren, een be wijs, dat Maarse zijn korte trai- ningstijd in Noorwegen uitstekend heeft gebruikt. Egbert van 't Oever ii enigszins uit vorm. Hij werd op de 5000 meter in zijn rit tegen Maar se verrassend door de laatste ge slagen. Hij noteerde 8 min. 43J2 sec. WCOBOOT SCHOOT IN msemvANDEsmui AANVOERDER JANSEN KNOCK-our D£ MAN MET DE SPONS -HE OUD S.VV.-CBACK JANP0ULU5- (Tfm:rtSK waoenihsen] KNAPTE KEN Op LOU 3f.ilTUN0SHOF KAAKTE Nil SPARTA- j'ooEtPUNT.M,'A - lYAb£N!NGEN T/TOP nvEOXAV.. m RCOS Cf/ AAN i'Öf-RPEftJAHSÈMP /{C.\ M EK CAOie.'f.. (Van een onzer verslaggevers) ROTTERDAM, Zondag. Excelsior scheen nog oDder de indruk van de verleden week geleden nederlaag. Ondanks het feit, dat de Rotterdammers een groot gedeelte van de wedstrijd in de meerderheid waren, zagen zij geen kans Leeuwarden op de knieën te krijgen. Ze speelden de bal te veel door het midden en daar stond stopper De Lindt als een rots in de bran ding. De noordelijke „sterren" v. d. Ley en Hoekema imponeerden niet. Leeuwarden moest het hoofdzakelijk hebben van lange trappen, waaruit toch nog enige behoorlijke kansen ontstonden. De wedstrijd begon met een over wicht van Excelsior zonder dat er gevaar voor de noordelijke veste dreigde. We noteerden een goed schot van Vermeer, die rechtshalf speelde, in de uiterste bovenhoek. Doelman Koopman stompte de bal echter vak kundig over de lat. Verhulst, de roodzwarte rechtsbinnen, miste een maal een opgelegde kans. nadat hij die de Rotterdamse verdediging in een flits passeerde en met een hard onhoudbaar schot de noordelijken de leiding gaf (91). Braams schoot by een Excelsior-aanval juist over de lat en Leeuwarden kreeg voor de thee nog een opgelegde kans. bij Hoekema de bal naast het doel werkte. Na de rust zagen we hetzelfde spel- De Lindt de bal had ontfutseld. Na j beeld. Een aanvallend Excelsior, dat een goed half uur spelen kreeg rechtsbinnen Bakker van Leeuwar den de bal goed vrij. Hij plaatste hem naar zijn buurman Hiemstra, maar steeds volhardde de bal door het midden te spelen. Bij een door „wildeman" Westphal veroorzaakte vrije schop schoot Hoekema de bal hard in. Vijf minuten later miste Den Hartog een o.i. ten onrechte aan de roodzwarten toegekende strafschop. Excelsiorzag nu, dat het zo niet ging. Daarom werden de vleugelspe lers meer in het spel betrokken. Door een fout van de Leeuwarder stopper kreeg DÖrr de bal vrij voor zijn rechtervoet, maar schoot tegen de vuisten van de doelverdediger. Hoewel Leeuwarden geheel op eigen helft werd teruggedrongen, bleef het gevaarlijk door snelle int vallen Bij een daarvan veroorzaakte een Rot terdammer een vrije schop, welke Bakker van zeker 40 meter hard in schoot De lat voorkwam Excelsior's nederlaag. Men putte hieruit nieuwe krochten. Braams kopte na 'n fraaie aanval de bal in handen van Koop- man Nadat Leeuwarden een buiten spel-doelpunt had gemaakt, forceer de Excelsior een hoekschop. Rechts achter Veldhuizen, die ver was opge drongen. kopte de bal in de richting van het vijandelijke doel. Koopman kreeg de bal niet klem vast en deze sprong achter hem. Een grote blun der. Er was toen een half uur ge speeld en alies was nog mogelijk. Even voor tijd was er een woorden wisseling tussen stopper De Lindt en de neutrale grensrechter, die zich bij de scheidsrechter beklaagde. De heer Martens ging daarna met opgeheven vinger naar De Lindt. Dit incident was verder niet van invloed. Het resultaat bleef 1—-1. Dinsdagavond beginnen in het clublokaal van de biljartvereniging Anti Poedel de voorwedstrijden voor de finale om het nationale kam pioenschap tweede klas klein biljart 38—2. Daaraan nemen deel A. v. d. Berg, J. Bodegom, B. H. Bomkamp, L. Dekker. Th. Verhoeven en F. J. Hendriks. De wedstrijden worden ge houden op Dinsdag- en Donderdag avond en Zaterdag, alsmede op Dins dagavond van de volgende week. (Van onze sporteorrespondent) AMSTERDAM. Bedeesd stapte Xerxes uit het Ajax-stadlon. Bijna had het de ontmoeting tegen de kop loper van de afdeling In zijn voor deel beslist. Tot twee minuten voor het einde hadden de Zebra's hun 91 voorsprong weten te hardha- ven. Toen Hei de Ajaxcïed MIchels een schot los. Weg was Xerxes' illu sie. Het werd nu een gelijk spel. En daar zijn de Rotterdammers ook al dik mee tevreden. "Want Ajax in eigen huis het zwijgen op te leggen, is toch altijd nog een huzarenstuk. En dat ging de Xerxanen zo goed af. De kleine Moulijn glipte vijf minu ten voor de rust langs de Amster damse verdedigers en gaf een onbe rispelijke pass naar de vrijstaande .rechtsbinnen Middeldorp, Die be dacht zich geen moment en het was 01. Na de hervatting heeft Xerxes zich met man en macht verdedigd. Technisch was Ajax zijn gasten de baas. doch het enthousiasme van de bezoekers compenseerde dat tekort. De spanning steeg. Zou Xerxes het halen? Nog twee minuten waren er te spelen. Toen gaf van Dijk vanuit het middenveld een dieptepass naar zijn middenvoor Michels, wiens schot doelman Vermeer te machtig was. STOCKHOLM. De Zweedse schaatsenrijders bond heeft Sigge Ericsson, Olie Dahlberg, Gunnar Stroem en Gunnar Sjoelin aangewe zen voor de deelneming aan de Euro pese kampioenschappen in het hard rijden op de schaats, welke 5 en 6 Februari te Falun worden gehouden. Toi flier en »ie: vcritee, oen kt Meyer. Excelsiors linksachter en htj bezweert een Leeuwar dense aanval. Arie Vermeer kijkt goedkeurend toe. (Van onze sporteorrespondent) AMSTERDAM. Ruim 8000 toe schouwers hebben gezien boe veel vuldig Feyenoord ten aanval trok. En bovendien hoe weinig stootkracht «r van de Rotterdamse aanvalslinie (Van onze sporteorrespondent) TILBURG. Het vlot dit seizoen met Hennes-D* S niet erg. Ook gis termiddag leed het weer een neder laag en nogwel met 31 tegen een heus niet brillant spelend Noad. De grote fout bü de Schiedammers is, dat het verband in het elfta ont- nitgiög. Wel kwamen de rood-witten j breekt en dat men het spel *eei te tot een treffer, doch deze werd door de scheidsrechter geannuleerd. Blauw Wit had voor het eerst zijn nieuwe aanwinsten van Lont en ex-Utrechtse prof Oliekan in de lederen. Noch van Lent, noch Olie kan kwamen tot grootse daden. Toch waren zij „hun geld waard", want. nadat Oliekan bepaaid pech had, toen een boogbaJ over doelman v. d. Bijl tegen de staander terecht kwam, leidde na rust van Lent een aanval in, die in een doelpunt resulteerde. Van Lents pass werd door Englander benut, met welk doelpunt tevens de strijd in het voordeel van de Am sterdammers werd beslist. AMSTERDAM De organisatrice van de Ronde van Nederland, de NV Efor, heeft voor de komende ronde, welke van 23 t.m. 30 April wordt gehouden, de bekende Zwit serse renner Frit2 Schar gecontrac teerd, Schar zal als kopman van een. nog nader samen te stellen Zwit serse ploeg fungeren. LISSABON,Het Portugese mi litaire elftal, dat V/oensdag in Rot terdam tegen het Nederlands mili tair elftal zal uitkomen, is Zondag per vliegtuig- naar Nederland ver trokken. Het gezelschap bestaat uit achttien spelers, onder wie drie in ternationals. De ploeg staat onder leiding van de luitenant-kolonel Ri- beiro Dos Reis. die ook het elftal samenstelt, en wordt verder verge zeld door een afgevaardigde van het ministerie van defensie, een aalmoe zenier. een medicus, een trainer, de voorzitter van de Portugese voetbal bond en een équipe van de Portu gese radio, die voor een reportage zal zoraen. kort houdt, Daarenboven mist de aanvalslinie alle stootkracht. Het begin was veel belovend voor de gasten. Er werden heel wat atta ques voor de Tilburgse doelmond veroorzaakt, maar door onzuiver schieten oleven aanvankelijk doel punten uit. Na achttien minuten was het Mijns bergen, die met een fel en hard schot de Tilburgse doelman passeerde (01). Maar daar bleef het dan ook bij. De mogelijkheden, welke Hermes kreeg werden in de eerste vijf en veertig minuten niet benut. Daarna kwamen de Schiedammers niet meer aan bod. Een geUe.1 ander Noad stond na de rust tussen ae lij nen. Niet wat de spelers, maar wat mentaliteit betreft. In de eerste WASSENAAR, Zondag Manus Brinkman, die vorige week de cycle cross bij Kraantje Lek te Overveen won, heeft zich bij de jaarlijkse cy cle cross van de Haagse wielerclub „De Spartaan'' opnieuw de sterkste getoond. Op Duinhorst te Wassenaar waar de wedstrijd voor de vierde maal werd gehouden, zegevierde hij bij de profs en amateurs (die samen reden) in 1 uur 14 min 54 sec voor de 32 kilometer. Het werd een over tuigende overwinning, want 75 meter bedroeg zijn voorsprong op zijn naaste concurrent A. van der Putten (De Spartaan) die tweede werd toen hij de finish passeerde. Van Veldhoven (WWV, Naaldwijk) kwam op de derde. J. van der Putten (De Spartaan) op de vierde en Van der Knaap (WWV. Naaldwijk) op de vijfde plaats. Bij de nieuwelingen eindigde Jan sen (De Spartaan) in 45 min 36 sec. voor de 2(1 kilometer ais eerste. Jochems (De Spartaan) werd bij de veteranen, die dezelfde afstand moes ten afleggen winnaar. minuut maakte Meyer gelijk (11) en twee minuten later scoorde Van Nieuw-Amerongen op magnifieke wijze het tweede doelppunt (21). Tien minuten voor het einde was Lquer door de HERMES-defensie gebroken en omspeelde ook keurig o'oelman Van Diest. Deze wist niet beter te doen dan de Tilburger bij zijn benen te grijpen. Een straf schop volgde, welke door Louêr werd benut (31). Een enkele keer was het in de ontmoeting SVVBraban- tia voer het doel van Kou wen erg gevaarlijk. Zoals op dit moment in de eerste helft. Middenvoor Van Hecswijk maakt het dc SVV-doelman niet gemakkelijk SCHIEDAM, Zondag. In de 55e minuut viei de beslissing van de wel snelle, maar technisch bezien echter minder goede wedstrijd tussen SW en Brabantia. Tot op dat ogenblik mocht SW zich verheugen in een ietwat geflatteerde 10 voorsprong, die het in de 35e minuut verkreeg, doordat Van Pelt een SVV toegewezen strafschop in een doelpunt had omgezet. SVV werkte zich juist wat los en besliste toen met twee doelpunten plotseling de voordien nog volkomen open strijd. Nadat de Brabantia-verdediging enige SWrattaques had afgeslagen, gaf Köneman een listige pass aan Van Pelt. Enige Brabantia- nen bleven ongemotiveerd staan en toen zij zich bedachten en op Van Pelt afstoven, was het reeds te laat. De SW'er kon rustig richten en deed dat correct. Het gejuich over de vergrote voorsprong was nog niet weggeëbd, toen de bal weer achter Wouters lag. SW had de bal na de aftrap overgenomen. Via de hoofden van Jan van Schijndel en Köneman kwam deze bij Maltha, die linksachter C. van Osch omspeelde om vervolgens met een hard scbot via de onderkant van de lat de stand op 30 te brengen. Wij twijfelen niet, dit doel punt het mooiste van de wedstrijd te noemen. Ook was het het mooiste van de over het geheel genomen nogal te leurstellende wedstrijd. Brabantia is een sympathieke ploeg. Zijn spelers kunnen verbazend hard lopen. Daar mede trachten de Brabantianen hun schromelijk gebrek aan techniek te camouf1eren. Dat lukt soms aaro:g. Het is uiteraard een zwak wa_ien. SVV werd er in de eerste helft wat door overrompeld, zonder evenwel onder de voet te worden gelopen. Voorai in het begin hebben de be zoekers kansen voldoende gehad om een voorsprong te nemen. Het bleef bij kansen. Enige S W-uitvallen wer den ook in de kiem gesmoord. In de 35e minuut brak de beste man (althans deze middag), uit SVV's voorhoede Van Geel. met een solo-rush door de Brabants-verdedi ging. Op het kritieke moment bracht Weenink hem ten val. Daardoor kon het doelpunt op naam van Van Pelt worden geschreven. Na de rust verzuimde Brabantia weer enkele keren het leder achter Kouwen te werken. SVV nam op tijd tegenmaatregelen. De beslissing viel met de beide hierboven aangehaalde doelpunten. Korte tijd bleef het strijdvuur nog branden, doch al gauw verminderde het enthousiasme. De spanning keerde nog even terug, toen Brabantia onverwachts eeo te genpunt scoorde. Kouwen liet een tam schot van N. v, Elderen glippen, waardoor A, v. Eideren gemakkelijk de bal achter SVV's doel verdediger kon werken. In de resterende tien minuten heeft Brabantia nog serieus gepoogd de stand 3—1 wat kleiner te maken. Verder dan het creëren van enige hachelijke situaties kwamen de Eindho vena ren evenwel niet. Aan de andere kant toonde'Wouters zich bij enige gevaarlijke SVV-aanvailen een betrouwbaar doelverdediger. (Van onze sportredacteur) ROTTERDAM, Zondag. Niet alleen voor de elftal-com missie, maar ook voor de spelers en niet te vergeten de grote supportersschare moet het toch wel hopeloos worden, dat Sparta steeds maar niet in staat blijkt een wedstrijd tot een goed einde te brengen. Want ook in de ontmoeting tegen Wa geningen zaten er toch alle kansen voor de volle winst in. Dat de eindstand 12 werd, was een zeer verdiende beloning voor de gasten: het pleit echter toch niet voor de aanvalslinie, die zeker tachtig van de negentig minuten speeltijd voor het Wa- geningse doel heeft geopereerd. Slecht plaatsen er. vooral traagheid waren de oorzaken, dat de schoonste kansen onbenut bleven. Scoringsrijpe kansen om er de lippen bij af te likken. Vooral voor de rust. Toen had het eerste half uur het Wage- ningse net zeker wel vijf maal kunnen trillen Het ging in het begin zo goed met t, Sparta. Vlutte aan vallen werden er opgebouwd, die de voorhoede tot dicht voor 't Wagening- se doel brachten. En daar wisten de verdedigers aan vankelijk in de vette klei met de bal niet goed raad. Kansen ontstonden. r doch de schoten ig van den Boer. v. d. Waal en Bennings- ,iof, alsmede de kopbal van Boot waren of te zacht of niet juist van richting. Naar ma te Wageningen zich beter aan het zware veld ging aanpassen, traden de technische on volmaaktheden bij Sparta duidelijker aan het licht. Voor al het plaatsen bleek een onder deel te zijn, dat geen enkele Spar taan meer goed beheerste. Niette min kon het Wa- geningse doel on der druk worden gehouden, al deed middenvoor ten Berge pogingen het spel te verplaat sen door te trachten Terlouw te pas seren, Dit sporadische initiatief inspireerde de beide binnenspelers Jacobs en van Amersfoort. Deze bei de knapen zwoegden als paarden. Vooral v. Amersfoort was Verbeek en Sonneveld dikwijls te vlug af. Dit leidde in de 35ste minuut tot een doelpunt, want toen van Amersfoort zich langs enkele Spartanen tot bin nen het strafschopgebied had ge wurmd, Het linksachter v. d. Oever hem duikelen. Het kostte een straf schop. die linksbuiten Knevel onbe rispelijk benutte (0—1). Een minuut later was de stand weer gelijk. Links buiten den Boer besloot een ren met een afgemeten voorzet, waaruit rechtsbinnen Benningshof van korte afstand zeer eenvoudig de bal achter doelman Geutjes kon drukken (1-1). Na de pauze maakte Sparta een. ernstige tactische fout. Het volhardde de weg naar het Wageningse doel door het midden te zoeken, terwijl juist in snelle open aanvallen moge lijk succes lag. Nu werd elk Spar taans offensief door de resolute Wa geningse achterhoede meteen in de kiem gesmoord. En wanneer er zich kansen voordeden, werden deze, on der geloei en gefluit van de eigen supporters, op de meest onbenullige en nonchalante wijze om hals ge bracht. In de tiende minuut kreeg Sparta de genadeslag. Terlouw werk te een Wageningse aanval onvol doende af. waardoor de bal voor de Ondanks de vermoede pogin- gen, die Sparta ondernam I bleek de Wcgeningense doel- 1 tnem niet bereid meer dan een I treffer toe te staan. Hier ziet j men doelman Geutjes kramp- aehtip een Rotterdamse aan- nel onschadelijk maken. voete.: van middenvoor ten Berge terecht kwam. Diens pass kwam via. van Amersfoort bij rechtsbuiten v. d. Kolk terecht, die een schot inzond, waarnaar doelman Mühring geen hand uitstak (1—2). Toen werd Spar ta goed wakker. De voorhoede werd grondig gewijzigd. Boot op de rechts buitenplaats. v. Ede rechts- en Ben ningshof linksbinnen en v. d. Waal middenvoor. Het leverde niets op. Ook niet. toen aanvoerder Sonnevefd de leiding van de aanval op zich nam. Het bleef allemaal even onvol maakt. en onbeholpen. BUENOS AIRES. - De Italiaan Farina heeft met een 2% liter Fer rari de grote prijs van Buenos Aires gewonnen, voor de Argentijn Fan- gio met Mercedes en de Brit Stirling Moss met Mercedes. (Van een onzer verslag gevers) 7 ATERDAGMIDDAG om even over half vijf, braken voor Maar ten de Roode enkele momenten aan, die een te zware beproeving voor deze sterke kerel bleken tc zijn. fn de foyer van het Instituut voor Doofstommen on derwijs stond hij op een hem vertrouwde plaats; achter de groe ne tafel. Maar nu niet door z'n mede-bondsbe- stuurders geflankeerd, doch door vrouw eit kinderen. Zijn mede bestuurders en 'n groot aantal vrienden uit de duivensport stonden nu voor de tafel om hun voorzitter een welver diende hulde te bren gen voor de 25 jaren trouwe dienst als In 'n gloedvolle speech memoreerde hij de ver dienste, van de jubila ris. JViet ik", sprak de oud-voorzitter. maar hij leidde in'feite de Bond". Ik behoefde slechts de spreekbuis te zijn'" Hartelijk betrok hij ook mevrouw De Roode in deze hulde door haar een boeketje bloemen aan te bieden. Toen stokte zijn betoog u?at. De U'oordcn uloei- den niet zo vlot meer. De climax. Met een re soluut gebaar trok Piet v. d. Linden, eert groen kleed ran hetgeen hij namens alle Rotterdam se postduivenlie {heb bers hun vriend en voorzitter moest aan bieden.... een televi sie-toestel,Nu be hoef je niet meer te mopperendat je geen Rotterdamse Pastdui- venhouders Bond. Zij deden dit met een har telijkheid en een gul heid. die groter was dan De Roode kon verdra gen. Wel verwacht, maar toch nog onverhoeds, viel deze hartelijkheid Maarten op het lijf, toen hij tussen een haag van gul applaudisseren de vrienden de foyer binnen t^ad. Z'n lip trilde reeds verdacht en krijtwit nam hy zijn plaats in. Het was ech- Rustwat leiddé'dè eer ste sprener in; de oud- voorzitter can de Bond, de heer P. v. d. Linden. België hebt. Maarten, nu kun je het thuis rten". En toen werd die grote sterke man, die nimmer de strfjd uit de meg ping. zo klein als een kind, en slaande snikte hy z'n geluk uit. Het teas té veel t*oor hem, t «Als beheerder ran t Rtngenbureau maakt te de heer De Roode zich voor de gehele Ne derlandse nostduiren- weretd verdienstelijk. In de leiding ran het Nationaal Verbond de de oorlogsjaren opgericht moest een vertrouwd man tc orden tussen ge schoven, Maarten de Roode nam dezeniet van gevaar ontblote taak op zich, en de destijds illegaal voort- bestaande Nederlandse Bond bleef van alles op de hoogte. Na de oor log was het weer De Roode. die door van de RAF 2600 duiven los te maken, de heropbouw van de duivenstapel mogelijk maakte". Dit allesmeende de heer P. Kok. voorzitter van de Nederlandse Post duiven Organisatie, ty peerde de grote ver diensten van De Roode voor de Nederlandse duivensport en hy bood <[e jubilaris een prach tige boekenkast aan. Namens z'n collega's uit het Bondsbestuur kwam de heer Th. v. d. Bie zen, de 2e voorzitter met een onderzetmeu- bel voor het televisie toestel. „Dat moest toch ook ergens op staan". Er kwamen bloemen en cadeau'* grote en klei ne organisaties in de dutoensport, vrienden en bekenden, die met Z'n allen tot uitdruk king brachten hoe een belangrijke plaats Maar ten de Roode in de Ne derlandse duivensport- wereld inneemt. De juiste woorden van dank hiervoor tuist de jubilaris niet altyd te Vinden, omdat dit nu "ens iets was. mat hem N* machtig tras. Iets, organisator desondanks in weinige minuten ho ren het hoofd tt>as ge groeid.

Rotterdamsch Parool / De Schiedammer | 1955 | | pagina 4